Or. J. POS Ket Tandheelkundig Instituut B-,EESTRAAT 65 tezamen ZATERDAG 19 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 yWmtitWK TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Mei 1934, medgedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Oe Büdt Hoogste barometerst.: 735.4 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 744.8 te Ingö. Verwachting tot den avond van 20 Mei: Meest zwakke wind uit Zuidelijke' rich tingen. Tijdelijk toe nemende bewolking, —einig of geen regen. Iets warmer. De weerstoestand heeft zich in gunstigen zin ontwikkeld. De depressie, welke giste ren over de zee van Noorwegen was gele gen, is in Noord-Oostelijke richting naar de Noordelijke LJszee teruggetrokken. Overal stijgt in Scandinavië de luchtdruk; de kern van het hooge druk gebied strekt zich thans uit van Helsingfors tot Stock holm en Wisby. Intusschen stijgt ook over vrijwel geheel Duitschland de barometer, terwijl eveneens hedennacht over Frankrijk de luchtdruk flink omhoog is gegaan. Over Ierland en Groot Brittannië strekt zich een depressie uit die aldaar zware regenes brengt (Hollyhead 20, Aberdeen 16 m. m.) Het is echter waarschijnlijk, dat dit lage drukgebied zich in N.-Oostelijke richting zal bewegen. Reeds stijgt in Zuid-Ierland de barometer weer, terwijl de grootste luchtdrukdalingen zich bevinden in Noord- Engeland en Schotland. Behalve rond deze depressie en over Noord-Scandinavië, waar de aftrekkende depressie hier en daar har den wind en zware neerslag brengt (Abis- ko meldt neeuw!) is het overal rustig weer, vooral in Frankrijk, waar 13 stations windstilte melden. De temperatuur is over vrijwel het geheele gebied gestegen. Voor de Pinksterdagen mag op goed weer wor den gerekend. Wellicht zal tijdelijk de be wolking wat toenemen doch langzame tem peratuurstijging is waarschijnlijk voor den eersten Pinksterdag zijn de regenkansen gering, voor den tweeden is onweer niet geheel uitgesloten. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 17.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ej|. Van Zaterdagnamiddag 9.23 uur tot Zondagmorgfen 4.28 uur, van Zondagna middag 9.25 uur tot Maandagmorgen 4.27 uur; van Maandagnamiddag 9.26 uur tot Dinsdagmorgen 4.26 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Zondag 20 Mei voorm. 7.43 uur en nam. 7.58 uur; Maandag 21 Mei voorm. 8.30 en nam. 8.59 uur; Dinsdag 22 Mei voorm. 9.30 en nam. 10.03 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 16.5 gr. C. Zweminrichting „De Zyl"„ 7 uur 17 gr. C. STADSNIEUWS Maatschappij voor Toonkunst 1834-1934 Het Leerarenconcert Laten wij onze gedachten nog eenmaal teruggaan naar wat wy dezen avond hoor den, des te meer juichen wij de beteekenis en bedoeling van dit concert toe: het meer en beter kennis maken met de talenten en gaven van den leeraar (waarvan hij zoo veel en zoo goed mogelijk op den leerling tracht over te brengen). Het zevental na men van de executanten, deed ons veel verwachten, en onze verwachtingen wer den zelfs overtroffen. Geopend werd het concert door den fluitist Prins, die in sa menwerking met den pianist Hans Franco Mendes „Sonate C gr. t." van J. S. Bach speelde. Een voordracht innerlijk bewogen, een Bach vertolking stijlvol, met verve, en genegenheid voor diepere visie. Onmid dellijk groote waardeering bij de talrijke toehoorders. Over Brahms maakten wy den grooten sprong naar Debussy en de com positie van Franco Mendes. Mevrouw Maartje Offers, in het Italiaansche zangers- land gevierd en geliefd, wijdt zich even eens van harte aan de vorming van de zich ontwikkelende jonge stem, en in haar kwa liteit van leerares aan de school, zong zU drie van Brahms schoone liederen voor: „Sonntag", „Immer leiser wird mein Schlummer" en „Von ewiger Liebe"; waar van het laatste lied haar verre uit het beste lag. Wij hebben bewondering voor het zingtalent van mevrouw Offers, voor de klankverzadiging van haar welluidende stem, voor haar muzikaliteit en de beheer- sching van haar temperament. Zij was hier de voordrachtkunstenares van het lied, door allen toegejuicht. Van de vertolking van TELEFOON 3532 LEIDEN Nederlandsch Duitsch en Amerikaansch berekent voor een GEHEEL ONDER EN B0VENGEBIT MET GARANTIE. Pijnloos trekken inbegrepen. Een geheel Onder- oi Boïengebift 24.50 1.15 Coudiulling vanaf 19.00 1P..| 22 Kar. Goud Goudkronen 115.90) Volstrekt Pijnlooze Trekkingenf 1.50 Halfjaarliiksche Controle en Mono- onderzoek kosteloos. :er SPREEKUREN: lederen werkdèg van 9—12 en 1—4 uur. Avondspreekuur: Dinsdag en Donder dag van 7—9 uur. 1464 MONDONDERZOEK KOSTELOOS ging sfeer uit, want ook de accompagna- teur Henk Geirnaert, liet zich niet onbe tuigd. In de samenwerking was verdieping en fijnheid. De beide pianisten Franco Men des en Geirnaert speelden de „Petite Sui te" van Debussy, origineel voor vierhandig klavier geschreven. Met exquise smaak is hier het intiem karakter behouden ge worden. De licht-gracieusë muziek werd slechts even aangetipt, voortreffelijk fyn en doorzichtig gehouden. Zeer mooi beider samenspel. Als laatste nummer voor de pauze hoorden we van Franco Mendes zijn „Tien kleine études", composities van zijn hand. Men wil wel eens zeggen: een profeet is niet geëerd in eigen land. Hier van alhier geen sprake. Al meermalen maakten wij kennis met enkele werken van dezen componist (Jeanne Marie Darré lanceerde zijn composities in den lande). Wij hoorden de vertolking dezer études met groote belangstelling. Er wordt van den toehoorder, die deze muziek volstrekt niet onmiddellijk begrijpt volle aandacht gevorderd. Maar wat wordt er niet gevor derd van dengene die deze études, die on getwijfeld paedagogische waarde hebben, een moderne geest ademen en door vlotten de vitaliteit boeien, naar behooren speelt? De vertolking was niet alleen technisch knap. Zij draagt een absoluut persoonlijk karakter. Er ligt overtuiging in, heeft draagkracht. Niettegenstaande de voor ve len moeilijke opgave, veel dankbaarheid van zijn auditorium. Een fraaie afwisse ling gaf de declamatie van mejuffrouw Willemien Korswagen, de voordrachts kunstenares van het woord. Haar praesta- tie zouden wij niet gaarne onze waardeering onthouden. Als wij veel moois hier aan stippen, dan is het allereerst de warme en vaak zuivere aanvoeling; het inzicht waar door werkend relief verkregen wordt. Een mooi welluidend spreekgeluid paart zich aan juist articulatie, en beduidend, doch sober gebaar. Zij zeide drie Hollandsche verzen waarvan het gedicht „Mensch en Mensch" van Henriëtte Roland Holst voor aan stond m de ry. Haar ziel was werkend genoeg, zoodat een uitbundig en welver diend succes haar wachtte. Last not least „Trio in Bes gr. t." van Schubert, uitge voerd door den pianist Franco Mendes, Jacques van den Burg viool, en mejuffrouw Corrie van Batenburg cello. Wij kunnen kort zyn. Het samenspel werd hoe langer hoe mooier. Schubert en zijn lichte melo dische weelde werd voortreffelijk opgevat. Stuk voor stuk heeft elk der uitvoerenden eigen gevoelens, eigen capaciteit, en het samenspel was een samenvoeging van de individueele gaven. Aller werk was ver zorgd. In eenheid van samenspel werd de varia der compositie aangevoeld. Het luis teren werd apprecieeren. Met langdurig applaus werden de spelers toegejuicht. Het was een mooie, een prettige avond vol enthousiasme, en veel bloeemn en applaus. Met waardeerende woorden dankte de voorzitter, de heer Vijgh, het zevental lee raren, die onmiddellijk bereid waren dJt feestconcert voor te bereiden en te geven. J. K. Naar wij uit zekere bron vernemen, zal de volgende week een begin worden ge maakt met de regeling der plaatsen in de kerk aan den Heerensingel. Vast staat, dat al degenen, die reeds een plaats in die kerk hebben, hun plaats be houden. Aan degenen, die in de oude Mon Père een plaats hadden, zal het kerkbe stuur een zooveel mogelijke gelijkwaar dige plaats in de nieuwe Mon Père aan bieden. Eerst als dit alles geregeld is, zul len degenen, die noch in de St. Joseph- kerk, noch in de Mon Père een plaats had den, zich van een plaats kunnen voorzien. Wij gelooven, dat er uiteraard weinig plaatsen onverhuurd zullen blijven. In de kerk aan den Heerensingel is men reeds begonnen met de z.g. bidkapel ge heel te verbinden met de kerk, daar in die kapel twee nieuwe biechtstoelen moeten geplaatst worden. Ook in de pastorie is men druk in de weer om ze voor het grooter aantal bewoners gereed te maken. Wanneer een en ander klaar zal zijn, valt moeilijk te zeggen. Denkelijk zullen er nog wel enkele weken mee gemoeid zijn en waarschijnlijk is het, dat de oude Mon Père-kerk begin Juli definitief gesloten wordt. ST. JOSEPHS-GEZELLEN-VEREEN. Het 2de lustrum der Studieclub. In ©en mooie bijeenkomst herdacht de Studieclub „St. Petrus Canisius'i Woensdag jj. haar 2de lustrum, en het was goed ge zien, nu eens een bijzonder onderwerp te laten behandelen. Kap. Dorbeck was be reid gevonden om te spreken over het on derwerp: „Was de Barthelomeus-nacht een Roomsoh schandaal", en zoowel gehuwden als Gezellen toonden in een groot aantal hun belangstelling. De 2e voorzitter opende piet gebed en gaf daarna in vogelvlucht de voorbije tien jaren, waarin heel veel moois en leerzaams door de Studieclub is gepresteerd. Spr. bracht dank aan voorgaande besturen en besloot met een welkomstwoord aan den vice-Praeses, aan den eerw. spreker en verscheidene leden van den Raad van Be stuur. De secretaris las hierna een schrijven voor van den penningmeester, die door ander werk verhinderd was, en waarin de 2e voorzitter een speciaal wodrd van dank kreeg voor jaren langen ijver. Kap. Dorbeck begon daarna zijn causerie over bovengenoemd onderwerp en besprak uitvoerig dat, wat katholieken persoonlijk doen, niet de Kerk mag aangerekend wor den. De godsdienstige en politieke toe stand in Frankrijk omstreeks de 16de eeuw was een vruchtbare bodem voor de „her vormers" Luther en Calvijn en daardoor ontstonden de z.g. Hugenoten, die zeer on tactisch overal de katholieken uitdaagden. Toen in 1559 Catharina de Medici als re gentes Frankrijk bestuurde kwam er een oorlogssfeer tussehen de katholieken ol.v. de Guisen en de protestanten (Huge noten) o.l. v. de Coligny. Talrijke onderdeel en werden door spr. besproken en daaruit bleek hoe de schip- perspolitiek van Catharina zeer slecht uit kwam, burgeroorlogen ontstonden, zeer onkiesche aanslagen plaats hadden op de katholieken en dezen, het sarren moede, op wraak peinsden. Wat iin den nacht van 23 op 24 Augustus 1572 in Parijs gebeurde, is be kend, ook tientallen katholieken sneuvel den. Spr. citeerde de daarbij en daarna voor gevallen feiten, die volledige afkeuring verdienen. Waar echter de Paus foutief was voorgelicht, niet één priester bij het com plot betrokken was en zelfs juist de geeste lijken dit bloedbad tot enkele dagen heb ben bezworen, daar blijkt zonneklaar dat van een. „Roomsoh schandaal" geen sprake kan zijn. Zoo leert ons de Barthelomeus- nacht, hoe de kerk van Christus alle moei lijkheden overwint ondanks alles en door alle tijden groeit, doordat zij van Godde- lijken oorsprong is. Een dankbaar applaus volgde, waarna enkele vragen beantwoord werden. De 2e voorzitter sprak een woord van hartelijken dank en vergeleek het program ma der club met een smakelijk diner. Het .dessert", verzorgd door kap. Dorbeck, had uitmuntend gesmaakt! Met een fiksche aan sporing tot trouw medewerken wekte hij op tot lid-worden der mooie Studieclub, die haar 3de „vijfjarenplan" met élan be gint. Na bedankt de hebben voor de groote opkomst, werd met gebed gesloten. HET LEIDSCH STADHUIS „Wanneer krijgen we het nieuwe stad huis?" Op deze vraag kunnen wij geen volledig' antwoord geven! Wel kunnen wij nu mededeelen, dat ir. A. W. Blauw te Haarlem, aan wien de Leidsche gemeente raad had opgedragen zijn ontwerp betref fende den bouw van het stadhuis nader uit te werken, daarmee thans gereed is. Het zal nog voor 1 Juni aan B. en W. wor den ingezonden en waarschijnlijk dan na ongeveer een maand in den Raad komen. De Raad accepteert dan het uitgewerkte plan. Een ander besluit lijkt ons niet waarschijniljk. En er kan verder worden gewerkt. De heer Blauw heeft in zijn plan eeni- ge wijzigingen aangebracht naar aanlei ding van de geuite critiek. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Maan dag 4 Juni a.s. in de benedenzaal van het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steenschuur 21. BOND VAN POLITIEAMBTENAREN TOT BESCHERMING VAN DIEREN Een Leidsche afdeeling opgericht In de theoriezaal van het politiebureau alhier werd gisteravond vanwege de Haagsche afdeeling van bovengenoemden bond een vergadering gehouden ten einde te komen tot oprichting van een afdeeling Leiden. De voorzitter van de afdeeling 's Gravenhage en omstreken, de heer W. W. Kersten heette de weinig talrijke aan wezigen er was tegelijkertijd een con cert van het Politie-muzielcgezelschap in het Plantsoen en in het bijzonder den secretaris van het hoofdbestuur, den heer de Jong uit Amsterdam, hartelijk welkom en zette in het kort het doel dezer bijeen komst uiteen. De wensch van de Leidsche Jeden om een zelfstandige afdeeling op te richten was alleszins gerechtvaardigd, ge zien de groote moeilijkheden, welke voor hen verbonden waren aan bezoek der ver gaderingen te Den Haag. Zonder verdere discussie werd daartoe met algemeene stemmen besloten en tot bestuursleden bij acclamatie gekozen de heeren: N. C. Uitendaal, hoofdagent-voorzitter, F. N. Kemner, agent, penningmeester, W. J. Hasselbach, controleur der Ned. Ver. tot besch. van dieren, secretaris, J. P. Roze- meyer, agent en B. A. J. Mom, recher cheur van politie, leden. Hte hoofdbestuurslid, de heer de Jong, sprak zijn blijdschap uit over de totstand koming der zelfstandige afdeeling Leiden en dankte het Haagsche afdeelingsbestuur> voor de betoonde activiteit, welke hij aan de jonge afdeeling ten voorbeeld stelde. De politie-ambtenaren zijn beter dan iemand anders in staat om op te treden tegen dierenmishandeling. Het is daarbij allerminst noodzakelijk te vervallen in ziekelijke overdrijving. Met den wensch, dat de afdeeling Leiden nuttig werk zal verrichten, eindige spr. Dr. Emmens sprak namens de afdee ling Leiden der Ned. Ver. tot bescherming van dieren eveneens zijn vreugde uit over het genomen besluit en bood het bestuur ten teeken van sympathie een jaarlyksche donatie van 5 aan. De heer Kersten betuigde hiervoor zijn hartelijken dank en wenschte het bestuur geluk met zijn benoeming, daaraan den wensch toevoegende, dat de samenwerking even goed en vruchtdragend moge blijven De nieuwe voorzitter, de heer Uitendaal dankte de afdeeling Den Haag voor haar vriendelijke bemoeiingen en zegde de ge vraagde medewerking van ganscher harte toe. Daar bij de rondvraag geen der aan wezigen het woord verlangde sloot de voorz. hierna de vergadering onder op wekking om het werk der jonge afdeeling krachtdadig te steunen. DESKUNDIGEN APOTHEKERS EXAMEN.. De faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden is als nog voor het studiejaar 19331934 voor het afnemen van het apothekersexamen, versterkt met mej. dr. A. Harmsma te Lei den en dr. T. Potjewijd Leiden. Geveilde perceelen Ten overstaan van den notaris A. D. Vijgh alhier: huis en erf aan de Oude Vest 19, in bod: ƒ2.250, kooper de heer J. P. Kooreman q.q. voor ƒ3250. De hee renhuizen en tuinen aan de Hooigracht 39 en den Witte Singel 72 zijn niet gegund. Ten overstaan van de notaris mr. H. M. A. Coebergh alhier: huis met tuin aan den Haagweg 24, in bod ƒ3.250, kooper de heer W. J. van der Waals voor 3.550. Huis m. bovenwoning aan de Clarasteeg 14/14a m. pakhuis en paardenstal aan de Mirakel- steeg 41 en 39, na afmijning tezamen in bod: ƒ5690, kooper de heer H. Regeer qq. voor 5.691. Huis en erf aan de Noord- Rundersteeg 10 met pakhuis in bod voor ƒ2.000, kooper de heer N. J. Moonen qq. voor 2.050. Huis en erf aan de Schagen- steeg 30, in bod voor 1.000, kooper de heer J. J. van der Reijden qq. voor 1.007 Huizen en erven aan de 3e Binnenvest gracht 12 en Rijneveststeeg 12, tezamen in bod: 4.075, kooper de heer N. J. Moo nen qq. voor ƒ4.205. Huis en erf aan de Narmstraat 32, in bod voor ƒ1.8500, koo per de heer H. de Mooij voor 1.850. De film „Hnngaria" in het Trianon- Theater. Binnenkort zal in het Trianon-Theater de film „Hungaria" worden vertoond welke zich in ons land reeds in een zeer goede pers mocht verheugen. De film geeft een machtigen indruk van het land, dat in 1920 door het verdrag van Trianon zoo wreed in stukken werd ge deeld en dat twee derden van zijn gebied aan vijf mogendheden moest afstaan. Ondanks deze verminking van wat eeuwen had bestaan, streeft en werkt het nijvere Hongaarsche volk dapper verder. Dit leven en streven komt duidelijk uit In deze prachtige film van het land van den Csardas. Allereerst worden verschillende stadsge zichten van Budapest vertoond en kan men o.a. het Parlementsgebouw bewonderen aan de boorden van den blauwen Donau. Daarna krijgt men een overzicht van alle mogelijke takken van sport, alsmede van diverse bedrijven van landbouw, veeteelt en industrie. Voorts krijgt men nog eenige prachtige opnamen te zien van oude Hongaarsche steden, als van Szeged, Debrecen, Eger, So- pron en van de schoone Balatonzee. Ten slotte zij medegedeeld, dat het Tria non-Theater gratis deze film draait en dat de opbrengst ten goede zal komen aan eenig Hongaarsch liefdadig doeL MAANDAG, 2den PINKSTERDAG, ZAL „DE LEIDSCHE COURANT" NIET VERSCHIJNEN. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. ONTEIGENING. Burgemeester en Wethouders vam Leiden brengen ter ailgemeene kennis, dat een af schrift van het proces-verbaal der op 5 Mei 1934 in deze gemeente gehouden zitting van d;e oommissie uit Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holiland, tot het aanlhooren van bezwaren tegen het plan van onteige ning van perceelen ten behoeve van de ver betering van den Hoogan Rijndijk in de ge meente Leiden, tussehen de Room burger- brug en de grenssoheiding tussehen de ge meenten Leiden en Zoeterwoude, overeen komstig het bepaalde in titel Ila der Ont eigeningswet, ter secretarie dezer gemeen te (afd. Alg. Zaken, Rapenburg 12) voor een ieder ter inzage is neergelegd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEtï, B uirgexneester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Mei 1934. ONTEIGENING. De Burgemeester van Leiden maakt ter voldoening aan een artikel 15 van de Ont eigeningswet bekend, dat in de Staatscou rant van 27/28 April 1934, No. 81, is opge nomen het Koninklijk besluit van 24 April 1934, No. 31, tot aanwijzing van het per ceel, hetwelk moet worden onteigend voor het verbreeden en verbeteren van den Haarlemmerweg in ie gemeente Leiden en dat een afdruk aan dat besluit met ingang van 22 Mei 1934 tot en met 11 Juni d.a.v. ter inzage van een ieder zal zijn nedergelegd ter secretarie dezer gemeente, afd. Alg. Zaken, Rapenburg 12. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 19 Mei 1934. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: J. H. S. Jaspers om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Oude Heeren gracht No. 15, kadastraal bekend Gemeen te Leiden, Sectie C. No. 35; b. W. J. Visser om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleesch- waren in het perceel Lage Rijndijk No. 10, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 2416; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zyn; alsmede dat op Zaterdag, den 2 Juni 1934, des voormiddags te half elf uren in het per ceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeente werken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zyn verschenen, ten einde hun be zwaren mondeling toe te lichten. De Directeur van den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmettingsdienst brengt ter algemeene kennis, dat, in verband met de Pinksterdagen, het ophalen van huis vuilnis uit die perceelen, welke gewoon lijk op Maandag worden bediend, nu zal plaats vinden op Woensdag d.a.v. Bewoners van die perceelen worden derhalve verzocht Dinsdag geen emmers aan de straat te plaatsen. De Directeur: J. H. DE JONG. Leiden, 19 Mei 1934. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Dioc. Ver. van R.-K. Onderwij zers, afd. Leiden en Omstreken, Hotel „Den Burcht", 6.15 uur. Woensdag, R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, „Den Burcht", 8.15 uur. Donderdag, „Katholiek Leiden", jaarver gadering, „Vergulden Turk", te 8 uur. Vrijdag, „St. Christoffel", R.K. Volksbond, 8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den (lsten Pinksterdag) wordt waargeno men door de doktoren v. Alphen, Hovens Gréve, Kors, Lahr en Simons. Op Maandag (2den Pinksterdag) door: de doktoren Nieuwzwaag, Polak, Poortman en Verbrugge. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst geest wordt op lsten Pinksterdag waarge- nomen door dr. Bertel; op 2den Pinkster dag door dr. Hugenholtz. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Mei (lsten Pink sterdag) a.s. waargenomen door de apothe ken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. Maandag 21 Mei (2den Pinksterdag) nemen waar de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594; en J. F M. ten Dijk Haven 18, Tel. 85. Nadere bijzonderheden zullen nog be kend worden gemaakt. De film zal namens de Hongaarsche Le gatie met een kort woord worden ingeleid door mr. W. Hugenholtz, advocaat alhier.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2