Examenvrees DONDERDAG 31 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Militair overleden. Dinsdagmiddag is, naar het „Hbld." meldt, die militair C. Voegers, van het reg. wielrijders te 's-Hertogenibosdh, afkomstig uit Haarlem, toen hij met een motorpa trouille op oefening was nabij St. Oeden- rode, tegen een boom gereden. Met een zware schedelbreuk werd de jongeman op genomen en in een nabijgelegen woning (binnengedragen. Eenige uren later is hij daar aan de bekomen wonden overleden. Gistermiddag is op den Rijksweg Nijme genArnhem nabij Oosterhout de oude heer Sipmam toen hij met zijn rijwiel een zijweg wilde inrijden, door een uit de rich ting Arnhem komende personenauto van achteren gegrepen en tegen den weg ge slingerd. Met diepe hoofdwonden en een schedelbreuk is het slachtoffer per zieken auto naar het Wühelmina Ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Zijn toestand was des avonds zeer gevaarlijk. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEWOND. In den nacht van Woensdag op Donder dag te ongeveer half twee heeft een snor dersauto, komende van de St. Anfchonius- breestraat te Amsterdam, die dwars over het marktplein de Nieuwmarkt wilde over steken in de richting van den Zeedijk een wielrijder, die in tegenovergestelde rich ting het plein overstak, aangereden. De man werd door den voorkant van de auto ge raakt en sloeg onmiddellijk met zijn hoofd door den ruit van het portier. Met vrij ernstige hoofdwonden bleef hij liggen, tot onmiddellijk toegeschoten pu'bliek en poli tie de eerste hulp verleenden. Per auto van den G.GJD. werd hij naar het Wühelmina Gasthuis overgebracht, waarhij verbonden werd. Zijn toestand is redelijk wed. De chauffeur was dadelijk na het onge val doorgereden doch meldde zich even later aan de politiepost bij het Centraal Station, verklarende, dat hij onmiddellijk na de aanrijding even de kluts kwijt was, cLodh meteen naar de politiepost was door gereden om hulp te halen. Hij deelde mede den wielrijder niet te hebben zien aan komen. Nadat op het bureau Warmoesstraat proces-verbaal van het gebeurde was op gemaakt en de auto bij onderzoek geen ge breken bleek te, vertoornen, kon de chauf feur met zijn wagen naar huis terugikeeren. MAN ONDER DE TRAM GERAAKT. Gistermiddag te ruim vijf uur had op het Damrak bij het Viotoriahotel te Amsterdam een ongeluk plaats, dat nog goed afliep. Een 70-jarige man wilde op een bijwa gen van lijn 16 springen. Hij viel echter en kwam onder de tram terecht. De tram moest worden opgevijzeld. De man bleek slechts licht gewond te zijn. Na door den G.G. en G. D. te zijn behandeld kon hij per taxi huiswaarts keer en. VERDRONKEN. De 44-jarige baggerschipper, in dienst van de gemeente Rotterdam, G. Litzau, is gis teren in de Oostkoushaven aldaar te water geraakt en verdronken. De veehoudersknecht T. M. uit Maas land is in een der sloot^n daar ter plaatse te water geraakt en verdronken. Het driejarig zoontje van den land bouwer P. Kneepkens is te Nederweert in de Nouwekuil geraakt en verdronken. BRAND IN EEN WEVERIJ TE HELMOND Gisteravond omstreeks negen uur brak een uitslaande brand uit in de magazijnen van SwinkeTs Weverijen aan den Kanaal dijk te Helmond. De brand werd door per soneel ontdekt. Het vuuir greep direct snel om zich heen en in korten tijd dreigde het over te slaan naar de aangrenzende weverij, die een oogenbük gevaar liep. De brand weer die spoedig ter plaatse was bestreed het vuur van twee zijden met vijf stralen. De weverij die reeds vlam gevat had kon behouden blijven doch liep ernstige water schade op. Het magazijn waarin olie, vet ten, garens, papier enz. opgeslagen lag, brandde geheel uit. De schade die in de duizenden gudens lóópt, wordt door verze kering gedekt. De weverij ondervindt door den brand geen stagnatie. Gisteravond omstreeks 7 uur is waar schijnlijk door vonken uit een locomotief, brand ontstaan op de heide bij den Water toren, welke toebehoort aan de Bussuimsche Waterleiding-maatschappij te Bussuim. Daar er een Noord-Oosten wind stond heeft de brand zich sterk uitgebreid. Na eenigen tijd heeft de brandweer, die krachtig werd geholpen door de jeugd, den brand kunnen bedwingen. Er is ongeveer een hectare ver brand. DE LIEFDE EN HET MES. De a.s. schoonvader de dupe. Een jongeman, zekere K. te Roosendaal, had het oog laten vallen op de dochter van een zekere W. aldaar, met welk meisje hij al eenigen tijd omgang had tegen den wil van de ouders van het meisje. Toen nu Dinsdagavond de jongeman zijn a.s. schoon vader in de Kerkstraat ontmoette, sprak hij hem aan om hem over zijn houding en ook die van zijn echtgenoote te kapittelen. De woordenwisseling ontwikkelde zich al spoe dig tot een heftige ruzie en van ruzie kwam het tot handtastelijkheden, waarbij de ver liefde jongeling een mes nam en den vader een verwonding aan het hoofd toebracht. De getroffene werd door dr. Brabers ver bonden, waarna hij weer naar huis kon gaan. K. werd door de politie ingerekend, die proces-verbaal opmaakte, zoodat aan den rechter wel 't laatste woord zal worden gegeven. „Msb." DIEFSTALLEN IN SCHOLEN. In de openbare lagere school te Naald wijk in inbraak gepleegd. Er wordt echter niets vermist. Veel van den inboedel in een der lokalen is echter gedeeltelijk vernield bij het zoeken naar buit. In denzelfden nacht heeft men ook ge tracht in de vakschool voor meisjes te Naaldwijk in te breken, doch hier bleef het bij pogingen om de deur te forceeren. De dader is vermoedelijk in dezen arbeid ge stoord en heeft de vlucht genomen. De po litie ter plaatse stelt een onderzoek in. KERKNIEUWS PATER G. A. M. PEETERS t Pastoor der St. Dominicusparochle te Utrecht Woensdagavond om ongeveer negen uur is tengevolge van een beroerte plotseling overleden de zeereerw. pater G. A. M. Pee tere, pastoor der St. Dominiousparochie te Utrecht, die al eenige jaren sukkelend was. Pater Peetere werd geboren in 1870, pries ter gewijd in 1896 en pastoor te Utrecht in 1930 als de opvolger van den zeereerw. heer Pastoor Piels. HU was achtereenvolgens om. novice meester in het Dominicanenklooster te Huissen (Geld.), Prior aldaar, pastoor van de St. Dominiouskerk aan den Proveniers- singel te Rotterdam en daarna pastoor te Utrecht. Priesterretraite. In het retraitenhuds St. Ignatius, Spau- beek (L.) zal van 615 Augustus as. een Adhtdaagsdhe Priesterretraite worden ge geven. De aankomst is bepaald op 6 Augustus 's avonds, 't vertrek op 15 Augustus 's mor gens. De Directie van het retraitenbuis (tele foonnummer 7, Spaubeek) verstrekt gaarne alle gewenschte inlichtingen. R. K. Ambtenarenretraite. In het retraitenhuis St. Ignatius, Spau beek (L.), zal van 710 Juli a.s. een retraite worden gegeven voor katholieke ambte naren. Men wordt verzocht zich tijdig voor deze retraite op te geven. Inlichtingen verstrekken de propagandis ten en de directie van voormeld retraiten huis (telefoonnummer 7, Spaubeek). RECHTZAKEN DE INBRAKEN TE VOORBURG. Daders en helers staan terecht. De Haagsche rechtbank behandelde een vijftal zaken betrekking hebbende op in braken welke in het laatst van het vorig jaar en in het begin van dit jaar te Voor burg plaats vonden. Het eerst stond terecht de ged. 21-jarige opperman J. H. G. voor de inbraak aan het Oosteinde No. 126, in vereeniging met den 20-jarigen schilder W. F. V. Verdachte bekende en zeide de goede ren te hebben gebracht ten huize van A. B. C. V., den vader van den medeverdach te aan laatstgenoemden diefstal. Hij kon evenwel geen beweegredenen tot deze misdrijven opgeven en antwoordde op alle hem door den president, mr. G. Scholten, gestelde vragen, „ik weet het zelf niet." Het O. M. waargenomen door mr. Rouf- faer, betoogde dat G. die vroeger met een zuster van zijn medeverdachte verloofd was te Voorburg gestolen heeft als de ra ven en daarby ook de familie V. in zijn misdaden betrokken heeft. Tegen G. luid de de eisch één jaar gevangenisstraf. Hierna stond terecht de 25-jarige los- werkman G. J. A. B. C. V. voor heling. De opzettelijke heling bewezen achtend, vor derde de officier 8 maanden gevangenis straf. Vervolgens stond terecht de 20-jarige schilder W. F. V. wien ten laste was ge legd, dat hy o.m. een tasch met inhoud van 'n rijwiel behoorende aan mej. De H. had weggenomen. De officier eischt ook te gen hem acht maanden gevangenisstraf. Daarop kwamen de 49-jarige vader en de 50-jarige moeder van de beide vorige verdachten aan de beurt. Him was opzet- telyke heling ten laste gelegd, o.m. van een party vloerzeil en een servies. De eisch tegen hen luidde vier maanden gevangenis straf. Ten slotte stond terecht de 25-jarige M. T., die van den verdachte G. een zak in houdende nieuw autogereedschap voor 1 had gekocht. Deze verdachte beweerde niet geweten te hebben, dat G. het gereed schap gestolen had. G. als getuige gehoord, beweerde het tegendeel. Tegen T. luidde de eisch zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank zal op 12 Juni a.s. uit spraak doen. Voetballer vrijgesproken. De Amsterdamsche rechtbank heeft con form den eisch een Amsterdamschen voet baller, verdacht van mishandeling den dood tengevolge hebbende, vry gespro ken. Tydens een op 19 Febr. te Muiden ge speelden voetbalwedstryd tusschen „Mui den" en „S. A. V. M." werd een speler, K. Moolhuyzen, door een trap in de zy zoo ernstig gewond, dat hU in de Majellastich- ting te Bussum moest worden opgenomen. Hy overleed enkele dagen later. De vry gesprokene, lid van het Amster damsche elftal werd er van verdacht, dat hy den speler opzettelyk had getrapt. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 1 Juni. Hulzen, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door de K. R. O.-boys 2.00 Gramofoon. 3.00 Zangrecital door Maria Hoving van Driel, afgewisseld door gramofoon. 4.15 Orgelconcert door Evert Haak in de St. Vituskerk te Hilversum m. m. van Bo ris Pelsky, bariton. 5.30 Petit Balédent over het dansspeu. Daarna gramofoon. 6.10 Bizet-programma door het K. R. O.- orkest. 7.15 „Klokken en klokketorens" door Joh. Vincent, waarna carillonspel op gra- mofoonplaten. 7.45 Concert door de Nederl. Mozart Ge meente. Te 8.30 Vaz Dias. 9.00 De Mastreechter Staar te Maastricht 9.30 „Paljas" opera in 2 acten van Leon cavallo (gramofoon). 10.30 Vaz Dias, waarna gramofoon. Hilversum, 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie. 10.30 Orgelspel. 11.00 Declamatie F. Dommisse. 11.20 Gramofoonplaten, 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gra mofoonplaten. 2.30 Modepraatje. 3.00 Pianorecital en Gramofoonplaten. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-Orkest. 6.00 Gramofoonplaten. 6.10 Vervolg orkestconcert. 6.40 Causerie. 7.00 Vervolg orkestconcert. 7.30 Causerie. 7.50 Gramofoonplaten. 8.00 Causerie. 8.30 Concert d. h. a-capella-koor „De kleine gemeenschap". 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vryz. Godsd. Persber. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Muzik. allerlei (plectrum, hawaian- gitaare zang, vibraphoon, saxofoon, piana, orgel). 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 MorgenwUding. 12.20 Orgelconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Northern Studio Orkest. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Muzik. causerie. 3.50 Ch. Manning en zyn orkest. 4.50 E. Solombo en zyn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Beethoven's pianosonates. 7.15, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Geraldo en zijn orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Haydn Wood-concert o. 1. v. den com ponist. 10.40 Voordracht. II.0012.20 Harry Roy en zUn orkest. „Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Goldy-orkest. 9.05 „Sigurd", opera van Reyer. M. m. v. solisten, koor en orkest. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest. 3.20 Omroeporkest. 8.20 Radio-tooneel. 10.20 Omroeporkest. 11.1012.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 6.40, 7.25, 11.50 en 12.20 Gramofoonplaten I.20 Orkestconcert. 4.20 Concert m. m. van pianosolist. 5.35 Solistenconcert, (alt, viool, cembalo) 7.20 Orkestconcert m. m. van cello-solist. 8.35 „Münstereifel", hoorbericht. 9.20 Gevar. programma. II.2012.50 Concert uit Hamburg. Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonplaten. 9.05 Concert m. m. v. trio, orgel en alt Hierna gramofoonplaten. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Salonorkest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.20 en 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 9.05 Radiotooneel. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Salonorkest. 5.20, 6.35 en 6.50 Gramofoonplaten. 7.00 Pianorecital. 8.20 Symphonieconcert. 10.30 en 10.45 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Concrt door het Muziekkorps van de 4de Marine-Artillerie-Afd. In de pauze om 9.20 Hoorspel. 10.20 Politiek overzicht. 10.30 Berichten. Reportage van den boks wedstrijd: EderCharlier. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Dlstribntle-bedrljf en de R. O. V. Radio-centrale. Derde programma 8.0012.20 Deutschl. Sender. 12.20—15.20 Keulen. 15.20—17.20 Kalundborg. 17.20—18.20 Keulen. 18.20—19.35 Brussel (Fr.). 193521.20 Deutsch Sender 21.20—21.50 Keulen. 21.50—23.00 Brussel (VI.). 23.00afl. Deutschl. Sender. Vierde programma 8.208.50 Parijs Radio. 12.20—17.35 Londen (Reg.). 17.35—18.20 Een der Eng. „National" zender. 18.2019.20 Loden- of Midland Reg. 19.2023.00 Luxemburg. 23.00afl. Daventry. VOOR DEN K. R. D.-MICROFOON. In de serie Nederlandsche Gastdirigenten concerteert Jaap Spaanderman op Dinsdag 5 Juni om 8 uur met het K. R. O.-Orkest m. m. v. Johan Ligtelyn, als klaviereolist. Het programma vermeldt o.m.: Klavier concert G. gr. terts van Haydn en de Eroica van L. v. Beethoven. Zaterdag, 9 Juni brengt de K. R. O. de Operette van Johan Strausz „De Zigeuner- baron", met Nederlandsche artisten en Nederlandschen tekst. In de hoofdrollen zingen o. a. Sophie Both Haas en Gerrit Visser, terwyl verder K. R. O. Operakoor en K. R. O. Orkest me dewerken. Geen sprake van, indien Gij slechts Mljnhardt'8 Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 1702 OUDE MAN DOOR EEN AUTO GEGREPEN. HEIDEBRAND BIJ BUSSUM. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 6) Het meisje scheen een oogenblik na te denken. Dat zou ik wel denken, antwoordde zU. Wij hebben nog een heel goede kamer over. Maar mijn oom, mijnheer Waple, zal aanstonds wel komen, en dan zal ik hem even naar u toe sturen. Is hij de eigenaar van het hotel? Ja, hy isdaar komt hy al! Laurence, die door de deur van de eet kamer de gelagkamer in keek, zag, dat de geheele opening van de voordeur plotseling gevuld werd door den grootsten man, dien hy ooit gezien had. De man was zes voet lang en alles aan zijn geweldig lichaam was met die lengte in overeenstemming. Zyn gelaat deed denken aan een volle maan; zijn handen geleken op kleine ham men; zyn zware voetstappen deden de ven sters trillen. Hij kwam de kamer binnen- geloopen en toen hy Laurence zag zitten, knikte hij even kort met het zware hoofd. Uw dienaar, mynheer, zei Waple. U is wel vriendelijk, antwoordde Lau rence, die weer geen woorden scheen te kunnen vinden. Ik vind het erg leuk, dat ik toevallig zoo'n ouderwetsche uitspan ning gevonden heb. Oom, zei het meisje, mijnheer heeft me zooeven gevraagd, of hy hier een paar nachten zou kunnen logeeren. Ik blijf veel liever hier dan naar een hotel te gaan, voegde Laurence er onmid dellijk aan toe. Dat is heel verstandig van u, myn heer antwoordde Waple, die zich op een lagen divan had laten vallen en zyn breed gelaat begon te betten met een grooten zakdoek. Het is hier veel aangenamer dan in de grootste hotels van Londen of Parijs. Heusch waar, mijnheer! En het is me een waar genoegen, u eenigen tijd on derdak te verleenen. Wij hebben een kamer over en ik geef u de verzekering, dat de bedden goed gelucht zyn. Charity, myn kind, schenk eens een kruik bier voor je oom in. Laurence stelde zooveel belang in den r.aam van het meisje, dat hij heelemaal zyn aardbeientaart vergat en pas, toen zy haar oom een oud-zilveren kroes met schuimend bier kwam brengen, scheen hij met zyn gedachten tot de dingen van het heden te rug te keeren. Waple dronk op de gezond heid van zyn gast en met een paar lange teugel ledigde hy zyn kroes. Daarna begon hy onmiddellijk met zijn geweldigen zak doek weer over zyn voorhoofd te wrijven en keek even naar den zwart lederen koffer van Laurence. „Reiziger, mijnheer? Charity, myn kind, ga eens even zien, of de kamer van myn heer heelemaal in orde is. Myn nichtje, mijnheer, drijft hier het huishouden, ter wyl mijn vrouw na^r zee is. Het is fyn weer, mijnheer, om aan zee te zijn. Komt u hier zoo maar eens kyken, als ik vragen mag?" „Neen", antwoordde Laurence, die heel veel belang in Waple was gaan stellen. „Of eigenlijk, ook wel. Maar ik ben naar huis gekomen, ziet u en hij vertelde Waple nu van zyn langdurige afwezigheid uit zijn vaderland. „En het is heerlyk om weer in Engeland te zijn!" riep hij uit met een van zyn zonnige glimlachjes, waarmee hij een ieder voor zich innam. „Het is heerlyk!" „Ja, zegt u dat wel, mynheer. Het is hier heerlijk! Genadige hemel! Dat een En- gelschman al die jaren verstoken moest blij ven van iets, dat hem rechtmatig toekomt. Maar ja, als uw vader voor zaken naar het buitenland moest, dan houdt alles op. U mag wel heel dankbaar zijn, mijnheer, dat u uw moedertaal niet verleerd hebt in den vreemde! Zeventien van je mooiste jaren te moeten doorbrengen in het buitenland! Wat zal u veel te bekijken hebben, mijn heer." „Ja, zegt H dat wel", antwoordde Lau rence. „Ik ben zooeven naar de kathedraal geweest, maar, tyd om die heelemaal te bezichtigen, had ik niet." „De kathedraal? O, ja, erg mooi! En ik zal niet zeggen, dat zulke dingen niet be zienswaardig zyn, maar ik bedoelde toch iets anders, ziet u. Ik dacht eigenlijk meer aan varkens!" „Ja, mijnheer, varkens. In varkens, mijn heer, stel ik heel veel belang. Ik ben niet alleen hotelhouder van „De Drie Reizigers" zooals mijn vader en diens vader ook ge weest zijn, maar daarnaast ben ik varkens- handelaar. En als u klaar bent met uw lunch, die uwel gesmaakt zalhebben.na zeventien jaar lang niets anders dan vreem den kost te hebben gegeten zal ik u een paar van de mooiste varkens van heel Kent laten zien." „Dat is heel vriendelyk van uit." „O, toch niet", protesteerde Waple. „En ik wil wedden, dat u zich weer heelemaal thuis zult voelen, als u die varkens eenmaal gezien hebt. Charity, myn kind, breng den koffer van mijnheer even naar mijn kamer. „0!"riep Laurence uit, toen het meisje zijn koffer wilde opnemen. „Ik had u eigen- lyk willen vragen, of u hier niet een brand kast heeft, waarin u dien koffer voor mij kunt opbergen. Er zitten waardevolle pa- papieren in". „Mynheer", zei Waple, „een brandkast is nog nooit in myn huis geweest en komt er nooit in ook. Al zat de heele Bank van Engeland in uw koffer, dan zou het ding veilig zyn onder het dak van Tony Waple. Laat dat zaakje maar gerust aan myn nicht over en ga mee, dan zal ik u de varkens laten zien." Laurence was langzamerhand zoo geheel onder de bekoring geraakt van die ouder wetsche omgeving, zóó tot over de ooren verliefd op Charity en zóó onder den in vloed van den gemoedelyken Tony Wa ple, dat hij geen gevaar meer zag en den koffer vol vertrouwen achterliet aan de hoede van het meisje. En daarom liep hy met zijn gastheer naar buiten om te genie ten van iets, dat echt Engelsch was. Hy bemerkte weldra, dat Waple één van die menschen was, die niets liever doen, dan hun. duimen in de armsgaten van hun vest steken en een ander vol trots hun bezit tingen laten zien. Waple stelde natuurlijk in de allereerste plaats belang in zijn „Drie Reizigers", maar daarnaast in varkens. Doch hij had zich niet alleen tot varkens bepaald. Aangezien een breede beek langs zijn erf stroomde, had hij een zwak gekre gen voor eenden en ganzen, van welke vo gels een heele vloot ronddobberde op het heldere water. Voorts hield hij van timme ren en had een paar groote broeikassen, waarin hij komkommers en tomaten kweekte. Het duurde vrij lang voordat Lau rence alle heerlykheden van de varkens, de eenden ei tomaten gezien had en toen zy eindelyk naar de uitspanning terugkeer den, begon de duisternis reeds te vallen. Laurence had een prettigen middag gehad Waple was beslist een type. „En mynheer, zei Waple, toen zy de ge lagkamer weer binnentraden, „tegen acht uur zijn mijn nicht en ik gewoon, een stuk je te eten en het zal een heele eer voor ons zyn, als u ons gezelschap wil houden. Het zal u best aanstaan. Lieve hemel. Ze ventien jaar van je leven te moeten door brengen in het buitenland! Hoe heeft u het uitgehouden mijnheer? Maar u bent nu toch in elk geval weer thuis. Laurence nam die uitnoodiging met graagte aan. Hy had dien middag al ver schillende dingen geleerd en verlangde er naar, zyn kennismaking met Charity te her nieuwen. Hy vond zijn kamer vrij gemak kelijk en op zyn bed lag zijn zwartlederen koffer. Hij keek eens om zich heen. Het was een aardige, ouderwetsche kamer. De scherpe geuren van den tuin drongen door het openstaande venster naar binnen en midden op tafel stond een vaas met rozen, daarin gezet door de hand van Charity. Laurence trad op zijn koffer toe, daar hij eenige toiletartikelen noodig had, maar plotseling bleef hij met een ruk staan. De bodem van den tot nu toe zorgvuldig bewaakten koffer was met een vlijmscherp mes open gesneden. En zijn papieren wa ren verdwenen! i W'j." rvolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9