FOTO VRIJDAG 1 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 BREESTRAAT 29 CAMERA'S in alle prijsklassen. Ontwikkelen en afdrukken van films en platen. KERKNIEUWS RECTOR KOK EN DE 1.TR. Binnenkort geen geestelijk adviseur meer. In het orgaan van L.T.B.. den „R. K. Boeren- en Tuindersstand", schrijft de voorzitter, de heer Kampschöer, een woord van dankbare hulde aan rector Kok, die wegens zijn benoeming tot Pastoor te Delft, binnenkort van het adviseurschap van den L.T.B. zal worden ontheven. „Het wil mij voorkomen", schrijft de L. T.B.-voorzitter, „dat het Rector Kok veel moeite zal kosten den L.T.B. vaarwel te zeggen. Hij was immers met hart en ziel L.T. B.-er, iederen dag voor onze boeren en ■wnders bezig. Het is onmogelijk in enkele regels neer te schrijven de groote ver diensten van dezen geestelijken adviseur; ik zal daartoe dan ook geen poging doen. In het algemeen kunnen we dit zeggen, dat Rector Kok bij onze beweging de ge vierde man was ondanks het feit, dat hij meermalen en soms op scherpe wijze, op vergaderingen, de leden op hun plicht meende te moeten wijzen. Hij was de gevierde man, omdat ieder een de overtuiging bij zich droeg, dat Rec tor Kok bijzonder actief was en enorm veel voor onze organisatie en de leden heeft weten te bereiken. Laten we hier onom wonden zeggen, dat dank zij den moed en de energie van Rector Kok de L.T.B. in het leven is gebleven en nadien een sterken groei beleeft. Herinneren we ons de da gen toen de L.T.B. in aanzien zoowel als in ledental als in geldmiddelen sterk was teruggeloopen en dat het Rector Kok is geweest die in letterlijken zin den boer is opgegaan en toen niet minder dan 75.000 als renteloos kapitaal wist te verkrijgen. Het was aok in die dagen, dat de Onder- wijs-Vereeniging is opgericht, waarvan Rector Kok nog steeds voorzitter is. In de korte jaren van haar bestaan zijn met minder dan 2 middelbare scholen opgericht en 3 lagere land- en tuinbouwscholen plus een huishoudschool. Rector Kok vóór alles geestelijk ad viseur. De boete-processie naar Heiloo is door zijn initiatief gekomen en met welk een succes wordt deze boet-processie naar O. L. Vrouw Ter Nood niet gehouden? Rector Kok geen geestelijk adviseur meer van den L.T.B.I Het klinkt vreemd in de ooren en toch zal het straks werkelijkheid worden. Gij, vrienden van den L.T.B., ik ben er zeker van te spreken namens u allen, wan neer ik op deze plaats openlijk dank breng aan Rector Kok, een dank die oprecht en hartelijk is en laten we Rector Kok hierbij verzekeren, dat we zijn grooten arbeid zul len blijven waardeeren". Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Dinsdag, Woensdag en Donderdag géén audiëntie verleenen. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Aanrijding. In een zaak tegen den niet verschenen autobestuurder P. Z., die ter zake van over treding der Motor- en Rij wiel wet is ver oordeeld tot 100 subs. 40 dagen, verklaar de, de getuige de heer Scholten, dat hij op een Zondagmiddag in October j.l. op den Leidscheweg onder Wassenaar een motorrijwiel bereed waarop zijn echt- genoote als duopassigier gezeten was. Ge- getuige, die uit de richting Leiden kwam, wilde den rijweg oversteken om zich naar een café te begeven, waartoe hij zoowel als zijn vrouw den arm uitstaken. Daar er op dat oogenblik uit tegenovergestelde richting eenige auto's naderden, liet ge tuige er drie passeeren, doch hij meende nog juist voor den volgenden, bestuurd door Z. te "kunnen wegkomen. De chauf feur reed evenwel met dezelfde vaart, vol gens get. 50 a 60 K.M. door, met het ge volg, dat get. werd omvergereden, waarbij het motorrijwiel ernstig beschadigd werd. Eenige ooggetuigen verklaarden gezien te hebben, dat de heer S. tijdig een tee- ken van links uitwijken heeft gegeven. Het O.M. waargenomen door mr. Rouf- faer, eischte bevestiging van het vonnis quo. Uitspraak 12 dezer. Diefstal. De 20-jarige chauffeur H. C. B., thans gedetineerd en de 19-jarige losse werkman C. V. beiden te A1 p h e n stonden terecht wegens poging tot diefstal. Naar hetgeen uit de behandeling ter zit ting bleek, zijn de verdachten, na vooraf gemaakte afspraak, op 22 April j.l. in den namiddag bij een blinden buurman van V. binnengeslopen, door via de woning van laatstgenoemde aan de achterzijde het huis binnen te dringen. Na een kast met een schroevendraaier te hebben geopend, namen zij uit een kistje een gedeelte der spaarpenningen van den ouden man weg. Verdachten gaven elkaar de schuld. B. beweerde door V. te zijn overgehaald. Deze gaf B. de schuld. De president noemde deze daad een lage streek. Voorts bleek, dat de verdachte V. bij een kruidenier ter plaatse een poging tot dief stal deed, doch hij werd tijdig bij den kraag gevat. B. is reeds in Februari j.L door den politierechter wegens diefstal tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. v. Asch van Wijck, wees op het rapport ora- TEVREDEN ZIJN IS GELUKKIG ZIJN. Wilt gij volkomen tevreden zijn over Uwen schoonmaak, vergeet dan niet OSA- LON Stijfsel ook voor Uwe gordijnen te gebruiken. 1389 trent deze jongens uitgebracht. Spr. zeide, dat B., ondanks het feit, dat hij 3 maan den straf in uitzicht had, niet schroomde om een dergelijken diefstal op touw te zet ten. Diens arrestatie noemde de officier een opluchting voor de omgeving. Reke ning houdend met het eerste vonnis, eisch te de officier thans tegen B. 8 maanden en tegen V., die ook zijn straf voor het twee de feit moet hebben, 10 maanden gevan genisstraf. De verdedigers van de verdachten pleit ten clementie. Uitspraak 14 Juni ps. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN ONDER EEN KIPKAR GERAAKT Arbeider zwaar gewond Gisterenmorgen had nabij de galgma chine op het werk van de aannemers gebr. Dekkerboom en Sybrandy een ernstig on geval plaats. Bij het vervoer van grond geraakte de arbeider J. Borger uit Herkeij ma-Opeinde onder een geladen kipkar. De man bekwam daarbij, behalve verschillen de verwondingen, een ernstige dijbeen fractuur. Door de doctoren v. d. Wind en Quartel werd hem de eerste hulp ver leend. Daarna werd B. per ziekenauto van garage Vreeswijk alhier naar het Wilhel- mina-Gasthuis te Amsterdam overgebracht Jongetje door auto aangereden. Gis teravond is het zoontje van H. aan den Steekterweg, dat plotseling uit een poort de weg overliep, door een passeerend, vrachtauto aangereden, waardoor de jon gen een been brak. Hij werd naar het zie kenhuis te Leiden overgebracht. Sluiting cursus Handelsvaondschool. Donderdagavond had in de Muloschool met den Bijbel de officieele sluiting plaats van den cursus 1933/'34 van de Handelsavond school alhier. Deze sluiting werd verricht in tegenwoordigheid van heeren leeraren en bestuur. Nadat alle leerlingen hadden plaats genomen werd de opening dezer bijeenkomst verricht door den voorzitter, den heer W. B. Kroon, die na zijn wel komstwoord allereerst op waardeerende wijze herdacht het verscheiden van het bestuurslid wijlen den heer L. Honselaar. Tevens deelde de heer Kroon mede, dat de heer Laros als gedelegeerde van het bestuur van de Middenstandsvereeniging voor deze functie had bedankt, en als zoo danig thans in het bestuur zitting hadden genomen de heeren F. de Vries en B. F. G. Spormann, die echter bericht van ver hindering hadden gezonden. Vervolgens verkreeg de directeur, de heer H. Hoekstra, gelegenheid tot bespre king en uitreiking der verschillende rap porten. Over het geheel bleek directeur en leeraren over gedrag en vorderingen der leerlingen zeer tevreden. Na uitreiking dezer rapporten bracht de heer Kroon, den directeur dank voor zijn uiteenzetting en toelichting der uitgereikte rapporten en feliciteerde vervolgens de leerlingen, aan wien het diploma kon worden uitgereikt. Na deze met een gebruikelijke speech te hebben uitgereikt, volgde de overhandi ging van verschillende prijzen aan de leer lingen die de grootste bevorderingen had." den gemaakt. Als slot gaf de, heer Hoek stra nog een uiteenzetting omtrent de be- teekenis van een diploma der verschillen de instituten in het algemeen en in bijzon der van het diploma der handelsavond school alhier. Hieronder laten wij tenslotte nog volgen een kort overzicht van de bevorderingen en leerlingen die een diploma verwierven t.w.: bevorderd van le naar 2e klas: C. v. d. Berg; A. den Hertog; Corry Laros; D. C. v. d. Wel; C. D. v. d. Wel en J. Servaas (1 leerling voorw.); van 2e naar 3e klas: L. v. d. Hoek (m. prijs); J. F. Leblausch; J. Los; C. v. d. Velden (m. prijs); A. van Vliet. Diploma kon worden uitgereikt aan A. Breedijk, W. J. de Bruin (m. prijs), G. v. Dam, W. Los, M. v. d. Pol, H. Snel, G. Sijpesteijn en B. v. Triest. De cursus B. voor talen en boekhouden duurt nog voort tot 1 Juni. Voor tuberculoselijders. De gehouden speldjesdag ten bate van het T.B.C.-fonds van den Chr. Nat. Werkmansbond bracht hier ruim ƒ168 op. Onderlinge wedstrijden E.H.B.O. In de groote zaal van het Nutsgebouw alhier werden onderlinge wedstrijden gehouden, uitgeschreven door de afdeeling Alphen a. d. Rijn, van de Ned. Vereeniging E.H.B. O. Een tweetal ploegen uit Boskoop, 3 uit Zevenhoven en 8 uit Alphen namen eraan deel. Het geheel had een zeer vlot en ge animeerd verloop, en het succes ervan mag zeker doen verwachten, dat deze eer ste wedstrijden door meerdere gevolgd zullen worden. Te ongeveer kwart over elf besloot, bij ontstentenis van den voor zitter de medische leider der afd. Alphen, dr. L. W. Hilderdinsse, deze bijeenkomst met het uitreiken der prijzen. De uitslag der wedstrijden was als volgt: le pr.: gou den medaille, aangeboden door den voorz. Alphen groep A. Alphen a. d. Rijn, leider de heer D. v. d. Linden H.F.zn. 2e id. zil veren medaille, aangeb. door dr. L. W. Hil- dernisse, groep F. Alphen a. d. Rijn, leider de heer G. Vreeswijk, 3e id. gouden me daille, aangeb. door de afd. Alphen, groep B. Zevenhoven, leider de heer G. Spijker. 4e id. zilveren medaille, aangeb. door de afd. Alphen, groep D. dames Alphen, leid ster mej. H. E. Hack. 5e id. bronzen med. aangeb. door mevr. de wed. Tuijn, Juwe lierster, groep A, dames Zevenhagen, leid ster mej. G. Frederiks. 6e id. bronzen med. aangeb. door afd. Alphen groep Dames Boskoop. Nadat nog enkele woorden van dank ge wisseld waren, aan de leden der jury en organisatoren, gingen allen, een leerzame ervaring rijker naar huis. De jury bestond uit de heeren dr. Lucardie te Zevenhoven en dr. Hildernisse alhier. Geboren: Johannes Daniël, z: van J. D. den Hengst en J. Friese Jan z. van J. Doelman M. Verkade. Maria Neel- tje d. van D. Groenevelt en E. W. Kranen burg Neeltje d. van L. H. de Groot en J. de Vries Marrigje Adriana d. van G. C. Kamper en M. C. Barth Adrianus Wilhelmus z. van J. W. de Jong en Th. Koops Eijmert z. van E. Doeland en A. Schuurman Thomas Dirk z. van R. de Jonge en A. F. van den Heuvel (wonende te Amsterdam) Maria Arnolda d. van M. A. Spaan en M. de Goede Adriaan Jan z .van P. A. Tanis en M. van Toren. Getrouwd: J. G. Boegheim 23 j. en J. Ankerna 24 j. C. Verruijt 24 j. en D. W. C. Duinmeijer 8 2j. A. A. v. d. Berg 29 j. en M. v. Iperen 23 j. J. P. Noomen 23 j. en T. Hoogeveen 23 j. Overleden: Arie Engelbertus Streef kerk 73 j. Gerardus Johannes Droog 9 j. Raampje Kwakernaak 64 j. echtgen. van W. Jansze. Gevestigd: van Bodegraven: M. Lan- gelaar en gezin, landarbeider, Steekter weg 80 Rotterdam: J. Koops, Pr. Hen drikstraat 69 Katwijk: F. W. A. Funke, gen. Küpper, reclame-teekenaar, Zaalberg- straat 15a Fijnaart c.a.: P. J. Prince, kappersbediende, Raadhuisstraat 247 Zoeterwoude: K. van Arkel, dienstbade, Hoorn 202 Ommen: J. H. W. Beumer, constructiewerker, Hoorn 109 Velsen: A. Strik, kantoorbediende, Zaalbergstraat 15a Den Helder: J. Matti wed. van A. Stam, Pr. Hendrikstraat 172 Meppel: J. Loos, echtgen. van P. G. de Grauw, Bloem hofstraat 36b rood Hillegom: H. N. Geis- bergen, kapper, Dorpstraat 52 Ter Aar: J. Hijman en gezin, arbeider, Raadwijkstr. 22 Oudewater: D. van Vliet, kappers bediende, Pr. Hendrikstr. 66 Amsterdam E. Visschre, wed. van H. van Reenen, West- kanaalweg 13 Leiden: M. A. Mesman, dienstbode, Baaibergstraat 28. Vertrokken: naar Oostdongeradeel, Oosternijkerk 128: J. W. Pieper Am sterdam, Biesboschstr, 17 III: J. van Schaik Roosendaal c.a., Emmastraat 49: H. P. J. Schouten Mijdrecht, p.a. W. van Schie: F. E. Bunnik Rijnzaterwoude, p. a. C. Rijkelijkhuizen: E. R. Bunnik Rot terdam, Langegeer 188: Wessel C. J. van Zwieten Hazerswoude, Oosteinde D 26: Z. Koetsier Hazerswoude, H. Rijndijk: H. C. van der Spek en gezin Steen wijk, Koldstraat 10: M. J. ter Marsch Gouda, Bothastraat 20: C. Baas Zoeterwoude, Utrechtsche Veer: M. S. van der Voort en gezin, aannemer Delft, Oostsingel 126: J. F. Samson Zevenhoven, no. 255: C. vna Egmond 's Gravenhage, Obsersatie- huis, Lijsterbesstraat: J. J. van der Wel Enkhuizen, Kruislaan 43: L. Langbroek Leiden, Haagweg 52: E. M. Kieffer Ha zerswoude: M. Vester AARLANDERVEEN. EEN NIEUW SPORTTERREIN VAN A.V.B. Op grondgebied van Ter-Aar. Zondag is voor A.VJB. alhier een belang rijke dag. Zij heeft ni. een nieuw Sportter rein, iin alle opzichten voor baar doel beter geschikt. Het heeft een breedte van 120 M., zoodat men de breedte voor lengte gebruikt, wat waterbellen bijna onmoge lijk maakt. De geheöle week is gebezigd om de ongemakken, welke het terrein nog zou bezitten uit den weg te ruimen. Het over brengen van de kleedkamer, het leggen van twee bruggen bracht heel wat handen arbeid met zich. Doch men zal voor Zondag gereed zijn, zoodat dan een volledig pro gramma kan worden afgewerkt op dit nieuwe veld, gelegen aan den Maohineweg. Het veld, eigendom van den heer L. de Jong, is kadastraal bekend onder de ge meente Ter-Aar, wat ook voor A.V.B. van eenig belang is, omdat, wanneer het veld op Alphen's grondgebied lag, het aantal thuiswedstrijden op Zondag beperkt zou zijn. Na het Lof, te ongeveer 4 uur, begint men met de opening, waaraan de muziekver- eeniging D.S.S. haar medewerking verleent. Op de laatst gehouden vergadering van A.V.B. accepteerde Pastoor Jac. N. Omtzigt het Geestelijk Adviseurschap over de ver eeniging, zoodat bij de opening door zijn- eerw. de inwijding van het terrein zal ge schieden, en ook de eerste aftrap van den bal zal plaats hebben. De oude sportvrienden van A.V.B., O.D.I. van Leimuiden zijn de gasten onzer elf tallen. De openingsbekerwedstrijd speelt A.V.B. I tegen OJDJ. I, waarna A.V.B. II een me daille-wedstrijd speelt tegen O.D.I. II. Wij wensohen A.V.B. een succesvoülen middag, goed weer en groote belangstelling. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te 7.15 uur. 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. 4. Wijziging uitbreidingsplan in verband met de woningbouw door Pa trimonium. 4. Verhuring van gemeentelo kalen. 5. Vestiging servituut op gemeente grond in huur bij den heer Samson. 6. Ver koop van bouwgrond aan J. de Witt. 7. Nadere voorloopige vaststelliing gemeen terekening 1932. 8. Wijziging begrootingen 1933 en 1934. 9. Vastelling bestek en teeke- ning verbouw Raadhuis. 10. Vaststelling Pensioengrondslag. 11. Reclames belastin gen. 12. Gratificaties gemeente-opzichter. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. NIEUWKOOP. Polder Nieuwkoop en Noorden. Gis teren werd in Hotel „Het Vliegende Paard" alhier de jaarvergadering gehouden van den Polder Nieuwkoop en Noorden. Van de 166 stemgerechtigde ingelanden met een totaal stemmental van 627 waren aanwe zig of vertegenwoordigd 39 ingelanden, die tezamen konden uitbrengen 228 stemmen. Na opening en notulen zegt de Dijkgraaf, de heer P. A. Th. van der Weijden, aan vankelijk het voornemen gehad te hebben om wegens leeftijd, gezondheid en vertrek uit de gemeente te bedanken als dijkgraaf, doch zegt op verzoek van de heemraden op dit voornemen te zijn teruggekomen en een jaar te wachten tot de periodieke aftre ding. Vervolgens memoreert spreker het over leden lid van de commissie van ingelanden, de heer P. Tijsterman, die van 1916 af deel uitmaakte van die commissie en zich zoo bizonder verdienstelijk gemaakt heeft voor den Polder. Intusschen kwam bericht in, dat de heer W. Verburg om gezondheidsre denen zich genoodzaakt gevoelde te be danken als commissielid. De Dijkgraaf drukt hierover zijn leedwezen uit en hul digt den heer Verburg, die eveneens van 1916 af lid was, voor het gezonde oordeel i en het open en eerlijk standpunt, waarme- i de hij den polder gediend heeft. Op voorstel van Bestuur en Commissie wordt in de vacature voorzien door benoe ming van de heeren A. Leliveld en B. Kemp. Op 3 April is van kracht geworden een geheel nieuwe keur voor den polder. Het onderhoud van den wegkant is thans ge- sohrapt, het onderhoud van de vaarten op een nieuwen rechtsgrond geschoeid en het varen met motorvaartuigen meer positief geregeld. Het bestuur van den Noord- en Zuidein- derpolder heeft zich gewend tot Gedepu teerde Staten om te bevorderen, dat het onderhoud van den Oostelijken berm van den Ziendeweg bij bijzonder reglement wordt opgelegd aan dezen polder; getracht zal worden dit te voorkomen. Op voorstel van het bestuur wordt beslo ten aan den Minister van Economisohe Za- kij ad interim en aan den Regeeringscom- missaris een dankbetuiging te zenden voor den toegekenden rietsteun en voor de toe komst te wijzen op den erbarmelijken toe stand, waarin de rietbedrijven als gevolg van de crisis verkeer en. Overgelegd wordt de begrooting, waar in voorkomt het aandeel dat de Polder in 1934 moet betalen in de doorbraakkosten van de kade van de Kromme Mijdrecht. Dit is 1547.29, te betalen uitsluitend voor het bezit, dat niet als water op het kadas ter bekend staat. Voorgelezen wordt het advies van mr. J. van Kuik te 's-Gravenhage, cassatie-advo caat, inzake de procedure tegen den aan slag in het Rijnlandsohe bundergeld, waar uit blijkt, dat er zeer zeker kans van sla gen voor een cassatie-beroep aanwezig is, waarom in het begin van Maart cassatie is aangeteekend, hetgeen de volle instem ming heeft van de vergadering. Behandeld wordt een verzoek van het da- gelijksch bestuur der drie plaatselijke mid- denstandsvereenigingen om het stoom- vaartreoht van f3.af te schaffen, waar dit een beletsel is voor het bevorderen van de watersport. Overeenkomstig het voor stel van het bestuur wordt hierop afwij zend beschikt, omdat deze sport in geen en kel opzicht in het belang van den polder is. Gelezen wordt een voorstel van den in geland P. Kuijf om de jaarwedde van den machinist-sluiswachter L. van Vliet met 200.te verhoogen. Het tractement is 17.32 per week met vrij wonen, wat aan den lagen kant is, doch het bestuur acht 't nu niet de tijd om tot verhooging over te gaan. De heer P. Kuijf verdedigt uitvoerig zijn voorstel, doah verwerft geen bijval. Gelezen wordt een circulaire van Gede puteerde Staten, gericht aan alle water schappen, waarbij het advies gevraagd wordt over de jaarwedden voor bestuur en secretaris-penningmeester. De leden van het bestuur pasten het vorig jaar reeds een verlaging toe van 10 pet., terwyl de ver gadering eenparig van meening was, dat voor een salarisverlaging van den secreta ris-penningmeestér geen termen bestaan. Gelezen wordt nu het rapport van de oommissie voor het nazien van de rekening over 1933, geteekend door de heeren P. de Graaf, P. Kuijf en W. Leliveld, waaruit alles in orde bleek. De inkomsten bedroe gen 20.056.59 en de uitgaven 36.145.62, met een nadeelig saldo van 16.089.03, ter wijl nog ruim 5000.achterstallig is we gens omslag. De begrooting sluit met een totaal aan inkomsten en uitgaven van ƒ32.931.34, waarbij de gewone omslag weder is vast gesteld op ƒ4.per H.A. Het proces oontra Rijnland heeft tot he den gekost 5257.87 waarvan 2600. reeds vroeger is betaald en het restant thans wordt geraamd, terwijl de kosten van het arrest van het Hof ad 500.mede in de begrooting zijn opgenomen. Tot leden van de commissie voor het na zien van de in het volgend jaar af te leg gen rekening worden benoemd de heeren C. Nell, P. van der Weijden Dzn. en B. Kuijf en tot plaatsvervangers de heeren L. Zijerveld, W. Leliveld en P. Kuijf. De rondvraag nam veel tijd in beslag, doch bizondere besluiten werden niet ge nomen. Overtreding Vleeschkeuringswet. De vleeschkeuringsaffaire in de Meije onder deze gemeente tegen den veehouder S„ welke reeds zooveel stof heeft opgejaagd, diende in beroep gisteren voor de Arron- dissements-Rechtbank te Utrecht. Verdach te bleef ook nu ontkennen, doch hoorde een boete tegen zich eiscthen van 125. gelijk aan het vonnis van het Kantonge recht. Verbetering. Het mooi gelegen Meije- pad is van Gemeentewege weder opnieuw verzorgd en verbeterd, zoodat het er weder mooi bijligt. Daarna heeft ook het overpad bij Valkenet een beurt gekregen, dat ook zeer verbeterd is en er nu eveneens prach tig uitziet. Ondertrouwd: Th. J. van Veen 30 j., wonende te Ter-Aar en J. M. Teunisse 27 j. Overleden: W. A. Smit 50 j., echtge- noote van P. Augustinus B. van der Sar jd., 19 j. ZEVENHOVEN. De gesloten retraite. Woensdagavond kwamen vele parochianen op uitnoodiging van den Pastoor in het Bondsgebouw bij een om te komen luisteren naar de rede j van dien Pater-Directeur van het Retraite huis te Noord wij kerh out. De voorzitter der bestaande Retraitecluib heette allen welkom, bijzonder den zeer- eerw. heer Pastoor en Pater Directeur en opende de bijeenkomst met den Chr. groet. Hierna was het woord aan den Pater, die verheugd was hier in Zevenhoven het woord te mogen voeren over de gesloten Retraite. Zijn eerw. was verheugd over de goede opkomst, vooral over het getal jonge dames. Zijn eerw. besprak het nut van de gesloten Retraite, hoe wij allen hetzij jong of oud, rijk of arm, ons af en toe eens moe ten afzonderen van de aardsche beslom meringen en die enkele dagen van afzon dering moeten wij besteden voor het heil van onze ziel. Mocht de financieele toe stand van onzen kant een beletsel zijn om een retraite te houden, dan beveelt spr. de spaarkaart aan, die gratis verkrijgbaar is. Daar kan men elke week 10 of 20 ets of meer op sparen, dan kan men elk jaar een keer retraite houden. De voorzitter dankte den eerw. spreker voor zijn duidelijke rede en hoopte, dat zijn woorden rijke vruchten mogen afwerpen. a STQ0MVAARTBER3CHTEN KON. HOLL. LLOTD. ERFURT vertr. 31 Mei van Amsterdam near Antwerpen. HOLSTEIN (uitr.) arr. 20 Mei te Mon tevideo. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE arr. 31 Mei van Amsterdam te Batavia. KON. NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES, Malta naar Rotterdam pass. 31 Mei Gibraltar. DEUCALION vertr. 31 Mei van Faro n. Barcelona. FAUNA arr. 31 Mei van Venetië te Triest. GANYMEDES vertr. 30 Mei van Odoun- louk naar Cavalla. STELLA vertr. 31 Mei van Salonica naar Smyrna. MARS arr. 31 Mei van Lissabon te Am sterdam. POSEIDON vertr. 31 Mei van Amster dam naar Guatemala. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BOSCHDIJK arr. 29 Mei van Rotterdam te New Orleans. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA NOPAN arr. 31 Mei van Hamburg te Bremen. DEMPO (thuisr.) vertr. 31 Mei van Gi braltar. KEDOE (uitr.) pass. 31 Mei Kaap Bon. SLAMAT (uitr.) arr. 31 Mei te South ampton. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS vertr. 29 Mei van Osaka naar Rotterdam. POLYPHEMUS JavaAmsterdam, ver tr. 29 Mei van Padang. THESEUS, Java-Amsterdam vertr. 31 Mei van Port Said. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. Holland-Afrika-Lijn NTEUWKERK arr. 31 Mei van Hamburg te Vlissingen. (HollandOost-Azië Lijn). GROOTEKERK vertr. 31 Mei van Rot terdam naar Dairen. (Holland—Br.-lndië Lijn). STREEFKERK (uitr.) pass. 30 Mei ta Gibraltar. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10