Advertentiën MAANDAG 28 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 PROF. DR. A. W. NIEUWENHUIS. Bij K. B. is met ingang van 17 Sept. aan prof. dr. A. W. Nieuwenhuis op zijn ver zoek eervol ontlsag verleend als hooglee raar aan de Leidsche Universiteit met dankbetuiging voor de belangrijke bewe zen diensten. PROV. Z.-HOLL. VEREEN. TOT BESTRIJDING DER T. B. 'C. Jaarverslag districts-consultatie-burean Leiden. Aan bovengenoemd jaarverslag is het volgende ontleend: Het bezoek aan het districts-consultatie- bureau Leiden en aan de verschillende kring-bureaux breidde zich gedurende het jaar 1933 gestadig uit. Het totaal aantal consulten heeft gedurende 1933 3488 be dragen tegen 2481 in 1932. Als eerst inge schrevenen staan 1327 geboekt tegenover 987 in 1932. Eenigen invloed op dit grootere aantal heeft de opening van het kring-bureau te Bodegraven gehad. Dit bureau heeft ech ter slechts gedurende de laatste vier maan den van het verslagjaar gefunctionneerd. De oorzaak van de gestadige toename moet meer in het volgende worden gezocht: le. Een intensievere bemoeiing van het bureau met de t.b.c.-lijders en hun gezin nen; 2e. De betere outillage van het bu reau; 3e Een zoo spoedig mogelijke inlich ting der huisartsen omtrent hun patiën ten. Al stemt de toename van het aantal on derzochten op de bureaux in het district Leiden tot tevredenheid, toch mogen wij in het resultaat niet berusten. Van verschil lende zijden worden de bureaux er wel aan herinnerd, dat zij nog slechts een deel, in sommige gevallen slechts het kleinste deel der tuberculose-gevallen kennen. Wij zul len de eersten zijn, om dit feit toe te stem men. Er is inderdaad nog meer penetratie noodig. Wat nu dit laatste punt betreft, tracht het bureau het contact met de huisartsen meer en meer te bevorderen. Wij stellen de samenwerking, die in vele gevallen met de huisartsen bestaat, op hoogen prijs. Daar tegenover betreuren wij het, dat nog steeds enkelen afzijdig, om niet te zeggen in af- weerstelling ten opzichte van het bureau blijven staan. Met de afdeelingen inwendige genees kunde en kindergeneeskunde van het Aca demisch Ziekenhuis komt het bureau vele malen in aanraking; eveneens met de Leidsche Buitenschool en het Kleuterhuis. Met deze verschillende lichamen bestaat een zeer goede verhouding. De krapte aan inkomsten van de Over heidslichamen maakt een nauwkeurig toe zicht op het besteden der Overheidsgelden noodig. Met het inkrimpen1 der gelden, die voort aan voor de exploitatie der lighallen wor den uitgekeerd en der gelden voor het to taal aantal ingeschrevenen bij de Vereeni- gingen, wordt nog niet de t.b.c.-bestrijding als zoodanig aangetast. Deze maatregelen strekken ten slotte om een zuiverder toe stand te krijgen. Onder de gemeenten, die de uitzending van patiënten naar Sanatoria krachtig be vorderen, zij op den voorgrond geschoven Leiden, Alphen aan den Rijn, Boskoop, Hil- legom, Katwijk en Noordwijkerhout. De milde wijze, waarop gemeente en particu lieren in Leiden de uitzending, die 'n oogen- blik dreigde te moeten worden stopgezet, bevorderden, zij hier dankbaar gememo reerd. Vooral een belangrijke plaats als Noord- wijk is moeilijk tot samenwerking met het Bureau te brengen. Pogingen om hierin verandering te krijgen, gelukten niet; zelfs een verzoek aan den burgemeester om een persoonlijk onderhoud werd geen antwoord waardig gekeurd. Ter wille van het heil der patiënten moet zulks worden betreurd. Het spreekt van zelf, dat met het groeien van het werk, de werkzaamheden voor de districts-huisbezoekster en de assistente voor laboratorium, röntgenkamer en admi nistratie evenzeer toenemen. Mej. Nijland en mevr. JungBurger vervullen hun taak met opgewektheid en tot volle tevreden heid. Reddend zwemmen. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer van de Leidsche Reddingsbri gade, waarin de lessen worden aangekon digd voor het reddend zwemmen. Gistermiddag te 3 uur is de 19-jarige wielrijder J. R. aan den spoorovergang aan den Lage Morschweg, toen de afsluitboo- men werden neergelaten, tegen den tweede aangereden. Daarbij reed hij ook den naast hem rijdenden 20-jarigen G. V. aan. Beiden liepen verwondingen op en werd naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter behande ling. Vanaf morgenavond zal in het Trianon- Theater de film worden vertoond van den wedstrijd NederlandZwitserland in Mi laan en van den reis van het Nederlandsch Elftal naar Italië. Deze uitgebreide film reportage is opgenomen door Polygoon. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. EERSTE PLECHTIGE H. MIS-OFFERS. Weleerw. heer J. Dijsselbloem. Groot feest was het Zondag en heden in de parochie van St. Willibrord! De wel eerw. heeren W. Hermans en J. Dijssel bloem droegen hun Eerste Plechtige H. Mis aan God op. Zaterdagavond deden de klokken blijde en vreugdevol hun bronzen toonen galmen over de lentegroene weide, toen de geheele parochie uitstroomde naar de kerk om de neomysten het „welkom" toe te zingen. Het kerkgebouw schitterde en flonker de in een zee van licht. Aan weerszijden van het altaar stonden palmen opgesteld: uitwaaiend tot boven den gekartelden al- taarrand. Op de altaar-retabel stonden halfverborgen achter de zware koperen kandelaars, vaasjes met anjers. Van onder de kerkramen kwamen sierlijke bosjes witte bloemen verlucht met teer groen te voorschijn en aan de pilaren waren weder om prachtig opgemaakte bloembakken aangebracht, waarbij een kunstzinnige verlichting keurig effect maakte. Een stoet van blanke bruidjes stond ge reed om de neomysten de kerk binnen te leiden. Omstreeks half acht arriveerde de pas- gewijde priester vergezeld van pastoor de Vetten en kap. Martens bij het kerkge bouw. In het portaal sprak pastoor de Vetten de jonge priesters, zij" broeders in het pries terschap toe. De parochie heeft willen toonen, aldus pastoor de Vetten, dat men met de geest vr" St. Willibrord is bezield en de priesters wil eeren en huldigen. Het bewijs hiervan is wel de versiering van het kerkgebouw. Ook in de dagen van voorbereiding heeft de parochie meegeleefd en pastoor de Vet ten verzocht de neomysten tijdens de H. Mis zijn parochianen te willen gedenken, waarna de priesters, voorafgegaan door misdienaars en omgeven door de gekroon de bruidjes naar het altaar schreden, ter- wel de geloovigen een welkomstlied zon gen. Nadat beide neomysten de zegen had den gegeven, aan de wachtenden, begaf de geestelijkheid zich naar de sacristie om zich te kleeden voor het plechtig Lof, dat werd gecelebreerd door den weleerw. heer Hermans. De weleerw. heer Dijsselbloem fungeer de als diaken en kap. Martens als subsia ken. Op het priesterkoor hadden plaats geno men pastoor de Vetten en pastoor Her mans. Het knapenkoor voerde onder leiding van kap. Roest de gezangen uit. Deze avondplechtigheid was slechts een voorbode van de ontroerende gebeurtenis van de volgende dagen. In al den luister van de kerkelijke liturgie droeg de wel eerw. heer J. Dijsselbloem Zondag zijn plechtige Eerste H. Mis op, waarbij fun geerde pastoor de Vetten als presbyter- asgistens, Kap. Dijsselbloem uit Rotterdam als diaken en kap. Blok als sub-diaken. Frater Sanctus Molenkamp O.F.M. fun geerde als ceremoniarius. Het zangkoor voerde onder leiding van kap. Roest op verdienstelijke wijze de drie stemmige mis met jongenskoor van Ant. Lotti uit. Na het Evangelie besteeg kap. Dijssel bloem, neef van den neomyst, den kansel tot het houden der feestpredikatie. De gewijde redenaar schetste de vreugde, die moet heerschen in het hart van den jongen priester, nu zijn groote ideaal is be reikt; nu hij zijn eerste offer gaat opdra gen, zijn eerste concecratie-woorden gaat uitspreken. De gedachten, die thans in het brein op komen, kan men samenvatten met deze woorden: „God wat zijl gij goed", dat Gij ons den priester geeft die U bij ons en ons bij U vertegenwoordigt. De priester legt de belangen van den mensch aan God voor. De priester is de middelaar tusschen God en de menschen. Hij is de afgezant van de menschen om hoog naar Gods; hij is tegelijk afgezant Gods omlaag naar de menschen. Tot dat heilig middelaarschap gesteld tusschen de menschen en God, tot dat hei lig priesterschap is hij, de jonge priester, geroepen. De gewijde redenaar vervolgt: „Welkom jonge priester in onze rijen. De velden staan rijp voor de oogst. Wat zult gij met blijmoe digheid uw taak gaan aanvangen. Nu wordt uw leven een echt priesterleven." De predikant besloot met een aanspo ring tot de geloovigen om veel voor den priester te bidden, opdat hij zijn waardig heid waardig mag dragen. Des avonds werd een plechtig Lof met Te Deum gecelebreerd, waarna de neomyst dank bracht op de eerste plaats aan pas toor de Vetten,'het feestcomité, het zang koor en voorts aan allen die dezen dag voor hem en zijne familie tot een onverge telijke hebben gemaakt. Hij dankte voorts voor de gebeden in de dagen van voorbereiding en vroeg een blij vend gebed voor den priester. Weleerw. heer W. Hermans. Hedenmorgen om 9 uur droeg de wel eerw. heer W. Hermans zijn eerste plech tige H. Mis op. De neomyst werd daarbij geassisteerd door Pastoor de Vetten als presbyter-assistens, Reotor Reijnen uit Leiden en kap. Martens respectievelijk als diaken en subdiaken. Frater Molenkamp O.F.M. fungeerde weder om als ceremoniarius. Op het Priesterkoor hadden plaats geno men Mgr. Bekkers, gekleed in purper ge waad van Pauselijk Kamerheer, en Pastoor Hermans. Vele geloovigen en ook vele niet-katho lieken vulden het kerkgebouw, terwijl ook Burgemeester Van Gerrevink en zijn echt- genoote tegenwoordig waren. Na het Evangelie hield Pastoor Hermans de feestpredikatie. De gewijde redenaar had tot tekst gekozen: „Ik zeg U: gij zijt Gode". Wat zal ik zeggen aldus Pastoor Her mans hoe zal ik 't uitstamelen, wat ons op 't oogenblik samen heeft gebracht. O, ik zou wel in al zijn volheid en grootheid het priesterschap U willen beschrijven, maar ik zou altijd ver beneden de werkelijkheid blijven, 't Zou voorzeker geen ijdele zelf verheffing zijn, wanneer ik dat, zelf pries ter zijnde, zou beproeven, want een pries ter, die zulke bedoeling daarbij zou heb ben, zou zioh geen waarig priester toonen. Maar ik wil 't niet beproeven en zal mij daarom tevreden stellen met een enkele lichtstraal te doen schijnen op de alles over treffende waardigheid. „Ik ben de wijnstok en gij zijt de ranken", zegt Christus. Wij behooren derhalve tot den goddelijken stam en alle geloovigen zijn immers broeders en zusters des Zalig makers, Wiens Hemelsche Vaders derhalve onze Vader is en tot Wien wij bidden „Onze Vader die in den hemel zijt". De Priester is de uitverkorene uit de uit verkorenen, de bloem der uitverkiezing, ge lijk de gewijde redenaar nader verklaarde, waarna spr. de hooge waardigheid vain het Priesterschap met voorbeelden sohetste. Tenslotte richtbe Pastoor Hermans zich tot de moeder van den noemyst en tot den noemyst zelf, de hoop uitsprekend, dat hij mag zijn, een ijverige, heilige en moedige priester. Hedenavond te half aciht celebreerd de neomyst een plechtig Lof, waarna de lof zang „Te Deum". WASSENAAR. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. Duorijdster doodelijk gewond. Op den Rijksstraatweg hoek Rust en Vreugdelaan had een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer W. uit den Haag en den motorrijder S. uit Rotterdam met duorijdster de 19-jarige mej. H., eveneens uit Rotterdam. Mej. H. werd van de duo geslingerd en bleef zwaargewond liggen. Zij bleek een schedelbasis-fractuur te hebben bekomen. Door de doktoren Hubbeling en X. werd eerste hulp verleend. Met de ziekenauto van den heer Goemans is zij overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, alwaar zij een paar uur na aankomst is overleden. LEID SCHEND AM. St. Josephsgezellenvereeniging. Zon dagavond te 8 uur hield de St. Josephge- zellenvereeniging te Leidschendam een le denvergadering in het Patronaat. De Vice- praeses, kap. Dunselman opende de verga dering met gebed en den gezellengroet en heette allen hartelijk welkom. Hij brengt allen dank voor de opkomst en hoopt, dat de besprekingen van dezen avond, welke zeer belangrijk zijn, zullen strekken tot nut en groei der vereeniging. De notulen worden gelezen en onder dank en applaus goedgekeurd. Op voorstel van den Vice-praeses worden de heeren P. v. d. Ham en C. Blokland, die beiden in het huwelijk treden, met alge- meene stemmen en onder applaus benoemd tot eere-leden. De Vice-praeses spoort allen aan, vooral hen, die hiervoor in de gelegenheid zijn, trouw de Maria-Congregatie te bezoeken. Bespreking speldjesdag. Op Zondag 3 Juni a.s. zal een speldjesdag worden gehou den voor „de Liebaard". De Vice-praeses rekent hierbij op aller medewerking; een 12-tal leden gaven zich voor den ver koop op. Districtsdag. Op 10 Juni a.s. zal een dis trictsdemonstratie worden gehouden op het G.D.A.-terrein, waarbij gymnastiek cn voetbal, enz.; een en ander zal nog nader worden bekend gemaakt; er wordt op een groote deelname van de gezellen gerekend. Bespreking uitstapjes. Het bestuur stelt voor dezen zomer een uitstapje te maken, wat bij de leden wel bijval vindt. Er wor den door de leden diverse voorstellen ge daan, als afsluitdijk, Nijmegen, Arnhem, terwijl ook een der leden voorstelt Loon- opzand en de Brabantsche bosschen en heide; dit voorstel vindt bij de groote meer derheid instemming, zoodat besloten wordt een uitstapje naar de Brabantsche bos schen en heide. Het bestuur zal een en an der nader uitwerken, terwijl er bij het be stuur gelegenheid is voor de reis te sparen. Door den Vice-praeses worden met har telijke woorden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de in den afgeloopen win ter gehouden wedstrijden. Van de rondvraag wordt een ruim ge bruik gemaakt, waarbij o.m. ter sprake komt de reis naar den Briel; besloten wordt te gaan op Zondag 15 Juli a.s.; een en an der zal nader besproken en behandeld wor den. VEUR-LEIDSCHENDAM. Booze opzet. Donderdagavond ca. 11 uur werden, naar men ons mededeelt, amb tenaren van den keuringsdienst en rijksbe lastingen gewaarschuwd, dat bij den sla ger H. aan de Tedingerstraat door een tweetal mannen vleesch in een gonjezak was binnengedragen. Bij onderzoek "bleek, dat de bedoelde sla ger, die reeds ter ruste was, niets afwist van het ingebrachte ongekeurde vleesch. Naar hij voorgaf heeft men met een valsche sleutel de slachtplaats geopend en daar het vleesch neergehangen; hij ontkende zelfs, dat de haak, waaraan het vleesch hing, van hem was. Het vermoeden werd uitgesproken, dat hier sprake is van concurrentiehaat, dat men het vleesch daar heeft neergehangen om hem er in te laten loopen en de daders, welke zelf al eenige malen tegen de lamp zijn geloopen, daarna de rijksdiensten heb ben gewaarschuwd. De politie heeft ook deze meening. Het onderzoek duurt met kracht voort. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Roxy: Afgekeurd. RECHTZAKEN DE CORRUPTIE BIJ HET ROTTERDAMSCHE SLACHTHUIS. De derde dag van het proces tegen de hulpkeurmeesters van het Rotterdamsche abattoir, die terecht staan, verdacht van het aannemen van steekpenningen, staat in het teeken van getuige a décharge. Ondanks het vroege aanvangsuur is de belangstelling op de publieke tribune zeer groot. Als eerste getuige wordt gehoord, de oud-hoofdagent van politie H. Israels, die in 1914 uit een uitlating van den toenma- ligen directeur van het abattoir, dr. J. J. F. Dhont, opmaakte, dat het dezen bekend was, dat er keurmeesters waren, die zich lieten omkoopen. Dr. Dhont wilde hem echter geen medewerking verleenen bij het opsporen van strafbare feiten. De vethandelaar, C.J. van Walsem, verklaarde, nooit vet, dat hij op het abat toir achterliet, te hebben vermist. Om snel ler geholpen te worden gaf getuige eiken Vrijdagavond aan den dienstdoenden keurmeester een bedrag van 5.ook gaf hij Zaterdagsmorgens aan verd. de H., in plaats van geld een hoeveelheid van 3 a 5 kilogram vet, waarvan de waarde varieerde van 40 ct. tot één gulden per kilogram. Verd. de H. beweert recht op dit vet te hebben, omdat hij voor den aanvang van zijn diensttijd voor getuige keurde. De oud-opzichter van het abattoir M. B. Schroder verklaarde, dat hij tijdens het directeurschap van dr. Dhont er tegen heeft geprotesteerd, dat deze het personeel voor privé-doeleinden gebruikte. Ge- meentepersoneel van het abattoir werd naar het ^uis van den directéur gediri geerd en als zy 'terugkwamen vertelden zij, dat zij het zeil geboend hadden, gla zen gezeemd of den tuin gewied hadden. De president vraagt dezen getuige of de onder-directeur dr. Westholz daar dan ge noegen mee nam. Dan zegt get.: „Dr. Westholz had niets te vertellen. Mijnheer Dhont trad op als een Czaar". Op een vraag van den verdediger, mr, Donker verklaart getuige, dat hij ongeveer 27 jaar geleden een uitvoerig rapport heeft uitgebracht omtrent fraudes aan het abattoir. Een paar halwerkers verklaren, dat zij destijds op een laag loon bij het abattoir zijn aangenomen. De directeur had ech ter gezegd, dat er nog wel verval bij kwam. De varkenshandelaar A. Broere kon ver klaren, dat hij wel fooien heeft gegeven, maar dat hij stellig weet, dat de verdachte W. de H.? J. P. L. en M. A. J. niet door hem zijn omgekocht. Op een vraag van den verdediger, mr. Donker of het wel eens is voorgekomen, dat de hulpkeurmeesters, de veeartsen op het laboratorium kwamen waarschuwen en dat deze dan niet met de hulpkeur meesters meegingen, weet de laborato rium-beambte F. G. P. van Es, geen posi tief antwoord te geven, wèl weet deze getuige mee te deelen, dat in de periode van *1926 tot 1933, toen dr. Westholz di recteur van het slachthuis was, dat des middags tusschen 12 en 2 uur geen vee artsen aanwezig waren. BURGERLIJKE STAND 'LEIDEN. Geboren: Cornelia, d. van J. D. Beij en J. Betgen Wilhelmina Maria Cornelia, d. van C. H. v. d. Voort en C. Q. de Ko- nink. Ondertrouwd: C. Kijk in de Vegte jm. 28 j. en E. Moenen jd. 24 j. J. Groe- neveld jm. en M. Hakkaart jd. D. L. Vo- geelnzang jm. 23 j. en J. Strijk jd. 22 j. N. H. v. Gent jm. 30 j. en A. Lomeijer jd. 33 j. W. J. Stokkel jm. 21 j. en A. Ba- velaar jd. 20 j. F. Y. A. Sassen jm. 30 j. en H. M. v. Veen jd. 24 j. Overleden: H. W. Nelck wedn. 53 j. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 28 Mei. Vee. Ter vee markt was de aanvoer heden: 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken: 533 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 5962 cent, 2e kwal. 5257 cent, 3e kwal. 4050 cent per kg. slachtgewicht, 16 stieren 4050 cent, 100 melk- en kalfkdeien f 170 225 per stuk, 278 vette kalveren: le kwal. 3842 cent, 2e kwal. 3036 cent, 3e kwal. 2228 cent per kg. levend gewicht; 86 nuchtere kalveren f 36 per stuk, enkele hooger. 104 schapen f 1621, 197 lamme ren f 811, 788 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90ilO kg.: 3839 cent, zwa re 3738 cent, vette 3037 cent per kg. slachtgewicht, 20 paarden f 70110 per stuk.. Overzicht: Runderen flinke aanvoer, stugge handel, eerste kwal. prijshoudend, mindere soorten iets lager. Vette kalveren groote aanvoer, redelijke handel met la gere prijzen. Varkens flinke aanvoer, han del lui en prijzen lager. ROTTERDAM, 28 Mei. Vee. Totaal aan voer 2223 stuks: 420 vette runderen, 408 vette kalveren, 242 schapen en lammeren, 1138 varkens, 32 kalveren, 2 biggen, 1 bok. Prijze per kg.: vette koeien 6264, 5558 en 4446 cent, vette ossen 5456, 4852 en 4547 cent, vette kalveren 6575, 50— 55 en 3040 cent, varkens (levend gew.) 3032, 2628 en 2224 cent, schapen 40, 35 en 30 cent, lammeren 42, 37 en 31 cent, Prijzen per stuk: schapen f 30149, lam meren f 17129. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer minder, handel, willig, prijzen iets hóoger pl. 4. vette kalveren minder aanvoer, handel lui, prijzen iets la ger pl. 5. Schapen en lammeren ruimer aanvoer, handel kalm, prijzen als vorige week. Varkens ruimer aanvoer, handel traag, prijzen lager. LAATSTE BERICHTEN NATEELT IN DEN TUINBOUW. Herhaaldelijk blijkt uit verzoeken van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, dat men in het onzekere verkeert omtrent de beperking van tuinbouwgewassen op de nateelt. Uitdrukkelijk wordt hierdoor aan de be trokkenen medegedeeld, dat nateelt van warmoezerijgewassen slechts is toegestaan, indien die in 1933 ook werd beoefend. Ook dient echter op die oppervlakte de bepei* king volgens de bedrijfsgrootte op de na teelt te worden toegepast. Op land, waarop in 1933 dus alleen een nateelt van warmoezerij ge wasse nen een voorteelt van een landbouwgewas of bol gewas heeft plaats gehad, mag thans dus geen voortelt van warmoezerij voorkomen. Indien dit laatste het geval is, mag ook in 1934 niet eerder begonnen worden met plan ten of zaaien dan in 1933. Zooals bekend is, stellen de overtreders door de strafmaatregelen, welke krachtens de Landbouw-Crisiswet genomen kunnen worden, zeer veel in gevaar. OUDE MAN GEDOOD. Op den weg AssenRolde is Zaterdag middag de zestigjarige J. Tijs door een auto uit Wildervank overreden. De oude man, die doof en bijziende was, werd zoo ernstig gewond, dat hij des nachts in het ziekenhuis te Assen, waarheen hij werd overgebracht, overleed. Den chauffeur van de auto treft geen schuld. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlfjn 57.71 Londen 7.503/4 New York 47% Parijs 9 731/2 Brussel 34.51 Zwitserland 47.97 Milaan 12 55 Madrid 20.22 Oslo 37.75 Kopenhagen 33 55 Stockholm 38.72 Weenen Praag 6.15 Boedapest BEURSO VERZICHT. De handel was van zeer beperkten om- I vang en de koersen vertoonen nagenoeg algemeen een neiging tot reactie. De -moeilijkheden waarin de Amerik. regeering bij de toepassing van haar herstelprogram ma zijn geraakt, de onzekere Europeesche situatie en de weinig voortgang hebbende transferbesprekingen waren daarvan oor zaak. Van de Industr. fondsen hadden Phi- lips-a?ndeelen vrij wat aanbod te verwer ken, hetgeen tot een koersverlies van 3 pet. leidde. Aku's en Unilevers leden een frac- tioneel verlies, terwijl de Ned. Fords op peil bleven. Rubbers verdeeld. A'dam Rub bers volgden den Rubberprijs, welke he den iets lager was, en daalden 1 pet. Ta bakken in doorsnee iets lager, evenals Sui kerwaarden. Amerikanen prijshoudend. Duitsche oblig. nauwelijks prijshoudend. De Acad. Staatsfondsenmarkt gaf onbetee- kenende wijzigingen te zien. TELEGRAMMEN BANDIETEN OVERVALLEN EEN TREIN En berooven passagiers. CHARBIN, 28 Mei (V. D.) Volgens al hier ontvangen berichten zijn drie perso nen gedood en zeven gewond, toen giste ren een bende bandieten een trein over vielen en tot ontsporing brachten, waarna zij de passagiers beroofden. De bandieten slaagden er in te ontkomen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der Ster- zenden, onze innigge- liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer JOANNES KOMPIER in den ouderdom van 77 jaar. Namens de Familie, H. KOMPIER— v. DIEMEN Kinderen en Kleinkinderen Hazerswoude Rijndijk, 27 Mei 1934, De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Woensdag 30 Mei a.s. in de parochiekerk v. d. H. Michaël, 's morgens te 9 uur. 1654 Eenige en algemeene kennisgeving.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3