MAANDAG 14 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG.' 12 DE ST. SERVAESFEESTEN TE MAASTRICHT. Zaterdag en Zondag vierde Maastricht op grootsche wijze den 1550sten sterfdag van den grooten Patroonheilige der stad, St. Servaas! Ben eerewacht te paard haalde Zaterdag in den vroegen namiddag o.a. de volgende hoogwaardigheidsbekleeders in: H.H. H. H. Excellenties Mgrs. Janssen en Lemmens, resp. Aartsbisschop van Utrecht en Bisschop van Roermond, benevens de bisschoppen van Luik en Aken. Behalve alle gemeentelijke autoriteiten, hadden diverse wereldlijke figuren gevolg gegeven aan de uitnoodiging tot het bij wonen der feesten, waaronder de minis ters Van Schaik en Deckers. In den loop van den middag had een défilé plaats voor deze autoriteiten. De onthulling van het St. Servaas-monu- anent, welke onmiddellijk na het défilé pdaats had, was het belangrijkste uit de groote reeks van feestelijkheden. Mgr. Lemmens verrichte deze plechtig heid, waarna de Pastoor-Deken der St. Ser- vaaskerk het monument officieel aanvaard de. Deze gebeurtenis werd opgeluisterd door den zang van een koor bestaande uit 500 zangers, bijeengebracht uit de vele Maas- trichtsche zangvereenigingen. Een voornaam programmapunt der fees ten was ook de openlucht voorstelling op het Vrijthof. De Zondag werd ingezet met een Ponti ficale Hoogmis in de St. Servaaskerk, ge celebreerd door Z. H. Exc. Kerkhofs, Bis schop van Luik. De St. Servaasprocessie bleek wel het hoogtepunt van dezen Zondag. Het is gebruikelijk dat deze jaarüijksche' processie onitelbaren naar de MaastrioMsche hoofdstad trekt. Doch ditmaal was de toe loop buitengewoon groot. Des avonds had op den oostelijken Maas oever een schitterend vuurwerk plaats, waarvoor de belangstelling eveneens enorm was. STUDENTEN-LUSTRUMFEESTEN IN NIJMEGEN. Vondel herleeft! Een zeer belangrijk element in de Stu denten-Lustrumfeesten te Nijmegen, die in deze dagen worden gevierd, is geweest de opvoering van het Lustrumspel Salomon van Joost van den VondeL Dit tooneelgebeuren is een evenement geworden van de lustrum-herdenking. De groote zaal van de „Vereeniging" was bezet met een select publiek, waaronder Mgr. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Brandsma, verschillende leden van het Curatorium van de R. K. Universiteit, de Deken van Nijmegen, de Senaat der R. K. Universiteit, met den Rector Mr. E. J. van der Heyden, de Burgemeester van Nijme gen en de wethouders, leden van Provin ciale Staten van Gelderland enz. Toen de Senaat de zaal betrad werd het Io Vivat aangeheven. De opvoering van het Lustrumspel Salo mon was artistiek zeer verzorgd. Uit alles sprak het diepe streven van Professor B. H. Molkemboer O.P. om Vondel voor de aan wezigen te doen herleven. De regie van Henk Kramer was breed opgezet en vond een machtigen steun in de sprekende decors van den Nijmeegschen kunstschilder Wim van Woerkom. De instrumentale en vocale muziek was getoondicht door Hendrik An- driessen uit Haarlem. De dansen, gecom poneerd en ingeoefend door Liesbeth Likker, boden een beeld van plastieke kleu renpracht. De hoofdvertolker Guus Kneep- kens als koning Salomon, Cl. Driessen als Sidonia en Joost Laudy als Ithobai droe gen het merkwaardige spel, dat, aanvanke lijk sleepend, in het tweede en derde en vooral in het vierde bedrijf een meer dra matische gang toonde en de aanwezigen boeide. „Maandagmorgen" DE WINKELSLUITING OP ZONDAG Adres van den Ned. R.K. Middenstandsbond aan de Regeering en Kamer De Ned. R.K. Middenstandsbond zond, in verband met de aanstaande openbare be handeling van het ontwerp tot technische herziening van de Winkelsluitingswet, een adres aan den Ministerraad en Tweede Ka mer, waaraan het volgende is ontleend: De Ned. R.K. Middenstandsbond heeft met belangstelling kennis genomen van de mededeeling, dat het ontwerp van wet no. 270 tot wijziging der Winkelsluitingswet thans door de Tweede Kamer in openbare behandeling zal kunnen worden genomen. Ten aanzien van de in dit ontwerp ver vatte materie zij het ons vergund, alsnog op een tweetal punten een wijziging ter overweging aan te bieden. In de eerste plaats wil het ons voorko men, dat voor het geval de Oudejaarsdag op een Zondag valt, ook aan de slijterijen, evenals aan de banketzaken, moet zijn toe gestaan haar' winkels den geheelen dag ge opend te houden. In de tweede plaats zouden wij willen verzoeken aan de banketzaken den verkoop van consumptie-ijs gedurende den geheelen Zondag te blijven toestaan, mits waarbor gen worden geschapen, dat de verkoop in de betreffende uren tot dit artikel beperkt blijft. Tot ons leedwezen mogen wij het bij deze opmerkingen niet laten: wij achten ons verplicht thans nogmaals met den mees ten klem te wijzen op de noodzakelijkheid van spoedige wijziging der winkelsluitings regeling in dien zin, dat aan enkele bran ches, die daaraan overtuigend behoefte blijken te hebben, weer eenige (meerdere) verkoopgelegenheid op Zondag wordt toe gestaan. KWARTTON VOOR N. C. C. Door tusschenkomst van prinses Juliana, werd het N. C. C. dezer dagen verblijd met de belangrijke gift van ƒ25.000 van een gever, die onbekend wenscht te blijven DE VERKLARING VAN PROF. AAL- BERSE OVER DE MOTIE-KUPERS Was een waarschuwing aan het kabinet, zegt dr. Kortenhorst In een voor de R.K. Kiesvereeniging te Venlo gehouden redevoering heeft dr. Kor tenhorst verklaard, dat de katholieke Ka merfactie over de toekomst van ons volk niet gerust is. Zij heeft het officieele opti misme, dat in 1929 en 1930 al het einde van de crisis zag, niet gedeeld en het katholiek belang dan ook niet gediend door maar alles zalig te prijzen wat er in Den Haag geschiedt. Bij de Kamerdebatten over de motie- Kupersen het werkfonds 1934 heeft profes sor Aalberse een verklaring afgelegd, die niet anders mag worden geinterpreteerd dan als een waarschuwing aan het kabinet om ook rekening te houden met de ver langens van het katholieke volksdeel, wil dit ministerie althans een conflict ver mijden. Terwijl de regeering het redmiddel ziet in loonsverlaging, merkte dr. Kortenhorst op, dat als de economische politiek zich niet aanpast aan de omstandigheden, het eenzijdig is den nadruk te leggen op ver laging van het loon. VRIJGESTELDEN UIT BESTUURS COLLEGES Wetsontwerp nog voor het zomerreces ingediend De indiening van een wetsontwerp waar bij bezoldigde bestuurders van vakvereeni- gingen van personeel in overheidsdienst niet verkiesbaar voor Gemeenteraden en Provinciale Staten worden verklaard, is volgens de „Telegraaf' spoedig te verwach ten. 't Ligt in de bedoeling het nog voor het zomerreces der Tweede bij de Staten- Generaal aanhangig te maken. Het zal dan natuurlijk van de Kamer afhangen, of het ontwerp nog voor het zomerreces wordt afgedaan, doch in elk geval is het zeker, dat het ontwerp, zoo de Staten-Generaal er zich mee vereenigen, in werking zal tre den vóór de gemeenteraadsverkiezingen van 1935, zoodat het volgend jaar als het ontwerp wet wordt de vrijgestelden van het overheidspersoneel niet meer in de genoemde bestuurscolleges zullen terug- keeren. „COST VOOR DE BAET" Uitslag prijsvraag van Armenzorg In Mei van het vorig jaar heeft het Be stuur vein de Ned. Vereeniging voor Ar menzorg en Weldadigheid ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een prijsvraag uitgeschreven. Verlangd werd een wetsontwerp met memorie van toelichting hetzij een on- werp tot aanvulling van de Armenwet 1912, hetzij een ontwerp van een afzonderlijke wet naast de Armenwet waarbij wordt geregeld de ondersteuning van valide werkloozen rechtstreeks uitgaande van de Overheid Op deze prijsvraag zijn 12 antwoorden ingekomen, zich vereenigend met het ad vies der beoordeelingscommissie heeft het Dagelijksch Bestuur der Vereeniging thans besloten den uitgeloofden prijs ten bedrage van 500 toe te kennen voor het antwoord, ingezonden onder het motto: „De cost gaet voor de baet uyt". Inzender bleek te zijn de heer H. J. Langman, burgemeester der gemeente IJlst. Het Dag. Bestuur is voornemens het antwoord van den heer Langman in een „Geschrift" der Vereeniging te publiceeren Vermoedelijk zal het t.z.t. in een algemeene ledenvergadering een onderwerp van ge- dachtenwisseling uitmaken. WEER BELGISCHE JONGELUI IN ONS LAND. Gisterochtend werden wederom ongeveer 600 leerlingen van Belgische Middelbare Onderwijsinrichtingen in de Ridderzaal namens de Nederlandsohe Regeering ont vangen. Thans waren het in hoofdzaak jongens, die aan het einde van een reis van enkele dagen door ons land, een bezoek aan de Residentie brachten. Onder degenen, die bij deze ontvangst, welke om 11 uur plaats had, tegenwoordig waren, werden opgemerkt professor mr. van Poelje, directeur-generaal van het On derwijs, namens den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, de Bel gische gezant, de heer Maskens, met een at taché der Belgische legatie, de heer Baart, onze oud-gezant in Brussel, Jhr. van Nis pen tot Sevenaer, de heer Loba:tto, referen daris bij het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Drion, de Belgische inspecteur-generaal van het Onderwijs, die heer Sterkens, de inspecteur, de heer v. d. Borre, de heer Taets, de direc teur van het Instituut voor Schoolreizen in België alsmede de verschillende leidsters en leiders der reizen. Professor van Poelje sprak de jongelui op hartelijke wijze toe. Het muziekkorps, bestaande uit leerlin gen van de Kweekschool te Blankenberge, speelde het Wilhelmus. Daarna voerde de heer Sterkens het woord, die de schoonheid en 'belangrijkheid van Nederland prees. Het muziekkorps van de BlankenJbergers bracht hierop de Marseillaise ten gehoore. Tenslotte sprak nog de heer Heivinger, gedelegeerde van de stad Luxemburg en lid van de Onderwijscommissie aldaar. Nadat aan de buitenlandsche gasten ver snaperingen waren aangeboden werd in een der restaurants de lunch gebruikt. In dien loop van den middag is het Vredes paleis bezichtigd en een bezoek gebracht aan Scheveningen. Omstreeks vijf uur is het gezelschap naar Brussel vertrokken. ST. AUGUSTINUSVEREENIGING. Bisdom Haarlem. De Comm. tot Raad en Steun aan de Wachtgelders en Werklooze Collega's heeft het plan opgevat, te stichten een Wachtgelders-Centrale. Het doel der instelling is: trachten te be reiken, dat bij de herplaatsing van wacht gelders in een vaste of tijdelijke betrek king, zooveel mogelijk rekening zal wor den gehouden met de belangen van het Onderwijs en met die van de wachtgelders zelf. Reeds meerdere malen bereikten de Com missie verzoeken van de zijde der School besturen, een wachtgelder op te geven. Samenwerking tusschen de besturen en de Commissie zou derhalve kunnen betee- kenen, dat de belanghebbenden op plaatsen en aan scholen komen, waaraan zij de voor keur geven. Voor hen, die tijdelijk zijn aangesteld, kan het voorkomen op de aan te leggen lijst van het grootste belang zijn. Voor hen, die noodgedwongen een betrek king buiten het onderwijs hebben aanvaard, kan het ten goede hebben terugkeer tot het onderwijs. Wil het werk der Commissie in deze rich ting slagen, dan zal het noodzakelijk zijn, dat zoo mogelijk alle wachtgelders zicht opgeven. Daarom verzoekt de Commissie opgave van: le. Alle wachtgelders zonder betrekking. 2e. Alle wachtgelders met een tijdelijke betrekking al of niet bij het onderwijs. 3e. Alle wachtgelders, die als kweeke- lüng met acte of anderszins in de school werkzaam zijn gebleven. 4e. Alle leerkrachten, wier ontslag reeds gehandhaafd is door de Commissie van Be roep. De Comm. tot Raad en Steun verwacht p.o. opgave van alle R. K. wachtgelders inNederland, die wensohen benoemd te worden in het Bisdom Haarlem. (Naam, voornamen, volledig adres). Na dere inlichtingen zullen zoo spoedig moge lijk door de Conun. worden gevraagd. Alleen als de Comm. zou kunnen beschik ken over een zoo goed als volledige lijst van de wachtgelders en a.s. wachtgelders welke lijst met medewerking van de be langhebbenden volledig moet blijven kan succes worden verwacht. Geeft u nog heden op aan het Secreta riaat: Oosterpark 67, Amsterdam-Oost. Het Bestuur der Comm. tot R. en St. J. Th. Kloosterman, voorzitter. J. C. Bolland, Secretaresse. Het Hoofdbestuur der St. Aug. Ver. H. G. de Boer, voorzitter. W. J. Speller, secretaris. TEELTBEPERKING VAN RUNDVEE Crisis-besluit afgekondigd Zaterdag is afgekondigd het Crisis-Rund- veebesluit, waarbij, zooals in een desbetref- fene publicatie reeds werd aangekondigd, art. 9 van de Landbouw-Crisiswet 1933 van toepassing is verklaard op rundvee. De regeling wordt Maandag a.s. van kracht. Aangezien echter de noodige be schikkingen en uitvoeringsbesluiten nog niet gereed zijn, zal van de practische uitvoer baarheid dezer regeling in de eerste dagen nog niet veel komen. Echter zal de regeling tot in bijzonder heden uitgewerkt, binnen enkele dagen vastgesteld worden en in werking treden. HOOGE ONDERSCHEIDING VOOR DR. WILLEM MENGELBERG. Bij een uitvoering van het Concertge bouworkest, onder leiding van Dr. Willem Mengelberg gisteravond, waaraan behalve de solisten Di Moorlag, Suze Luger, Louis van Tulder en Thom Denijs, het Koor van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst, af- deeling Amsterdam medewerkte, was de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen ojm. aanwezig. De Minister heeft namens die regeering zijn verheugenis uitgesproken over het her stel efi den terugkeer van Dr. Willem Men gelberg. De regeering is helaas niet in staat den materieelen steun aan onze kunstin stellingen te verhoogen en wij mogen blij zijn, dat deze niet verlaagd moet worden. Zij twijfelt er echter niet aan, of velen zullen vrijwillig hun materieelen steun wil len verleenen. De regeering wil echter in het erkennen van het werk van Dr. Willem Mengelberg niet achter blijven en op haar voorstel heeft H. M. de Koningin, Dr. Wil lem Mengelberg benoemd tot Groot-Offi cier in de Orde van Oranje Nassau. Deze mededeeling van den Minister werd met daverend applaus van het geheel bezette Concertgebouw begroet, welk applaus tot een minutenlange ovatie aangroeide, toen de Minister na verklaard te hebben, dat de regeering met deze onderscheiding tevens haar dank betuigde aan het Concertgebouw orkest en het Koor van Toonkunst, persoon lijk de eereteekenen aan Dr. Willem Men gelberg overhandigde. Dr. Willem Mengelberg dankte in een korte toespraak voor de hooge onderschei ding, waarbij hij zijn vreugde er over uit sprak, dat deze onderscheiding niet alleen voor hem, doch tevens voor het orkest en het koor bedoeld was. NED. REISVEREENIGING VOOR KATHOLIEKEN. De plechtige viering van het tienjarig bestaansfeest van de Nederlandsche Reis vereeniging voor katholieken is Zaterdag middag ingezet met een feestelijke receptie in een der zalen van Krasnapolsky te Amsterdam. In den loop van den middag hebben zeer vele belangstellenden leden zoowel als niet-leden van de gelegenheid gebruik gemaakt om aan het bestuur der jubilee- rende organisatie hun gelukwenschen aan te bieden. Bloemstukken waren o.m. ingekomen van de Oostenrijksche en de Nederland sche spoorwegen, van de Ned. Alg. Reisver- eeniging en de Christelijke reisvereeniging alsoook van de afdeelingen der jubileeren- de organisatie en van verschillende parti culieren. Des avonds werd aan de afgevaardig den en de leden van buiten Amsterdam een intieme feestavond aangeboden in de achterzaal van „Krasnapolsky". Voorzien van een keurig omslag in kleu rendruk is verschenen het met vele foto's versierde gedenkboek van de Nederland sche Reisvereeniging voor Katholieken, die in dit boekwerk haar tienjarig bestaan herdenkt. Een van de bestuursleden, de heer P. Dieges te Utrecht, heeft de geschiedenis van de vereeniging op onderhoudende wij ze te boek gesteld. Tweede nationale loterij van „Herwonnen Levenskracht" We vernemen, dat de trekking der groo te tweede nationale loterij van de R.K. Vereeniging tot bestrijding der tubercu lose „Herwonnen Levenskracht" te Utrecht, goedgekeurd bij Ministerieele beschikking, d.d. 26 Juli 1933 no. 825, zal plaats heb ben op Donderdag 28 Juni a.s. Zü die nog niet in het bezit van loten zijn, en toch een kans willen maken op een der groote prijzen, als een landhuis ter waarde van 5000 of een andere van de 2000 waardevolle prijzen, gelieven zich wel te haasten met loten te bestellen aan het kantoor v. „Herwonnen Levenskracht" Drift 12, Utrecht, of bij de lotenverkoopers in bijna elke plaats van Nederland, daar nog zeer weinig loten niet verkocht zijn. SPORT BOKSEN SCHMELING—PAOLINO UCZUDIN ONBESLIST De met spanning tegemoetgeziene boks match te Barcelona, tusschen de beide na Primo Carnera beste zwaargewichtboksers van Europa, den Duitscher Max Schmeling en den Spanjaard Paolino Uczudin is na twaalf ronden onbeslist geëindigd. Slechts 35.000 toeschouwers vulden de tribunes van het reusachtige Montjuich-Stadion, waar de wedstrijd plaats vond, zoodat de organisato ren een verlies hebben geleden van meer dan zestig duizend gulden. De groote boksmatch, waarvoor men met gebruik making van alle moderne hulpmiddelen een grootscheepsche reclamecampagne had gevoerd, is derhalve in financieel opzicht op een fiasco uitgeloopen. Bij het begin van den strijd ontston den er groote moeilijkheden met betrek king tot het regelen van den scheidsrech- terskwestie. De manager van Schmeling, Jacobs wenschte, dat behalve de beide puntentellers, op zijn minst een buitenlan der als ringrechter zou optreden en stelde als zoodanig den gewezen Franschen we reldkampioen vedergewicht, André Rou- tis voor. De Fransche Boksbond stond dit echter niet toe, daar Routis wel als pun- tenteller is toegelaten, maar geen licensie voor ringrechter bezit. Toen de boksers om drie uur in de arena verschenen, weigerde Schmeling zijn jas uit te trekken voor de kwestie zou zijn opgelost en zijn manager verklaarde, dat Schmeling in geen geval zou optreden, in dien er geen regeling werd getroffen, wel ke aan zijn wenschen voldeed. Ook een uur later stond het nog niet vast, of de strijd wel zou doorgaan. Tenslotte werd overeenstemming bereikt, in dien zin, dat Jose Inero, de voorzitter van den Spaan- schen Boksbond, met de functie van scheidsrechter zou worden belast. Met de puntentelling waren belast eveneens twee Spanjaarden, José Pinero en Casanova. Het bleek, dat tijdens het wegen der boksers de portefeuilles 'van Schmeling en zijn manager Jacobs, waren gestolen en bij de Duitschers ontstond door dit feit groote opwinding. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN LIBRE TE WEENEN Acht deelnemers Naar wij vernemen nemen acht spelers deel aan de wereldkampioenschappen libre. welke 24 Mei a.s. te Weenen zullen aanvan gen. Behalve onze landgenoot J. H. Swee- ring komen uit de Fransche biljarters Al- bert en Davin, voorts Butron (Spanje), Feiraz (Portugal), Fauconnier (België) en Reicher en Dekner (beiden Oostenrijk). De partijen gaan elk over 500 punten. POSTDUIVEN „De Snelvlieger" (Leiden). Wedvlucht Mons (België) afstand 200 K.M. In concours 62 duiven los 8 uur v.m. N.W. wind. Uitslaig als volgt: A. P. v. d. Voort le, 2e, 4e, 8e, 11e, 13e, 17e, 18e en 20e; W. le Maix 3e, 5e, 14e, 15e en 21e; D. Klein 6e, 9e, 10e, 12e en 16e; J. M. A. Lek 7e en 19e. Eerst geconstateerde voigel 11.14.41. Laatst 'geconstateerde vogel 11.52.7. „Het Oosten", (Leiden). In verband met het 10-jarig bestaan or ganiseert bovengenoemde vereeniging op Zaterdag 26 Mei a.s. een Nationaal Con cours vanaf Noyon (Fr.), open voor alle georganiseerde liefhebbers in Nederland. Vervlogen wordt 75.aan geldprijzen verder eereprijzen, terwijl voor elke prijs winnende duif een diploma disponibel is. Dit is een schoone gelegenheid voor de Leidsche liefhebbers om hun krachten on derling te meten. Voor dit concours bestaat reeds groote animo. Het bestuur hoopt waardeering van alle Leidsche liefhebbers te mogen ondervinden door aller deelname. Opening vluchten met onderling con cours op Roosendaal (circa 70 km.), op Zaterdag 12 Mei 1934. Ingekorfd 156 duiven De eerstgeconstateerde vogel van elk lid ontvangt een prijs. Gelost om 1.30 uur, met Noord-Westelijken wind, heldere lucht, le vogel, 2486 sec. De uitslag was als volgt met berekening hokcoördinaat. 1, 10, 11, 16, 21, 39 en 40 W. Beij; 2, 9, 19, 20, 22, 29 en 30 J. Schippers; 3, 4, 24, 28, 31, 33, 42 en 46 H. E. Christiaanse; 5, 13, 14, 18, 43 en 45 C. Geel; 6, 12 en 35 Th. Houtkoff; 7, 15, 17, 25 en 26 H. v. d. Vecht; 8, 32, 34, 36, 38, 41 en 44 H. Zaalberg; 23 en 37 A. Stoeke, 27 D. Cossee en 47 N. Hoogervorst. LUCHTVAART „GRAF ZEPPELIN" ONTWAAKT UIT ZIJN WINTERSLAAP Vandaag zal de „Graf Zeppelin" na een langen winterslaap zijn eersten proeftocht boven Friedrichshafen ondernemen, om vervolgens met Pinksteren een vlucht bo ven Duitschland te maken. Op 19 Mei zal het luchtschip daarvoor starten, te Berlijn op het Tempelhoferveld een tusschenlan- ding maken en een bezoek brengen aan Oost-Pruisen. Den 26sten Mei aanvaardt de Zeppelin de eerste van de elf aangekondig de Zuid-Amerikaansche tochten. Intusschen .wordt de bouw van de L.Z. 129 voortgezet. Het skelet van duralumi- nium is vrijwel gereed gekomen, zoodat men over enkele dagen kan beginnen met het aanbrengen van het omhulsel. Het nieuwe luchtschip zal een lengte hebben van 248 meter en een maximum doorsnee van 41.20 meter. Het omhulsel heeft een oppervlakte van 35.000 M2. tegenover 20.000 M2. bij de „Graf Zeppelin". De gasinhoud van de L.Z. 129 bedraagt ruim 190.000 M3., dat is 85.000 M3. meer dan de „Graf Zep pelin". 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 14 Mei 1934 Hooge Prijzen 1000.— 5299 6197 8124 15538 400.— 15901 20018811 100— 2362 3981 4766 5139 5622 5714 5828 9561 13250 16529 20872 Prijzen van 70.— 01 93 116 324 402 501 617 618 696 712 865 1000 1163 1210 1340 1485 1630 1810 1823 1860 18C5 1975 2163 2200 2253 2269 2289 2404 2566 2779 2787 3014 3092 3173 3188 3234 3427 3592 3649 3765 4027 4110 4401 4448 4567 4636 4719 4743 4768 5023 5154 5484 5512 5545 5555 5333 5835 6007 6087 6127 6343 6419 6424 6535 6549 6550 6557 6723 6731 6S22 6843 6934 6993 7312 7489 7625 7666 7683 7705 778S 8030 8118 8149 8296 8532 8587 8721 8741 8811 8942 8953 9374 9747 9752 9793 9798 9833 9873 9918 9947 9997 10005 10344 10765 10847 11020 11030 11132 11133 11222 11230 11605 11637 11706 11838 12128 12168 12363 12455 12517 12620 12629 12691 12969 12988 13080 13230 13248 13300 13425 13674 13777 13988 14064 14066 14219 14434 14527 14804 14944 15219 15376 15629 15696 16194 16344 16490 16554 16593 16908 17035 17079 17339 17440 17465 17662 17879 18182 18318 18385 18389 18420 18423 18442' 18506 18536 18731 18848 19009 19164 18403 19442 19461 19522 19781 19849 19911 20053 20172 20217 20468 20470 20504 20551 Nieten 1 14 21 68 105 121 134 135 219 230 255 432 510 517 608 637 658 707 710 845 871 938 949 1039 1108 1109 1139 1166 1356 1467 1492 1607 1649 1675 1680 1724 2003 2035 2053 2076 2085 2137 2195 2209 2300 2310 2323 2336 2368 2375 2432 2447 2449 2467 2513 2570 2591 2604 2626 2650 2661 2676 2703 2769 2775 2805 2851 2900 2916 2996 3008 3033 3073 3076 3109 3197 3241 3243 3301 3309 3445 3463 3465 3579 3619 3630 3677 3739 3762 3818 3857 3917 3932 3939 3951 4005 4127 4146 4152 4210 4221 4231 4273 4277 4304 4327 4335 4379 4396 4539 4622 4640 4674 4788 4802 4847 4907 4925 4986 5054 5081 5126 5170 5175 5177 5231 5287 5283 5309 5317 5421 5436 5437 5443 5451 5520 5527 5533 5581 5752 5759 5789 5834 5845 5849 5881 5976 5993 6005 6033 6068 6093 6150 6233 6234 6304 6321 6381 6395 6462 6502 6523 6543 6652 6654 6693 6716 6744 6751 6768 6795 6838 6846 6938 7003 7054 7081 7133 7275 7322 7379 7387 7401 7444 7483 7572 7602 7634 7718 7806 7803 7827 7897 7937 8093 8108 8131 8198 8206 8227 8250 8268 8305 8320 8442 8445 8485 8552 8613 8620 8652 8655 8714 8716 8766 8824 8825 8828 8843 8896 8906 8936 9046 9116 9144 9267 9275 9318 9326 9340 9467 9546 9608 9645 9658 9673 9758 9791 9330 9835 9879 9894 9398 9915 9934 10002 10003 10073 10110 10112 10245 10253 10264 10283 10289 10297 10379 10436 10471 10514 10635 10641 10684 10700 10739 10830 10839 10967 11017 11086 11109 11209 11242 11277 11383 11401 11414 11422 11585 11G00 11644 11650 11703 11744 11794 11801 11309 11839 12010 12025 12035 12116 12199 12265 12292 12321 12359 12385 12415 12469 12525 12612 12G60 12663 12719 12756 12845 12905 12909 12942 12990 13010 13019 13100 13208 13221 13296 13350 13456 13464 13522 13569 13643 13688 13773 13835 13844 13854 13980 13982 14030 14083 14197 14215 14310 14332 14370 14379 14410 14477 14509 14549 14573 14532 14672 14687 14707 14722 14775 14782 14321 14823 14835 14868 14880 14883 14901 14937 14940 15115 15140 15148 15167 15175 15347 15363 15372 15420 15436 15516 15590 15603 15682 15725 15739 15764 15836 15843 15939 15942 15973 15975 16087 16102 16105 16114 16200 16204 16219 16246 16254 16274 16298 16336 16381 16395 16401 16421 16468 1G538 16578 16672 16744 16776 16804 16809 16820 16855 16896 16953 17012 17053 17096 17100 17131 17429 17431 17439 17467 17487 17505 17509 17516 17517 17520 17584 17599 17639 17650 17665 17721 1772". 17738 17769 17829 17852 17969 18040 18072 18078 18124 18217 18251 18317 18324 18432 18485 18571 18622 18635 18675 18749 18804 18884 18928 18938 18957 19047 19304 19310 19368 19435 19514 19521 19525 19686 19727 19734 19746 19765 19837 19871 19877 19922 19992 20020 20075 20083 20096 20125 20225 20261 20270 20344 20384 20400 20471 20605 20657 20692 20724 20734 20799 20802 20817 20822 20858 20884 20906

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12