MAANDAG 28 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Mei 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 771.2 te Valentia. Laagste barometerst.: 752.4 te Helsingfors. Verwachting tot den avond van 29 Mei: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Westelijke wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen re gen, iets zachter over dag. De hooge drukking handhaaft zich ten Westen van Ierland, de uitbreiding naar Frankrijk is niet voortgegaan, ook de de pressie in het Noord-Oosten heeft zich ge handhaafd en brengt zelfs regen in bijna geheel Duitschland, naar nieuwe belang rijker daling op IJsland doet verwachten dat de temperatuur in de bovenlucht zal gaan stijgen, en dit werd door de vliegtuig opstijging hier te lande bevestigd. In Noord en Oost-Duitschland is de temperatuur ver onder normaal, ook Noorwegen bleef koud en heeft plaatselijk sneeuw. In Zuid-Frank rijk blijft het warm. Regen viel vooral in Noord Duitschland en aan de Noorsche Kust op de Britsche Eilanden is het kalm, droog weer met weinig zonneschijn en ongeveer normale temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 14 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CJI. Van Maandagnamidag 9.34 uur tot Dinsdagmorgen 4.21 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 17.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl",, 7 uur 17 gr. C. STADSNIEUWS PLECHTIGE EERSTE H. MISSEN WELEERW. HEER L. VAN TEYLINGEN Onder zeer groote belangstelling heeft gisterenmorgen de weleerw. heer R. D. L. van Teylingen in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart zijne plechtige Eerste H. Mis opgedragen. Terwijl juichende or gelklanken het devote kerkgebouw vervul den, betrad de jonge priester, voorafgegaan door een schare van acolythen (congrega- nisten van de Maria-Congregatie) het zeer kunstzinnig en fraai versierde hoogaltaar van de Mon-Pèrekerk, dat in een zee van licht straalde. Assistentie verleenden de hoogeerw. deken A. H. J. Homulle, als presbyter-as- sistens, de zeereerw. heer J. Vermeulen, pastoor te Den Haag, al3 diaken en de weleerw. heer L. Gudde, kapelaan der parochie van O. L. Vr. Hemelvaart, als subdiaken. Het gemengd koor der parochie, onder leiding van den weleerw. heer Nieveen van Dijkum, zong behalve de wisselende gregoriaansche gezangen, achtereenvolgens op hoogst verdienstelijke wijze, het Veni Creator van W. P. H. Jansen'en de Mis- sa voor vijf-stemmig gemengd koor van Edgar Tinei. Zoowel het gregoriaansche Credo m als de Tantum Ergo na de H. Mis werden door de geloovigen gezongen en, wij mogen het met vreugde constateeren, goed en spontaan medegezongen. Na het Evangelie betrad de weleerw. heer R. M. A. Nieveen van Dijkum, kape laan der parochie, den kansel, tot het hou den van de predicatie. Tot tekst hiervoor had zyneerw. geko zen: „Accipite jucunditatem gloriae ves- trae, gratias agentes ei, qui vos ad caeles- tia regna vocavit: ontvangt de blijdschap van uw roem, dankbaar tegenover hen, die u tot het hemelsche rijk riep". Na een nadere verklaring van deze tekst woorden schetst spr. het priester-zijn: le ven temidden van Gods uitstralende glorie, het zich door Gods grenzenlooze barmhar tigheid uitverkoren weten tot zijn dienaar en zijn vriend; uitdeeler zijn, met kwistige hand, van den overvloed van zijn barm hartigheden leeraar zijn van een weten schap, die nimmer faalt en nooit vergaat; leider mogen zijn van schoone zielen, waaruit het beeld van God in ongeschon den reinheid u tegenstraalt; toegerust met Gods barmhartigheden, beschikken over zijn kostbaar zoenbloed en vergeving schenken en opbeuring en moed aan af gedwaalde zielen, die zwak waren en de liefde van den Hemelvader verloren; in cén woord, drager zijn van de hoogst- denkbare waardigheid en verdediger van de altijd bestreden, maar krachtens God delijke belofte, onvergankelijke waarheid in de onvergankelijke Moederkerk! Maar het is niet alleen vreugde en blijd schap, dat het Priesterschap met zich brengt. Als ooit waar is, dat verhevenheid en adel bijzondere plichten oplegt, dan geldt dit toch zeker in de allerhoogste mate van den Priesteradel. Want al die eeretitels brengen even zoo vele verplichtingen met zich. Wie leven mag in Gods uitstralende glorie, moet althans trachten, de heiligheid te benaderen. De dienaar en de vriend van God zal getrouw moeten zijn, tot zelfs in den dood; zijn liefde voor den Meester zal immer-brandend moeten zijn, als de harten van de leerlingen van Emmaus, ook „als het avond wordt", d.w.z. ook als de men- schelijke natuur gaat spreken, als er groote persoonlijke opofferingen worden gevraagd. De arbeid van den priester zou echter niet vruchtbaar zijn, als hij niet gesteund werd door het gebed van hen, die hij zoo gaarne „de zijnen" noemt. En daarom aan vaardt hij met vreugde en moedige vol harding zijn taak, omdat hij zich gesteund weet door de gebeden van hen, in wier hart leeft een apostolische geest en de lief de van onzen Zaligmaker. Na dit alles is het duidelijk, dat er voor den priester reden te over is om dank te brengen aan den Heer, onzen God. Spr. richt zich dan tot de ouders, broers, zusters en familieleden van den neomist, wier plicht het blijft dank te brengen aan God en te blijven bidden, opdat de jonge priester moge volharden. Ditzelfde vraagt hij ook in zijn slotwoord van de feestvierende parochianen, opdit deze priester eens door den eeuwigen Op perpriester moge worden gekroond. Ongetwijfeld heeft deze met gloed van overtuiging uitgesproken feestpredicatie niet nagelaten diepen indruk te maken, zoowel op den eerw. neomist, als op diens familieleden en op alle geloovigen. Behalve aan zijne ouders en verdere familieleden reikte dc eerw. feesteling aan een zeer groote schare van geloovigen de H. Communie uit, onder welke immer ont roerende plechtigheid het zangkoor ten gehoore bracht, het „O, Salutaris", van L. Refice, voor vier stemmen. Na het beëindigen der H. Mis zong het koor nog het „Alleluia" voor vijf-stemmig gemengd koor van G. P. de Palestrina. WELEERW. HEER J. DE JONG. Hoevele jaren zou het geleden zijn, dat er in de Lodewijkskerk een plechtige eer ste H. Mis werd opgedragen? Zestig, zeventig jaren lang had de St. Lodewijk geen dienst meer gedaan als parochiekerk, tot aan den brand in de St. Petrus, die het kleine kerkje opnieuw tot parochiekerk verhief. Het oude gebouw, dat slechts in het ver leden scheen te leven, ziet thans het he den tot hem terugkeeren. Opnieuw vangen jonge priesterlevens aan binnen z'n witte wanden, weer klinkt de jubel der geloovigen om Gods genaden onder het oude gewelf. Zelfs schijnt de ouderdomszwakte van het kerkgebouw de levensgeesten der parochie zelf te prikkelen, want zelden zag de St. Petrus drie harer zonen tegelij kertijd tot priester gewijd. Zondagmorgen te half 10 droeg de eer ste dezer drie, de weleerw. heer J. de Jong, zijn plechtige H. Mis op. Het altaar was eenvoudig doch uiterst smaakvol versierd en onnoodig te zeggen, dat de kerk tot in de uiterste hoeken met geloovigen gevuld was. De neomyst werd geassisteerd door pas toor Th. M. Beukers als presbyter-assistens, kapelaan G. Mudde als diaken, kapelaan H. Schrama als subdiaken, terwijl kape laan A. Leenders als ceremoniarius fun geerde. Na het H. Evangelie richtte pastoor Beukers zich van het altaar tot de geloo vigen tot het uitspreken van een feest predikatie naar aanleiding van de woorden uit het Epistel van den Zondag: „Ipsi gloria in saecula". Hem zij glorie in eeuwigheid. Vandaag is het wel een heel bijzondere dag, het begin van een heel bijzondere week. Want m zeer vele jaren is het niet gebeurd, dat er drie zonen der parochie tegelijk zijn priester gewijd. Ik herinner mij slechts één geval aldus de gewijde redenaar en dat is 33 jaar geleden, toen ik zelf gewijd werd. Toen waren er ook drie jonge priesters van de St. Petrus- parochie. Het bjjjft in ieder geval een bijzonder feest voor een parochie. Dat is een feest niet alleen voor den wijdeling en zijn familie doch voor de heele parochie waar voor wij wel heel bijzonder dankbaar mo gen zijn aan God. Wij brengen hulde en eere aan God, aan wien alle eer toekomt. Drievuldig- heids-Zondag is wel een uitgezochte dag voor zulk een feest want alle woorden der H. Mis zijn er van toepassing op. Spr. gaat het Evangelie van den dag na, hoe Chris tus zijn Apostelen met een driedubbele macht de wereld in zond. „Gaat en onderwijst" zegt Christus en legt hun het leeraarsambt op de schou ders. „Gaat en doopt", zy moeten optreden als priesters. „Leert hen onderhouden de geboden", ziedaar de hun verleende bestuursmacht. Deze drievoudige macht is ook neerge legd op de schouders van den. jeugdigen priester. Dit bedenkende mogen wij wel uitroe pen „O diepte van de wijsheid Gods, hoe onnaspeurlijk zijn uw wegen". Neen pries ter-worden kan geen vrucht van eigen keuze of van eigen werkzaamheid zijn. Het is een onverdiende gave van God. Daarom hebben wij slechts woorden van dank en hulde te brengen aan de H. Drie eenheid. Aan God alleen zij lof en dank. De priester is een mensch als alle andere, met fouten en tekortkomingen, want God heeft menschen willen uitkiezen. Het is laf om in priesters naar fouten te gaan zoeken. Zou het niet zijn, omdat men er een vergoelijking voor eigen te kortkomingen in zoekt? In lederen pries ter moet men slechts een gezondene van God zien. Wanneer wij thans tegenwoordig zijn bij deze eerste H. Mis, dan zien we niet naar personen, doch denken wij alleen aan de groote gave, welke God heeft wil len schenken aan een der onzen. Laten wy vandaag vooral smeeken om ontferming voor ons zelf en dank bren gen aan God voor de groote gunst van de wijding van drie der onzen. Ipsi gloria in saecula, Hem zij glorie in eeuwigheid. En laten w\j bidden, dat de jeugdige priester van heden zijn hoog ambt met eere zal blijven vervullen en door het leven zal gaan eer brengend aan de H. Drievuldigheid. Eere zij den Vader en den Zoon en den H. Geest, gelijk het was in den beginne en nu en altijd en in de eeuwen der eeuwen. Amen. Het zangkoor voerde onder leiding van den heer J. J. H. Pommée de 3-stemmige Missa in honorem Sanctae Mathildis uit en na de H. Mis het Tantum Ergo van Jo hannes Meuerer en de Priestercantate van A. Th. Vis. WELEERW. HEER J. VAN BEUKERING. Als tweede der drie neomysten van de St. Petrus-parochie droeg hedenmorgen de weleerw. heer J. van Beukering in de Lodewijkskerk zijn eerste plechtige H. Mis aan God op. De kerk was geheel gevuld toen om half tien de plechtigheid een aanvang nam. Bij deze plechtige H. Mis werd de neo myst geassisteerd door pastoor Th. Beu kers als presbyter-assistens, past. F. C. v. Beukering uit Haarlem, oom van den neo myst, als diaken, den weleerw. heer L. van Teijlingen als subdiaken en kapelaan A. Leenders als ceremoniarius. Het altaar en priesterkoor was met bloemen schoon versierd. Op het priesterkoor hadden kapelaan G. Mudde en kapelaan H. Schrama plaats genomen. Door het zangkoor werd onder leiding van den heer J. Pommée een driestemmige Mis van Perosi gezongen. De feestpredicatie werd gehouden door den zeereerk. heer F. C.i v. Beukering, pas toor te Haarlem, die aanving met te wij zen op het Kerkelijk feest van heden, het feest van den H. Augustinus, een heilig priester, die in 600 arbeidde in Engeland. Het leerend gedeelte der H. Mis, het Epis tel en het Evangelie, geeft dan ook de ge dachten van St. Paulus en St. Lucas over de waardigheid, de bediening en de pas sende deugden van den priester. In de wisselende gebeden van dit Kerkelijk feest wordt het priesterschap vergeleken met een kleed. „Ik zal hem bekleeden met een gewaad van glorie", zegt de Heer. Ook nu is dit nog zoo, aldus de gewijde redenaar. Het priesterlijk gewaad verzin nebeeldt de waardigheid, de bediening en de deugden van den priester. Hij draagt die gewaden voor het volk en bij het be kleeden bidt hij bij ieder stuk een gebed, waarin hij vraagt om de speciale pries- terdeugden. De gewijde redenaar verklaart dan stuk voor stuk het kleed van den pries ter, de lange, zwarte toga duidt op de waardigheid en ernst, het amict de bescher ming der zintuigen, de albe het zinnebeeld der reinheid, de cingel het beeld der inge togenheid, de manipel, die evenals de stola aanduidt de man van arbeid en lijden, het kasuifel, dat aanduidt dat hij voorgaat in het dragen van het kruis en tegelijkertijd het kleed der liefde. De priester, zoo vervolgt de gewijde redenaar, wordt wel vergeleken met Maria, maar terwijl Maria eenmaal aan de we reld de Verlosser schonk, doet de priester dit iederen dag en wel onlijdelijk en on sterfelijk. Tenslotte sprak de gewy'de redenaar over de vreugde van de Moeder van den neomyst om daarna de vraag te stellen: Moeten wij ons bedroeven, omdat de Va der niet lichamelijk bij dit feest kan te genwoordig zijn? We kennen zijn deug den, hij bouwde niet alleen huizen van steen, maar hy bouwde ook zijn kinderen op als waardige tempels van den H. Geest. Als christenen betrouwen wij, dat hy thans als loon God aanschouwt en dat hy in die aanschouwing, beter dan wij, be grijpt de waardigheid van den priester, dat hij gelukkiger is dan wy allen te sa men. Tenslotte tot den neomyst sprekend zegt de gewy'de redenaar: Moge God u helpen, vele jaren lang met liefde en toe wijding te arbeiden, u helpen uw pries- terziel gesierd te houden met de u pas sende priesterdeugden. Dan zal het kleed van gerechtigheid en heiligheid voor u zijn een stola gloriae, een gewaad van glorie. Hierna werd het H. Misoffer voortgezet. Onder het Offertorium werd het Ecce Panis van van Leeuwen door den heer Goddijn ten gehoore gebracht Na de nut tiging reikte de jonge priester aan zijn familieleden de H. Communie uit. Na het driestemmige Tantum Ergo van J. Meijer gaf de neomyst den zegen met het Allerheiligste. De Priestercantate van Vis, door het zangkoor ten gehoore gebracht, besloot deze treffende plechtigheid. Hedenmiddag van half drie tot vier uur werd ten huize van den neomyst een druk bezochte receptie gehouden. HET IS GESLAAGD! Katholiek Leiden heeft aan ons vertrou wen beantwoord. Ruim 4000 speldjes zyn verkocht Het financieel resultaat is uitstekend. Aan honderden werklooze jongëren kan hulp worden verleend in onze werkkam pen te Baarn. En geestelijk versterkt zul len zij staan in den nood van dezen tijd; zij weten zich gesteund door duizenden. Hartelijk dank aan de werkers, die den Zondagmorgen offerden voor hun broeders. Dat was echt Gezellenwerkl Dank aan ons katholieke dagblad „De Leidsche Courant". Dank aan allen, die ons steunden» Het is geslaagd! Katholiek Leiden, wy danken u! Het Comité van Actie. HARMONIEKAPEL T. EN D. Viering 25-jarig bestaan. Na de opening der feesten, die Donder dag 1.1. werd ingezet met een muzikale rondwandeling door de stad, had Zaterdag middag 4 uur de receptie plaats in de klei ne zaal der Stadsgehoorzaal. De receptie. Op deze ontvangst, waarvan druk ge bruik gemaakt werd, om het bestuur van de jubileerende vereenigirfg te feliciteeren, merkten wy ook op de heeren A. H. Dros Jr., H. H. Tieleman en H. W. Tieleman Jr. De kleine zaal vertoonde by onze bin nenkomst al reeds een feestelijk aanzien. Tal van bloemenmanden stonden voor het bestuur opgesteld, terwijl nog steeds nieu we cadeaux binnenstroomden. 0:a. een zil veren lauwertak van eenige oud-leden uit Maarssen, een zilveren beker van de Gebrs. I. en J. Boon, beiden oud-leden dezer ver., een zilveren krans van „Perosi", terwijl het damescomité de vereeniging §en stel prachtige lichtbakken aanbood, benevens een zilveren lauwerkrans. Alles op te noe men van hetgeen aangeboden werd zou onmogelijk zyn, en de meesten hebben de bloemen etc. dan ook wel op de uitvoering kunnen bewonderen. Ruim half zes sloot de voorzitter deze druk bezochte receptie, waarna des avonds de feestelijke viering in de Stadsgehoor zaal plaats had. De feestavond. Ruim half negen werd de feestavond voor een nagenoeg geheel bezette zaal met den „Jubileum-marsch" van J. Noordanus Sr., op waardige wijze geopend, die ons door zyn uitvoering het beste voor dezen avond deed verwachten. De waarnemend voorzitter der feestcom missie verkreeg hierna het woord, om een reeks gelukwenschen, waaraan schier geen einde scheen te komen, af te steken. In het byzonder bracht spr. een woord van dank aan de directie van de fa. T. en D., die door haar financieele zoowel als dor haar moreele steun, den verderen op bloei van deze vereeniging mogelijk heb ben gemaakt. Spr. bood de directie als blij vend aandenken een vergrooting aan van de Harm. Kapel T. en W., hetwelk door de directie op hoogen prijs werd gesteld. De heer H. H. Tieleman sprak hierna met eenige hartelijke woorden zyn geluk- wensch voor deze vereeniging en haar di recteur uit, en bood aan de vereeniging een enveloppe met inhoud aan, terwyl de directeur, de heer Noordanus, een krans in ontvangst had te nemen, waarby spr. zijn dank uitsprak voor de goede leiding welke hy aan dit korps geeft. Vervolgens wenschte de voorzitter nog twee jubilarissen geluk, twee leden n.l. die reeds vanaf de oprichting van dit korps lid waren, de heeren Filippo en Kettenis. Beiden werd een aardig geschenk overhan digd n.l. een boekenkast en een barome ter. Ook bracht spr. een woord van dank aan de leden van het damescomité, voor het onvermoeide werken, waardoor de ver. in staat is gesteld, dezen feestavond te ge ven. Aan de dames werden bloemen aangebo den. Het muzikale gedeelte van het program- .ma werd hierna afgewerkt, en wel op een manier, waarvoor wy respect hebben. De directeur heeft ons hier getoond, met een kleine, waar stevige bezetting goede muziek te kunnen geven. Keurig was het nummer „Gruss an's Herzliebchen" van W. Bahme. De jonge so list, de heer H. Jagel Jr., toonde hier zyn piston wel in zyn macht te hebben; keurig werden de verschillende gedeelten uitge voerd. Een woord van lof voor dezen veel- belovenden jongen solist. De marsch „Ars longa vita brevis" v. J. Noordanus was een in alle opzichten mooi uitgevoerd nummer, al mocht het dan met de klaroenen een beetje hard geklonken hebben voor de eerste rijen. Hulde brengen wy hier in het byzonder aan den directeur, die behalve de kunst van dirigeeren, ook de kunst van compo- neeren verstaat. Vooral de marschen van dezen componist konden ons in alle opzichten voldoen, en wy wenschen de vereeniging dan wel geluk met haar eminenten directeur. Na de pauze kwam het komische ge deelte van het programma aan de beurt. Wij hebben dan ook eenige uren op amu sante wyze zoek kunnen brengen. „The Dutch Players" zorgden voor aangename vroolijke muziek, terwijl de bekende ko- miek-parodist, ons vele vroolijke oogen- blikken bezorgde, en het gezelschap dik wijls deed daveren van het lachen. De verdere medewerkenden voor dit ge deelte van het programma hebben allen het publie aangenaam weten bezig te houden, zoodat ver na middernacht met het bal o. 1. v. den heer A. A. v. Wijk, werd aangevan gen. Het bestuur kan op een welgeslaagde feestviering terug zien, terwijl het concert Woensdagavond in den Theetuin „Oud- Hortuszicht" een waardig slot mag worden voor dit 25-jarig jubileum. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de' beslissing op het verzoek van: a. A. W. v. d. Poel om vergunning tot het op richten van een rookerij en een inrichting voor het bewerken van vleeschwaren in het perceel Oude Rijn No. 64; b. de N.V. Meel fabriek „De Rijn", v/h Firma Wed. T. Bots, om vergunning tot het oprichten van een meelfabriek in het perceel Utrechtsche Jaagpad No. 2, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRLJEN, Secretaris. Leiden, 28 Mei 1934. AGENDA LEIDEN. Maandag, 3 Octobervereeniging, Mei-ver gadering in den Vergulden Turk, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Mei tot en met Zondag 3 Juni a.s. waarge nomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. KIND DOOR AUTO AANGEREDEN. Aan gevolgen overleden. Zaterdagmiddag omstreeks half zes is in de Oegstgeesterlaan het 2-jarige jongetje H. F. S., wonend in de Mariënpoelstraat, dat met grootere kinderen in de Oegstgees terlaan aan het spelen was, plotseling uit een tuintje komen loopen en den weg over gestoken. Juist naderde de auto van A. N. P. O. uit Wassenaar, die nog probeerde 'n aanrijding te voorkomen, hetgeen echter niet gelukte. Het kind kwam onder de auto terecht en werd zwaar gewond naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, waar het aan de bekomen verwondingen is overleden. R. K. VEREENIGING VAN HANDELSREIZIGERS. De afd. Leiden der Ned. R. K. Vereeni ging van Handelsreizigers vergaderde Vrij dag in het' gebouw van den R. K. Volks- Bond. Te ongeveer kwart over negen opent de voorz. de vergadering met den chr. groet en heet de aanwezigen hartelijk welkom. Hij spreekt er zijn genoegen over uit, dat zoo velen zijn gekomen en vraagt daarna voorlezing der notulen, welke onveran derd worden goedgekeurd en geteekend. De ingekomen stukken bevatten een schrijven van het Hoofdbestuur betreffen de het genomen besluit der laatst gehou den algemeene vergadering, n.l. het lid maatschap der N. S. B. wat niet kan samen gaan met het lidmaatschap van St. Chris- toffel, en waarin het afd. bestuur er op wordt gewezen op .en ander te letten. Daarna deelt de Voorz. mede dat op 10 Juni a.s een Eucharistische dag zal worden gehouden op den Burcht. Hij spoort allen aan namens de Vereen. „De Vriendenkring van het H. Sacrament", welke dezen dag organiseert, om deel te nemen, opdat de afd. met een zoo groot mogelijk aantal leden vertegenwoordigd zal zyn. De kosten be hoeven zeker geen bezwaar te zijn, nl. 20 cent voor 's morgens en 's middags te sa men, waarvoor men dan boekjes ontvangt, opdat men de plechtigheid in zijn geheel kan volgen. Verder wordt medegedeeld, dat op 23 en 24 Juni a.s. te Den Bosch de Katholiekendag wordt gehouden, waar voor spr. aller medewerking vraagt en ver zoekt zich voor 10 Juni a.s. op te geven aan het secretariaat. Van het aantal deel nemers hangt veel van de kosten af. Hoe grooter het aantal, hoe kleiner de reiskos ten. Daarna volgt verslag der gehouden alge meene vergadering door den heer v. d. Fluit Uit zijn gegeven verslag blijkt met hoe veel ernst de toestand door het hoofdbe stuur onder het oog wordt gezien. Spreker wenscht er den nadruk op te leggen, dat het zeer zeker niet aan het hoofdbestuur ligt, dat de rechtspositie der handelsreizigers nog steeds niet wettelijk is geregeld, en dat er door het hoofdbestuur regelmatig op behandeling van het wetsontwerp wordt aangedrongen. Voor verdere bijzonderheden verwijst spr. naar een nummer van het orgaan, waarin het verslag in zijn geheel is afge drukt. De voorz. dankt spr. voor zijn gege ven verslag en verzoekt vervolgens den gedelegeerden der vakgroep hun verslag uit te brengen. Voor zoover deze aanwe zig waren wordt aan het verzoek voldaan. En nogmaals blijkt hieruit hoe noodzake lijk de vakgroep vergaderingen zijn. En van hoe uiteenloopende aard de moeilykhe- den in de verschillende groepen zich voor doen. De voorz. da kt ook deze heeren, deelt daarna zijn bevindingen mee, als ge delegeerde der groep agenten, waaruit blijkt, dat voor deze groep collega's de nood wel het hoogst is gestegen. De eerw. adv. komt hierna ter vergadering en wordt har telijk welkom geheeten. Van de rondvraag wordt door velen gebruik gemaakt. De secr. deelt mede, dat hem is opgedragen ter kennis aan de vergadering te brengen, dat de leden van St. Christoffel, ook al vergaderen zij niet in den Burcht toch de vrienden zijn en blijven van den heer Bak ker. Dan volgt een uitgebreide discussie over de vergadergelegenheid, waarin o. a. de eerw. adv. zijn meening zeer duidelijk te kennen gaf. De voorz. deed daarna de mededeeling, dat het bestuur daaromtrent nogmaals een uitvoerige bespreking zal houden waarvan het resultaat op een vol gende vergadering zal worden bekend ge maakt. Hij sluit daarna deze vlotte verga dering met den Chr. groet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2