BUITENLAND Aan en verkoop io van effecten FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING WOENSDAG 30 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 ONTWAPENING De laatste loodjes te Genève DE HOOFDCOMMISSIE KOMT BIJEEN. Henderson opent. De nieuwe bijeenkomst van de hoofdcom missie der ontwapeningsconferentie werd gistermiddag om halfvier door den voor zitter, Henderson, geopend. De tribunes voor het publiek waren druk bezet, terwijl ook het aantal persvertegen woordigers zeer groot was. Henderson begon zijn openingsrede met de verklaring, dat de tijd gekomen is, dat de hoofdcommissie beslissen moet, of zij haar werkzaamheden voortzetten zal. De tegenwoordige toestand is critiek. Toch heeft de conferentie een reeks be langrijke besluiten genomen, zoodat het onbillijk is van een aboslute machteloos heid te spreken. Spr. herinnert o.a. aan het besluit ten gunste van de Duitsche rechts gelijkheid. Thans dienen, aldus Henderson, verschillende opgaven onverwijld opgelost te worden. Op de eerste plaats moet een oplossing worden gevonden voor het probleem der nationale veiligheid, hetwelk de grondslag is van alle ontwapeningsvraagstukken. Op de tweede plaats moet een einde wor den gemaakt aan den bewapeningswedloop op het gebied van de luchtvloot. En op de derde plaats moet een interna tionale controle tot stand komen op de vervaardiging van en den handel in wape nen. Amerika wil meedoen, maar.... Onder groote spanning opende Norman Davis, als gevolmachtigde der Vereenigde Staten, de reeks sprekers, die een poging zullen doen, door eigen voorstellen een uit weg aan te wijzen uit de impase, waarin de ontwapeningsconferentie zich op het oogenblik bevindt. Norman Davis begon met te constateeren dat de hoop, waarmede de ontwapenings conferentie eens werd begroet, diep teleur gesteld is. Ook de rechtstreeksche onder handelingen hebben er niet toe geleid, de bestaande moeilijkheden uit den weg te ruimen. Thans spreken zekere mogendhe den niet eens meer van vermindering van bewapening, doch hoogstens van beper king er van en andere zelfs van een onmid dellijke bewapeningsvermeerdering. Desondanks was Norman Davis van mee ning, dat het ontwapeningsprobleem niet onoplosbaar is. Hij verklaarde, dat president Roosevelt hem had opgedragen, de houding en de po litiek der Vereenigde Staten op de vol gende wijze samen te vatten: „Wij zijn bereid, iederen practischen weg te bewandelen, met het doel te komen tot een algemeene ontwapeningsovereenkomst en zoo den algemeenen vrede en den voor uitgang van de wereld te dienen. Wij zijn verder bereid, in samenhang met een alge meene ontwapeningsconventie, over een al gemeen niet-aanvalspact te onderhandelen en met andere naties alle problemen te be spreken, welke kunnen ontstaan uit ver dragen waaraan wij niet deelnemen. De Vereenigde Staten zijn echter niet voorne mens, deel te nemen aan de politieke on derhandelingen en overeenkomsten van de Europeesche mogendheden". Norman Davis stelde aan het slot van zijn rede aan de conferentie voor, terug te keeren tot de resolutie van 8 Juni 1933, dat wil zeggen, tot de aanvaarding van het plan-Mac Donald door alle naties, met in begrip van Duitschland, als grondslag voor een toekomstige ontwapeningsovereen komst. Litwinoff wil een „permanente vredesconferentie". Na Norman Davis nam nog de Sovjet- Russische volkscommissaris van buiten landsche zaken, Litwinoff, het woord. Hij bracht eenige Russische voorstellen, waarin o.a. het systeem van non-agressie pacten en regionale verdragen wordt aan bevolen. Als het meest belangrijke Russische voor stel noemde Litwinoff de omzetting van de ontwapeningsconferentie in een permanente en regelmatig zitting nemende conferentie, welke geen andere taak zal hebben dan met alle middelen den vrede te verzekeren. Over de kwestie van een eventueel toe treden van Sovjet-Rusland tot den Vol kenbond heeft Litwinoff zich nog niet uit gelaten. VOLKENBOND. EEN VERGELIJK IN DE SAAR- KWESTIE? Compromis-voorstel van Aloisi in principe aanvaard. Met betrekking tot het Saarvraagstuk schijnt gisteren te Genève een wending ten goede te zijn ingetreden. In Italiaansche kringen was men althans gisteravond zeer optimistisch. Men verze kerde, dat principieele overeenstemming reeds verkregen was tusschen Frankrijk en Duitschland. Aloisi bad een compromis voorstel uitgewerkt en zou hiervoor reeds de principieele toestemming hebben gekre gen zoowel van Barthou als van den bij zonderen vertegenwoordiger, van von Pa pen, den heer von Lersner. Volgens dit voorstel zou in theorie eenigszins aan de Fransche wenschen inzake de internatio nale politie worden tegemoet gekomen door de versterking van de Saarpolitie met een aantal politiedienaren uit Luxemburg, ter wijl Duitschland ook op het gebied der waarborgen voor de stemgerechtigde Saar- 1677 M bevolking een concessie zou hebben ge daan. Daarentegen zou Barthou thans er in hebben berust, dat de Volkenbondsraad nog deze week den dag der volksstemming zal vaststellen op een vroeg tijdstip van het jaar 1935. DUITSCHLAND. Transfer-aanbod van Duitschland DOOR NEDERLAND VERWORPEN De conferentie tusschen de vertegen woordigers der crediteuren van de Duit sche buitenlandsche schulden op langen en middelmatigen termijn en de vertegenwoor digers der rijksbank, welke sedert 27 April met besprekingen over de transfer-proble men van Duitschland bezig is, is tot het volgende resultaat gekomen: De vertegenwoordigers der crediteuren hebben besloten, de rijksleeningen van de besprekingen uit te sluiten. Na zorgvuldig onderzoek van de tegen woordige en toekomstige deviezenpositie van Duitschland, welke de basis vormde van de door de Rijksbank geleverde cijfers erkennen de gedelegeerden der crediteu ren, dat het aanneembaar is, concessies te doen om Duitschland bij de overwinning van eenige zijner transfer-moeilijkheden te helpen. De conferentie geeft toe, dat het probleem van de Duitsche buitenlandsche schulden niet een probleem is van onver mogen van betaling der debiteuren, maar dat de moeilijkheden slechts op het ge bied van den transfer liggen. De conferentie heeft een commissie be noemd, welke ernstig het functioneeren van de tegenwoordige controle der devie zen verdeeling, in het bijzonder het gebrui ken van Sperrmarken van iedere soort zou onderzoeken. Erkennende, dat het beste hetgeen op t oogenblik bereikt zou kunnen worden een oplossing is, welke uit den aard der zaak slechts een voorloopig karakter heeft, maar voor een langere periode geldt dan tot nu toe, en rekening houdend met het groote aantal buitenlandsche crediteuren, en den uiteenloopenden aard van de leeningscon- tracten, heeft de conferentie besloten, dat het het best aan den heerschenden toe stand beantwoordt, wanneer Duitschland aan zijn crediteuren een aanbod doet. De Rijksbank heeft derhalve voor den transfer van de renten op Duitsche schul den op middelmatigen en langen termijn voor zooverre niet rijksschulden een aanbod gedaan, dat echter door Neder land en Zwitserland niet is aanvaard. SACRAMENTSDAG TE MÜNCHEN Geen versiering meer der openbare gebouwen In den gemeenteraad van München heeft de eerste burgemeester Fiehler de volgen de verklaring afgelegd: „In verband met den a.s. Sacramentsdag heeft de gemeenteraad zich bezig gehou den met de vraag, of voor de Sacraments processie dit jaar de openbare gebouwen zullen worden versierd, hetgeen vorige jaren, vooral wat den Marienplatz betreft, steeds het geval was. De gemeenteraad zou ook thans gaarne bereid gevonden zijn, op het hooge feest der katholieke bevolking de openbare ge bouwen op te sieren, maar aangezien door de kerkelijke instanties bij nationale plech tigheden ook nooit de nationale kleuren vertoond worden, zien wij ons genood zaakt, ook op de openbare gebouwen thans geen vlaggen uit te hangen, noch anders zins die gebouwen te tooien". ROEMENIE. ROEMEENSCHE CRISIS DEFINITIEF VAN DE BAAN Het gevaar voor een regeeringscrisis met de daaraan verbonden mogelijkheid van een dictatuur in Roemenië is thans inder daad geweken. De premier Tatarescu heeft daad geweken. De premeir Tatarescu heeft heden opnieuw een conferentie gehad met den koning; bij het verlaten van het pa leis zeide hij: „In het belang van het land en van de kroon blijft de huidige regee ring aan het bewind. Het parlement zal op 14 Juni bijeen komen. Dit is een gevolg van het feit, dat de geheele natie zich zoo fel heeft gekant tegen het denkbeeld van een dictatuur. Generaal Uca, de minister van Oorlog, is afgetreden; zijne opvolger zal iemand zijn, zoo besloot de premier, die in staat is alle grieven van het leger weg te nemen". AMERIKA. STAKINGSONRUST IN DE V. S. Naar algemeene staking? Behalve de staking onder de metaalbe werkers, zijn nog twee andere groote sta kingen te verwachten, n.l. die onder de textiel-arbeiders en verder onder de werk lieden in de rubberfabrieken. Deze zijn voornemens om a.s. Maandag den fabri kanten te Akron (Ohio) hun eischen voor te leggen, aangaande de invoering van het uurloon van 40 op 75 cents. Na het mislukken der onderhandelingen te Toledo, wordt thans algemeen gerekend op een algemeene werkstaking. Van de 103 vakvereenigingen hebben er thans 68 ge stemd voor de uitroeping eener algemeene werkstaking. Een taxi-onderneming te Cleveland In Ohio, waarvan de chauffeurs in staking zijn, trachtte Maandag onder bescherming der politie haar bedrijf met behulp van werkwilligen te hervatten. Dit leidde tot ernstige onlusten met de stakers, die de uitrijdende taxi's met stee- nen bombardeerden en in het centrum der stad de straten blokkeerden, zoodat het ge heele verkeer werd stilgelegd. Uit New-Orleans wordt gemeld, dat het aldaar tot ernstige vechtpartijen kwam met stakende dokwerkers, waarbij ver scheidene gewond werden. BUITENL. BERICHTEN. VIJF PERSONEN NABIJ REVAL VERDRONKEN Als gevolg van de aanhoudende regens stond in een kanaal nabij Reval een zoo krachtige stroom, dat een boot, waarin zich zes personen bevonden, door de openstaan de sluisdeuren werd gesleurd en omsloeg. Vijf der inzittenden verdronken. Slechts een tienjarige knaap kwam behouden op het droge. LUGUBERE VONDST TE PARIJS Het huis der verschrikkingen In een gebouw in het kwartier der But- tes Chaumont te Parijs, heeft men de lij ken gevonden van een man, een vrouw en twee kinderen, waarvan de identiteit nog niet kon worden vastgesteld. In hetzelfde gebouw werd Zondag j.l. de concierge vermoord die een inbreker verraste en door dezen werd neergeslagen De politie stelt een onderzoek in. ERNSTIGE MISDAAD EN CALIFORNIE Volgens een bericht uit Sacramento in Californië heeft men het verkoolde lijk van de dochter van den financieelen secre taris van den staat Californië gevonden. De kleeren waren met petroleum begoten en daarna in brand gestoken. De politie neemt aan, dat het meisje eerst vermoord is. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. De misdaad heeft in geheel Californië groote beroering veroorzaakt. NOG KRIJGSGEVANGENEN IN SIBERIE Duizenden personen, die gedurende den oorlog door de Russen krijgsgevangen zijn gemaakt, leven nog steeds in Siberië, al dus verklaarde de Servier Sarvash, die juist te Belgrado is teruggekeerd na onge veer 20 jaar in Rusland te hebben vertoefd Hij werd in 1915, toen hij in het Oosten- rijksche leger diende, door de Russen ge vangen genomen en naar Siberië getrans porteerd. Na eenigen tijd in den handel te zijn geweest, vestigde hij zich als land bouwer. Hij huwde een Russin en heeft thans vijf kinderen. Daar de toestand in Siberië zeer slecht werd tengevolge van den hongersnood en van de hooge belastingen, besloot hü naar zyn vaderland terug te keeren. Zijn landstaal is hij nagenoeg geheel vergeten. Talrijke krijgsgevangenen, aldus ver klaarde hij, die thans nog in Siberië zijn, geven er de voorkeur aan, daar te blijven boven zich een nieuw bestaan te veroveren in hun vaderland. SUIKERSMOKKELARIJ IN CHINA Hoe hooger de tariefmuren, hoe grooter de smokkelarij. Als de Chineesche regee ring in Nanking en Canton den grooten en voortreffelijken georganiseerden sluik handel volkomen zou willen onderdruk ken, zou zij haar oorlogsvloot voor dit doel moeten gebruiken, want langs de vele duizenden mijlen lange kust varen dage lijks duizenden jonken met contrabande, zonder dat de douane dit kan verhinderen In den sluikhandel geïnteresseerde im porteurs in China hebben berekend, dat alleen in het afgeloopen jaar reeds onge veer 134.000 ton suiker van Hongkong en Formosa in China zijn binnengesmokkeld. Volgens de „North China Daily News" heb ben deskundigen berekend, dat vergeleken met de statistieken van vorige jaren de hoeveelheid dichter bij 200.000 ton ligt. Een met 2000 zakken geladen jonk brengt den smok-kelaars een winst op van onge veer 5000 dollar. Op een geconfiskeerde la ding verliezen zij ongeveer 20.000 dollar, doch zij houden er rekening mee, dat vier binnengesmokkelde ladingen opwegen te gen dit verlies. Daardoor neemt de sluik handel, die voor het grootste gedeelte van Hongkong uitgaat, omdat aldaar suiker van Formosa en Java zonder rechten kan worden ingevoerd, steeds grooter omvang aan. EEN MERKWAARDIGE PRIESTER WIJDING Op 1 Juli a.s. zal de eerste Roodhuid uit het Indiaansche reservaat van Caughna- waga tot katholiek priester worden gewijd Als onderwerp voor zijn eerste preek heeft hij gekozen het martelaarschap van drie katholieke missionarissen, die geval len zijn onder de tomahawks van zijn voor vaderen. Ter gelegenheid van de wijding worden speciale feestvieringen gehouden onder de Indianen van het reservaat. Verscheidene „bleekgezichten" zullen eerelid van den stam worden gemaakt en de vredespijp rooken met de opperhoofden Installatie Burgemeester van Hazerswoude (Vervolg). Bij de installatie van de nieuwe burge meester der gemeente Hazerswoude, in het Raadhuis op het dorp, dat bij die gelegen heid keurig met bloemen was versierd, waren vele belangstellenden, van hier als uit den omtrek. Ook waren velen uit Sas- senheim overgekomen, om den nieuwen burgemeester te verwelkomen. Behalve door de reeds genoemden in het uitvoerig verslag van gisteravond, werd nog het woord gevoerd door den heer Jac. van Beek, lid van den Raad, Spreker druk te zijn blijdschap uit over de benoeming van den heer Warnaar, en wees op de lei ding Gods, nu hij den mijlpaal op den le vensweg door den heer Warnaar bereikt, hij tot burgemeester onzer gemeente werd benoemd. In aansluiting bij de hartelijke woorden, die reeds zijn gesproken, hoopt hij dat God den nieuwen burgemeester tot een rijken zegen mag stellen voor deze gemeente en dat in de toekomst blyken mag dat hij de rechte man op de rechte plaats zal mogen zijn geweest. Namens de Chr. Historische Raadsfractie werd het woord gevoerd door den heer C. A. van Dam, die er zijn teleurstelling over uitsprak, lettend op de samenstelling van het Dag. Bestuur onzer gemeente, dat weer een A.-R. burgemeester werd benoemd. Dit neemt echter niet weg, dat wij ons stel len onder u als vertegenwoordiger van het wettig gezag. Verder werd o.m. door spre ker een opsomming gegeven van de vele financieele moeilijkheden waarmede ook onze gemeente in dezen crisistijd te wor stelen heeft, en tevens op de groote werk loosheid, die ook hier wordt gevonden, wat zeker een droevig beeld gaf van den toe stand. Deze omstandigheid heeft echter deze gemeente met zoovele andere ge meenten gemeen. Spreker hoopt echter, dat God mag geven, dat, kon het zijn, spoedig weer betere tijden mogen aanbreken ook voor deze gemeente die hem lief is. Hij hoopte met den nieuwen burgemeester te kunnen samenwerken, in gemeenschappe- ljjken arbeid, onder den zegen des Heeren, tot welzijn der gemeente. Door den heer M. Scheel werd den bur gemeester een hartelijk welkom toegeroe pen, en hem de belangen der arbeiders en werkloozen in de gemeente op het hart ge bonden. Vervolgens werd het woord gevoerd door ds. P. L. Kiehl, als voorzitter van den ker- keraad der Ned. Herv. Kerk, en tevens als voorzitter van de Hervormde school, die een woord van welkom richtte tot den nieu wen burgemeester, en den wensch uitte dat Gods zegen mag rusten op het werk, dat zal worden gedaan voor de gemeente. Een vaderlijk woord. Hierop werd door den heer Warnaar uit Voorschoten, vader van den nieuwen bur gemeester blijdschap uitgesproken over de benoeming van zijn zoon tot burgemeester dezer gemeente. Spreker stelde de vraag: zal ik de gemeente met de benoeming ge- lukwenschen, en gaf als antwoord daarop, dat hij hoopte, dat binnen zeer korten tijd mag blijken, dat gemeente en burgemeester elkander van harte geluk kunnen mogen wenschen met deze benoeming. Wel kon hij zeggen, dat de burgemeester zich be wust is van zijn diepe afhankelijkheid van God, en ook zijn arbeid in het midden der gemeente biddend zal doen, en daarbij zijn hart op zijn werk zal stellen. Spreker richt zich daarop tot zijn zoon in zeer hartelijke woorden en uit den wensch, dat hij bij voortduring de kracht tot zijn werk bij God zal zoeken opdat zijn arbeid wel mag gelukken en hij tot een rijken zegen mag worden gesteld voor deze gemeente. Ten slotte werd door mr. Verkerk, bur gemeester der gemeente Boskoop, als col lega en vriend een woord van welkom ge richt tot burgemeester Warnaar en den wensch geuit op een zeer goede collegiale verstandhouding in gemeenten, die zoo na bij elkander grenzen en gezamenlijke be langen hebben te behartigen. Burgemeester Warnaar bracht aan de verschillende sprekers een woord van dank en sloot de vergadering. Hiermee was het officieele gedeelte afgeloopen, werden kiek jes genomen door fotografen, en tevens de wijn rondgediend. Van de gelegenheid om de nieuwe bur gemeester met zijn echtgenoote en familie geluk te wenschen werd door vele afge vaardigden van kerken, diaconiën, scho len, organisaties en vereenigingen, alsmede vele particulieren een ruim gebruik ge maakt. Daarop werd door het met vlaggen versierde dorp een rijtoer door de gemeen te gemaakt, waarbij het muziekkorps zich geducht geweerd en vele belangstellen den tegenwoordig waren. Vermeld zij nog, dat aan mevrouw War naarBakker bloemen werden aangebo den door een dochtertje van den heer G. Zandvoort van den Hooge Rijndijk en door leerlingen van de Hervormde School in het dorp. Overal werd de nieuwe burgemeester met groote hartelijkheid begroet. Deze schoone, zonnige voorjaarsdag is voor den nieuwen burgemeester een waar feest ge worden. Moge deze blijdschap en zonne schijn een gunstig voorteeken zijn voor het bewind van burgemeester Warnaar. Surséance van betaling: Verleend aan H. van Tongeren, Kat- w ij k a. Zee, handelende onder den naam Holl. Naamlooze Vloerenfabr. „Duralinit", Katwijk aan Zee, voor den tijd van VA jaar. Bewindvoerder: mr. A. M. de Groot, Den Haag. ALKEMADE. Woningbouwvereeniging. Ten go- meentehuize alhier vond de algemeene le denvergadering plaats van de woningbouw vereeniging „Alkemade". Na opening der vergadering door den voorzitter en voor lezing van de notulen door den secretaris werd door den penningmeester verslag uit gebracht van den finantieelen toestand vein de vereeniging. Blok A. sloot het afgeloo pen jaeir met een saldo van 413.55. Blok B met een saldo-verlies van 1790.66. Blok C met een verlies van 223.56 en Blok D met een verlies van 67.79. Op 31 December 1933 wa totaal nog te vorderen aan huren van de 60 in beheer zijne huizen 4504.35. De rekening gaf tot het maken van opmer kingen geen aanleiding. In de plaats van den heer J. Clemens werd tot bestuurslid gekozen de heer C. E. M. Jagers. Na rond vraag werd de vergadering gesloten. Geboren: Cornelia Maria, d. van J. W. de Jong en G. M. van Veen Johan na Anna, d. van Th. J. Olijerhoek en C. van Klink Helena Maria, d. van J. Hoo- genboom en C. van Klink Johannes Ma ria, z. van L. Bakker en C. M. Hoogen- boom Petrus Gerardus Maria, z. van H. van der Hoorn en C. Braak Margare- tha Maria, d. van J. W. de Goey en A. W. M. Pouw Jacoba Anna Maria, d. van F. van Rijn en A. M. Slingerland Helena Joanna Maria, d. van J. M. Hoogenboom en H. E. M. van Steyn. Ondertrouwd: J. Spek jm. 21 J. en D. de Rijk jd. 20 j. Gehuwd: H. S. Strijk jm. 25 j. en A. J. Borst jd. 23 j. A. P. Homan jm. 27 j. en M. J. van der Meer jd. 25 j. G. C. Hillebrand jm. 27 j. en J. F. G. M. Korver jd. 23 j. E. Th. Zeestraten jm. 37 J. en W. M. van der Salm 29 j. OEGSTGEEST. Postzegelverkoop. De verkoop van da crisispostzegals heeft tot heden het mooöa resultaat opgeleverd, dat 3120 zegels van 6 crt. en 1925 zegels van 5 ot. verkocht zijn. Het ersisoomité heeft hierdoor een bate ontvangen van 233. Al degenen, die hebben medegewerkt om de verkoop te doen slagen, in de eerste plaats den heer Westrik, directeur van het postkantoor, en de dames, die zich voor den verkoop in het tentje aldaar beschik baar stelden, betuiigt het comité zijn harte- lijken dank. Laten diegenen, die nog geen zegels koch ten, dit nu doen bij de ooMeotrioes of door bestelling op gironummer 188636 (ten naime van het orisiscomiité Oegstgeest). De ver koopsprijs bedraagt 11 en 9 cent, de fran- keerwaarde resp. 6 en 5 oent. De zegels zijn tot 31 Juli verkrijgbaar; zij blijven geldig tot 31 Mei 1935. WOUBRUGGE. Gevallen. De arbeider van den Polder Vierambacht G. B. had het ongeluk van zyn fiets te vallen, waarbij hij een duim brak en enkele pezen gescheurd werden. Opname in het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd door den behandelenden ge neesheer noodzakelijk geacht. Rustieke banken. Teneinde het na tuurschoon binnen deze gemeente beter tot zijn recht te doen komen en meer on der ieders aandacht te brengen, heeft het gemeentebestuur van Woubrugge besloten op verschillende plaatsen uit ruwe boom stammen vervaardigde banken te doen plaatsen, van waaruit men een mooi over zicht heeft over een stuk natuurschoon. Naar wij vernemen zullen ongeveer 15 banken gemaakt worden, welke geplaatst worden in Woubrugge en Hoogmade. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan ais werkzoekenden 120 personen ingeschreven. 10 timmerlieden, 4 metse laars, 4 opperlieden, 4 grondwerkers, 4 schilders, 44 land- en tuinibouwarb aiders, 16 losarbeiders, 3 ziilverbewerkers, 3 loodgie ters, 1 rietdekker, 2 bankwerkers, 1 straat- maker, 3 chauffeurs, 1 raddo-techmiker, I betonwerker, 1 houtwerker, 1 monteur, 1 electrician, 1 kantoorbediende, 2 schippers, 4 smeden, 1 handelsreiziger, 1 survaiillant, 1 letterzetter, 1 loopkneoht, 1 schoenmaker, 1 bedrijfsleider, 1 werkster, 1 nachtwaker, 1 spinimeester. Door den agent dier arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van de voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Jacqueline Elize, d. v. G. van Beek en W. A. Oosterling. Sophie, d. v. Adolph Petaio en Augustina H. van Est. Ondertrouwd: Maarten Kraan, 29 j. alhier en Lena van Egmond 28 j. alhier. Adriam/us Nagtegaal 28 j. en Pietje van Kalveren 28 j. alhier. Getrouwd: Jan Kooy 23 j., Boskoop en Neeltje Kooy 29 j. alhier. Gevestigd: H. van der Lee, van Rot terdam; J. C. van der Bijl, van de Bilt; J. Verboom, van Leiden; P. T. M. van Velsen, van Leiden. Vertrokken: Wed. WedekindOver- eynder naar Apeldoorn; L. en P. J. Segaar, naar Zwartsluis; W. K. Boorsma, naar Oegstgeest; H. G. M. Smeehuizen naar Rot terdam; H. Verkijk naar den Haag; Fenmia O verduin maar Lósse.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6