MAANDAG 14 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Roofoverval op ouden man te Den Haag TWEE DADERS AANGEHOUDEN Slachtoffer zwaar gewond Zaterdagavond heeft in het perceel Rijs- wijkscheweg 329 te Den Haag een brutale roofoverval met poging tot moord plaats gehad. Genoemd perceel bestaat uit een par terre en drie étages. In de parterre is ge vestigd een mandenzaak van den 53-jari- gen E. Blancke; de eerste étage wordt be woond door de familie L., de tweede étage 6taat te huur en de derde is in gebruik bij den heer Blancke, die deze verdieping al leen bewoont. Zaterdagmorgen om 11 uur had zich bij den heer Blancke een persoon aangemeld om de tweede étage te huren. Men kwam toén niet tot overeenstemming, daar de be zoeker zeide, deze verdieping eigenlijk voor zijn zwager te willen huren. Hij wenschte, dat deze eerst de woning zou zien. Des avonds om zes uur zou hij daar om met zijn zwager terugkomen. Inderdaad kwam hij op het afgesproken uur met een andere persoon bij Blancke teurg. Een van hen had een rijwiel bij zich. Blancke noodigde hen in het kantoor tje achter de zaak om de huurkwestie na der te bespreken. Op een gegeven moment hebben beide bezoekers den heer Blancke, van wien zij vermoedden, dat hij geld in huis had, aan gevallen. Een der bandieten gaf hem daar bij met een looden waterleidingbuis, die hij bij zich had, een slag op het hoofd, terwijl den winkelier bovendien verschillende an dere verwondingen werden toegebracht. De familie L., die, zooals gezegd, de eer ste étage bewoont, hoorde het gestommel en het gekreun van Blancke. Men be greep, dat er iets niet in orde was. De heer L. liep onmiddellijk naar beneden, wist de deur van den winkel af te sluiten en waar schuwde telefonisch de politie. De politie van het bureau Rijswijkscheweg was spoe dig ter plaatse en verschafte zich toegang tot den winkel. Zij vond den heer Blancke badend in zijn bloed, en met een schedelfractuur en andere wonden in het kantoortje liggen. Achter het perceel trof de politie een der daders aan. Deze werd aangehouden en geboeid naar het politiebureau gebracht. Het bleek te zijn de 30-jarige monteur G. H., uit den Haag, die geen onbekende van de politie is. De tweede dader was over de schutting achter het perceel en door d& tuinen aan de Deymanstraat ontkomen. De politie, die terstond een achtervolging instelde, was er Zaterdagavond laat, nog niet in geslaagd hem te vinden. De toestand van den heer Blancke, die naar het ziekenhuis aan den Zuidwal werd vervoerd was hoogst ernstig. Men vreesde voor zijn leven. Ook de tweede dader gearresteerd. Nader wordt gemeld, dat hoezeer de eerste verdachte, die na den aanslag gear resteerd is, er niet toe meewerkt om den tweeden verdachte te helpen opsporen, men dank zij het vlugge werk van de politie, er thans in geslaagd is, de verblijfplaats te Vinden van den voortvluchtige. Gistermid dag om 3 uur is hij gearresteerd. Het is de 27-jarige electricien en groentenventer J. A. O., die meestal in een logement ver blijf hield. O. verrichtte af en toe werk jes bij den eersten verdachte. Aan de hand van gegevens, die ter ken nis van de politie waren gekomen, kon men vermoeden, dat O. was vertrokken in de richting Hoek van Holland. Aanstonds is een auto met 'eenige re chercheurs, die den gesignaleerde wel ken den, naar Hoek van Holland vertrokken. Zij zijn er in geslaagd hem, toen hij juist aan het loket een kaartje wilde nemen om FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 34) Maar hij heeft juist alles gedaan om dat te voorkomen, antwoordde Margaret, die terstond het gebrek aan logica in Horn's redeneering opmerkte. Integendeel, hij heeft u door die kleine comedie zooals u het noemt voor een arrestatie bewaard. En waarom? om de baas over mij te kunnen spelen! Om macht over mij te krij gen. Tientallen keeren heeft hij zich een air gegeven alsof hij hier heer en meester was. Hier in deze kamer heeft hij mij meer dan eens gedwongen om aan zijn onzinnige wenschen te gehoorzamen door mij te drei gen, dat hij mij van een moord zou be- schudigen die hij op stuk van zaken zelf gepleegd blijkt te hebben! Maar u vergeet nog steeds het motief tot dien moord te noemen. Of bedoelt u misschien dat hij u geld afgeperst heeft, en met dat doel die heele geschiedenis op touw heeft gezet? Dat zou ten minste een motief kunnen zijn maar dat ligt heele- maal niet in Michaels aard hij geeft niets om geld. Neen, ik moet bekennen dat hij mij nooit om geld gevraagd heeft. Hebt u het hem ook nooit aangebo den? Ja. dat wel. Hij heeft dus geweigerd om geld van U aan te nemen? naar elders te vertrekken,, te arresteeren. O. is naar Den Haag vervoerd. Bij de arrestatie bleek, dat O. een an der costuum aan had, dan het signalement aangaf. Het bebloede costuum had hij in Den Haag verwisseld voor een ander pak. Het met bloed bevlekte costuum is in Den Haag in een logement teruggevonden. De heer Blancke had de politie nog me de kunnen deelen, dat hij van een porte- monnaie met binnen- en buitenlandsch goudgeld tot een bedrag van ongeveer 200.Was beroofd. Het goudgeld hoofdzakelijk gouden tientjes is op O. teruggevonden. De beige overjas, die in de kamer van het slachtoffer werd aangetrof fen, was eigendom van O. De beide mannen hebben op het hoofd bureau van politie in den loop van den dag een bekentenis afgelegd. Met vrij groo te zekerheid kan worden aangenomen, dat roof het motief tot deze misdaad is ge weest! De toestand van het slachtoffer, den heer B., was Zondagavond laat nog onver anderd ernstig. Onmiddellijk levensgevaar werd toen echter niet waarschijnlijk ge acht. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE BUSSÜM. Eén doode, drie zwaar gewonden. Zaterdagavond om half acht is op den rijksweg AmsterdamAmersfoort nabij het Blindeninstituut te Bussum een onge luk gebeurd, dat vermoedelijk twee slachtoffers zal eischen. Uit de richting Laren kwamen twee auto's, waarvan de achterste de voorste p'asseerde. In dezen wagen zaten de heer en me vrouw Lasonder, uit Naarden, en de moe der van mevr. L. mevr. Halwink. Mevrouw Lasonder zat aan het stuur met haar moe der naast zich. In de dicky seat zat de heer Lasonder. Even na het passeeren slipte de auto en sloeg eenige malen over den kop. De inzittenden werden er uit geslingerd. Mevr. Halwink en de heer Lasonder wer den bewusteloos opgenomen. Mevr. Lason der was nog bij kennis. Per politiebrancard is mevr. H. naar de Majellastichting vervoerd; de beide andere slachtoffers werden per ziekenauto daar heen gebracht. Een uur later is mevrouw H. aan de be komen verwondingen overleden. De toe stand van den heer Lasonder was hope loos. Zijn vrouw kreeg ernstige wonden aan gelaat en hals, doch zij verkeerde niet in levensgevaar. TE SNEL IN EEN BOCHT GEREDEN. Knaapje gedood. Zekere v. d. B., uit Breda, reed met een vrij groote snelheid op den weg naar Zun- dert door een scherpen bocht. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt en sloeg drie keer over den kop. De auto werd to taal verbrijzeld. Zijn acht-jarige zoon was op slag dood. De vader bekwam slechts lichte verwondingen aan het hoofd. VIER WIELRIJDERS DOOR AUTO AANGEREDEN. Chauffeur was dronken. Vrijdagavond omstreeks 11 y2 uur is op den Gronauschen weg te Enschedé ter hoogte van „Lindenhof" een viertal wiel rijders aangereden door een dronken auto bestuurder, die zich na het gebeurde ijlings uit de voeten maakte, zijn auto in een greppel aan den kant van den weg achter latend. De politie, die onmiddellijk een onder zoek instelde, vernam spoedig, dat bedoel de autobestuurder, de 25-jarige H., uit Weerselo, zich per taxi naar zijn woon plaats had laten rijden, waar hij nog den zelfden nacht van zijn bed werd gelicht en naar Enschedé overgebracht. Een der wielrijders, zekere M., bekwam een beenbreuk en een hoofdwonde, en is, na door een passeerenden geneesheer te zijn verbonden, naar een der ziekenhuizen overgebracht. Alle rijwielen werden min of meer ernstig beschadigd. Bij een den volgenden morgen nader in gesteld onderzoek is gebleken, dat de auto eerst tegen een hek en daarna op de wiel rijders is ingereden. Ja, daaraan kun je zien, dat hij sta pelgek is. Dat zegt u! Ik zou zeggen dat dit het bewijs is, dat uw heele theorie klinkklare onzin is, verklaarde Margaret ferm. Maar Michael kennende, kan ik wel raden, Sir Gregory, hoe hij gebruik heeft gemaakt van hetgeen hij wist. Hij heeft geprobeerd om door zijn invloed een ander mensch van u te maken. Misschien noemt u dat afper sing! Maar als u verstandig bent, vervolg de Margaret op kalmen overredenden toon, dan zwijgt u, tot Michael u alles heeft kun nen uitleggen. U kunt onmogelijk aantoo- nen, dat hij schuldig is, omdat u geen en kel bewijs hebt, dat Senor Medina de lijst bij zich had toen hij werd vermoord. Om gekeerd zal het u heel wat moeite kosten om tegenover de politie uw eigen gedrag te verklaren. Horn liet zich op een stoel neervallen. Hij herinnerde zich den met bloed bevlek ten zakdoek, dien Perris nog altijd zorg vuldig bewaarde en begon in te zien, dat Margaret gelijk had en dat het hem lang niet gemakelijk zou vallen om zijn on schuld te bewijzen, als Perris precies ver telde hoe alles in zijn werk was gegaan. In nerlijk was hij van de schuld van zijn se cretaris overtuigd, maar daarmee was nog geen wettig en overtuigend bewijs gele verd. Als de politie precies wist, hoe alles zich had toegedragen zou het er ongetwij feld leelijk voor hem uitzien. Zoolang Perris niet terug is, zal ik geen enkele stap doen, stemde hij ten slotte norsch toe. Maar iets anders, u noemde straks den naam Dick. Wie is dat? Margaret schrok hevig. Dat zal ik u vertellen als Perris te rug is, antwoordde zij. En om te verhinde ren, dat hij haar nog meer zou vragen stond zij op en liep haastig naar de deur. KIND DOOR KAR GEDOOD. De vader vond het lijkje. Zaterdagmorgen vond de landbouwer Stees te Helen-Everlo zijn anderhalf-jarig zoontje voor zijn woning dood op den weg liggen. Het kind bleek door een voertuig, waarschijnlijk een kar, te zijn overreden. Het lijkje van het slachtoffer is op last van de justitie in beslag genomen. KNAAPJE VERDRONKEN. Gistermiddag is een zeven-jarig jonge tje D. v. d. Kaar bij het spelen in het water van de Delftsche Vaart te Rotterdam ge raakt. Eenige personen begaven zich on middellijk te water en het mocht de 16-ja- rige Nelly Roelands gelukken het kind op den wal te brengen. Geruimen tijd werd kunstmatige adem haling toegepast, doch het bleek, dat de levensgeesten reeds waren geweken. Het lijkje is naar het Ziekenhuis Coolsingel overgebracht. KNOEIERIJEN BIJ DE TARWE- LE VERING. Op Zuid-Beveland. Enkele maanden geleden zijn in den „zak" van Zuid-Beveland eenige gevallen van knoeierij bij de uitvoering van de Tarwewet ontdekt. Thans is de rijkspolitie weer fraude op het spoor gekomen. De geruchten van fraude bij de aflevering van tarwe aan de gewestelijke tarwe-organi- satie bleken juist te zijn. Naar de „Msb." verneemt is gebleken, dat niet minder dan 15 landbouwers bij de levering van tarwe geknoeid hebben. Zij zijn woonachtig in verschillende gemeenten van Zuid-Beve- land. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet en men acht het niet onmogelijk dat nog meer knoeiers in handen der poli tie zullen vallen. Blijkbaar zijn dus na de vorige gevallen van fraude de controle-maatregelen van de zijde der Tarwe-organisatie nog niet af doende genomen. SMOKKELEN VAN MARKEN. In een kinderbroekje Aan het douanekantoor Strasz, onder den rook van Kerkrade gelegen, hebben de Duitsche beambten zekeren Gallmann Silber uit Düsseldorf, die, evenals zijn bei de broers, veel in Kerkrade vertoeft en een handel in meubelen drijft, en een vrouw uit Kerkrade aangehouden. Beiden werden aan den lijve gevisiteerd, doch niets verdachts werd op hen bevonden. Toen de beambten aanstalten maakten om ook het tweejarig kindje, dat bij de vrouw was, te visiteeren, begon de bezorgde moe der levendig te protesteeren. Dat was voor de beambten, die blijkbaar een tip hadden gekregen, reden te meer, om het kindje te doen uitkleeden. Hierbij bleek, dat in het onderbroekje van de kleine 700 Marken waren verborgen in papieren geld, blijk baar met het doel deze over de grens te brengen. Herr Silber was sprakeloos. De vrouw bekende, dat zij, op verzoek van S., het geld had verborgen op de gevonden plaats. Natuurlijk zou ze voor haar be moeiingen worden betaald. Silber en de Kerkraadsche vrouw werden gearresteerd en naar Aken overgebracht. Op 't geld werd beslag gelegd. „Tijd". ..BLEEKE BET" TE AMSTERDAM, Een filmschip op het IJ. Een man te water. Zaterdagmorgen lag voor de St. Nico- laaskerk aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam een wit en met vele vlaggen versierd schip, dat uiteraard groote belang stelling trok, temeer daar op de kade een tweetal auto's van de Cinetone waren ge stationeerd. Op de kade zelf troffen wij in de eerste plaats de heeren Oswald en Ben- no, regisseurs van de film Bleeke Bet, me vrouw Bouber, die den titelrol speelt, Fientje de la Mar, Corry Vonk, Sylvain Poons, Jan van Ees, Jan Elsensohn, Jopie Koopmans, Cor Hermus en anderen plus een bonte troep Jordaansche figuranten, die zich trouwens in weinig onderscheid den van het nieuwsgierig en opdringende publiek, dat door een groot aantal agen- Ik ben dood-op, zei ze zuchtend, en ik verlang naar huis. Ga uw gang, zei Sir Gregory achter dochtig. Maar reken er op, dat ik u in het oog zal laten houden, totdat ik alles weet. Perris bedriegt mij, daar ben ik zeker van. Michael wordt vastgehouden en kan ieder oogenblik vermoord worden, als dat ten minste nog niet gebeurd is, omdat hij geprobeerd heeft u te redden. Dat schijnt u te vergeten, antwoordde Margaret buiten zichzelf van verontwaardiging. En daarop verliet zij de kamer. Sir Gregory was overtuigd, dat zijn se cretaris den moord gepleegd had, doch hij wilde onder geen voorwaarde de poli tie van zijn zienswijze in kennis stellen. Hij had het personeel verteld dat een inbre ker de kamer binnen gedrongen was, toen hij een onderhoud had met juffrouw Drum en Hurker, die later van het geval hoorde, dacht er, omdat Horn geen enkele toespe ling in die richting maakte, geen oogenblik aan, dat deze zoogenaamde inbraak in ver band zou kunnen staan met den moord op Medina. Hoeveel moeite de inspecteur ook deed, hij slaagde er niet in om den inbre ker op te sporen. In gezelschap van Sir Gregory en Theo dore Arden begaf Hurker zich den volgen den dag naar Pitsea en met behulp van de plaatselijke politie werd de heele streek af gezocht. Arden's auto lag nog steeds op den berm van den weg en nadat de wagen naar een reparatie-inrichting gebracht was, pro beerde de jongeman den modderigen weg te ontdekken, die uitliep in het weiland, waarop het hoofdkwartier van het El Nues- stro Genootschap stond. Gemakkelijk was dit niet, maar door hier en daar inlichtin gen te vragen, slaagde hij er eindelijk in de boerderij terug te vinden, 't Huis was leeg en de eigenaar, een welgedane kruide- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 15 Mei. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het Russische Ensemble „Troika". 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Afgestaan aan den H.I.R.O. 5.10 Klavier-recital door Jo Goudsmit, af gewisseld te 5.25 door voordracht van (Sor ter's Mei. 6.00 De K. R. O.-boys en gramofoonpl. 7.15 Mr. C. Goseling over „Streven naar herstel op staatkundig herstel." 7.35 De K. R. O.-boys. 8.15 Z.Exc. oud-minister mr. Reijmer over de „Kunst in Nood". 8.30 Vaz Dias. 8.35 Het K. R. O.-orkest. 9.35 Orgelprogramma door Tom An- driessen. 9.50 Uitzending uit de St. Vituskerk te Hilversum, waar uitgevoerd wordt de „Sta- bat Mater" van Emanuele d'Astorga. 10.40 Vaz Dias, waarna gramofoonpl. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.Ö0 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Kook- en Bakpraatje. 11.00 Orgelconcert 12.00 Ensemble Rentmeester en gramo foonpl. 2.15 Gramofoonpl. 2.30 Ensemble Pianorecital. 3.00 Knipcursus. 4.15 Gramofoonpl. 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 RVU. prof. mr. F. de Vries: Het mo derne verkeersprobleem. 7.00 Dr. R. E. Wierenga: Verkeer en maatschappij Alcoholvrij! m.m.v. het Omroeporkest. 7.30 A. E. N. Bakker: Een prachtige tocht door de Ardennen. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn orkest m.m.v. „The Sing-Songers". 9.30 Dr. P. Th. Posthumes Meyes: Pink steren en de Ned. Spoorwegen. 9.45 Omroeporkest, m.m.v. H. Merckel (viool). 10.15 Gramofoonpl. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel. 12.50 Commodore Grand-orkest. 1.50 Midi. Studio-orkest. 2.20 Voor de scholen. 4.50 Het „New English"-Strijkkwartet. 5.35 Kinderuur. ten in bedwang werd gehouden. De boot met feestgangers zou, volgens optimistische berichten, om ongeveer ne gen uur, na enkele opnamen vanaf de wal, vertrekken. Het werd een uur, tot groote vreugde van de kijkers, die zich verlustig den op een soort weliswaar ietwat vaak onderbroken revue-voorstelling. De mees ten der medewerkende artisten werden door het publiek herkend. Hartelijke uit roepen en gepeperde opmerkingen waren niet van de lucht. „Deins je Poons", riep een struische Jordaner, tegen Sylvain Poons, die juist in een geanimeerd gesprek was met een paar figurantjes. „Is dat nou Corrie Vonk?" vroeg een oude man, die waarschijnlijk trouw de revue's Cinema Royal bezoekt. „Ik dacht, dat het een jon getje was". Om ongeveer half twee pas verliet het schip de Prins Hendrikkade en stoomde onder groote belangstelling het IJ op, bij welke manoeuvre bijna de pijp brak. In middels hadden de regisseur Oswald en de camera-man Van Alsem en Goldberger nier, die op drie mijl afstand woonde verklaarde, dat hij de boerderij verhuurd had aan een heer, een buitenlander, die een rustige omgeving wenschte. De huur der heette Don Alfonzo Guzman en had zijn eigen personeel meegebracht. Nie mand had ooit gemerkt dat hij geregeld bezoek ontving, zoodat het duidelijk was, dat de bende alleen 's avonds laat en des nachts bij elkander kwam. Zoowel het huis zelf als het erf werd grondig onderzocht, maar Don Alfonzo was, met al zijn heb ben en houden plotseling verdwenen en er werd niet ontdekt, dat van eenig belang was. Hurker en de overige politiebeamb ten deden hun uiterste best om uit te vin den, waarheen de bende haar hoodfdkwar- tier had overgebracht, maar alle pogingen in deze richting bleken vruchteloos. Ze waren spoorloos verdwenen en Perris met hen. Onderwijl wachtte Margaret in spanning op de terugkomst van Perris. Dick was nog niet weer bij zijn moeder geweest was nog meisje had mevrouw Drum gerustgesteld door haar te vertellen dat Michael een paar dagen voor Sir Gregory op reis was. Zij had Mademoiselle geschreven en een dag afgesproken waarop zij haar om drie uur voor het postkantoor in Hampstead zou opwachten. Daar ben ik, juffrouw Drum, begon mademoiselle in haar gebroken Engelsch, toen de beide jonge vrouwen elkaar op de plaats van samenkomst begroet hadden. Maar waarom ontvangt u mij niet bij u thuis? Om mijn moeder, legde Margaret uit. Zij weet er niets van, dat Michaël vermist wordt en als zij u zag zou zy natuurlijk vra gen. Ja, ja, ik begrijp het. U hebt groot ge lijk. Laten we in die lunchroom daar aan 6.50 Monteverdi's madiigalen. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Variëté. 8.35 Peggy Cochrane en haar piano. 9.32 Sir Malcolm Campbell: The week end en the road. 9.40 Radio-Militair-orkest. 10.5512.20 Roy Fox en zijn band. „Radio Pari s", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.20 Pascalorkest. 8.20 „L'argenit", spel van Fabre. Hierna: Harpconcert. Langenberg, 456 M. 0.25, 7.20 en 11.50 Gramofoonpl. 12.20 Solistenconcert. 1.20 Weragorkest. 4.20 Omroepkleinorkest. 5.35 Gevar. concert. 7.20 Omroepkleinorkest. 8.35 Klassieke dansmuziek. 10.5012.50 Omroeporkest. Rome 421 M. 8.00 Gramofoonpl. 9.05 Concert door Vrouwenkoor en cem balo. B r u s s e 1, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Salonorkest. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Symphonieconcert. 6.50 Salonorkest. 8.20 „Het dubbele kruis", hoorspel. 9.20 „De regenboog", muzikale pot pourri. 484 M.: 12.20 Gramofoonpl. I.30 Salonorkest. 5.20 Omroeporkest. 6.35 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert. 9.35 Symphonieconcert. 10.30 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Lanner-Strausz-concert uit Frank furt. 9.20 Gevar. muzikaal programma. 9.40 „Deutsche Bekenntnis", cantate van H. Suitz. M.m.v. het Hitlerjeugd-koor o.l.v. den componist. II.05 Weerbericht. 11.20—12.00 Zang. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf en R.O.V. Radio-Centrale. 3de Programma. 8.00—15.35 Keulen. 15.35—17.20 Kalundborg. 17.20—19.35 Brussel (VI.). 19.3520.20 Deutschl. sender. 20.2023.20 Luxemburg. 23.20Afl.: Keulen. 4e Programma. 8.208.50 Paris Radio. 12.2014.245 Daventry. 14.2517.35 Londen Reg. 17.3518.20 Een der Eng. „National" zen ders. 18.2019.00 Deutschl. sender. 19.0019.30 Loc. uitz. Tuinpraatje door den heer J. Jonker, chef afd. Gem. Plant soenen. 19.3020.25 Londen Reg. 20.25—23.20 Rome. (Wijziging voort>ehouden. zich op een sleepbootje naar de brug tegen over het Centraal Station begeven, waar de beroemde „sprong in het water" zou worden verfilmd. Vooral hier had de poli tie handen vol werk om het opdringende publiek tegen te houden. De brug werd met moeite eenigen tijd vrij gehouden. De menschen in voorbij-rijdende trams rekten de halzen. Er klom een eenzame figuur op de leuning. Er hing een zekere span ning in de lucht. De cameraman en de re gisseur schreeuwden hun stemmen schor. Het fotografie-toestel van Oswald viel te water en werd door een koenen zwemmer uit den midder opgedoken, hetgeen eeni ge verwarring onder het publiek bracht. Vrij plotseling echter stortte de man, dia de sprong deed, te water. Het ging schitte rend, doch de scène moest om de een of andere reden worden overgedraaid. Toen deed de man een pracht duik, die algemeen bewonderd werd. Opnamen aan het IJ op de plezierboot vorderden nog den geheelen middag en worden morgen voortgezet. den overkant gaan zitten. Daar kunnen we theedrinken en de zaak bespreken. Ik kan u heel veel vertellen. Ik ben u dankbaar voor uw komst, be gon Margaret, toen ze in een rustig hoekje van den lunchroom tegenover elkaar waren gezeten, Michael. Dus hij is nog niet terug? viel made moiselle haar snel in de rede. Neen, de boerderij in Essex staat leeg en zij hebben hem waarschijnlijk meegeno men naar hun nieuw hoofdkwartier. Nie mand weet waar hij is. En plotseling kon ze zich niet meer beheerschen en barstte in tranen uit. Komaan, juffrouw Drum, huil nu niet, probeerde mademoiselle Cibot haar te troos ten. Ik weet zeker, dat hij terugkomt. Waar denkt u hem dan te vinden, vroeg Margaret, die nich door haar vrien delijke woorden wat getroost voélde, de boerderij staat leeg en Ja, ja, ja, viel Mademoiselle Cibot haar ongeduldig in de rede, laat u dat maar aan mij over. Ik weet er alles van, in ver trouwen gezegd ik ben ook lid van het genootschap. U? riep Margaret? Ze huiverde. Hoort u tot die bende? Ja, dat genootschap heeft mij nooit veel kunnen schelen, maar ik had myn Pe dro zoo lief, dat ik alles wat hij wilde deed. In Barcelona heb ik mij aangesloten bij dien verschrikkelijken troep. Het wachtwoord, ken ik nog en ik knn wel te weten komen, waar het hoofdkwartier nu is. Diar zal ik heen gaan en met hem spreken e dan dan red ik hem. Alles komt in ordj, juf frouw Drum. En vertel mij nu eens alies wat u weet, ging mademoiselle Cibot voort. toer. zij haar honger en dorst gestild h&d )k moet alles weten. (Wordt v„-.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9