DONDERDAG 24 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 11 BINNENLAND NAAR EENHEID IN HET GEHEELE CRISISBELEID. Wijziging der Landbouw-Crislswet. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot nadere wijziging van de Landbouw-Crisiswet 1933 en intrekking van de Tarwewet 1931, de Crisis-Zuivel- wet 1932 en de Crisis-Varkens wet 1932. Ter toelichting hiervan zegt de regering o. m.: Na het volledig in werking treden van de Landbouw-Crisiswet 1933 heeft det Re geering eenigen tijd laten verloopen alvo rens de maatregelen voor te bereiden, wel ke in het derde 1'1 van artikel 36 worden voorgeschreven, namelijk, dat zoo spoedig mogelijk een wetsontwerp moest worden ingediend, daartoe strekkende, in de Crisis- Zuivelwet 1932, de Crisis-Varkenswet 1932, en de Crisis-Uitvoerwet 1931, zoodanige wijzigingen aan te brengen, als in verband met de Landbouw-Crisiswet 1933 worden vereischt. De Regeering wilde nl. eerst de werking van de Landbouw-Crisiswet 1933 gadeslaan met de bedoeling daarna, rekening hou dende met de opgedane ervaring, de meest juiste voorstellen te kunnen doen. De opgedanes ervaring, alsmede andere hieronder te vermelden overwegingen, hebben haar echter tot de overtuiging ge bracht dat het niet wenschelijk is de hier boven genoemde wetten te wijzigen en in overeenstemming te brengen met de be palingen van de Landbouw-Crisiswet 1933. In menig opzicht toch vallen in het bij zonder de maatregelen van de Tarwewet 1932, de Crisis-Zuivelwet 1932 en de Crisis- Varkenswet 1932 reeds thans voor een groot deel samen met die der Landbouw-Crisis wet 1933. Door het aanbrengen in de Landbouw- Crisiswet 1933 van betrekkelijk geringe wijzigingen, die buitendien uit anderen hoofde toch noodzakelijk waren, kan wor den bereikt, dat zoowel de Crisis-Zuivel wet 1932, als de Crisis-Varkenswet 1932, alsook de Tarwewet 1931 overbodig wor den. Eenheid in het crisisbeleid. Daarnaast streeft de Regeering zooveel mogelijk naar eenheid in het geheele Cri sisbeleid. Terwijl dit aanvankelijk niet wel mogelijk was door de plotseling opko mende omstandigheden en de onzekerheid hoe de omstandigheden zich zouden kun nen wijzigen, zal dit thans der Regeering wel mogelijk zijn, nu ten aanzien van het geheele beleid der Regeering op het gebied der bestrijding van de crisis vastomlijnde denkbeelden bestaan en vooral ook, nu ge bleken is dat de Landbouw-Crisiswet 1933 geschikt is om te kunnen worden toegepast bij nagenosg alle zich voordoendes om-stan- digheden. Belangrijke bezuiniging. Het behoeft geen betoog, dat belangrijke bezuiniging te bereiken is, wanneer alle maatregelen in den vervolge slechts op één wet zullen steunen, terwijl daarnaast één wet de Regeering in staat zal stellen op allerlei gebied, zooveel dit in het belang van de diensten mogelijk, is, te centrali- seeren. Ook thans reeds treft zij hiervoor op velerlei gebied alle maatregelen, welke deze centralisatie kunnen bevorderen. Deze overwegingen zijn voor de Regee ring aanleiding geweest om de indiening te bevorderen van het onderhavige wets ontwerp. Een en ander wil niet zeggen, dat de Regeering zich geheel los wil maken van de grondslagen dier v jtten. Met name ligt het niet in haar bedoeling af te wijken van hetgeen bij de totstandkoming van de Crisis-Zuivelwet op uitdrukkelijk verlan gen van de zijde der zuivel, is bepaald, nl. dat het percentage boter, dat in de mar garine zou kunnen worden verwerkt, nim mer meer dan 50 pet. zal mogen bedragen en dat het gemengde product niet zal mo gen worden uitgevoerd. Ook zal in het systeem, dat er een be paalde prijsverhouding voor boter, marga rine en vetten zal worden gehandhaafd, in het algemeen geen wijziging worden ge bracht. De weinige moeilijkheden, die de moge lijkheid van het volledig niet meer toepas sen van deze wetten nog in de weg ston den, zijn in het thans aanhangige wetsont werp tot oplossing gekomen. Betere voorziening. Voorts zijn in de maanden, gedurende welke de Landbouwcrisiswet 1933 thans werkt, verschillende punten naar voren ge komen, welke nieuwe of betere voorziening eischen, welke eveneens thans aanhangig zijn gemaakt. Tenslotte zijn mede tal van nieuwe maatregelen, hoofdzakelijk betrek king hebbende op de uitvoering der wet voorgesteld, waardoor het der Regeering mogelijk zal zijn beter dan tot dusverre pogingen tot ontduiking tegen te gaan. Bij art. 1 worden de Tarwewet 1931, de Crisiszuivelwet 1932 en de Crisisvarkens- wet 1932, op nader door de Kroon te be palen tijdstippen, hetzij geheel, hetzij, in dien dit nog niet aanstond mogelijk mocht zijn, gedeeltelijk, ingetrokken. Door te bepalen, dat de intrekking niet zal gelden voor de voor de intrekking ge pleegde strafbare feiten, blijft de mogelijk heid open deze, indien ze na de intrekking van de hierboven bedoelde wetten eerst worden ontdekt, alsnog te vervolgen Crisisproducten. Bij de omschrijving" van crisisproducten zijn „garnalen" vervangen door „schaal- en schelpdieren". Deze uitbreiding was noodzakelijk in*verband met de mogelijk heid, dat maatregelen ook ten aanzien van andere schaaldieren dan garnalen en ook van schelpdieren moeten worden genomen. Voorts zijn aan de crisis-producten nog toegevoegd: „vogeleieren", oliehoudende zaden, noten en pitten', al dan niet gebro ken, met uitzondering van cacaopitten „turf" en „cichorei". Voor deze producten bleek het noodzakelijk maatregelen te tref fen. Een nieuwe bepaling wordt voorgesteld, waarbij aan den Minister de bevoegdheid wordt gegeven die producten als crisispro duct aan te wijzen, die gelijken op een van de reeds als crisisproduct aangewezen of aan te wijzen producten. Gebleken is nl. dat verschillende maatregelen gedeeltelijk illusoir worden, doordat na h t nemen van eenigen maatregel, terstond surrogaten in den handel worden g^b-acht, die mede on der de bepalingen der wet moeten komen te vallen. Voorschotten op de steun- uitkeeringen. De mogelijkheid is geopend in bepaald omschreven gevallen voorschotten op de steunuitkeeringen te kunnen geven. Maatregelen tegen de smokkelarij wor den voorgesteld. Aan de Kroon wordt de bevoegdheid toegekend den in-, uit- en doorvoer van crisisproducten alleen toe te staan langs bepaalde grenskantoren en eveneens alleen op te bepalen uren. Gebleken is, dat speciaal met de merken, welke ingevojge de Crisiszuivelwet zijn vastgesteld, handel wordt gedreven en an dere ontoelaatbare handelingen worden verricht. De mogelijkheid is geopend, door het stellen van regelen hieromtrent, deze misbruiken zooveel mogelijk tegen te gaan. Tot dusverre stond op de overtreding van de bepalingen van de Landbouwcrisiswet 1933 alleen hechtenis of geldboeten, terwijl de gepleegde strafbare feiten als een over treding werden beschouwd. In navolging van de bepalingen van de Crisiszuivelwet en de Crisisuitvoerwet wordt thans voor gesteld overtreding van de voornaamste bepalingen van de wet als misdrijf te be schouwen en daarop gevangenisstraf te stellen van ten hoogste een jaar. Het tijdstip van in werking treden van onderscheidene bepalingen van deze wet wordt aan de Kroon overgelaten. DE KONINGIN EN DE PRINSES IN GRONINGEN. Enthousiaste ontvangst. De tooht van H.M. de Koningin en Prin ses Juliana ginig van Winschoten via Wedde en Vlagtwedde naar de werkverschaffing Rjhederveld, waar twee barakken en het ontspanningslofcaal werden bekeken, voorts naar Jipsimigihiuiizen, waar de oudsite boer derij op deze ontginning werd bezodht. Daarna werd de todhit over Viagwedde en Onstwedde, waar in haast een eare-poort was opgericht, voortgezet naar N. Pekeda en Veendaim en vervolgens naar Borger- compagnie, waar de proef boerderij van den Veenkolonialen Boerenbond werd bezich tigd. Over Hoogezand en Sappemeer ging het toen naar Groningen. Hier was een groote menigte reeds voor vier uur op de been. De hooge gasten werden tegen half vijf te Groningen verwacht, doch eerst om ongeveer zes uur kwamen de vier auto's de stad binnen. In de Boteringestraat hadden studenten en leerlingen van de Zeevaart school zich opgesteld tegenover het Gou vernementsgebouw. Een groote menigte juichte de vorstelijke personen enthousiast toe. De Koningin en de Prinses bleven en kele o ogenblikken op het Bordes staan om de Groningers voor hun hulde te bedan ken. In het Gouvernementsgebouw werden ontvangen de 'burgemeester van Groningen, de hear H. P. J. Bloemers, en de heeren Ebels, lid van Gedeputeerde Staten, Wil mink, voorzitter van de Vereeniging van Scheepswerven, Louwes, voorzitter van de Kamer van Koophandel in de Veenkolo niën. In het gevolg van de Koningin waren de hofdames freule Van Tets, freule de Bra uw, de adjudant, waarnemend particulier-secre taris, Rost van Tonningen, de ordonnance- officier, luit. Jhr. van Kinschot en de Ka merheer Baron van Dedel. Tenslotte zijn de hooge gasten met den trein van 19.38 uur, waaraan het hofrijtuig was gekoppeld, weder naar het Loo ver trokken. Een compacte mensohenmeriigte langs de noutje, op het Stationsplein en het perron, juichte de vorstelijke personen langdurig toe. Alvorens de trein vertrok onderhield H. M. zidh nog eenigen tijd met den Com missaris der Koningin in de Provincie Gro ningen, Mr. Dr. J. P. Fockema Andreae en den 'burgemeester van Groningen, waarna werd vertrokken. FASCISTISCHE AnLITAIREN UIT DEN DIENST ONTSLAGEN. Beroepen ongegrond verklaard. He ambtenarengerecht te Den Haag heeft gisteren ongegrond verklaard de klacht van jhr. J. A. H. van der Does te Arnhem, reserve 1ste Luit. der Artillerie tegen zijn eervol ontslag op grond van het K.B. van 9 Maart 1934, no. 66 en in verband met een legerorder, volgens welke het aan mi litairen verboden is steun te verleenen aan vereenigingen op fascistischen grondslag. Eveneens is ongegrond verklaard een beroep van dr. T. J. F. Mattaar, leeraar aan de Hoogere textielschool te Enschedé die op dezelfde gronden als jhr. van der Does eervol uit den militairen dienst is ont slagen. HET SINT BERNULPHUSGILDE VERGADERT. In de bovenzaal van Hotel „Moderne" te Breda werd gistermiddag de Algemeene Voorjaarsvergadering gehouden van het St. Bernulphusgilde. Te ruim half twee opende de Vice-deken Pastoor Rientjes, de vergadering en heette de aanwezigen, waaronder zeer vele hee ren Geestelijken, van harte welkom in Bre da, dat thans het voorrecht mocht genieten om als gastvrouwe op te treden. Want voor het eerst sedert jaren wordt de jaarvergadering thans in het Zuiden ge houden. De agenda zal betrekkelijk zeer vlot worden afgewerkt om meer aandacht te schenken aan het bezoek van de Groo te Kerk te Breda en van het Bisschoppelijk Museum onder deskundige leiding van Ar chitect Berben en dr. Xav. Smits. Na voorlezing van enkele ingekomen stukken en berichten van verhindering deed Pastoor Rientjes eenige mededeelin- gen over de Gilde-reis 1934. Spreker zou in overweging willen geven om een studie reis te maken naar Groningen, waar nog zeer veel beroemde kerken, abdijen en ruï nes te bezichtigen zijn. Ook dr. Xavier Smits brak een lans voor Groningen en gaf reeds in groote lijnen een plan aan, dat door de vergadering werd goedgekeurd. Pastoor Juten merkte nog op, dat ook de Oudheidkundige Bond dit jaar naar Gro ningen een Studiereis onderneemt, hetgeen echter volgens het oordeel der vergadering geen bezwaar behoefde op te leveren. De reis zal gemaakt worden in de week rond het feest van Sint Bernulphus (20 Juli). Dr. Xavier Smits vestigde nog de aandacht op het feit, dat met kleine moeite ook nog een bezoek zou kunnen worden gebracht aan de jongste opgravingen bij Groningen, waar Lector dr. v. Giffen als gids zou kunnen optreden, hetgeen door de aanwezigen algemeen werd toegejuicht. Staande de vergadering gaven zich reeds een twintigtal deelnemers op voor deze reis, zoodat de excursie naar Groningen in ieder geval doorgang zal vinden, Bij de verkiezingen van een Gilde-Deken waren twee candidaten gesteld n.l. Pater Geralchus O.Cap. en prof. Henneman van Warmond. Bij de herstemming werd tot Deken van het Gilde gekozen prof. Henneman, die, ter vergadering aanwezig, verklaarde zijn be noeming te zullen aanvaarden. Hierna was het woord aan Dom. A. Beekman O.S.B. van de St. Paulus Abdij te Oosterhout, die een korte inleiding hield over de geestelijke beteekenis van de al oude Abdij van St. Adelbertus. De kersle ning van Nederland is te danken aan de z.g. reizende kloosters: d.w.z. de Bene dictijner monniken trokken om te prediken in groote getale gezamenlijk uit, teneinde ook op hun missiereis het koorgebed te kunnen blijven beoefenen. Vandaar ook dat St. Bonifacius met 32 gezellen ver moord werd. In groote trekken ging de gewijde spreker na welke beteekenis de kloosters hebben voor onzen modernen tijd, nu het Neo-paganisme steeds meer en meer in onze Christelijke gezinnen dreigt door te dringen. Ook de oude Abdij van Egmond, wanneer zij weer in eere her steld zal zijn, zal machtig veel kunnen bij dragen voor de beschaving en de cultu- reele verheffing van Nederland. Mevrouw v. d. Schrieck bepleitte in dit verband de stichting van een sub-comitè „Breda" om meer vrienden van Egmond te winnen. Bij de rondvraag geeft Deken van der Biesen uit Etten advies om een afzonder lijk Gildeboek te wijden aan het „Kruis langs den weg" en de „Mariakapel". Met deze wensch, zoo deelde Pastoor Rientjes mee, zal door de redactie rekening wor den gehouden. Tot slot sprak prof. Henneman van War mond een kort woord bij zijn ambtsaan vaarding als Deken van het Gilde en vroeg om medewerking en steun bij zijn moeilijk werk, om zoodoende de doelstelling van het Gilde te bereiken. Vervolgens werd onder deskundige lei ding van Architect Berben uit Breda en dr. Xavier Smits een bezoek gebracht aan de Groote Kerk en aan het Bisschoppelijk Museum waar de Gilde-leden werden toe gesproken door mr. dr. van Sonsbeeck, Burgemeester van Breda, die in korte trek ken de geschiedenis en beteekenis van het Museum behandelde. Voor deze gelegenheid was in het Bis schoppelijk Museum een speciale collectie samengebracht van kostbare stukken op gebied van kerkelijke kunst en bovendien een verzameling oude prenten en gravures, die zeer veel belangstelling trokken. Pastoor Rientjes dankte namens het Sint Bernulphusgilde, waarna een rondgang door het Museum werd gemaakt. KATHOLIEK GEMEENSCHAPSOORD. Bouwstichting in het leven geroepen. Na de in Maart 1.1. gehouden besprekin gen tusschen het bestuur van de Stichting „Katholiek Gemeenschapsoord" en de af gevaardigden van verschillende organisa ties, had Zaterdag 1.1. te Utrecht de instal latie plaats van een contact-commissie, bestaande uit de vertegenwoordigers van de in beginsel bereid zijne vereenigingen. Aanwezig waren behalve de leden van het dagelijksch bestuur der stichting, de heeren: Jos. Veldman, afgevaardigde van het R. K. Werkliedenverbond, J. B. van Dijck, afgevaardigde van de A. R. K. A., Herman Engels, afgevaardigde van het Na tionaal Verbond der Kath. Jonge Midden- standsvereenigingen, en H. Leemrijze als afgevaardigde van de onderwijzersorgani satie. Terwijl enkele berichten van verhin dering waren binnengekomen. Nadat prof. J. B. Kors O.P., de commis sie had geïnstalleerd, had een bespreking der agendapunten plaats, waarbij door de verschillende afgevaardigden het woord werd gevoerd. Ten slotte werd met alge meene stemmen besloten een afzonderlijke bouwstichting in het leven te roepen, waar van het bestuur gevormd zal worden uit de vertegenwoordigers der medewerkende organisaties. De aanwezige commissieleden traden on middellijk tot deze nieuwe stichting toe. Voor de organisaties, welke niet op deze vergadering tegenwoordig waren, doch waarmede reeds contact bestaat, zullen enkele bestuursplaatsen gereserveerd blij ven. Het bestuur der stichting „Katholiek Ge meenschapsoord" hoopt hierdoor de basis te hebben gelegd voor de algemeene sa menwerking welke van den aanvang af werd beoogd en die noodzakelijk wordt ge acht om de beteekenis van het te stichten oord, als vacantieverblijf, cultureel cen trum en werkobject, volledig tot haar recht te doen komen. Kruising van de Dr. Heyelaan te Abbenes. De nieuwe rijksweg AmsterdamSassen- heiim door de Haarlemmermeer voor auto- enelverkeer zal im het dorp Abbenes den openbaren weg de Dr. Heyelaan kruisen. Het ligt in de bedoeling van den Rijks waterstaat om dezen weg ruiet te kruisen door middel van een viaduct, doch de Dr. Heyelaan met een viaduct over den nieu wen weg heen te leiden. In verband hiermee hebben B. en W. vam Haarlemmermeer voorgesteld het gedeelte van diezen weg vanaf het einde der bebou wing nabij het familiegraf van Dr. Heye, tot aan de Kagertocht, aan het rijik in eigen dom af te staan, met het oog op de voorge nomen ophooging, en bedoeld weggedeelte voorioopig aan het openbaar verkeer te onttrekken. BEROEP VAN ARCHITECT. Wettelijke regeling. Gistermiddag is de architect W. Krom hout Czn. in het Stedelijk Museum te Am sterdam gehuldigd, in tegenwoordigheid van zeer veel belangstellenden, zoodiat niet allen een plaats konden krijgen in de •bovenzaal. Onder de aanwezigen waren, behalve mi nister mr. H. P. Marbhant, dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam, de heer P. Visser, chef vain de afdeölimg Kunsten en Wetenschappen, mr. P. Droogleever For- tuyn, burgemeester van Rotterdam, vele architect, ir. A. Keppler, directeur van den Wonnigsdienst, prof. ir. D. F. Slothouwer, oud-wethouder E. Boekman en prof. Hudib Luns. In een rede, welke mr. Merchant heeft •gehouden, 'heeft de minister medegedeeld, dat een wettelijke regeling van het arohi- teoten'beroep in aantocht is. EEN ANTI-LAWAAI CONGRES. Naar wij vernemen, ligt het in het voor nemen van de Kon. Ned. Automobiel Club, zoo mogelijk in het komende najaar een anti-lawaai congres te onganiseeren, waarop o.m. verschillende sprekers van naam uiit- genoodigd zullen worden het woord te voeren over de vraagstukken welke met de aotie voor meer stilte verband houden. DE MELKSLIJTERS EN DE WINKEL SLUITINGSWET. In een gecombineerde vergaderig van de besturen van den Algemeenen Melkslij- tersvereeniiginig „St. Rochus" en de Prot. Ghr. Melkverkoopersvereeniigiing, te Am sterdam gehouden, werd met algemeene stemmen besloten een adres aan den Mi nister ad interim van Economische Zaken te zenden, wa^irin zij verzoeken de verkoop- uren op Zondag voor melikwiiinkels niet uit te breiden en te laten, zooails dit in de Win kelsluitingswet is bepaald, n.l. van Zondag morgen 8 uur tot des middags 12 uur. Indiening wet op surséance van betaling spoedig te wachten. In een nota naar aanleiding van het Eindverslag van de Commissie van Rap porteurs der Eerste Kamer over het ont werp van wet houdende voorschriften voor de vergadering van reeds uitgegeven schuldbrieven aan toonder, verklaart de Regeering den wensch te begrijpen naar een voorziening van meer algemeenen aard, gelijk het reeds aangekondigde ontwerp van wet tot nieuwe regeling van de sur séance van betaling geeft. Dan zal aan alle schuldeischers be houdens enkele categorieën bindend accoord tijdens de surséance tot stand kunnen komen, zelfs voordat over de defi nitieve surséance wordt beslist. Doch, juist waar het zal gaan om een algemeen accoord, vorderingen van de n\eest uiteen- loopende soort omvattende, zal die rege ling noodzakelijk stroever moeten zijn dan de onderhavige voorziening, welke slechts betreft gelijksoortige vorderingen, te weten vorderingen uit schuldbrieven aan toonder. Waarom het practisch onmogelijk zou den wezen pandbrieven, welke een hypo theekbank mocht uitgeven, onder trustver- band te stellen, wordt in het Eindverslag niet gezegd. De Regeering meent de juist heid van deze stelling in twyfel te mogen trekken. De Regeering blijft bedacht op een spoe dige indiening van het wetsontwerp tot nieuwe regeling van de surséance van be taling. N.SJ5. vreest binnensluipen van gevaarlijke elementen. Eeniigien tijd geileden is meld ing gemaakt vam een geheime cirouüaiire, welke de N.S.B. rondzond en waarin gevraagd werd, „lastige tegenstanders" te noteeren, die dam later geschikt zouden zijn voor het concentratie kamp. Het „Handelsblad" heeft deze zaak onder zocht, waarbij het Hoofdkwartier der N.S.B. mededeelde, dat deze circulaire slechts plaatselijk te Amsterdam verspreid is, on der toezicht van mr. H. Reydom, indertijd krinigleider im de hoofdstad. Mr. Reydon erkende een dergelijke cir culaire te hebben rondgezonden, bestemd voor de leden der N.S.B. in den kring Am sterdam. Behalve mededeelingen vam organisato- rischen aard, kwam er ook het bewuste verzoek im voor, daar het aan de leiding bekend was, dat die C.P.H. en de roode Liga 'hun leden opdracht hadden gegeven in de gelederen der N.S.B. binnen te dringen om er spionmage-diensten te kunnen ver richten. De maatregel is uitsdiuitend genomen om de N.S.B. te beveiligen voor het binnen sluipen van gevaarlijke elementen; en dan nog maar im die plaatsen, waar men op de hoogte was dat plannen hiertoe bestonden. KERKNIEUWS H.H. Wijdingen. Maandag en Dinsdag werden in de kerk van het H. Hart te Maastricht door Z. H. Exc. Mgr. L. T. Brans O. M. Cap. het sub diaconaat en diaconaat toegediend aan: II. Caminada, G. Cooymans, M. Dijkmans, J. Gerver, Fr. Hulshof, R. Jasawihardja, C. Kerremans, Fr. Koppendraijer, H. Min- derop, Fr. Nemec, J. Noijons, U. Notebaert, J. Tesser, G. Vermeulen, C. Verhaal-, A. de Wilt, allen leden van de Sociëteit van Je zus. RECHTZAKEN STRAPERLO IN HET KURHAUS TE SCHEVENINGEN. Arrest in het Haagsche Gerechtshof. Het Haagsche Gerechtshof heeft gisteren arrest gewezen in de zaak tegen de koop lieden D. S. en J. P., die door de Rechtbank ter zake van het opzettelijk gelegenheid geven tot hazardspel zijn veroordeeld ieder tot een geldboete van vijftig cents subs. 1 dag hechtenis. (Het exploiteeren van het Straperlo-spel in het Kurhaus te Scheveningen). Conform het requisitoir van den advo caat-generaal heeft het Hof, waar het hier een proefproces betrof, dit vonnis beves tigd. DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL 27. Met Piet Prikkel was het overige gedeelte van de reis geen land te bezeilen. De heele dag zat hij op het dek te huilen en jammerde luidkeels: Ik heb mijn besten vriend Drein Drentel in het water gesmeten! 28. 't Was voor hem dan ook een oogenblik van groot ge luk, toen hij in Amerika aangekomen van een ambtenaar aan de wal vernam, dat zijn vriend heelhuids in Amerika was aangekomen. Onmiddellijk trok hij er op uit om Drein te zoeken.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11