ZATERDAG 19 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 i GIFTEN ST. VTNC. VER. Dankbaar maken wij melding van ont vangen giften. Mr. X., Stille armen f 5, D. voor schuld delging 5, 10 April Gebouw Hoogl. Kerk- gracht 32 1.50, Ter eere van St. Jozef 50 ct. Hedenmorgen van een trouwe me dewerker bijdrage voor Stille armen voor Pinksteren 10. Dringend bevelen wij onze liefdewerken in uwe medehulp aan, daar de aanvragen de inkomsten tienvoudig overt~effen. God zegene de goede gevers. JAC. CREYGHTON, President St. Vine, Ver. Rijnsburger weg 149, Giro 71164. TELEFOONCEL HOOGEWOERDSBRUG. De Directeur van het P. T. T.-kantoor te Leiden verzoekt ons de aandacht van gebruikers van de publieke telefooncel aan de Hoogewoerdsbrug te willen vesti gen op de in de cel voorgehangen opgave van de voornaamste bepalingen betref fende het gebruik, in het bijzonder wat be treft het inwerpen van een dubbeltje (of dubbeltjes) in de gleuf. Zooals ook uit die bepalingen blijkt moet men beginnen met het gesprek aan te vragen aan het Tele foonkantoor en geen dubbeltjes inwerpen vóórdat de telefoniste het verzoekt; de betaling is anders ongeldig. y „Maria en de kunst" Wij herinneren eraan, dat morgen de interessante tentoonstelling „Maria en de kunst" (in de Vereenigingszaal bij de Mon Père-kerk) voor het laatst is geopend. (Morgenmiddag en morgenavond.). Prof. dr. A. F. C. Went, nieuwbenoemd bijzonder hoogleeraar in de faculteit der Wis- en Natuurkunde vanwege de stich ting Leidsche Universiteitsfonds om onder wijs te geven in de plantkunde, zal zijn ambt aanvaarden met het uitspreken eener rede op Vrijdag 25 Mei a.s. te half 3 in het Groot Auditorium der Leidsche Universiteit. Hedennacht te kwart voor twee werd door een bewaker van den Nachtveilig heidsdienst brand ontdekt in den papier en sigarenwinkel van den heer W. M., Lange Diefsteeg 15. Eenig papier, dat bij de kachel lag, was in brand geraakt, ter wijl daardoor een houten wand was gaan branden. De politie bluschte het vuur met enkele minimaxen, zoodat de brandweer, die met een motorspuit verscheen, geen dienst behoefde te doen. Gistermorgen te 11.10 ontstond op den hoek van Steenstraat en Morschstraat twist tusschen den 48-jarigen M. O. en den 24- jarigen A. I. J. Eerstgenoemde heeft daar bij den laatste met een mes in de linker zijde gestoken, zoodat J. naar het Acad. Ziekenhuis moest worden vervoerd. De wonde was echter niet ernstig, zoodat de getroffene hedenmorgen weer naar huis kon terugkeeren. )m Wij verwijzen naar een annonce ïn dit nummer, waarin de directie der Stedelijke Lichtfabrieken aanraden eerst inlichtingen in te winnen, alvorens gastoestellen enz. te koopen, die aan huis te koop worden aangeboden. MUZIEK. v EERSTE ZOMERCONCERT. MensStotijn„Sursum Corda". Op Donderdag 31 Mei hoopt de heer Leo Mens zijn eerste Zomerconcert te ge ven in de aloude Pieterskerk. De baten van dit concert komen ten goede aan het Orgelfonds. De heer Mens leidt het concert in met het bekende mooie Choral en Choralvorspiel „Wachet auf ruft uns die Stimme" van Bach. Verder speelt hij: „Preludio en fuga' van Fresco- baldi en „Prelude in c-moll" van Bach. Dat is alles voortreffelijk muziek van hoog gehalte en de geregelde bezoekers dezer concerten weten, hoe gaaf en muzi kaal de heer Mens deze muziek ten ge- hoore brengt. Onze Nederlandsche meester-hoboist Jaap Stotijn speelt de prachtige sonate van Loeillet en twee Romancen van Schu mann. Onnoodig, hierover nog iets te zeg gen. Eindelijk geeft „Sursum Corda" Ps. 43: 3 en 4, waarvan de melodie is van Leon Bourgeois, terwijl Hubert Cuypers het ge heel vierstemmig heeft bewerkt. Op ver zoek komen de prachtige „Improperia" van Palestrina. Ook zingt men nog een viertal Engelsche hymnen, terwijl het machtige slotstuk wordt gevormd door „Super Flumina Babylonis", het prachtige koorwerk, dat Cuypers voor een jaar of tien schreef, buiten kijf een der mooiste koorwerken van den modernen tijd, al is het dan niet „modern". We herhalen, dat de baten worden bestemd voor de restau ratie van het orgel der Pieterskerk. BIOSCOPEN. Casino. In zijn vliegtuig zwerft ,De vliegenier des doods" boven alle landen om met roe- keloozen moed zijn leven voor anderen in de waagschaal te stellen en de gevaarlijk ste ondernemingen tot een goed einde te brengen. Het lijken wel wanhoopsdaden, die hij verricht en tot zekere hoogte zijn ze dat ook. Want Jim (Richard Barthel- mess) heeft, door dè meening te uiten, dat een vliegenier het recht niet heeft te trouwen, bh de parachutiste Jill (Sally Eilers), bij wie hij met zijn broer Neil in dienst is, de gedachte gewekt, dat zij en Jim, die elkaar lief hebben gekregen, nooit een paar zullen worden. Als Jim bij een vliegongeluk gekwetst wordt en achter moet blijven, komt hij tot de ont stellende ervaring, dat Jill in dien tus- schentijd met Neil getrouwd is, waarvan een verwijdering tusschen de beide broers het gevolg is. Uit wanhoop vangt Jim nu zijn zwerftochten door het luchtruim aan. Later redt hij Neil met bovenmenschelijke kracht, als deze zich op zee met zijn vlieg tuig in een verschrikkelijken storm be vindt. Hü blijft een dag over, zegt Jill en Neil vaarwel en vertrekt om zijn zwer versbestaan voort te zetten. Het is een film met een mooien inhoud en spannen de momenten, vooral tegen het einde. Voor de pauze zagen we Charley Cha plin nog eens weer op 't witte doek ver schijnen in de film „Charlie's droom". Ook Harold Lloyyd was van de partij in een kleiner filmwerk „Hoog en droog". Deze komische films deden het publiek hartelijk lachen, terwijl een natuuropna me uit Afrika bijzonder interessant was. Een mooi programma voor de Pinkster- week, dat we gaarne aanbevelen. Trianon. Steil U voor een lief meisje van het Hon- gaarsche land (Franci Gaal), dat uitgenóo- diigd wordt op de trouwpartij van haar vriendin uit Budapest en daar aangekomen een scène meemaakt tusschen bruidegom en bruid, waarna de velerlei scherven ver tellen, dat het uit is. Nu is dat'lieve meisje uit 'n Hongaarsche land echter geen katj je om zonder hand schoenen aan te pakken. Zij springt voor haar vriendin in de bres en gaat naar het hotel waar de ontrouwe bruidegom hudst om met hem af te rekenen. In de groote h?ll van het hotel volgt dan het schandaal, zij geeft hem een oorvijg. Tenminste dat denkt zij. In werkelijkheid was de beroemde pia nist Paul Murray (Paul Hörbiger) de man, die de klap kreeg. En dan begint de char mante verwikkeling in deze film van twee geliefden, die elkaar bij de klap den eer sten keer zagen en nu doen alsof ze elkaar al jaren kennen en allerlei herinneringen Daarbij tot groot vermaak der toeschou wer Szöke Szahall, de manager van den pianist, die om het deftige publiek bezig te houden als Murray op zijn Beethoven- concert bij 'n Banones niet verschijnt, gaat goochelen. Dit is natuurlijk niet de ©enigste dwaas- .heid, die Szöke Szakall als manager be drijft. Hij is in deze film doorloopend in de weer met allerlei bemoeienissen, die ver keerd uitpakken. Intusschen groeit op de mooiste plekken van Budapest de idylle tusschen Eva en Paiul, die tenslotte natuurlijk gelukkig ein digt op het mooie Hongaarsohe land. Het is een film vol geest en spirit, vol humor en liefde, en ook overgoten met de schoonheid van Hongarije. Vóór de pauze gaat een geestige Ameri- kaansche comedie „Papa loves Mama" waar in Charlie Ruggles allerlei dwaze dingen uithaalt. Het is een programma om vooral met de Pinksterdagen voor 100 pet. van te genie ten en dat wij met genoegen kunnen aan bevelen. Luxor. Het Pinksterprogramma van het Luxor Theater brengt als hoofdfilm „Grootvor stin Alexanddra" met Maria Jeritza in de hoofdrol, de beroemde zangeres van de Metropoliten Opera te New-York, 'n On bekende filmster, maar met 'n stem, die vanaf het eerste oogenblik, dat zij ge hoord wordt, alle harten veroverd. - Twee komieken Szöke Szakall" en Leo Slezak zorgen voor den noödigen humor in dit filmwerk, dat anders al te drama tisch zou zijn geworden. Want deze film brengt in beeld het huwelijk tusschen een Russischen kroonprins en grootvorstin Alexandra, waardoor de kroonprins ver vallen verklaard wordt van het recht van opvolging op den troon en van alle andere j rechten. De uitgebroken oorlog vermag de j geliefden zelfs niet te scheiden, totdat bij 'n vlucht te water de prins naar men I meent doodelijk getroffen overboord valt. De grootvorstin ontkomt het gevaar, I maar leidt dan 'n armoedig bestaan, tot- dat zij ontdekt," en ster ,ran een opera wordt. Den dirigent, die haar opgeleid heeft, heeft zij lief gekregentotdat de doodgewaande prins terugkomt en zijn rechten opeischt. De dirigent wil 'n opera- uitvoering laten beslissing, of zij aan den prins dan wel aan de kunst behoort. Het uitbundig succes noopt den prins tot heengaan.... zonder zijn grootvorstin, maar zij denkt er anders over en volgt hem In het voorprogramma „Een Man van de Daad", een Tom Mix-film. Dus een film waarvan men weet, wat men eraan heeft. Een programma voor volwassenen. Roxy. .Titaten der lucht" geeft ons een kijk op den arbeid van de marinevliegers in de Vereenigde Staten. De handeling speelt zich voornamelijk af in een vliegkamp op een reusachtig moederschip op den oceaan De film is vooral imponeerend door het massale vliegmateriaal; de sensatie die wordt geboden door de gevaarlijke ma noeuvres van de bommenwerpers en het neerstorten der vliegtuigen zijn buitenge woon door den cameraman gevolgd. Het spel in deze film is boeiend. De hoofdrol len worden uitgebeeld door Clarck Gable en Wallace Beery, twee karakterspelers van beteekenis. Het gegeven biedt vooral voor de laatste gelegenheid tot uitblinken waarvan hij dan ook een dankbaar ge bruik maakte. Niettegenstaande de tal rijke vroolijke momenten, heeft deze rol prent een dramatisch besluit, daar een der vliegers bij de redding van twee zij ner kameraden zelf om het leven komt. ACAOEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de letteren en wijsbegeer te, op proefschrift getiteld „De patriotten in Gouda", mejuffrouw M. A. C. M. van Hattum, geboren te Noordwijk a. Zee; idem tot doctor in de wis- en natuur kunde, op proefschrift getiteld: „The or bitotemporal region of the skull of the Mammalia", mej. J. Muller, geboren te 's Gravenhage. Geslaagd: doctoraal examen rechten, de heeren: dr. J. D. L. de Vries, Utrecht; Th. W. F. H. Smits, Den Haag. doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak scheikunde, de heer J. J. Her mans, Oegstgeest. candidaats examen romaansche taal, mej. M. Altmann, Leiden; doctoraal examen klassieke letteren, mej. E. P. Wegener, Wassenaar (cum laude); doctoraal examen rechten, de heer J. F. H. Bosch, Den Haag; voorbereidend kerkelijk examen de heer M. A. Visser, Santpoort; Voor het examen van apothekers-assis tent is geslaagd mej. E. J. Tazelaar, Rot terdam. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Crisiscomité. In de laatst gehouden vergadering van het plaatselijk crisisoomirté is besloten de werkzaamheden van het comité te staken voor de zomermaanden, zooals ook vorige jaren Is FINANCIëN EN ECONOMIE N.V. Nationaal Spaarfonds. Verschenen is het 20ste jaarverslag van de N.V. Nationaal Spaarfonds te 's-Graven- hage. Wij ontleenen daaraan het volgende: Het jaar 1933 bracht nog niet de zoo zeer verlangde verbetering van ons econo misch herstel. Wel wordt hier en daar schuchter gewag gemaakt van eenige opleving, doch in ons bedrijf is dit nauwelijks merkbaar. Voors hands wordt nog slechts de storende In vloed ondervonden van allerwege dalen de inkomsten en steeds zwaarder drukken de directe en indirecte belastingen. Niettemin, wij kunnen over het finan- cieele resultaat in het afgeloopen boekjaar behaald, tevreden zijn, het winstcijfer steeg nog iets boven dat van het vooraf gaande jaar. Verblijdend is ook te constateeren, dat onze spaarbrieven hoe langer hoe meer voor belegging genomen worden. Nog nim mer werden zooveel volgestorte spaarbrie ven geplaatst als in 't afgeloopen jaar 't ge val was. Driemaal moest van de verleende onher roepelijke machtiging tot verkoop van het verbonden goed gebruik gemaakt wor den en wel eenmaal wegens faillissement van den debiteur, eenmaal wegens door derden gelegd beslag een eenmaal wegens wanbetaling. De directie stelt u voor een bedrag van 5.015.48 uit de winst af te schrijven. Wel teekenend voor den abnormalen toestand is, dat in eenige gevallen, waarin de N.V. met een debiteur van meening ver schilde over het al of niet wenschelyke van het doen eener extra aflossing c.q. ge- heele aflossing der hypotheek, de Minister van Justitie door middel van de hem ten dienste staande organen, Parket, Politie) bemiddelend optrad om te trachten execu tie te voorkomen. Te meer opmerkelijk is dit, daar de Ver zekeringskamer, welke onder hetzelfde Departement ressorteert, eerder in tegen gestelde richting invloed oefent, doordat zij bijv. bij 't verschuiven van hypothe-, ken van de eene jaarkas naar de andere, zeer terecht, verlangt dat de post de nor male overwaarde ten volle heeft. Voorgesteld wordt 121/2 pet. dividend op de aandeelen uit te keeren en ƒ51.58 op ieder oprichtersaandeel. LAATSTE BERICHTEN KONINKLIJK BEZOEK AAN BILTHOVEN. H. M. de Koningin en H. K. H. de Prin ses zijn hedenmorgen te 9 uur van het Huis ten Bosch naar het Loo teruggekeerd. Onderweg hebben zij een niet-officieel bezoek gebracht aan de bloemen- en plan- ten-tentoonstelling te Bilthoven. Zij kwamen er te 10.45 uur aan. H. M. en Prinses Juliana werden ontvangen door jhr. Tets van Goidschalxoord, voorzitter, en den heer J. van Straten van Nes, die de Kon. familie rondleidden. De Koningin onderhield zich met enkele comité-leden en de familie Kramer uit Rotterdam, die haar buitengoed voor deze tentoonstelling welwillend ter beschikking had gesteld. Bij de aankomst stonden talrijke bewoners van de gemeente de Bilt langs den Soest- dyker Straatweg en juichten de kon. fami lie hartelijk toe. Om 11.18 uur vertrokken de hooge gasten weer. VERDRONKEN. Hedenmorgen omstreeks zes uur is de 23-jarige schipper J. Schotvanger, terwijl hij uit de Ringvaart nabij Heer Hugo- waard een emmer mét water schepte, over boord gevallen en verdronken. Na drie kwartier werd het lijk opge- dregd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Wilhelmina d. van L. J. Slootjes en M. de Tombe Suzanna Wil helmina d. van L. Rietkerken en E. P. Robbers Wilhelmina d. v. P. Mulder en C. H. Eradus Christina Maria d. van J. ROudshoorn en M. Versteege Adriaan z. van D. J. Colijn en J. Eijk Gerard Jean z. van G. J. Jansen en W. Pannebak ker Geertruida Maria Adriana d. van H. V. de Rijk en C. Kerkvliet Cornelis Christiaan z. van A. C. de Vriend en M. Gans Jacobus z. van J. W. Noppen en M. P. de Wit Jan Willem z. van J. W. Noppen en M. P. de Wit Eva Christina Maria d. van D. Teske en M. J. Berkhout Josina z. van J. Boter en C. H. Scharloo Wilhelmina Catharina Johanna d. van A. v. Es en J. W. C. Evers. Overleden: J. A. Jacobs m. 60 j. D. Ros z. 23 j. C. VermondZirkzee, wed. 80 J. W. de Vries ongeh. m. 60 j. J. Godefroy ongeh. vr. 81 j. L. A. V. van Lith m. 69 j. DOODELIJK ONGEVAL. Maandag j.L is de monteur B. J. Groe- neveld, die werkzaam was aan het hoofd verdeelstation van het Gem. Electriciteits Bedrijf te Enschede bij het schoonmaken van een cel met den electrischen stroom in aanraking gekomen. In den afgeloopen nacht is G., die 53 jaar oud is geworden, in het ziekenhuis aan de bekomen verwon- TELEGRAMMEN GEWELDIGE BRAND IN AMERIKAANS CHE HAVENSTAD. Reeds een millioen dollar schade. NEW BURYPORT, 19 Med (V.D.). In de havenstad New Buryport in Massachussetts woedt op het oogenblik een ontzaggelijke brand. Het vuur heeft reeds een schoenfa briek, kantoren en woon/huizen in de asch gelegd. De tot dusver aangerichte schade wordt reeds op een millioen dollar geschat. Op het oogenbtük bedreigt het vuur de ha veninstallaties en de gebouwen aan de oever van de Merrimac. NIEUWE UITGAVEN CENTRALE LANDBOUW-ONDERLINGE EN „DE TUINBOUW-ONDERLINGE" De vereenigingen „de Centrale Land- bouw-Onderlinge" en „de Tuinbouw-On- derlinge", aangesloten bij de Coöperatieve Vereeniging „Centraal Beheer" te Amster dam zullen dit jaar 25 jaren bestaan en hebben ter herdenking van dit feit elk een Gedenkboek in het licht gegeven, waarin de geschiedenis van deze vereenigingen uitvoerig is beschreven door den oud-di recteur der organisaties dr. ir. V. R. Y. Croesen in het eerste hoofdstuk van de beide Gedenkboeken, dat in beide geheel gelijkluidend is. De eigenlijke geschiedenis der vereenigingen wordt in verdere hoofd stukken dier gedenkboeken behandeld. Deze zijn geschreven door een der hoofd ambtenaren, den heer R. W. van Wierin- gen. De beide boeken zijn keurig en met zorg uitgevoerd. Zij bevatten naast een aantal portretten en illustraties, eenige statistische gegevens en een register. De geschiedenis der vereenigingen is over drie hoofdstukken verdeeld: het eer ste behandelt de oprichting en de grondsla gen waarop de regelingen berusten, het volgende de geschiedenis der vrijwillige verzekering van 19091923 en het laatste die der wettelijke verzekering van 1923 tot op heden, toen de vereenigingen waren toegelaten om als bedrijfsvereenigingen de Land- en Tuinbouwongevallenwet uit te voeren. Gewezen wordt op den belangrijken in vloed, dien de beide vereenigingen hebben gehad op den ontwikkelingsgang van de sociale wetgeving in ons land. Beide boekwerken vormen een belang rijke bijdrage tot de geschiedenis onzer so ciale verzekering. Ben jo getrouwd 7 Neen, ik kijk van nature zoo verdrietig. (London Opinion). MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Mei. Groentenveiling. Komkommers 6.10—13.20, bloemkool I 10.8020.10, idem II 3.2012.pieterse lie 1.202.10, prei 0.803.radijs 0.70 2.60, kropsalade 0.603.selderie 0.40— 1.20, wortelen 4.2015.30, rabarber 0.50 BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd. Luxof: Volwassenen. Roxy: Volwassenen. Trianon; Goedgekeurd. CORRESPONDENTIE. de Gr. In uw opmerkingen is heel veel waars. Maar u is hier en dèar o.i. niet erg duidelijk, waarom wij uw stuk niet hebben geplaatst. 2.60, perziken 18.per 100 stuks; gek. kroten 3.004.00, snijboonen 90.0092.00, stamboonen 97.00102.00, tuinboonen 34.00, doperwten 32.0040.00, peulen 43.0057.00, postelein 6.009.00, spinazie 3.009.00, tomaten A 24.0028.00 per 100 Kilo. LEIDEN, 19 Mei. Eieren. Totale aan voer 8533 stuks. Kippeneieren f 1.902.50 per 100 stuks. Handel matig. Turf. Aanvoer Lange turf 125.000 stuks, laagste prijs f7.-, hoogste prijs f 8.per 1000 stuks. Boter. Fabrieksboter prima ƒ1.50, boerenboter prima 1.301.45 per K.G. Aanvoer 2420 KG. Handel goed. VEUR, 18 Mei. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 9.8012.90, 2e soort 7.408.50, 4e soort 5.306.90, wankl. 9. 10.stek 1.201.50. Gele komkommers le soort 8.3010.2e soort 6.107.20, 3e soort 4.505.80, stek 1.1.30. Kropsla lesoort 1.503.50, 2e soort 0.501. Stoofsla 3.4.80, Peen 8.5012.90, Bloem kool 14.10—20.80, 2e soort 7.30—10.30, uit schot 2.505.20, Tomaten (mid.) 22.10 23.90, gr. ronden 23.24.2e soort 22. 22.80, 3e soort 18.5019.90, bonken 18. 19.—, Andijvie 1.90—5.80, per KG. 0.12— 0.21. Spinazie per 4 K.G. 0.410.43, Poste lein 7.708.50, Rabarber 3.5.Snijboo nen 0.690.78, Spercieboonen 1.202.40, Radijss 1.202.40, Prei 1.802.50, Selderie 1.10—1.90. KATWIJK AAN DE NRIJN, 18 Mei. Groentenveiling. Spinazie per 100 KG. 2.70—3.60, Sla 0.90—1.40 per 100 stuks, Uitjes 0.400.60 per 100 bos, Prei 1.50 1.70 per 100 bos. ALPHEN a. d. RIJN, 18 Mei. Groenten veiling. Per 100 ak., spinazie f 614, pos telein f 812, per 100 bos: radijs f 0.50 1.70, selderie f 0.501.00, peen f 814, per 100 stuks: kropsla f 1.002.20, bloemkool f 2030, bloemkool II f 815, komkommers f 10. Eieren. Aanvoer 10.000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.002.50 en eendeneieren f 2.30 per 100 stuks. BOSKOOP, 18 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 2031, Marcel Rouyer 1525, Hadley 5080, Cladius Pernet 5085, Columbia 25 —40, Butterfly 20—35, Mac Keiler 15—30, Wilh. Kordes 4070, Mme Jules Bouché 2645, Rosalandia 2045, Florex 4060, Briarcliff 30-40, Wendland 90—1.20, Chas. P. Kilham 40, Edith Helen 50—75, Aug. Noack 3045, Else Poulsen 601.Glo ria Mundi 4080, Orange Perfection 20 50, Paul Grampel 4065, Paul's Scarlet 2550, Ellen Poulsen 20—45, Inga Olson 4075, Viburrum 1020, Calla 90, Lathy rus 6—10, Papaver 2530, Pioenen 2040, Clematis Prins Hendrik 1.702.30, idem The President 801.50, idem Ville do Lyon 50, idem Patijn 50, Acerblad 4060, Rhododendron 4060. TER-AAR, 18 Mei. Centrale Veiling. Spinazie 1853 ct., Postelein per kilo 4 9 ct., Sla f 0.50—2.30, Slavellen 10—20 ct.. Peulen per pond 20—27 ct., 2823 ct., Kou de grond Peulen 3238 ct., Snijboonen per pond 3340 ct., Stek 2130 ct., Tuinboonen 39 ct., Bloemkool 430 ct., Komkommers 613 ct., Radijs fl.201.40, Rabarber f2.102.70, Peen 415 ct., Selderij f3.10, Zuring per kilo 1 ct., Aardbeien 9—15 ct., 48 ct Volgende week Maandag, Woens dag en Vrijdag veiling. NIEUWVEEN, 18 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 3336 kippeneieren f 2.152.70 en 153 eendeneieren f 1.952.25 per 100 stuks, kaas 1618 cent per pond. VINKEVEEN, 18 Mei. Groentenveiling. Peulen 7286 ct., kas-spercieboonen 92 ct., kas-snijboonen le .srt. 6672 ct., idem 2e srt. 3840 ct., kas-stamspercieboo- nen 94 ct., per K.G.; tomaten A 2729 ct., idem B 27—29 ct., idem C 19—21 ct., idem GC 11 ct., per pond; komkommers 515 ct., bloemkool 529 ct., per stuk; kropsla 1031 ct., per 10 krop; kropsla vellen 1425 ct., per kist; aardbeien 2541 ct., per pond; rhabarber 25 ct., per bos; spi nazie 49 ct., postelein 58 ct., per K.G.; peen 715 ct., per bos; radijs 1314 ct., per 10 bos. ZEVENHOVEN, 18 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 5724 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.102.50, eendeneieren f 2.002.20 per 100 stuks, kaas 1618 cent per pond, sla 2 cents per krop, sinaasappelen 2 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 18 Mei. Groen tenveiling. Bloemkool 20 cent per stuk, sla f 0.503.70 per 100 krop, snijboonen f 3.30 4.10, peulen f 2.703.10 per 10 pond. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.10 Londen 7.521/ie New York L471/8 Parijs 9 731/2 Brussel 34 46 Zwitserland 47.95 Milaan 12 55 Madrid 20.20 Oslo 37 80 Kopenhagen 33 60 Stockholm 38.80 Weenen Praag 6.15i/2 Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3