MAANDAG 28 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT 4 TWEEDE BLAD. PAG. 7 KORFBAL Klimop I—Ons Eibernest IV 92. In een matig gespeelden wedstrijd is het de Leiden aars gelukt de Eibers een flinke nederlaag toe te brengen. Behalve de eer ste 20 minuten, toen de strijd gelijk op ging en de Hagenaars kans zagen de leiding te nemen, is Klimop geregeld in de meerder heid geweest en wist zij de score geleide lijk tot 92 op te voeren. De stand is als volgt: Eibernest III 5 5 10 H.B.S. II 6 3 12 7 Klimop I 5 2 12 5 Eibernest IV 6 6 ATHLETIEK R. K. S. V. „De Bataven". Aa Zondag viering van het 3-jarig bestaan. De feesbvienkng van de R. K. S. V. „De Bataven" heeft een tweeledig doei. Ten eerste op den verjaardag van het vereenigingsbestaan, willen de leden en höt bestuur, door heit gezamenlijk bijwonen der H. Mis en een gezameiijike H. Commu nie, toornen, dat zij naast de sport ook de R. K. belangen behartigen. In deze H. Mos en Communie wordt er gezamenlijk gebe den voor het welzijn van de vereerniging. Ten tweede: Bij de feestviering hebben wij gelegenheid de ouders, familie en be langstellenden te toornen, wat hun jongens loeren en beoefenen in doze vereenóging. Daarom zal het programma van den feest avond a£. Zondag voor de pauze alleen laten zaen hot kunnen van „de Bataven" op athletiek en gymnastiekgebied. Vooral voor de gymnastiek wordt de speciale aan dacht gevraagd. Immers de athietiek is ge noeg bekend en de athietiek wordt nog ge noeg gedemonstreerd dezen zomer. Daarom is het zoo juist gezien van het bestuur om den vooravond van Zondag te wijden aan de gymnastiek. De jongens, de kleuterafdee- Ikug zoowel als onze adspiranten en de leden zullen laten zien wat zij in een jaar kunnen loeren, als er een wil en een goede leiding is. En wat de leiding betreft, die in handen is van den heer Goddijn, wij zijn er van overtuigd, dat het af is. Daarom verwacht het bestuur allen, die iets voor gymnastiek voelen, en ook hen, die R. K. zijn en in neutrale vereendjginigen oefenen. Allo jongelui komen jullie toch vooral kijken. Het is niet meer noodig om neutraal georganiseerd te zijn, „De Bata ven" geeft wat jullie noodig hebben. GYMNASTIEK Gymnastiekvereenlging „Jeanne d'Arc". De leden van bovengenoemde vereeni ging wordt bekend gemaakt, dat morgen avond de proeven worden afgenomen voor het te behalen vaardigheids-diploma. De aanvangstijd is als volgt: 7.15 uur voor de heer en en 8.15 uur voor de dames. ZWEMMEN ELSE JACOBSON VERBETERT HAAR EUROPEESCH RECORD. De Deensohe zwemster Else Jacobson heeft bij het zwemfeest in *t nieuwe zwem bad te Aailhuus haar Europeesch record 100 meter schoolslag verbeterd en gebracht van 1 minuut 25.2 seconden op 1 minuut 25.1 seconden. Haar reoordpogiing op de 200 yards school slag mislukte: zy zwom dezen afstand in 2 min. 50.3 sec. Lilly Andersen rwom de 200 meter vrije slag in 2 min. 38.1 sec., terwijl Finn Jensen de 400 meter schoolslag aflegde in 5 min. 52.8 sec., waarmede een nieuw Noorsdh re cord is gevestigd. ROEIEN NJORD BESTAAT 60 JAAR Een roemrijk verleden Heden gedenkt de Leidsche Studenten- Race-Vereeniging „Njord".den dag, waar op zij 60 jaar geleden werd opgericht: een periode waarin, ondanks tegenspoed, steeds het enthousiasme der leden Njord een zoo danig peil gehouden heeft, dat de Vereeni- ging gerangschikt wordt onder de eersten in Nederland. Vele voorspoedige jaren heeft zij dan in deze periode gekend; in herinnering gebracht mogen worden uit 't verleden een roemruchte ploeg als de „Sans Now", terwijl nog versch in het ge heugen ligt het jaar 1927 toen een ploeg naar Henley werd gezonden en het jaar 1929 toen het hoofdnummer der Varsity gewonnen werd. Met trots mag ook ge noemd worden het feit, dat verleden jaar de acht werd uitverkoren om Nederland in de Europeesche kampioenschappen te Budapest te vertegenwooqrdigen. Mocht het dit jaar niet gelukken, den zoo vurig begeerden prijs in de studenten wereld, n.l. de zege in het hoofdnummer der Varsity, naar Leiden te brengen, toch staat de onverflauwde geestdrift en liefde der leden voor deg Vereeniging borg voor een goede toekomst, en geeft het reden tot een opgewekte viering van het 60-jarig bestaan. Heden herdenkt tevens de heer H. W. de la Bye, beter bekend onder den naam van Hendrik, de loodsknecht van Njord, den dag, waarop hij 30 jaar geleden in dienst der Vereeniging trad. Ondanks zijn niet meer jeugdigen leef tijd, is hij voor een ieder nog steeds een voorbeeld van onverflauwde plichtsbe trachting en zorgt hij met opgewektheid voor het hem toevertrouwde materiaal. Bij iederen wedstrijd schept zijn opge ruimd humeur een sfeer, die elke roeier zich met dankbaarheid zal herinneren en het is een genoegen Hendrik op levendige wijze te hooren vertellen over zijn lotge vallen met de Njord-leden van vroeger. Ongetwijfeld zullen dan ook velen, en zeer zeker ook de oud-leden, zich heden opmaken, om het bestuur en Hendrik met dit dubbele jubileum geluk te wenschen. WANDELSPORT Afstandsmarsch L.P.S.V. De L.P.S.V. houdt haar jaarlijksche 40 K.M. marsch op Zaterdag 9 Juni. Het bestuur heeft dit jaar een geheel nieuw parcours samengesteld vol variaties, zooals duin, bosch en zee. Daar verwacht wordt, dat een groot aantal deelnemers uit alle oorden des lands aan de marsch zul len deelnemen, is getracht het allen zoo veel mogelijk naar den zin te maken. Des namiddags te 2.15 uur vindt de start plaats, vanaf het terrein van de voor malige School voor Zeevaart. De inschrijving staat open voor een ieder, zoowel voor dames als heeren, die een leef tijd van 16 jaren bereikt hebben. Inschrijvingen worden ingewacht bij M. F. Frank, Evertsenstraat no. 22 en P. Dijkstra, Bronkhorststraat no. 20a, beiden te Leiden. DE 9e ILN.G.V.-MARSCH. De 9e officieele K. N. G. V.-Marsch, uit geschreven door den Turnkring Leiden en Omstreken, welke gisteren alhier gehou den werd, mocht zich in een groote belang stelling verheugen, en telde slechts een uit- vallér. Bij de prijsuitreiking, welke in „Zo- merzorg" plaats had, werden de draag- medailles uitgereikt door den voorzitter van den Kring, den heer Metz, welke dank bracht aan den hoofdconsul, den heer Bischot uit Haarlem, voor zijn gewaardeer de medewerking, aan hen, die de controle posten hadden bezet, voor de aanwezigheid van.eenige leden van den E. H. B. O., welke den tocht hebben meegemaakt, en aan al diegenen, die tot het succes van dezen marsch hadden bijgedragen. WIELRENNEN LEIDSCHE REN- EN TOER-VER. „SWIFT" Gistermorgen is de eerste wedstrijd ge reden tusschen „Swift", „De Rijnstreek" Alphen a. d. Rijn en „Excelsior" Gouda. Voor „Excelsior" startten v. Hoorn, Heemskerk, Ramp, v. Vliet, Severijnen en de Jong; voor de Rijnstreek Nagtegaal, Munster, Krumpelman, Bouthoorn, Bok- ker en v. Zeil; voor „Swift" Th. de Roode, Rietbroek, J. v. d. Wilk, J. v. Ruiten, A. v. Amsterdam en Co 11e. Nadat de deelnemers der vereenigingen en hun supporters in het clublokaal van „Swift" waren vereenigd, werd er naar het N. Kanaal gereden, waar de wedstrijd mocht plaats hebben. Vink en J. Dubbelaar, die aanvankelijk waren aangewezen voor „Swift" hebben hun sportiviteit getoond om hun plaats af te staan aan v. d. Wilk en v. Ruiten. Direct na aankomst werd er geloot tus schen de deelnemers, waarvan er in elke 6erie een der deelnemende vereeniging was vertegenwoordigd. De vele toeschouwers hebben een buiten gewonen mooien wedstrijd zien rijden, een enkel onsportief moment is er geweest toen v. d. Wilk, Krumpelman en v. Vliet hun serie reden. Hoewel niet direct juist moes ten zij overrijden, maar nu verdedigde v. d. Wilk zijn kansen niet en werd 3e ge plaatst. De onderlinge uitslagen zijn daarvan als volgt geworden: le serie: 1 Ramp, 2, Nagtegaal, 3 Th. de Roode. 2e serie: 1. Rietbroek, 2. Severijnen, 3. Munster. 3e serie: 1. v. Vliet, 2. v. d. Wilw, 3. Krumpelman. 4e serie: 1. v. Ruiten, 2. de Jong, 3. Bout hoorn. 5e serie: 1. A. v. Amsterdam, 2. clè Hoorn, 3. Bakker. 6e serie: 1. Heemskerk, 2. v. Zeil, 3. Colle. Hierop volgde de le herkansing der 3e geplaatste der series, hierin werden de 2e 1. Nagtegaal, 2. Severijnen, 3. v. d. Wilk; dit was de rit die overgereden moest wor den en waarbij v. d. Wilk z'n kansen niet verdedigde. 2e rit: 1. Hoorn, 2. de Jong, 3. v. Zeil. Nu volgde een tussohenrit wie van de 8 geplaatste renners in de demifinale uitko men. le rit: 1. Ramp, 2a v.- Ruiten. 2e rit: 1. Nagtegaal, 2. Heemskerk. 3e rit: 1. A. v. Amsterdam, 2. v. Hoorn. 4e rit: 1. v. Vliet, 2. Rietbroek. Herkansing der 2e geplaatste, le rit: 1. Rietbroek, 2. v. Hoorn. 2e rit: 1. v. Ruiten, 2. Heemskerk, le rit der geplaatste in de demifinale: 1. Ramp, -2. Nagtegaal. 2e rit: 1. v. Vliet, 2. v. Amsterdam. Hierop volgden de ritten der finale tot het vaststellen der te behalen punten: 1. Ramp met 8 punten, 2. v. Vliet met 7 pun ten, 3. A. v. Amsterdam met 6 punten, 4. Nagtegaal 5 punten, 5. Rietbroek 4 punten, 6. v. Ruiten 3 punten, 7. v. Hoorn 2 pun ten, 8. Heemskerk. Zoodat „Excelsior" de eerste plaats be zette met een totaal van 18 punten. „Swift" 2e met 13 punten, „De Rijnstreek" 3e met 5 punten. Na afloop van den wedstrijd werd er te ruggereden naar het clublokaal. Daar wer den de prijzen, door de renners persoon lijk gewonnen, door den voorzitter van „Swift" uitgereikt. De le prijs was ten deel gevallen aan Ramp; de 2e prijs aan v. Vliet; de 3e prijs aan A. v. Amsterdam; de 4e prijs aan Nag tegaal. De wisselprijs, die alleen het eigen dom kan worden van de drie deelnemende vereenigingen, werd tijdelijk in het bezit gesteld van „De Rijnstreek", daar de eerst volgende wedstrijd te Alphen a. d. Rijn wordt verreden. Hiermede was een der mooiste propagan- dawedstrijden ten eindé. Woensdagavond 8 uur start voor de re- cordrit over 20 K.M., zoowel voor de A, B en C-klassers. De heer P. T. de Jong heeft een kruis medaille beschikbaar gesteld voor de C- klasser, die In dit seizoen de snelste tijd heeft gemaakt. Op dezen zelfden tijd worden R. v. Aart, A. v. Egmond, Th. de Roode, Chr. Vink, A. v. Amsterdam, J. Rietbroek, A. Colle, J. Dubbelaar en J. v. -Ruiten aan den start verwacht voor een trainingsteam-wedstrijd. MOTORSPORT LEIDSCHE HARLEY-DAVIDSON CLUB. Gisteren hield de L. H. D. C. bij wijze van uitzondering op haar programma een wedstrijdritje en wel een regelmatigheids- en Oriënteeringsrit, waaraan tevens nog verschillende attracties verbonden waren. Voor dezen rit waren 37 deelnemers In geschreven, zoowel in solo-, zijspan- en duoklasse. De start vond plaats aan het clubgebouw café-rest. „Royal", Doeza- straat, alhier. Omstreeks 9 uur v.m. begon de aankomst van diverse deelnemers al om de reglementen, wedstrijdmateriaal enz. in ontvangst te nemen. Om precies 10 uur werd de eerste deelnemer gestart. Direct na den start was al een aardig trucje inge- lascht, door de route door Tuinstad wijk te leiden, waardoor de deelnemers ongeveer na één minuut rijdens elkaar in tegenge stelde richting op de Heereenstraat tegen kwamen, wat direct al eenige twijfel te weeg bracht en een handig opgestelde ge heime route-controle aan de Kastanjekade, wat wel bleek uit het feit, dat deze eerste controle al door zes deelnemers geheel werd gemist en één hier verkeerd binnen kwam. Vanhier ging het langs een omlei ding achter de H. B. S., Hooge Rijndijk, Zijlsingel enz. naar Rijpwetering en van daar over landpaden naar Roelofarends- veen, alwaar zich de tweede controle be vond. Vandaar voerde de route langs de Ring vaart, Lisse en diverse driesprongen naar Keukenhof, waar men verschillende zand paden te verwerken kreeg. Zeer aardig tusschen drie vlak op elkaar volgende drie sprongetjes stond een tijdcontrole opge steld. Maar liefst acht deelnemers liepen hier in de bijt door van den verkeerden kant binnen te komen, terwijl verschillen de nog maar juist op het laatste moment hun vergissing konden herstellen. Via het station Lisse, den Ruigenhoek leidde de route rond een boerderij dicht bij het ra diostation.» Veel is daar ook gezocht, doch aan de aldaar opgestelde controle vielen toch nog niet de zwaarste slagen, dat zou eerst later komen. Door het dorp Noord- wijkerhout en een zijweg even verder, langs café de Duinrand werd men eerst recht de rimboe ingezonden en wel in een gedeelte van het Staatsboschbeheer. Over smalle paden, en verschelde kee- ren door stukken mul zand, werden de rij ders hier voor een zware taak gesteld, voor al de bestuurders van zijspancombinaties hadden hier'handen vol werk. Dit kwam wel het best tot uiting aan de vaste con trole aan den uitgang van dit traject op den weg van Puik en Duin, waar maar liefst tijden genoteerd werden van 39 mi nuten te laat. Een gunstige uitzondering hierop vormde wel de heer Q. Verlaan uit Leidschendam, welke ondanks al deze hin dernissen nog 4 minuten te vroeg aan de controle verscheen. Na dit zware traject kreeg men over goe de wegen in de richting Katwijk gelegen heid weder een beetje- op adem te komen. Een in Katwijk aan Zee aangebracht lis- tigheidje bracht de rijders echter zondanig in de war, dat aan de controlepost, welke achter de cantine bij het schitterrein was opgesteld slechts door 11 van de 37 deelne mers werd afgeteekend. De organisatoren hadden daar dus wel eer van hun werk. Nog steeds over goede wegen en eenig ge- kriskras door Rijksdorp bij Wassenaar, ging het nu door de Papenlaan naar Voorscho ten en over den Hofweg naar de Vliet, waar men aan het eind de motorfietsen lus tig over het welbekende met latten besla gen bruggetje zag hossen. Vandaar door de Weipoort naar Benthuizen, alwaar een vaste controle stond opgesteld. Hier was de zaak op enkele uitvallers na weer een beetje compleet. Van Benthuizen moest men via Hazerswoude, den Gemeene Weg, Hooge Rijndijk naar de Wilhelminabrug en aldaar linksaf en daarna wederom rechts af achter de koekfabriek de „Bij" om, doch ook aan die geheime controle arriveerden slechts 10 deelnemers. Dachten de meesten nu de moeilijkheden gehad te hebben, dan vergisten zij zich toch, want op de Zoeter- woudsche Singel zond de routebeschrij ving de inschrijvers de Cronensteinkade op, aan het eind daarvan over een leu ningbruggetje en direct daarna 2 maal linksom, hetgeen daarop neer kwam, dat men over een vlak naast bedoeld brugge tje gelegen vlonder in tegengestelde rich ting moest terugkeeren. Een aldaar ach ter de ter plaatse staande directiekeet op gestelde geheime routecontrole zorgde we der voor de noodige strafpumten. Er wer den hier dan ook niet meer, maar ook niet minder dan 29 van de 37 deelnemers ver mist. En hierna was het leed dan werke lijk géleden, daar het nu rechtuit naar de finish aan „Royal" ging. De regelmatig- reidsrit droeg ongeveer het karakter van een puzzlerit, terwijl de oriënteeringsrit daaruit bestond, dat aan iedere controle moest worden opgegeven in welke gemeen te men zich bevond. Oogenschijnlijk lijkt dit zeer gemakkelijk, hoe moeilijk dit bij een dergelijke rit echter is, blijkt daar wel uit dat de beste oplosser het niet verder kon brengen dan tot 6 goede opgaven, ter wijl de anderen daar nog ver beneden ble ven. De deelnemers waren na het beëindigen van hun tocht over het algemeen ten zeer ste te spreken over het gehalte en de or ganisatie van den rit en diverse moeilijkhe den, welke er in waren aangebracht. Voor al het handigheidje van de twee naast el- koar gelegen bruggetjes aan de Cronen steinkade oogstte algemeen bijval. Terwijl het bestuur na het binnenkomen van de deelnemers druk aan het werk ging voor het uitrekenen van het aantal straf- punten om zoo spoedig mogelijk den uit slag bekend te kunnen maken, werden de aanwezigen aangenaam beziggehouden door verschillende attracties, zooals een tom bola zonder nieten, een kettingprijsvraag enz. Ook dit gedeelte werd zeer vlot afge werkt, want reeds om vier uur vond de prijsuitreiking plaats. De volledige uitslag doen wij hieronder volgen: Kettingsprijsvraag: P. Lagendijk te Lei den le prijs. D. Hemmes te Zoeterwoude 2e pr. A. A. van Eendenburg, Den Haag 3e prijs. Motorrijdersprijsvraag: Q. Verlaan te Leidschendam le pr. P. KlaassenBos te Amsterdam 2e pr. W. A. Drewes te Am sterdam 3e pr. J. van Asma te Den Haag 4e prijs. Oriënteeringsrit: N. H. Zonsveld te Am sterdam le pr. P. G. Pardon te Den Haag 2e pr. Extra-prijzen: Verstkomende deelnemer: T. J. Beisterveld te Arnhem. Eerste in schrijver: W. M. van Appel, te Leiden. Laatste inschrijver: N. Holwerhout te Leidschendam. Clubprijs voor meeste deelnemers: Haag- sche H. D. Club te Den Haag. Beste prestatie op Harley-Davidson: P. G. Pardon, te Den Haag. Beste prestatie van eigen leden: A. C. v. d. Voort, te Leiden. Regelmatigheidsrit: Klasse I: Q. Ver laan te Leidschendam le prijs met 38 straf- punten. P. G. Pardon, te Den Haag, 2e pr., 114 strafpunten. P. J. Voorham, te Wasse naar 3e pr., 123 strafpunten. J. Sterk, te Den Haag, 4e pr., 143 strafpunten. Th. Se- gaai*, te Leiden 5e prijs, 157 strafpunten J. W. Veltman te Den Haag, 6e pr., 168 strafpunten. H. C. Kwakernaat te Den Haag 7e pr., 175 strafpunten. C. H. A. Dijkman, te Den Haag 8e pr., 209 strafpunten. Klasse II. A. C. v. d. Voort te Leiden le prijs, 65 strafpunten. N. Holwerhout te Leidschendam, 2e pr., 73 strafpunten. W. A. v. d. Kroft, te Den Haag 3e pr., 77 straf punten. N. H. Zonsveld, te Amsterdam 4e pr., 124 strafpunten. A. A. van Eenden burg te Den Haag 5e pr., 139 strafpunten. P. C. v. d. Pluym te Leiden 6e pr., 164 straf punten. T. J. Beisterveld te Arnhem 7e pr., 172 strafpunten. J. de Wolf te Leiden 8e prijs, 205 strafpunten. Bijzondere vermelding verdient wel de prestatie van den heer Q. Verlaan, lid van de M. C. L. O., mededingende in de lastig ste klasse met een aantal strafpunten dat nog ver beneden heit minste aantal van de andere klasse bleef. Het bestuur had daar dan ook niets dan hulde voor. Wij kunnen deze beschouwing beëindi gen met de opmerking, dat de L. H. D. C. kan terugzien op een bijzonder geslaagde dag en al mag deze vereeniging dan ook in hoofdzaak zijn een toer vereeniging, zij heeft met deze eerste wedstrijdrit getoond deze op waardige wijze te kunnen organi- seeren en kosten noch moeite te sparen om het geheel goed, gezellig en aantrekkelijk te maken. Zij is daar wonderwel in ge slaagd. KON. NED. MOTORCLUB. De jaarvergadering. In het Paviljoen de Leede te Warmond had de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de Koninklijke Nederlandsche Motorclub, welke maar matig bezocht was. Na een welkom door den voorzitter wer den door den secretaris, den heer Maclaine Pont, de notulen der vorige algemeene ver gadering voorgelezen welke geen enkele opmerking naar voren brachten, zoodat de secretaris dank werd gebracht voor het vele werk dat hij in deze functie had verricht. Bovendien werd door hem uitgebracht een keurig verzorgd jaarverslag, welk verslag een pessimistische inslag had. Het bleek n.l. uit dit verslag, dat de vereeniging alle zei len bij moet zetten om de zaak in stand të houden. Het aantal leden naderde onge veer het getal 100. De daling van het leden aantal was te wijten aan de crisis, doch ook de veranderingen die hebben plaats gevon den in het dagelijksch bestuur bleken niet vreemd aan het bedanken van verschillende leden. Ook het verslag van den penning meester kon niet rooskleurig genoemd wor den en was een duidelijke afspiegeling van de groote zorgen waarmede de vereeniging te kampen heeft. Beschikte men in 1934 nog over een batig saldo van 5675.dit is in 1933 teruggeloopen tot ƒ3689.zoodat volgens den voorzitter de uiterste zuinig heid betracht moet worden. De begrooting voor 1934 was ondanks de genomen bezui nigingsmaatregelen niet kloppend te krij gen en wees aan ontvangsten een bedrag van 2160 aan en aan uitgaven een bedrag van 3200.Deze meerdere uitgaven be vatten echter eenige posten die het volgen de jaar geschrapt kunnen -worden zoodat, komen geen nieuwe tegenvallers het vol gende jaar, op een sluitende begrooting gerekend kan worden. De kascommissie ad viseerde de rekening over het afgeloopen jaar goed te keuren, waartoe besloten werd. In de vacature van mr. D. F. Pont werd benoemd de heer Th. Ruys uit Rotterdam, terwijl besloten werd het bestuur met een lid uit te breiden en werd als zoodanig ge kozen de heer Buurman van Vreede uit Overveen. Besloten werd, gezien de rnoeie- lijke omstandigheden waarin de kas ver keert, dit jaar slechts een wedstrijd te hou den en wel op 1 Juli a s. te Vleuten. Er ontspon zich een aangename discussie over maatregelen die genomen zouden kunnen worden om de vereeniging tot meerdere bloei te brengen en hieruit bleek, dat alle leden met de beste gevoelens bezield wa ren om, waar noodig, hunne krachten aan den opbouw der vereeniging te geven. Ver schillende ideeën en plannen werden naar voren gebracht, die allen door het bestuur in welwillende overweging werden geno men. Na deze bespreking werd de bijeen komst onder dankzegging voor de opkomst gesloten. SCHAKEN DE STRIJD OM HET WERELD- KAMPIOENSCHAP. De 19e en 20e partij beide remise. Evenals de 19e partij die Zaterdagavond aangevangen werd en in remise eindigde, eindigde ook de 20e partij iin den strijd om het wereldkampioenschap tusschen dr. Al- jedhiiin en Boigoijuibow heden precies zoo. Dr. AljeoMn, die wit speelde, opende weer met zijn geliefkoosd diaime-gaimibdet. In een speeltijd van 2 1/4 uiur werd na 43 zetten remise aangeboden. De stand is nu Dr. Aljechin 12 1/2 en Bo- golj uibow 7 1/2 punt en 13 remises. De 21e partij zal Dinsdagavond in Karls ruhe een aanvang nemen. PAARDENSPORT gRAVERIJEN OP HOUTRÜST. De paardensportvereenniging „Hou/trust" heeft Zaterdagavond draveryen gehouden, waarvan de uitslagen aldus luiden: Aanimoedligiirngsdinaverij1. Xenio, eig. S. J. Brouwer; 2. Xantippe, eig. J. Spaans. Houtrustprijs: 1. Vlieger D., eig. J. de Vlieger; 2. Rabenhaupt, eig. Stal Oegstgeest Emmaprijs: 1. Vlieger D., eig. J. de Vlie ger; 2. Kap. de Bruane, eig. C. Vergay; 3. Baron Silvester, eig. K. C. G. Verkijk. COURSES OF WOUDENSTEIN. De gisteren op Woudenstein gehouden courses hadden het volgende resultaat: 1. K-prijs 4e klasse 1600 Meter: 1. Wil helm van G. de Lange 1600 Meter; 2. Xi- phias 1600 M. L-prijs, heatprij ze ndravtr ij le klasse 1600 meter: 1. Ironsides, 2. The Gleaner, van stal Hilversum, 1620 Meter. M-prijs, heatprijzendraverij derde en vierde klasse over 1600 Meter: 1. Vendu, eig. G. Ernsinig; 2. Wly Delvin, eig. R. F. Sormani. N-prijs, handicap le klasse, voor heer rijders over 2000 Meter: 1. F. Edzand, eig. M. France; 2. Patina, eig. J. HaJhrn Jzn. P-prijs, korte baandraverij, handicap: 1. Visscher Patrick H., eig.,J. Klarerubeek; 2. Clara Basoom, Stal Woudeatein; 3. Dronite, eig. J. Vergay. POSTDUIVEN „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen). Wedvlucht Mons op 19 Mei. De duiven zijn gelost om 12 uur. Afstand 197 K.M. Uitslag: 1. P. G. Borgers 2.22.30, 34 pun ten. 2. E. v. d. Derf 2.25.33 p., 3. v. d. Ham 2.27.22, 32 p., A. A. de Graaff 2.27.48, 31 p., 5. P. G. Borgers 2.28.09, 30 p., 6. E. v. d. Werff 2.28.19, 29 p., 7. A. de Graaff 2.29.56 28 p., 8. P. G. Borgers 2.32.19, 27 p., 9. A. de Graaff 2.32.26, 26 p., 10. id. 2.34.16, 25 p., 11. P. G.-Borgers 2.34.34, 24 p., 12. id. 2.34.51, 23 p., 13. H. Bauer 2.35.03, 22 p., 14. A. de Graaff 2.35.20, 21 p., 15. v. d. Ham 2.36.35, 20 p., 16. A. de Graaff 2.40.41, 19 p. LUCHTVAART VAN FRANKRIJK NAAR CALIFORNIE Cod os en Rossi willen een nieuw afstandsrecord vestigen De beroemde Fransche aviateurs, Paul Codos en Maurice Rossi, zijn Zondagmor gen 5.10 van Le Bourget vertrokken om in een directe vlucht via Ierland en New- York naar San Diego in Californië te vlie gen. Zij hopen daardoor hun huidigen lan- ge-afstandsrecord van 9150 K.M., dat in Augustus van het vorige jaar gevestigd werd door een vlucht van New-York naar Syrië, te breken. Om 3.40 uur gistermiddag, dat is 10 X uur na het vertrek uit Parijs, werd een draadloos bericht van het vliegtuig, dat den naam draagt „Joseph Le Brix", ont vangen, waarin gezegd wordt: „Wij bevin den ons midden op den Atlantische Oceaan, 1500 mijl van Parijs, 1600 mijl van New- York en 800 mijl van de New-Foundland- sche kust". Het besluit van Codos en Rossi om te vertrekken, werd ietwat plotseling verno men. Deze overhaaste vlucht was voorna melijk het gevolg van meteorologische be richten, die op een gunstige weersgesteld heid boven den Noordelijken Atlantische Oceaan wezen. Een klein aantal personen woonde den start bij. De vliegers verzen den ieder uur een draadloos telegrafisch bericht op een golflengte van 34 M. des daags en 55 M. des nachts. Ik zie. dat ie de oude meid van de familie Dupont hebt genonLen. Ja, dat is de eenige manier om te voorkomen, dat die ver velende Dupont hier nog op bezoek komt, (Le Hire)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7