DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL WOENSDAG 30 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 SPORT VOETBAL We gaan wel naar Rome.... Helaas niet met het Neder- landsch elftal MILAAN, Zomdagtmiddag-avood. Op dit oogenibüik heeft half Nederland al 't oor te luiisteren gelegd bij den luid spreker en wendt er in de huiskamers slag igaleverd oon 't beste plaatsje. Over 'n half uurtje zal namelijk de wedstrijd van ons allen tegen de Zwitsers een aanvang nemen. Misschien geeft de radio in afwachting ■•«arvfliw wait lichite gramofoonmuziek, zoo ferts van „We gaan naar Rome". Dit sohoone lied heeft daarstraiks om 'n uur of één in de buurt van den Dom te Mi laan trouwens ook al extra-dienst verricht. Honderden Nederlanders, met vlaggen en strikken en zelfs met nationale kleeder dracht versierd, flaneerden door de gale rijen van de Piazza del Duomo. Toen uit het venster van een der hotels enkele Zwitsers ostentatief met hun vlag zwaaiden bovendien enkele strijdkreten op dr Hollanders neer lieten, verzamelden diezen zich allen voor het venster en brachten den Zwitsers een donderde aubade met het lied MWe gaan naar Rome". De Zwitsers ant woordden met 'n mager deuntje, waarin van bergen, dalen en edelweiss sprake was, maar dit zonk in 't niet, vergeleken bij het stoere strijdlied der Nederlanders. Aldus werd de eerste overwinning van Nederland op Zwitserland in den vreemde bezongen. Een groepje Italiaansche fascisten, die t een en ander gade sloegen en in de mee- ming waren, dat de Nederlandsche nationale hymne gezongen was, antwoordden met 'n stormachtige „Giovanezza" waarvoor de Nederlanders, socialisten, communisten en revolutionair-socialisten niet uitgezonderd, met een wuiivenden Romeiinschen groet be dankten. De drukte op de Piazza del Duomo van middag deed als vanzelf denken aan de Keyzerlei te Antwerpen, enkele uren voor een België^Nederland-ontmoeting. Alleen, de opkoopers van kaarten ontbraiken dit maal: nog een zegening vam het Mussoliina- aansohe bewind. Ofschoon om vier uur pas de wedstrijd zal beginnen is al voor tweeën de groote trek naar het stadion San Siro begonnen. Dit is even buiten Milaan gelegen temid den van weilaind en van huizenblokken in aanbouw. Speciaal met het oog op de wereldkam pioenschappen is de toesohouwers-oaipacd- teit verhoogd van 15000 tot 50000. Van Ita liaansche zijde hoorden wij, dat men beter zou hebben gedaan het stadion van Ambro siana te vergrooten, omdat 't veld van betere kwaliteit zou zijn; dit laatste heb ben wij niet persoonlijk kunnen beoordee- len, maar wel hebben we geconstateerd, dat de grasmat van San Siro, die thans voor Ons ligt, allesbehalve ideaal is. In het heeie doelgebied en in 'n deel van het strafschop gebied groeit geen spietje gras, terwijl ook het middenveld verscheidene kale' plekken vertoont. Bovendien is de substantie van den bodem hard, wat zeker eer in 't nadeel van Holland dan van Zwitserland is. De groote tribunes langs de zijkanten zijn veertig rijen hoog en ofschoon lang niet geheel bezet, bieden zij met hun veel kleurige en rumoerig vlaggen-zwaaiende bevolking een fantastisohen aanblik. Het speelveld zelf is omgeven door een vier Meter hooge stevige gaas-afrastering, wat geen overbodige maatregel blijkt ais de Italiaansche hartstochten bijgeval ontketend zouden worden. Bovendien circuleeren met karabijnen bewapende fascistische mili tairen door de menigte, zoodat werkelijk alile veiligheidsmaatregelen genomen zijn. Wat het weer betreft, dit valt nogal mee. De zon doet wel haar uiterste best om een ieder bruin, met-een-korstje te bakken, maar een koele bries verijdelt die pogingen voor een deel. Wat dat betreft hadden we f dus heel wat slechter kunnen treffen. Over een tiental minuten zal nu die groote strijd beginen en de spanning onder de Nederlanders en de Zwitsers (er zijn er resp. zeven duizend en tien duizend) wordt hoe langer hoe grooter. Steeds heftiger en zenuwachtiger worden de gedragingen der enthousiasten. De liederen gaan klinken als angstkreten en de gesprekken krijgen steeds minder samenhang. Tegen het aaruvaingsuiur dertig duizend toeschouwers aanwezig, maar ze zijn zoo ru moerig alsof er zestig duizend wanen. Wie op de klaroenstooten of 'n soortement Blauw-Wit juniorenlied gerekend heeft om de komst der spelers aan te kondigen heeft het heelemaal mis gehad. Van Heel en zijn mannen bomen »oo maar onverwacht en heel gewoontjes 't veld op getippeld, en als iedereen 't toevallig niet gezien bad zou 't spel begonnen zijn, voordat iemand er eng in had. Nu zingt men de Oranje-ploeg spontaan en a oaipella het Wilhelmus toe. Het Zwitsersche publiek juicht alleen maar en roept: Hop la Suisse! efls het voetballend bergvolk verschijnt, zoodat we nu nog niet weten hoe het Zwit sersche volkslied klinkt. En dat terwijl we ons zoo zeer op de kennismaking er mee hadden verheugd! Over de match zelf willen we met veel meer vertellen, omdat ons telefonische ver slag reeds onder aller oogen is gekomen. We hebben 't 'n mooien wedstrijd gevon den en 't is maar jammer, dat die niet op goed-Hollandsohen klei- of zandgrond is gespeeld. We zouden hem gewonnen heb ben, dat is onze vaste persoonlijke meening. La/ten we echter niet lang „zou-wen", want zouwen wordt al heel gauw zeveren. Alleen moeten we even met nadruk vaststellen, dat er nu geen kwaad van de Nederland sche ploeg mag worden verteld omdat zij verloren heeft. Al gingen er eenige duizen den menschen extra voor dezen wedstrijd naar Milaan, dan wilde dit nog niet zeggen, dat het Nederlandsche elftal de verplich ting op zich nam om ook te winnen, enkel en alleen om die lui een plezier te doen. De supporters zullen zich overigens wel hebben kunnen troosten want Italië is 'n mooi en plezierig land. We blijven er tenminste nog 'n poosje om U op de hoogte te houden van het ver der verloop van het wereld-tourinooi. In elk geval: We gaan naar Rome, zij t' dan ook helaas zonder onze wakkere Oran je-mammen. We vermelden hieronder eenige recettes van de Zondag 1.1. in Italië gespeelde voet balwedstrijden. OostenrijkFrankrijk 138.000 lires ItaliëVereenigde Staten 210.000 ZwitserlandNederland 300.000 Tsjecho-SlowakijeRoemenië 80.000 ZwedenArgentinië 200.000 SpanjeBrazilië 175.000 HongarijeEgypte 80.000 Incassobank„de Sleutels". De Incassobank speelt heden te 6.30 n.m. een vriendschappelijken wedstrijd tegen het elftal van de Meelfabriek „de Sleutels" op het terrein van R. C. L. gele gen aan den Haagweg. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Junioren-Competitie. De uitslagen van Zondag 27 Mei luiden: Afd. C.: WL b—SMC a 2—3. Beslissingswedstrijd. Teylingen bASC a 10. Het wedstrijdprogramma voor a.s. Zon dag luidt: Afd. C.: Foreholte bWL b, 12.30 uur, J. Hoogduin. OM DE LEIDSCHE COURANTBEKERS. Aangezien er nog volop promotie en de gradatiewedstrijden moeten gespeeld wor den kunnen er maar enkele wedstrijden voor den L. C. Beker worden vastgesteld. Het programma voor as. Zondag luidt als volgt: Hoofdbeker. Eerste ronde. DOS ILeiden II, 2.30 uur C. v. d. Geer. Kleine Beker. Eerste ronde. SNA IASC I, 1 uur P. Speel; St. Ber- nardus IVVL II, 2.30 uur, Blij leven; Adolf Kolping ISJC III, 2.30 uur, P. v. d. Werf; Trekvogels IINVC II, 12.30 uur, P. Brugman. C. J. v. LEEUWEN, Secr.-Penningm. LAWN-TENNIS DE INTERNATIONALE FRANSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Rollin Couquerque wint in het dames dubbelspel. In het damesdubbelspel te Parijs wist Mej. Rollin Couquerque zich met Miss Thomas als partner in de halve finale te plaatsen door een overwinning op Engel- sche speelsters Stammers en Hardwick, met de cijfers 26, 75, 62. De laatste vier bij de heeren zijn Craw ford, die van Hughes won, Boussus, von Cramm en de Stefani, die op verrassende wijze den Engelschen Davis bekerspeler Perry sloeg. De laatste verstuikte zijn en kel in den vierden set en moest den wedstrijd laten loopen. BILJARTEN R. K. BILJARTCLUB „L. U. T. O." Gisteravond is Excelsior I uit Lisse, de houder van den Wisselbeker, op bezoek geweest bij Lut I, om definitief beslag hierop te leggen, doch dit is haar niet mo gen gelukken. Het was een fraaie strijd, waarin alle partijen door L. U. T. O. wer den gewonnen. Hieronder volgt de uitslag van den wedstrijd, welke door een flinke belangstelling werd bijgewoond: pnt. brt. gem. C. Th. Duivenvoorden (Luto) 150 24 6.25 P. Duivenvoorden Jr. (Exc.) 60 24 2.50 C. Degger J. Waasdorp C. Faas J. Duivenvoorden A. Wassenaar Alph. Duivevoorden A. van Dijk B. Duivevoorden 150 35 4.28 146 35 4.17 150 26 5.76 77 26 2.96 3.84 3.01 150 55 2.72 127 55 2.30 Alzoo won L. U. T. O. met 218 punten. Door een achterstand van 250 punten van KI. Rustoord uit Oud-Ade is laatstgenoem de eigenaar voor een jaar. SCHAKEN R. K. SCHAAKCLUB „DE TWEE KONINGEN." Te Leiden is een nieuwe R. K. Schaak club opgericht onder den naam: „De twee Koningen". De schaakavonden worden op Vrijdag gehouden voorloopig op Boter markt 2627. Reeds hebben zich verschil lende personen als lid aangemeld. Katho lieken, die interesse hebben voor de schaak sport en lid willen worden, kunnen zich aan bovengenoemd adres opgeven. WANDELSPORT Knobelmarsch der Leidsche Sport Club. Om eenige afwisseling in het programma der wandelsport te brengen, t organiseer de L. S. C. te Leiden in verband met haar tweejarig bestaan een knobelmarsch en wel op 1 Juli (Zondag). De start vindt plaats bij het clublokaal café „Oud-Hortuszicht", Witte Singel, Leiden om 1 uur n.m. De af stand bedraagt 40 K.M. Deze marsch loopt over zes verschillende parcoursen. Ieder, die den leeftijd van veertien jaar heeft be reikt kan deelnemen al of niet aangeslo ten bij de N. U. W. Na afloop der marschen wordt een vaandel- en vlaggenparade ge houden. Het inleggeld bedraagt voor leden 0.60 en voor niet N. U. W.-leden 0.75 per persoon. Men kan zich nu reeds opgeven aan de volgende adressen. A. Sloot, Evert- senstraat 9, Jac. de Neef Jr., Rapenburg 110, telefoon 1339. Trainingsavonden der L. S. C. 8 uur n.m. iedere Dinsdagavond, leden in clubcos- tuum. WIELRENNEN DRIE-UURS KOPPELWEDSTRIJD TE KOPENHAGEN. Broccardo en Guimbretière winnaars. Te Kopenhagen vond gisteren onder zeer groote belangstelling op de Ordrup-baan een groote internationale drie-uurskoppel- wedstrijd plaats, die gewonnen werd door de Franschen Broccardo en Guimbretière. Reeds direct namen de Franschen den kop gevolgd door de Belgen BuysseDeneef en onze landgenooten PijnenburgWals. Ge- ruimen tijd werd door deze drie koppels den kop gevormd doch later plaatsten zich ook nog het Duitsch-Deensche koppel SchoenDanhaolt bij hen aan. In totaal werd in deze drie uur door het winnende koppel 125.800 km. afgelegd. De uitslag was als volgt: 1. BroccardoGuimbretière, Frankrijk 54 punten; 2. BuysseDeneef, België 51 punten; 3. PijnenburgWals, Nederland, 46 punten; 4. SchoenDanhaolt, Duitschland- Denemarken, 21 punten. Op 1 ronde: 5. CharlierFalck Hansen, 29 punten; 6. FundaPuetzfeld 18 punten; 7. CoupryPecqueux 14 punten; 8. Rausch Knudsen 5 punten. AUTOMOBILISME DE RONDE VAN ITALIë. Wereldkampioenschap Voetbal; Gouden Ducebeker polo; Ronde van Italië Wiel rennen en Ronde van Italië voor automo bielen, al deze «sportevenementen van groot formaat dringen zich in déze eene week in Italië samen, ieder met zijn eigen publiek en met zijn eigen supporters. De bladen staan er vol van, de Sport neemt deze week een zeer belangrijke plaats in het Italiaansche leven in. De „Ronde van Italië" zes duizend kilo meters in drie etappen, een snelheidswed strijd die het geheele Italiaansche schier eiland omcirkelt is zeker wel een der machtigste evenementen op automobiel- gebied, die ooit in Europa gehouden is en men moet beschikken over de organisatie middelen van het moderne Italië om een dergelijke opzet te durven wagen. Hetgeen wij tot dusver van deze orga nisatie hebben ondervonden gaat alle be schrijving te boven, de welwillendheid der organisatoren schijnt werkelijk geen grenzen te kennen. Drie Hollandsche wagens nemen aan deze monsterrit deel, Jacques van der Meulen met Wild; Dr. Posthmus met Ehrens en van Abbe met van der Mark. Maandag zijn de drie wagens uit Holland vertrokken alle drie Fords alleen van der Meulen volgde later per vlieg machine. De tijd was krap toegemeten, want Donderdag moesten de wagens te Rome ingeleverd worden, waarbij natuur lijk er nog op gerekend moest worden, dat de wagens na zulk een langen rit nauwkeurig nagekeken moesten worden. Want gedurende de zesduizend kilometer van den wedstrijd mag er niets aan ge daan worden, na het einde van elke etappe wordt iedere wagen opgesloten in een pare fermé onder strenge bewaking. Slechts twee van de drie wagens heb ben Rome bereikt, de derde, door van Abbe bestuurd, is in den nacht van Dins dag op Woensdag in de buurt van Parma tegen een vrachtwagen opgereden, waar bij de wagen totaal in elkaar werd ge drukt. Van Abbe brak een arm en een been, terwijl zijn reisgenoot Wild er met eenige lichte kwetsuren afkwam. Ook de vrachtwagen was zwaar beschadigd. Den geheelen acht zijn de drie anderen met de beide gewonden bezig geweest, die naar het ziekenhuis van het naburige plaatsje Fidenza vervoerd werden, waar zij de eerste medische hulp van Dr. Post humus ontvingen. Door dit ongeval arri veerden de beide andere wagens pas Donderdagmorgen te Rome, eenige uren slechts vóór den tijd van inlevering. Toen de wedstrijdcommissie van het ongeval hoorde gaf deze onmiddellijk toestemming om de inlevering een dag uit te stellen, terwijl ook werd toegestaan om een nieuw Ford Team te vormen door van Abbe van der Mark te vervangen door het Fransche koppel MarcellinAnkersmit. De twee Hollandsche koppels zullen nu gevormd worden door Dr. Posthumus Ehrens en van der Meulenvan der Mark. Ook van de Ford-organisatie ontvingen de rijders alle mogelijke hulp, de Ford fabriek te Bologna, door den Forddealer te Parma van het ongeluk op de hoogte gesteld zond onmiddellijk een paar mon teurs naar Rome omdat zij in de meening verkeerde, dat de botsing tusschen de teamgenooten had plaats gehad en dus veronderstelde dat ook de andere wagens beschadigd zouden zijn. Zoo ondervinden onze rijders van alle kanten de grootst mogelijke medewerking en gaan zij met hun gewijzigd team vol moed den strijd in, hoe zwaar deze ook dreigt te worden. De Fransche Chryslerrijder Stoffel gaf al een zeer zwaarmoedige prognostiek over den rit. Hij schatte het aantal uitvallers gedurende de eerste etappe op 50 en meende dan hoogstens 40 de drie etap pen zouden uitrijden. Stoffel, een der be kende Fransche coureurs, Is weliswaar al tijd nogal zwaar op de hand, maar zijn voorspellingèn komen ook nog wel eens uit. Ik herinner mij nog hoe hij twee jaar geleden te Athene uitgelachen werd om dat hij den rit naar Monte Carlo niet durf de wagen maar zich met zijn wagen in scheepte om over zee naar Frankrijk te rug te gaan „er komt dit jaar toch nie mand den Balkan door" beweerde hij toen, en helaas stelde de afloop hem in het gelijk. Ook thans zijn de meesten van meening, dat Stoffel de zaak wel wat al te donker inziet, maar de Franschman houdt voet bij stuk en laat zich niet van zijn sombere voorspellingen afpraten. In derdaad is het een geweldige onderne ming, die den deelnemers wacht. Twee duizend kilometer aan een stuk, dat is een afstand van Amsterdam naar Napels, die afgelegd moet worden zonder opont houd door vlak land en door bergen, over meestal mooie maar ook somtijds slechte wegen, en daarbij voortdurend opgejaagd door de gedachte aan die onverbiddellijke 50 K.M. per uur, die gehaald moeten worden, wil men niet van verdere deel name uitgesloten zijn. Vrijdagnacht 2 uur vertrekt de eerste deelnemer, waarna de anderen volgen met tusschenpoozen van minuut. Mussolini zelf zal het startsein geven. Mr. P. Lamberts Hurrelbrinck. POSTDUIVEN vertegenwoordigd was door de wethouders J ter Haar Jr., mr. G. Kropman, Jac. Rus tige, den gemeente-secretaris mr. S. J. van Lier en den directeur van de handels inrichtingen, den heer Boogerd. Voor de K.L.M. verwelkomde haar directeur, de heer A. Plesman, het engelsche gezelschap De ontvangst droeg geen officieel karak ter; in het restaurant van het stationsge bouw heeft het gemeentebestuur den gas ten een thé aangeboden. Daarna hebben zij onder deskundig geleide de luchthaven bezichtigd, waarbij de F. 36, het grootste vliegtuig in Nederland gebouwd, de bij zondere belangstelling trok. Gisteravond bood de burgemeester den gasten een feestmaaltijd aan. Voor vandaag staat een aantal tochten op het program ma door Amsterdam, Haarlem en den Haag, waarna deze dag besloten zal wor den met een maaltijd in het Carlton Hotel in de hoofdstad. DE „ARC-EN-CIEL" VLIEGT VAN SENEGAL NAAR BRAZILIË In recordtijd van 14 uur 10 min. Terwijl de vliegers Codos en Rossi hun vlucht over het noordelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan volbrachten, heeft het vliegtuig „Arc-en-Ciel" een vlucht over het zuidelijk gedeelte volbracht. Het heeft den afstand St. Louis de Se negal naar Natal in Brazilë in den record tijd van 15 uur en 10 minuten afgelegd. Deze vlucht had plaats met het oog op de inrichting van een postdienst tusschen Frankrijk en Brazilië. CODOS EN ROSSI HEBBEN EEN NIEUW PLAN De vliegers Codos en Rossi hebben aan een correspondent van Havas verklaard, dat zij over acht dagen zullen opstijgen voor een nonstop-vlucht New-YorkMexi co; daarna zullen zij zonder tusschenlan- 3ing San Francisco trachten te bereiken, om vervolgens hun „vriendschaps-vlucht" voort te zetten tot Canada. Zij zullen daar na naar New-York terugkeer en, na mis schien een landing te hebben gemaakt te Chicago. De vliegers hebben gevraagd een onder zoek in te stellen, of zij bij het opstijgen te Le Bourget misschien een boom of een ander voorwerp hebben aangeraakt, daar zij geconstateerd hebben, dat er aan de prope,ller iets niet in orde was. Op het Floyd Bennett-veld hebben eenige mecani ciens en specialisten de schroef gedemon teerd. „De Snelvlieger" (Leiden). Wedvlucht Noyon, afst. 303 K.M., dui ven los 10 v.m., sterke Noordenwind. Uitslag als volgt: A. P. v. d. Voort le, I 3e, 4e, 6e, 14e, 15e; W. le Mair 2e, 5e, 7e, j 9e en lie; J. M. A. Lek 8e en 12e; D. Klein 10e en 13e. LUCHTVAART DE OPENING VAN DE LUCHTLIJN AMSTERDAM—HULL—LIVERPOOL Officieele ontvangst der Engelsche gasten op SchiphoL Met het gewone lijntoestel der K.L.M. uit Londen, de Valk, is gistermiddag naar aanleiding van de op 1 Juni plaats heb bende plechtige opening der luchtlijn Am sterdamHullLiverpool op Schiphol een aantaL Engelsche gasten aangekomen. Het zijn de Lord Major van Huil, mr. Arthur Shepherd, J. P., de Wethouder Ben- no Pearlman, voorzitter van het luchtvaart Comité van Hull, die vergezeld is van zijn echtgenoote, het lid van den gemeenteraad van Hull mr. G. K. Spruit, eveneens ver tegenwoordiger van gemeld Luchtvaart Co mité, wethouder Till, voorzitter van het Comité voor Stadsuitbreiding te Huil, wet houder E. F. M. Sutton, wethouder van Manchester, en voorzitter van het Lucht haven Comité aldaar, alsmede een tweetal Engelsche journalisten. Ter ontvangst waren aanwezig de bur gemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, terwijl het gemeentebestuur mede WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Oude Wetering naar Veere; van Oude Wetering naar Bergen op Zoom? Hoe veel K.M.? Antwoord: De tweede vraag is mede in de eerste beantwoord. De route Is als volgt: Oude-Wetering, Leimuiden,, Alphen, Boskoop, Gouda, Gouderak, Berkenwoude, Kekkerkerk, Krimpen aan de Lek, Kinder dijk, Alblasserdam, Papendrecht, Dor drecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenber gen, Oudenbosch, Oud-Gastel, Kruisland, Wouw, Bergen op Zoom, Krabbendijke, Schore, Goes, 'sHeer Arendskerke, Arne- muiden, Veere. Tot Bergen op Zoom 100 K.M. Bergen op ZoomVeere 64 K.M. Rei zen per trein kunnen we niet opgeven. De goedkoope reisgids der Spoorwegen ver meldt alle bijzonderheden. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 3—4 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). Is er non al een goal7 Ben je gek vent, de wedstrijd moet nog be ginnen, maar de minis ter is daarjuist van de trappen gevallen. (Dimanche Illustré) 37. Drein, die lang niet zoo brutaal was als Piet, had al lang werk gevonden. Hij was aangenomen als schaapherder en had niets anders te doen dan op de schapen te letten. 38. Juist stond Drein met Piet te praten, toen de eigenaar van de schapen langs kwam om te gaan jagen. Ik kan reusachtig schieten, zei Drein, mag ik dat geweer een half uurtje gebruiken?

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10