GOSDS VSÓSW UüSHGSiT VSLYAAUT ZATERDAG 12 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 14 „Lelden": Morgen Is het de laatste ne derlaag-Zondag. Drie van de vier tegen standers hebben Leiden I en II reeds ont moet. De vierde gegadigde om Leiden I en II een nederlaag toe te brengen is Geel Wit uit Haarlem, dat Zondag op het R. K. Sport park „Haagweg" op bezoek komt. Zullen de Leiden-elftallen geklopt worden? Om half één komt Leiden II tegen Geel Wit II in het strijdperk onder leiding van scheidsrechter P. P. Speel. Leiden II kreeg verleden week haar eerste nederlaag te slilkiken hetgeen zijn oorzaak vond in onr volledigheid, anders had dit zeker voor komen kunnen worden. Daarom vertrou wen wij dat Geel Wit II morgen een vol ledig elftal tegenover zich zal krijgen en dan is het lang niet zeker wie aan het kort ste eind zal trekken. Een gelijk spel is niet uitgesloten. Leiden I is de gastheer van Geel Wit I. Het zijn twee tegenstanders die elkaar in de competitie met afwisselend succes be streden. Om half drie neemt de strijd on der leiding van scheidsrechter P. Angevaare een aanvang, welke zeer enerveerend zal zijn! De ploegen wegen goed tegen elkan der op en een spannende kamp is te ver wachten waarvan niets te voorspellen is. Denkt er aan Leidenspelers, eind goed, al goedl Om 4 uur spelen de Junioren b van Lei den een vriendschaippelijken wedstrijd tegen de dito van Kolping Boys. Zullen zij in staat zijn revanche te nemen van de on langs geleden nederlaag? V. E. P.: Morgen speelt V.E.P. I op het U.N.I.O.-terrein te Oudewater 'n wedstrijd tegen het officieuze elftal van het dist- trict Gouda van de D. H. V. B. In dit offi- ciueze elftal is de 2e elftalspeler van V.EP., J. Riegen, rechtsbuiten. Het officieuze ju nioren elftal speelt daar eveneens 'n wed strijd, n.l. tegen het junioren-A-team van Aeolus uit Rotterdam. Twee V. E. P.-junio- ren zagen zich een plaats toegewezen in dit districtselftal: W. Stolwijk op de links binnenplaats en A. Everwijn op de links back-plaats. Laten de spelers in deze wedstrijden de eer van V. E. P. hoog houden. V. V. L.: Morgen speelt het 1ste elftal weer eens 'n wedstrijd na 'n rusttijd van minstens tien weken. De spelers vertrek ken om half twee per fiets naar Wilhelmus te Voorburg. Deze wedstrijd is een schit terende training voor de as. Pinteter- match n.l. tegen Westfalia 1919 uit Bot trop (Duitschland). Volgens eenige Duit- sche spelers is dit een ploeg van goed spel kwaliteit. Dus 1ste elftallers doet Zondag uw best, opdat gij voor den wedstrijd goed getraind zijt. Ons veld heeft ook 'n heele verandering ondergaan, dus een goed veld en goede doorgetrainde spelers dan belooft dat een schitterende wdestrijd te worden. Supporters komt 2den Pinksterdag naar het VVL-terrein. Namens het bestuur der ver- eeniging worden al de leden die op zoo'n schitterende wijze hebben mee geholpen om het terrein in zoo'n schitterende condi tie te brengen, bedankt. D. O. S.: Morgen wordt het volgende programma gespeeld: 2.30 uur op het St. Bernardus-terrein: DOS IWilhelmus I; op St. Bavo-terrein: 2 uur: Promotie-wed strijd WSB I—DOS II. Vertrek per extra autobus 12.30 Noordhoek; 2.30 uur ODI- terrein: Competitie ODI IDOS nL Rood Wit: Het 2de elftal trekt Zondag naar Rijpweterinig voor de laatste wedstrijd van deze competitie. Gezien de resultaten van de (Laatste wedstrijden verwachten wij minstens een gelijk spel. Zorgt voor een waardig slot. Het eerste elftal ontvangt Losse IV voor de degradatie-competitie. Zal nu op het laatste oogenblik weer 't oude enthousias me in de Rood-Witters komen. Zullen zij nu weer gaan toonen dat zij met recht de naam van Duivels dragen. Ja??? dan wordt er gewonnen. Dan moet er gewonnen wor den. Indien een van beide of beide wedstrij den niet doorgaan wordt dit zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt. K.R.V.: Ons eerste elftal krijgt morgen S.M.C. I op bezoek. In Warmond werd met een gebroken elftal een smadelijke 06 nederlaag geleden. Thans zullen wij vol ledig zijn, zoodat K.R.V. gelegenheid heeft revanche te nemen! Aanvang 2 uur. K.R.V.b speelt om half één thuis tegen Foreholteb, terwijl onze reserven de dito's van Foreholte om half één te Voorhout ont moeten. „Van Nispen": Morgen speelt het eer ste thuis tegen de dorpsgenooten N. V. C. I. Daar het tusschen deze partijen nog al eens kan spannen, belooft zulks een span nende strijd te worden. Hopen wij een zeer sportieven strijd te mogen aanschouwen. De wedstrijd wordt onder leiding van M. Huizen gespeeld voor de na-competitie. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag AFDEELING CENTRUM. 4eklasseC: OdiDOS Hl; Steeds Hoo- ger—RWD II. Pr o m.-d e gr ad at i e: WSBDOS n; TYBB IV—Vogelenzang II; HBC III—Tey- lingen II; RWD—Lisse IV. Na-competitie: v. NispenNVC. AFDEELING ZUID. 3e klasse G: Unio III—DONK III. Pro m.-d egradatie: Blauw Zwart IIIBlauw Zwart IV. KON. NEDERL. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om't kampioenschap van Ne derland: Willem IIAjax; KFCVelocitas. AFDEELING II. Prom.-comp. 2e klasse: RFCHil versum. 2e klasse A: OlympiaQick. 2eklasseB: OvermaasFortune; Nep- tunusODS; VDL(DCL. Prom.-comp. res. 3e klasse: VIOS RVC; De MussdhenONA. Prom.-comp. 4e klasse: ASCTer- laak. 4e klasse A: De JagersDuno. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Na gelijk spel verlenging! Naar wij heden van den heer K. J. J. Lotsy vernamen, zijn de berichten, zooals die inzake het overspelen van wedstrijden tijdens de wereldkampioenschappen in Italië zijn verschenen, niet juist. Zo:als wij destijds schreven zou, indien een, wedstrijd in een gelijk spel eindigde op een nader te bepalen datum deze ont moeting worden overgespeeld. Mocht deze tweede ontmoeting ook in een gelijk spel eindigen, dan zou er geloot worden. De werkelijke regeling is de vogende: Eindigt de wedstijd in een gelijk spel, dan wordt er 2 maal 15 minuten verlengd. Er wordt gewisseld zonder rust. Mocht ook dan geen beslissing gevallen zijn, dan wordt de wedstrijd overgespeeld. Eindigt de tweede ontmoeting wederom in een ge lijk spel, dan wordt al weer 2 maal 15 mi nuten verlengd. Zou er ook dan geen be slissing gevalen zijn, dan beslist het lot. Een wijziging, zooals de reglementen die aangeven, die overigens wel van groot be lang mag worden genoemd. Want het over spelen van e,en wedstrijd is daardoor tot een minimum beperkt. ZWITSERLAND—NEDERLAND. In het najaar. Blijkens de „Sportkroniek" is thans met den Zwitserschen Voetbalbond overeen stemming bereikt inzake het vaststellen van den wedstrijd ZwitserlandNederland in het a.s. najaar. Dat wordt dus de tweede ontmoeting in dit jaar tussdhen beide lan den. RIJNSTREEKBEKERWEDSTRIJDEN Het programma voor deze wedstrijden, te houden op 2den Pinksterdag op het terrein van de A.V. „Alphen" aan de van Boetzelaerstraat te Alphen a. d. Rijn, is na loting vastgesteld als volgt: E.D.O. IGou da I; Auphen IFortuna I. In afwijking met vorige jaren wordt dezelfde dag de finale gespeeld tusschen de winnaren van bovengenoemde elftallen. De gewone wed strijden vangen aan 12 uur en de finale om 3 uur. LEIDSCHE VOETBALBOND. Leidsch Elftal—H.B.S. Ten bate van den Bloedtransfusie-dienst van het Roode Kruis zal gespeeld worden een wedstrijd Leidsche ElftalH.B.S. Deze wedstrijd vindt plaats op het A.S. C.-terrein op Woensdag 18 Mei a.s. des avonds om zeven uur. Onderstaande spelers worden uitgenoo- digd het Leidsche Elftal te vormen. W. Bergshoeff W. v. Weizen (A.R.C.) (U.V.S.) P. Kantebeen J. Zwaan W. v. Weerlee (U.V.S.) (Alphia) (Lugd.) G. de Lange W. Dijkman, W. Landesbergen (L.F.C.) (Alphen) aanv. (Lugd.) P. v. d. Plas H. Binnekamp (L.F.C.) (Alphen) W. A Freyser (A.S.C.) Reserve: H. Kramp (U.V.S.), A. J. Graaf- mans (U.V.S.), C. J. v. d. Wilk (L.D.W.S.), L. P. D. Nagtegeller (L.F.C.), C. v. d. Lee- den (A.S.C.) Wij vestigen, met het oog op het philan- tropisch doel, dat daarbij voorzit, de spe ciale aandacht op dezen belangrijken wed strijd. De Afd. Rijnland van het Ned. Roode Kruis te Oegstgeest heeft voor dezen wed strijd een zilveren wisselbeker ter beschik king gesteld. De Harmonievereeniging „Triumph" ver leent belangeloos hare medewerking. Wedstrijdprogramma voor ajsi. Zondag. L.V.B.Sleutels: 2e ronde: DVS 1Roo- denburg 2, 2 uur; UVS 3LFC 2, 12 uur, (gr. bij terrein). 2e klasse A: UVS 4LFC 4, 10 uur (gr. bijterreim); Alphia 3Zuidwijck, 2 uur. 2e klasse B: Alphen 4Beresteijn 1, 2 uur (Berest. terrein). 3eklasseA: Alphia 4Sportman 2, 12 uur. 3e klasse B: Sportman 3—Leidsche B. 3, 11 uur; LFC 7—RCL 3, 10 uur. 4eklasseA: Alphen 6UVS 6, 12 uur. 4e klasse B: LDWS 4—DVS 4, 11 uur; Hazersw. B. 2Beresteijn 3 10.30 uur (Be- rest. terrein). Juniores: AlphenZuiderkwartier 2 uur. Adsp. B: L. BoysLFCb 10 uur. Adsp. C: UVScSportmanb 10 uur (M. bijterrein); LDTSRoodenbung 12 u. (L. Boys-terrein). LAWN-TENNIS DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Australië heeft de leiding. Nederland slechts één winstpunt. Het eerste deel van de internationale wedstrijden te Amsterdam is feitelijk afge speeld. Van de eerste tien wedstrijden, die de I.C. voor Nederland speelde tegen Australië, won Australië negen wedstrijden en Nederland één. In de andere helft speel de de Queen's Club van Londen tegen Japan 64. Aangezien er al twee wedstrijden van de tweede helft zijn gespeeld is de eind stand nu: Australië 9 partijen, Queen's Club 7 partijen, Japan 5 partijen, I.C., Nederland 1 partij. De volgende twee dagen moeten er dus nog 18 partijen worden gespeeld. Het is dus gebleven bij één winstpunt voor Nederland. Noch de heeren-dubbels, noch de gemengd dubbels slaagden er in hun tegenstanders te verslaan. Leembruggen en Hughan hadden niet veel in te brengen tegen de sluitende com binatie van de beide Australiërs Crawford en Mc. Grath. Het was een mooie partij tennis en Hughan vooral wist veel te red den, doch de score wijst duidelijk de meer derheid der buitenlandsche gasten aan. Veel spannender was de wedstrijd tus schen Koopman en Scheurleer tegen Turn- bull en Quist. Had Koopman een betere steun aan zijn partner gelhad, dan hadden onze landgenooten misschien nog een twee de set uit het vuur kunnen halen. Scheur leer sloeg echter herhaaldelijk in het net. Met zijn service was hij beter op dreef, waardoor hij dan ook herhaaldelijk scoorde. Koopman speelde een keurige partij. Eerst leek het of hij nog even moest inspelen (gisteren had hij n.l. niet gespeeld), doch vooral in de tweede set was zijn service vast en door oploopen naar het net na de service wist hij menig puntje, menige game te behalen. De eerste set kwam aan Australië met 61. In de tweede set hadden de Neder landers de leiding met 21, waarna Austra lië de score echter spoedig op 42 brengt. Dan een prachtige service game van Koop man 43. Na een zeer spannende game, waarin het niet ontbreekt aan kansen om den stand gelijk te maken, weet Australië de voorsprong te vergrooten om daarna snel de laatste game te winnen en de set met 63. Jammer, maar het was een mooie partij. Mej. Belzer en Kastein hadden een zware partij tegen Miss Hartingan en Quist. Mej. Belzer was goed aan het net, maar had veel moeite met de lange harde slagen van mej. Hartigan, wat zij Donderdag trouwens ook ondervonden heeft bij de enkelspelen. De Nederlandsche combinatie wist slechts vier games te behalen. ZWEMMEN „HET Y" TE BARCELONA. Goede successen zoowel voor de heeren als de dames. Op hun trip naar Barcelona kwamen de zwemmers en zwemsters van de zwem ver - eeniging „Het Y" uit Amsterdam Vrijdag avond voor de derde maal uit tegen de Club „Natatio Barcelona". Zoowel de hee ren als de dames boekten mooie successen op de verschillende zwemnummers. Bij het waterpolo moesten onze landgenooten we derom in hun gastheeren de meerderen erkennen. Hoewel er thans iets beter ge speeld werd dan de vorige maal stond het peil ook ditmaal niet op de hoogte zooals we dat in Holland gewend zijn. Hoewel de scheidsrechter goed optrad waren, er toch eenige doelpunten die eigenlijk geannu leerd hadden moeten worden. De heer en mevr. Lottgering gaven ook heden weer een demonstratie schoonsprin- gen, die evenals trickswimming van de da mes Wagner, Holms en Hessel bijzonder in den smaak van het publiek vielen. De dames en heeren van „Het Y" keeren Zaterdagmiddag weer naar Amsterdam te rug en zullen daar Zondagavond om, 9 uur arriveeren. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. De deelneming uit Nederland. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van het bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond om met een volledige zwemploeg in te schrijven voor de Europeesche kampioenschappen, welke dit jaar in Augustus in Maagdenburg zul len worden gehouden. Deze zwemploeg zou dan bestaan uit 10 12 zwemsters en zwemmers alsmede een waterpoloploeg der heeren. Men hoopt de waterpoloploeg dusdanig te trainen, dat deze een behoorlijk figuur op de Europeesche kampioenschappen zal slaan. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De vijftiende partij afgebroken. De vijftiende partij tusschen dr. Alje- chin en Bogoljubow in het tournooi om het wereldkampioenschap werd geopend met een dame-gambiet. Doordat Bogolju bow wat te veel bedenktijd nam, kreeg dr. Aljechin gelegenhéid, door op den tijdnood van zijn tegenstander te speculeeren, een herhaling van zetten te ontloopen. Bij het afbreken der partij stond dr. Aljechin er het best voor en het laat zich aanzien, dat hy de partij zal winnen. De partij zal hedenmiddag voortgezet worden. WANDELSPORT „DE ANTILOPEN" Morgen zal weer een korte training-be- lonoing-marsch worden gehouden over 15 K.M. voor Senioren en Junioren. Vertrok ken wordt des middages om 2 uur vanaf het R.K. Sportpark „Haagweg" t,erwijl de route zal loopen over enkele mooie wegen in Voorschoten en Wassenaar. Zooals be kend geeft deelname aan deze marschen aan het einde van het jaar recht op fraaie prijzen. En ook kan het nutig zijn de bee- nen vast wat los te loopen tegen het avond feest. Tevens herinnerne wij onze wandelaars aan de sluiting der inschrijving voor de 2e der serie voorj aars-wandeltochten van R.K. W.V. „Cursor" te Den Haag op 2den Pinksterdag (21 Mei). Opgaven voor deel name aan deze 25 K.M.-marsch moeten vergezled van 30 ct. inschrijfgeld uiterlijk Dinsdagavond met de laatste post in ons bezit komen. (N.B. Een groep is tien wan delaars met een leider!). Wie 2den Pinksterdag niet kan, moet toch vast den Zondag daarop deelnemen aan de 35 K.M. propaganda-marsch van Graaf Floris V, waarvoor de inschrijving op 21 Mei sluit. Inschrijfgeld 65 ct. per p. Voorts heeft de Techn. Comm. plannen ontworpen om tijreis ded-steudlePsa.wat ontworpen om tijdens de 6e jaarfeestvie ring voor de Rood:-Wit-leden als attractie een z.g. afstand Rood-tocht te organiseeren De bijzonderheden hieromtrent worden nog bij nadere circulaire bekend gemaakt. Voor nadere inlichtingen over al deze marschen en over onze afdeeling wende men zich tot onzen secretaris: Jan Th. Wit te, Cobetstraat 85, Leiden. ATHLETIEK WAT ZAL DE PLOEG VAN A.V. '23 OP DE ESTAFETTE PRESTEEREN? Het Nederlandsch record kan Zondag sneuvelen. De vraag wat zal de estafetteploeg van A.V. '23 dit seizoen presteeren is dit jaar niet zonder eenig belang. Ver scheidene internationale wedstrijden staan op het programma, waarin een succes volle estafetteploeg van bijzondere betee- kenis moet worden geacht. Vorig jaar wist het team van de Amster- damsche roodbroeken tijdens den N. O. C.- dag in het Stadion het Nederlandsch re cord op de 4 x 100 M. estafette op 42.1 sec. te brengen en nadien zijn de vier loopers, welke het team vormen, weer veel vooruit gegaan. Bij de A. V. A. C.-wedstrijden op 6 Mei j.l. werd reeds een tijd van 42.6 sec. bereikt, hetgeen voor de eerste wedstrijden van het seizoen een uitstekende prestatie genoemd mag worden, temeer daar ver schillende nadeelige factoren van invloed op den gemaakten tend zijn geweest. Zondag as. zal de A. V. '23 in den strijd tegen de Haarlemmers en Vlug en Lenig haar sterkste team in de baan brengen, t.w. Houtman, Van Beveren, Benz en Berger, waartegen de Haarlem-ploeg van van Geenhuizen, Van den Berge, Rinkel en Blik, Vlug en Lenig met Bob Jansen o.m. wel het loodje zullen moeten leggen, is de strijd niet beslist en waar vooral op de estafette de techniek een hartig woordje meespreekt, zal alleen snelheid niet vol doende zijn voor een overwinning. Dit nummer belooft dan ook bijzonder spannend te worden, waarbij het niet on mogelijk is, dat het Nederlandsch record op de 4 x 100 M. estafette zal sneuvelen. Deze trialmeet vangt om 2 uur aan en is ongeveer om 4 uur afgeloopen. De netto opbrengst is bestemd voor de uitzending der Nederlandsche athleten naar de Engel- sche kampioenschappen, zoodat de be langstellenden, behalve spannende wed strijden een keur van athleten in actie zul len zien, en tevens een sympathiek doel steunen. GYMNASTIEK HET K. N. G. V. TE BUDAPEST. Velen zullen zich den laatsten tijd heb ben afgevraagd hoe de Nederlandsche afdeeling uir den wereldstrijd te Buda pest -zal huiswaarts keeren. Voor een juiste appreciatie van de plaats, die onze jongens zullen bezetten is een zekere oriënteering in de verhoudin gen in den Internationalen Turnbond on misbaar. Door enkel naar het rangnum mer te kijken en daarnaar den stand van de Nederlandsche verhouding „in het ge heel" te beoordeelen is niet zuiver. Het kunsttuxnen met zijn uiterst moeilijke, in gewikkelde en vaak riskante techniek noodzaakt tot het aanleggen van een an deren maatstaf dan die, welke bruikbaar is voor de sporten met minder moeilijke techniek, doch waarbij b.v. tactiek weer een belangrijke rol speelt of het uithou dingsvermogen. Bij de gymnastiek kan men zonder groo- te onjuistheid te begaan als regel aanne men, dat de bonden met grooter aantal le den voor zijn op de bonden met minder le den, de hoegrootheid van het zielenaantal der lansbevolking is daarop weinig van in vloed. De Internationale Turnbond, die thans 26 aangesloten landelijke bonden telt heeft daaronder numeriek gesproken zeer ster ke en zeer zwakke. Tot de sterke bonden behooren: Tsjecho-Slowakije, Hongarije, Italië, Zwitserland, Yoegoslavië, Frankrijk. (Daar komt nu nog Duitschland bij. De vergadering van de Int. Turnbond zal over toelating en deelname aan den wedstrijd nog moeten beslissen. Tot de middelgroep zouden we kunnen rekenen: Spanje, Ver- eenigde Staten, Finland, Japan, Polen en tot de kleinere: België, Bulgarije, Dene marken, Egypte, Engeland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen, Palestina, Portu gal, Roemenië, Zweden, Uruguay en de bond van Russische Sokols. We zien nu, dat uit de sterke groep de meeste landen vrijwel regelmatig aan de Interland-wedstrijden deelnemen; uit de middelgroep enkelen en uit de zwakste afdeeling drie landen; Luxemburg, Neder land en België. Tot een zekere hoogte kan men zeggen, dat een kleine bond nooit kans heeft tegenover een groote. Toch zijn daar enkaele gevallen zooals Finland en Holland, die op dezen algemeenen regel een uitzondering kunnen maken. Finland dat te Parijs '24 nog No. 6 stond zelfs na En geland, (5) was vier jaar later bij de O.S. te Amsterdam plotseling 5 en liet Italië nog achter zich. Holland dat in 1926 te Lyon met groot puntenverschil achteraan kwam, werd in 1928 op de O.S. No. 8 voor Luxemburg, Hongarije en Engeland. Be driegen de voorteekenen niet, dan zal Hol land nu zijn interessantsten strijd te strij den krijgen tegen Frankrijk. Omtrent Tsjecho-Slowakije, Duitschland, Joego slavië, Zwitserland en Finland valt alleen te zeggen, dat die landen ons wel voor zullen blijven; evenzoo mogen we aan de hand van de krachtsverhoudingen uit den laatsten tijd aannemen, dat we tegen Bel gië, Luxemburg op kunnen. Maar inte ressant zal het voor Nederland zijn zijn plaats ten opzichte van Italië, Frankrijk, Hingarije en Mexico te bepalen. Moge het blijken, dat de Nederlandsche keurploeg zich evenals Zwitserland en Finland een plaats waard is tusschen en niet achter de groote bonden. Dat zal voor het oogen blik de glorie zijn voor jarenlang syste matisch oefenen met de grootste kracht, waartoe een kleine bond, die financieel geheel op zichzelf is aangewezen, in staat is. Beschikte het K. N. G. V. over meer middelen dan zou het met dertig of vijftig turners kunnen oefenen en trainen, op de wijze zooals het nu met de uiterste krachtsinspanning met een twaalftal werkt en gegarandeerd met een overeen komstig succes! WIELRENNEN L. R. EN T. Y. „SWIFT". Morgen zullen de A en B-klassers een tijdrace rijden over ongeveer 75 K.M. De junioren rijden een wedstrijd over 20 K.M. met gezamenlijke start. Samenkomst 8.45 uur aan het clublokaal, start 9.15 uur nabij paal H.R. „DE RIJNSTREEK". Morgen wordt de 4e en laatste rit gere den der voorj aarscompeitie A klasse, twee keer Gouda op tijd aangezien er nog vier kans hebben op de eerste plaats, belooft het een spannende kamp, de B. en C-klasse rijden gezamenlijk een keer Gouda, ver trek 10 uur van af „Sportrust". MOTORSPORT DE DUMONCEAU BEKERRIT. Naar wij vernemen overtreft de inschrij ving voor den Zaterdag en Zondag in Bel gië te verrijden Dumonceau bekerrit, uit geschreven door de Motorclub Zuid-Hol land, alle verwachtingen. In de rubriek automobielen komen niet minder dan 38 deelnemers uit, terwijl voor de teamprijs drie merken zijn ingeschreven n.l. Citoën, Terraplane en Studebaker. Het aantal motorrijders bedraagt 28; voor den merken-teamprijs komen Velocette en Ariël uit. OLYMP. SPELEN FRANKRIJK NEEMT DEEL. Frankrijk heeft gisteren definitief beslo ten tot deelneming aan de Olympische Spe len te Berlijn. Er heeft een bespreking plaats gehad tusschen minister-president Doumergue en het bestuur van het Fransche Olympische Comité, waarna het besluit genomen werd de uitnoodiging van het organisatie-comité te aanvaarden. De onderstaatssecretaris voor het sport- wezen zal binnenkort den minister-presi dent rapport uitbrengen over het aantal deelnemers, en verder inzake de middelen, benoodigd voor het. verblijf der Franschen te Berlijn. De totaalkosten worden op 4 millioen francs geraamd. Verwacht wordt, dat de minister-presi dent reeds de volgende week den minister raad een dsebetreffend wetsontwerp z»1 aanbieden. HET OLYMPISCHE DORP. Naar het voorbeeld van Los Angelos zal voor de deelnemers aan de Olympische Spe len van 1936 te Berlijn een Olympisch dorp worden gebouwd, en wel op het militaire exercitie-terrein Doeberitz, dat buitenge- wooi fraai gelegen is. De deelnemers zul len hier als gasten van den Rijksweer wor den ondergebracht. Het dorp zal door een groote geasfalteerden straatweg recht streeks met het Stadion in verbinding staan, waarvan het 14 K.M. verwijderd is. Aan den ingang van het dorp bevinden zich ruimten voor de ontvangst, en de administratie, alsmede ontspanningsloka liteiten. Bovendien zal er een post- en te legraafkantoor worden ingericht, alsook winkel e.d. Aan den Noordoostelijken rand van het dorp komt een geneeskundig bu reau. In de onmiddellijke nabijheid van den ingang van het dorp bevindt zich een sportterrein van dezelfde afmetingen als het Olympische strijdperk en is uitslui tend bestemd voor de Olympische ploegen. De deelnemers logeeren in steenen huis jes van een verdieping met tien tot twaalf kamers en twee bedden in elke kamer. Elk van deze huizen heeft eigen wasch-, dou che- en toiletinrichting. Voor de verschillende landen wordt groepsgewijs een badinrichting met zwem bad gebouwd. Elk land krijgt een admi nistratieruimte met telefoon. In het Noor den van het dorp zullen restauraitie-inrich- tingen verrijzen met vijftig keukens en een even groot aantal eetzalen, zoodat elk land over een eigen eetgelegenheid be schikt. .o.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14