Zesde Nederlandsche Katholiekendag BINNENLAND UIT DE RADIOWERELD VRIJDAG 1 JUNI 1934 DC LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 5 Op 23 en 24 Juni wordt te 's Bosch de zesde Nederlandsche Katholiekendag ge houden. De Nederlandsche Katholiekendagen zouden wij in ons openbare katholieke le ven niet meer willen missen! Zij brengen talrijke Katholieken uit alle deelen van het land te zamen; zij bieden ge legenheid, om een of ander actueel be langrijk vraagstuk voor heel het land in een helder en scherp licht te plaatsen! De aanstaande Nederlandsche Katholieken dag is gewijd aan een bespreking van „Het gezag" een onderwerp vooral in onzen tijd van ontzaglijk groote direct-practi- sche beteekenis. Wij geven hier nog eens in het kort het program van den zesden Nederlandschen Katholiekendag. Aan den vooravond, Vrijdag 22 Juni, zullen het hoofdbestuur en genoodigden ontvangen worden ten stadhuize door het gemeentebestuur. Zaterdag 23 Juni deS morgens 9 uur ge lezen H. Mis in de kathedrale basiliek van „Sint Jan" met predikatie van prof. dr. Weve O.P. Om half elf vindt in het Concertgebouw de eerste vergadering plaats, na een be groetingswoord door den voorz. van het plaatselijk comité jhr. mr. P. van Meeu wen. De openingsrede wordt uitgesproken door mr. A. Baron van Wijnbergen en de eerste inleiding voor den Katholiekendag wordt gehouden door pater dr. Vroom S.J. De tweede vergadering wordt om half- drie gehouden. Sprekers: dr. G. van Noort, deken van Amsterdam, over: het gezag in de Kerk, en professor mr. Kamphuysen, hoogleeraar aan de Keizer Karei-Univer siteit te Nijmegen, over: het gezag in den staat. In de derde vergadering van dien dag, om acht uur 's avonds, zal de heer A. C. de Bruyn, voorzitter van het R. K. Werk liedenverbond, spreken over: het gezag in het gezin. Na afloop hiervan wordt aan de deelne mers aan den Katholiekendag een con cert aangeboden vermoedelijk in het plantsoen. Zondag 24 Juni is de dag van de mas sale beweging. Gerekend wordt dat om uiterlijk 10 uur uit alle deelen des lands de extra-treinen Den Bosch hebben be reikt. Veel treinen zullen er reeds vroe ger zijn, maar ieder kan wanneer hij' met den trein reist zeker om 10 uur in Den Bosch present zijn. Alles wordt daarop in gesteld. Om half elf zal zoo eenigszins mogelijk op de Parade, in den schaduw der basi liek aan een daartoe te bouwen altaar, Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen het H. Mis offer opdragen. Alle kerkzangers der stad worden uitgenoodigd voor de uitvoering der Gregoriaansche gezangen. Na de H. Mis vindt een korte open luchtvergadering plaats, waarbij alle hoog waardige bisschoppen en vele kerkelijke en wereldlijke autoriteiten zullen tegen woordig zijn. Rector van Galen, centraal-praeses der Sint Jozefsgezellenvereeniging, houdt hier een korte rede over het onderwerp van den Katholiekendag en het hoofdbestuur heeft van Z. H. Exc. den Aartsbisschop de toezegging ontvangen, dat Mgr. hier de duizenden zal toespreken. Gezorgd zal worden door luidsprekers, dat ieder hetgeen gesproken wordt, dui delijk kan verstaan, terwijl men geen vrees behoeft te hebben, dat men van een en ander niets zou zien. De plaatsing van het podium zal zoo zijn, dat het voor het geheele plein zichtbaar is. Na deze vergadering heeft men gelegen heid tot verpoozing in de omgeving. De slotvergadering wordt van kwart over een tot half drie in het Concertge bouw gehouden; dan zal professor Kaag, hoogleeraar aan de R. K. Handelshooge- school, spreken over: het gezag in bedrijf en onderneming. Middelerwijl wordt vanaf half twee op het Vonk en Vlam-terrein, langs Zuid wal, Paleis van Justitie, een demonstratieve optocht voorbereid. Om half drie wordt afgemarcheerd voor een omgang door de stad. Op dat oogenblik vertrekken ook de deelnemers aan de vergadering in het Concertgebouw naar het Kardinaal Van Rossum-plein, waar na een rede van den burgemeester der stad, mr. F. J. van Lan- schot, het standbeeld van den grooten Ne derlandschen Kardinaal in tegenwoordig heid van de hoogwaardige bisschoppen en andere autoriteiten zal worden onthuld. De plechtige onthulling zal geschieden juist als om half vier de kop van den stoet genaderd is bij het standbeeld. Wij zijn in de gelegenheid gesteld, om hier schematisch den inhoud te vermel den van belangrijke redevoeringen, welke op deze grootsche Katholieken-bijeenkomst zullen worden gehouden. „Het gezag In zijn algemeene aspecten beschouwd" door prof. dr. F. Vroom S.J. In de velerlei debatten, gevoerd aan gaande de theoretische en practische vraagstukken inzake „gezag", blijkt de diepste grond van misverstanden gelegen te zijn in een tekort aan voorafgaande wijsgeerige bezinning. Op de vraag naar oorsprong, bevoegd heid, uitoefening van en houding te genover het gezag kan wel nauwelijks een bevredigend antwoord verhoopt worden, tenzij van te voren de verschillende aspec ten, waaronder het woord „gezag" gebruikt wordt, aan een nauwkeurige beschouwing onderworpen worden. Anders doet zich voor het ideëele gezag van wetten en nor men, anders het persoonsgezag, anders het gezag van persoon over persoon, weer an ders het gezag van den leider of bestuur der in vereenigingen, of van den gezags drager in gemeenschappen. Het belang van het preciseeren der be grippen en vragen aangaande oorsprong en bevoegdheid van het gezag zal zich van zelf rechtvaardigen in de practische con clusies, welke, zoowel voor den gezagsdra ger als voor hen die onder gezag staan, getrokken kunnen worden. „Het gezag in de Kerk" door kanunnik deken dr. G. van Noort Christus heeft aan zijne Kerk behalve de Wijdingsmacht, die hier buiten bespre king blijft de Bestuursmacht gegeven. Deze omvat het Leergezag en het Be- stuursgezag (in engeren zin). I. Het Leergezag beheerscht ons geloo- ven en is, in zijn hoogste uitingen, onfeil baar. Het strekt zich uit a. tót alle waarhe den, die in de Christelijke Openbaring be grepen zijn, en b. tot al zulke leerstellin gen, die niet betwijfeld kunnen worden, zonder dat de geopenbaarde waarheid zel ve in gevaar komt. Niet echter tot gods dienstige waarheden of feiten, die noch in de Apostolische Overlevering bevat zijn, noch daarmee op de boven aangeduide wijze samenhangen. Alleen zij, die met de volheid van het Leergezag bèkleed zijn, kunnen onfeil bare uitspraken geven. Zij doen dit slechts, wanneer zij him hoogste gezag ten volle gebruiken. Een onfeilbare leeruitspraak eischt volstrekte en onherroepelijke in stemming. Leeruitspraken, die niet van het hoogste gezag uitgaan, of waarbij dit gezag niet met zijn volle gewicht op treedt, zijn uiteraard herzienbaar, dus in zekeren zin voorloopig. Tegenover deze past als regel innerlijke instemming, die echter altijd een zeker voorbehoud toe laat. Aan het Leergezag der Kerk zijn niet alleen hare leden, maar alle menschen on derworpen. n. Het Bestuursgezag (in engeren zin) beheerscht ons handelen; geen enkel zijner uitingen is (rechtstreeks) onfeilbaar. Onderworpen aan dit Gezag zijn alleen de gedoopten, maar ook alle gedoopten. Binnen de grenzen van hun rechtsge bied hebben de kerkelijke gezagsdragers recht op gehoorzaamheid, wanneer zij bin dend, op volgzaamheid, wanneer zij slechts leidend optreden. Alle aangelegenheden, die uiteraard tot het gebied van den godsdienst of de zede lijkheid behooren, kan het kerkelijk gezag zelf regelen. Alle zuiver profane aange legenheden vallen buiten het kerkelijk rechtsgebied. In dingen, die uiteraard profaan zijn, maar bij welke feitelijk godsdienst of zedelijkheid innerlijk be trokken zijn, kan de Kerk niet zelf-rege- lend optreden, maar zij kan wel hare on derdanen verplichten deze materie zoo te regelen, dat de belangen van godsdienst en zedelijkheid veilig gesteld worden. Het kerkelijk gezag behoeft geen halt te houden en mag niet altijd halt houden voor het (dwalende) geweten van een on- derhoorige. Ongepaste critiek ondermijnt het kerke lijk gezag en moet daarom vermeden wor den. „Het gezag in den Staat" door prof. mr. F. W. Kamphui sen. De grenzen van het staatsgezag worden bepaald door het doel van den staat en door de rechten van het individu en van gemeenschappen met een specifiek eigen doel als gezin en kerk. De gehoorzaam heidsplicht der onderdanen is dan ook bin nen die grenzen onbeperkt, maar gaat niet verder. Uit dezen opzet vloeit voort een beschou wing over rechten en plichten van regeer ders en geregeerden, terwijl getracht zal worden een verklaring te geven van de huidige crisis van het gezag. „Gezag in het gezin" door de Bruijn, lid der Eerste Ka mer en voorzitter van het RJL W erkliedenverbond. I. Het gezag (in 't gezin) dient te worden verstaan als een natuurlijk, autoritair recht (een recht dat voor hen tevens plicht is) der ouders om te leiden en te gebieden en om gehoorzaamd te worden. II. Zoowel de onschatbare cultureele, zedelijke en sociale waarden van het ge zin, als het voor het individueele en ge meenschapsleven onontbeerlijk gezag, heb ben in het algemeen veelal zeer ernstig geleden tengevolge van valsche leerstel sels en van mede daardoor veroorzaakte sociale wanverhoudingen, terwijl ander zijds tegenover brutale bestrijders een te kort aan zelfbewustheid en aan conse quent, vrijmoedig belijden en verdedigen door een groot aantal Katholieken er toe heeft bijgedragen, dat de leer der Ka tholieke Kerk betreffende gezin en gezag niet weinig in het gedrang is gekomen. II. De groote waarde van voortdurende, stelselmatige, gedegen en populaire, prin- cipieele leering en voorlichting omtrent gezin en gezag stellig erkennende, waar bij de gevestigde sociale organisaties be langrijke diensten kunnen bewijzen, moet thans, allereerst door hen, die het eerst en het meest verantwoordelijk zijn, „voor alles", aldus Z. Hoogw. Excellentie, Mgr. P. Hopmans, in Zijn aan gezin en gezag gewijden Vastenbrief van 1932, „er naar gestreefd worden, dat in de burgerlijke maatschappij dusdanige economische en sociale toestanden worden geschapen, dat alle huisvaders, zoowel voqr zichzelf, als voor vrouw en kinderen, overeenkomstig rang of stand, de noodzakelijk levensbe hoeften kunnen verdienen en verkrijgen". SPECIAAL AANBEVOLEN: 1727 GEMESTE PIEPKUIKENS te leveren door DE Fa. D. WARRING ZONEN Haarlemmerweg No. 6 Telet. 622 „Gezag in de onderneming en bedrijf" door prof. H. A. Kaag Dit onderdeel va. het gezagsvraagstuk zal prof. Kaag van R.K. Handelsschool te Tilburg van verschillende kanten belich ten. Wij stippen hier slechts de gedachten aan, die hij voornemens is uit te werken. Karakter en doel van het gezag in de onderneming. Oorsprong van dit gezag bij looncontract en maatschapscontract. Dra ger van het gezag ondernemer en/of eige naar van de productiemiddelen? Gezag in de onderneming en medezeggingschap. Grenzen van het gezag van den onder nemer. Karakter, oorsprong en doel van het ge zag in het georganiseerde bedrijf met name in de z.g. bedrijfschap. Taak van de Staats- overheid in betrekking tot ordening en coördinatie. SUIKERACCIJNS WORDT VERMINDERD Verlaging van 4.50 per 100 K.G. Met ingang van 1 Juli a.s. Naar het „Nederlandsch Weekblad voor Kruidenierswaren" verneemt, zal de suiker accijns ingaande 1 Juli a.s. met 20 opcenten worden verminderd. Dit beteekent dus een accijns verlaging van 4.50 per 100 K.G. Teruggave van teveel betaalden accijns zal geschieden zoowel op aanwezige voorraden als op de in goederen verwerkte suiker. Een desbetreffend wetsontwerp is in voorbereiding. INDISCHE MISSIEVEREENIGING. Donderdag hield de Indische Missie-Ver- eeniging een algemeene hoofdbestuursver gadering te 's-Hertogenibosch. Allereerst herdacht de voorzitter, mr. dr. Kooien, het overleden hoofdbestuurslid Mgr. Claes- sens, oprichter en oud-secretaris der Indi sche Missie Vereeniging. Na in Indië ge werkt te hebben, heeft hij na zijn terugkeer met wijlen den heer Bogaardt de I. M. V. opgericht, waarvan hij steeds de ziel is ge bleven. Als deze vereeniging iets beteekent, voorail door het do:r haar opgerichte Cen traal Katholiek Koloniaal Bureau, dan heeft zij dat aan Mgr. Claessen te danken. Met diepe erkentelijkheid mag hier zeker zijn nagedachtenis woxden gevierd. Ook herdacht de voorzitter het overleden hoofdbestuurslid, den heer O. Haffmans, bedankte den afgetreden Proviciaal der Jezuïeten P. Keysers, en heette den nieu wen provinciaal, P. Esser, van harte wel kom als lid van het hoofdbestuur. Na voorlezing en goedkeuring der notu len werden de ingekomen stukken behan deld, waaronder de bewijzen van deelne ming aan de Indisohe Missievereeniging bij gelegenheid van het overlijden van Mgr. Claessens. In een dankbrief van Mgr. Pan is voor de hem toegezonden gekrkwensch bij zijn benoeming tot Apost. Vicaris van Cele bes, wijst deze Kerkvoogd er op, hoe noodig in zijn missiegebied het aantal priesters en catechisten moet worden uitgebreid. Ook catechisten zijn onontbeerlijk voor de uit breiding der H. Kerk en daar het onderhoud voor dezen veel minder bedraagt dan voor een priester, zoo hoopt hij door de mild dadigheid der Katholieken in staat te wor den gesteld veel meer catechisten op te leiden en te onderhouden. Door een in Indië gevormd Comité werd de medewerking van de Indische Missie Vereeniging en van het Centraal Katholiek Koloniaal Bureau gevraagd om in Neder land een oproep te steunen tot de vorming van een „Missiejuibileumfonds", hetgeen aan de Indische Kerkvoogden zal worden aangeboden naar aanleiding van het feit, dat dit jaar 400 jaar geleden is, dat voor het eerst het H. Evangelie in Indië werd gepredikt en het tevens 75 jaar zal zijn ge leden, dat de Paters Jezuieten onafgebroken hun missiearbedd in Oost-Indië hebben ver richt. Nadat eenige mededeelingèn van finan- cieelen aard waren gedaan, werd aange kondigd, dat in bespreking en voorberei ding is dit jaar nog een populaire geschie denis van de Missie in Ned. Oost-Indië te doen verschijnen. In het rapport der finan- cieele commissie werd er op aangedrongen, dat toch met kracht het aanwerven van nieuwe leden voor de I. M. V. zou ter hand worden genomen. Dit ledental gaat achter uit en moet dat voor een groot deel gewe ten worden aan de tijdsomstandigheden, todh mag het niet geheel op rekening daar van geschoven worden. Een krachtiger actie is noodig en deze wordt ook toegezegd. Het ingekomen bedrag voor de Indische Missies, aangevuld met een bijdrage uit de kas van de I. M. V., wordt onder de der tien in beide Indiën missioneerende Orden en Congregaties verdeeld. Het financieel rapport geeft aanleiding om den penning meester, dr. J. F. A. M. Buffart, na harte lijke dankzegging voor zijn financieel be leid, te dechargeeren. De secretaris, Mgr. P. G. Groenen, brengt nu verslag uit over de werkzaamheden der Indisohe Missie Vereeniging van 1 Juni 1933 tot 24 Mei 1934, welke verslag in het Kolo niaal Missie Tijdschrift zal gepubliceerd worden. Aangenomen wordt het voorstel om de reiskosten ter bijwoning van de Hoofdbestuursvergadering te vergoeden. Als vertegenwoordiger der H.H. E.E. Pa ters Provincialen in het Dagelij ksch Be- stur wordt naast P. Schaab, den Provin ciaal der Paters Dominicanen, aangewezen Pater Esser, den Provinciaal der Paters Je zuieten. Na de Pauze wordt door Mgr. Brans, den Programma's voor Zaterdag 2 Juni. Huizen, 1875 M. KRO-uitzending, 4.30—-5.30 HIRO. 8.Orgelconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K. R. O. sextet. I.30 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 3.Herdenking van de 300-jarige ver eeniging van Nederland met Curasao, in de Riderzaal te 's Gravenhage. 4.30 Afgestaan aan de HIRO. 5.30 Het KRO-orkest, afgewisseld te 6.20 door Journalistiek Weekoverzicht en te 7.15 door Wim Snitker over een Stokpaardje van Schaepman. 8.15 Gramofoon. 8.30 Vaz Dias. 8.35 De KRO-boys. Afgewisseld te 9 uur door een hoorspel „Het late bezoek" en te 10 uur door microfoonvertelsel. 10.15 Hetty Verbeek in haar repertoire. 10.30 Vaz Dias, waarna vervolg KRO- boys. II.00 Gramofoon. Hilversum, 301 M. VARA-uitzending, 10.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Klein VAR A-Ensemble. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arb. in de Continubedrijven. 12.00 De Notenkrakers. 1.00 Causerie. 1.10 Vervolg concert. 1.302.00 Gramofoonplaten. 2.15 Orgelspel. 3.00 Causerie. 3.20 Gramofoonplaten. 3.ó0 Jeugdconcert. d. h. VAR A-orkest. 4.00 Causerie. 4.^0 Vervolg concert. 5.00 Causerie. 5.15 Gramofoonplaten. 6.00 De Wielewaal. 6.30 Literaire causerie. 6.50 Gramofoonplaten. 7.00 Causerie. 7.20 Bont Jeugd-Programma. 8.00 Herh. SOS-berichten, Vaz Dias en VARA-Varia. Hierna Concert-Inleiding. 8.15 Stadion-Concert m. m. v. het Con certgebouw-orkest, Residentie-orkest, Toon kunstkoor Amsterdam, Kon. Oratorium- vereeniging, Kon. Chr. Oratoriumvereeni- ging, R. K. Oratoriumvereeniging, J. Vin cent, sopraan, S. Luger, alt, L. v. Tulder bariton, T. Denijs, bariton. 10.30 Vaz Dias. 10.3512.00 Vervolg bont jeugd-pro- gramma. Daventry. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Northern Studio-orkest. 1.20 Commodore Grand orkest. 2.20 Gramofoonplaten. 2.50 Het Belfaster Omroeporkest. 3.50 Schotsch Studio-orkest. 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.C5 Walsch Intermezzo. 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. Causerie. 9.55 Concert. 10.50 Voordracht. 10.5512.20 BBC-Dansorkest. „Radio-Pari s" 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Goldy-orkest. 8.20 Radio-tooneeL 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.50 Omroeporkest. 8.208.55 Omroeporkest. 9.20 L. Preil's orkest. 10.00 dito 10.35 Moderne muziek. 10.50 en 11.5512.50 Dansmuziek. Langenberg 456 M. 6.25 Gramofoonplaten. 7.25 Blaasconcert. 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert. I.20 Populair concert. 3.05 Gramofoonplaten. 4.20 Koorconcert m. m. v. solisten en orgel. 7.20 Populaire volksmuziek. 8.35 Wagner concert. II.20 Dansmuziek en Cabaret-program ma. Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonplaten. „Turandot", opera van PuccinL B r u s s e 1, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Salon-orkest. 1.30, 5.20 en 6.20 Gramofoonplaten. 6.35 Trioconcert. 8.20 Symphonieconcert. 10.3012.20 Dansmuziek. 484 meter: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Salon-orkest o. L v. Walpot. 5.20 dito. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Omroeporkest. 10.3012.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 „Verliebt verlobt verheiratet", ge varieerde gramofoonmuziek. 10.20 Berichten v. d. Kunst-Turn-Kam- pioenschappen te Boedapest. 10.40 en 11.05 Berichten. II.2012.50 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. Derde programma 11.50—12.20 Hamburg. 12.20—15.50 Keulen. 15.5018.00 Kalundborg. 18.00—23.00 Kalundborg. 23.00afl. Keulen. Vierde programma 8.208.50 Parijs Radio. 12.2017.35 Daventry. 17.3518.00 Een der Eng. „Nationaal" zenders. 18.00afl. Londen Reg. ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" Prima Baaiiabak 10 cent per 1/2 ons Q Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 LEIDEN Apost. Vicaris van Padang, een causerie gehouden, waarop een hartelijk dankwoord van den voorzitter volgt. Nadat bij de rondvraag nogmaals met klem er op aangedrongen wordt om mid delen aan te wendeij ter uitbreiding van het ledental, sluit de voorzitter met den Chris- teflijken groet de vergadering. DE VERHOOGING VAN DE PRODUCTIE KOSTEN VAN DE MELK Geen extra bijslag uit het crisisfonds Op den bekenden brief van den Alge- meenen Nederlandschen Zuivelbond aan den minister van oeconomische zaken, over bovengenoemd onderwerp, heeft voor den minister, de secretaris-generaal het volgen de aan den A. N. Z. geantwoord: In antwoord op nevenvermeld schrijven heb ik de eer u te berichten, dat in de middelen voor de gevraagde verhooging van den melkbijslag niet door het Land- bouw-Crisisfonds kan worden voorzien, daar met name uit den invoer van eiwit rijk veevoedermeel en veevoederkoeken geen opbrengst ter beschikking is en voorts, dat vanwege de gecompliceerd heid der vragen, in verband met den in voer van deze voedermiddelen aan een maatregel, welke de noodige gelden zou kunnen opleveren op korten termijn, niet kan worden gedacht. Intusschen behoudt de door u gestelde vraag mijn bijzondere aandacht. N.S.B. EN PARLEMENT Partij zal deelnemen aan de Kamerverkiezingen In Café Kerkhoven te Ruurlo is Dinsdag avond een openbare vergadering van de Nat. Socialistische Beweging gehouden, waar de heer Overwijn uit Rotterdam als spreker is opgetreden. Blijkens het verslag in de „Lochemsche Crt." deelde spreker in zijn rede mede, dat de N.S.B. zal deelne men aan de volgende Kamerverkiezingen. De N.S.B. heeft geen belang bij de ge meenteraden, zeide spreker verder, en zal dus aan deze verkiezingen niet deelnemen NIEUWE BRUG TE DELFT Over Rijn-Schiekanaal Ged. Staten van Zuid-Holland stellen Provinciale Staten dezer provincie voor 100.000 beschikbaar te stellen voor den bouw van een nieuwe electrisch bewogen ophaalbrug over het Rijn-Schiekanaal te Delft, ter vervanging van de tegenwoor dige brug, welke de verbinding vormt tus- schen den Oostsingel en de Vlamingstraat, De nieuwe brug zal ongeveer 90 m. zuide lijker komen te liggen tegenover den Nieu wen Langen Dijk. Ze krijgt een breedte van 10 m. en een doorvaarthoogte van 2.50 meter. De eventueele hoogere kosten, evenals het maken van opritten en de electrische aansluiting zullen door de gemeente Delft worden betaald, krachtens een onlangs ge nomen raadsbesluit. Wanneer deze nieuwe brug zal worden gebouwd zal dit jaarlijks een besparing van 5000 opleveren, omdat het bedienend personeel met drie man zal kunnen wor den verminderd. Bovendien zal het dan niet noodig zijn de beschoeiing van 100 m. ter plaatse te vernieuwen, hetgeen eveneens een bezui niging van 5000 zal opleveren. „Hbld." Idioten, jullie hadden niet met scherp moeten schieten! Ken je dan de in structie niet? Als je mikt moet het een losse flodder zijn- (Ballyho)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9