i MAANDAG 14 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Mei 1934, medgedeeld door het Kon. Ned, Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 768.6 te Akureyri. Laagste barometerst.: 745.2 te Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 15 Mei: Meest matige Noor delijke tot Noord- Westelijke of Weste lijke wind, gedeelte lijk bewolkt, waar schijnlijk weinig of geen regen, iets koe ler vooral des nachts. Het hooge drukgebied in het Oosten is geheel verdwenen, dat in het Westen nam in beteekenis af over de Britsche Eilanden, doch handhaaft zich over den Oceaan en breidde zich naar IJsland uit. Thans daalt over IJsland de barometer weer. Een de pressiekern verplaatste zich van IJsland af Oost-Zuid-Ooestwaarts en ligt thans over het Noorden van de Noordzee. Over Denemarken daallde thans de barometer het krachtigst, zoodat het minimum waar schijnlijk wel Oostwaarts zal aftrekken. Over het Noorden van de Britsche Eilanden waait het hier en daar krachtig uit Noord- West. Ook aan onze kust groeide de wind kracht hier en daar tot 5 of 6 Beaufort. In het overige gebied waaien matige tot zwak ke winden. De depressie heeft uit het Noor den koude luchtmassa's aangevoerd, zoodat over vrijwel het geheele gebied de tempe ratuur gedaald is. Aan de Schtosche kust en op de Faroer valt zelfs hiar en daar sneeuw. De grootste neerslaghoeveelheden werden over het Noorden van Groot-Brit- tannië afgetapt, waar de achterstand van het depressiegebied buiig weer bracht, en over Zuid-Scandinavië aan den voorkant van het depressiegebied. Er is voor ons land aanhouden van het gure weer te wach ten met verdere afkoeling vooral des nachts (nachtvorst). De regenkansen zijn betrek kelijk gering. De bovenlucht is vrij droog en de daling van den luchtdruk op IJsland doet afnemende buiigheid verwachten. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 8.4 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Z&weminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 17 en 3 uur 16.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur uur 18 etn 12 uur 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS 6JL Van Maandagnamiddag 8.14 uur tot Dinsdagmorgen 4.38 uur. deze expositie werd beoogd: dat de Maria- vereering door alle eeuwen heen toch wel een overweldigende plaats moet gehad hebben in de harten der Geloovigen, en dat derhalve Katholiek zijn noodzakelijkerwijze beteakenen moet: een vereerder zijn van de Moeder Gods Maria. Al is de kunstkennis en de kunstbewon- dering dus niet het eerste doel van ons werk, toch zal dat zijn een noodzakelijk ge volg van de beschouwing der tentoonge stelde voorwerpen. Zoo zal dat een nuttig effect hebben voor degenen, die door op voeding en levensomstandigheden niet in de gelegenheid waren dergelijke studies te maken, en ons mogelijk helpen, in de toe komst verlost te geraken van beelden, pla ten en schilderijen, welke den naam van beeld of schilderij niet eens verdienen. En voor degenen, die kunstwerken kunnen waardeeren, voor U zal deze expositie, naar ik vertrouw, toch in ieder geval zijn, een nieuwe vreugde over het schoone, dat de door God begenadigde kunstenaar vermocht te scheppen. Hebben wij dus de kunst als zoodanig niet als allereerste doel van onze tentoon stelling genomen, toch werd aan de kunst een dusdanige waarde geschonken, dat overwegingen van mercantielen aard ge heel en al buiten beschouwing zijn geble ven. Zelfs werd, om het doel van ons werk te beter te bereiken, de toegang tot onze Tentoonstelling met uitzondering alleen van den Donderdagmiddag geheel gratis gesteld. Wij hopen en vertrouwen, dat, mede door Uwe gunstige en opbouwende critiek, een talrijk bezoek het loon zal zijn van veel en inspannenden arbeid. Kapelaan Nieveen van Dijkum besloot met een hartelijk welkom aan allen en gaf toen het woord aan den Prefect der Maria- Congregatie, den heer Jac. Stolwijk. Na zich te hébben aangesloten bij het welkomstwoord van den Directeur, bracht deze dank aan allen, die de tentoonstelling hebben mogelijk gemaakt. Wij nemen hier dat dankwoord gaarne over, óók omdat het tegelijkertijd een kleine indruk geeft van wat er op de ten toonstelling te bezichtigen is. Wie aan de samenstelling hebben meegewerkt. Vooreerst dank aan U hoogeerw. heer Deken, aldus spr., die uit Uwe rijke per soonlijke kunstverzameling niiet alleen, maar ook van de schatten van Uwe kerk zooveel en zoo bereidwillig ter onze be schikking steldet. Vervolgens dank aan den zeereerw. heer Pastoor Heiiinig, die ons in staat stelde hier te exposeeren, een oud en kostbaar bor duurwerk uit de eeuw voor de Reformatie en toen in gebruik in de oude St. Pieters kerk te Leiden (een kasuifel). Van den weleerw. heer kapelaan Hes- sing mochten wij o.a. een rijkdom van re producties uit middeleeuwsche handschrif ten ontvangen, die onze tentoonstelling zeker aanzienlijk in waarde doet stijgen. Ook onze Eerw. Directeur verrijkte onze tentoonstelling met eenige artistieke inzen dingen, waarvoor ik hem van harte een woord van dank breng. Tevens meen ik de gevoelens van heel de congregatie te ver tolken, als ik hierbij voeg een woord van diepe erkentelijkheid voor den velen ar beid, dien hij aan het tot stand komen van deze tentoonstelling heeft gewijd. Hij zelf heeft er het initiatief toe geno men, en ik meen niet te veel te zggen, wan neer ik als mijn overtuiging uitspreek, dat hjj voortdurend de ziel van de organisatie er van is geweest. Een zeer aanzienlijk aandeel in onze ten toonstelling heeft ook de zeereerw. heer Pastoof Beukering te Haarlem, die ons be halve het Isenheimer Altaar en andere mooie stukken ook origineele stukken ter beschikking stelde van Jan Toorop, Dom de Wit O.S.B. en den beroemden kunste naar Mendes da Costa. Tevens heeft deze eenvoudige en zoo bereidwillige pastoor ons in connectie gebracht met den heer L. Bovy te Overveen, aan wien wij de inder daad schitterende en onbetaalbare inzen ding danken van kostbare en origineele Byzantijnsche en Russische Iconen, waar door deze tentoonstelling geworden is een ongetwijfeld artistiek gebeuren van aller eerste rang. De alom gevierd kunstenaar Antoon Mol- kenboer stond ons een pracht mozaiek af en Wim Harzing en Joan Colette prijken hier op onze expositie door hunne inzendingen van eigen hand. Hun naam alleen reeds, hierdoor aan ons werk verbonden, legt daarop het cachet van artistieke verheven heid. Met eigen werk verheugden ons ook nog de bekende kunstenaar Bijvoet door een tweetal origineele schetsen, de bekende borduurwerker Leo Peters uit Venlo, die ons daarenboven enkele prachtstukken borduurwerk toezond, de beeldhouwers Jos. Henke en Marius Piet ers uit den Haag aan wie allen onze groote dank op dit oogen- blik wordt aangeboden. De zeereerw. heer Pastoor Schiphorst te Amsterdam verblijdde ons met inzending van een aantal Icoon-reproducties, die mo gelijk maken een beter inzicht in de ver scheidenheid der Oostersche Kunst. Ook naar hem gaat onze dank uit. Ars Catholica te Leiden zond ons origi neele schetsen van Asperslagh en mede mochten wij dankbaar aanvaarden de in zendingen van de firma's Huibers en Dries- sen te dezer stede, die van haar kunstzin nigheid en welwillendheid duidelijk blijk gaven. De families Gründemamn, van Kampen hout en Stijnman stonden ons kostbare familiestukken af, terwijl Mevr. de Wed. Strotmann ter onze beschikking stelde de parelen rozenkrans, die zij van Zijne Hei ligheid den Paus mocht ontvangen alsmede de Oostersche Corporale met reliquieën, waarop haar ook voor onze congregatie on vergetelijke Heerzoon iederen dag brengen mocht het groote Offer van Caivarie vol gens den Oosterschen ritus. Dat wij aan al deze medewerkers onze dankbaarheid verschuldigd weten, behoeft niet nader te worden bewezen. Door bemiddeling van onze mede-congre- ganist den Eerw. Heer Louis van der Boog mochten wij de medewerking ondervinden van Prof. van Tricht en van verschillende eerw. heeren Theologanten en ten slotte vinden wij bij de tentoongestelde collectie ook nog enkele kunstvoortbrengselen, eigendom onzer eigen congreganisten of zelfs werk van hun eigen kunstzirmigen arbeid. Hun allen onze diepgevoelde dank. Ten slotte, hoe kon het ook anders, on dervonden wij nog de meest bereidvaardige medewerking van den kant van het Alg. Secretariaat der Maria-congregaties in Ne derland, dat onze collectie Maria-literatuur aanmerkelijk grooter doet zijn, dan in den oatalogus staat aangegeven. Na deze speechen begaf het gezelschap zich naar de zaal in de Maria-Gij zensteeg. Opening door Deken Homullle. De hoogeerw. heer Deken A. H. M. J. Ho- mulle sprak hier een kort woord. Zijn hoog eerw. was om twee redenen bijzonder ver heugd over het feit, dat deze tentoonstel ling is georganiseerd. Ten eerste, omdat hieruit blijkt, dat onder de jongeren in plaats van materialisme, in plaats van een zucht naar laag-bij-de-grondsche ontspan ning een streven bestaat naar omhoog; ver volgens omdat deze jongeren door deze ten toonstelling blijk gaven van hun Maria- vereering en bij anderen die vereering zul len opwekken of verlevendigen. Spr. ver klaarde hierna de tentoonstelling voor ge opend. De aanwezigen hebben hierna de ten toonstelling bezichtigd en..., in alle op rechtheid: gewaardeerd en bewonderd! Wij hadden, eerlijk gezegd, niet verwacht, hier een zóó kostbare en interessante ver zameling aan te treffen, zóó kundig en keurig gearrangeerd! Maria en de kunst in de schilderkunst (oude en nieuwe kunst) beeldhouwkunst, borduurkunst, letterkunde, devotionalia, muziek (tijdens de tentoonstelling worden enkele kunstwerken op muzikaal gebied, R.K, VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN Plaatsing-Bureau Boerhaavestraat 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken Donderdagmiddag van 2-5 uur tot het verstrekken van de gewenschte Inlichtingen en ter aanmelding van con- tribueerende leden Telef. 3420 gecomponeerd ter eere van de Moeder Gods, ten gehoore gebracht door His Masters Voice Comp.). Aan de hand van een catalogus kan men het tentoongestelde bezien en zóó zijn ken nis verrijken en zijn smaak voor het schoone vormen of verkwikken en veel ge nieten. Wij willen voor heden verder volstaan met dit advies, dat moge worden aanvaard door zéér velen onzer lezers: gaat deze tentoonstelling bezoeken en ge zult er be slist geen spijt van hebben! Een gelegen heid als deze doet zich niet spoedig, mis schien nooit meer voor. Wij danken hen, die ons deze leerrijke en schoone Expositie hebben voorbereid en saamgesteld. De tentoonstelling is geopend tot 20 Mei, iederen dag van 25 en 810 uur. Toegang vrij, behalve Donderdagmiddag. LAND- EN TUINBOUW BOOM- EN BLOEMKWEEKERIJ- CENTRALE. De statuten afgekondigd. De Nederlandsche Staatscourant van he denavond bevat verschillende beschikkin gen van den Minister van Staat, Minister van Economische Zaken, aL, welke van belang zijn voor de Nederlandsche Boom- en Bloemkweekerij. In de eerste plaats zijn afgekondigd de statuten van de Stichting Nederlandsche Boom- en Bloemkweekerij-Centrale, ge vestigd te 's-Gravenhage, welke Stichting tevens is erkend als crisis-organisatie, be doeld in artikel 1, onder 3o. van het Crisis- Organisatiebesluit 1933. In deze Stichting zijn benoemd tot voor zitter: Ir. J. G. W. Ignatius, te 's-Graven hage; tot overige bestuursleden: H. Corter, te 's-Graveland; J. C. M. Mensing, te Aals meer; K. I. B. A. de Coster, te 's-Graven hage; C. Koeman te Aalsmeer; Jac. Smits, te Naarden, terwijl de voorzitter met de leden H. Corter en J. C. M. Mensing het dagelijksch- bestuur zullen vormen. Vervolgens zijn door den Minister ver schillende Commissie van advies ingesteld en wel: A. Commissie voor de teeltregeling voor de boomkweekerijwaarin benoemd zijn, tot voorzitter: H. Corter, te 's-Graveland; tot leden: H. W. Mathot, te Boskoop; G. Boer, te Boskoop; A. J. A. B. M. v. d. Bom, te Oudenbosch; Jac. Smits, te Naarden; C. van Veen, te Boskoop. B. Commissie voor den Export van pro ducten van de boomkweekerij, waarin be noemd zijn, tot voorzitter: Jac. Smits, te Naarden; tot leden: mr. F. Wery te 's-Gra- venhage; G. Boer Pzn., te Boeskoop; J. van Gelderen, te Boskoop; H. Corter, te 's-Gra veland. C. Commissie voor de Credietverleening aan de boomkweekerij, waarin benoemd zijn: tot voorzitter: K. I. B. A. de Coster, te 's-Gravenhage; tot leden: P. A. Colijn, te Alphen aan den Rijn; G. Boer Pzn., te Boskoop; A. J. A. B. M. v. d. Bom, te Oudenbosch; H. W. Mathot, te Boskoop; C. v. Veen, te Boskoop. D. Commissie voor de teeltregeling voor de bloemisterij, waarin benoemd zijn, tot voorzitter: J. C. M. Mensing, te Aalsmeer; tot leden: W. Lodder, te Hees bij Nijmegen; T. Kralt, te Rijnsburg; J. v. d. Meer Pzn., te Aalsmeer; J. Overvoorde, te Rotter dam; C. Thin, te Amsterdam; P. Vis, te Wa teringen. E. Commissie voor de credietverleening aan de bloemisterij, waarin benoemd zijn: tot voorzitter: C. Koeman, te Aalsmeer; tot leden: J. C. M. Mensing, te Aalsmeer; K. I. B. A. de Coster, te 's-Gravenhage; P. Ouwerkerk, te Haarlemmermeer; W. M. v. d. Zwaard, te Aalsmeer. Ten slotte is afgekondigd de Crisis- Boomkweekers-Credietbeschikking 1934, waarin nieuwe maatregelen zijn voorge schreven voor de credietverleening aan de boomkweekerss. Deze credietverleening berustte vroeger op de wet van 5 Mei 1933, Stsbl. 252, doch is thans overgebracht naar de Landbouw-Crisiswet 1933, uit hoofd van welke wet opnieuw crediet-verleening zal moeten en kunnen plaats hebben. KERKNIEUWS Pastoor A. J. M. v. d. Donk De wegens ziekte uitgestelde installatie plechtigheid van den zeereerw. pater fr. A. J. M. van den Donk O.F.M. tot pastoor der St. Rosalia-parochie (Leeuwenstraat te Rotterdam), is door den hoogeerw. heer Deken Kanunnik J. W. van Heeswijk, gis teren verricht. STADSNIEUWS Leidersdag der St. Joseph-Gezel- len te Noordwijkerhout. In het Clemenshuis te Noordwijkerhout werd Zondag een soort van „kaderdag" ge houden voor de leekenleiders der St. Jo- sephgezellen, georganiseerd door het Dis trict Leiden. De deelname daaraan was prachtig; niet minder dan 85 leiders uit 17 vereenigingen waren tegenwoordig. Te 8 uur werd in de fraaie kapel een H. Mis opgedragen door den Districts-Praeses, kap. H. Schrama uit Leiden, waarbij een Schola Cantorum de wisselende gezangen en alle deelnemers de Missa de Angelis uitvoerden. Onder de H. Mis togen allen ter H. Tafel, 't Kon niet anders, deze inzet trok Gods onmisbaren zegen over het moei lijke maar verheven werk af. En daarvoor ook is vurig gebeden. Na een gemeenschappelijk ontbijt begon om 10.30 uur de eerste vergadering. Na de opening gaf de Districts-Praeses een re sumé over de deelname, heette de broeders van het Kolpingsgezin van harte welkom en leidde vervolgens den eersten spreker in. REDE CENTRAAL-PRAESES. Deze begon met een eere-saluut te bren gen aan het Districtsbestuur voor de orga nisatie van dezen leidersdag en deelde me de, op speciaal verzoek, te zullen spreken over: „De taak der leekenleiding". Het is zoo waar: een vereeniging is le vend als er contact is met de centrale lei ding en dus ook: dan pas gaat het goed als onze leiders levend contact houden met de centrale van eigen vereeniging, hun Prae- ses. Er is hierbij een theoretische en prac- tische zijde en deze twee kanten gaan we nu door het levende woord tot u brengen. Commissaris worden is niet moeilijk, maar leekenleider worden is moeilij ker. Dat vraagt eerstens het bezit van den echten Kolpingsgeest. want niet de leukste of de beste als voetballer, maar hij, die bewust in zich draagt de roeping van ons werk, kan leekenleider worden. Wie ons program kent, aanvaardt en beleeft, in wien het vleesch en bloed geworden is, die zal leider zijn. Zonder gezien te worden en leiding volgend, zal hij in alles meewer kend, leiding weten te geven. Niet alles kan een Praeses hooren of zien en daar zijn de commissarissen juist voor. Werken met beleid, vertrouwen stel lend in Praeses, Senior en mede-leiders. Want het is in den arbeid van een priester, dat wij aandeel hebben, ons werk is met den priester zielen te redden. Spr. wijst op verscheidene practische punten, zooals de sfeer in het Gezellenhuis, de offerzin, de eerlijkheid, de opleiding van adspiranten, Hoe moeten we liefde voor iets hebben zonder de kennis? Alleen dan als we een zaak kennen kan de liefde er uit opspringen. Want alleen hij, die wer ken w i 1 heeft recht om leider te wor den. Alleen hij, die de leiding van zijn Praeses aanvaardt, oefent zuiver aposto laat uit. Zoo zien wy de leiders als het levend contact tusschen Praeses en Gezellen, tus- schen topleiding en onderafdeelingen. On ze menschen zijn de mannen van de toe komst, die we rijp moeten maken voor hun maatschappelijke taak. En waar godsdienst en arbeid samengaan is de slotsom, dat we onze jongeren weten te vormen tot het zuivere evenbeeld van Jezus Christus. Wat dr. Brauer eens sprak in Keulen is zoo'n waarheid voor ons, dat juist door de Gez. Ver. die krachten de wereld zullen herwinnen, die gevormd door Kolping, de zielen brengen tot God. De stormvaste ka rakters hebben we noqdig, zonder dewel- ken de wereld vertwijfelen moet. Vooruit dan met God in trouw aan Kol ping en voor 100 pet. apostolaat. Dan wordt een geslacht gekweekt van sterke men schen, stormvast in trouw aan den Ko ning van tijd en eeuwigheid. (Langdurig applaus). Een vruchtbare gedachtenwisseling, waarbij de spreker menig punt nader kon toelichten. De Districts-Senior heeft hierna aller aandacht gespitst op meerdere pun ten van actie, die alleen dan slagen, als allen medewerken. Het middagmaal „verliep" in goede stem ming en menige vriendschapsband werd aangegaan of hernieuwd. DE MIDDAGVERGADERING. Om 2 uur begon de groote middagverga dering. Deze werd bijgewoond door kap. Westerkamp uit Sassenheim, kap Brans uit Zoeterwoude en kap. Blankers uit Wasse naar. Ook de Centraal-Praeses was hierbij te gast. Een woord van welkom volgde op de Kolpingsgroet en het woord was aan pa ter Vijgen Css.R. om te spreken over: Geestelijke training. Wanneer gij, aldus spr., bewust van uw werk hier zijt om te leeren, dan zal ik van middag een vuurpijltje afsteken om den gloed van uw jonge kracht en frlsch ideaal in dienst te krijgen van het retraitewerk. In onzen tijd kunnen we de retraite niet missen, dat getuigt de Paus zelf, dat ge tuigen onze eigen Bisschoppen. De opper vlakkigheid viert nu triomfen en een ne vel is gekomen tusschen God en de men schen. Maar één ding is noodzakelijk: be zinning op onze beginselen. De massa weet alles van film- en voet balhelden, maar ze beseft niet hoe ze haar zielen moet brengen in het doel van de eeuwigheid. Boven de donkerte van den tijd straalt de ster van hemelgeluk en dan pas zijn we apostelen, als we de jongeren brengen in de sfeer van nadenken en bid den. Spr. besloot met de krachtige aanspo ring, om voor het eeuwig geluk der Gezel len de uiterste krachten in te spannen. Dan pas als de godsdienst bloeit wordt een ge- GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van R. Key om vergunning tot het oprichten van een tri- i cotagefabriek in het perceel Hooge Morsch- weg No. 50; gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet; geven kennis aan het pu bliek, dat genoemd verzoek met de bijla- j gen op de secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag 26 Mei 1934 des voormiddags te half elf j uur in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit" verzoek in te brengen. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apohtheken wordt van Maa ndag 14 tot en met Zondag 20 Mei (lsten Pink sterdag) a.s. waargenomen door de apothe ken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. Maandag 21 Mei (2den Pinkst erdag) nemen waar de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594; en J. E. M. ten Dyk, Haven 18, Tel. 85. slacht van sterke katholieken gekweekt (Applaus). Na het beantwoorden van eenige vra gen was het woord aan rector Th. Boone kamp uit Beverwijk om te spreken over: „Cultnreele vorming". Nog te weinig, aldus de eerw. redenaar, wordt in onze beweging aandacht gegeven aan punt 3 van het Kölnische Program over de vorming tot gemeenschapsont wikkeling. Diepgaand is vaak die ontwik keling niet; want alle deel van ontwikke ling is: de ontwikkeling van God's even beeld in den mensch. Cultuur moeten we niet zien als enkele beschaving, want cul tuur eischt ook gemoedsontwikkeling. Veel te veel conventie is er onder de men schen, want hij die beschaafd doet, is het nog niet altijd. En waar een levensblije jeugd gevormd moet worden, is cultivee ring der ziel nummer één. Onze persoonlijke taak hierin is van enorm gewicht. Daarom moeten we smaak kweeken voor nijverheid, vooral voor het handwerk. Een orde moet weer groeien tusschen godsdienst en arbeid, zooals eens Praeses v. Adrichem deze bezong. De nij vere werkers in 't besef van hun kunnen en wetend dat alle inspiratie tot geestes gaven van een volk van God komt, zie daar een ideaal. Spr. wijdde dan uit over de waarde van zang, muziek, tooneel, literatuur, schilder en beeldhouwkunst. Hoewel niet alles wat kunst heet kunst is, toch is het noodig on ze roomsche huiskamers smaakvoller te maken en spr. waarschuwt dat we goede moderne kunst niet mogen schuwen. Ten slotte gaf spr. een beschouwing van de schoonheid der natuur, waarin de Godde lijke Meester met klare taal als de Bron van schoonheid tot ons spreekt. Op deze actueele rede volgde een dank baar applaus, een geduchte gedachten- wisseling en een dankwoord aan de sprekers en de organisatoren. Vol vuur klonk het „Vlaggelied", thee werd gedron ken en een kort Lof, waaronder Centraal- Praeses v. Galen een nieuwe Districtsvlag wijdde, besloot dezen prachtigen dag. En nu in eigen kring aan het werk. Kol ping trouw! DE GRAAL. Bijeenkomst van alle leden. Hedenavond 8.30 uur vergadering voor alle Graalleden ter bespreking van de Pinkster-parade in Haarlem op den 2en Pinksterdag. De leden van „Parcival" en „Jong Leven" hebben om 8 uur repetitie in de Ursula- steeg. PARKCONCERTEN. Het Gemeentebestuur heeft ook voor dit jaar den Bond van LedcLsche Harmonie- en Fanfare Vereanigiingen wederom in staat gesteld een aantal ooncerten te doen geven door de bij den Bond aangesloten Vereeni gingen. Door bezuinigingsoverwegingen moest het aantal van 20, zooals dit de laat ste jaren gebruikelijk was, worden terug gebracht tot 15. Het eerste concert zal ge geven worden op Vrijdag 18 Mei a.s. des avonds 8 uur precies in het Plantsoen (Mu sis Sacrum) door het Laidsoh Politie-Mu- ziek-gezelsdhap, directeur de heer M. Bol- derdijk. De concerten zullen, evenals het vorige jaar, wederom bekend gemaakt worden op de bekende plaatsen, t.w. Politie Bureau Zonneveldstraat, Politie Posthuis Steen- straat, Postkantoor en Brugwachterspost huizen. Gok zuilen stoelen te huur zijn geduren de het concert voor den geringiem prijs van vijf cent. Wefl is waar kan het Bestuur van den Bond een geringe vooruitgang consta- teeren in het verhuren van stoelen maar voldaan is het Bestuur nog lang niet. Een grootere kring van „stoeltjes-publiek" zal zeer zeker de concerten veel ten goede komen. Programma: 1. De Pelikaanmarsch Adr. J. Maas 2. Marie Henriëtte, ouverture L. Montagne 3. Velleda, Fantaisie Originale A. Torelli. 4. Ave Verum W. A. Mozart. 5. Ouverture Soleneelle Sam Vlessing. Pauze. 6. Les Fancheur, ouverture L. J. Bandóck. 7. Theresem, Grande Valse Concert C. Fansdh 8. Lohengrin, Melange sur l'opera de R. Wagner, Jos Kessels. 9. Belphogor, marsch E. Brepsant

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2