ZATERDAG 19 MEI 193* DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 EEN „VREDESCONGRES". Donderdagavond werd in het Gem. Con certgebouw te Haarlem een grootsch op gezet vredescongres georganiseerd op ini tiatief van de afd. Haarlem der Vereeni- ging voor Volkenbond en Vrede, en met medewerking van 13 vredesvereenigingen van elke richting. Onder buitengewone belangstelling open de de voorzitter van „Volkenbond en Vre de", de heer Rob. Peereboom, met begroe ting van de vijf sprekers. Vervolgens werd met instemming van de geheele vergadering besloten een tele gram te zenden aan den minister van bui- tenlandsche zaken met het verzoek te pro testeeren tegen de wapenleveranties aan de oorlogvoerende staten in Zuid-Ame rika. Prof. C. Timmer, Orde Garm. hield ver volgens een rede over „De taak der Kerk t.o.v. den Vrede". De Kerk, aldus spr., staat niet koud en ongevoelig tegenover het vredeswerk. Door de eeuwen heen, heeft zy als dienares der beschaving, steeds ook den vrede gediend. En nog reikt ze gaarne de hand aan ieder die den vrede wiL Nog altijd zijn er evenwel hardleerschen, die zich blindstaren op de goede zijde, die zelfs de oorlog heeft. Inderdaad heeft de laatste oorlog de techniek een forschen stoot gegeven, maar deze kleine vooruitgang is te duur gekocht, voor den prijs van mil- lioenen menschen die de oorlog ten gronde gericht heeft Zelfs weegt ze niet op te gen de vernieling van kunstschatten en overblijfselen van de beschaving der vori ge geslachten. Vooruitgang langs dezen weg verkregen ls mensch-onteerende barbaarschheid. Nog ligt de oorlog versch in het geheu gen en nog duurt hij in zijn gevolgen voort of weer is de kiem voor een nieuwen oor log gelegd, door het veld winnend natio nalisme, of liever chauvinisme. Weer zijn er menschen, die den oorlog verheerlijken, als tijd van kracht, grootheid en liefde. Negentig procent van de menschen is vóór den vrede: laat de overige tien pro cent zijn, wie ze zijn: de vredelievenden zullen Voortgaan achter zich latend hen, die smalen de „lafaards", welke in die „laf heid" den waren heldenmoed toonen. De rede werd met zeer enthousiast ap plaus beantwoord. Hierna hield mevr. C. Ramondt-Hirsch- man uit Amsterdam een lezing over „De Volkenbond als symbool en als werkelijk heid". De heer M. Reinstra te Haarlem, sprak dan over de oorzaken van den oorlog in alle tijden, terwyl vervolgens dr. E. v. Raalte uit Den Haag een klaar beeld gaf van de instelling en de ontwikkeling van de internationale arbitrage, waarna ds. H. K. Mistotte uit Haarlem tenslotte sprak over de taak der Kerk t.a.v. het oorlogs- vraagstuk. Uit het verloop van den avond en de groote belangstelling is gebleken, dat Haar lem nog altijd is „een broeinest van paci fisme", zooals een der sprekers het uit drukte. De bekende zangeres, mej. Annie Woud, begeleid door mej. Emmy van Eden, zorg den voor een fijn-artistieke variatie in het programma- Onder de ongeveer 800 aanwezigen merk ten we o.a. ook vele Katholieke autoritei ten op. „Msbd." RIJKSCRISISDIENSTEN NAAR DELFT? Er bestaat, naar de „Msbd." verneemt, groote waarschijnlijkheid, in het groote gebouw aan de Julianalaan te Delft, in de oorlogsjaren gebouwd en bestemd voor laboratorium der Technische Hoogeschool, verschillende rijkscrisisdiensten te vesti gen. Enkele jaren geleden is er sprake van geweest, dat daar in ondergebracht zou worden de rijksverzekeringsbank te Am sterdam, welke plannen destijds zijn afge stuit op bezwaren van die gemeente. IR. MUSSERT OVER DE N. S. B.- FIN ANCIEN. N. N. S. B.-leider Mussert heeft zich op de jongste vergadering te Heerlen over de verantwoording der financiën uitgelaten. Op de door een der aanwezigen gestelde vraag: „Hoe wordt de N. S. B. gefinan cierd en waar kan men de rekening en verantwoording vinden van de inkomsten van de N. S. B.?" antwoordde de heer Mus sert: „Wat moet die man een slechte ervaring hebben opgedaan bij zijn vakbond. Zoo lang ik leider van de N. S. B. ben zal geen reke ning en verantwoording over de financiën worden afgelegd. Ik heb slechts noodig: vertrouwen. En ik ben er zeker van, dat ik dat vertrouwen nooit zal beschamen." Notariaat. By Kon. besluit is aan F. Aleva eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Anjum; is benoemd tot notaris binnen het arrond. 's Gravenhage, ter stand plaats 's Gravenhage (vacature-Heynen) mr. H. A. Broers, candidaat-notaris te 's Gravenhage. Gids voor Noordwijk. Verschenen is de nieuwe geïllustreerde Hotel- en Pensiongids. Deze gids is een betrouwbare wegwijzer voor hen, die een Hotel, Pension, Villa of Huis zoeken in.de Badplaats Noordwijk. Zij geeft een overzioht van hetgeen Noordwyk in het bijzonder aan hare gasten biedt: een rustig breed strand, een onge repte duinnatuur, bekende go-lf- en tennis spelen, staatsbosschen enz. NAAR EEN WERELD ZONDER OORLOG. Gistermiddag, op Volkenbondsdag, is te 's-Gravenhage een z.g. „stille rondgang" gehouden door een groot aantal vrouwen, die uit verschillende deelen van het land gekomen waren om getuigenis af te leg gen van haar sterk verlangen naar een we reld zonder oorlog. Tegen half 3 stelde de stoet .zich op aan het Malieveld. Er waren eenige duizenden deelneemsters aanwezig. Toen een groot doek geheschen werd, waarop het woord „Vrede", heerschte er groote stilte. Eenigen tijd daarna zette de stoet zich in beweging. Gedurende den tocht naar „De Bataaf", waar de stoet zou worden ontbonden, scheidden een tweetal delegaties zich af om zich respectievelijk te begeven naar het Vredespaleis en naar het Departement van Justitie, aan welk deparement Minis ter van Schaik als ondervoorzitter van den Ministerraad, het volgende adres in ont vangst nam: „De ondergeteekenden, E. J. Miolée Riem Vis, presidente, M. v. d. Colk Schmidt en W. A. v. Sonsbeek, secretaris van het Centraal comité „Stille Rondgang", gevestigd te Haarlem, verklaren namens een zeer groot aantal vrouwen en moeders van Nederland, sa mengekomen uit alle deelen van het land zonder te letten op onderscheid van politie ke of godsdienstige gezindte, om op den Volkenbondsdag door een Stillen Rond gang voor de geheele wereld te getuigen, dat zij het geweld niet meer aanvaarden als middel om welk doel ook te bereiken; dat zij vrede willen door rechtspraak; en dat zij den oorlog beschouwen als zijnde in tegenspraak met alle humanitaire of godsdienstige begrippen. Namens de Nederlandsche vrouwen voornoemd dringen zij er ten sterkste op aan, dat door de Landsvertegenwoordi- gers in den Volkenbond zoo spoedig mo gelijk positieve besluiten zullen worden genomen ter bereiking van snel vooort- gaande ontwapening in den geest van de V olkenbondsgedachte. Zij zijn daarbij geinspireerd door het Koninklijk woord van H. M. de Koningin der Nederlanden, die op 17 Mei 1933 in een telegram aan den President der Ver- eenigde Staten van Amerika verklaarde: „My is geen reden bekend, waarom vreedzame regeling niet de uitsluitende methode zou zijn om internationale geschil len te beslechten. Mijn land is diep overtuigd, dat, wil dit doel kunnen worden bereikt, vergaande ontwapening thans gebiedend noodzake lijk is; immers voortgezette bewapening leidt tot wedloop in bewapening en, gelijk pijnlijke, doch al te spoedig vergeten on dervinding bewijst, tot onvermijdelijken oorlog." en verzoeken met aandrang krachtigen invloed in gelijken zin op den Volken bond uit te oefenen." Het adres, dat in het Vredespaleis werd aangeboden en bestemd is voor den Vol kenbond, luidde ongeveer gelijkluidend. Het werd in ontvangst genomen door den president van het Permanente Hof van Internationale Jusitie, sir Cecil Hurst. Begrijpelijkerwijs ondervond de stoet onderweg veel belangstelling van het pu bliek. In de Bataaf werd door 4 spreeksters het woord gevoerd. Mej. H. H. Peters uit Utrecht wees er op, dat het de eerste maal is in Nederland, dat een betooging van vrouwen voor den vrede heeft plaats gehad. Zij schetste den funesten invloed van de internationale wa penindustrie, die de wereld beheerscht en ook een deel van de pers in handen heeft. Zij is de eenige industrie die bloeit. Daar tegenover stelde zij den vredesarbeid, die voor de vrouwen is weggelegd. Zij hoopte, dat de vtouwen het bij deze daad niet zou den laten. Mevr. P. SmitSchucking Kool uit Am sterdam, schetste het werk der moeder als vredesopvoedster en wees er op, dat zij den jongens leeren moet, dat de zedelijke moed hooger staat dan de lichamelijke. Mej. A. Hers uit Rotterdam zette uiteen, hoe voor allen de vrouwen 't behoud moe ten eischen van de volgende generatie. Mevr. E. J. MioléeRiem Vis uit Haar lem, presidente van het Centraal Comité voor dezen rondgang, dankte allen, die door haar arbeid de vredes-demonstratie hadden mogelijk gemaakt en verder allen die aan den oproep van het Comité hadden gevolg gegeven. „Msbd." In onze photopagina hebben we eenige kiekjes van deze betooging opgenomen. R. K. Bedrijfsraad v. d. Manufacturen- handel. Dezer dagen kwam te Amsterdam bijeen de R. K. Bedrijfsraad van den Manufactu- tenhandeL De besprekingen leidden tot de alge- meene conclusie, dat ter saneering van den chaotischen toestand in het manufacturen- bedrijf, in verband met de teugellooze con currentie, de vorming van een bedrijfs raad in den zin der wet Verschuur alles zins gewenscht is. Dit belangrijke onderwerp zal nader door bovengenoemden bedrijfsraad onder oogen worden gezien. Bovendien werd besloten op de eerstvol gende vergadering van den Raad in behan deling te nemen de examen-eischen voor het verkrijgen van vakdiploma's als bedien de en chef-bediende in het manufacturen- bedrijf. Getracht zal worden reeds het volgend jaar in een of meer plaatsen van het land examen af te nemen ter verkrijging van de hier bovenbedoelde diploma's. EEN TWEE-TAL BELANGRIJKE INRICHTINGEN. Stichting voor paedologlsche Instituten en orthopaedische Inrichtingen. Naar wij vernemen is dezer dagen tot stand gekomen de stichting voor paedologi- sche instituten en orthopaedische inrichtin gen, waarvan de gebouwen weldra zullen worden opgericht aan de grens der stad Nijmegen op den heuvel, gelegen aan het Hengstdal. Het bestuur van beide stichtingen werd als volgt samengesteld: prof. mr. W. Duyn- stee C.s.s.R., hoogleeraar aan de Nym. Uni versiteit, voorzitter; dr. L. Veeger, inspec teur volksgezondheid, secretaris; D. Nijst te Nijmegen penningmeester; mgr. prof. J. Hoogveld, hoogleeraar te Nijmegen; mgr. H. F. Hendrikx, vicaris-generaal van het bisdom 's-Bosch; dr. R. Eykel te Den Haag, hoofdinspecteur, volksgezondheid zr. Marie Alphonse te Den Bosch; J. Th. Nijkamp van het R. K. W. V. te Utrecht; prof. dr. Th. Rutten te Nijmegen, mgr. dr. Th. Verhoeven te Den Haag; dr. H. Schim van der Loeff te Venray. Het doel der stichtiing voor paedologlsche instituten is het bevorderen van weten schappelijk onderzoek en studie van alle vraagstukken, betreffende opvoeding van kinderen, waarbij de gewone opvoedings middelen falen of moeilijkheden opleve ren. Verder beoogt de stichting de verbrei ding van de kennis omtrent deze paedago- gische vraagstukken en wil zij bevorderen de practische toepassing van wetenschappe lijke resultaten. De stichting voor orthopaedische inrich tingen beoogt de zorg voor lichamelijk ge- brekkigen; haar doel is het bevorderen t*n steunen van inrichtingen voor orthopaedi sche behandeling en hulpverschaffing aan lichamelijk gebrekkigen. Verder wil zy door subsidieering of hulpverleening alle instellingen en vereenigingen bevorderen, welke het doel der stichting nastreven. Zy wil haar doel nader bevorderen door aan moediging van wetenschappelijke onderzoe kingen verzamelingen van wetenschappe lijke gegevens omtrent deze onderwerpen. De plannen tot verwezenlijking van den opzet der stichtingen zijn reeds in verge vorderd stadium van voorbereiding en bin nenkort zal men met de aanbesteding der eerste bouwwerken een aanvang kunnen maken. De nieuwe gestichten, welke bij het Hengstdal tot stand gebracht zullen wor den, komen te liggen in een natuurlijke om geving, en reeds nu zijn met de vereeni- ging tot behoud van natuurmonumenten en met de schoonheidscommissie besprekin gen gevoerd, om het natuurschoon zoo veel mogelijk te behouden, zoodat de verschil- elnde instituten van den weg zoo goed als niet zichtbaar zullen zijn en als in de boschrijke omgeving zullen verdoken lig gen gelijk Dekkerswald bij Groesbeek. De eerw. zusters Dochteren van Jesus en Maria, wier Moederhuis is gevestigd in de Choorstraat te 's-Bosch, zullen de bedie ning van de instituten, waarvoor een medi cus en een psychiater als deskundige lei ders zullen worden aangesteld, op zich ne men. De instituten, op te richten naby Hengst dal, zyn speciaal bestemd voor meisjes. Gelijk bekend is, worden aan den Mollen- hutschenweg onder Hatert bij Nijmegen, eenige paviljoens opgericht voor jeugdige mannelijke patiënten en is de bediening van deze instituten opgedragen aan de eerw. broeders van Liefde te Gent. „Msbd." De Winkelsluitingswet. Naar aanleiding van het Kamerverslag van Vrijdag over de behandeling van het ontwerp Technische Herziening der Winkel sluitingswet, is het navolgende telegram aan het Kamerlid, den heer C. Smeenk ge zonden: „Hadden gemeend, dat u alleen dan in de Kamer over het onderwerp winkelslui tingswet zoudt hebben gesproken, wanneer u zich over de betreffende materie volko men georiënteerd had. Het blijkt echter, dat u van de actie togen de winkelsluitings wet niet op de hoogte zijt, gezien uwe uit lating over de leiding in deze. Het Comité van Actie is opgericht op 15 Juli 1932 op initiatief van de Vereeniging van Cacao- en Chocoladefabrikanten en Vereeniging van Suikerwerk- en Chocola defabrikanten. Bij dit Comité van Actie zijn aangesloten: de Brabantsche Grossiersbond in Chocolade en suikerwerk; Nederlandsche Grossiers- bond; Nieuwe Nederlandsche Grossiers- bond; Nederlandsche Banketbakkers-Ver eeniging; Amsterdamsche Winkeliers-Ver- eeniging; Nederlandsche Bond van Ver eenigingen van Winkeliers in Koek, Banket en Suikerwerken; Nederlandsche Slijters- bond; R. K. Sigarenwinkeliersvereeniging „Rosico"; Ned. R. K. Bond van Café-Res taurant- en Hotelhouders en Slijters. Beleefd verzóeken wij u van het boven staande goede nota te willen nemen en verklaren wij ons gaarne bereid tot het verschaffen van alle gewenschte inlich tingen". De bestuursvergadering der Vereeni ging tot Weldadigheid van den Allerheilig sten Verlosser, te Amsterdam, werd gister avond voor het eerst sinds langen tijd we derom gehouden onder voorzitterschap van den heer A. M. Steins Bisschop, die pas van een ernstige ziekte was her steld. De vice-voorzaitter, Mr. C. M. J. F. Goseiliing, huldigde in deze vergadering den president voor het vele werk, dat hij voor de vereeniging verrichtte, wensohte hem geluk met zijn herstel en deelde mede, dat het Z. H. den Paars heeft behaagd den heer Sterns Bisschop te benoemen tot ridder in de Orde van den H. Gregorius den Grooten. UIT DE OMGEVING SCHOOLARTSENDIENST IN DE BOLLENSTREEK District „Hillegom en Omstreken" Uit het jaarverslag van den schoolarts over 1933 kunnen wij het volgende aan stippen: Op het einde 1933 stonden onder geneeskundig toezicht 49 scholen, n.l. 14 kleuterscholen, 28 lagere scholen en 7 ulo scholen. Het aantal kinderen, dat deze scholen bezoekt is 8801. Uit het groote cijfermateriaal kunnen we slechts enkele punten memoreeren. Op de le klas L. S. was de voedingstoe stand goed bij 58 matig bij 37 en slecht bij 5 der kinderen. Het percen tage der „houdingsafwijkingen" neemt van de le tot de 7e klasse L. S. toe van 10 tot 22 en dat der fouten in het scherp zien van 9 tot 18,4 Zoo zag de arts alleen onder de le klas se kinderen 51 breuklijders; en in het geheel werden nog 22 kinderen aangetrof fen die lijdende waren aan de besmette lijke haarziekte Favus. In totaal werden 450 kinderen naar den huisarts ter be handeling verwezen. Verschillende achterlijke kinderen wer den onderzocht op de graad van hun in tellect stoornis; enkele hiervan konden worden geplaatst op een dagschool voor B. L. O. Het aantal kinderen dat ingeënt op school komt neemt steeds af. Op de le klasse L. S. 34 (was in 1931 nog 64%), op de Bewaarscholen 21,7% (was in 1931 nog 28%). De hygiënische toestand der gebouwen passeert wederom de revue, en er wordt melding gemaakt van vele verbeteringen en ook van verschillende wenschen. Het schynt, dat op sommige scholen nog steeds te weinig wordt geventileerd, hoewel de mogelijkheid er voor voldoende aanwe zig is. De schoolarts is zeer tevreden over de medewerking, welke allerwegen wordt ondervonden. Over het geheel waren dit jaar 95 moeders van opgeroepen kinde ren bij het onderzoek aanwezig. Ook wordt nog besproken de vraag van verschillende ouders, waarom enkele mid denklassen (4e en 5e L. S.) niet aan de beurt kwamen. De gang van het onder zoek is n.l. voorloopig zoo: bewaarschool le en 7e klas L. S., ULO-klassen. En de schoolarts zegt dan: „Daar het district groot is, kan alleen een streng systemati sche methode mij behoeden voor half slachtigheid". En het verslag eindigt met deze woorden: „Meer dan ooit gaat het kind onze zorg vereischen. Vooral nu van nieuwbouw geen sprake kan zijn, moet uitbouw van het bestaande het streven zyn". LISSE. ERNSTIGE AANRIJDING. Jongetje door auto zwaar gewond. Gisteren te kwant over vier, bij het uit gaan van de R. K. Scholen, stak de 9-jarige scholier P. S. zonder op het verkeer te let ten, den rijksweg over. De chauffeur van een bestelwagen van C. A., welke in matige snelheid juist passeerde, kon een aanrijding niet meer voorkomen. Met ernstige hoofdwonden, een beenbreuk en een lichte hersenschudding werd het ventje door den Chef van politie naar een genees heer gedragen, welke laatste onmiddellijk vervoer naar het ziekenhuis te Leiden ge lastte. De toestand van het knaapje is ernstig. Een drietal getuigen verklaarden, dat den chauffeur geen schuld treft. KATWIJK Melkoorlog. Nog steeds duurt de z.g. melkoorlog voort en gedurig wordt de toestand meer gespannen en de prijzen verlaagd. Er wordt verkocht voor alle prijzen. Het komt voor, dat men zich ruimschoots van melk kan voorzien tegen een prijs van 2 ct. per liter. Dit zijn wel de uitzonderingen, doch voor 3 en 4 cent wordt veel verkocht. Een dertiental boe ren hebben zich geroepen gevoeld om als melkboer te gaan optreden. Naar ons van betrouwbare zijde worde bericht, tracht men thans 'van hoogerhand een einde te maken aan een dergelijken onhoudbaren en onduldbaren toestand, waardoor en melkhandelaren en boeren niet alleen niets verdienen, doch dagelijks geld moe ten bijpassen. KATWIJK AAN RIJN Tuinbouw. In den handel is er heden weinig te doen. De aanvoer aan de vei ling is maar zeer matig en wat wordt aan geboden brengt lage prijzen op. Er is voor de voorjaarsgroenten weinig vraag voor export en eigen land is spoedig van alles voorzien, 't Is nu de registratie der tuin bouwbedrijven voor 1934 die de volle aan dacht heeft en gezien het groote aantal kleine bedrijven hier, wel eenigen tijd in beslag zal nemen. Waarschijnlijk zal hier na de meting plaats hebben. Vol verwach ting klopt veler hart, want bekend is het dat in de omgeving van Katwijk aan Zee vele perceelen aardappelen staan, die hier niet hadden mogen staan! Bij de oogst zal wel blijken dat de be perking van dit product van geen beteeke- nis is. Vele beweren zelf, dat een uitbrei ding heeft plaats gehad. Door anderen wordt uitgezien naar de gevolgen hiervan. Zonder den sterken arm zal in het alge meen van bemerking niet veel terecht komen. Sommigen schijnen het een sport te vinden juist wel te doen wat niet ge oorloofd is. Beperken, o ja, prachtig, als mijn buurman het doet. Het jaar 1934 zal een aanloop zijn voor 1935, is officieel ge zegd. Het jaar 1934 zal dus moeten aan- toonen hoe groot de beperking het vol gend jaar zal moeten zijn. Want in be perking, is nog dezer dagen in de ver gadering der groep Veilingvereeniging te Utrecht gezegd, zal de grootste kracht moeten worden gezocht. RIJNSBURG Tuinbouw. Vroege groenten zijn van weinig waarde. Spinazie gaat, alhoewel de groote massa weg is, niet hooger dan ƒ3.20 tot ƒ4.50 per 100 K.G. Radijs in goede kwaliteit kan niet meer opbrengen dan 1.20 tot 1.50 per 10 bos. Prei per 100 bos ƒ1.601.80. Kleine uitjes 4060 ct. per bos. Voor waschpeen, waarvan het kwantum nu snel gaat minderen, is nog steeds goede vraag. De beste kwaliteit kan nog gemakkelijk van ƒ10.1011.20 per 100 K.G. opbrengen. Bloemenhandel. 't Is met de tulpen afgeloopen. Een enkel partijtje komt nog en gaat goed weg, voor 816 ct. per bos. Nu de tulpen zoo goed als weg zyn wordt er weer ruimschoots van andere variëtei ten aangeboden, waarvoor geen hoogere prijzen verkregen worden. Integendeel, van bijna allen is deze laag. Betaald werd voor Anemonen 2040, Anjers 2035, Papavers ƒ.0901.30, Gele Margrieten 10 20 ct., Trollius 2035, Lathyrus 2030, Pyrethrums 1.802.10, rozen per bos 20—30 ct. WARMOND Pinksterdrukle. Wanneer het weer goed blijft, staat deze gemeente met de Pinksterdagen weer veel drukte te wach ten. Ons werd medegedeeld, dat zeilver- eenigingen van elders deze dagen op onze Kagerplassen komen doorbrengen. De ho tels zijn voor deze dagen overvol. Overal langs de Leede en in de respectievelijke schuitenhuizen is het 'n drukte met het in orde brengen van zeilschepen of mo torbooten. Wij hopen voor allen, dat het weer moge medewerken. VOORHOUT. Radio Missie-dag. Naar ons wordt me degedeeld, zal op Zondag 24 Juni a.s. een grootsch opgezette propaganda-feestdag worden georganiseerd, ten bate van de Radio-Missie-dag. Deze dag zal worden begonnen met een voetbalwedstrijd, tusschen Foreholte I en R. K. V. A. I uit Den Haag, waarvoor een zilveren voetbal-trophee en draagmedail- les met inscriptie zijn beschikbaar gesteld. Na afloop van dezen wedstrijd zal nog een gecostumeerde wedstrijd plaats vin den, waaraan uitsluitend veteranen zullen mogen deelnemen. Ook hieraan heeft men verschillende fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Het Voorhoutsche muziekkorps „St. Cae- cilia" zal voor den aanvang een muzikale rondwandeling maken door het dorp, om het publiek zooveel mogelijk naar het feestterrein te lokken. Vervolgens zullen de wedstrijden muzikaal worden opgeluis terd. De opbrengst van dezen dag zal geheel ten goede komen van de Radio-Missie-Om- roep, waardoor tevens meer bekendheid wordt gegeven aan doel en streven der Ra- dio-Missie-uitzendingen. De zilveren voetbalbeker is een geschenk van den heer C. van Diest, Chrispijnweg te 's-Gravenhage, die zich blijkbaar voor dit doel bijzonder interesseerde. Elf draagmedailles met inscriptie is een geschenk van den heer B. P. Schulte, al waar ook alle prijzen voor het publiek zul len worden tentoongesteld. Medewerking tot het welslagen van de zen dag, die op buitengewone wijze is voorbereid, wordt verleend door de R.-K. Sportvereeniging „Foreholte"; de dames Missie-naaivereeniging en last not least: de muziekvereeniging „St. Caecilia". De organisatie van deze geheele dag staat onder leiding van den heer J. J. Viane, die zyn uiterste krachten heeft gegeven, om dezen feestdag zooveel mogelijk te doen slagen. WILT U IETS WETEN? Vraag: Wat is de kortste weg van Leidschendam naar Reeuwijk per fiets en hoeveel K.M.? Welke dagen houdt het Boertje van Reeuwijk zitting? Antwoord: Leidschendam, Zegwaard, Moerkapelle, Gouda, Sluipwijk, Reeuwijk. Afstand 28 K.M. Het Boertje van Reeuwijk houdt iederen middag van 1—3 uur zit ting. Vraag: Wat is de beste en kortste weg van Noordwijk naar Antwerpen (België) en hoeveel kilometer? Antwoord: Noordwijk, Wassenaar, Den Haag, Rijswijk, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Ouden bosch, Roosendaal, Esschen. Maria ter Hei de, Merxum, Antwerpen. Afstand 130 K.M Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Oegstgeest naar Megen? Hoe veel K.M.? Antwoord: Oegstgeest, Leiden, Al phen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Cu- lemborg, Geldermalsen, Tiel, WameL Dreumel, Alpnen, Oyen, Megen. Afstand ruim 100 K.M. Overvaren te Culemborg, Tiel en Alphen. rekening nog niet b\j No. 44 gebracht, ik hoor den vent zin gen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8