gsm Om het voetbal-wereldkampioenschap i blijft duren VRIJDAG 1 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 13 Zweden, Zwitserland en Hongarije uitgeschakeld. Italië en Spanje leveren een veldslag te Florence zonder resultaat DUITSCH LAN D-Z WEDEN 2-1 MILAAN. 31 MEI 1934. Het zag er in den morgen weinig belo vend uit voor den wedstrijd Duitschland Zweden. En toen het tegen den middag be gon te regenen, vre den wij dat deze wed strijd-maar weinig publiek zou vinden. Toch waren er nog een 18.000 toeschouwers aanwezig, waaro der vele Duitschers, die met Hitler-vlaggen en „Heil"-geroep hun jongens aanmoedigden. Het Zweedsche volk was vertegenwoor digd door enkele journalisten.... Even voor 4.30 kwamen de Zweden in het veld, met gele truien en blauwe broe ken, de Duitschers volgden spoedig in witte trui met roode kraag en in een zwarte broek. De Zweden stellen zich midden in het veld op in een cirkel en brengen den Ro- meinschen groet. De Duitschers daarente gen, stellen zich streng-„militaristisch" op midden op het terrein in de houding en brengen den Hitler-groet. De Duitsche supporters zongen het Deutschl.Jid-lied en vervolgens het Horst-Wessellied, welke de monstratie zij na den wedstrijd nog eens herhaalden, aangevuld met een driewerf „Sieg-Heil". Er werd in dezen wedstrijd een zoo pri mitief spel vertoond, vooral van Zweed sche zijde, dat het werkelijk niet waardig was voor de kwart-finales der wereld kampioenschappen. Naar onze meening stond de wedstrijd Nederland—Zwitser land zeker een klasse hooger, dan deze. Er werd door de elftallen wel tactisch en door dacht gespeeld, maar de snelheid liet veel te wensche over, waardoor de meeste com binaties spaak liepen. Ook in het schieten lieten beide voorhoeden veel te wenschen over en in het strafschopgebied waren de spelers van geen van beide elftallen zich zelf meester. In de eerste helft gingen de partijen ge lijk op; doch na de rust waren de Duitschers met uitzondering van de laatste 10 minu ten voortdurend in de meerderheid. Duitschland schijnt na zijn wedstrijd te gen Nederland in Düsseldorf nog niet veel te hebben bijgeleerd. Het Duitsche spel was lang niet snel genoeg en uitblinkers zagen wij niet bij hun. Szepan, de Duit sche midhalf, hield zich stipt aan het com mando van trainer Nerz en bleef voortdu rend op dezelfde hoogte als de backs. Het gevolg hiervan was dat tusschen voor- en achterhoede voortdurend het verband zoex was, en de Zweden ruimschoots gelegen heid kregen hun aanvallen kalm op te zet ten. De besten bij de Duitschers waren de beide backs en de rechterwing Lehner en Hohmau. Over het spel der Zweden dient gezegd, dat het erg naief van opvatting was en de traag om tegen welke andere Europeesche ploeg ook, opgewassen te zijn. Doelman Rijdberg heeft 't elftal voor 'n groote neder laag behoed en was de beste speler van het veld. Buiten hun langzame spel vertoonden de Zweden geen tactische fouten en maak ten zij een beschaafden, prettigen indruk. Bij hen trad vooral het achtertrio op den voorgrond. De Italiaansche scheidsrechter Barlassina maakte veel fouten en onder brak herhaaldelijk het spel, waar dit niet noodig was. Zweden wint den toss, er is echter geen windvoordeeL Het spel opent met weder- zijdsche, ongevaarlijke aanvallen. De Duitschers worden langzamerhand sterker en Conen kanjert van dichtbij een schot in dat Rijdberg fraai stopt. Aan beide zij den wordt echter ieer slecht geschoten. Het is alleen Conen die tusschenbeide een kogel inzendt. Als Zweden een vrijen trap krijgt te nemen, ontstaat er een geweldige scrimmage voor het Duitsche doel, waaruit Kress slechts met veel geluk weet te red den. Na de hervatting volgt onmiddellijk een snelle Duitsche aanval. Conen schiet ech ter hoog over. Duitschland is nu overwe gend in de meerderheid. Bij een der aan vallen van Zweden mist Kron door falen van Gramlish, de kans van den dag. Rijd berg redt even later op het nippertje door den bal van de voeten van den toestormen den Conen weg te pikken. Een kwartier na rust krijgen de Duitschers een vrijen schop te nemen. Er ontstaat een geharrewar voor het Zweedsche doel, waaruit Hohmann on houdbaar inschiet (10). Drie minuten later komt bij een Duit- schen aanval Conen naar voren; Rijdberg aarzelt met uitloopen en het is opnieuw Hohmann die onhoudbaar den bal over hem heen in het leege doel speelt (20). In een botsing met Rosen wordt E. An- dersson gewond en moet het veld verlaten. Wanneer er 36 minuten gespeeld is, volgt een Zweedsche aanval waarbij Dunker naar binnen zwenkt en een laag schot lost, Kress doet een uitval maar de bal ver dwijnt onder hem door in de goal. (21). E. Andersson komt dan weer in het veld en nu volgt er een korte periode waarin de Zweden de overhand hebben. Eens zelfs kan Kress een aanval niet anders bezweren dan door de bal corner te werken. In de stand komt geen verandering meer, zoodat de Duitschers in de demi-finale komen. Na afloop spraken wij den Duitschen aanvoerder Szepan, welke verklaarde dat zijn elftal dit keer harder voor de ovcrwin- DE RESULTATEN DER TWEEDE RONDE. Milaan: Duitschland Zweden 21 (Rust 00). Turijn: ZwitserlandTsjecho-Slow. 23 (Rust 11). Bologna: OostenrijkHongarije 21 (Rust 10). Florence: SpanjeItalië 11 (Rust 1—1). Daar de verlenging in deze laatste wed strijd geen verandering in den uitslag bracht, moet hij worden overgespeeld. gen; de Duitscnera i Zweden vond s-rsss vleugelspelers de Kress voorko- PUn\hadne1 worfen Zee' pUmistisch ver- men kunnen woraen. in bel we- klaarde hij dat Duitschland het m n - reldtournooi nog zeer ver zal brenge hopen het voor Hen maar vreezen.... TSJECHO SLOWAKIJE- ZWITSERLAND 3-2 TURIJN, 31 Mei 1934. De T^heHïïS aan hTrSem neL de rechtsbuiten brengt voor, ui weer een goede Kans, a Even gladheid van h*tere^te^vaüen later weet Planica woord aan voeten op te pikken. Sechehaye te keer en. Tsiechen onsportief op- rfwaTweiier jutet niet meer bij de pertje naast, waarmede enkele Zwitserland .n bai van Nejedly minuten late- S«*ehy te pakken gestopt heelt, weer Kieino vandoor_ pas_ £t£epenV:r"6hijTnhoS zoodat zij rcoiu. eeweldig worden dSTSnuten gespeeld. De Tsje ch blijven nu het spdrn handen houden. -iS^^r^en De aanvaue s verdedlgmgen, aifk» ZwHteS vooral door hun kopwerk, aZ"ge ballen voor de Tsjechen Zi3Bii een der Tsjechische aanvallen weet ■3£s ssmmwss Sta^rtSrgerpakken de Tsjechen chehaye ol de rSsars SwoWa ht door een hard schot te pas- wanneer de Zwitsersche voorhoede nog rEkrriï'sasrï "l^dTTse^minuut wordt een vrije schop kopt. De scheidrechter kent het punt ech- 'este<Ss'doren de aanvallen der Tsjechen voortTMaar^van Kiinel weet enkele keeren het snel te verplaatsen. Een maal zells pfanlca nier?nders redden dan door de hM corner te werken. De Zwitsers blijven het doel der Tsjeohen hangen, maar hot keeperswerk van Planica is zóó gran- het h„n geen doorkomen aan is°Het publiek is dan ook opgetogen over hét fraaie spel van den Tsjechischen doel- 1 vSdXr en juicht hem geestdrift* toe. Zonder hem zouden de Zwitsers in deze periode zeker tweemaal gescoord hebben. Maar aan de andere zijde verricht ook Sechehaye goed werk, en weet b.v. een gevaarlijk schot van 16 Meter afstand schit terend te keeren. Even later, wanneer hij zelfs al uit het doel is, en Puc een schot inzendt, weet hij zich nog zoo te herstellen, dat hij den bal nog weet te vangen. Een toestormende Tsjech trapt hem, hetgeen een geweldig fluitconcert te weeg brengt. Hij heeft het overigens tegen de Tsjechen, die overwegend sterker zijn in deze perio de, hard te verantwoorden en ook Minelli weert zich kranig. De laatste geraakt zelfs gewond, maar kan gelukkig weer verder spelen. Dan weten de Zwitsers door von Kanel zich gelukkig weer los te werken. Hij zet schitterend voor naar Kielholz, die de bal even opdrijft, Planica uit zijn doel lokt en over den uitloopenden keeper de bal naar de goal schiet. Deze verdwijnt echter juist over de lat van het leege doel. De Zwitsers blijven echter nu doorzetten. Wanneer de linksbuiten Jaeck doorge broken is, lost deze een hard schot, dat te gen den binnenkant van de paal stuit en onhoudbaar in het Tsjechische doel ver dwijnt. De stand is gelijk. Het gaat er nu op lijken alsof de Zwit sers den wedstrijd uit het vuur zullen slee pen. Zij blijven in den aanval en worden geweldig aangemoedigd. Dan breken echter de Tsjechen door, komen gevaarlijk voor het Zwitsersche doel en als Sechehaye dit verlaten heeft, weet Puc voor Tsjecho-Slo- wakije te scoren. Er is dan 38 minuten ge speeld. De resteerende 7 minuten spannen de Zwitsers zich in nog gelijk te maken, maar ook de Tsjechen zitten niet stiL En zelfs zouden zij de score nog bijna verhoogd hebben, toen Puc er alleen van door ging, een schot loste, dat Sechehaye ving, maar waarna hij den bal liet vallen. De toestor mende Puc schoot opnieuw in, maar Se chehaye wierp zich dapper op den bal en wist te redden. Er is dan nog één minuut te spelen. Von Kanel trekt er nu nog even tusschen uit, zet prachtig voor naar Abegglen, maar Planica weet het schitterende schot te kee ren. Dan fluit de scheidsrechter einde. OOSTEN RIJ K-HONGARI JE 1-0 BOLOGNA, 31 Mei 1934. Deze wedstrijd OostenrijkHongarije voor de wereldkampioenschappen was de 75e wedstrijd dil beide landen tegen elkan der speelden. Wanneer men de rivaliteit van weerszijde kent, kan men begrijpen dat alle pogingen in het wenk werden gesteld om tot een overwinning te komen. Zoo liet men den beroemden midvoor van Ferencvaros, Sarosi, speciaal uit Budapest overkomen, ofschoon hij nog niet geheel hersteld was van een voor eenige weken opgeloopen ver wonding in den competitie-wedstrijd tegen Kispest. Het Hongaarsche elftal was sinds Zondag op 5 plaatsen veranderd. Vinoze, Teleki en P. Szalie waren vervangen, terwijl uit de middenlinie Palacas was weggenomen en Lazar naar de rechtshalf-plaats was gediri- geerd| Ook speelde nu Vago mee die Fuito verving op de linksback-plaats. Al deze veranderingen hadden geen ander doel dan om in plaats van het technisch elftal van Zondag thans een kracht-elftal op te' stel len. Allemaal zijn het dan ook reuzen van spelers die het gewicht van 85 K.G. te boven gaan. Het Oostenrijksche elftal had slechts 2 wijzigingen: Irbanck en Schall waren vervangen door Schmaus en Hor- vath. Het merkwaardige geval deed zich voor dat al de trainings-offers der Oostenrijkers* om te gewennen aan het warme weer, nut teloos werden doordat het regende, koel was en het terrein in slechte conditie. Er werd geweldig en hard gespeeld en het wa ren de Oostenrijkers die hier een tikje te ver in gingen. Het Hongaarsche elftal, dat met veel zelf vertrouwen den strijd inging, speelde een aller-onjgelukkigsten wedstrijd. In de twee de helft telden zij nog maar negen spelers, doch dit belette niet dat zij steeds in de meerderheid waren en Oostenrijk met man en macht moest verdedigen. Dezen speelden met 3 backs en 4 halfs en gebruikten daar bij handen en beenen op zeer onbehoorlijke manier. Bovendien vonden zij een grooten helper in den Italiaanscben scheidsrechter Mattea, die de Hongaren op alle mogelijke manieren benadeelde. Deze fluitist verving den Belgischen scheidsrechter Baert, die naar het schijnt door Hugo Meisl vervangen werd door den Italiaan. Alle protesten van Hongaarsche zijde werden door de leiders naast zich neergelegd. Waarom Narkos het terrein werd afgestuurd zal wel voor de meeste toeschouwers een raadsel zijn ge weest. Toen na de rust de rechtsbinnen Avar wegens een wonde het veld verliet was de voorhoede lam geslagen. Het publiek koos geheel de zijde der Hon garen en floot den scheidsrechter en het Oostenrijksche elftal geweldig uit. Dit speelde niet beter dan tegen Frank rijk en zelfs bezondigde het zich aan on- noodig hard en ruw spel. Goed 20.000 toeschouwers woonden den wedstrijd bij. Wanneer Oostenrijk de toss gewonnen heeft, stellen de elftallen zich op. De eerste aanvallen zijn voor Oostenrijk en geschieden in een snel tempo waarbij aan weerszijden goed spel vertoond wordt. Zeer onverwachts nemen de Oostenrijkera de leiding wanneer hun voorhoede Szalay passeert. De bal komt bij den kleinen Hor- warth die ineens inschiet. Keeper Szabo denkende dat het leer naast zal gaan, laat den bal passeeren en deze verdwijnt juist largs den binnenkant van de paal in het Hongaarsche doel. Eenigszins gedeprimeerd later de Hongaren zich terug dringen. Een regenbui komt dan het harde slechte veld spiegelglad maken, zoodat de spelers zich slechts met moeite kunnen staande houden. In de 18e minuut komt een mooie Hongaar sche aanval, welke Kemeny vrij voor doel brengt. Zijn schot gaat echter naast. In de 20e minuut rent Markos langs de lijn, zet schitterend voor, de zanger-worstelaar Sesfca slaat binnen het strafschopgebied het leer met de hand weg, doch de scheids rechter ziet dit geval niet, zoodat het Oos tenrijksche doel aan een penalty ontsnapt. De bal kwam toch nog bij Avar terecht die echter naast schoot. Geen minuut later wordt de Oostenrijk sche verdediging opnieuw gepasseerd. Ke rnen zet voor en Sarosi kopt onhoudbaar in. De scheidsrechter annuleerde het doelpunt echter, waarop een danig fluit-concert volg de. Het is te begrijpen dat door dezen tegen slag de Hongaren nog meer terneergeslagen waren. Zij blijven echter in den aanval, doCh bereiken ondanks enkele hoekschop pen, op voortreffelijke wijze door Markos genomen, geen succes. In tusschen heeft Oostenrijk ook ndet stil gezeten en heeft de Hongaarsche achter hoede meermalen gevaarlijk werk. Beide verdedigingen werken nu schitterend en de wedstrijd staat op hoog peil. Het harde, mooi en listige spel brengt echter geen re sultaat en met 10 voor Oostenrijk breekt de rust aan. De tweede helft begint met eenige zeer goed opgezette aanvallen van Oostenrijk, welke Szabo zijn balenten do entoonen. In de 7e minuut volgt dan Oostenrijks 2e doel punt. Smistik passeert een bal aan Sinde- lar, welke meteen doorgeeft aan Zischek die een schitterende ren onderneemt waar bij hij alles passeert. Hij besluit zijn rush met een scherp schot dat Szabo te machtig is. (2—0). Dan wordt Markos door den scheids rechter van het veld gezonden en werken de Hongaren met 10 man verder. In de 16e minuut passeert de Hongaarsche linksbuiten Kemeny de Oostenrijksche ver dediging. Binnen het strafschopgebied wordt hij hardhandig genomen, de scheids rechter fluit en wijst naar de befaamde witte punt. De penalty wordt door Sarosi onhoudbaar ingeschoten. De Hongaren krijgen weer moed en er is werkelijk kans dat zij gelijk kunnen ma ken. Het lot is echter tegen hen want de rechtsbinnen Avar, die reeds gewond is en meehuppelt, moet nu het terrein verlaten. Ondanks dit feit houden de Hongaren het offensief in handen maar Oostenrijk ver dedigt met man en macht en blijft meester van het terrein. Tot het bittere einde hou den de Hongaren vol maar slagen er niet in den stand te wijzigen. Met 21 voor Oos tenrijk komt alzoo het einde. De overwinnaars stellen zich op het mid den van het terrein op om den groet te brengen, maar worden onthaald op een ver schrikkelijk fluit-concert. De Hongaren ver laten het terrein onder applaus van de me nigte. Hongarije verloor met eer. ITALIE-SPANJE1-1(na verlenging) FIRENZE, 31 MEI. In het prachtige stadion van Firenze, waar Florentina gewoonlijk tromfen viert, werd hedenmiddag voor de Tweede Ron de de tevoren reeds enorme populaire wed strijd ItaliëSpanje gespeeld. Van vele tienduizenden kregen 40.000 spanning-be- lusten toegang, die dan ook de volle maat hebben kunnen genieten, met nog een ver lenging bovendien. Het is een geweldige wedstrijd geweest, een van het genre dat men in jaren niet zag en naar alle waarschijnlijkheid in ja ren niet meer te zien zal krijgen. Tusschen Spanje en Brazilië, Zondag jl., was het al geweldig, maar wat er vandaag aan techniek, taktiek, energie en uithou dingsvermogen gedemonstreerd werd, overtrof werkelijk alle verwachtingen. De strijd is onbeslist geëindigd. De stand welke bij rust behaald werd, werd ook de einduitslag ondanks een verlenging van 2 x 15 minuten. En bij gebrek aan een winnaar wordt nu morgen deze sensatie nog eens weer afgedraaid. Hoort u den penningmeester van de Ita liaanschen Voetbalbond niet lachen? Nóg eens een frissche portie contanten van 40.000 liefhebbers is een zoet douceurtje voor de cassa. Ook de Oostenrijkers vinden dit gelijke spel wel aardig. Zij hebben van middag van Hongarije gewonnen, rusten tot Zondag heerlijk uit, om dan een stellig wel vermoeiden tegenstander te ontmoeten, Italië of Spanje, die tweemaal achtereen voor een plaats in de volgende ronde heeft moeten vechten. Italië verdiende te winnen. Deze spaghet- ti-verslinders waren in alle opzichten ster ker en domineerden zelfs vooral nog in de verlenging. Maar de Italianen hadden ook alles mee: het weer was prachtig warm voor hen en het enthousiasme van het publiek was des noods nóg warmer, want dit bestond vrij wel uitsluitend uit Italianen. Verder hoef de het elftal feitelijk maar tegen één tegen stander in vollen vorm te vechten nl. tegen den uiterst bekwamen en beroemden Spaan schen keeper Ricardo Zamora, keeper van de Spaansche kampioenclub Madrid F. C. Maar deze had dan ook een puike assis tentie van zijn twee clubspelers, de backs CiriacoQuincoces. Dit drietal van Madrid F. C. was het helden-trio van den dag, waartegen het Italiaansche aanvals-quintet vruchteloos zijn fanatieke aanvallen op bouwde. Direct na het begin ontwikkelde zich een geweldige strijd. Er was geen zenuwachtig heid te bespeuren, elke speler was subiet in volle actie. En de toeschouwers ook, maar deze waren stellig wel neurveus. Men maakte lawaai zooals we het in geen ander land ooit hoorden, zonder ophouden bleef men dóór-roepen, brullen en schreeuwen, onafgebroken klonken de steeds schorder J woidende strijdkreten bijna uitsluitend voor het Italiaansch elftal. Men moet nu echter niet meenen, dat de Spaansche spe lers, die het dus vrijwel zonder aanmoedi gingen moest stellen, zich daaraan ook maar iets stoorden. Wij voor ons gelooven, dat deze knapen volkomen de kunst ver stonden, zóódanig in hun spel op te gaan, dat zy de heele omgeving vergaten. De verdedigingen waren van meet af aan absoluut meesters van het terrein. De voorhoedespelers kregen geen kans tot schieten. Mooi, snel, doortastend spel, hoe wel er flink op den man werd gespeeld. De ballen gingen dikwijls hoog en herhaal delijk viel dan ook het fraaie koppen van deze Zuiderlingen te bewonderen. Da warmte werd niet gevoeld, snel ging het spel op en neer, de beide keepers krijgen veel safes te verrichten, maar Combi noch Zamora is te verschalken. Zoo verstrijkt langzaam het eerste half uur en juist zijn de dertig minuten verstre ken, als het Spaansche elftal zich uit do Italiaansche beklemming weet te bevrijden. Het leder gaat naar den linksbuiten Go- rostiza, een snelle rush langs het lijntje, een gemillimeterden voorzet in vollen ren en de goed meegeloopen midvoor Langara schiet ineens onhoudbaar langs Combi in het Italiaansche net. Zoo leidt Spanje na 30 minuten spelen met 10. Men kan wel raden dat de Italianen er nu een schepje oplegden. Aanval op aan val wordt ondernomen op de Spaanscha vetste, waar Zamora zijn kunsten kan toc- r.en. Dat doet hij dan ook op fameuze wijze. Fantastisch ranselt hij alles eruit, enkele keeren ook ten koste van enkele hoek schoppen. Italië is nu totaal in de meerder heid en men kon het zien aankomen, dat de gelijkmaker op stel en sprong na het Spaansche doelpunt geforceerd ging wor den. Maar met dat „op stel en sprong" zijn de Spanjaarden het niet eens en Zamora zelfs voor geen greintje. En zoo duurt het nog dertien minuten voor de Italianen hun menschen kunnen doen juichen en aanleti- ding kunnen geven voor de massa-omhel zingen. Ons horloge wijst de 43ste minuut als de rechtsbinnen Ferrari zich in volko men vrije positie heeft opgesteld en hem het leder wordt toegespeeld. Het is wat men noemt een totaal-kans, even een drib bel en dan, met een oerharden kogel, schiet hij den bal langs den paal in het Spaansche doel. Zamora duikt mooi, maar hij is juist even te laat. Italië heeft gelijk gemaakt. Ons ontbreken inderhaast de noodlge adjectieven om een punctueele schets van het fanatiek applaus en gejubel te leve ren. Eén vergelijking slechts: gejuich in het Amsterdamsche stadion is er gefluister bij. De laatste minuten voor de rust gebeurt er niets bijzonders meer, een spelletje op het middenveld en dan gaat de pauze in met den stand 11. In de tweede helft weer hetzelfde snelle, forsche, ja harde spel, vol afwisseling en voor de toeschouwers dan ook buitenge woon boeiend en sensationeel om te zien. Maar goals blijven achterwege. Monti, de midhalf en linksbuiten Orsi zijn de besten en deze Zuid-Amerikaansche Italianen spe len stellig een klasse beter dan de amateur spelers van Argentinië. Tegen het einde van den regulairen tjjd zijn de Spanjolen iets vermoeid, maar zij houden dapper vol. En Zamorra is volmaakt ongenaakbaar. De hardste ballen, de listig- ste schoten, de best geplaatste inzetten kun nen hem niet versohalken. Wat de Italianen ook doen, Zamorra doet het beter. Onder geweldige spanning verstrijkt de tijd. In den stand komt geen verandering en als scheidsrechter Baert affluit is het nog altjjd 1—1. Na een korte pauze verschijnen de elf tallen opnieuw ten tapijte. En meteen breekt de jubel-orgie van de 40.000 kelen weer los. De Italianen worden er blijkbaar sterk door geinspireerd, want van meet af aan heropenen zij een barbaarsch offensief, harder nog dan tevoren, de deus ex machi na van de Spanjolen Zamora geeft geen krimp. De Italiaansche voorhoede probeert al les. Listig opgezette aanvallen, een vuur- werk-tik-tik van kort spel, een plotse pass naar de vleugels, maar niets baat. Twee maal bliksemt Zamora den bal tot corner. Niet minder dan vier keeren schieten de Italianen tegen den paal, niets wil hun echter lukken, 't is alles tevergeefs en pre cies om 7.15 Hollandsche tijd eindigt de eerste helft van de verlenging weer met den gelijken stand (11). Snel wordt gedraaid, nog geen twee mi nuten neemt men rust. Weer begint dit machtig gevecht van twee ontembare tegen standers. En de toeschouwers? Van een dus danig temperament raakt zelfs een nuch tere Hollander van de wijs. Iedereen staat op, geen toeschouwer blijft zitten. Hooren en zien vergaat. En de Italianen belegeren en bestoken maar weer het Spaansche doel. Zij zijn niet vóór Zamora weg te krij gen. Weer slaat hij tweemaal uit nood een corner. Inderdaad zijn het reddingen, want de corners leveren niets op. Kansen, wer kelijk, ze zijn er. Maar Zamora is er ook. Het net zal niet meer trillen. En dan eindigt 7.32 Holl. tijd deze gran dioze wedstrijd onbeslist. Het eindsignaal is een verlossing uit een caotische onwer kelijke, afmattende spanning. De Italiaan sche spelers verlaten langzaam, o zoo lang zaam het veld. En de Spanjaarden? Ze zijn verdwenen. O nee, ze zijn er nog: zij liggen allen op den grond, allen zonder uitzonde ring zijn op de plaats waar zij stonden, toen het eindsignaal klonk, neergevallen. Volkomen uitgespeeld, leeg, absoluut leeg! Volkomen hebben zij zich gegeven. En morgen, Vrijdagmiddag 4 uur, wordt deze kamp opnieuw gestreden. Maar vandaagwas het heroïsch.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13