DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL VRIJDAG 1 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 11 STADSNIEUWS KATHOLIEK LEIDEN De besturen der aangesloten organisaties worden beleefd verzocht, hun opgave van het aantal deelnemers aan den Katholie kendag te 's Hertogenbosch op Zondag 2 4 Juni a.s. op te geven aan het secretari aat van Kath. Leiden, de Laat de Kanter straat 20. De gelegenheid hiertoe staat open tot en met 10 Juni a.s. De kosten zullen bedragen ongeveer 2 voor reis (heen en terug) en 0.10 voor entree terrein per persoon. Nadere mededeelingen zullen tijdig wor den bekend gemaakt. NEDERLANDSCHE BOND VAN CREDIETHOUDERS. De wetgever en het huurkoopsysteem. De Ned. Bond van credietgevers had gis teravond in „Zomerzorg" te Leiden een bij eenkomst belegd naar aanleiding van de in grijpende regeeringsmaatregelen ten op zichte van het huurkoopsysteem. Na een kort openingswoord van den waarn. voorz. was het woord aan den bondssecretaris, mr. J. H. C. Kok te Schie dam, die sprak over „De wet op den afbe- talingshandel". Nadat spreker een oogenblik stil had ge staan bij het verslag van de commissie- Van der Heide, die over den afbetalings- handel in Juni 1932 gerapporteerd had en bij de rede van den minister van Justitie ter gelegenheid van de installatie van deze commissie, waarin de minister de sociaal- economische en juridische zijde van het af betalingsstelsel op den voorgrond plaatste, onderwierp spreker het werkprogramma van deze commissie aan een nadere bespre king, waarbij hij in 't licht stelde, dat deze commissie, volgens spr. zeer juist gezien, zich in contact stelde met de groep ver- koopers en koopers. Voortgaande wees spr. op de conclusies van de van beider cate gories ontvangen rapporten om dan na drukkelijk er op te wijzen, dat er ten aan zien van den verkooper ook vele en be langrijke bezwaren bestaan tegen het huurkoopsysteem en dat alleen heusch niet den kooper risico loopt bij huurkoop. Als bijzondere klacht geuit door den verköo- pers wees spr. op het moeilijke .en kost bare incasseeren van de restantjes waar bij vaak tot een dagvaarding moet worden overgegaan. Aangedrongen is dan ook al op een eenvoudig incasseeringsproces, waardoor het procedeeren veel goedkoo- per zou worden, iets wat van groot be lang is vooral bij de laatste restantjes, die meestal beneden de twintig gulden liggen. Een andere klacht geuit door de verkoo- pers is de positie van de gehuwde vrouw. Ten opzichte hiervan heerscht onzekerheid aan alle kanten, hetgeen door mr. Kok uit voerig wordt aangetoond. Nadat spr. nog in het kort had stil ge staan bij het groote risico van den verkoo per ten opzichte van het faillissement van een cliënt, waarbij hij aandrong op een juist ingerichte informatiedienst, wees mr. Kok op de bezwaren, die daar zijn van den kant van den huurder of kooper en wel, de onjuiste colportage van vele col porteurs, de cumulatie van schulden en het verband dat er ligt tusschen den woeker en het afbetalingsstelsel. Naar aanleiding van de ingekomen klach ten, zoowel van verkooper als van koo- preszijde bij de commissie-Van der Heide, is een tweetal wetsontwerpen ingevoerd. Tegen het vergunningsstelsel, dat ook in deze wetsontwerpen werd vastgelegd, zijn wij, aldus spr., sterk gekant, een adres is door den bond van credietgevers hiertegen dan ook ingediend waarin werd aangedron gen om bij het vergunningsstelsel het be drag van 15.(in het wetsontwerp luid de dit 50.als maximum te stellen. Aan het einde van zijn rede stond spr. nog stil bij de publiciteit zooals deze door de rapport-commissie is voorgesteld, dit overlatende aan den tweeden spreker van dezen avond, den bondspenningmeester, den heer J. Roggeveen, te Haarlem, die sprak over: De credietregisters. De heer Roggeveen, na een korte pauze het woord verkrijgend, herinnerde er aan, dat voor vijf jaar, toen de bond werd op gericht, men algemeen van gevoelen was, dat het zonder organisatie niet ging. De heer Roggeveen wees er dan op, dat de bond wel dienen de stand- en vakbe langen van hen die nauw betrokken zijn bij een afbetalingshandel. Voortgaande werd er door spr. op gewe zen, dat de geldschieterswet van mr. dr. van den Bergh vele menschen heeft gedu peerd. Op het groote belang lid van den bond te zijn, waardoor men tevens de beschik king heeft over een groot aantal corres pondenten in verschillende plaatsen van het land, die ten opzichte van informatie en het afwikkelen van betalingen van naar een andere plaats vertrokken cliënten, den verkoopersgroote diensten kunnen bewij zen, werd vervolgens door spr. gewezen. Het groote belang dat de verkooper heeft bij het informatie- en controle-bureau van den bond, dat een zeer uitvoerig kaartsys teem van elke kooper heeft, werd voorts door den heer Roggeveen aangetoond. A la minute kan dit bureau de gegevens verstrekken. Dat onder de werking van dit bureau practisch alle stroppen zijn uitgeslo ten, aldus spr., laat zich begrijpen. Dat de inrichting van een dergelijk bureau niets kost, en dat dit in Leiden ook kon, werd door spr. voorts nog opgemerkt. Zet gij met ons uw schouders onder het werk van den Ned. Bond van credietgevers en weest er van overtuigd, dat gij ook een taak hebt in het belang van credietgevend Neder land. Na afloop van beide redevoeringen was er gelegenheid tot debat. N. V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ. Jaarlijksche vergadering van aandeelhouders. In de hedenmorgen onder voorzitterschap van den heer T. S. Goslinga gehouden al- igemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, waren vertegenwoordigd 15 aandeelen, uit brengende 15 stemmen. Aan het door den wind. directeur, den heer C. J. van Spall, uitgebrachte verslag over 1933, is het volgende ontleend: In het afgeloopen jaar werden te Katwijk uit het duinreservoir opgepompt 2.886.519 M3 duinwater, tegen 2.756.708 M3 over 1932 of 129.811 M3 meer. Gemiddeld werden per etmaal opgepompt 7908 M3, tegen 7532 M3 over 1932. Uitvoerig worden de vernieuwingen en uitbreidingen in den loop van 1933 vermeld. Teneinde de zekerheid van stroonüeve- rirug te verhoogen, werd door de Stedelijke Lichtfabrieken alhier een tweede 10.000 Voltkabel naar het bedrijf te Katwijk ge legd. De twee toevoerkabels werden ingebracht in een nieuwe stroomafgifte-inrichting, een „Coq" söhakelkastenbatterij. In het vorige verslag werd reeds melding gemaakt van de gunstige resultaten, ver kregen met een proeffilterinstallatie, welke werkt volgens het systeem „Paterson". Thans zijn in het voorfiltergebouw 3 van de 4 bestaande filters volgens dit systeem verbouwd. De reiniging der filters geschiedt door lucht en water, volgens ontwerp van „The Paterson Engineering Company" te Londen, welke tevens de verschillende onderdeelen daarvoor leverde. De bedrijfsresultaten van deze filters zijn zeer gunstig; de hoeveelhied spoelwater bleef beneden 1%. De montage geschiedde door eigen per soneel. Het benoodigde water voor de spoeling wordt verkregen door een 300 mm. gegoten ijzeren leiding, welke direct is aangesloten op het hoogreservodr in de watertoren. Terwijl vroeger het spoelwater afgevoerd werd naar een zanderijsloot, is thans hier voor in de duinen een bevloeiings-foassin met een bodemoppervlakte van 50 X 5 M. gegraven, welk werk na inschrijving werd opgedragen aan de N.V. Aannemers Mij v/h firima C. de Ruiter. Teneinde te voorzien in lucht onder druk voor de spoeling werd na onderhandsche aanbesteding aan de N.V. Machinefabriek „Hoogenlande" v/h Pannevis en Zn. te Utrecht de levering en plaatsing in het voormalige ketelhuis opgedragen van een compressor. De vroegere stoomketel werd van nieuwe fronten voorzien en inwendig omgebouwd tot luchtacoumulator; dit werk geschiedde door de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden. Met inachtneming van het bepaalde in art. 5 der concessie werd uitbreiding aan het buizennet gegeven tot een totaal van 5339.5 M. Hiervan overgenomen door de gemeente Oegstgeest 1621 M. Uitbreiding van het net der Maatschappij 3718.5 M. Lengte van het buizennet op 1 Januari 1933 109075 M., zoodat de geheele lengte van het buizen net der Maatschappij op 31 December 1933 bedroeg 112793.5 M. Het Buizennet in de omliggende gemeen ten, eigendom dier gemeenten bedraagt: te Katwijk 24900 M„ te Valkenburg 517 M., te Rijnsburg 5419.5 M., te Oegstgeest 19754 M„ totaal 50.590.5 M. Totaal van het ver zorgingsgebied 163384 M. Gesloten werden 317 abonnements- en 212 metercontracten. Vervallen zijn 33 abonnements- en 15 meter contracten Het water werd het geheele jaar gere geld aangevoerd en onderzocht door ir. A. M. van Deventer. Zijn oordeel was, zeer goed drinkwater, voorzoover dit langs schei kundigen weg is uit te maken. Bacteriologisch werd het water geregeld onderzocht aan het Chemisch- en Bacterio logisch Laboratorium van Dr. W. G. N. van der Sleen te Haarlem. Volgens het verslag van dit laboratorium was het kiem-gehalte van het water gedurende het jaar 1933 zeer laag en in verband hiermede van goede hoedanigheid. De 3863 geplaatste watermeters hebben een verbruik aangewezen van 1.169.458 M3, zoodat gerekend naar het totaal verbruik van 2.886.519 M3, door de abonnementen moet gebruikt zijn 1.717.061 M3 waaronder echter het water voor spuien., brandblus- sching en lekkage begrepen is. Alle in bedrijf zijnde meters zijn veran derd in voor- en terugwaartsregistreerende. Van de geplaatste watermeters werd 1/3 gedeelte vervangen door nieuwe of gerepa reerde en opnieuw juist gecontroleerde meters. Over de naar het oordeel van contrac tanten „te hooge aanwijzing" kwamen dit jaar drie klachten in, doch de meters ble ken bij onderzoek nauwkeurig aan te wij zen. Op 27 April werd de eenige nog in ge bruik zijnde standpunt opgeheven; het wa terverbruik bedroeg tot dien datum 10 M3. In het vorige jaar was 32 M3 verbruikt. Het saldo der exploitatie-rekening in 1933 bedraagt 415.147.871/,. Na afschrijving op de rekening „Eigendommen en reservee ring" blijft een bedrag van 219.953.487s over, waardoor aan aandeelhouders een di vidend van 16% (v.j. 15%) en aan de Ge meente Leiden 89.569.89 kan worden uit gekeerd. De Balans werd goedgekeurd. Been gebroken. Hedenmorgen is de 69-jarige H. B. uit Nieuwkoop op de Lammermarkt uitgegle den, tengevolge waarvan hij het rechteron- derbeen brak. Door den E.H.D., werd hij ter behandeling naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Woensdag vergaderde de Raad dezer gemeente onder presidium van burgemees ter van Dobben de Bruijn. Afwezig waren de heeren Boer, Leliveld en Kelfkens. Drie uur besteedde men aan de behande ling der ingekomen stukken. Het meeren- deel werd echter voor kennisgeving aange nomen. Daaronder bevonden zich o.a. een adres van een aantal kleinhandelaren, waarin geprotesteerd werd tegen een eventueel ventverbod. Vervolgens een briefje van den „Zeeuwschen aardappel- schipper", waarover in de vorige vergade ring nog al wat te doen was, waarin deze uiteenzette, dat hij niet in de termen zou vallen voor een ventverbod, omdat hij niet vent, maar stil met zijn schuit ligt te wachten op klanten, terwijl hij boven dien zich verzet tegen de gedachte dat hij beneden den prijs verkoopt. Hij verdient aan zijn handel een boterham en ontvangt geen steun. Voorts een adres van de caféhouders om verlating van het sluitingsuurvan 10 tot 11 uur. Over geen dezer adressen wordt gesproken. De begrooting voor 1934 werd goedge keurd door Ged. St. Niet op de juiste plaat Behandeld werd een adres van alle vak organisaties uit Bodegraven, waarin ge klaagd werd over de steeds lager worden de steunbedragen, dank zij de rijksmaat regelen. Men meent, dat het in Bodegra ven tot de grens van het uiterste is geko men en verzoekt den Raad zijn invloed uit te oefenen op B. en W., dat niet verder worde gegaan en dat de laagste normen, die van 7.50, weer worden verhoogd tot 8.Ook moet men bij het berekenen der steun naar da loonnormen, niet de al lerlaagste aannemen. B. en W. stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat het gericht had moeten zijn aan B. en W., die de steunregeling uitvoe ren. De heer Ligtenburg verdedigt de adressanten, die de invloed van den Raad verzoeken. De voorz. zou dat kunnen bil lijken, als men het eerst bij B. en W. ge probeerd had. De heeren Beijen en v. d. Poll, hoewel sympathiseerend met den inhoud, steunen deze gedachte en meenen dat eerst dan van behandeling sprake kan zijn als B. en W. geweigerd hebben. De heer Jongeneel acht inwilliging toch onmogelijk, omdat het Rijk de normen vaststelt. Het adres wordt tenslotte voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt behandeld een adres van de L. Landbouwschool te Woerden om een subsidie van 12.50 voor het tekort, dat 6.25 per leerling bedraagt. Twee leer lingen uit Bodegraven bezoeken de school. B. en W. adviseeren afwijzend. De subsi die meermalen gevraagd, maar is steeds afgewezen, omdat de school zichzelf moet kunnen bedruipen. Nu, in het eerste jaar, dat er een complete school is, is dat blijk baar gelukt en is het tekort te wijten aan de voorgaande jaren. De heer Baars verdedigt het subsidie. An dere scholen kosten veel meer en dit is in het belang van de jonge boeren. De heer Lugtenburg denkt er precies eender over. De heer v. d. Poll evenzoo. De heer Baars becijfert dat de exploitatie van 1933 wel een tekort heeft opgeleverd. De voor zitter bestrijdt de subsidie hardnekkig. Het zou eigenlijk een subsidie zijn over voorgaande jaren, terwijl men toen gewei- j gerd heeft. Weth. v. d. Marei voelt veel j voor de school, maar deze moet zonder te- kort kunnen werken. Getuige de school te Alphen .Na zeer lange discussie won de heer Baars het met 8—2 stemmen. Alleen i de heer Jongeneel viel B. en W. bij, ter wijl wethouder Huijtkar voorstemde. BURGERLIJKE STAND De afgraving van den Hoogen Dijk. Vervolgens werd behandeld een rapport van de commissie voor de werkverschaf fing, vergezeld van 33 handteekeningen van eigenaars, die den Hoogen Dijk willen afstaan voor afgraving. Vier eigenaars hebben geweigerd, één omdat zijn reclame tegen de hondenbelasting niet was toege staan. B. en W. leggen dit rapport, dat aan hen was ingezonden, aan den Raad over, omdat de Raad de commissie instel de. Het college is daarmee uitgeschakeld. De heer Lugtenburg bestrijdt dat. Hij had een advies van B. en W. verwacht. De commissie adviseert met de uitvoering voort te gaan. De heer Vreeken dankte de commissie. Het werk kan best doorgaan, al hebben er een paar geweigerd. Dat zijn een paar kleine stukken. De voorzitter bestrijdt dat. Verleden jaar is gezegd, dat allen moes ten teekenen De heer v. d. Poll weerlegt uitvoerig het standpunt van B. en W. Destijds heeft de commissie een rapport ingediend en naar aanleiding daarvan heeft toen de Raad in principe besloten tot uitvoering en is aan B. en W. de voorbereiding opge dragen. Alleen nam de comm. op zich de eigenaars te bewerken. Toen dat geschied was, moest het rapport daarvan dus wel bij B. en W. worden ingeleverd. Wat de zaak zelf betreft, is spr. voorstander van uitvoering van het plan. Slechts een klein gedeelte van den Dijk, waarin zich de vier stukken der weigeraars bevinden, zou moeten blijven staan en dat vindt spr. niet zoo erg. De voorz. verschilt hierin van meening en blijft zijn standpunt, trots stevige aan vallen der commissie, vasthouden. Hij stelt voor het rapport terug te geven aan de commissie om het voorbereidend werk af te maken. Weth. v. d. Marei voelt daar echter niet veel voor. Hij is voor afgraving en ver moedt, dat het met die vier weigeraars ook wel meevallen zal. Spr. verwacht eigenlijk, dat het Rijk de Zuidzijde zal willen gebruiken ter ontlasting van de Noordzijde. Hij heeft geen bezwaar erte gen om nog eens met de menschen te gaan praten en met een plan te komen. Ook weth. Huijtkar spreekt in dezen zin. De heer Jongeneel bestrijdt scherp het standpunt van B. en W. Het ligt er duimen dik bovenop, dat blijken moet dat de commissie een échec lijdt. De voorzitter heeft tenslotte geen be zwaar om als B. en W. nog eens met de menschen te gaan praten en een plan van uitvoering te maken. Er is nu een ander werkverrruimingsplan, als dat is afge werkt kan dit volgen. Na deze aanvankelijke overeenkomst der standpunten is ook de commissie te vreden. Zij acht haar taak afgeloopen en verlangt dat B. en W. in de volgende ver gadering met voorstellen komen. De heer Jongeneel is tegen alle uitstel en wil in deze vergadering een beslissing nemen. De voorz. bindt zich niet aan een ter mijn, maar belooft spoed. De heer v. d. Poll dringt dan aan op het vaststellen van een tijd. Dat grieft blijkbaar wethou der v. d. Marei, die er wantrouwen in B. en W. in ziet en denkt, dat er achter zit de gedachte dat B. en W. de afwerking op de lange baan zullen schuiven. De heer v. d. Poll ontkent dat pertinent. De heer Lugtenburg komt dan echter ten tooneele met de zwembadplannen. Daarin heeft de Raad ook besloten in principe om ze uit te voeren. De voorbereiding is toen opgedragen aan B. en W. en nadien is er niets meer van gehoord. De voorz. merkt op, dat in geheime zitting wel een beslis sing is genomen, maar publiek niet. Hij kende het standpunt der commissie niet, wist niet of deze dat tot haar competentie rekende of niet. De commissie blijkt ech ter van deze zaak los te zijn, waarom spr. bereid is in de volgende vergadering rap port uit te brengen Tenslotte wordt dan het voorstel z.h.s. aangenomen, waarna de voorz. namens B. en W. de commissie dank zegt voor het verrichte werk. Ingediend is een voorstel Vreeken-Stap per om de vergaderingen van den Raad te sluiten met dankgebed. Behandeling in de volgende vergadering Een bedrag van ƒ315 wordt beschik baar gesteld voor extra-hulpverleening aan werkloozen door het crisis-comité. De heeren Lugtenburg en v. d. Poll stellen enkele vragen, doch worden naar 't comi té verwezen. Bouwrijp maken ln contra prestatie. Vervolgens komen B. en W. met voor stellen tot het bouwrijp maken van het nieuw aangekochte bouwterrein in Bui tenkerk. De bedoeling is het geheele werk te doen uitvoeren door werkloozen in contra-prestatie. Aanvankelijk wordt een bedrag van 16.000 gevraagd, waarmee een aanvang kan worden gemaakt, zon der te weten tot hoever men komen zal. Daarvan is geen berekening te maken, om dat het ongeschoolde menschen zijn. De bedoeling is over het terrein te leggen twee paralel-straten, een recht daarop- staande straat van den ingang naar de Oranjestraat en een schuine verbindings weg naar Buitenkerk. Tusschen de beide eerstgenoemde straten is gedacht een wa terplantsoen met een vijver van 2400 K.M.3. inhoud. Deze zal meteen diensten kunnen bewijzen voor de water inlaat van den Noordzij derpolder en voor bluschwa- ter bij brand. LEIDEN. Geboren: Arie, z. v. C. v. Rhijn en J. Fleur. Maria Elisabeth Johanna, d. v. J. Vertind en P. Criispijm. Gerardius Ca- tharinius, z. v. F. A. v. d. Kamp en C. G. Leenaarts. Pieter, z. v. J. de Koning en C. v. Weerlee. Isaac, z. v. P. Smit en A. v. Wijk. Apolonia, d. v. P. Smit en A. v. Wijk. Hendrika, d. v. H. v. Heusden en S. Duibbelaar. Ondertrouwd: G. Hillenaer jm 33 j. en A. E. v. Leeuwen jd 28 j. J. M. J. Scheerder jm 28 j. en J. M. F. Stumpel jd 24 j. Overleden: W, C. Beurse-Heemskerk vr. 69 j. Een toegang moet worden gemaakt aan de Oude Markt, waarvoor de ingang van het oude en ongebruikte kerkhof zal moe ten worden weggegraven. Het verdere af maken van het terrein hoopt men te doen geschieden uit de opbrengst van den ver koop van grond. De heer Vreeken adviseert niet al te be scheiden te beginnen, om e.v. koopers te animeeren. De heer Lugtenburg heeft ern stige critiek, niet tegen het plan, dat hij zeer toejuicht, maar tegen den opzet van contraprestatie. De menschen moeten zoo noodig wat meer verdienen en dit helpt ze niets. Spr. zou er zeer de voorkeur aan geven wanneer het werk kon worden uit gevoerd in werkverschaffing desnoods te gen hetzelfde uurloon van 32 cent. De voorz. kan geen definitieve gegevens geven, noch van het een, noch van het ander. Het zijn geen vakmenschen en de hoeveelheid werk die zal worden verzet is niet te be- grooten. Het is wel onaangenaam, maar tenslotte kan men niet altijd de steunbe dragen blijven verleenen, zonder dat er iets voor wordt gedaan. Het leegloopen demoraliseert. De heer Kelfkens betoogt eveneens, dat de loonen op die manier veel te laag wor den. Men krijgt nog niets meer dan het steunbedrag. Wie tenslotte aanpakken wil, moet ook kans hebben wat meer te ver dienen. De heer v. d. Poll heeft geen critiek te gen de contra-prestatie, maar wel tegen de heele opzet van de plannen. De Raad weet van niets, er is geen toelichting, geen rekening, geen begrooting, geen opgaaf van materiaal. Men weet van niets, het is een slag in de lucht en het werk kan even goed 40.000 als 16.000 kosten. De voorz. ontkent dat meerdere gege vens kunnen worden verstrekt. Alleen dat gewone aanbesteding begroot werd op ruim 25.000. De heer v. d. Poll handhaaft echter zijn bezwaren en dient tenslotte een voorstel tot uitstel in. De heer Lugtenburg steunt dat, ook alweer niet omdat hij tegen het plan is, maar omdat hij de gevraagde ge gevens hebben wil. Hij meent dat men eigenlijk maar beter voor 25.000 het werk kan aanbesteden, dan het op deze wijze uit te voeren. De voorz. wijst spr. erop, dat er dan geen werk komt voor de werkloozen. Het voorstel-v. d. Poll wordt met 73 stemmen verworpen. Dat van B. en W. aangenomen. Terstond op de behandeling van dit plan volgt de verbetering van de Noordstraat, die samen met het Rijk zal geschieden, en waartoe besloten wordt. De tijd is on bekend. Een kapitaal van 60.000 wordt geleend voor aankoop en uitvoering van werken, waarvoor een aanbieding is inge komen tegen 4J4 pet., a pari, zonder pro visie. Verschillende leden zijn daar zeer mee ingenomen. Vastgesteld wordt de re kening van het electr. bedrijf met een winst van 10.000, nadat 5000 extra is afgeschreven. De Raad dringt aan op ta riefsverlaging, maar B. en W. zijn nog niet doordrongen van het feit, dat het bedrijf zoo voordeelig is. Het heeft een adm. voor 700 geen incasso, geen zaalhuur, enz. Bovendien komt een deel der winst van de gemeente zelf, die voor stroom voor de motoren, voor de straatverlichting gewone prijzen betaald. Dat kan ook tegen netto- prijs. B. en W. betoogen, dat er veel meer moet worden afgeschreven. De rekening wordt goedgekeurd en de vergadering ge sloten. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. 41. Een booze bui tusschen Drein en Piet duurde nooit zoo heel erg lang. Een half uurtje later waren ze alle on- eenigheid alweer vergeten. Wat moeten we beginnen? vroeg Piet Prikke,l. Ik weet al wat, zei Drein. We gaan eens kij ken of ze bij de Arbeidsbeurs geen werk voor ons hebben. 42. De meneer van de Arbeidsbeurs had wel iets, zei hij. Voor Piet Prikkel was er een plaatsje vrij als winkelbedien de in een speelgoedwinkel. Voor Drein had hij niets te doen. Hij vond, dat Drein nog veel te klein was.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7