DINSDAG 29 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maandag 4 Junii 1934, des namiddags te twee uur, iin het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steensdhuur 21). De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming vam een opzichter bij den Gemeentelijiken Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst. 2o. Benoeming van een onderwijzeres aan aan de school voor buitengewoon lager on derwijs. 3o. Voorstel: a. tot benoeming van 4 schoolartsen voor het tijdvak 1 April 19341 April 1936; b. om goed te keuren, dat aan het raads besluit van 26 Juni" 1933, betreffende het opdragen van het medisch toezicht op de leerlingen van de buitengewone school voor lager onderwijs aan een psychiater-specia list, voanloopig geen uitvoering wordt ge geven. 4o. Praeadvies op het verzoek van den heer Ohr. Kok om eervol ontslag uit zijne betrekking van leeraar in het Enigelsch aan de Gemeentelijke Kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen en aan de aan die kweekschool verbonden afzonderlijke cursuseen. 6o. Praeadvies op het verzoek van den heer A. Meerburg om eervol ontslag uit zijne betrekking van onderwijzer aan de Leerschool. 6o. Praeadvies op het verzoek van Mej. E. I. C. Plassdhaert om eervol ontslag uit hare betrekking van onderwijzeres aan de ol. school aan de Paul Krugerstraat A. 7o. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan een 5-tal onderwijzers en één onderwijzeres bij het openbaar lager on derwijs, wegens opheffing van hunne be trekking. 8o. Begrooting, dienst 1934, van het Hei lige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. Do. Voorstel tot goedkeuring van de reke ning over 1932 van het le plan van de Ver- eeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen en tot beschikbaarstel ling van gelden aan genoemde Vereaniging in verband met het nadeelig saldo van dóe rekening. lOo. Voorstel tot verhooging van verschil lende posten der begrooting, dienst 1933, waarvan de raming te laag is gebleken, als mede tot toevoeging van eenige nieuwe posten aan die begrooting. Ho. Voorstel tot beschikbaarstelling van strookjes gemeentegrond aan de Stedelijke Faibrieken van Gas en Electriciteit ten be hoeve van den bouw van transformator- huisjes. (Te zamen groot 114 M2 tegen 7.80 per M2). 12o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van ge deelten grond en water, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L No. 1459 ged., gelegen aan en nabij de Aloëlaan, van de N.V. Bouw en Exploitatie Maatschappij „Ons Eigendom". 13o. Voorstel tot het verleenen van goed keuring aan de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij tot het uitvoeren van werken ten behoeve van eene uitbreiding van den watervamg. 14o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het aanbrengen van een ge sloten wegdek op de Jan van Go yenkade en het opdragen van de uitvoering van dat werk aan de N.V. De Geruischlooze Weg, te Heemstede. 15o. Voorstel: a. tot wijziging van de verordening op de heffing van eene belasting op tooneelver- tooningen en andere vermakelijkheden; b. tot wij ziging van de verordening op de invordering van de belasting op tooneel- vertooniinjgen en andere vermakelijkheden; c. tot opnieuw vaststelling van de veror deningen sub a en b. 16o. Voorstel: a. tot verplaatsing van een gedeelte van de veemarkt, uitbreiding van het markt terrein aan de Lammermarkt en tot inrich ting van parkeerterreinen op een gedeelte van het Schuttersveld en aan de Steen straat; b. tot aankoop van een gedeelte van den tuin der Leidsche Broodfabriek, ten be hoeve van de uitbreiding bedoeld sub a; c. tot slooping van eenige perceelen aan de Lammermarkt; d. tot vaststelling van de desbetreffende begrootingsregeling e. om het adres van de afdeeling Leiden van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restau ranthouders en Slijters, ter zake van de verplaatsing van een gedeelte van de vee markt, als afgedaan te beschouwen. 17o. Voorstel: a. tot vaststelling van een verordening op het Verkeer te land; ib. tot wij ziging van de verordening op de Stiraatpolitie; c. tot vaststelling van een verordening, regelende de samenstelling en de werkkring van de Commissie bedoeld in art. 6 der ver ordening op het Verkeer te land; d. om het adres van de Leidsche Koet- 8iersvereeniging „Verbetering zij ons Stre ven" inzake het rijverkeer op de 'Korte Mare, als afgedaan te beschouwen. 18o. Voorstel om in te trekken het raads besluit van 16 April 1934 in zake veihoo- iging van het over 1934 aan de Vereeni ging Schoolkinderkleeding en Schoolkin dervoeding toegekende subsidie. 19o. Voorstel in zake wijziging van het Reglement van Orde voor de vergaderin gen van den Raad der gemeente Leiden. 20o. Praeadvies op de motie van den heer van Rosmalen in zake het vervangen van mannelijke suppoosten aan het Stedelijk Museum „de Lakenhal" door vrouwelijke. 21o. Interpellatie van den heer Kuipers inzake de belooming van de suppoosten aan het Stedelijk Museum „de Lakenhal". 22o. Interpellatie van den heer vam Stra len inzake de demping van het Levendaal en de doortrekking van de Oegstgeesterlaan en die Mariënpoelstreat. VERBETERING VAN DE VEEMARKT. De in de laatste jaren sterk toegenomen aanvoer per auto van voor de veemarkt be stemd vee is oorzaak geweest, dat zich gaandeweg des Vrijdags op en om het marktterrein, meer in het bijzonder op en om de Steenstraat, een toestand heeft ont wikkeld, die, zoowel met het oog op de be langen van de markt zelve als in het be lang van een veilig en ongestoord verkeer in haar omgeving, bezwaarlijk nog langer kan worden bestendigd. Ten einde daarin verbetering te kunnen brengen, droegen B. en W. den Directeur der Gemeentewerken op een plan te ont werpen, waardoor in de gebleken behoefte aan grootere parkeerruimte zou kunnen worden voorzien. Genoemde directeur dien de daarop een viertal plannen in, waarvan er drie de inrichting van een parkeerter rein in de onmiddellijke omgeving van de Lammermarkt beoogden, terwijl het vierde een gedeelte van het Schuttersveld voor dit doel bestemde en tevens voorzag in den bouw van een tijdelijke niet-beweegbare brug over de Rijnsburgersingelgracht, als mede in den aanleg van een weg ten Wes ten van den molen „De Valk" ter verbin ding van de brug met de Lammermarkt. De Commissie voor den Markt- en Ha vendienst, in welke handen deze plannen vervolgens om advies werden gesteld, be perkte zich niet enkel tot een beoordee ling van deze plannen, doch bekeek de zaak wat ruimer. Zich op het standpunt stel lende, dat voorshands van verwezenlijking van het nieuwe veemarktplan uit hoofde van de daaraan voor de gemeente verbon den zeer hooge kosten geen sprake zou kunnen zijn, overwoog zij tevens, of de in richting van een parkeerterrein niet ge paard kon gaan met een verbetering van de bestaande veemarkt, hetgeen dan mede dit voordeel had, dat de uitvoering van het bovenbedoelde kostbare plan, althans voor geruimen tijd, minder-urgent zou worden. Het resultaat van hare overwegingen was, dat zij B. en W. voorstelde het gedeelte van de veemarkt, dat thans aan de Steenstraat en de Beestenmarkt wordt gehouden en dat als marktterrein niet langer behouden kan blijven met het oog op de krachtens de Veewet gestelde eischen, te verplaatsen naar de Lammermarkt en omgeving en al daar de voor marktterrein noodige ruimte te winnen door afgraving van het bolwerk ten Zuidwesten en Noordoosten van den molen „De Valk" en, zoo noodig, tevens door aankoop van een gedeelte van den tuin der Leidsche Broodfabriek, alsmede door slooping van de reeds aan de ge meente toebehoorende huizen ten Noorden van de Lammermarkt en Westelijk van de Korte Scheistraat; ter voorziening in de be hoefte aan parkeerruimte zou dan alleen nog het bovengenoemde vierde plan voor uitvoering in aanmerking kunnen komen, waartoe zij dan ook adviseerde. De Commissie van Fabricage, die het door de Commissie voor den Markt en Havendienst geopperde denkbeeld nader liet uitwerken, kan zich in het algemeen met dat plan wel vereenigen, doch maakte in het bijzonder bffiwaar tegen de alge- heele afgraving van het bolwerk rondom den molen, welke naar haar meening het stadsbeeld in hooge mate zou schaden. Ter tegemoetkoming aan dit bezwaar werd het plan, wederom na overleg met de Commissie voor den Markt- en Haven dienst, gewijzigd en omgewerkt en kan het ten slotte als volgt worden samengevat: lo. verplaatsing van het gedeelte van de veemarkt aan de Steenstraat en Bees tenmarkt naar de Lammermarkt en inrich ting van het terrein aan den Steenstraat en Beestenmarkt tot parkeerterrein, even tueel tevens te gebruiken als standplaats voor autobussen; 2o. uitbreiding van het marktterrein aan de Lammermarkt door: a. afgraving van het bolwerk ten Noord Oosten van den malen „De Valk", tot 0.50 F. N.A.P.; b. slooping van de huizen ten Noorden van de Lammermarkt en van den tweeden stal voor ziek en van ziekte verdacht vee aldaar; c. aankoop van een gedeelte van den tuin der Leidsche Broodfabriek ter grootte van plm. 1900 M.2, welk terrein, behalve als marktterrein, tevens bestemd zal zijn voor de oprichting van de te verplaatsen mate- rialenloods, van een ontsmettingsruimte en eventueel van een cantine; 3o. het maken van een verbindingsweg ten Noorden van de voormalige Israëlieti- sche begraafplaats tusschen het nieuwe marktterrein ten Noordoosten van den molen „de Valk" en den aan te koopen tuin van de Leidsche Broodfabriek, als mede het aanbrengen van een heesterbe planting langs den Zuidelijken Singel- oever; 4o. bouw van een nieuwen tweeden stal voor ziek vee aan de le Binnenvestgracht naast het zich daar bevindende marktkan- toortje, zulks ter vervanging van den af te breken stal; 5o. verbetering van de bestrating van de le Binnenvestgracht en van de Nieuwe Beestenmarkt, alsmede opruiming van de in laatstgenoemde straat aanwezige balies; 6o. inrichting van een gedeelte van het Schuttersveld, ter grootte van pl.m. 4350 M.2 tot parkeerterrein met veelading, ge paard gaande met den bouw van een tij delijke brug over den Rijnsburgersingel gracht en met den aanleg van een verbin dingsweg ten Westen van den molen „De Valk" tusschen de brug en de Lammer markt. Met inbegrip van den bouw van een can tine worden de totale kosten op rond 160.000 en zonder die cantine op pl.m. 155.000 geraamd, terwijl de jaarlijks te derven huur van de af te breken huizen ten Noorden van de Lammermarkt 2218.16 bedraagt. Met het oog op het tijdelijke karakter van de uit te voeren werken zal de uitgaaf binnen korten termijn moeten worden af geschreven, welken B. en W. met de com missie van Financiën op 10 jaren zouden willen zien gesteld. Tegenover de bovenbedoelde jaarlijk- sche last kan een bate uit de exploitatie van de parkeerterreinen worden gesteld, die alleen voor het parkeerterrein op het Schuttersveld zeker op 4000 's jaars mag worden geraamd. Ten slotte zouden B. en W., zulks in te genstelling met de Commissie van Finan ciën, vooralsnog niet willen overgaan tot den bouw van een cantine op het van de Leidsche Broodfabriek aan te koopen ter rein en wel om deze reden, dat B. en W. nog niet overtuigd zijn, dat aan een der gelijke inrichting inderdaad behoefte zal bestaan, gezien het groote aantal café's en melksalons in de onmiddellijke nabij heid van de veemarkt. In dit verband mogen wij, aldus B. en W., ook nog eenige woorden wijden aan de ter visie liggende, resp. tot hun College en tot den Raad gerichte adressen van J. J. Doedens e.a. en van de afdeeling Leiden van den Nederl. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, waarin in verband met de verplaatsing van de vee markt vrees voor nadeel van de aan Steen straat en Beestenmarkt gevestigde café's, winkels enz. wordt uitgesproken. Wij ach ten, aldus B. en W. die vrees wel wat over dreven, omdat ook het nieuwe marktter rein zóó dicht bij de bovengenoemde stra ten zal zijn gelegen, dat de marktbezoe- kers ook n a de verplaatsing van de markt, die met het oog op de Veewet toch niet achterwege kan blijven, wel de café's, win kels enz. zullen blijven bezoeken, die zij vóór de verplaatsing plachten te bezoeken. En zoo er al voor hen des Vrijdag van eenig nadeel sprake zou kunnen zijn, dit nadeel zal zeker wel worden opgewogen door het voordeel, dat voor hen op alle dagen van de week verbonden zal zijn aan de aanwe zigheid van een parkeerterrein met stand plaats voor autobussen. Intusschen acht- B. en W. in het feit, dat deze adressen zijn ingekomen, een re den te meer gelegen om nog niet tot den bouw van een cantine van gemeentewege over te gaan, waarvoor trouwens nog al tijd gelegenheid zal bestaan, indien de practijk mocht blijken, dat zij niet kan wor den gemist. AANKOOP PERCEELEN BOUWELOUWENSTEEG—LANGE PARADIJSSTEEG. Weder is met een aantal eigenaren over eenstemming bereikt omtrent den aankoop van hun in het onteigeningsplan Lange BouwelouwensteegLange Paradijssteeg begrepen perceelen. Belanghebbenden zijn bereid bij minnelijke overeenkomst genoe gen te nemen met de hierna vermelde be dragen voor volledige schadeloosstelling: a. Oude Vest No. 154, groot 76 M.2., voor 6300.—; b. Lange Paradijssteeg No. 38, groot 16 M.2, met bijbehoorend onverdeeld aandeel van de poort voor 100. c. Lange Bouwelouwensteeg No. 26, groot 31 M.2., voor ƒ220.—; d. Lange Bouwelouwensteeg No. 13, groot 75 M2„ voor 2000.— e. Lange Bouwelouwensteeg No. 37, groot 50 M.2 voor 550. f. van der Werffstraat No. 42, groot 40 M.2., van der Werffstraat No. 44 groot 38 M.2., en van het perceel Lange Para dijssteeg No. 45 een gedeelte groot 30 M.2, tezamen voor 5.600. g. het achtergedeelte van perceel Vol dersgracht No. 10c., gelegen aan de Lange Paradijssteeg groot 55 M.2, voor 2000. h. een gedeelte tuin, groot 85 M.2 van het perceel Oude Vest No. 139, voor 1.150 met dien verstande, dat door de gemeente aan den verkooper ter afronding van zijn perceel kosteloos in eigendom wordt over gedragen een strookje grond, groot pl.m. 10 M.2. GED. STATEN CONTRA GEMEENTE RAAD. In de Raadsvergadering van 16 April j.l. gaven B. en W. in overweging niet over te gaan tot verhooging van het over 1934 aan de Vereeniging voor Schoolkinderklee ding en Schoolkindervoeding toegekende subsidie ad ƒ33.500. Desniettemin ver- eenigde de Raad zich met een voorstel om den betrekkelijken begrootingspost met 5000 te verhoogen, ten einde het moge lijk te maken om, buiten de vacanties, el- ken schooldag voedsel te verstrekken. Blijkens hun ter visie gelegd schrijven, deelen Gedeputeerde Staten dezer provin- vie thans mede, dat zij de begrooting voor 1934 ten slotte hebben goedgekeurd op grond van de overtuiging, dat getracht zou worden door het invoeren van verdere be zuiniging tot beperking der uitgaven te ge raken. Zij merken daarbij nog op, dat het hun niet raadzaam voorkomt of bezuini gingen, waartoe reeds werd besloten, na dien weer geheel of gedeeltelijk terug te komen en geven derhalve in overweging te bevorderen, dat evenbedoeld besluit wordt ingetrokken. Op grond van het bovenaangehaalde, U bekende, standpunt van ons College, ge ven wij, aldus B. en W. aan den Raad, u thans in overweging in te trekken uw op 16 April 1934 genomen besluit tot verhoo ging met 500 van het over jaar 1934 aan de Vereeniging voor Schoolkinderkleeding en Schoolkindervoeding toegekend sub sidie. „Bouw van Werkmanswoningen". B. en W. bieden den Raad ter goedkeu ring aan de rekening over 1932 van het le plan van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. In verband met belangrijke onderhouds werken, welke in 1932 moesten worden ver richt, heeft de rekening over dat jaar een nadeelig saldo van ƒ748.38, opgeleverd; aangezien verder nog uitkeering van 3 pet. dividend een som van 1.674, benoodigd is, moet de gemeente een bedrag van ƒ2.422.38 bijbetalen. Opzichter Reinigings- en Ontsmettings- dienst. In de vacature van opzichter bij den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst, ontstaan door het aan den op zichter F. J. de Ridder met ingang van 1 Januari 1933, als zoodanig verleend ont slag, is nog niet voorzien. Getracht is, de dienst uit te oefenen met twee opzichters, doch gebleken is, dat een behoorlijke functionneering van den dienst met dit aantal opzichters niet mogelijk is. Tot vervulling van de vacatures zal mits dien alsnog moeten worden overgegaan door benoeming van een derden opzichter, welke benoeming naar de meening van B. en W. en ook naar het gevoelen van de Commissie van Fabricage kan plaats heb ben in den rang van technisch-ambtenaar 2e klasse. B. en W. bieden den Raad daartoe, na in gewonnen advies van de Commissie van Fabricage, de volgende voordracht aan: lo. F. W. Versterre, adjunct-teekenaar en onder-opzichter bij den Reinigingsdienst te Haarlem; 2o. A. W. Pitlot, te Leiden. Benoeming onderwijzeres. Tengevolge van het overlijden van mej. M. J. Groen is op 2 Januari j.l. aan de school voor buitengewoon lager onderwijs een vacature ontstaan van onderwijzeres. In deze vacature wordt de volgende voor dracht gedaan: lo. F. H. Th. van Wijk, onderwijzeres aan een school voor buitengewoon lager on derwijs te Almelo; 2o. A. J. Schmidt, on derwijzeres aan een o.l. school te Wijk (bij Heusden); 3o. Ia van Soelen, onderwijzeres aan de Schippersschool te Zaandam. De Schoolartsen. B. en W. geven den Raad in overweging mej. dr. C. Hovens Gréve en de heeren H. P. Veldhuyzen, W. J. E. M. Simons en A. J. B. Poortman voor den tijd van twee ja ren weder te benoemen tot schoolarts, zulks gerekend te zijn ingegaan op 1 April J.l. Ontslagen. B. en W. geven den Raad in overweging, aan den heer Chr. Kok op diens verzoek, om gezondheidsredenen, eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van leeraar in het Engelsch aan de Gemeentelijke Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen en aan de aan die kweekschool verbonden afzonderlijke cursussen. B. en W. geven den Raad in overwe ging, aan den heer A. Meerburg, op diens verzoek, om gezondheidsredenen, eervol ontslag te verleenen, uit zijne betrekking van onderwijzers aan de Leerschool. B. en W. geven den Raad in overwe ging, aan mej. E. I. C. Plasschaert, op diens verzoek, om gezondheidsredenen eervol ontslag te verleenen uit hare betrekking van onderwijzeres aan de o.l. school aan de Paul Krugerstraat A. Ontslag boventallige leerkrachten. Met verwijzing naar het praeadvies van 4 Mei j.l. betreffende o.m. de geleidelijke afschaffing van de boventallige leerkrach ten bij het openbaar lager onderwijs, waarmede de Raad zich op 14 d.a.v. ver- eenigde, geven B. en W. den Raad thans in overweging, wegens opheffing van hun betrekking, eervol ontslag te verleenen aan: a. den heer W. Broekhuizen, onderwij zer aan de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Langebrug A; b. den heer S. Broekhuizen, onderwij zer aan de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Drie Octoberstraat; c. den heer F. H. Duyverman, onder- wijzer aan de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Langebrug B; d. den heer H. C. van Leeuwen, onder wijzer aan de o.l. school aan den Zuidsin gel A; e. mej. F. D. Oostdijk, onderwijzeres aan de o.l. school aan de Duivenbodestraat; f. den heer E. Molt, onderwijzer aan de o.l. school aan het Schuttsveld. B. en W. merken hierbij nog op, dat al deze leerkrachten 60 jaar of ouder zijn. N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. Tegen inwilliging van het verzoek van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, om haar toestemimng te verleenen tot het maken van een gesloten kanaal met een draineerleiding en 10 boringen in de dui nen onder Wassenaar ter uitbreiding van den watervang, bestaat noch bij den ge meentelijken Commissaris, noch bij B. en W. bezwaar. Verbetering Jan van Goyenkade. De toestand van de grondverharding van de Jan van Goyenkade geeft sedert gerui men tijd aanleiding tot gegronde klachten, zoodat verbetering daarvan zeer wensche- lijk moet worden geacht. Een dergelijke verharding toch is niet bestand tegen het moderne verkeer en vereischt betrekkelijk hooge kosten aan onderhoud, zonder dat zij nochtans daardoor geregeld in behoorlij ken toestand kan worden gehouden. In overeenstemming met hetgeen ten aan zien van verscheidene andere grondwegen in deze gemeente in de afgeloopen jaren is geschied, ware daarom, althans B. en W. ook op de Jan van Goyenkade een gesloten wegdek aan te brengen. Door een zoodanige reconstructie, waarvan de kosten momen teel laag zijn, zal een alleszins bevredigen de weg worden verkregen, terwijl boven dien op het onderhoud daarwerkelijk zal kunnen worden bezuinigd. Ii verband met de in uitvoering zijnde asfalteering van gedeelten van den Zoeter- woudsche Singel en van de Burggraven- laan, welk werk is opgedragen aan ®de N.V. De Geruischlooze Weg, te Heemstede, is deze N.V. bereid op de Jan van Goyen kade op de aanwezige fundeering een ge sloten wegdek aan te brengen, ter dikte van 5 c.M. en bestaande uit teersteenslag met een speciale toplaag van koudasfalt- beton, voor den prijs van 1.20 per M.2. Met inbegrip van het onder profiel brengen en versterken van het bestaande wegdek, ten einde dit als fundeering geschikt te maken, het voorzooveel noodig aanbren gen van opsluitbanden, het transport van puin enz. zal met de verbetering van de Jan de Jan v. Goyenkade gemoeid zijn 'n bedrag van 3000, althans indien deze verbetering kan worden uitgevoerd onmiddellijk na die van de bovenbedoelde gedeelten Zoeter- woudsche Singel en Bruggravenlaan. Met het oog op de beoogde wegdekconstructie zal het verleggen van kabels en leidingen hetgeen i.e. betrekkelijk hooge kosten zou medebrengen niet noodig zijn. Half om half! Bij de behandeling van de gemeente-be grooting, dienst 1934, werd de volgende, door den heer van Rosmalen, ingediende motie, om praeadvies in onze handen ge steld. „De Raad spreekt de wenschelijkheid uit, dat de suppoosten van de Lakenhal niet vervangen worden door vrouwelijke krachten". Blijkens een schrijven van de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal", heeft zij deze aangelegenheid nog nader overwogen. Als resultaat van haar over wegingen deelt de Commisie mede, dat zij, zonder haar standpunt ten aanzien van de bewaking door meisjes prijs te geven en vasthoudende aan haar zelfstandigheid met betrekking tot het bij haar berustende benoemingsrecht, bereid is aan de in den Raad geuite wenschen tegemoet te komen, door in de bestaande beide vacatures van bewaker op arbeidsovereenkomst te voor zien door benoeming van een mannelijke en van een vrouwelijke kracht. Vermits ons College, aldus B. en W., zich met de zienswijze van de Commissie en met den door haar voorgenomen maat regel kan vereenigen, geven wij den Raad in overweging, bovenstaande motie van den heer van Rosmalen als afgedaan te beschouwen. Aan bovenbedoeld schrijven van de Com missie voor de Lakenhal ontleenen wij het volgende: „Wij hebben thans het voornemen om in een der vacatures weder een mannelijke bewaker aan te stellen, terwijl in de 2e va cature zal worden voorzien door de aan stelling van een meisje op hetzelfde sala ris als voor de andere bewakers geldt. Wij stellen ons voor daarvoor een vrou welijke employé te kunnen vinden, die in het bezit is van het diploma Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus of Gymna sium. Zij zal beurtelings evenals de andere bewakers, dienst moeten doen in alle af- deelingen van het Museum en wij ver wachten dat zij genoeg belangstelling in het Museum zal hebben om zich gaandeweg geheel op de hoogte te stellen van de ge- heele collectie. Zij zal door hare meerdere ontwikkeling de bezoekers, ook vreemdelingen, omtrent schilderijen en interieurs kunnen inlich ten en bij schoolbezoek de leerlingen kun nen rondleiden en hun aandacht vestigen op hetgeen voor hen van het meeste be lang is. In haar vrijen tijd zal zij den directeur kunnen assisteeren bij het brengen van schilderijen en voorwerpen op fiches en zoo noodig in zijn administratieve of andere bezigheden behulpzaam kunnen zijn. Wel licht zal zij nog gelegenheid kunnen vin den tot studie. De directeur van Museum van Oudhe den verzekerde ons nog dezer dagen, dat deze werkzaamheden ook door de meisjes in die inrichting werden verricht en dat zij te dezen aanzien volkomen voldoen aan de eischen die men redelijkerwijze stellen mag." LUCHTVAART Oceaanvlucht van Codos en Rossi. OP HET VLIEGVELD FLOYD BENNETT TE NEW YORK GELAND. Het lange afstandsrecord evenwel niet gebroken. De Oceaanvlucht der beide Fransche vliegers Codos en Rossi in Westelijke rich ting is geslaagd; zij zijn gistermiddag op het vliegveld Floyd Bennett bij New York geland. De duur van hun vluchit van Parijs naar New York bedroeg 38 uur en 28 minuten. De menigte op het vliegveld verbrak de cordons politie, welke het veld bezet hielden en bracht beiden vliegers een ova tie. Codos en Rossi schenen zeer vermoeid. Rossi verklaarde, dat het trillen van den motor het laatste deel van den tocht aan houdend toenam, waarom zij besloten te landen. Zij hadden nog 3000 liter benzine aan boord. Beide vliegers zijn teleurgesteld, dat zij hun vlucht ontijdig moesten beëindigen, want de bedoeling was rechtstreeks door te vliegen naar Californië, teneinde het lange afstandsrecord te breken. DE „GRAF ZEPPELIN" WEER NAAR Z.-AMERIKA VERTROKKEN. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is den eersten tocht van dit jaar naar Zuid-Ame- rika begonnen cn vloog Zondagmiddag over Tanger.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8