UIT DE OMGEVING DONDERDAG 31 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT BLAD. PAG. 11 GEWIJZIGDE STEUNREGELING Het Nederlandsch Correspondentiebureau meldt: Naar aanleiding van enkele persberich ten hebben wij ons gewend tot den minis ter van Sociale Zaken met de vraag, of reeds iets naders kan worden medegedeeld omtrent de voorgenomen wijziging in de steunregeling, waarover bij de interpella tie van het Kamerlid Kupers uitvoerig ge sproken is. De minister antwoordde bevestigend en deelde mede, dat het in zijn voornemen ligt om 1 Juli de nieuwe voorwaarden te doen ingaan, waarop voortaan de gemeen ten subsidie van het Rijk zullen kunnen ontvangen in haar steun voor crisis-werk- loozen. Binnenkort ontvangen de gemeen ten opgave der nieuwe tarieven, die voor de onderscheiden groepen van gemeenten verschillend zullen zijn; gelijk dit ook tot heden het geval was. Het is bekend zoo zeide de minister dat de toestand der overheidskassen, zoowel van het Rijk als van gemeenten, met bittere noodzaak dwingt tot een maat regel, waardoor minder geld dan tot nog toe voor den steun zal worden uitgegeven. Het Rijk kan zijn subsidies onmogelijk ver- hoogen. Het zal toch reeds de allergroot ste moeite kosten bij behoud van het zelfde bedrag als voor dit jaar is beschik baar gesteld voor werkverschaffing en steunverleening de begrooting voor 1933 geheel of nagenoeg te doen sluiten; inte gendeel zal op allerlei gebied drastisch be zuinigd moeten worden. De gemeenten staan er voor een belangrijk deel even zor gelijk voor; bij de interpellatie zoo zei- de de minister heb ik reeds een aantal van 240 gemeenten genoemd, die toen reeds tezamen 10 millioen hadden uitgestooten; terwijl Amsterdam en Rotterdam dan nog met hun millioenen-tekort geheel buiten beschouwing gelaten werden. Sindsdien is de toestand zeker niet ver beterd. Er moet dus onvermijdelijk op allerlei gebied worden ingegrepen. Als gij thans met eenige aandacht zoo zeide de be windsman de raadsverslagen in de cou ranten volgt, zal u treffen, hoe diep er in gesneden moet worden op sociaal of cul tureel of hygiënisch gebied. Het zal waar lijk niet alleen de werkloozen-steun zijn, die de noodige offers brengt; alom moeten pijnlijke dingen gebeuren. Want wat zou het lot van ons volk worden, als onze pu blieke financiën eenmaal ontredderd zijn? Men kan er alleen met huivering aan den ken. En natuurlijk betalen de eenvoudig- sten dan* zeker het gelag; dót is toch in het buitenland duidelijk genoeg gebleken. Ik ben echter overtuigd geworden zoo ging de minister voort dat óók de totaalbedragen voor werkloozen-steun niet zullen kunnen gehandhaafd worden. Van het oogenblik af, dat ik de noodzaak van verandering niet meer kon ontkennen, heb ik mij ingespannen om de regelingen zóó te treffen, dat zij nog het minst pijn lijk zouden zijn. Meent u zoo vroegen wij -met eenige aarzeling dat u daarin geslaagd is? Ik denk er niet over zoo luidde het antwoord om te zeggen, dat er geen pijn gedaan wordt. Laat ieder, die over de zaak zich een oordeel vormt, overtuigd zijn, hoezeer mijn beslissing mijzelf ia ter harte gegaan. Maar onder deze „mits" kan ik toch verklaren, dat ik overtuigd ben, in derdaad eenigermate geslaagd te zijn. Naast de overtuiging, dat maatregelen on vermijdelijk waren, put ik trouwens uit deze overtuiging de kracht om met be slistheid voort te gaan. Vooreerst moet u niet vergeten, dat een deel der maatregelen noodig zou zijn, ook als de overheidskassen er niet toe noopten. Het steunbedrag wordt in den regel aldus bepaald, dat men met een grondbedrag plus toeslag voor eenige kinderen komt aan het maximum-percent, dat bereikt mag wor den. Deze regeling is gemaakt om naar behoefte te kunnen steunen, zoodat groote gezinnen meer krijgen dan kleine. Dit zal men wel algemeen goed vinden. Maar wat gebeurt er nu, als het loon daalt dat dit hier en daar enorm gebeurt, behoef ik u niet te zeggen Dan daalt automatisch het maximum, dat iemand mag bereiken, want dit bedraagt steeds een zeker per cent van het loon, dat thans zou kunnen verdiend worden, ais men niet werkloos was. Liet ik nu de grondbedragen onver anderd, dan zou iemand via het oude grondbedrag al spoedig aan zijn nieuwe maximum toe zijn, zonder dat er nog ruim te was voor kindertoeslagen. Dit wordt echter door niemand verdedigd; met de da ling van de loonen moet dus automatisch een daling van het grondbedrag gepaard gaan. Ik kan mij niet voorstellen, dat daar tegen eenig redelijk verzet rijst. Acht uwe Excellentie dit de hoofdzaak? zoo vroegen wij. Allerminst; dit is nog maar het nuchter constateeren van een eenvoudig feit. Doch nu komt de rest. Waar de loondaling automatisch vermin dering van het maximum steunbedrag met zich brengt en waar de overheidsfinanciën ook afgezien daarvan vermindering verg den, daar moest ik overwegen, hoe met het beschikbare geld zoo te handelen, dat binnen deze limiet de meest-behoeftigen het minst zouden lijden. Daartoe heb ik allereerst besloten, dat de thans bestaande grondbedragen van ƒ8. en lager niet worden verlaagd. Ik moet hierbij een opmerking maken, want deze uitspraak kan misverstand wekken. DE GRONDBEDRAGEN GAAN OMLAAG, BEHALVE DE LAAGSTE. Reeds lang is er van arbeidszijde op aan gedrongen, dat de gemeenten in verband met den daar geldenden levens-standaard in klassen of groepen verdeeld zouden wor den voor de steunnormen. Ik heb thans daartoe besloten en er wordt aan mijn De partement in nauw overleg met de con tactcommissies uit de gemeenten èn uit de vakcentralen krachtig gewerkt om een zoo zuiver mogelijke classificatie te verkrijgen. Daarbij kan het natuurlijk blijken, dat in een bepaald dorp de norm thans niet f 8 is, doch 7 zou moeten zijn. Dan komt daar dus een verlaging tot stand. Maar precies even denkbaar is, dat als norm 7 gold, terwijl nu blijkt, dat het 8 zou moeten wezen. Dan zou dus een verhooging moe ten intreden. Dit één en ander is dan ech ter alleen het gevolg van een juistere clas sificatie doch gaat geheel om buiten de verlaging van de normen. Wel wordt ove rigens bij de nieuwe regeling b.v. een norm van 13.50 verlaagd tot 12 of een norm van 10.50 tot 9.50; maar 8 niet tot ƒ7; 7 niet tot ƒ0. DE KINDERTOESLAG ZAL VOOR VELEN STIJGEN. Dan is er nog iets. Tot heden was voor du b b el -ui tgetro kken en en ongeorganiseer den niet alleen het grondbedrag lager dan voor uitgetrokken en, doch ook de kinder bijslag. Zijn er eenige kinderen, dan wordt aldus het inkomen voor de dubbel-uitge- trokkenen wel belangrijk lager dan voor de uitgetrokkenen. Dit zal nu algemeen veranderen, zooals ik het pas in Twente veranderd heb. Ik ben dan ook van oor deel, dat de kinderbijslag voor dubbel- uitgetrokkenen of ongeorganiseerden niet lager moet gesteld worden dan voor de uitgetrokkenen wordt bepaald. Dat zijn dus al twee middelen om de minst-gesteunden tegemoet te komen. Heeft Uwe Excellentie deze maatregel genomen zoo vroegen wij om het zoo genaamde ethisahe minimum te handha ven?" De minister glimlachte ©enigszins bit ter. De waarde van het ethisch minimum zoo antwoordde hij erken ik sociaal en moreel ten volle, maar ik kan er prac- tisch zoo weinig mee doen. Een voorbeeld: Ik zal geen namen noemen, maar bij het uitgebreid overleg, dat ik met meerderen heb gehouden, werd van uit een paar ge meenten mij gezegd, dat het door mij in het oog gevatte grondbedrag voor bepaal de groepen uiterst ongewenscht is, omdat het ligt beneden het bestaansminimum, terwijl men in diezelfde gemeenten voor andere groepen vrijwillig en geheel buiten mij om een lager grondbedrag hanteerde. Ligt dat lagere dan niet beneden het be staansminimum Intusschen zoo keerde onze zegsman tot zijn rustiger betoog terug heeft de kwestie van het minimum mij zeer bezig gehouden. En niet alleen mij, doch ook de afdeeling aan mijn Departement, die dit onderwerp regelmatig behandelt. Het resul taat is geweest, dat inplaats van de gel dende maximum-percentages een schaal is vastgesteld met een klimmend percentage. Daarin wordt uitgegaan van twee gege vens: de toonhoogte en het kindertal. Het is duidelijk, dat de nood stijgt naarmate de loonbasis lager ligt en de kinderschaar talrijker is. Om daaraan tegemoet te ko men, zullen de werkloozen met een hooger loonbasis en met weinig of geen kinderen relatief minder moeten ontvangen doch de anderen relatief meer. Ik ontveins mij niet, dat langs dezen weg nog meer dan vroe ger met de behoefte wordt gerekend. Maar nu ik binnen het bedrag, dat Rijk en Ge meenten geven kunnen, óf de eene óf de andere methode volgen moest, heb ik de methode gekozen, die aan de slechts-gesi- tueerden tegemoet komt en hun uitkeering verhoogt. „Verhoogd? vroegen wij. En u moet ver lagen om geld te winnen!" Toch wordt er ook verhoogd, zeide de minister met nadruk. Hier heb ik de gra fische voorstelling. Eenerzijds de loonbe dragen, anderzijds de gezinsgrootte.^ Hoe meer het loon daalt en het gezin groeit, hoe meer het percent rijst, tot 90 pet. toe, ook in de steden. Een zeker aantal gezinnen zal door deze schaal voortaan méér ontvan gen dan tot nogtoe, ondanks de steun- „verlaging"! Ik hoop, dat u dit goed ont houden zult. Wij vroegen, of de minister het aantal van deze gezinnen kon schatten. Het antwoord luidde ontkennend, want het is niet bekend, hoeveel gezinnen binnen een bepaalde gemeente vallen in een be paald hokje, dat telkens een zeker gezins grootte en een zekere loonbasis vertegen woordigt. Zeer lage loonen en zeer groote gezinnen zijn in de steden uitzondering, dat weet ik wel, zeide de minister. Er zal dus een aantal personen met goede loon basis en klein gezin gevoelig achteruit gaan. Niemand weet het beter dan ik zelf. Maar wie onder het hooger percentage komt te vallen en bij de nieuwe schaal méér geld in handen krijgen zal dan thans, vóórdat mijn maatregel werkt, die is dan toch geholpen. GEVALLEN VAN VERBETERING. In de groote steden, om u enkele con crete voorbeelden te noemen: iemand met een loonbasis van 21 en twee kinderen ontvangt bij de tegenwoordige regeling 13.05; bij de nieuwe regeling zal hij 14.70 ontvangen. Iemand met een loon basis van 23 en een gezin van vier kin deren gaat niet achteruit. Iemand met een loonbasis van ƒ25 en een gezin van zes kinderen klimt door de nieuwe regeling van 17.50 tot 17.75, heeft hij acht kin deren dan maakt dit thans voor hem geen verschil; bij het nieuwe systeem klimt hij tot J8.25. Om u niet in al te veel détails binnen te leiden, laat ik de aparte kwestie van de gezinsinkomsten nu maar rusten. Ove rigens zag ik dit een en ander niet zoo besloot de minister om den indruk te wekken, alsof de komende wijziging „zoo kwaad nog niet is", ik verkeer niet in de stemming om te railleeren. Ik zeide reeds, dat een grondbedrag van 13.50 12 zal KATWIJK. De vrede van Katwijk. De melkoor- log is beëindigd Na meerdere vergade ringen van melkhandelaren en boeren is ten slotte de vrede geteekend. Is men tot overeenstemming gekomen. Men besloot aan de Crisis-Zuivel-Centrale te verzoe ken hier ingevoerd te krijgen de z.g. „half vrijwillige regeling". Hierdoor is tevens een prijs vastgesteld voor de melk en is men van een winst marge verzekerd. Het gevaar voor uitbrei ding van melkventerskorps is ook eenigs- zins bezworen, want de Crisismelkcom- missie moet adviseeren of een ventvergun ning zal worden verstrekt. Ten slotte werd een commissie benoemd om moeilijkheden die zich nog zullen voordoen te onderzoe ken en zoo mogelijk uit den weg te rui men. Tot leden der commisie werden be noemd: voor de melkhandelaren L. v. Pa ridon en L. Boogaards. Voor de boeren: Cor Parlevliet, Nic. Guyt en IJsbrand van Rijn en voor veehandelaren-slijters de heer D. Zwanenburg. Voorzitter dezer commissie zal zijn de heer Collette, amb tenaar ter secretarie. De regeling gaat per 31 Mei in. LISSE. Een echtpaar in diamant. Gisteren herdacht het echtpaar J. Boor-Bergman het heugelijke feit, dat zij 60 jaar geleden in den echt werden verbonden. Deze dag is voor de nog kranige oudjes niet ongemerkt voorbij gegaan. Integendeel, de belangstel ling was groot en veelzijdig. Reeds in de bruidsdagen zijn velen de oudjes komen oomplimenteeren en bloemen brengen. De woning was van binnen een ware lusthof! Te half negen gisteravond bracht de R. K. Harmonie Adolf Kolping" met de trom melslagers der K. J. C. voorop, en te negen uur de Harmonie „Trouw Moet Blycken" het diamanten paar een serenade. NOORDWIJKKERHOUT. K. J.- M. V. Op Vrijdag 25 Mei des avonds 8.30 uur vergaderde de K. J. M. V. „St. Aloysius",alwaar de Weled. heer Ge- risch van het Duitsch Verkeers-Bureau een voordracht hield over „De Rijn en zijn zij dalen". Tijdens de pauze decoreerde de voorzitter den oud-secr., den heer H. v. Pa- rera, met het gouden insigne als blijvende blijk van waardeering voor bet vele werk, wat hij als secr. voor de vereeniging heeft gedaan. Na de pauze aanschouwden wij verschillende Duitsche films, die zeer in teressant waren. De K. J. M. V. de lucht ln! De K. J. M. V. „St. Aloysius" heeft haar eerste ex cursie gehouden, welke ten volle is ge slaagd. Op 29 Mei des morgens om 9 uur waren 38 leden plus Moderator in het club lokaal bij Gouwenberg aanwezig, alwaar de Moderator een korte uiteenzetting gaf van de te houden excursie. Te 9.15 uur na men allen plaats in een groote toeringcar van Jac. Heemskerk. Hierop vertrok men van Noord wij kerhout over Sassenheim naar Heemstede, waar de richting van Schiphol werd ingeslagen. Intusschen was de feest stemming er ingekomen, want men zong uit volle borst het bondslied. 10.30 uur arri veerden we in Schiphol, waar de heer Taks ons verwelkomde en ons daarop in de groo te hangars rondleidde en ons de verschillen de vliegtuigen van nabij liet bekijken. Ook mochten wij een blik werpen op het groote in aanbouw zijnde Fokker-vliegtuig, dat plaats biedt aan 32 passagiers. Terug op het platform bleek het, dat 24 excursisten de vliegkoorts te pakken hadden, want 3 maal steeg de PH—AET met telkens 8 K. J. M. V.-ers de lucht in, dus 24 K. J. M. V.-ers aanschouwden Neerlands hoofdstad vanuit de lucht. Ja, waarlijk, wij Hollanders, wij mogen trotsch zijn op onze K.L.M.! Hierop werd de tocht vervolgd naar A'dam. In het vereenigingshuis van de H. Magdalena-kerk deden de excursisten zich te goed aan de belegen broodjes. Circa 3 uur werd weer gestart en nu ging het in de richting van de Ned. Fordfabrieken, om aldaar de moderne techniek en de Fordfa- bricage in oogenschouw te nemen. Het is een prachtig ingerichte fabriek. Daarop werd weer teruggereden naar het vereenigings-huis, waar men zich nogmaals te goed kon doen en waar we gezellig bij een bleven tot de tijd van vertrek was aangebroken. In feeststemming aanvaard de men de terugreis over Haarlem via Sassenheim naar Noord wij kerhout. Om 8 uur arriveerden we weer aan het club huis. Het was aan de excursisten te zien, dat zij genoten hadden van deze leerzame en van Roomsche blijdschap doortrilde excur- moeten worden. De ongehuwden-kostgan- gers zullen hun bedrag van 10 of ƒ9 of 8.50 ook wel zien dalen. Wordt er boven dien geregeld korter dan 48 uur per week in een bedrijf gewerkt, dan wordt natuur lijk voortaan ook dit in rekening ge bracht. Maar dat zal ook met beleid toegepast worden! aldus de minister. Waar een lan gere werktijd regel is, moet nu natuurlijk ook met het grooter aantal week-uren ge rekend worden. En als een korten tijd in een fabriek de arbeiders uit solidariteit met hun makkers korter werken en lager weekloon ontvangen om aldus meerderen aan het werk te krijgen, dan is dat een uitzonderingsgeval, dat niet gehanteerd mag worden alsof het den regel aangeeft. Alles te zamen genomen vertrouw ik, dat ik gegeven de situatie zooveel doenlijk heb verzacht en dat ik mensche- lijk heb gehandeld. sie. En het is dan ook de wensch van lede ren deelnpmer, dat van nu af meermalen een dergelijke tocht zal worden georgani seerd. Speldjesdag voor Herwonnen Levens kracht. Burgemeester en Wethouders al hier hebben vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag op 10 Juni a.s. voor „Herwonnen Levenskracht". SASSENHEIM. Geboren: Nicolaas z. van N. van Eijk en M. Hoogens. Sduardus Petrus Ar nold us z. van E. P. A. Waasdorp en M. A. Kerkvliet. Gerard z. van G. D. Bakker en A. G. Duinmeijer. Theodorus Bar tholomew z. van W. Q. van der Krogt en H. C. van der Ploeg. Ondertrouwd: A. F. W. Uphoff 28 j. en M. Kruck 21 j. C. van der Zwart 21 j. en W. H. de Rooij 19 j. B. Philippo 24 j. en C. M. de Gruijter 23 j. J. Smits 28 j. en N. Heijns 29 j. L. Dijkstra 25 j. en J. C. Kremer 22 j. Getrouwd: D. Hoogedoorn 26 j. en J. A. Bekebrede 25 j. P. G. van der Geest 23 j. en E. C. Schönig 21 j. Ingekomen: N. Knol, woonwagen „Postbrug", van Warmond en gezin. H. P. van der Meij en echtg., Leidsche Vaart 5, van Wassenaar. J. G. Kolk man, Hoofdstraat 82, van Millingen. C. L. Baak, Kastanjelaan 6, van Warmond. J. B. Mullié en echtgen., Hoofdstraat 354, van Den Haag. Vertrokken: H. Versteeg, Hoofd straat 88, naar Oegstgeest. A. P. van Nassau, Rusthofflaan 5, naar Voorhout. J. A. Bekebrede, Zandslootkade 36, naar Alphen aan den Rjjn. J. G. Vos, Fl. Schoutenstraat, naar Piershil. E. Kauf- mann, Bijdorpstraat' 18, naar Den Haag. N. M. Blijleven, Hoofdstraat 289, naar Voorhout. E. J. van Hoogmoed, Fl. Schoutenstraat 9,naar Voorhout. WOUBRUGGE. Autotocht ouden van dagen. In ho tel Swama vergaderde de Feestcommissie 1928, onder voorzitterschap van den heer Zijderveld. Besloten werd dit jaar, even als vorige jaren, een autotocht voor ouden van dagen te organiseeren in de maand Juli a.s. Met de feestcommissie Hoogmade zal nader geconfereerd worden om te ko men tot een bepaalden dag. Eveneens werd in beginsel besloten dit jaar gedurende een dag een volksfeest te organiseeren, het geen door de tijdsomstandigheden den laat- sten tijd achterwege is moeten blijven. Ter bestrijding van de kosten voor den auto tocht van ouden van dagen zal gecollec teerd worden. Werkloosheid. Op den laatst en Zater dag van Mei stonden bij het orgaan der arbeidsbemiddeling en werkloosheidverze kering alhier ingeschreven 67 werkloozen. De meeste arbeiders zijn tijdelijk werk zaam in particulieren dienst. Aan enkele arbeiders wordt nog ondersteuning uitge keerd, terwijl in werkverschaffing weke lijks een 5-tal personen te werk zijn ge steld. In tegenstelling met vorig jaar wordt thans aan ondersteuning nog uitkeering gedaan. WASSENAAR. Gevestigd: H. Hardonk en vr., N.H. bouwk., uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstr. 192a. M. J. Kruijs en gez. off. adm. Ma rine uit Amsterdam, Crocusstraat 57. Mr. J. H. Westerman en gez., Jurid. adv. Ned. Kol. P. Mij., uit Batavia, Rijksstraat weg 462. H. Schols en gez., mijningenieur uit Den Haag, Poortlaan 13. G. L. A. van Dijck en vr., advocaat uit Rotterdam. Gr. Hoefijzerlaan 16. G. F. Remijnse, N.H., huiskn.-chauffeur, uit Rheden, Gr. Hoef ijzerlaan 16. ,C. J. Marinus, R.-K., d.b. uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 16. F. C. H. Hattink, R.-K. vertegenwoordiger uit Den Haag, Hyacinthenstraat 22a. H. J. Koning en gez., N.H. 2e luit. inf. uit Den Haag, Binnenweg 14. W. J. Oliemans en gez7 empl. N.I. Handelsbank, uit Sin gapore, Oranjelaan 4. J. den Engelsen en gez., bedrijfsleiders chem. Wassscherij, uit Voorburg, KI. Persijnlaan 2. J. W. Kanij en vr., N.H., chauffeur-huiskn. uit 's-Graveland, Bloemcamplaan 61. R. Rietveld, N.H., d.b. uit Oudewater, L. Kerkdam 81. C. Buys, N.H., loodgieter uit Leiden, Louisestraat 32. N. W. Vis ser, R.-K., slager, uit Den Haag, Lang straat 29. C. Eijkelboom, N.H., tuinman- chauffeur uit Rijswijk Zijdeweg 14. C. C. Engelman, R.-K., uit Den Haag, Iepen laan 8. H. van Rijswijk, G.K. d.b. uit Rotterdam, Gr. Hasebroekscheweg 2. H. J. van den Eist, marchaussee uit Apel doorn, Wassenaarscheweg 9c. J. K. Re- migius, N.H., d.b., uit Kethel en Spaland, L. Kerkdam 69. L. Gundlak, Ev. L., Dtsch d.b. uit Duitschl., Iepenlaan 2. A. M. Wessels, R.-K. d.b., uit Noordwijker- hout, Wassenaarsche Slag No. 9. Vertrokken: H. Polshofer naar Den Haag, de Carpentierstraat 77. Wed. C. H. Koopen geb. Schouten naar Rotterdam, Voorschoterlaan 64. F. A. van Velthoven naar Den Haag, Tollenstraat 89. J. H. M. Stam en vr. naar Den Haag, Dunklerstraat 2. C. H. van Amerom naar Voorburg, v. d. Wateringelaan 175. J. Vos naar Bussum, Verl. Oud-Bussumerweg 31. G. J. van Nievelt en vr. naar Den Haag, Doornschestraat 5. J. S. J. S. van Heerde naar Den Haag, Newtonstraat 74. L. Hildmann naar Den Haag, Boschlaan 7. L. M. Eckhardt naar Den Haag, K. Voor hout 16. H. Huber naar Den Haag, Lan ge Voorhout 60. A. C. C. Schakenbosch naar Noordwijk, Boerenburgerweg 11. V. TrammerAdrigau en dr. naar Den Haag, Boschlaan 7. H. Hoogervoord naar Voorhout, 's-Gravendamscheweg 49. M. H. Scholtes naar Den Haag, Engelenburg- straat 143. M. C. Karpesteijn naar Arn hem, Sonsbeeksingel 50. P. Walhout n. Den Haag, Paviljoensgracht 23. K. K. Steinwegs naar Eindhoven, Eedenstraat 18. J. F. Odijk naar Haarlem, Reigerstraat 42. M. Gosak naar Den Haag, van Hoeij- laan 26. Geboren: Elisabeth Catharina Johan na d. v. A. T. van der Kooij en G. van Poel. Johanes Paul us Wilhelmus z. v. J. L. Voorham en M. L. J. Kohier.. Ja cobus Johannes Maria d. v. J. P. C. Bak- kerf en J. v. d. Reep. Geertje Petronella d. v. P. Rodenburg en J. M. van Leeuwen. Jan zoon van J. Doorn en B. Klingen. Ondertrouwd: J. J. Putker en J. C. Duivenvoorden. J. P. Roepers en C. Souman. C. Verver en H. Veerman. Gehuwd: J. F. Odijk en M. A. R. van Kessel. Overleden: Gerardus Knijnenburg 66 j. echtgen. van C. M. Schrijver. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 12de lijst Trekking van Donderdag 31 Mei 1934 Hooge Prijzen f 1000.— 2473 6519 9461 f 400.— 321 7462 7619 18419 f 200.— 691 2724 11234 16179 20304 f 100.— 56 1160 1188 1577 2361 5688 6631 7569 9079 10608 Prijzen van 70. 145 157 178 215 285 415 492 523 663 574 643 672 681 868 869 936 1120 1156 1276 1287 1347 1353 1433 1435 1436 1450 1559 1864 1871 1994 2112 2159 2175 2213 2342 2445 2601 2707 2772 2802 3082 3131 3520 3533 3623 3787 4052 4131 4302 4393 4398 4416 4451 4598 4975 5009 5017 5072 5158 5200 5325 5388 5415 5728 5837 6083 6161 6318 6509 6545 6576 6639 6661 6688 7076 7139 7183 7235 7423 7605 7614 7826 7860 7901 7967 8053 8145 8217 8259 8566 8579 8615 8682 8763 8820 8911 8947 8995 9289 9336 9448 9476 9479 9598 9612 9660 9682 9727 9804 9925 9975 9976 9932 10165 10200 10321 10450 10585 10587 10611 10672 10693 10704 10724 10736 10770 10965 11010 11011 11012 11059 11101 11137 11198 11230 11275 11367 11494 11526 11639 11745 11810 12012 121S0 12250 12596 12633 12646 12680 12700 12712 12721 12751 12817 12850 12903 12945 12968 13002 13075 13088 13105 13178 13302 13437 13463 13551 13572 13699 13746 13924 14397-14596 14663 14701 14708 14831 14843 15065 15092 15120 15143 15250 15487 15523 15583 15675 15779 15786 15840 15862 15914 16050 16139 16210 16280 16598 16610 16627 16859 16861 16972 17071 17080 17126 17133 17136 17280 1.310 17311 17349 17417 17437 17500 17513 17664 17719 17730 17747 17840 17864 17872 17914 17919 17941 17970 17985 18112 18401 18428 18535 18599 18625 18792 18975 19001 19158 19234 19250 19328 19379 19402 19427 19679 19748 19779 19806 19823 20032 20193 20199 20244 20284 20296 20299 20360 20371 33 47 79 111 131 138 148 163 170 199 208 222 283 295 305 318 410 460 466 507 514 523 601 603 663 694 708 730 753 760 764 778 827 841 *72 981 983 1021 1085 1102 1182 1241 1245 1327 1358 1391 1427 1464 1481 1516 1531 1553 1594 1599 1611 1321 1635 1650 1678 1685 1713 1726 1757 1843 1915 1958 2044 2114 2125 2140 2212 2410 2413 2416 2448 2451 2538 2574 2596 262ó 2670 2687 2698 2717 2788 2828 2852 2911 2944 3031 3053 3079 3089 3111 3113 3132 3145 3159 3171 3211 3307 3367 3447 3448 3449 3457 3565 3586 3657 3659 3715 3734 3779 3829 3833 3834 3884 3888 3903 3926 3927 3982 4073 4084 4199 4216 4238 4245 4282 4295 43i3 4329 4339 4349 4376 4443 4457 4471 4473 4493 4505 4583 4589 4602 4625 4638 4643 4705 4706 4734 4763 4828 4835 4839 4899 4906 4937 4947 4977 4996 5016 5039 5051 5080 5092 5103 5147 B155 5198 5218 5236 5240 5243 5244 5250 5300 5340 5373 5374 5387 5393 5396 5479 5491 5523 5571 5573 5602 5658 5686 5693 5753 5756 5769 5771 5"80 5826 5859 5869 5914 5930 5934 5977 5988 6023 6050 6056 6070 6075 6110 6138 6177 6194 6195 6216 6311 6329 6352 6365 6379 6394 6423 6449 6477 6534 6556 6559 6590 6594 6621 6C33 6714 6735 6826 US80 6901 6912 6931 6943 69o9 6992 6998 7043 7049 7071 7095 7144 7161 7184 7191 7217 7z4i 7248 7260 7287 7295 7353 7378 7380 7441 7455 7476 7515 7525 7529 7555 7585 7598 7607 7608 7644 7664 7665 7717 7739 7815 7850 8051 8063 8128 8155 8192 8197 8275 ó333 8345 8349 8364 8380 8406 8420 8447 8*51 8465 8475 8483 8514 8568 8718 8727 8732 8751 8801 8819 8835 8845 8868 8876 8898 8914 8954 9054 9078 9081 9099 9)04 9109 9119 9159 9161 9166 9167 9180 9206 9228 9265 9266 9272 9342 9384 9390 9474 £_32 9560 9589 9601 9609 9622 9633 J634 9813 9823 9853 9871 9901 9972 9979 9993 1006*.- 10113 10116 10156 101"0 10331 10334 10343 1(363 10380 10403 10431 10469 10516 10606 10646 10o65 10701 10717 10773 10861 10886 10944 10947 11021 11037 11039 11080 11116 11157 11158 11182 11208 11239 11255 11297 11339 L1375 11424 11-31 11459 11488 11499 11510 11545 11557 11611 11761 11786 11842 11890 11908 11952 11984 12001 12065 12115 12139 12144 12220 12225 12235 12251 12296 12315 12323 12342 12349 12354 12356 12412 12431 12523 12587 12635 12657 12664 12677 12688 12705 12709 12733 12791 12792 12798 12808 12835 12843 12878 12947 12950 12953 12957 12996 13016 13025 13043 13123 13131 13133 13150 13172 13184 13215 13253 13258 13285 13289 13299 13354 13365 13388 13461 13482 13483 13501 13559 13582 13664 13709 13751 13760 13763 13769 13776 13782 13802 13817 13852 13859 13865 13908 13913 13920 13948 13953 13976 14004 14057 14081 14086 L4100 14166 14195 14204 14247 14253 14230 14288 14295 14301 14312 14318 14323 14381 14409 14416 14469 14479 14491 14500 14514 14569 14572 14576 14618 14695 14711 14757 14758 14783 14824 14889 14910 14941 15034 15077 15137 15147 15213 15215 15217 15236 15237 15252 15293 15305 15329 15333 15354 15383 15404 15483 15509 15542 15604 15672 15679 15731 15735 15737 15800 15831 15845 15S13 15927 15955 15963 15969 15992 16040 16065 16068 16075 16086 16093 16115 16156 16177 16184 16203 16264 16277 16353 16361 16373 16374 16388 16444 16452 16519 16524 16540 16583 16594 16643 16696 16731 16797 16806 16823 16847 16883 16916 17C38 17047 17050 17113 17115 17121 17155 17165 17167 17210 17213 17307 17314 17319 17322 17383 17434 17452 17494 17510 17515 17521 17532 17580 17715 17772 17799 17811 17974 18074 18080 18081 13136 18192 18247 18262 18274 18353 18355 18393 16426 18475 18563 18585 18617 18826 18649 18668 18680 18720 18751 18849 18830 18896 18951 18952 18979 19065 19118 19123 19217 19229 1S329 19348 19384 19412 19446 19449 19472 19544 19577 19660 19678 19691 19888 19903 19917 19925 19938 19945 19975 19979 20086 20099 20124 20255 20499 2055t) 2u580 20614 20728 20742 20743 20789 20807 20876 20893 20900 20914 20922 20954 20977 20982 20995

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12