HULP IN NOOD W.F.DOESWIJK KOOPT PER AUTOMAAT! J. GUSSENHOVEN UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 12 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK AUTOMAATS Zondagsadres Zondagsadres Zondagsadres UW ADRES voor Vleesoh, Garnalen Croquetten, Salades en Gebak ia Banketbakkerij Noordeinde 23 A. G. EPSKAMP Industrie- en Huisfotograaf J. C. WIJNEN Leeuwenlioekstr. 4 b/d Pasteurstr. Van 822 uur te ontbieden bij U thuis, bij Vereenigin- gen, Partijen, enz. Alle fotoarrikelen verkrijg baar en filmB ontwikkelen, afdrukken en vergrocten. Oude Rijn 2 Telf. 411 Versche slagroomgebakjes Speciaal wafels Geopend van 97:r1l/2 uur verder per Chocolade- Automaat LELIESTRAAT 10 Melk, Boter, Kaas en Fijne Vleeschwaren. Zondag open van 8—12 uur Gistermiddag kwam de raad dezer ge meente in spoedeischende vergadering bij een. Alle leden waren aanwezig behalve de heer van der Wiel. Voorzitter: de burgemeester. Om advies in handen van B. en W. 'wor den gesteld eenige adressen, waarvan het belangrijkste is een adres van de raadsle den de heeren Liefferink, den Hollander, van der Meer en Soeteman, waarbij zij een program van bezuiniging aan den raad aan bieden met de bedoeling, dat aanneming daarvan overbodig zal maken het voorstel van B. en W. in de vorige raadsvergade ring aangeboden om het aantal opcenten op de Personeele belasting op te voeren tot 200. Dit program bevat a.m. stopzet ting van de werkverschaffing gedurende 4 maanden, verdergaande salarisverlaging van het gemeentepersoneel, schrapping subsidies, ontslag van alle niet vast aange stelde ambtenaren en werklieden, bezuini ging op ververschingen, bezuiniging op de politie en het onderwijs. De voorzitter verzoekt nog aan de in gezetenen zooveel mogelijk Noordwijksch personeel aan te stellen. Op deze wijze kunnen alle ingezetenen aan de bezuini ging medewerken. De voorzitter bedankt den raad nog voor de betoonde belangstel ling bij gelegenheid van de ernstige ziekte ygn zijn zoontje. De nieuwe kampeerverordening. Dan komt aan de orde het belangrijkste punt der agenda n.l. de nieuwe kampeer verordening. B. en W. hebben ter zake aan den raad het volgende voorstel inge diend. In uwe vergadering van 25 Maart j.l. is vastgesteld een verordening regelende het kampeeren in de gemeente Noordwijk. Kort voor, maar vooral na deze vaststel ling is de centrale-administratie Mij. te Amsterdam met voorstellen bij ons college gekomen voor de stichting en inrichting van een kampeergelegenheid op een terrein, ter groote van 30 k 40 H.A. in het Lange- veld, annex autoparkeerplaats en fietsen bergplaats. Aanvankelijk stonden wij min of meer afwijzend tegenover deze plannen; toen ons echter bleek, dat de centrale administratie Mij. bereid was zich zoogoed als in alles te schikken naar onze wenschen, toen ons bleek, dat niet een eventueel gemeentelijk kampeerterrein kon worden gesticht op de plaats als door ons gedacht, maar bedui dend verder, maar vooral toen ons bleek uit een onderzoek ter plaatse met name op het provinciale kampeerterrein te Cas- stricum en het Sassenheim te Nunspeet en na gevoerde besprekingen met de besturen van die gemeenten, dat ook een groot kam peerterrein zich uitstekend laat exploatee- ren zonder ernstige bezwaren voor zede lijkheid en openbare orde, mits maar stren ge voorwaarden worden gesteld en een ern stige strenge en zich van haar verantwoor delijkheid bewuste leiding aanwezig is, zijn wij tot andere gedachten gekomen, en meenen, dat met uw besluit van 25 Maart ji. de boog wat al te strak is gespannen. Ook hebben medegewerkt aan een nader beraad van ons standpunt inzake het kampeeren, brieven en persoonlijke bezoe ken van eenige ingezetenen, die al eenige jaren een boterham met het kampeeren hebben verdiend en die in deze moeilijke tijden van deze bestaande bijverdiensten zouden worden beroofd, indien uw boven vermeld besluit ongewijzigd in werking zou treden. Wij zijn ons echter sterk bewust, dat het toelaten van het kampeeren, zij het in beperkte mate, zoodanige gevaren met zich brengt, dat wij ons alleen verant woord voelen daaraan mede te werken, indien een zeer straffe regeling wordt ge troffen en voldoende toezicht houdend per soneel van gemeentewege, echter zonder bezwaar voor de gemeentekas, kan worden aangesteld. Wij meenen dat een en ander het best kan worden geregeld en bereikt door arti kel 1 van de geldende kampeerverordening in te trekken en te vervangen door een nieuw artikel 1, luidende als volgt: Artikel 1. 1. Het is verboden zonder schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethou ders op terreinen binnen de gemeente, het zij alleen, hetzij in gezelschap van anderen, te kampeeren of toe te laten, dat daarop wordt gekampeerd. 2. Burgemeester en Wethouders kunnen de in het eerste lid bedoelde vergunning verleenen: a. voor het strand, doch hiervoor al leen tussohen zonsopgang en zonsonder gang. b. voor het gedeelte der gemeente geen strand zijnde voor die kampeerterreinen, waarvoor naar het oordeel van Burgemees ter en wethouders voldoende waarborgen bestaan, dat geen dingen zullen geschieden in strijd met de opeibare orde, de zede lijkheid en de gezondheid. 3. Burgemeester en Wethouders kunnen aan de vergunning voorwaarden verbin den. 4. Hij die handelt in strijd met of zon der inachtneming van één of meer der aan een vergunning verbonden voorwaarden, wordt geacht zonder vergunning te heb ben gehandeld. 5. Burgemeester en Wethouders kunnen de vergunning te allen tijde intrekken. Bij het aanvaarden van deze redactie is zoowel een vergunning noodzakelijk voor het exploiteeren van een kampeerterrein als voor het kampeeren op zoodanig ter rein voor iederen kampeerder op zich zelf. Dit is van groote beteeken is omdat hier door naast de legesheffing de mogelijkheid wordt geschapen eischen te stellen ook van financieelen aard, die voor de gemeente de waarborgen kunnen scheppen, dat geen dingen zullen geschieden, strijdig met de openbare orde, de zedelijkheid en de ge zondheid. Deze waarborgen kan de ge meente zich het best scheppen, door van gemeentewege aan te stellen toezichthou dend personeel, dat zijn instructies ont vangt niet van de exploitanten maar van het gemeentebestuur en-of de gemeente lijke politie. De betaling van het perso neel kan de gemeente zich verzekeren op twee manieren: 1. door leges te heffen ad ƒ1.per kampeertent en per week of gedeelte daarvan. 2. door een rechtstreeksche bijdrage in de gemeentekas te vragen van de exploi tanten van een kampeerterrein, omdat B. en W. anders niet voldoende waarborgen aanwezig achten, dat geen dingen zullen geschieden strijdig met de openbare orde, zedelijkheid en gezondheid. Voor deze laatste bijdrage zal alleen reden zijn, als de lqgesgelden niet voldoende zouden op breng enom een behoorlijk toezicht te be kostigen. Streng toezicht. Voorts zullen door B. en W. als regel de volgende voorwaarden moeten worden ge steld aan een vergunning voor het exploi teeren van een kampeerterrein. 1. Algeheel verbod van een kampeerter rein. 2. Niet in badkleeding of anders dan behoorlijk gekleed in bovenkleeding in of nabij het kamp te vertoeven. Een voldoend aantal W. C.'s voor iedere sexe afzonderlijk. 4. Er moet zijn een afzonderlijk kam pement voor heeren en voor dames, die niet in gezinsverband kampeeren en afzon derlijk kampement voor gezinnen. 5. Verbod tot personen van beiderlei sexe, die niet tot één gezin behooren, in één tent nachtverblijf hebben. Ditzelfde geldt voor personen van beiderlei sexe, die wel tot één gezin behooren, indien zij kampeeren zonder toezicht der ouders. 6. De aan den houder der vergunning uitgereikte labél moet steeds duidelijk zichtbaar aan de voorzijde der tent zijn opgehangen. 7. de vergunning moet op eerste aan vrage aan de ambtenaren van politie wor den vertoond. Het niet vertoonen der ver gunning wordt gelijk gesteld met het niet bezitten daarvan. 8. Personen, die niet in de vergunning zijn vermeld, mogen in de tent geen ver blijf houden. Het ontvangen van bezoek van personen, die niet op het terrein zijn gekampeerd, mag slechts geschieden met toestemming van de politie. 9. Op aanwijzing van de politie moet iedere kampeerder van het terrein worden verwijderd, zonder dat de politie verplicht is deze aanwijzing te motiveeren. 10. Des avonds na 11 uur mag geen mu ziek meer worden gemaakt of worden ge zongen. 11. Er mogen geen houten of steenen gebouwtjes worden opgericht, tenzij voor sanitaire installaties. 12. Alle eet- en drinkwaren, die op het terrein worden verkocht, moeten uit de gemeente Noordwijk afkomstig zijn. 13. Alle bevelen der politie, gegeven in het belang der openbare orde, zedelijkheid en rust, moeten onmiddellijk worden opge volgd. 14. de vergunning geldt tot wederopzeg- gens en in ieder geval niet langer dan één jaar. 15. Verbod van politieke uitingen, vlag gen e.d. 16. Alle personeel, behalve de leiding te betrekken uit Noordwijk en aan te stellen in overleg met B. en W. 17. Kampeerders, die tenminste één week in het kamp vertoeven, moeten zulks veertien dagen tevoren aanvragen aan B. en W. De heer Liefferink vraagt of de kosten voldoende zijn overzien. Kunnen deze al leen 'worden goedgemaakt uit de legesgel- den, want met aanstelling van 1 of 2 man nen voor toezicht zal niet kunnen worden volstaan. Is onder het oog gezien wat er met al die menschen op het strand ge beurt. Komt daar een nieuwe strandexploi- tatie? De voorzitter deelt mede, dat de exploi tanten waar het hier om gaat, zich ver plicht hebben als de legesgelden niet vol doende opbrengen om de controlelcosten te betalen, het ontbrekende te zullen bijpas sen. Over het strand is in het advies niet gesproken, omdat exploitanten dit niet hebben aanhangig gemaakt. Op een desbetreffende vraag van den Liefferink deelt de voorzitter nog mede, dat die ingezetenen, die tot heden een ten tenkamp hebben geëxploiteerd dit kunnen blijven doen, maar dan zullen sommigen voor betere toestanden moeten zorgen als zij in het verleden hebben gedaan. De heer van Eeden kan met het voorstel accoord gaan, doch vraagt nog eenige toe lichting hoe het zal gaari met de leges inning. Spr. vraagt of het nieuwe tarief ook zal gelden voor het kampeeren op het strand. Tot heden werden vergunning voor het strand afgegeven voor het geheele seizoen, met totaal ƒ1.leges. De voorzitter zegt, dat het niet de be doeling is dit te veranderen. De heer Krau vindt het legesbedrag te hoog. Tot heden werd slechts ongeveer 20 cent per persoon betaald, waarvoor dan nog stroo verstrekt werd. Spr. meent, dat door dit tarief de kampeerders hier niet meer zullen komen. De heer den Hollander meent, dat door al de bepalingen, waardoor de menschen niets mogen en zij, zooals spr. het noemt alleen in blik verpakking" daar mogen vertoeven, van de exploitatie niets terecht kan komen en alle onkosten van toezicht voor rekening van de gemeente zullen ko men. De voorzitter wijst er op, dat ook te Cas- tricum het verbod van zonnebaden en in badcostuum rondloopen bestaat. De heer Liefferink vraagt of ook andere personen voor het exploiteeren van een kampeerterrein in aanmerking kunnen ko men. Spr. vraagt of daardoor de deur niet wordt opengezet voor allerlei kampeerter reinen. De voorzitter zegt, dat dit zoo'n vaart niet zal loopen, daar de exploitanten aan allerlei voorwaarden moeten voldoen en garanties moeten stellen. De heeren Meijer en Braun zijn er bang voor, dat door deze voorwaarden de ex ploitanten, die tot héden een kampeergele genheid hadden, daarvoor niet meer in aan merking zullen komen, omdat zij een de voorwaarden niet zullen kunnen voldoen. De voorzitter zegt, dat de aanvragen in dividueel worden bezien. Hierop wordt de De raad dezer Gemeente hield gistermid dag te 1.45 uur een openbare vergadering. Voorzitter: mr. D. F. Pont, Burgemeester; aanwezig 13 leden. Afwezig de heeren Goe- mans en Kerkhof. Na opening met gebed wijdt de voorzit ter eenige gevoelvolle woorden aan wijlen H. M. Koningin Emma, welke staande wor den aangehoord. De notulen worden goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek om voorschot op de vergoedingen door de bizondere scho len wordt ingewilligd; aan de Chr. Bur gerschool de gevraagde vergoeding voor 1 boventallige leerkracht toegekend. Aan de R. K. U.L.O.-school wordt een crediet ver leend voor het aanschaffen van nieuwe schoolbanken. Tot hoofd der openbare school voor U.L.O. wordt met algemeene stemmen benoemd de heer H. W. J. Linde man te Balk, no. 1 der voordracht. Na am pele bespreking wordt een wijziging van de verordening inzake verplichte aanslui ting aan de waterleiding aangenomen met alleen de stem van den heer Paase tegen. De zekerheidsstelling ten behoeve van den administrateur van Openbare "Werken wordt met alg. st, teruggebracht van 2000 op ƒ1500. De wijziging der tarieven voor het gebruik van de zweminrichting (ver schillende verlagingen) wordt met alg. st. goedgekeurd, conform het advies der des betreffende commissie. De wijziging der ge meenschappelijke regeling Schoolartsen- dienst Hillegom en omstreken wordt goed gekeurd. Eveneens die der verordeningen op de heffing en invordering van leges. Een suppletoir crediet voor de verbetering der Ambachtstraat wordt toegestaan (de heer Loerakker verlaat de vergadering we gens gebrek aan tijd). De nachtwakers. Bij punt 13, vaststelling Politie-Ambte- naren-Reglement, was tevens aan de orde uitbreiding van het corps (bij het vorige punt werden reeds scherpe discussies ge voerd tusschen den voorzitter en Weth. Klaver). De voorzitter geeft een toelichting; hij heeft de zaak besproken met den Commis saris der Koningin, deze gaf het advies als in het prae-advies der meerderheid van B. en W. neergelegd. Nadat verschillende leden over deze zaak het woord hebben gevoerd, komt het voorstel in stemming en wordt verworpen met 102 stemmen. Voor stemmen Wethouder Vermeer en de heer Jansen. Vervolgens komt in stemming een voorstel-Vermeer-Jansen, om één nacht waker nog 2 maanden in dienst te houden; ook dit wordt verworpen met 84 stem men. Voor stemden de beide Wethouders en de heeren Jansen en Carlier. Het ge heele Politie-Ambtenaren-Regl. wordt wordt daar met alg. st. aangenomen. Bij de Mededeelingen komen nog 9 pun ten aan de orde, doch slechts 5 worden af gewerkt. De heeren Loerakker en Paase worden met alg. st. herkozen als Commis sarissen der N.V. Electriciteit Hillegom- Lisse-Sassenheim. Het kohier der Honden belasting wordt goedgekeurd en de reke ning van den Schóolartsendienst vastge steld. Verder wordt met 75 stemmen aan genomen een motie Van Li erop-Jansen, waarin B. en W. worden, uitgenoodigd, het vraagstuk eener belasting-ophaaldienst in studie te nemen en met eventueele voor stellen tot den Raad te komen. Tegen stem men: de beide Wethouders, de heeren Car- leir, Mathot en Meskers. De Harddraverij. Hierna is aan de orde: Verzoek van de Harddraverij-vereeniging. om beschikbaar stelling van den Van den Endelaan voor harddraverijen en een gemeenteterrein voor volks- resp. kinderspelen met verma kelijkheden. De voorzitter zegt, dat ook in dezen geen eenstemmigheid heerscht in het col lege van B. en W.: de meerderheid ont raadt dit voorstel. De finantiën zijn nog précair, ook voor de gemeentenaren. Een terrein beschikbaar te stellen is niet zoo gemakkelijk, daar Hiïlegom het bedoelde terrein uitsluitend vóór sport mag onder verhuren. Verschillende heeren voeren over dit punt het woord. wijziging der verordening met de stemmen van de heeren Braun, den Hollander en Krau tegen, aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer v. d. Niet verbetering van de voetpaden in het Zee heldenkwartier. De heer Vink vestigt er de aandacht op, dat o.a. de Nieuwe Zeeweg gebruikt wordt als motor-racebaan. De heer Braun is het er niet mee eens, dat twee oude boomen aan het Lindenplein niet door jonge boomen vervangen zijn. De heer Liefferink vraagt speciaal de aandacht van het college van B. en W. om geen consump tietenten toe te laten op het strand. Hierop wordt de vergadering gesloten. Weth. Klaver is niet tegen inwilliging. Ook elders worden weer feesten gehouden. Na onze aanvrage is vorige jaar een ander feest op touw gezet; het moet niet alleen gaan om Oranjelintjes; arme menschen willen ook wel eens iets genieten. De voorzitter en Weth. Vermeer hebben er vorig jaar ook aan meegewerkt. Ik weet, hoe de voorzitter tegenover Weth. Ver meer staat. Ik vraag me af: waarom wil len B. en W. het niet? Men moet iets heb ben tegen de vereeniging, de vorige werd gesteund. Mijn mede-wethouder is er prin cipieel tegen. Weth. Vermeer: dit debat is ontaard in een persoonlijke aanval. De heer' Fijma stelde het voor, alsof het feest vorig jaar een beleediging voor den Raad was. De heer Van Lierop heeft dat feest een begra- fenisfeest genoemd, dat hangt echter af van de wijze, waarop men het beziet: duizenden hebben genoten. Er is gezegd, dat het be stuur van die vereeniging geen cent in den zak steekt; dat is zoo en daarover is van mij ook nimmer een aanval gekomen. Maar de harddraverij steekt er evenmin een cent in, de menschen komen hier geld vandaan halen en dok de staangelden moe ten betaald worden. Van wie komen die gelden? De week na de kermis staat bij de winkeliers nog in de boeken. De toe stand is veel erger dan vorig jaar, daar de steun weer verlaagd is. Na nog eenige replieken komt het voor stel is stemming en wordt verworpen met 74 stemmen. Tegen de feesten stemmen: Weth. Vermeer en de heeren Mathot, Jan sen en Carlier. Een gedeelte der Raadsleden loopt weg; de vergadering wegens onvoltalligheid geslo ten. De voorzitter beroept zich op art. 152 inzake zijn bevoegdheid en zegt, dat dit feest niet door hem zal worden toege staan. Spr. heeft geen bezwaar een referen dum van gezinshoofden uitspraak te laten doen, wat de bevolking wil en zal zich daar naar richten. De heer De Wreede verlaat nijdig de zaal. Weth. Klaver: dus de stok achter de deur. De heer Fijma wil de politieverordening wijzigen. De voorzitter: De raad heeft daar ge deeltelijk de bevoegdheid toe. De heer Spilker: u legt dus onze uit spraak naast u neer? Dan kunnen wij wel naar huis gaan. De voorzitter: wat dit betreft, kunt u wel gaan. Nu verlaten de heeren Spilker, Fijma, Van Lierop en Van Deursen de vergade ring. Daar deze thans niet meer het vereisch- te aantal leden telt, sluit de voorzitter de vergadering. Behalve de rondvraag ble ven nog 4 punten onafgehandeld. ALPHEN AAN DEN RIJN. DE NIEUWE HOFBRUG. Heden voor het verkeer opengesteld. De nieuwe Hofbrug is gereed gekomen. Heden wordt de brug voor het snel en ge wone verkeer opengesteld. Aan deze las tige verkeersbelemmering langs den Rijks straatweg is na maanden lang wachten toch eindelijk nu een einde gekomen. Verzwegen vermogen. Aan de Inspectie der belasting alhier werd in totaal aan verzwegen vermogen aangegeven, de somma van één millioen •gulden, aan inkomen 65.000.welke be dragen over de drie laatste belastingjaren een bedrag aan belasting opbrengen van 27.700.—. Valsche gulden. Door een bakker is bij de politie een door hem ontvangen val- sche gulden gedeponeerd. Men zij dus op zijn hoede. Incassobank. In de vergadering van aandeelhouders van de Effecten en Incas so Bank N.V. te Ailphen aan den Rijn is de balans en vedlies- en winstrekening over 1933 goedgekeurd. Aan provisie en interest werd een winst gemaakt van 14.511.27, vorig jaar 14.552.33, de onkosten w.o. sa larissen bedragen 10.818.31, vorig jaar 11.244.72, waardoor een saldo overbleef van 3692.96, vorig jaar 3307.61. Beslo ten werd van de gemaakte winst 2115, vorig jaar 1000.te bestemmen, voor af schrijving op gebouwen en meubilair, di vidend 3% evenals vorig jaar. BODEGRAVEN. Op 't kantje af. Donderdagavond meldde zich bij de politie een schipper, die vertelde, dat een auto met 7 personen, op zijn woonschuit, gelegen in Buitenkerk, was gereden, waardoor de woonschuit nogal be schadigd was. Omwonenden hadden ech ter het nummer van de auto genoteerd, waardoor bleek dat de auto afkomstig was uit Den Haag, alwaar deze verhuurd was. Men wist echter toch achter de namen van de inzittenden te komen, waardoor deze aangelegenheid wel weer in 't recht zal gezet worden. Achteraf bleek, dat een 17- jarige jongeman met deze wagen reed, en door achteruit te rijden op de woonschuit terecht kwam. Ware deze er niet geweest, dan zouden ze ongetwijfeld in de ter plaat se 5 Meter diepe Rijn den dood gevonden hebben. L. T. B. Ledenvergadering van den R.-K. Land- en Tuinbouwbond op Vrijdag avond 11 Mei in het Parochiehuis. De. voorzitter, de heer A. de Vos, opende de vergadering en heette de aanwezigen van harte velkom. Tevens begroette spr. den heer Arte, die dezen avond een lezing zou houden met als onderwerp het inkuilen van gras. De notulen, welke door den secretaris voorgelezen worden onveranderd onder dank vastgesteld. De voorzitter deelde nog mede, dat onze afdeeling met de Holl. Mij. v. Landbouw en de Chr. L. B. de voordracht voor de Re geering had mogen -opmaken voor te be noemen tellers van het vee onzer boeren. Boven de tellers staat de vertrouwensman, die eventueel steekproeven doet ter contro leering. Na 15 Mei moeten deze heeren be ginnen en in ongeveer 10 dagen klaar zjjn. De spreker, aanvangende, gaf een ver klaring van het proces bij het inkuilen. Het gras moet zoodanig gedekt zijn, dat de lucht is afgesloten om melkzuurbacterieën te doen ontwikkelen en het gras toch niet tot rotting te doen overgaan, temperatuur moet zijn beneden de 30 gr. of boven de 50 gr. Dit houdt verband met de hoeveel heid aanwezige lucht ter verademing. Op deze principes berust de Friesche of Holl. methode van inkuilen. Is er gras genoeg in, dan wordt na uitdrukken der lucht een laag zand van een halve M. er over aange bracht. Bij het inkuilen van gras moet het midden hooger opgebouwd worden daar hierdoor hooger temperatuur meer ver brandt en anders „pan" vorming ontstaat. Bovendien rond inkuilen. Spreker ging voorts na het nuttig ge bruik van sylo's, de betonnen of houten in- kuilplaatsen. De zure methode van inkuilen. Zuur, sterk zuur kan toegevoegd worden bij het inkuilen van alle groenvoer. Van het begin af kan er dan geen eiwitsplitsing meer plaats hebben, en dit is van zeer groot voordeel. Wordt er bij de eerste wijze 40 pet. verloren, volgens deze laatste manier treedt er slechts 20 pet. verlies op. Spr. durft deze methode toch niet aanbevelen door de toevoeging dezer sterke zuren. Het eerst gewonnen persvoer is beslist onscha delijk, het tweede niet beslist het tegenge stelde. Men zij met kuilvoedring steeds voorzichtig, daar de melk scpoedig de lucht of smaak overneemt. Oplegkaas kan knij pers of losse kaas met zich brengen bij kuilvoedering. In die tijd voedert men het dus niet. Waar in deze streek veel ingekuild wordt is het van groot belang om door deze of gene eens te ruilen met een Friesche boer en de resultaten in de afdeeling kenbaar te maken. Na deze uiteenzetting stelden verschil lende heeren nog eenige vragen, waarna de heer de Vos de leden opwekte om deel te nemen aan de boete-processie naar Hei- loo, waarbij men rekening dent te houden, dat het vertrek is vastgesteld op 7.30 uur precies (nieuwe tijd) en de vergadering sloot. Verkooping. Ten overstaan van nota ris Krusemann werd Dinsdag 1.1. in hotel van Haaften verkocht: 1. Het woonhuis, bewoond door J. van Kampen, aangekocht door den heer P. Vis voor 560. 2. Het woonhuis bewoond door mej. de wed. J. de Jorigh. Het werd in bod gebracht op 3800 en niet afgemijnd en ook niet ge gund. Te gToote bocht. Op den hoek by de firma Ubert reden twee auto's, doordat de uit de Brugstraat komende auto veel te groote bocht nam, tegen elkander op. Er werd aanzienlijk materieele schade aan gericht. GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10