SPORT SPEL MAANDAG 14 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 Haandag Jf*55® Bwoegsel VOETBAL OM HET KAMPIOENSCHAP. DHL. heeft gisteren 'n harden brok te slikken gekregen. De beslissingswdstrijd te gen Volendam werd nl. met niet minder dan 61 verloren, nadat zij reeds na en kele minuten de leiding had weten te nemen. Met Volendam komen nu Valkenburg en SDOUC in den eindstrijd, waarvoor nog zes wedstrijden gespeeld moeten worden. Dat wordt Juliarme zomersport! ©m het kampioenschap: Valken burg— RKTVV 54; DHL—Volendam (be slissing West. kampioenschap) 16. ZUID AFDEELING I. Ie klasse: VolhardingKNV 11; RKONS—Kimbria 2—1. WEST AFDEELING I. Prom. 2e klasse: FortitudoWA *-«■ WEST AFDEELING IL Prom. 2e klasse: ExcelsiorOnze Gezellen 11. DE NEDERLAAG WED STRIJDEN VAN „LEIDEN." Ook op den laatsten dag is het geen der beide Leiden-elftallen gelukt hun wedstrij den tot overwinningen te brengen. Onvol ledigheid is daarvan wel de grootste oor zaak. Mogen de rust tot het nieuwe seizoen en de training van andere sporten de noodige nieuwe krachten geven. Lelden I—Geel Wit I 1—3. Leiden begint met 10 man, waarbij twee spelers die al een wedstrijd achter den rug hebben. Geel Wit wint den toss en Leiden trapt af met den straffen wind tegen. Geel Wit is dank zij het wind voordeel oogenblikkelijk in de meerderheid en na 10 minuten is de stand reeds 01 als bij een voorzet de keeper la Keizer den bal mist en de links binnen de hem geboden kans dankbaar be nut. Leiden komt er dan iets beter in, vooral omdat de elfde speler arriveert. Het gevolg daarvan is, dat Kerkvliet bij een goeden aanval den gelijkmaker scoort (11). De vreugde is niet van langen duur want als by een Geel Wit aanval de Lei- denkeeper den bal kwijt raakt, heeft de midvoor geen moeite (12). Even later is het rusten. Wie gedacht zou hebben, dat Leiden na de thee met wind voor deel op zou halen komt bedrogen uit. Er was maar één ploeg die voetbalde en dat was Geel Wit. Leiden begon nog even goed, maar het schot van den rechtsbuiten gaat juist naast. De voor-- hoede heeft daarmee al haar kruit verscho ten. Dat verdere doelpunten voor Geel wit uitgebleven zijn, behoudens de straf schop waaruit de stand op 13 gebracht werd, heeft Leiden te danken aan haar hardzwoegende verdediging. Toch denken we Leiden nog den achterstand te zien ver kleinen, als bij een der sporadische uitval len Kraan een ver hard schot lost, hetwelk echter meesterlijk wordt gestopt. Na een buitenspeldoelpunt van Geel Wit en een kans voor open doel van 2 meter, welke onbegrijpelijk wordt gemist fluit de scheids rechter het einde en heeft Geel Wit ver diend gewonnen. Lelden n—Geel Wit H 0—2. Ook nu heb'.pn de Leiden-reserven het niet tot een overwinning kunnen brengen. Het was dezen keer een 20 nederlaag, wat de verhouding in het veld juist weer geeft. De Leidenvoorhoede miste een door zetter, terwijl als eens een goede aanval werd opgezet door den rechtervleugel de linkervleugel op zijn gemak bleef staan kijken hoe de anderen het er af zouden brengen. Zoo moeten doelpunten wel uit blijven. Voor rust maakte Geel Wit een goed doelpunt, wat zij na de rust nog eens herhaalde, terwijl Leiden daar niets tegen over kon stellen. Alzoo werd deze wedstrij den reeks besloten met een nederlaag. R. K. 8. V. „V. E. P." Het officieuse districtselftal van het dis trict Gouda moest gisteren met 21 in E. E. P. haar meerdere erkennen op het U. N. I. O.-terrein te Oudewater. Geduren de den heelen wedstrijd ging het spel tame lijk gelijk op en o. i. had een gelijk spel dan ook de verhouding beter weergegeven. Op een grooter terrein zou het districts elftal echter heel wat meer moeite hebben om een goed resultaat tegen V. E. P. te be halen. De V. E. P.-voorhoede kon op dit kleine terrein haar spel niet genoeg ont plooien. 't Samenspel klopte dan ook niet best en en vele passes liepen uit. Bij het districtselftal klopte het verband in de voorhoede, vreemd genoeg, beter en van daar dat hun aanvallen gevaarlijker wa ren. De V. E. P.-achterhoede was echter paraat en de keeper kon slechts door een penalty gepasseerd worden. Voor V. E. P. scoorden Fortuin en Smits. Het was 'n for- sche wedstrijd, waarin de districtsmenschen fel op den bol zaten, maar waarin ook V. E. P. zich geheel gaf. Er was vrij veel pu bliek. Het districtselftal van de junioren ver loor met 30 van de uitstekend spelende juniorenploeg Aeolus uit Rotterdam. R. K. S. V. „TEYLINGEN." Schitterend geslaagde liefdadigheids wedstrijden. Den geheelen middag vanaf 12.30 uur tot 6 uur was er voor een ieder te genieten, was het niet van voetbal dan toch van mu ziek of van de gecostumeerde veteranen- wedstrijd. Het was daarom ook te begrijpen dat met-dit mooie weer een buitengewoon groot aantal bezoekers om de lijn geschaard stond. Om 12.30 uur: Teylingen IVConcordia ni, welke strijd met 41 eindigde. Beide partijen waren van gelijke kracht, doch Teylingen was gelukkiger. Om 2.30 uur: R. K. Noord wij kerhout- elftalTeylingen I onder leiding van den heer D. Haverkorn. In het begin ontspint zich een vvrig spel, waarbij een gelijk op gaande strijd, doch Teyl. is iets tactischer en door de Sassenheimers wordt de stand geleidelijk opgevoerd tot 30, waarna het rusten is. Na de thee zijn de N. V. C.'ers wel iets beter dan voor de rust, wat Noord- wijkerhout in een doelpunt uitdrukt; ont staan door een corner. Daarna zijn het de Teylingers welke den stand opvoeren tot 6—1. Na dezen strijd kwam de clou van den dag, de gecostumeerde veteranenwedstrijd. Ieder had zijn eigen costuum gekozen, en wanneer de muziek staat opgesteld wordt gezamelijk een rondje om het veld ge maakt. Er is genoten en gelachen. Wanneer de scheidsrechter op zijn groote scheeps hoorn einde blaast was de stand 44. Of het afgesproken was! St. Ambrosius was zeer tevreden over de milddadigheid van de Sassenheimers. Een bedrag van f 117. was binnen, waarvoor hartelijk dank! Voor de promotie ging Teylingen met een drietal invallers naar Heemstede, wel met goed gespeelden wedstrijd de zege aan zullen wel weer twee puntjes verspelen. Maar wie had kunnen denken, dat in dezen goed gespeelden wedstrijd de zage aan Teylingen zou blijven. De invallers hebben gewerkt op een wijze dat zij de kans beloo- pen om de laatste promotie-wedstrijd te helpen winnen. Intusschen zyn zij er weer heel wat beter voor komen te staan, zoodat wij het beste hopen. R. K. 8. V. „LIS SE". Propagandawedstrijd R. K. F.-elftal Brabant. Het was gisteren een dag die in het tee- ken van propatganda stond, Lisse had nl. een elftal uit Brabant laten komen om de Lisser supporters op te wekken tot steun aan de R. K. Voetbalvereeniging „Lisse". De hoofdschotel werd voorafgegaan door een wedstrijd van veteranen, nl. veteranen van I isse en veteranen van Concordia uit Hillegom. Dit werd een gemoedelijk par tijtje voetbal, waarin door het backstel van Lisse twee corpulente personen (ze wogen circa 400 pond samen) een aardig partijtje voetbal werd gespeeld. Het slot kwam met een 31 overwinning voor Lisse's oudjes. Toen werd de hoofdschotel opgediend. Om circa 3 uur laat scheidsrechter Bezu begin nen. R. K. F. Brabant trapt af en direct ondernemen de gasten een vinnige aan val, waarbij direct Mens z'n talenten moet toonen. Hij stopt de kogel schitterend en zendt den bal het veld weer in. Steeds weer komen de gasten terug en het is een lust te zien, hoe gemakkelijk de Braban ders dit doen. Alles is precies afgemeten, het kopwerk en het plaatsen is af, er man keert niet aan en voor dit subliem spel moet Mens tenslotte ook zwichten, als de midvoor der gasten van dichtbij inschiet. (01). Lisse doet wel haar best, doch ze is tegen dit spel niet opgewassen en het zou ook nog lang duren, eer dit anders wordt. Steeds weer komen de Brabanders terug en voeren geleidelijk den stand op tot 05. Lisse ziet in, dat het zoo niet gaat en even voor de rust weet de rechtsbinnen een voorzet van links te benutten en het is 15. Met deze stand komt de rust. De thee schijnt Lisse goed te hebben gedaan, want van overwicht der gasten is nu geen sprake meer. Lisse is nu in de meerderheid. Toch kunnen ze niet verhinderen, dat de gasten uit een snelle doorbraak de score verhoo- gen (16). Lisse is nu het meest aan het woord, het wordt 26, 36, 46, 56. De harten leven weer op als onder groot ge juich de linksbinnen den gelijkmaker in het net kopt (66). Zoo kan men zien, dat een wedstrijd nooit eerder verloren is voor het eindsignaal. "Hulde aan de Brabanders voor het mooie spel wat zij ons hebben laten zien. Wel waren ze voor de rust beter dan in de tweede helft, maar toen speelde Lisse ook stukken beter. Hulde aan Lisse voor haar kranig volhouden. Einde 66. Het was een mooie propaganda-dag. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R.K. Sportver. „Majella" Het eerste maakte gisteren voor het eerst kennis met D.V.O. I te Nieuwkoop. Met tegenwind werd afgetrapt. Het begin was eenigszins aarzelend, wat deels te wijten was aan het vreemde veld, dat, tusschen haakjes, tamelijk veel valsch effect ver oorzaakte, deels aam de veel te zachte ballen. Het gevolg was dat D.V.O. de lei ding kon nemen. Door goed samenspel werd spoedig de gelijkmaker gescoord door Majella's midvoor. Bij een nieuwe aanval van D.V.O. kon de bal slechts ten deele weggewerkt worden, en verdween via een D.V.O.-voet in het net. Nu begon Majella meer op te zetten. Een penalty, die spor tief genomen was, werd door D.V.O. door gelaten (22). Met rust was de stand 32 voor Majella. Na rust kreeg Nieuwkoop weinig kans meer. Hun enkele aanvallen werden door de hechte Majella-verdediging goed weggewerkt. Een laatste doelpunt, de de 3e van onzen midvoor, bracht de stand op 42 voor Majella, waarmee de wed strijd geëindigd werd. Majella n deed niet minder haar best. O.D.I. II, dat met 10 man speelde, werd overwonnen (32). Enkele maanden gele den had ons eerste nog haar handen vol aan deze tegenstanders! Majella III speelde gelijk tegen de O.D.I.- junioren (22). R.K. S.V. „D.O.S." D.O.S. II veroverde op VV.S.B. beide puntjes. Nadat de rust was ingegaan leid de V.V.S.B. met 32, daarna scoorde D.O. S. 3 maal, terwijl de Bavo-menschen het niet meer tot doelpunten konden brengen (3-5). De stand is jiu: D.O.S. n 2 2 9—6 4 K.R.V. I 1 1 4—3 2 V.V.S.B. I 3 3 9—1 D.O.S. Hl speelde een slechten wedstrijd tegen Odi I. Na met 31 de leiding te heb ben gehad, werd het een gelijk spel (44). Even voor het einde kwam Odi op gelukki ge wijze, door een vrije schop aan den ge lijkmaker. R. K. 8. V. „S. M. C." Van het zeer mager programma bleef slechts de wedstrijd KRV ISMC I over, welke vriendschappelijk gespeeld werd in Katwijk. In dezen wedstrijd speelde SMC met een vijftal invallers, weilke echter uit stekend voldeden. In de eerste helft wist KRV de leiding te nemen. Na de rust ech ter toonde SMC zich van een beter kunnen en werd het spoedig 21. Dan een geheide handsbal van een K. R. V.'er, niet gezien, gevolgd door een aanval op den bal door drie spelers. Penalty tegen SMC. Oplossing van het raadsel „22". Direct na den af trap een snelle SMC doorbraak, een keu rige voorzet welke in een doelpunt wordt omgezet 32 voor SMC. Nog eenige malen verkeeren beide doelen in gevaar, maar de keepers toonden hun plaats waard en lieten niets meer passeeren. De leiding was onzeker. Dinsdag en Donderdag begint de training voor de senioren. Daarbij zijn allen aanwe zig, naar we hopen ook zij, die zich nog niet opgaven. De junioren beginnen volgende week Maandag. R.K. Sportver. „N.V.C. De wedstrijd voor de nacompetitie Van Nispen IN.V.C. I eindigde in een 2^-1- nederlaag voor de onzen, nadat de rust met een 10-voorsprong was ingegaan. Overi gens werd deze wedstrijd in eigenaardige omstandigheden gespeeld, daar het Noord- wijkerhoutsche elftal, dat bestond uit spe lers van N.V.C. en Van Nispen den strijd aanbond tegen Teijlingen. Zoodoende speel den èn N.V.C. en van Nispen deze compe titiewedstrijd met vele invallers. Ook de Noordwijkerhoutsche combinatie had geen besten dag, daar zij door het uit stekend spelende Teijlingen met 61 werd ingemaakt! Alleen de junioren boekten succes, daar de Concordianen met een 70-nederlaag naar huis werden gestuurd. Voor Maandag 2den Pinksterdag is een zeer interessant programma op het N.V.C.- terrein vastgesteld, nl. N.V.C. IIB.S.M. II en N.V.C. IB.S.M. I, welke wedstrijd geldt voor de nacompetitie. R.K. Sportver. „Kolping Boys" Gisteren zijn een tweetal vriendschappe lijke wedstrijden gespeeld. Het eerste elftal is onvermoeid en maak te van een vrijen Zondag ebruik om tegen Concordia II te Hillegom den strijd aan te binden. De Boys hebben een zwak voor gelijke spelen; met rust had Concordia met 21 de leiding, eindstand 33. Bravo! De junioren B speelden op 't R.K. Sport park tegen de B junioren van Leiden en wisten een verdiende 4—O-overwinning te behalen. Tweeden Pinksterdag komen het tweede sen. elftal en de A-junioren aan de beurt. R.K. Sportver. „Foreholte" Gisteren speelden drie drie onzer elftal len vriendschappelijke wedstrijden. Fore holte b Jun. verloor tegen K.R.V. b Jun. met 30. Thujs maakte Foreholte II een goed beurt en won van K.R.V. II. Uitslag 30. Een goed succes met vier invallers! Foreholte I stelde zich eveneens op te gen S.J.C. II met vier invallers. De Noord wij kers wonnen verdiend, maar de uitslag is eenigszins geflatteerd (05). Als hooger spelend elftal gaf S.J.C. iets vaster spel. De onzen daarentegen hielden nu eens zeer goed vol. Behoudens enkele oogenblikken, was het een zeer snelle wedstrijd. Zelfs belaagden Foreholte meermalen het S.J.C- doel. Er bleek echter geen doorkomen aan. De S.J.C. doelman heeft het leeuwenaan deel in de overwinning, door de score blank te houden. Met de rust was de stand 01 voor S.J.C. Na de thee voerden de Noord wij kers nog geleidelijk op tot 05. Fore holte verdiende zeker eenige tegenpunten. Het publiek is getuige geweest van goed voetbal en een spannende partij. Dit geeft moed voor de toekomst. Foreholte, zoo doorgaan, steeds van begin tot het einde vasthouden. Een goede oefening voor de Leidsche Courant-beker-wedstrijden! R.K. Sportver. „Van Nispen" Het eerste V. N.-elftal speelde thuis tegen N.V.C. I. Beide elftallen blijken ryk te zijn voorzien van invallers, mede in verband met de ten spelen districts wedstrijd. Bij V.N. blijken P. Klinkenberg en L. v. Ma- ris weer van de partij te zijn en zulks was een goede versterking der rood-kwarten. Er wordt aan weerzijden een goed par tijtje voetbal gespeeld, al blijkt dat de meeste spelers niet aan elkaar gewoon zijn, daar er van onderling samenspel of ver band niet valt te bespeuren. Nog voor rust weet de midvoor van N.V.C. te doelpun ten (01), met welken stand de rust in treedt. Na de thee zit de thuisclub vinniger op den bal en wordt menige aanval op het vijandelijk doel ondernomen. Uit een dier aanvallen weet P. Klinkenberg, die een Keurig partijtje voetbal speelde, fraai te doelpunten (11). Dan la-ij gen de doel wachters eenige vrije schoppen te keeren, hetwelk vooral de invaller-keeper Duiven voorden van V.N. goed af gaat. De scheids rechter deelt nu aan weerszijden eenige vrije schoppen uit en houdt zoodoende het lijntje strak gespannen, wat zéér goed ge zien was. Wanneer de V.N.-back L. v. Ma- ris het op 'n heupen krijgt, trekt hij goed gesteund ten aanval en weet V.N. fraai de leiding te geven. Direct daarna komt R. v. d. Ploeg vrij voor het N.V.C.-doel te staan, maar schiet jammerlijk naast. Na dat ook 't V.N.-doel, hetwelk keurig verde digd werd, ternauwernood aan doorboring ontkwam, fluit scheidsrechter M. van Heu- zen, die blijk gaf een goed kijk op het spel te van een vrijen Zondag gebruik om tegen in de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd. R.K. Sportver. „A.V.V." Gisteren speelde het tweede elftal van A.V.V. een vriendschappelijken wedstrijd tegen een elftal van Duitsche spelers in Den Haag en Voorburg woonachtig. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin zeer aardig spel werd vertoond, doch waar in de Duitschers niet bleken opgewassen tegen de Hollanders. A.V.V. was voortdu rend in de meerderheid, doch dank zij het keurige werk der Duitsche verdediging wist A.V.V. slechts enkele kansen te be- nuten. De rust kwam met dubbel blank, doch na de rust bleek A.V.V. over meer uithoudingsvermogen te beschikken. AV.V. wist 3 maal te doelpunten, waartegenover de Duitsche combinatie slechts 1 doelpunt wist te stellen. Zoodat A.V.V. dezen pretti- gen wedstrijd met 31 won. KON. NED. VOETBALBOND. DE KAMPIOENSCOMPETITIE. 't Was gisteren voor KFC een goeden dag, want behalve dat deze club zelf won van Velocitas, verloren Ajax en Willem II, door 'n gelijk spel tegen elkaar, elk weer 'n punt, zoodat de Koogsche club wel de beste kans op het kampioenschap heeft. De stand is nJ. gesp,gew.gelverl.v.t pnt. K. F. C. 4 3 1 11—2 7 Ajax 5 2 2 1 12—5 6 Willem H 3 111 7—8 3 Velocitas 4 1—3 6—12 2 Heracles 4 1—3 6—15 2 DE PROMOTIE-DEGRADATIE. Wat te voorzien was in Afdeel in g I is gebeurd: 't Gooi degradeert naar de 2e HET VIER-BONDEN-TOURNOOI TE HAARLEM. Twee nederlagen van den L.VJB. Op het terrein van RCH te Heemstede werd gisteren een Vier Bondentournooi gehouden, waaraan werd deelgenomen door de plaatselijke V. B. van Haarlem, Leiden en Noord-Holland. Uitslagen: HaarlemNoord-Holland 2 1; AmsterdamLeiden 20; Noord-Hol landLeiden 62; HaarlemAmsterdam 4—1. klasse. Gisteren werd de laatste wed strijd tegen DWS met 21 verloren. De strijd om het eerste klasseschap gaat nu tusschen DWS en Velox, waarbij de Am sterdammers wel de beste kans hebben, want aan een gelijk spel tegen Velox heb ben zij voldoende. De stand is ni.: D. W. S. Velox 't Gooi 3 2 1 5—3 5 3 111 5—4 3 4 2 2 4—7 2 In Afdeeling n is het met de tweede Hil- versumsche eerste klasser al niet veel be ter gesteld. Hilversum verloor gisteren n.l. van RFC met 63, welke uitslag na het goede begin van Hilversum wel erg tegen valt. Hier is de stand: Overmaas Hilversum R. F. C. 2 2 9—6 2 9—10 2 10—12 Voor de promotie der derde klasse won RVC opnieuw van VIOS, thans met 51, zoodat de stand is: H. van Holland 2 2 R. V. C. 3 2 V. L O. S. 3 11—4 4 1 15—8 4 3 3—17 0 In de promotleoompetitle der 4e klasse Is het pleit voor de Leidsche rood-zwarten beslecht Door een 30 nederlaag tegen Terlaak verloor ASC het derde-klasse schap en degradeert de oud-eerste-klasser dus naar de vierde klasseDe Haagsche club Terlaak doet haar intrede in de derde klasse: Terlaak 8 8 153 6 A. S. C. 4 112 5—11 3 B. T. C. 3—12 5—11 1 In het Oosten speelde ZAC haar eersten promotiewedstrijd tegen de eerste klasser Hengelo en won dezen kamp met 31. Goed perspectief voor de club van Bak- huys! Z. A C. Hengelo N. E. C. 3—1 1—3 In Afdeeling IV verloor de eerste klas ser Middelburg al eveneens. Met 41 bleef Tegelen op eigen terrein de baas. De Llm- burgsche clubs hebben blijkbaar goede plannen: Tegelen Juliana Baronie Middelburg 1 1 1 1 4—3 2 1 3—4 0 1 1—4 0 In het Noorden deed de oud-eerste klas ser Alcides niet voor de andere „degradee- rende" eerste klassers onder. De Meppelers werden op eigen terrein door HSC met 81 gekraakt. De strijd gaat hier dus tusschen de Kooi en HSC, want de stand is: De Kool 3 2 1 105 5 H. S. C. 3 2—1 18—4 4 Alcides 4 1 3 5—24 1 De uitslagen. Om het kam pi oenschap: Willem II—Ajax 11; KFCVelocitas 4—0. AFDEELING I. Promotie 2do klasse: DWS— 't Gooi 2—1. AFDEELING II. Promotie 2de klasse: RFC—Hil versum 63. 2de klasse A: OlympiaQuick 43. 2de klasse B: OvermaasFortuna 2—6; VDLDCL 1—0. Promotie 3de klasse: VIOS RVC 15; De MusschenONA 01. Promotie 4de klasse: ASCTer laak 03. 4de klasse A: De JagersDuno 32. AFDEELING in. P r o m. 2e k 1 a s s e: ZAC—Hengelo 3—1. AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: Tegelen—Middel burg 41. AFDEELING V. Prom. 2e klasse: Alcides—HSC 1—8. Z.F.C.-COMB.—CHELSEA Zaterdagmiddag vond een wedstrijd tus schen Z.F.C.-combinatie en Chelsea plaats. De Z.F.C.-ploeg was op enkele punten aan gevuld met Amsterdamsche spelers. Voor de rust doelpuntten beide teams elk een maal, terwijl in de tweede helft de Engel- sche profs nog twee doelpunten scoorden tegen Z.F.C.-combinatie nog één. Met 32 won Chelsea daarmede haar tweeden wed strijd in ons land.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7