5T-J05EPH5 GEZELLEri I VEREEniGIriG 3 ZATERDAG 26 MEI 1934 V DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. ft AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan eén der redactieleden: Mejuffrouw LAURA WERY, Pieterskerkkoorsteeg 15, Leiden: Zr. I. VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwijger- laan 25, Oegstgeest; Mevr. FEHMERSBOER KNOTTNERUS, Warmonderweg 37. H. DRIEVULDIGHEIDS-ZONDAG. Wie ia het, Die zoo hoog gezeten Zoo diep in het grondelooze licht Van tijd noch eeuwigheid gemeten noch ronden Zonder tegenwicht bij Zich bestaat? Geen steun van buiten ontleent Maar op Zich Zeiven rust. En in Zijn Wezen kan besluiten Wat op en in Hem onbewust van wanken Draait en wordt gedreven Om het een en eenig middelpunt: Der Zonnen zon, de geest, het leven. De ziel van alles wat gij kunt bevroeden of nimmermeer bevroên. Hert Hart, de Bronaar, d' Oceaan en Oorsprong, Van zoo vele goeden als uit Hem vloeien en bestaan Bij Zijn Genade en Alvermogen En Wijsheid Die hun 't wezen schonk uit niet. Dat's God, Oneindig Eeuwig Wezen Van alle ding, dat wezen heet. JOOST v. d. VONDEL. H. Drievuldigheids-Zondag is de Zondag die heel speciaal gewijd is aan het ondoor grondelijke geheim van de H. Drievuldig heid, een dag speciaal voor de aanbidding en verheerlijking van God. Op de andere groote feestdagen. Kerst mis, Paschen en Pinksteren, vieren wij een geloofsgeheim, dat op de een of andere ma nier mede in betrekking staat tot ons, nu vieren wij een dag louter God ter eere. Met Kerstmis, Paschen en Pinksteren hooren wij in het Evangelie, hoe wij de vrede door Christus kunnen erlangen, of hoe Christus ons den inner lij ken vrede toe- wensch en geeft; met het feest van de H. Drieëenheid moeten wij weer erkennen, wat Augustinus na zijn jarenlange zwerf tochten buiten God zoo diep besefte: dat het hart van ons, menschenkinderen, pas rustig is, wanneer het rust in God. Wij schepselen van God zijn gemaakt door God om God en kunnen onze herkomst alleen ten koste van de grootste onrust verloo chenen. Als wij in onzen tijd rondzien naar de groote onrust In de wereld en de menschen rondom ons, dan blijkt het wel dat er heel velen op zwerftocht buiten God zijn; dan moeten wij Zondag veel en goed bidden voor eigen vrede en die van anderen. OFFICIEEL NIEUWS. KATHOLIEKENDAG te den Bosch op 23 en 24 Juni Zondag 24 Juni zal de algemeene Katho liekendag te den Bosch gehouden worden. Het programma van den Zondag is: 10 uur. Aankomst der deelnemers. 10.30 uur. Plechtige H. Mis, opgedragen door Z. Exc. Mgr. Diepen op de Parade. 11.3012 uur. Onmiddellijk na de H. Mis vergadering op de Parade van alle deel nemers rond het Hoogw. Episcopaat Korte toespraken van Z. H. Exc. Mgr. J. A. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht; Zeereerw. heer Rector Th. v. Galen. 12 uur. Ontruiming van de Parade. 12.302 uur. Koffiemaaltijd op de ter reinen langs de Hekellaan. Deelnemers brengen zelf boterhammen mede! I.30 uur. Opstelling van de demonstratie- stoet. 2.30 uur. Vertrek van de stoet 8.30 uur. Défilé langs het Kardinaal v. Rossum-monument waarvan de onthulling plaats heeft gehad. Vanaf 5 uur vertrek van de deelnemers. Aangezien er in Den Bosch slechts plaats ruimte is voor 24 25.000 deelnemers en 1 voor een goede ontvangst van een grooter aantal door het Comité niet kan worden ingestaan moeten de leden van den R. K. Vrouwenbond, die dien Zondag naar den Bosch willen gaan zich vóór 29 Mei a.s. opgeven bij onze secretaresse mej. S. v. Deene, Breestraat 12, alhier, en tevens 25 cent voor de deelnemerskaart betalen. Natuurlijk draagt iedere deelneemster dien dag in den stoet het insigne van den R. K. Vrouwenbond. Neemt deel aan den Katholiekendag! LEESPORTEFEUILLES. Aangezien de meeste abonnementen op de tijdschriften met 1 Juli opnieuw kunnen ingaan, is er besloten om pas 1 Juli met de leesportefeuilles te beginnen. Indien in Oegstgeest zich nog enkele le den opgeven, kan ook daar een kring ge vormd worden. EXCURSIES. Er blijkt animo voor de excursies te be staan; geeft u op voor: excursie naar 't Zeiss-planetarium in den Haag, kosten pl.m. 95 cent; excursie naar de Glasfa briek in Leerdam (heen over Rotterdam, Dordrecht, terug over Utrecht, pl.m. 9 uur vertrek, thuiskomst 5 uur). „8ANCTA VERONICA", Ziezoo de schoonmaak is achter den rug! Een ware opluchting. Nu krijgt iedere vrouw weer meer tijd voor een handwerkje. Onze vereen, zal u gaarne hiervoor mate riaal verstrekken. Reeds vele leden van den R. K. Vrouwenbond helpen ons gere geld, doch wij zouden zoo gaarne zien, dat dit nog veel meer dames deden door ook eens een kleed in gs tukje voor ons te naaien of te breien. U weet, de werkeloosheid woedt nog on verminderd voort en daardoor is het aan tal Stille Armen nog zéér groot. Helpt u ook mede deze armoede te lenigen door ons te helpen! 7 Juni as. houdt ons bestuur weder zit ting in de Bovenzaal van het Vincentiusge- bouw, Hoogl. Kerk gracht 32, van 35 uur. Mogen wij ook uw bezoek verwachten? 't Is zóó hard noodig. Door uwe hulp, 't Kehoeft slechts gering te zijn, kan er zoo ontzettend veel goeds gedaan worden! Wij rekenen op een druk bezoek; veel geknipt goed, wol en katoen zullen wij gereed leg gen en wij hopen dat er niets overblijft! VAN ALLES WAT, De bovennatuur berust op de natuur, niet omgekeerd. Zoo heel dikwijls kan men nlet-Katholie- ken ontmoeten, die zulke hoogstaande men schen zijn en dan verwondert men er zich over, dat zij dat zonder doopsel en zonder onze groote genademiddelen zijn gewor den. Daarnaast vindt men onder de katho lieken zoo veel, wat half en oneerlijk is, wat ten deele aan de opvoeding kan lig gen. De niet-katholieken leggen zich meer toe op de natuurlijke deugden en veron derstellen ze van zelfsprekend in elkaar en eischen ze van de kinderen, terwijl ze bij ons vaak wat in 't gedrang komen. Heel typeerend beschrijft Dom. Willibrord Ver kade in zijn boek „Der Antrieb ins Voll- kommene" de sfeer van het liberale Hol- landsche gezin, (blz. 144146) wat ik hieronder vertaald laat volgen. Pater Verkade beschrijft zijn bezoek aan Holland en Zaandam, nadat hij reeds lang Benedictijn in Beuron was. Ondanks de vele bezoeken, die ik bulten de stad moest maken, bracht ik menige dag bij mijn ouders door. 's Avonds zaten wij drieën bij een kopje thee gemoedelijk bij elkaar. Alles was net als vroeger. Langs de ramen hingen de lange gordijnen uit zware donkere stof neer. Het gaslicht zoemde zachtjes. Af en toe hoorde men een koets over den weg buiten voor het huis. Moeder schreef een brief aan een van haar getrouwde kinderen, Vader las de krant, ik een boek. Maar bij dat al werd het ge sprek nooit lang onderbroken. Hoeveel gevoel voor huiselijkheid en trouw aan 't gezin hadden toch deze bel de lieve oudjes en wat een zegen rustte daarop! Acht kinderen hadden zij grootge bracht, en allen hadden het tot iets ge bracht, ofschoon zij geen boeken over pae- dagogie hadden gelezen en ons niet volgens bepaalde regels hadden opgevoed. Toen ik mijn vader bij het feestelijke diner op zijn zeventigste verjaardag voor mijn opvoe ding bedankte, zei hij, dat ik hem al te zeer geprezen had. Hij had gewoonlijk slechts dat gedaan, wat het oogenblik hem ingaf. Overigens konden mijn ouders zich nooit wegens het groote kinderaantal te veel met ieder afzonderlijk bemoeien, wat ik tegen woordig als iets gelukkigs beschouw. Het goede werd van zelfsprekend verondersteld en het slechte verachtelijk gemaakt. Eeni- ge algemeene princiepen en een paar do zijn kernachtige gezegden, die dikwijls herhaald werden, oefenden een blijvende invloed op ons uit. Dikwijls heette het: Wie het onderste uit de kan wil hebben, krijgt 't lid op zijn neus. Stel je niet aan. Men moet een teleurstelling kunnen ver dragen. Een vogel in de hand is beter dan tien in de lucht. Wie wil, kan alles. Houdt steeds woord. Enz. Het beslissende was echter het bovenge noemde familiegevoel, de trouwe band van mijn ouders en hun teere, maar geenszins overdreven zorg voor ons, kinderen. Vrij van iedere sentimentaliteit en aanbidding van eigen vleesch waren zij er eigenlijk slechts op uit om uit ons behoorlijke men schen te maken en ons een bestaan volgens onzen stand te verzekeren, waarbij ook een buitengewoon succes niet was uitgesloten. Steeds opnieuw hield mijn vader ons, jon gens, mannen voor, die het in htm leven tot iets hadden gebracht. Voor eergierig heid behoefde hij ons niet te waarschuwen, die was al door de typische Hollandsche uitdrukking „het haantje de voorste spe len" belachelijk gemaakt. Deze opvoeding miste het direct heen- wijzen naar God, als het hoogste Goed, waarnaar gestreefd moet worden. Zij was echter gedragen door den geest van het Christendom. IMTERPAROCHIEELE h*A AAN DE SENIOREN, COM MISSARISSEN EN GEZEL LEN VAN ONS DISTRICT. Zondag zal zijn een dag van actie voor heed ons district. Dien dag aan 't werk, Of fervaardig; zoo moet een gezel immers zijn. Gij werkt voor uw mede-gezellen. Gij kent 't schitterend doeL De opbrengst is geheel te bate van ons Werkloozen-kamp „de Liebaard", waar Katholieke werklooze jonge mannen steun vinden otm niet door den nood der tijden den moed te verliezen. Wel krijgt 't Centraal Verband subsidie van 't Rijk, maar die subsidie is niet toerei kend, is een tegemoetkoming. Zorgt gij dus dat door uw offervaardigheid de speld jesdag slage, opdat dit werk, dat in onzen tijd allernoodzakelijkst is, stand moge hou den. Jonge mannen, vol ijver aan 't werk. Zorgt dat ailles goed verloopt. Zondagmid dag verwachten wij U met volle bussen en de leege kussens aan ons Vereenigingsge- bouw op 't Rapenburg. H. Schrama, distr iets -praeses Aan onze Verloofden van het district. Zondagmiddag 3 Juni a.s. verwachten wij alle Verloofden van de verschillende Ver- eenigingen uit ons district met hun meisjes om 4 uur op *t Rapen/burg. Laat de opkomst minstens zoo goed zijn als de vorige maal, maar als 't kan nog beter, ook al lokt 't weer U uit tot fietstochten en dergelijke. Kamt, er wordt op U gerekend. H. Schrama, districts-praeses. Als vertegenwoordiger van den Raad van Bestuur is aan bestuur van het Kemiper- mansfonds toegevoegd, de heer J. Vree burg, Witte Singel 46 en aan de R. K. Sport- afdeedding de heer H. Braakman, Cobetstraat 48. Wegens andere bestuursfuncties heeft de hear P. v. Berge-Henegouwen bedankt als bestuurslid van beide bovenstaande in stellingen. Dinsdag vervalt wegens Priesterfeest onze Paladijnen bijeenkomst. Ook Woensdag zooals eerst bepaald was. Vanwege andere vergaderingen kan deze bijeenkomst niet plaats hebben. Deze vergadering wordt nu gehouden Vrijdag 1 Juni om 8.30 uur Pala- dijnenraad en om 8.45 Paladijnen. WAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET. (57) Wanneer iemand op eigen risico iets on derneemt en het lukt, is dan het resultaat of winst zijn eigendom? Ongetwijfeld, ja. Want juist door dien arbeid van hem is ook het resultaat van hem. Daarbij komt, dat hij niemand heeft noodig gehad, 't was alles eigen opzet en uitvoering. Perse behoeft hij geen mensch wat te geven; hij mag natuurlijk weL Het resultaat van den arbeid wordt ech ter geheel anders, als er een samen gaan is van kapitaal en arbeid. Leo Xin sprak van een absolute waarheid, dat „die rijkdommen der staten uit niets an ders geboren zouden worden dan uit het werk der arbeidende Masse". Of nu de men schen een handwerk beoefenen, ofwelwerk tuigen en machines gebruiken, de arbeid aan iets geeft een gedeeltelijk recht op het resultaat van dien arbeid. Gedeeltelijk? Ja, want ook hij, die zijn kapitaal ter beschikking stelde heeft een gedeeltelijk recht. Zoowel de leidende als de uitvoerende macht verricht een bepaaldelijke taak om een gesteld doel te bereiken. En deze twee hebben recht op de mogelijke resultaten. Dit alles moeten we echter duidelijk zien in de natuurlijke orde, zooals Paus Pius schrijft: „Maar niet minder ligt het voor de hand, dat ook die uiterste krachtsinspan ning vergeefsoh en vruchteloos zou geble ven zijn, ja, dat zelfs geen poging had kun nen ondernamen worden, als niet God, de Schepper van alles, in Zijn goedheid te voren den natuurlijken rijkdom en midde len, de krachten en de schatten der natuur had versohaft". Voelt u wat de Paus bedoelt? Al ons wer ken is niets anders dan het toepassen van onze krachten op de gaven der natuur. God heeft met gullen hand al dat sohoone en goede ons gegeven en nu moetien wij die gaven benutten. De mensch is toch koning in wat God geschapen heeft? Onder „kapitaal" moeten we verstaan niet enkel 't geld, maar ook den eigenaar. De een is eigenaar van het andere, maar die een heeft in 't verleden al te veel om zichzelf gedacht en om „het lieve gelletje". Het moet toch o.i. wel erg geweest zijn, dat een Paus Leo striemende slagen moest toebrengen aan het kapitaal en dat, na veertig jaren, onze Paus kon neerschrijven: „De totale opbrengst, al de overschotten werden geregeld door het kapitaal opge- eisaht, terwijl de arbeider ternauwernood het noodzakelijke werd gelaten, om zijn ar beidskracht te herstellen en nieuwe ar beidskrachten te kweeken. Want ander den dwang van een onvermijdelijke economi sche wet zoo heette het stapelde het kapitaal zich op uitsluitend bij de gefor- tuneerden, terwijl krachtens diezelfde wet de arbeiders voor eeuwig veroordeeld wa ren tot gebrek of minstens tot een arm zaligen levensstandaard". Deze theorie dier zjg. Manchester-libera len, gevolgd door de wrange praktijk, is d e oorzaak geworden tot een vérbdtterenden tegenstand van de arbeiders, in wier mid den Marx, Liebknecht e.a. het zaad der re volutie strooiden. En typisch is het, dat tegenover die oer-liberale leer een nieuwe phanitasie is komen te staan. Want zoowel liberalisme als socialisme meende een volkskracht te zijn, maar beiden zijn los van een geestelijke fundatie uitgegroeid tot onnatuurlijke instanties, tot een stuk phantasie. En zeg ons nu niet, dat bedde stelsels bruikbaar zijn omdat er toch ook wed wat goeds in zit. Dat goede, ja, dat kunnen we gebruiken, maar in-zich zijn beide stelsels nooit te aanvaarden. De Paus betitelt ze als een „Verleidelijk gif", de praktijk van beiden heeft als resultaat een zinkend Europa. We kunnen weer eens een „ver gissing" zien met al haar gevolgen. Maar dan een schromelijke vergissing, die des te erger is, naarmate ook katholieken in hun practisch leven liberaal of socialist waren ensoms nog zijn. S. M. MISSIECLUB VOOR HET ST. PETRUS LIEFDEWERK. Door ruim 200 gehuwde en ohgehuwde Gezellen is wederom 250.bijeenge bracht voor onzen beschermeling Joannes Maria Viilavaragen. Door 14 ijverige zelateuns is maandelijks één dubbeltje bij de leden gehaald voor dit mooie doel, en hun kamt zeker een woord van hartelijken dank toe. Moge hun ijver altijd zoo blijven! Namens bet Liefdewerk zeggen wij alle Gezellen hartelijk dank voor hun betoonde milddadigheid, die vooral in dezen tijd bui tengewoon op prijs gesteld wordt; O. L. Heer zal ongetwijfeld dat alles rijkelijk ver galden. Mochten er nog Gezellen zijn, die dit werk willen steunen, dan kunnen zij zich daarvoor opgeven bij den Hoofdzelateur Th. Kriek of bij den huismeester W. Boogers. Want hoe heerlijk is t, dat wij kunnen zeggen: door de off ens en de gebeden der Leidsche Gezellen zal deze student eens Priester worden! Blijft ons werk steunen! Tevens ontvingen wij onderstaand schrij ven van onzen priester-student. Pauselijk Sesminard te Kandy Greykxn. Zeer vereerde Weldoeners! Weer is ons, vol hoop en verwachting, een heerlijk studiejaar aangebroken; een jaar, dat ons in staat stelt, grootste dingen te doen. Een nieuw jaar dius, vol verwach ting van komende vreugden en vervulling van gekoesterde hoop. De eerste en beste dezer vreugden is voor mij, ongetwijfeld, het groote voorrecht, dat ik mij tot U, mijn Weldoeners, mag wen den. Gods zegenrijke voorzienigheid toch heeft U in staat gesteld, te zorgen voor mijn weilzijn in het Seminarie. Terwijl ik dezen brief schrijf, gaan mijn gedachten uit naar dat voor mij onbekende, maar beminde Land, heel ver in Europa, en voel ik mij doordrongen van mijn onmacht, U ooit uw goedheid en offervaardige liefde te kunnen vergoeden. Sprekend over de Liefde, beval onze Heer, dat de linkerhand niet mocht weten wat de rechterhand deed. Aldus gaat het ook mij, die genieten mag van uwe lief devolle zorg: ook ik ken de hand niet, die zoo milddadig voor mij is. Daarom stel ik dan ook al mijn vertrouwen op den Heer, die U uw rechtvaardig loon in overvloedige mate zal schenken. In November heb ik met goed gevolg mijn examen Tbedlogie gemaakt; wat U, naar ik hoop, zeer aangenaam zal zijn. Dit geluk werd weldra gevolgd door het nog grootere geluk van het ontvangen der twee lagere wijdingen, op 21 December j! Thans resten mij nog drie korte jaren van ingespannen studie, alvorens ik een priester Gods zal zijn. Ik ben nu in de tweede klasse Theologie, alwaar wij onder wezen worden in de kennis van God, de Moraal en het Kerkelijk Recht. Wanneer ik nu, einde van dit jaar, mijn overgangs examen doe, dan zal ik Candidaat zijn in de H. Godgeleerdheid. Aan ons Seminarie is een vleugel bijge bouw, zoadat er nu plaats is voor 200 studenten. Onze Bisschop, Dr. Lawrence Fereira, van Kotor, gaat begin Maart scheep naar Europa en bezoekt dan ook de Heilige Stad. Mogelijk dat U hem op een zijner rei zen nog zult ontmoeten! Met de beste wenschen en gebeden tee- ken ik, Uw steeds dankbare Joannes Maria Viilavaragen. Kolpings Wandelclub Leiden K.W.C.L. Voor as. Zondag is er een tradningB- miainsch. Wie daar aan wil deelnemen, moet op tijd in de zaal zijn. Verder is er Zondag 10 Juni een Kolpingsmarsch in Alkmaar. Geef je^ zoo spoedig mogelijk op bij den secretaris. Afstand is 35 K.M. A.s. Woensdag is er een algemeene leden vergadering. Vele en tevens gewichtige mededeelingen zijn er te doen. Komt dus allen. Tot ziens. KALENDER DER WEEK FEESTDAG VAN HET ALLERHEILIGSTE SACRAMENT. ZONDAG 27 Mei. Feestdag v. d. Allerh. Drieëenheid. Mis: Benedicts sit. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. len Zondag na Pinksteren. Prefatie v. d. Allerh. Drieëen heid. Kleur: Wit. 't Verheven Geheim der Allerheiligste Drieëenheid, één God in drie Personen, kunnen wij met ons zwak menschenver- stand niet begrijpen. Brengen wij het heer lijk offer- van ons geloof, vandaag vooraL Eeren wij door een echt katholiek geloofs leven den Vader, den Zoon en den H. Geest, de Ayerheiligste Drieëenheid en onverdeelde eenheid. N.B. Vanaf heden wordt niet meer ach ter den Introitus, Offertorium en Commu- nio Alleluja gezegd en in plaats van de twee Alleluja's met verzen wordt weer ge zegd een Graduale en één Alleluja met vers, omdat gisteren de Paaschtijd geëin digd is. MAANDAG 28 Aug. Mis v. d. H. Augus tinus, Bisschop en Belijder: Sacerdotes. Ge wone Prefatie. Kleur: Wit. De H. Augustinus, Benedictijn, werd in 597 door Paus Gregorius I naar Engeland gezonden met veertig zijner monniken, waar zij den koning van Kent met velen zijner onderdanen voor het H. Evangelie wonnen. Augustinus vestigde zijn bisschop- pelijken zetel te Kantelberg, sindsdien het eerste der Engelsche bisdommen. De H. Augustinus wordt de Apostel van Enge land genoemd. DINSDAG 29 Mei. Mis v. d. H. Maria Magdalena van Pazzi, Maagd: Dilexisti. 2e gebed A Cunctis Tom de voorbede der Hei ligen); 3e naar keuze v. d. priester. Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Wit. De H. Maria Magdalena, van de Floren- tijnsche familie Pazzi, is door God bijzon der bevoorrecht mét een zeer groote liefde tot God en den naaste. Na een wonderbaar leven van liefde, boete en lijden, stierf zij als Carmelites den 25en Mei 1607. WOENSDAG 30 Mei. Mis v. d. len Zon dag na Pinksteren: Domine. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Felix I, Paus en Martelaar; 3e A Cunctis; Geen Credo. Gewone Prefa tie.. Kleur: Groen. Of de Mis v. d. H. Felix: Statuit. Gloria. 2e gebed v. d. len Zondag na Pinksteren. 3e A Cunctis. Geen Credo. Gewone Prefa tie. Kleur: Rood. DONDERDAG 31 Mei. Feestdag v. h. A!- lerheilgste Sacrament. Dag van devotie. Mis: Cibavit Kleur: Wit. Herdachten wij op den witten Donderdag de instelling v. h. Allerheiligste Sacrament, vandaag vieren wij het bezit v. d. H. Eucha ristie. „Er is geen volk, dat zijne goden zóó dicht bij zich heeft, als onze God tegen woordig is bij ons" (H. Thomas in de Ker kelijke Getijden). Richten wij onze oogen op den verborgen God onzer altaren. Laat Hij zijn onze dagelijksche Spijze, opdat Christus in ons en wij in Christus één, deel mogen hebben aan de vrucht der verlos sing; het eeuwig leven. (Graduale; Alleluja vers en Gebed). VRIJDAG 1 Juni. Tweede dag v. h. H. Sacramentoctaaf. Mis: Cibavit (als op het feest) 2e gebed Concede (ter eere van Ma ria); 3e voor Kerk of Paus. Kleur: Wit ZATERDAG 2 Juni. Derde dag v. h. H. Sacramentsoctaaf. Mis: Cibavit 2e gebed v. d. H. H. Marcellinus en Gezellen, Marte laren; 3e Concede. Kleur: Wit Als niet anders wordt aangegeven da gelijks Gloria en Credo. Vanaf Donderdag Prefatie van Kerstmis. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. Gedachtenis der Wijding v. d. Patriarchale Basiliek v. d. H. Vader Franciscus te Assisië. Mis: Terribilis. 2e ge bed v. d. overbrenging v. h. lichaam v. d. H. Vader Franciscus; 3e v. d. H. Augusti nus. DINSDAG. Mis v. d. Z.Z. Stephanus cn Raymundus, Martelaren: Intret. 2e gebed v. d. H. Maria Magdalena van Pazzi; 3e A Cunctis. Kleur: Rood. WOENSDAG. Mis v. d. H. Ferdinandus, koning: Justus. Gloria. 2e gebed v. d. H. Felix. Kleur: Wit VRIJDAG. 2e gebed v. d. Z.Z. Hercula- nus van Pingale, Felix van Nicosia en Joannes Pelingotto, Belijders. ZATERDAG. 2e gebed v. d. Z. Humiliana, Weduwe; 3e v. d. H.H. Marcellinus en Ge zellen, Martelaren. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. 303C >1 V U U ft VI N Een beetje vuur van uw «igaar of een wegge worpen lucifer een windvlaag en hetbosch staat in lichterlaaie I Bescherm ons kostelijk >8 bezit:

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6