VRIJDAG 1 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 14 Rondom de wereldkampioenschappen (Van onzen correspondent). COMO, 30 Mei. 1934. Wanneer men van de directie van zijn blad de zeldzaam vereerende opdracht heeft gekregen om naar Italië te gaan om daar de wereldkampioenschappen voetbal bij te wonen en daarvan een en ander te vertellen, opent zich een heerlijk ver schiet. Want degene, die nog nooit Italië bezocht en alleen de schoonheid van dit wonderlijk Alpenland kent uit beschrij ving en film, brandt van verlangen om al dat schoons in werkelijkheid te aanschou wen. De reis naar Como alleen is reeds een beschrijving overwaard. Wanneer men eenmaal de St. Gothard-tunnel achter den rug heeft de spoorwegen zijn hier alle maal geëlectrificeerd, zoodat men van rook en stof in de coupé's niet de minste last heeft en het station Airoio is binnenge- spoord opent zich een natuur van zeldzame pracht. De rozen staan er volop in bloei, de mimose glautert lustig tegen de stations omhoog en de flox groeit er met zijn bloed- roode bloementuilen in onbeschrijflijke pracht. Het Como-meer strekt zich daar uit als een stuk glanzend blauw metaal, waarin zich de hemel stralend weerspiegelt. En in dit land van paradijselijke schoonheid is men „verplicht" te blijven in afwach ting van de groote voetbalwedstrijden, die beslissen zullen over de onderlinge krachts verhouding van de voetbal-mogendheden. Is er een schooner opdracht denkbaar? Como is een stadje van ruim 40.000 in woners; het ligt midden in een vallei, is derhalve omgeven door bergen. In den avond is het hier feeëriek schoon; de piaz za Cavour, omgeven door palmen en bloeiende vijgeboomen, vlak aan de haven gelegen, is het middelpunt van de drukte, waar in den avond rijk en arm verpoozing komt zoeken.De Via Plinio leidt naar de kathedraal, de St. Maria Maggiore, een prachtkerk, geheel uit marmer opgetrok ken, in vroege Renaissance-stql. Voor de wedstrijden wordt opvallend veel reclame gemaakt; op de openbare plei nen, in café's en in trams, op de postkan toren en op schuttingen, overal treft men en in Como niet alleen aankondi gingen aan van 't „Campionisti del Mondo di Calcio". De Italiaansche posterijen geven een heele serie postzegels uit bij gelegenheid van de wereldkampioenschappen, waaruit blijkt hoe een lichaam als de posterijen met de organisatie van dit tournooi mede leeft. Over reclame gesproken. In de meeste winkels waar sigaretten worden verkocht, kan men ook „wereldkampioenschaps-siga- retten" koopen 20 stuks voor 5 Lire (on geveer 65 ct.) en die zijn inderdaad zoo kwaad nog niet. Tot nu toe waren het nog de beste die we voor dat geld konden krij gen. De belangstelling voor de wedstrijden is de Italianen niet meegevallen. Men had gehoopt, dat de wedstrijden zich zeiven zouden kunnen bedruipen, maar nu de eerste berichten over de ontvangsten bin nen zijn, begint men zich al in te stellen op een flink tekort. Het doet ons nationale gevoel deugd, dat juist de wedstrijd Hol landZwitserland het meest heeft opge bracht. Bijna het vierde deel van het to tale bedrag dat de acht wedstrijden teza men bijeen bracht. De totale recette groot 155.000 is werkelijk niet fameus en ze ker niet groot genoeg, om met recettes van de kwart-finales- demi-finales en finale het geraamde bedrag op te brengen. Zelfs niet als voor de nog te spelen wedstrijden in Rome het nieuwe Mussilini-Stadion ge heel zou zijn uitverkocht. Vooral de wedstrijd te Florence, waar de Duitschers van België wonnen, was een barre tegenvaller, erger nog die werd een ontgoocheling. Twee redenen zijn daar voor aan te voeren: vooreerst waren de prijzen veel te hoog. De goedkoopste staan plaats kostte nog altijd 10 Lire, hetgeen voor een arme Italiaan te veel is. En wei nig Italianen denken er aan om raison van 50 Lire een tribuneplaats te koopen voor een wedstrijd, waar nog niet eens het eigen nationale team in betrokken is. Daar om waren de tribunes in Florence bijna leeg. Een andere reden voor 't geringe be zoek lag hierin, dat Argentinië ook speel de, en dit team is voor de Italianen altijd een bijzondere attractie geweest. Daaren boven gelooft men dat vele Florentijnen de reis naar Rome hebben ondernomen slechts 4 uur sporen van Florence verwij derd om daar getuige te zijn van de kamp van de blauwe Azurri's tegen het elftal van de Vereenigde Staten. Zoo werd de wedstrijd DuitschlandBelgië voor de Italianen een bittere financieele ontgoo cheling. Om de wedstrijden ligt verbazend wei- nog „sfeer". Ze vallen in dit opzicht al thans heelemaal niet te vergelijken met de wedstrijden te Amsterdam in 1928. De kranten schrijven wel ieder dag kolom men vol over de wedstrijden, de spelers, scheidsrechters, enz., maar op straat merk je van de drukte o zoo weinig. We kunnen ons herinneren hoe Amsterdam in 1928, neen, hoe heel Nederland met det voetbal wedstrijden meeleefde; de Nederlandsche bodem denderde van de belangstelling en steeds waren de wedstrijden schoon uitver kocht. Aan de spelers werden ook in den avond ovaties gebracht, kortom heel Ne derland stond toen in het teeken van de Olympische kampioenschappen. Van die „sfeer" merk je hier geen spoor. Ook in de groote steden Turijn en Milaan wordt vreeselijk geklaagd over het geringe meeleven van het publiek. Re clame is er genoeg. Maar het publiek wordt door die reclame niet gepakt, niet begees terd. Een onzer confrères sprak dan ook te recht van „de dood in de pot'\ De oorzaken zijn niet ver te zoeken: de wedstrijden worden op veel te veel en veel te veruiteengelegen plaatsen ge speeld. Het gevolg is dat het publiek zich in een bepaald rayon niet interesseert. Hadden de Italianen de wedstrijden be perkt tot bijv. Rome en Napels, vermoede lijk zou de interesse daar althans wakker geslagen zijn, zooals die destijds is opge roepen in de stad Amsterdam en zijn dichtbevolkte omgeving. We kunnen ons dan ook niet aan de ge dachte onttrekken, dat de wedstrijden zul len uitloopen op een groot financieel échèc. Voor den echten voetbalkenner heb ben de reeds gespeelde wedstrijden prach tige technische resultaten opgeleverd, en de voornaamste sportbladen (waaronder het Giornale delle Sporte, 't voornaamste is) geven ellenlange beschouwingen over het vertoonde spel. We zullen hier de voornaamste punten laten volgen. Algemeen zijn de Italianen het er over eens, dat het z.g. W-systeem op het oogen- blik het meeste succes afwerpt. De fraaie resultaten door Duitschland en Italië be haald worden geschoven op rekening van de W-formatie. Dit systeem waarbij de twee vleugelspelers en de centervoor een ver-vooruitgeschoven positie innemen ter wijl de binnenspelers de halflinie verster ken en de spil als derde back fungeert, viert op het oogenblik hoogtij en wordt momenteel als het beste aangeprezen. Andere bladen prefereeren het vier- halfback systeem, waarbij dus één der bin- nenselers in de halflinie wordt terugge trokken, terwijl de voorwaartsen zich re gelmatig over de aanvalslinie verdeelen. Vrij algemeen is men het er over eens, dat het Hollandsche spel-systeem niet het juiste is. Men roemt hier de wijze waarop de Nederlanders de nederlaag hebben op genomen, maar veroordeelt tevens hun speltype. In het algemeen spelen de Ne derlanders te hard; men schrijft dat toe aan den invloed van het Engelsche spel en de Engelsche trainers. We kregen gis teren het Zwitsersche blad „Sport" in han den en dat schreef letterlijk: „De Hollan ders waren zeker niet minder faire sport lui, maar ze houden meer van zwaar, hard spel en zien in het afhouden van de spe lers met de handen of met lichaamskracht geoorloofde middelen. Klaarblijkelijk past men in Zweden een dergelijke speelwijze toe anders had de scheidsrechter veel meer gestraft. Wanneer echter de (spel regels zóó uitgelegd worden, zal Zwitser land, dat veel „weicher" speelde, weer meer gewicht en hardheid in het spel die nen te leggen". En zoo oordeelt de Italiaansche pers pre cies hetzelfde. Hoe men hier de kansen ziet? Vooraf moeten we opmerken, dat we geen enkele uitspraak hebben vernomen die de gehouden loting veroordeelt. Dat toevalligerwijs de sterkste Europeesche teams in dezelfde afdeeling terecht kwa men: Oostenrijk, Hongarije, Spanje, Ita lië beschouwt men hier als heel gewoon. Maar zeker is, dat van dit viertal groot mogendheden slechts één elftal in de finale kan komen. Men acht het vrij zeker, dat Italië van Spanje wint, ondanks de geweldige capa citeiten van doelman Zamora, die het Spaansche doel in den wedstrijd tegen Brazilië zoo uitmuntend heeft verdedigd. De „clou" van de wedstrijden op Don derdag is natuurlijk de ontmoeting Oosten rijkHongarije. Op papier acht men Oos tenrijk favoriet, maar de tegenvallende prestatie van Oostenrijk in den wedstrijd tegen Frankrijk heeft de weegschaal doen doorslaan naar de zijde der Hongaren, die men met de Italianen favoriet acht voor de eene demi-finale. Voorts acht men Duitschland wel opge wassen tegen de Zweden, die wel een hard spel leveren, maar niet zoo verrassend snel zijn als de Duitschers. Een finale Ita liëDuitschland wordt hier zeer waar schijnlijk geacht. Zwitserland zal tegen Tsjecho—Slowakije een heel harde dobber hebben. De Tsje chen hebben zich in den wedstrijd tegen Roemenië niet geheel gegeven en de mee ning van den heer Langenus „dat hij Tsje- cho-Slowakije nooit zoo slecht heeft zien spelen als tegen Roemenië geeft grond aan de verwachting, dat ook de Tsjechen zich voor de demi-finale zullen classeeren. Zoo staan op het oogenblik de kansen. De Zwitsers zijn gisteren naar Turijn af-r gereisd; wij zijn zeer benieuwd hoe ze zich tegenover de Tsjechen zullen houden. Voor hun vertrek hadden ze van de honderden landgenooten, die met dezelfde trein naar Turijn gingen een ovatie in ontvangst te nemen. Door vrouwelijke supporters wer den de spelers met bloemen vereerd. Over de prestatie van de „overzeesche" mogendheden (Mexico, Vereenigde Staten, Brazilië en Argentinië) wordt hier ongun stig geoordeeld. Het blad II Populo vond de deelname van de Amerikaansche lan den een deceptie van de ergste soort, en betreurt het levendig, dat de Argentijnen niet hun beste elftal hebben gezonden. 't Is ook geen kleinigheid: de vier duur ste landen werden reeds in de eerste ron de uitgeschakeld, terwijl men hoopte op een finale ItaliëArgentinië. De beste speler van alle Amerikaansche elftallen was Donelli (USA). En op echt Italiaansche wijze heeft de vereeniging „Napels" dan ook direct beslag gelegd op deze speler. Donelli zal in het volgend sei zoen voor Napels uitkomen: het contract is reeds geteekend. Is het wonder dat Argentinië en Uru guay er niet voor voelden om met een goed elftal naar Italië te komen? De koop van Donelli door een Italiaan sche vereeniging spreekt op zich al meer dan genoeg. ROOSTER VOOR HET WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL Achtste finale (27 Mei) Duitschland 5) België2) Argentinië 2) Zweden 3) Nederland. 2) Zwitserland. 3) Tsjech. Slow. 2) Roemenië1) Oostenrijk. 3) Frankrijk 2) Hongarije. 4) Egypte 2) Brazilië 1) Spanje. 3) Italië 7) Ver. Staten 1) Kwart finale (31 Mei) Duitschland 2 Zweden 1 Zwitserland 2 Tsjech. Slow. 3 Oostenrijk 2 Halve finale (3 Juni) Tsjech. Slow. Oostenrijk Finale (10 Juni) HET AANTAL BEZOEKERS DER EERSTE RONDE VAN DE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN. In het geheel waren bij de eerste ronde, waarbij 8 wedstrijden in 8 verschillende plaatsen gespeeld werden niet meer dan 146.000 bezoekers aanwezig. Het aantal der toeschouwers bij de diver se wedstrijden was: Genua: SpanjeBrazilië 40.000 Rome: ItaliëU. S. A. 35.000 Milaan: ZwitserlandNederland 28.000 Bologna: ZwedenArgentinië 12.000 Florence: DuitschlandBelgië 9.000 Napels: HongarijeEgypte 8.000 Triest: Tsjecho-Slow.Roemenië 8.000 Turijn: OostenrijkFrankrijk 6.000 146.000 DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN EN VRIJKAARTEN. De Italianen hebben het verstandige be sluit genomen voor de wedstrijden om het wereldkampioenschap geen vrij biljetten af te geven. Alleen voor hen, die bij de wed strijden hebben te werken, zooals journa listen, fotografen en radio-uitzenders, ver zorgers van elftallen enz., zijn vrijkaarten ter beschikking gesteld. Tal van autoritei ten, die gemeend hadden, dat plaatsen voor hen zouden worden gereserveerd, zonder dat ze er voor behoefden te betalen, zijn dan ook teleurgesteld. Mussoilni zelf heeft het goede voorbeeld gegeveq. Toen hij Zon dag te Rome in het Stadion kwam, heeft hij zoowel voor zich zelf als voor zijn bei de zoons, toegangskaarten gekocht. Een prachtig voorbeeld ter navolging, schrijft het „Vad.". Indien de K.N.V.B. dat voorbeeld volgde en voortaan geen enkele uitnoodiging verzond, zou men waarschijn lijk den prijs der entree-biljetten kunnen verlagen zonder dat de totale recette min der werd. Ook in Engeland heeft men reeds lang met het systeem van vrijbiljetten gebroken. Het is ook inderdaad niet duidelijk,Iwaar om wethouders, ministers en talrijke ande re autoriteiten vrijkaarten krijgen, niet al leen voor zich zelf, doch ook voor him fa milie, en de gewone voetballiefhebber, die zakenman is en dus niet tot de „autoritei ten" behoort, moeten betalen. HET NEDERLANDSCHE ELFTAL WEER IN ONS LAND De spelers geenszins ontmoedigd Met den D-trein, welke om 18.48 uur te Arnhem arriveert, zijn gisteravond de spelers van het Nederlandsche elftal en verschillende officials van den Koninklij ken Nederlandschen Voetbalbond uit Italië in ons land teruggekeerd. Aangezien het tijdstip van de aankomst vervoegd was, was er weinig belangstel ling van de zijde van het publiek. De spe lers, welke in het Westen van ons land wonen, zetten om 18.57 uur de reis met denzelfden trein voort, terwijl de rest van de spelers te Arnhem op hun aansluitin gen bleven wachten. De spelers zijn geenszins ontmoedigd door de nederlaag en zagen er monter uit. De voetballers te Rotterdam uitgefloten. Gisteravond om negen uur zijn met de „Rheingold" de Rotterdamsche spelers Lagendaal, Van Heel, Ven te en Van Maie uit Italië gekomen. Deze thuiskomst is voor hen niet onverdeeld prettig geweest, meldt de „Vooruit". De politie wist niet, dat de voetballers zouden arriveeren en had geen enkelen maatregel genomen. Het publiek daarentegen had een radio-be richt opgevangen, hoe laat de Rheingold uit Arnhem zou vertrekken en had uitge rekend, op welk tijdstip deze trein in Rot terdam zou kunnen zijn. Tegen het tijdstip, dat de Italiaansche trein binnenrolde bevonden zich op het perron enkele honderden personen, hoofd zakelijk familieleden, kennissen en club- genooten. Deze bereidden den reizigers een hartelijke ontvangst. Doch buiten het station wachtten duizenden menschen. Toen de leden van het Nederlandsche elf tal naar buiten kwamen, was hier de stem ming niet gelijk aan die op het perron Een groot deel der toeschouwers juichte de spelers toe, doch een ander deel floot en joelde. Een oogenblik deinsden de voet ballers terug en verlieten het stationsge bouw niet. De politie, die inmiddels gewaarschuwd was, probeerde met zachten drang de me nigte te verspreiden. Lagendaal, die door zijn verloofde werd afgehaald, kon zijn taxi pas bereiken, nadat de politieagenten, dreigende met den gummistok, een pad naar den auto hadden vrijgemaakt. Ook de andere spelers slaagden er daarna in, hun taxi's te bereiken. Het gezelschap begaf zich naar Tivoli, Coolsingel. Daar verzamelden zich opnieuw voor het terras een zeer groote menigte, die iets van de terugkeerende Rotterdam mers trachtte te zien. Nu slaagde de po litie er echter in ,de menschenmassa in beweging te krijgen en te houden en om streeks halftien was de rust weergekeerd. NEDERLAND—BELGIE WEDSTRIJDEN. Toch te Antwerpen. De Brusselsohe correspondent van de „Msb." meldt: Teneinde de HollandBelgië-voetbal wed strijden voor Antwerpen te behouden, heeft het gemeentebestuur van deze stad beslo ten, nog vóór den a.s. wedstrijd een nieuw stadion te laten bouwen, op een nog nader aan te duiden terrein van den rechter Scheld e-oever. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het programma voor morgenmiddag luidt: Zaterdagmiddagbeker. Eindwedstrijd. Ie klasse: SCO 1Noordw(jk 1, 3.30 uur. 2e klasse A: Quick Boys 2Fides Pacta 2, 3.30 uur; LRC 2Terleede 2, 3.15 uur. 3e klasse A.: Ons Clubje 2-Fides Pacta, 3.30 uur. 3e klasse B.: LRC 4Kagia, 5 uur. Adsp.: TerleedeRouwkoop 3.30 uur. LAWN-TENNIS HET TOURNOOI DER LEIDSCHE STUDENTEN. Voor het jaarlijksche nationale tennis- tournooi der Leidsche Studenten te Noord- wijk, dat hedenmiddag is begonnen, zijn o.m. de volgende inschrijvingen ontvan gen: Heeren enkelspel: 26 deelnemers, waar onder Karsten, Scheurleer, Weber, Tesch- maoher en Leyenaar. Dames enkelspel: 12 deelneemsters, waar onder de dames Belzer, Van Lindonk en A. Kerckhoff. Heeren dubbelspel: 7 inschrijvingen. Hiervan zijn de sterksten: KarstenWe ber, ScheurleerSchoorel en Techmacher Leyenaar. Dames dubbelspel: 6 inschrijvingen, o.w. de dames BelzerA. Kerckhoff en Visser Roos. Gemengd dubbelspel: 13 inschrijvingen, waaronder mej. Van LindonkKarsten, mej. A. KerckhoffScheurleer en mej. Bel zerSchoorel. ZWEMMEN De H.P.C.-er Bertus Mooi waagde ver volgens een poging om het op naam van G. van Voorst (A.Z. 1870) staande Ned. record 200 M. vrije slag te verbeteren, een poging, welke hij met succes bekroond zag, want hij mocht er in slagen het oude re cord met niet minder dan 2 2/5 sec. te verbeteren en het te brengen op 2 min. 251/5 sec., zoodat hij naast zijn Ned. re cord op de 100 M. vrije slag thans ook recordhouder 200 M. vrije slag is gewor den. D.J.K. boekte een klinkende overwin ning op de 5 x 50 M. estaffette vrije slag voor heeren internationaal, wat niet te verwonderen is, aangezien Scheffer en Kroffer deel uitmaakten van de winnende ploeg. De A.D.Z. toonde haar suprematie bij de 3 x 50 M. wisselslag estafette voor da mes door haar concurrenten Het IJ en H.D.Z. achter zich te laten. De waterpolo-ontmoeting tusschen de jeugd-teams van Het IJ en de Kon. Antw. Zwemclub had het volgende verloop: Onmiddellijk na het beginsignaal zit Het IJ goed op de bal en weet spoedig door Berkhout te scoren. Spoedig maakten de Belgen gelijk, maar even later is het wederom Berkhout die Het IJ de leiding bezorgt. Van der Bosch vergroot dan op fraaie wijze den voorsprong tot 31, met welken stand de rust intreedt. Na de hervatting verklein Leonard den acherstand tot 32. Tot verder doelpunten weten de Belgen niet te komen, zoodat Het IJ een kleine, doch welverdiende over winning behaalde. ROEIEN INTERNATIONALE JEUGD WEDSTRIJDEN VAN HET IJ De H.P.C.-er Mooi verbetert het Ned. record 200 M. vrije slag Voor de gisteravond in het Sportfond- senbad te Amsterdam gehouden interna tionale jeugdwedstrijden, georganiseerd door „Het IJ" was de publiek belangstel ling niet overweldigend. Alvorens de wedstrijden een aanvang namen sprak de voorzitter van Het IJ, de heer G. Blitz, eenige welkomstwoorden, waarbij hij spe ciaal een woord van dank bracht aan den heer van Houten, den Belgischen consul hier ter stede, die bij dit zwemfeest aan wezig was. Het programma had haar internationaal karakter te danken aan de deelname van een jeugdploeg van de Kon. Antwerpsche Zwemclub. Het eerste internationaal bezette num mer was de 100 M. vrije slag voor heeren, waarbij de eerste serie gewonnen werd door v. d. Brom (Dolfijn). In de tweede serie gingen Van Aelst (H.Z. en P.C.) en Kroffer (D.J.K.) drie banen gelijk op, doch in den eindspurt bleek de Hagenaar sterker en won onbedreigd. Mej. Selbach (A.D.Z.) vond bij dit num mer voor dames sterken tegenstand van haar clubgenoote L. van Voorst, maar wist tenslotte toch met klein verschil te zegevieren; zij het dan ook in een voor haar doen middelmatigen tijd n.l. 1 min. 12 3/5 sec. Stans Scheffer (D.J.K.) leverde op de 100 M. rugslag een fraaie prestatie door dezen afstand in 1 min. 13 4/5 sec. af te leggen. De Haarlemmer v. d. Meer gaf hem keurig partij. WEDSTRIJDEN VAN KONINKLIJKE De inschrijvingen. Voor de roeiwedstrijden van de Konink lijke Nederlandsche Zeil- en Roei vereeni ging van 710 Juni as. zijn de volgende inschrijvingen ontvangen: Twee zonder stuurman: Njord en de Hoop. Oude skiff: Het Spaarne en de Hoop. Overnaodsche skiff: Het Spaarne, Njord, Deutsche Ruder Verein Amsterdam, Posei don, de Amstel, Nereus. Jonge skiff A: Poseidon en Willem III. Vier zonder stuurman: Njord en Triton. Jonge vier A: A.R.S_A., Laga, Nereus en de Laak. Oude vier: Njord en Nereus. Overnaadsche skiff: Het Spaarne, Njord. Willem III. dé Hoop, Argo en Triton. Jonge twee A: Willem III, Laga, Nereus en Triton. Oude B-vier: Njord. Jonge acht B: Njord, Laga en Triton. Oude twee: de Laak en Argo. Jonge vier B: de Amstel, Het Spaarne, Argo en Triton. Overnaadsche twee: Njord en Willem III. Oude acht: Njord, Laga en Nereus. Jonge twee B: Willem III. Laga, Nereus en Argo. Jonge acht A: Njord, de Maas, Nereus en Argo. Lichte vier: Deutsche T und R, Rotter dam en Triton. Voorts zijn avoor stijlroeien dames se niores ingeschreven: Het Spaarne, Willem III, de Hoop en de Laak. Voor dames juniores: die Leythe, de Vliet, Willem III, de Hoop, de Laak, Nereus I en II. Stijlroeien achten (dames): de Vliet en de Hoop. Dames overnaadsche skiff: Maastricht, Willem III, de Hoop en de Laak. Dames gladde skiff: de Maas, A.R.S.A. en Willem III. De loting heeft plaats Maandag 4 Juli 11.15 in de Groote Club te Amsterdam, WIELRENNEN WIELERBAAN ROTTERDAM. Voor de a.s. Zondag op de Rotterdam sche Wielerbaan plaats vindende koppel- race zijn dertien koppels ingeschreven. De voornaamste hiervan zijn de Rotterdam sche koppels GiellietVreeswijk, Wild schutMostert, VellheuerRaaymakers, P. van der MeerSuiker. Als hun sterkste tegenstanders treffen we het snelle koppel PootjesBronger, dat dit jaar reeds verscheidene successen boek te, en thans voor het eerst in Rotterdam start. Verder LoriéeJ. v. Rossum, van Aartvan Es, Noltenvan der Valk, A. van RossumGrimme enz. Deze koppelrace over 100 K.M. wordt verreden met tien klassementen. Het den laatsten tijd sterk op den voor grond tredende Rotterdamsche koppel Giel lietVreeswijk doet in deze race een goe de gooi naar de overwinning, ofschoon Pootjes-Bronger, Noltenv. d. Valk, Wild schutMostert, van RossumLoriée c.s. nog lang niet overwonnen zijn. Een geweldige strijd om de zegepalm is in deze race dan ook te verwachten, waar bij elk koppel voor een verrassing kan zor gen. SCHAKEN DE STRIJD OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP Bogoljubow geeft de 21e partij op De Woensdag aangevangen 21e partij tusschen dr. Aljechin en Bogoljubow in den strijd om het wereldkampioenschap werd gisteravond voortgezet en beëindigd Hoewel Bogoljubow aanvankelijk niet ongunstig stond, deed hij kort voor het af breken eenige zwakke zetten, waardoor hij zijn positie zoodanig verslechterde, dat er weinig hoop meer voor hem was. Het pleit was dan ook gisteren bij de hervatting van de partij vrij spoedig beslecht. Bogoljubow gaf na 64 zetten op, waardoor dr. Alje chin de partij dus won. De stand is nu 13147J4 voor dr. Aljechin. Zondag zal in Manheim de 23ste partij gespeeld worden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14