MAANDAG 14 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 K.F.C.VELOCITAS 4—0. Voor 5 k 6000 toeschouwers, waaronder een groep Groningsche supporters, heeft KFC een verdiende zege behaald op de Noordelijke kampioenen, waarmede de Koogsche club weer een eind dichter ge komen is bij den kampioenstitel. De wedstrijd was overigens verre van fraai. In de eerste helft waren er perioden, dat er behoorlijk voetbal te zien werd ge geven, doch in de tweede helft knoeiden beide partijen er somtijds lustig op los. En aangezien door den voorsprong, die KFC in de eerste helft had genomen, de span ning ook verdwenen was, viel er voor den neutralen toeschouwer niet veel te genie ten. K.F.C. heeft den wedstrijd gewonnen door een productievere voorhoede. Van een meerderheid in het veld van een der par tijen was geen sprake. Nu eens trok KFC ten aanval en dan weer waren de Groen- Witten bij het KFC-doel. Het spel golfde voortdurend heen en weer. Door het be kende drie-backsysteem van KFC leek het wel eens, of Velocitas sterker was, doch juist dan waren de aanvallen van de Koog sche het gevaarlijkste door het snelle open karakter, hetwelk zij droegen. In den aanvang is Velocitas gesteund door den wind, iets sterker en de Groen witte voerhoede zwerft voortdurend in de buurt van keeper Veen. De KFC-verdedi- ging gesteund door de middenlinie en spil Nieuwenhuizen voorop verdedigt op de bekende wijze. Luppes geraakt even ge blesseerd doch speelt spoedig weer mee. KFC heeft uit een der gevaarlijke snelle uitvallen het eerste succes, zij het dat dit doelpunt op een eigenaardige wijze ge maakt werd. Op een ver naar voren ge speelden bal liep Jaap Mol toe, Kolthof zag het gevaar, kwam uit zijn doel en val lende wist hij het leder nog juist voor de voeten van Mol te bemachtigen. Met den bal in de handen opstaande deed hij eeni- ge passen om weg te trappen, doch hij kwam daarbij buiten het strafschopgebied. Hands voor den keeper. Boekman had het gezien en Jaap Mol kon juist even buiten het strafschopgebied een vrijen schop ne men, welke tusschen een haag van spelers door in een onbewaakt hoekje werd ge schoten (10). Er waren toen tien minu ten gespeeld. Velocitas trachtte de aanval len van KFC ongevaarlijk te maken door den buitenspelval open te zetten, hetgeen aanvankelijk wel succes had. Niettemin droegen de aanvallen van KFC door het snelle open spel steeds een gevaarlijk ka rakter en uit één daarvan wist Kruyver met een schuiver Kolthof na 17 minuten voor de tweede maal te verschalken, na dat van Wensveen goed het leder had voorgegeven. Kolthof had dezen bal wel kunnen houden. Velocitas had intusschen ook niet stilgezeten en de aanvallen der Groen-Witten waren lang niet slecht van opzet. In het doelgebied echter werd getreuzeld en onvoldoende geschoten, terwijl de Koog sche verdediging stug stond te verdedigen. Zoo blijft de stand tot rust verder onver anderd. In de tweede helft blijkt, dat v. d. Velde is uitgevallen. Hij had last van een oude blessure en werd vervangen door van Mehl. De opstelling der Groningsche voor hoede werd toen van rechts naar links Meulema, Bonsema, Warnders, van Mehl en Mohrmann. Velocitas nam het spel direct na de her vatting in handen, maar het duurde niet lang of de aanvallen der KFC-voorhoede werden talrijker en elke aanval hield ge vaar in voor de Noordelijken. Dat kon bij de Groningsche voorhoede niet gezegd worden. Spoedig kogelde Jaap Mol num- mero drie in de Groningsche touwen, doch Boekman heeft een overtreding geconsta teerd en annuleert het punt. Wat er pre cies gebeurd is ontgaat een ieder. En als Bley eenige minuten later van het midden van het veld af enkele tegen standers passeert, de Groningsche verde diging zelfs voorbijkomt, keeper Kolthof inbegrepen, annuleert Boekman wederom een doelpunt van KFC wegens buitenspel van Mol. Maar Mol heeft niet aan het spel deelgenomen, want Bley heeft den bal steeds bij zich gehouden, totdat hij het le der in het doel had gedeponeerd. KFC heeft den wind thans achter, cn hierdoor gesteund is de Koogsche nu ster ker. Een doelpunt kan niet uitblijven. Een hoog schot van Bley, van den linkervleu gel van zeker 40 Meter afstand gelost, be oordeelt keeper Kolfhof verkeerd, hij loopt eerst eenige passen uit, dan weer achter uit en kan het leder dan niet meer tijdig bereiken (30). Twintig minuten van de tweede helft zijn dan achter den rug. KFC speelt een gev/onnen wedstrijd en in het resteerende gedeelte van den wedstrijd gaat het er dan nog alleen maar om met hoeveel KFC wint en of Velocitas kans ziet een tegenpunt te maken. De Groen-Witten doen daar inder daad hun best voor, Bonsema en Meulema spelen goed samen, maar de voorzetten van den Groningschen rechtsbuiten wor den door het onbenullig spel van Warnders en van Mehl verknoeid en Mol es. blijven gemakkelijk meester van het terrein. De laatste 15 minuten zakt het peil, dat toch al niet hoog stond, geweldig. Kruyver geraakt geblesseerd, maar wordt weer bij gewerkt. Ook Nieuwenhuizen, die zich ge durende den geheelen wedstrijd niet bijster heeft ingespannen, loopt een blessure op. Hij verlaat het veld en wordt in de laatste tien minuten vervangen door van Nek. In die periode is het Mol, dit nummero vier in de Groningsche touwen deponeert (40). Met Velocitas in de meerderheid eindigen de laatste minuten. Velocitas krijgt nog een strafschop toegewezen wegens hands van W. Mol, maar Bonsema trapt in den grond, raakt het leder maar half en de bal vliegt naast de paal. Ook deze niet te mis sen kans voor een tegenpunt gaat dus ver loren, zoodat het einde komt met een 40 zege van KFC. WILLEM n—AJAX 1—1. De ontmoeting Willem IIAjax werd als een der belangrijkste thuiswedstrijden van Willem II beschouwd. Het Sportpark was dan ook bijna uitverkocht. De wedstrijd heeft niet geheel voldaan aan de verwach tingen en niettegenstaande Willem II, vooral voor de rust, niet het peil bereikte, dat zij demonstreerde in den wedstrijd te gen Velocitas, heeft het gevreesde Ajax slechts door een strafschop een gelijk spel kunnen bevechten. Toch is de wedstrijd wel spannen ge weest en vooral na de rust heeft Willem II weer getoond zijn plaats in de kampioens competitie ten volle waard te zijn. De wed strijd begon wat zenuwachtig, met als ge volg eenige botsingen, waarbij de Zuider lingen de hardste koppen bleken te heb ben. Van Reenen moest in de eerste vijf minuten al geholpen worden en even later had van Diepenbeek na een botsing met Muller geneeskundige hulp noodig. Willem II kon voor de rust zijn vorm niet vinden. De voorhoede zag telkens haar aanvallen onderbroken en van der Aa moest moest herhaaldelijk reddend op treden. Willem II hield het spel te kort en verwaarloosde vooral den linkervleugel, zoodat de geroutineerde achterspelers van Ajax steeds in de gelegenheid waren de aanvallen te onderscheppen en dan ging het met verre trappen op het Willem II- doel af. Na ruim vijfentwintig minuten spe len kwam Willem II er beter in en het was van dat oogenblik af een gelijk opgaand spel tusschen twee volkomen gelijkwaar dige tegenstanders. Iedere aanval van Willem n werd even prompt beantwoord door een van Ajax- De spanning steeg en onder luid gejubel van de duizenden in het Sportpark kan- jerde Hermans het leder langs Keizer. Onmiddellijk na den aftrap trekt Ajax ten aanval. Spijkers mist en van der Aa werkt het schot van v. Reenen'tot corner. Bij de schermutseling voor doel komt van Reenen in botsing met Smuldèrs. De Ajaxied moet even worden bijgewerkt, doch spoedig kan hij weer meespelen. Uit een mooien voorzet van Volkers schiet van Reenen vlak onder de lat, van der Aa kan den bal nog juist over den lat tippen. Na 35 minuten spelen komen de doel punten, die gelijkelijk verdeeld worden. Na een fraaien aanval van den linkervleu gel lost Möller een schot, dat Keizer prach tig keert. Willem H komt terug en Her mans ziet kans met een goed gericht schot doelman Keizer te passeer en (10). Van den aftrap nemen de Ajaxieden den bal mee, in het strafschopgebied maakt Spijkers „hands", scheidsrechter de Wolf kent een penalty toe en ten Have maakt den stand weer gelijk (11). In het verdere gedeelte van den strijd voor de rust komt geen verandering meer. De wedstrijd droeg na de pauze een veel spannender karakter dan daarvoor. Beide doelen verkeeren beurtelings in gevaar en van der Aa en Keizer krijgen veel en moei lijk werk. De Ajaxkeeper is prachtig op dreef en beter dan in den laatsten landen- wedstrijd. Een bijzonder gevaarlijk moment ont staat dan voor het Willem II-doel, als Vol kers een voorzet geeft, van der Aa den bal uit handen laat vallen. Het leder rolt in de richting van de doellijn, maar Spij kers is er nog jiet bij om den bal uit doel te trappen. Voor de tweede maal redt Spij ker» dus een zeker schijnend doelpunt. De Willem Il-voorhoede weert zich fa natiek, terwijl bij Ajax het van rechts moet komen, waar goed samengespeeld wordt. Aan beide zijden blijven de doel- verdedigers echter meester van het ter rein en als scheidsrechter de Wolf het einde aankondigdt, is de stand nog altijd 1—1. A. S. C.TER LAAK. 0—3. A. S. C. heeft thuis van Ter Laak met 03 verloren maar met eere! Nog zelden hebben wij bij Rood Zwart zooveel enthousiasme gezien en de geheel gewij zigde ploeg (wel wat heel laat) heeft ge toond technisch en tactisch ver boven Ter Laak uit te steken. Jammer genoeg paste A. S. C. het K. F. C.-systeem toe maar bleken de drie ove rige voorhoedespelers niet verder voor hun taak berekend om tot succes te ko men. Niettemin hebben wij genoten van een vlotte partij voetbal waarbij Sondag speciaal den gevaarlijken midvoor van Ter Laak volkomen uitschakelde en Abelman en Brouwer hem keurig steunde. Zooals gezegd kwam A. S. C. door haar systeem niet veel in den aanval en toen eenmaal Brouwer een speler o.i. volkomen fair afhield, bleek de scheidsrechter van andere meening en gaf hij Ter Laak een penalty, welke werd ingezet (01). Gelukkig liet A. S. C. nu haar verdedi gende houding in den steek en kregen wij een vlot spelenden aanval te zien, die jam mer genoeg niet door de hechte Ter Laak- achterhoede kon doorbreken. Toch was er voor beide ploegen van geen overwicht sprake en kwam de rust met een kleinen voorsprong voor de bezoekers. Ook de tweede helft heeft duidelijk een A.S.C.-meederheid laten zien, maar kop pend en trappend bracht de Ter Laak-ach- terhoede steeds redding. Zoo duurde de strijd al een half uur als bij een vrijen aanval der bezoekers de rechtsbuiten goed voorzet en alle verdedigers missen, waar- ne de linksbinnen gemakkelijk kan in schieten (02). Niet ontmoedigd valt A. S. C. steeds weer aan, maar het stugge doorzetten ont breekt om doelpunten te maken, alhoewel de kansen zich steeds voordeden. Even voor het einde ontstaat bij een mis verstand een goede aanval van links en geheel vrij staande schiet de rechtsbuiten van Ter Laak ineens in (03). Spoedig komt het einde en wordt de aanvoerder van Ter Laak op de schouders der supporters naar de kleedkamers ge dragen. Toch meenen wij A. S. C. het volgend jaar opnieuw in de derde klasse te zien, ook al moge dit bij keuze zijn. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. LEO HALLE MEE NAAR ITALIË Naar wij vernemen is de doelverdediger van Go Ahead, Leo Halle, aangezocht met de Nederlandsche ploeg mee naar Italië te gaan. Of Keizer thans ook nog zal meerei zen is natuurlijk zeer de vraag, daar het gezelschap dan drie doelverdedigers zou bevatten. Bovendien is 't niet uitgesloten, dat Keizer zich zou terugtrekken. De Zwitsersche V. B. heeft thans de lijst van spelers, die gekozen zijn om mede naar Italië te gaan, bekend gemaakt. Hierop be vinden zich de namen van alle spelers, die men gewenscht had, zoodat dus ook blijk baar het geschil met Servette is bijgelegd. Deze club heeft tenminste de gevraagde spelers voor de wereldkampioenschappen beschikbaar gesteld. Op de lijst vindt men ook weer Xam Abegglen, die op het oogenblik weer bij zonder in vorm moet zijn. Er staan 23 spe lers op de lijst, zoodat er nog een moet af vallen, daar men slechts 22 spelers mag op geven. Men heeft alle plaatsen van het elf tal dubbel bezet, alleen heeft men slechts één speler voor de spilplaats. De namen der spelers zijn: Doelverdedigers: Sèchehaye en Bizzozero Achter spelers: Minelli, Bassi en de ge broeders Weiier. Middenspelers: Guinchard, Liniger, Lërt- scher, Ortelli en Jaccard. Voorwaarts: Laube, Passello, Kielholz, Trelo, Xam Abegglen, Bossi, Amaudo, Fri- gerio, Jaeggi, Büche, Aebi en Albertini. In verband met den uitslag van den wed strijd NederlandFrankrijk wijzen de Zwitsersche bladen er op, dat Zwitserland met 10 van Frankrijk heeft gewonnen. Ze zeggen voorts, dat het maar goed is, dat dit resultaat is gekomen na het vast stellen van de groepen voor de wereldkam pioenschappen, daar men anders waar schijnlijk Spanje wel boven Nederland ge plaatst zou hebben. Ons elftal heeft dus de taak om aan het comité, dat de wedstrijden regelt, te too- nen, dat men inderdaad de indeeling goed heeft gedaan. De wedstrijd Tsjecho-Slowakije—Polen, die niet doorging. Gemeld wordt, dat het ocheidsgerecht der F. I. F. A. bepaald heeft, dat Polen ver plicht is aan Tsjecho-Slowakije een scha devergoeding te betalen in verband met het plotseling afzeggen van den landen- wedstrijd Tsjecho-SlowakijePolfen te Praag. Deze ontmoeting zou gelden voor de voorronde der wereldkampioenschappen en is destijds niet doorgegaan omdat Polen afseinde in verband met politieke verwik kelingen. Polen zou een som van ongeveer ƒ9000 aan Tsjecho-Slowakije moeten betalen. LAWN-TENNIS KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. KOOG ZAANDIJK KAMPIOEN VAN NEDERLAND? De wedstrijd Koog ZaandijkDeetos om het kampioenschap van Nederland is gisteren door Koog Zaandijk met 51 ge wonnen. De eerste wedstrijd eindigde in ge lijk spel (9r9), doch tegen dezen uitslag diende Deetos een protest in. Van het re sultaat hiervan hangt af, of Koog Zaan dijk „ook" een korfbalkampioen zal heb ben. OM DEN ZILVEREN BAL. Fluks H—D. V. D. H 3—2. Door deze overwinning hebben de Leid- sche reserven de kans om in de finale te komen, vergroot. Toch was de uitslag voor Fluks, dat een viertal invallers telde, geflatteerd. D. V. D. was meest in de meerderheid, maar wist dit niet door doelpunten tot uiting te brengen. Vóór rust werden twee doelpun ten gemaakt. De gasten namen de leiding, waarna mevr. Laman met een ver onder handsschot gelijk maakte, 't Spel van D. V. D. was in 't middenvak zeer goed. Ook in den aanval schepten de Amsterdammers zich meer kansen dan Fluks, maar tot doel punten kwam het niet. Na rust heeft D. V. D. wederom de meeste kansen maar geen succes. Als een minuut of twintig is gespeeld, maakt mej. Arnold 21 voor Fluks. Daarna komt de Leidsche aanval beter- op dreef. Toch duurt het eenigen tijd vóór Rijnsburger een kans in een doelpunt omzet (31). Wisselen brengt een Amsterdamschen aanval, die flink aanpakt en spoedig succes heeft (32). Dan komt geen verandering meer in den stand, al heeft de Fluksverdedi- ging de hémden vol, om een gelijk spel te voorkomen. Promotie-degradatie-wedstrijd Klimop I—H.B.S. H 3—3 Ondanks dat Klimop in dezen wedstrijd uitstekend op dreef was, is het haar niet mogen gelukken, beide punten te behalen. De uitslag werd 33. Zooals uit de stand blijkt, kan zij nu nog slechts door beide resteerende wedstrijden te winnen gelijk komen met H.B.S. Een extra wedstrijd zal dan de beslissing moe ten brengen, wie met no. 1 naar de le kl. gaat De ranglijst ziet er als volgt uit: Eibernest IH H.B.S. II Klimop I Eibernest IV 5 10 I. O. van Nederland verliest met 100 van Japan. Australië wint he* to urn ooi. Crawford slaat Timmer In exhibition in 5 sets. De laatste dag van de internationale ten niswedstrijden van D. D. V. te Amsterdam bracht wederom geen enkel winstpunt voor de Nederlandsche I. C. De Japanners won nen onbedreigd met 100. In het heeren enkelspel konden Leembrugge en Karsten gen de vlugge Japanners Miki en Fuyi- gen de vluggen Japanners Miki en Fuyi- kura. En ook de heerendubbel van Kar- sten, in plaats van Koopman, en Scheur leer tegen Nishimura en Yéunagishi ging voor Nederland in twee sets verloren. De winnaarsronde tusschen Australië en Queens Club eindigde met een duidelijk overwicht van Australië, 82. Voor het tweede winstpunt van de Queens Club zorgde mra. Peters, die na een langen drie- setsstryd van mra. Molesworth won. Ook het heerenenkelspel tusschen Mac Grath Australië, en Sharpe, Engeland, werd een vinnige strijd. Mac Grath was zeker de be tere speler, doch Sharpe .verdedigde zich taal. De gevaarlijke backhand van den Australiër gaf ten slotte den oorslag. Ten slotte stond nog een exhibition CrawfordTimmer op het programma, best of five. Het was zeker de mooiste en meest interessante partij van den geheelen dag misschien wel van alle vier dagen, welke door Timmer in vyf sets werd ver loren. Timmer heeft een uitstekende partij ge speeld en de volle vijf sets voortdurend zijn beste spel laten zien. Zijn 6lagen had den de goede lengte en gingen gevaarlijk naar de zijlijnen, hoewel de vaart minder was dan van zijn tegenstander. Zijn spel was afwisselend en levendig, zijn service gelukkig vast, hoewel niet sterk. Crawford speelde rustig en beheerschte. Vooréd zijn loopen naar den bal viel op, rustig als al tijd, in tegenstelling met Timmer's kleine passen. Zonder al te veel moeite en in spanning beweegt Crawford rich gemakke lijk van rechts naar links van het veld. Dit komt zijn uithoudingsvermogen ten goede. Verder muntte zijn spel uit door het vaak tactisch plaatsen van den bal, het afwis selend lange en korte slaan, iets wat Tim mer echter ook in toepassing bracht, ter wijl ook zijn lage gesneden backhand een duchtig wapen was. ATHLETIEK ESTAFETTE DWARS DOOR DEN HAAG Onder groote belangstelling heeft Zater dagavond de jaarlijksche estafette „Dwars door den Haag" plaats gehad. Het 7 V, K.M. lange parcours, onderverdeeld in 9 wissel- punten, liep van den strand boulevard te Scheveningen naar het Stokroosplein. Ditmaal werd alleen deelgenomen door ploegen uit Zuid-Holland. De resultaten waren: 1. Trekvogels, Den Haag, met Fenris, 1400 M.; de Groot, 1600 M.; Muller 500 M.; Hengel, 400 M.; Meijer, 600 M.; Smittenaar 900 M.; Feenstra, 1100 M.; Hustinx, 400 M.; Stolk, 400 M. en Osendarp, 200 M. in 20 m. 10 7/10 sec. (recordtijd V. en L. 19 min. 38 4/10 sec.). 2. Zwaluwen, Den Haag, in 21 min. 3 8/10 sec.; 3. Achilles, Gouda, in 21 min. 5 6/10 sec.; 4. Olympia, Den Haag, in 21 min. 11 4/10 sec.; 5. V.E.C., Gouda, in 21 min. 19 3/10 sec.; 6. A. C. Schoolploeg, Den Haag, in 21 min. 27 8/10 sec. 7. Trek- vgels II in 21 min. 29 2/10 sec. en 8. D. H. C., Delft. TRIAL-MEET A.V. 1923—HAARLEM- VLUG EN LENIG. De Amsterdammers winnen. Op de Sintelbaan te Amsterdam vond gistermiddag een trial-meet plaats tusschen de vereeniging A.V. 1923HaarlemVlug en Lenig (Den Haag). Op ieder nummer werd door genoemde vereenigingen met twee athleten deelge nomen. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer gering, hetgeen te be treuren viel, daéir er goede sport te zien is gegeven, hetgeen niet te verwonderen is, daar men wel kon zeggen, dat de beste athleten van Nederland hier vertegenwoor digd waren. Niet dan na zwaren strijd is deze trial- meet gewonnen door de A.V. 1923 met 108 punten voor Haarlem die 97 H punt en Vlug en Lenig die 701/» pnt. behaalde. On danks het niet al te gunstige weer en den vrij scherpen wind, waren de prestaties op de loopnummers niet slecht te noemen. Op de 100 meter zagen we een mooien strijd tusschen onzen recordhouder Berger (AV 1923) en zijn clubgenoot vain Beveren en den Hagenaar Jansen. Berger won in 10.9 sec. met 1H M. voorsprong op zijn clubgenoot van Beveren. De 3000 M. had nog al een wisselend ka rakter. Aanvankelijk hadden Buis (Haar lem), Mulder (AV 1923) en Klaassen (Haar lem) den kop. Na eenige ronden nam Klaassen den kop van zijn clubgenoot Buis over. Hij werd op de hielen gevolgd door Mulder, terwijl Buis iets afzakte. Dit blijft zoo tot de laatste ronde, nadat Mulder in den tusschentijd even den kop had gehad. Bij het ingaan van den laatsten bocht van de laatste ronde passeert Mulder den Haar lemmer Klaassen en gaat hij met 26 M. voorsprong in een tijd van 9 min. 24,8 sec. als eerste door de finish. Ook de 1500 M. was spannend. De Haar lemmers Brandenburg en Scherpenhuizen namen hier de leiding gevolgd door Balder (V. en L.) en Plieger (AV 1923). De beide Haarlemmers nemen om beurten den kop terwijl ook Plieger en Balder wisselen. Bij het ingaan van de laatste ronde wordt het plei echter beslecht. Scherpenhuizen gaat naar voren en maakt zich los van Bran denburg, daarachter volgen Balder en Plie- ROEIEN Hollandia-roeiwedstrijden De Inschrijvingen voor 24, 25 en 26 Mei De inschrijvingen voor de roei wedstrij den op 24, 25 en 26 Mei luiden als volgt: 1. 4-riems, lichte ploegen, Triton, D.T.R. V., R'dam, Nautilus, Njord; 2. 2-riems, overn. beg., Triton, Poseidon, Willem III, Njord; 3. 2-riems, Jun. A, Laga, Willem Hl, 4. 4-riems, Jun. B., Triton, Argo, Willem Hl 5. Sciff, overn. beg., Spaarne, Njord. 6. Sciff, Jun. B., Hoop; 7. 4-riems, overn. beg., Triton, Laga, Cadetten, Argo, Aegir, Hoop, Willem III, Njord; 8. 8-riems, Jun. A, Nereus, Laga, Argo, Maas, Njord. 9. Sciff, Jun. A, Laga, Poseidon, Willem in, Delft- sche Sport; 10. 2-riems, Sen., Triton, Laak; 11. 4-riems, Jun. A., Laga, Arsa, Njord; 12. 2-riems, Jun. B., Triton, Nereus, Argo, Wil lem III; 13. 4-riems, Sen., Nereus, Njord; 14. 8-riems, Jun. B., Triton, Aegir; 15. Sciff Sen., Spaarne, Maas, Arsa; 16. 8-riems, Sen, Laga, Njord. 17. 2-riems, zonder stuurman, Hoop, Njord; 18. 4-riems, zonder stuurman, Triton, Nereus, Njord; 19. Double sculling; 20. 8-riems, dames, Nereus, Hoop, Vliet; 21. 4-riems, dames, Hunze, Hoop, Willem III, Delftsche Sport. 22. Double sculling, dames; 23. Sciff, dames, Maas, Willem III, Arsa; 24 Stijlroeien 4-riems, dames Sen., Hunze, Spaarne, Hoop, Vliet; 25. id. Sciff, dames Sen.; 26. id. 4-riems overn., dames Jun., Nereus, Spaarne, Hoop, Willem III, Delft sche Sport, Vliet, Leijthe; 27. id. Sciff, overn., dames Jun., Water sportclub Maas tricht, Hoop, Willem III, Vliet. 28. Sciff, lichte roeiers: Hoop. Voor de nummers: 6 en 28, waarin slechts één inschrijving is ontvangen, bestaat als nog tot de loting gelegenheid tot inschrij ving volgens par. 10 al. 5 v. h. Reglement voor Roeiwedstrijden. Indien ingeschreven ploegen om een of andere reden van deelneming afzien, wordt dringend verzocht, daarvan, zoo eenigs- zins mogelijk, voor of tijdens de loting, op gave te doen, opdat daarmede bij de rege ling kan worden rekening gehouden, welke in bepaalde gevallen daardoor zeer kan worden vergemakkelijkt De loting zal plaats vinden op Dinsdag 22 Mei om 4.30 n.m. in café „De Kroon" Spui 10, te 's Gravenhage. ger. Dit blijft dan koo. Scherpenhuizen wint in 4 min. 23.4 sec. met 17 M. voor sprong op zijn clubgenoot Brandenburg. De beide estafettes geven weer de noo- dige spanning. Vooral de 4 x 100 M. was voor de Amsterdammers met een tijd van 42.7 sec. De 110 M. hordenloop was voor den Haarlemmer W. Zaan met een tijd van 15.1 sec. na prachtigen strijd met den Amster dammer Mesman Schultz. Het nummer 5000 M. voor nieuwelingen, dat speciaéil was ingelascht om een „ster" te ontdekken, bracht niet veel fraais. Hier won Selman van „Electra" zonder strijd in 17 min. 48.1 sec. Ook de prestaties op de werp- en spring- nummere waren niet slecht, Over het al gemeen wonnen hier de bekende athleten op deze nummers. Bij het speerwerpen ver richtte de athleet v. d. Poll van de A.V. 1923 een mooie prestatie met een worp van 54.45 M. Releveerend kan men dus zeggen, dat deze middag, wat de prestaties betreft een zeer geslaagde is geweest. NEDERLAND—WEST-DUITSCHLAND GAAT NIET DOOR De interland-ontmoeting Nederland- - West Duitschland, welke op 19 Augustus a.s. te Amsterdam zou worden gehouden, vindt geen doorgang. De Duitschers heb ben verschillende financieele voorwaarden gesteld .waarin de begrooting 1934 der K. N. A. U. niet voorziet. WANDELSPORT LEIDSCHE WANDELSPORT-VEREEN. .35 KJVI. Lente-Marsch op 19 Mei a.s.. De secretaris der L.W.S.V. schrijft: De inschrijvingen voor deze marsch gaan zeer naar wensch. De start is precies half 3 uur vanaf het Clublokaal („Oud Hortos- zicht", Witte Singel) 15 min. vanaf het H. Spoor. Het inschrijfgeld bedraagt 70 cent per persoon en kan betaald worden aan Joh. v. d. Berg, Hooge Rijndijk 108 en W. N. v. d. Voort, Nieuwe Rijn 112, Leiden, of per postwissel worden opgezonden De deel- nemera(sters) moeten den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. Een ieder die deze marsch in den vastgestelden tijd volbrengt (7 uur) ontvangt een aardige medaille met het L.W.S.V.-lint. Het tempo wordt aange geven door het L.W.S.V.-peleton, pl.m. 6y, K.M. per uur. MOTORSPORT LEIDSCHE MOTOR TOURING CLUB. Gisteren hield bovengenoemde Cluib een tourtocht over Amsterdam naar Schiphol, voor een bezoek aildaar. Plm. 10 uur had de start pilaats van het Clublokaal Café Hop penbrouwer. De route ging van Leiden, Sassenheim, achterom Keukenhof naar Lisse, door de Haarlemmermeer over Nieuw-Vennep, Amsterdam, Schiphol. Op het vliegveld werd de Club rondge leid door de verschillende Hangars, waar o.a. Fokker-, Pander- en Koolhoven-toe stellen waren opgesteld. Verder werd er nog een uiteenzetting gegeven van type motoren. De terugweg ging over Amsterdam, Half weg, Haarlem, Groenedaal, Heemstede, ver volgens over den straatweg naar Leiden. De rit bedroeg ongeveer 120 K.M. A.s. Zondagmorgen 7 uur vertrekt de L.M. T.C. voor een tweedaagsche rondrit door de Ardennen van België.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6