MAANDAG 14 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 KERKNIEUWS DE ZIEKEN EN DE MISSIëN. Een Pinkster-verzoek van den Paus. Reeds vier jaren achtereen heeft de Priestermissiebond in Italië op den eersten Pinksterdag aan de zieken gevraagd hun lijden en smarten op te offeren voor de uitbreiding der Kerk en den bloei der Mis siën. De Heilige Vader schat dit offer zóó hoog, dat hij aan de Nationale Bestuurders der Pauselijke Missiegenootschappen, die onlangs te Rome hun internationale bijeen komst hielden, met den meesten aandrang verzocht, deze gebedskruistocht in alle lan den te organiseeren. Want zijn beste helpers acht hij hen, die hem steunen met hun offers en hun lijden. Dit verlangen van den H. Vader zal door onze zieken zeker begrepen en opgevolgd worden. Want het prikkelt hun edelmoedigheid, het troost hen in htm smart, het verheft hun lijden! Christus stierf voor alle menschen en verdiende voor hen de Genade van den H. Geest: nu vereenigen wij ons menschelijk lijden met het Zijne, het deelt in Zijn ver dienste, en samen met Zijn Bloed roept het de uitstorting des H. Geestes af over zoo- velen, die den H. Geest nog niet ontvingen gelijk wij! Is dat niet een heerlijke ge dachte, die ook in het grootste lijden den Pinksterdag maakt tot een dag van rijke geestelijke vreugde? Het lofwaardige ziekenapostolaat van Pastoor Willenborg heeft natuurlijk aan stonds het verlangen van den H. Vader in den Maandelijkschen Zendbrief van Mei overgebracht aan de zieken, die bij dit Apostolaat zijn aangesloten. Tot degenen, die dezen brief niet ontvingen richt ik mij bij dezen en ik durf een beroep doen op alle priesters en op allen, die zieken ver zorgen, mij daarbij te helpen, opdat aan het verlangen van den H. Vader zoo alge meen mogelijk gehoor worde gegeven. Daar de Paus er veel aan hecht te ver nemen hoevelen zijner zieke kinderen aan zijn verzoek voldeden, zou ik het zeer op prijs stellen, dat alle zieken, die op Pink steren voor de Missiën hun gebeden en offers opdragen, bij mij een plaatje aan vragen dat hun tevens helpen kan deze •choone intensie intenser te beleven. Het zal hun gratis vóór Pinksteren worden toe gezonden. Moge deze offerdag medehelpen „het aan schijn der aarde te vernieuwen". TH. M. P. BEKKERS, Nation. Seer. P. M. B. Voorschoten, 's Heer en Hemelvaart 1934. De Theresia-noveen begint 17 Mei De vrienden van Egmond roeren zich tegenwoordig in gansch Nederland om de oude glorie van St. Adelbert alhier te doen herrijzen. Laat ons niet vergeten dat een voorloopster en baanbreekster in actie is alreeds sinds drie jaar, de Kleine H. Theresia, in haar heiligdom aan den* voet der duinen. St. Adelbert en St. Theresia, even beminnelijk in hun omgang met de menschen en nu bij God even bemind en machtig. Wij mogen niet meer scheiden in onze vereering en onze gebeden, wat God aldus heeft verbonden. Theresia, het bevoorrechte kind Gods van onze dagen wordt in deze maand vurig aangeroepen en vereerd, namelijk in die negen dagen van 17 tot op 25 Mei, den verjaardag van haar heiligverklaring, op dat het vertrouwen in hare voorspraak en de verhooring die de goede God haar gaarne verleent voor al onze nooden en zorgen, in onze zielen verlevendige het Heilig Geloof dat Adelbert ons heeft ge bracht, twaalf eeuwen terug. De deelname aan deze gebedsnoveen der Karmelitesen te Egmond geschiedt bij voorkeur door opgave van naam en adres aan de Zusters, opdat aan een ieder een prentje met de gebeden der noveen ge stuurd worde en het gezamenlijk gebed over geheel Nederland krachtig ten hemel stijge. Een aalmoes, hoe bescheiden dan ook, wordt door den Karmel van Egmond, die ook de nood der tijden gevoelt, met groote dankbaarheid aanvaardt. W. M. WEVERS, S.M.M, Rector der St. Theresia-kapel te Egmond. N.B. Opgave aan den Karmel, Eg mond, Giro no. 39730. Deken Kluitmans Zondaigavond om 8 uur is in het zieken huis te Tilburg overleden de hoogeerw. heer J. M. Kluitmans, deken van Raven- stein. De overledene had voor eenige we ken een operatie ondergaan. De hoogeerw. heer Kluitmans is 63 jaar oud geworden. Hij werd in 1896 priester gewijd en was sedert 1921 pastoor in Ravenstein. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Voetbalwedstrijd. Gisterenmiddag hadden op het terrein van H.V.C. weer wedstrijden plaats. Het blijkt, dat de be langstelling steeds vermeerdert. De eerste wedstrijd ging tusschen H.V.C. H en een club ingezetenen-veteranen, die het spel flink aanpakten, tot groot genoegen der aanwezigen. Het gelukte de veteranen om gelijk spel te maken met 22. De tweede wedstrijd ging tusschen H.V. C. I en V.I.O.S. I van Nieuwe Wetering. Van beide zijden moest met invallers ge speeld worden. Door V.I.O.S. werd soms wel wat ruw opgetreden en ging de rust in met 10. Na de rust werd het spel vriend schappelijk en werd er sterk gespeeld. De uitslag was H.V.C. I—V.I.O.S. 3—1. Als scheidsrechters traden op de heeren W. Bank en F. Otte. HELLEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Dinsdag 15 Mei 1934 des namiddags te 1.45. Agenda: voortzetting van de behan deling der agenda van de vergadering van 1-1 Mei 1934. Emmabloempje. De opbrengst van het Emmabloempje bedroeg 520.51 y7 plus de jaarlijksche gift der N.V. Stassen Jr., groot 10.35, samen 530.861/». Dit is vrij wel gelijk aan dat van vorig jaar. Bouwen. Door de firma v. d. Bosch Van der Meer, respectievelijk hier en te Delft, worden aan de Meerstraat voorloo- pig 29 Burgerwoningen gebouwd. De be doeling is, er ruim 100 te bouwen. Het ver dient wel een woord van lof, dat voor dit werk uitsluitend Hillegomsche bouwvak arbeiders worden tewerk gesteld. Geboren: Hendrik Jan, z. van H. J. Deen en A. Brussee Ferdinand Theodo- rus Maria, z. van J. J. Litjens en H. C. Jonkheer Johanna Maria, d. van A. van Rooden en A. M. Leiten Maria Adrian a Cornelia, d. van J. G. Verkaart en C. M. van der Lans. Ondertrouwd: C. A. Keijzer en A. M. Paase J. vein Rooden en M. P. Dek- ker- N1 Getrouwd: J. Philippo en G. M. Veen C. F. Kooy en N. Vermeulen J. H. Vermeulen en A. Kruijff J. A. Pruy- sers en E. S. Jansen. Overleden: P. Steiginga m. 64 j. H. van Elk m. 55 j. Gevestigd: A. A. Hell en thai, Weere- steinstr. 26 W. J. de Jong en vrouw, Meerdorpstr. 65 M. Leloux, Pr. Hen- drikstr. 11 A. M. E. Lommerse, Haarlem merstraat 26 B. M. Lommerse, idem S. Mij zen, Burg. Pontstr. 84 M. H. van Rooyen, Hoofdstr. 31 A. Ruighaver met gezin, Meerstr. 46 M. A. Water, There- siagesticht. Vertrokken: M. E. Luijten naar Vel- sen M. Rusman naar Heemstede D. Tromp naar IJselstein W. A. S. Zonne veld naar Haarlem C. M. van der Voorn naar Haarlem F. en B. Fijma naar Am sterdam A. P. Tromp naar Haarlem C. M. van der Aar met gezin naar Haar lem. LIS SE. Sluiting Winterseizoen K. J. M. V. Gisteravond had de sluiting plaats van het Winterseizoen der Jonge Middenstanders in het Patronaatsgebouw. De belangstel ling voor dezen avond was zeer groot, om dat steeds de K. J. M. V. een program heeft voor „elck wat wils". Op dezen avond verleenden medewerking het gezel schap Johan Schmidt en Tula Di Vjsta in him repertoire van transformatie-spelen. De opening verrichtte de heer Floor, die allen verwelkomde, in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor, en de vertegen woordigers der zusterafdeelingen uit de omliggende plaatsen. Spr. gaf een korte beschouwing over den toestand in de ver- eeniging, en uitte den wensch, dat alle katholieke Jonge Middenstanders zich zul len aansluiten. Spr. brengt denk voor de steun van de ouders en donateurs, die in dezen tijd van groote beteekenis is. Be richt van verhindering was binnengeko men van Rector Timp, en den oud-mode rator, kap. Agterof. De heer M. Buschman, secr. der afd., gaf in zijn jaaroverzicht een résumé over het werk dat geleverd is ge worden door de leden en van ouders en donateurs. Dit verslag verwierf een dank baar applaus. Hierna volgde een korte toespraak door den moderator, kapelaan Kuipers. Het is spr.'s taak in de K. J. M. V. toe te zien op de godsdienstige verzor ging. Wij doen ons best om van hen te ma ken goede godsdienstige jonge mannen. Over een punt wilde spr. echter maar lie ver zwjjgen, n.l. de congregatie. Deze wordt zeer slecht bezocht en spr. drong aan op de medewerking der ouders. Heel an ders is het gesteld met de Retraite-club. Deze verheugt zich in een bloeiend sta dium. De K. J. M. V. is hard noodig voor onze Middenstand, en al is onze vereeni- ging in een florissanten toestand, toch moeten wij steeds propaganda maken. Een moeilijke taak is voor ons weggelegd, maar wij blijven volharden. Een kostbaar ding is wel de cultureele opvoeding, want die moet op ons program blijxen. No. 1. Wij hebben deze ver. in de jaren die ach ter ons liggen op zien klimmen, en hopen onder Gods zegen steeds dezen groei „Ex celsior" te zien gaan. Een dankbaar ap plaus oogstte den Moderator voor het pro pagandistisch woord. Hierna volgde een korte pauze, waarin een verloting gehou den werd, om de financieele offers te leni gen. Vermelden we nog, dat na de pauze de zeereerw. heer Sentenie en diens kapelaan de sluiting kwamen bijwonen. Hierna trad voor ons op het gezelschap SchmidtDi Vista, dat voor het voetlicht bracht „Het ultimatum", tooneelspel, „Spulavia", hu moreske en „De zeeman en de mismaakte", spel van ernst en luim. Tusschen de bedrij ven brachten de dames Schrama piano stukken ten gehoore. Gekomen aan het einde van dezen avond, dankte de voor zitter allen voor het welslagen er van. De kampioenen van „Lisse". Gister avond had in een speciaal hiervoor georga niseerde feestavond de huldiging plaats van het 2e, 4e en het le junioren-elftal. De voorz. van de prop.-commissie, de heer Jos. v. Riel, verwelkomt de aanwezigen, in het bijzonder de donateurs, die door hun wekelijksche bijdragen de vereeniging steunen. Het welkom roept hij toe aan de stoere Brabanders, die au grand complet de wedstrijd zullen aanbinden tegen het le elftal. Aan weth. Warmerdam wordt lof toegezwaaid, als lid der gem. Sportcom- missie en voor de sympathie in deze func tie aan de vereeniging betoond. Vervol gens huldigt de heer J. C. de Haan de kampioenselftallen en werden den spelers rookartikelen gepresenteerd. De captain van het 2e elftal had een prachtige Hor tensia In ontvangst te nemen. Hiervoor bracht hij zijn dank en spoorde de leden aan, niet alleen voetballer te zijn, doch ook een trouw lid der vereeniging opdat wij weer eens tot prestaties komen, gelijk eenige jaren terug. De voorz. van de Ver. uit Oosterhout reikte na eenige hartelijke woorden als blijk van waardeering een voetballer op voetstuk oved. De voorz. deelde mede, dat de trainingsavonden voor de leden een aanvang zullen nemen 15 Mei as., des avonds om half acht. Het offi- cieele gedeelte was hiermede beëindigd. De avond werd een genoegelijk onder-ons, waarbij muzikale medewerking werd ver leend door Jan Reeuwijk, piano, Th. Bo terbloem, accordeon en xylophoon. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagavond om 19.30 uur ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van den Minister van Staat, Commissaris der Koningin over request Ambtenaarsorganisaties over weddeverla- ging. 4. Gemeenschappelijke regeling Schoolartsendienst. 5. Rekening School- artsendienst over 1933. 6. Wijziging be grooting 1933. 7. Contraprestatie voor steun. 8. Crediet Klein-Kweekers. 9. Ba lans en Winst- en Verliesrekening Woning- bouwvereeniging. 10. Begrooting 1934 en in verband daarmede 11. Verordeningen Wegenbelasting. K. J. C. Gisteren was het voor de Jon ge Wachters weer een groote dag. Op het patroonsfeest van St. Pancratius werd de dag begonnen met een algemeene H. Com,- munie. Des middags te 3 uur werd voor de eerste maal het speelterrein geopend, al waar voortaan vermakelijkheids- en be hendigheids-wedstrijden worden gehouden. Het is een leuk gezicht de jongens met uni form aldaar bezig te zien. Na het Lof werd in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw een bijeenkomst gehouden, waar een korte levensschets werd gegeven van den H. Pancratius, die als jongen van 14 jaar de marteldood is gestorven. Vervolgens wer den eenige leuke films vertoond, waarom flink gelachen werd. ZILK. Droeve plechtigheid. Zaterdagmorgen) had de begrafenis plaats van den alhier op Hemelvaartsdag zoo jammerlijk verdron ken 6-jarige Cornelis Plipthi. Achter de baar volgden zijn jeugdige klasgenooten, onder leiding der onderwij zeres, terwijl ook het hoofd der school, de heer J. Remmerswaal, in den stoet «volgde. De baar was bedekt met een fraaie krans, gegeven door de buurvriendjes en speel makkertjes van het overleden knaapje, ter wijl nog eenige bloemstukken den baar bedekten. Na de tot zijne intentie opge dragen H. Mis, werd het overschot door een haag, gevormd door schoolmakkers en vriendjes, voorafgegaan door den wel- eerw. heer kapelaan, grafwaarts gedragen onder ademlooze stilte. Het was te zien, dat oud en jong diep onder den indruk was en meeleefde met de diepe smart der ouders. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding. Door den architect, den heer G. W. Vis, alhier, werd Zaterdagmid dag in café „Boogaard" alhier, aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Woubrugscheweg voor den heer A. Boo gaard aldaar. De inschrijvingen waren als volgt: Perc. 1. Graaf, beton en metselwer ken, Blazer, Rijnzaterwoude ƒ1795; M. Hoek 1598, W. Barreveld 1968, Hoogen- dorp 1567, Donker 2068, Perc. 2. Tim merwerken: de Raat 1650, A. v. Dam 1588, Verhoef en Tromp 1795, Meijer Koudekerk ƒ2290, Houtman ƒ1547; Perc. 1 en 2 tesamen: Houtman 3522.50; Hoogen- dorp 3144.de Raat en Tolk 3665; v. d. Helm 3583. Perc. 4. Lood- en zinkwerk: Tromp ƒ285, Bonte ƒ286, A. J. v. d. Lin den 260,, Slingerland 266, van Raad 286, Oostterom 257, Braber 297, Glas-, verf- en behangwerk; v. Keeken en Bauer ƒ327.50; Taberné ƒ268, Joh. Verhoef ƒ290, C. Wijsman 421, Bons 380, Mokkenstorm ƒ280, In massa: Blazer, Rijnzaterwoude ƒ4040, M. Hoek ƒ4016, Verhoef en Tromp 4696, Houtman 4199.50, Hoogendorp 3812, W. Donker 4868. Waar geen woon plaats vermeld wonen aannemers alhier. De gunning werd aangehouden. Interprovinciale schietwedstrijden. De stads luidt nu als volgt: Korps: 1. Prins Alexander, Rotterdam 248; 2. B.V.L. Gouda 245; 3. Burgerwacht Bodegraven 244; 4. Politieschietverg. Was senaar 241. Eerekorps: 1. Prins Alexander, Rotter dam 146 (laagste serie 48); 2. Burgerwacht Oudewater 146 (laagste serie 47); 3. B.V. L. Gouda 144 (laagste serie 47); 4. Politie schietverg. Wassenaar 144 (laagste serie 46). Personeel: 1. C. v. Duuren, Bodegraven 5050; 2. H. Göbel, Bodegraven 5050; 3. T. Noomen, Rotterdam 5048; 4. W. Mast, Rotterdam 5047; 5. M. Kraal, Rotterdam 50-1-46; 6. J. v. Dam, Bodegraven 50; 7. A. A. Saers, Rotterdam 4950; 8, 9, 10 T. C. Boot Jr., Gouda 49—49; 8, 9, 10 P. J. v. d. Krogt, Wassenaar 4949; 8, 9, 10 Jac. Noo men Sr., Rotterdam 4949. Vrije baan: 1. J. J. Hoogendoorn, Bode graven 90 (6 x 30); 2. H. Göbel, Bodegra ven 90 (5 x 30); 3. Jac. Noomen Sr., Rot terdam 90 (5 x 30); 4. T. Noomen, Rotter dam 90 (5 x 30); 5. A. A. Saers, Rotterdam 90 (4 x 30); 6. J. Hoos, Rotterdam 90 (4 x 30); 7. J. Noomen Jr., Rotterdam 90 (2 x 30); 8. A. B. Domburg, Bodegraven 90 (2 x 30); 9. A. Ruygrok, Gouda 90 (2 x 30); 10. P. J. Bongenaar, Bodegraven 90 (2 x 30). KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagnamiddag half acht ten Raadhuize. 1. Notulen. 2. Ingeko men stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot onderhandschen verkoop van het voor malige Raadhuis aan Gebrs. W. A. en J. van den Dool. 4. Voorstel van B. en W. inzake bestrating Hondsdijk. 5. Comptabele besluiten. 6. Aangaan rekening-courant overeenkomst met de Alphensche Bank. 7. Voorstel van B. en W. inzake jaarlijksche rente-vergoeding voor het verstrekken van gelden door de Gemeente ten behoeve van de brug. 8. Voorstel van B. en W. tot ver koop van 5 stukken ad. 1000.der 4 pet. NederL Staatsleening 1934, en belegging daarvan in 6 pet. aandeelen eveneens ad 1000.in het maatschappelijk kapitaal der Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Geboren: z. van Abraham van der Voorst en Johanna Jacoba van den Hoorn. NOORDEN. Poldervergadering. In Café Sluitkade werd de jaarvergadering gehouden van de Gecombineerde Noordschebuurter en Voor- dijksche Polders. Van de 114 stemmen welke in den Polder kunnen worden uit gebracht waren aanwezig of vertegenwoor digd 13 stemgerechtigde ingelanden, teza men kunnende uitbrengen 73 stemmen. Medegedeeld werd, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht bezig zijn een plan uit te wer ken tot het bewaken van de kade vanaf het Woerdensch Verlaat tot aan Vrouwen- akker, gelegen ten Zuiden langs de Drecht en ten Westen langs de Kromme Mijdrecht, waarbij betrokken zijn de Buitendijksche Oosterpolder, de Polder Blokland, de Ge combineerde Noordschebuurter en Voor- dijksche Polder en de Polder Westveen. Het Bestuur zegt in beginsel de gevraagde medewerking te hebben toegezegd. Overgelegd wordt het rapport van de Commissie voor het onderzoek van de re kening, waaruit blijkt, dat zij in orde be vonden is. De ontvangsten bedroegen ƒ9436.19, de uitgaven ƒ11.970.40. Nadee- lig saldo 2534.21. De begrooting voor 1934 wijst een eindcijfer in ontvangsten en uit gaven van 27.336.42. Van 12 achterliggen de polders wordt een bijdrage geraamd, ingevolge het bijzonder reglement voor de kosten van de dichting der kade-doorbraak in 1928 van 12.161.20. De omslag voor 1934 wordt vastgesteld op ƒ16.— per H.A. met ƒ1.extra voor het gedeelte Voordijk. Tot leden van de Commissie voor het nazien van de in 1935 over te leggen reke ning worden benoemd de heeren J. Z. van Hellemond uit Alphen a. d. Rijn en W. Le- liveld en J. L. Koole uit Noorden. Hierna sluiting. NIEUWKOOP. Geboren: Cornelia Maria, d. van F. Blom en C. van Leeuwen Johannes, z. van G. Leliveld en C. S. v. d. Voorn. Ondertrouwd: J. van Leeuwen 30 j. en M. A. Hoogendoorn 33 j., wonende te Bodegraven. Getrouwd: G. A. Kouwenhoven 28 j., wonende te Ter Aar, en C. C. Nieuwenhui- zen 21 j. L. Hoogenboom 31 j., wonen de te Nieuwveen en J. C. Eijs 22 j. WOERDEN Opening bad- en zweminrichting „Woerden" Zaterdagmiddag te half drie had onder zeer groote belangstelling de officieele ope ning plaats van de bad- en zweminrichting „Woerden" aan het plantsoen. Het geheel nieuwe bronwaterbassin, dat aanmerkelijk grooter is dan het oude, maakte een keu- rigen indruk. Het is werkelijk grootsch op gezet en de accomodatie laat niets te wen- schen over. Het groot aantal kleedkamers en de afschutting zijn in de frissche witte kleur gehouden, en het bassin maakte Za terdagmiddag, zonovergoten en met wap perende vlaggen omgeven, 'n feestelijke en verlokkende indruk. Op het breed plan kier aan de breedte-zijde van het bassin hadden tal van genoodigden plaats geno men, w.o. de burgemeester, die de opening verrichtte, de wethouders, verschillende raadsleden, afgevaardigden van de bad- en zweminrichting „Tournoyplas" e.a. De voorzitter van de Vereeniging, de heer Haye, hield een lange inleidende rede, waarna de burgemeester het woord kreeg voor de opening. Deze wees in 't kort op het belang van deze nieuwe inrichting, prees de ondernemers voor hun grootsche opzet en met den wensch dat velen nu maar gebruik mochten maken van dit bronwaterbassin, verklaarde hij de in richting geopend. Onmiddellijk ging nu onder gejuich de vlag omhoog, waarna tal van kleine zwem mers en zwemsters keurig gelijk in 't fris sche water doken. Opeens was nu 't zwem bad vol van geplas en geproest. Thans werden bloemen aangebroken, de eerewijn werd rondgedeeld en verschillende spee ches afgestoken. De aanwezigen werden vervolgens vergast op 'n estafette-nummer tusschen een junioren-ploeg van Forel en een dito van Zwemlust, welke strijd met felle eindspurt met miniem verschil door Forel werd gewonnen. Hierna was 'n polo wedstrijd aan de orde tusschen 'n vertegenwoordigend zevental van Forel en Zwemlust uit Utrecht. Forel nam de leiding door C. v. Vliet, waarna Zwemlust de stand fraai op 31 wist te brengen. C. v. Vliet scoorde hierop nog maals met een hard schot, terwijl v. Dol- deren de gelijkmaker in 't net deponeerde. Met deze stand kwam 't einde. Woerden beschikt dus thans over twee inrichtingen, die er zijn mogen en beiden aan alle eischen kunnen voldoen. INGEZONDEN STUKKEN „KLOKKEN!" (In onderstaand stuk betoogt de inzender terecht, hoe ongelijk in onze stad de ver schillende electrische openbare uurwerken loopen). Wanneer ik mij 's morgens naar kantoor begeef, is dat altijd een rit (ik ga n.l. per fiets) met hartkloppingen. Komende uit de richting Oegstgeest, zie ik op de klok, hoek Rijnsburger wegLijs terstraat, dat ik me niet weinig haasten moet. Dat wordt dan een rit op leven en dood, tot aan 't ziekenhuis, want daar zegt de klok me: maar man, bedaar wat, je hebt nog tijd in overvloed! Zomerzorg's klok schijnt van dezelfde meening! Karei I echter geeft me weer vleugels, zijne ma jesteit geeft me nog maar vijf minuutjes tijd. Ben ik op de Blauwpoortsbrug, dan wenkt de goedaardige pendule bij 't Galgewater me toe, een beetje vaart te minderen. De tijd schijnt stil gestaan te hebben, want ook hij geeft me vijf minuten tijd. Met 't gevolg tenslotte, dat de klok op kantoor (die óók electrisch loopt) mij ver wijt, dat ik vijf minuutjes te laat ben. Dan zeg ik: dat mag! En al mag 't niet, dan „trek ik,me er nóg niets van aan!" Maar't gebeurt me wel, dat ik met den trein mee moet, die 8.54 uit Leiden naar Den Haag vertrekt, 't Zelfde liedje. De klok bij 't ziekenhuis en die van Zo- merzorg zeggen beide, dat haastige spoed. (enfin u weet wel). Ze staan op 10 minu ten voor negen. Reeds verwonder ik mij erover, dat onze dierbare overgang nog niet afgesloten is. Op de brug staande, zie ik uit de rich ting Haarlem ook al niets komen. Vreemd. Echter eenmaal op 't perron aangekomen, bemerkt mijn verschrikt oog, dat de Sta tionskok op4 min. over negen staat!! Aha!, 't raadsel is opgelostDan maar een half uur wachten. „Toch eens een artikeltje in de krant schrijven", denkt men dan. En zouden onze scholieren, op zoo'n ma nier, ook nooit eens onschuldig gestraft worden, wegens „te laat komen"? A. H. DREIN DRENTE 11. Met zijn voet in de lucht hinkte Piet verder, dat hij "n man tegen kwam, die de straat stond te vegen. Hallo, ze Piet, weet U hier in de buurt ergens een dokter te wonen? EN PIET PRIKKEL 12. De man wees Piet een straat verderop. Toen Piet bij den dokter binnentrad stond deze op het punt om uit te gaan. Kijk nou m'n groote teen eens, zei Piet tegen den dokter en deze vond evenals Piet, dat er gauw wat aan ge daan moest worden. Hier heb je een briefje, zei de dokter, ga daarmee dadelijk naar den apotheker op de hoek.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10