Een vreugde voor het oog HONIG'S BOUILLONBiOKJES thans 6 voor ÏOct WOENSDAG 9 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Maandagnacht omstreeks 12 uur werd de 31-jarige landbouwersknecht H. S. uit Mel- dersloo te Horst door een luxe-auto van den heer H. uit Blitterswijk gegrepen en overreden. S. werd met een arm- en schou derfractuur en een zware hersenschudding opgenomen en naar het St. Antoniuszie- kenhuis te Horst overgebracht, waar hij enkele minuten later overleed. DOOR EEN HIJSCH KATOEN GETROFFEN. Doodelijk ongeluk in de haven te R'dam. Aan boord van het in de Maashaven te R'dam liggende stoomschip Stolzenfels heeft de 42-jarige havenarbeider W. van der Velden uit de Bajonetstraat een duw gekregen van een hysch balen katoen. De hijsch trof hem juist in den nek, waardoor een nek wervel is gebroken. Van der V. was op slag dood. IN EEN BETONMOLEN GEVALLEN. Arbeider een been afgekneld. Dinsdagnamiddag omstreeks kwart over drie heeft op een terrein aan de Oister- wijkschebaan te Tilburg een ernstig onge val plaats gehad. De 35-jarige ongehuwde arbeider M. G. Balk, afkomstig uit Cothen was' bezig met het smeren van een ter plaatse opgestelden betonmolen, die op dat oogenblik in volle werking was. Op een gegeven moment zag een mede-arbeider, dat Balk het evenwicht verloor. Hij riep den machinist nog toe de machine af te zetten en deze voldeed daaraan ook on middellijk, doch toen was het ongeluk reeds geschied. Balk was met een been tusschen een der kamwielen van de machi ne geraakt. Het been werd onder de knie totaal afgekneld. Een mede-arbeider had de tegenwoordigheid van geest het been on middellijk af te binden, totdat een genees heer verscheen, d' len ongelukkige verder behandelde. Zijn astand is zorgelijk. BRANDSTICHTING TE OSS? De politie te Oss stelde gisteren* een streng onderzoek in in de woningen van V. en B. aldaar, waar Maandag j.l. brand heeft gewoed. Naar aanleiding hiervan ar resteerde ~ij de vrouw van B. Op den zol der van diens woning meent de politie spo ren van petroleum gevonden te hebben. De vrouw zal heden voor den rechter commissaris te 's Bosch worden geleid. NA AFLOOP VAN DE KERMIS. Jongeman ernstig gewond. Toen Maandagavond na afloop van de kermis te Beilen de 23-jarige wagenma kersknecht Boer, per fiets een meisje naar huis zou brengen, werd hij, zoo meldt het „Nwsbl. v. h. N.'\ bij de brug over het Homanskanaal te Smalbroek door een paar tot dusver onbekend gebleven jongelui op gewacht, van wie een B. onverhoeds met een mes een diepen steek in den rug toe bracht, ter hoogte van de longen. Boer had nog zooveel kracht, zich zelf naar het huis van dr. Meijering te bege ven, die hem voorloopig verbond. Op dok ters advies is B. echter daarna onmiddellijk per auto naar het Wilhelmina-ziekenhuis te Assen vervoerd. T.B.C.-BESMETTING OP SCHOOL. Zes studenten in een sanatorium opgenomen. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Roermond werd bij een der studenten, na een acute ziekte, t.b.c. geconstateerd. Daar na werd een tweede student ziek, waarbij zich eveneens verschijnselen van t.b.c. voor deden. Uit voorzorg werden toen alle jongens onderzocht en het bleek, dat voor zes hunner een verblijf in een sanatorium ge- wenscht was, om ze uit het milieu van het gezin te verwijderen. Verschillende jongens zijn thuis geble ven om onder observatie van him huisarts te blijven. Het merkwaardige in dit geval is, dat geen van de studenten geklaagd heeft, voordat de ziekte werd geconstateerd. VERGIFTIGINGSGEVAL IN HAARLEMMERMEER. Enkele maanden geleden is een bewoner van den Nieuwen Meerdijk, bij Sloten, in de Haarlemmermeer, naar een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht, omdat ver schijnselen van vergiftiging waren waar genomen. Het onderzoek wees uit, dat in derdaad van vergiftiging sprake was. Thans verneemt het „Haarl. Dgb.'\ dat verdenking gerezen is tegen de vtouw van den vergiftigden man en tegen een kost ganger. De sub.-officier van justitie te Haarlem mr. Paardekooper Overman heeft een onderzoek in de woning aan den Nieuwen Meerdyk ingesteld. De vrouw en de kostganger zijn naar het politiebureau te Hoofddorp overge bracht. Zij ontkennen alle schuld. INBREKERS AANGEHOUDEN. Ze stalen ook fietsen en rijwielplaatjes en gros. Den laatsten tijd werden herhaaldelijk in de omgeving van Kampen inbraken ge pleegd en in den nacht van 29 op 30 April ook te Kampen in de fabriek van de fir ma van Oorschot, wat echter bij een po ging bleef en waarbij een uitgebreide col lectie inbrekerswerktuigen achtergelaten werd. In samenwerking met den majoor van de Rijksveldwacht te IJsselmuiden zijn, naar de „Zw. Crt" meldt, door de Kam per gemeentepolitie aangehouden zekere N. K., oud 24 jaar jaar en J. G., oud 22 jaar, beiden van Amsterdam. Vooral de eerste is een goede bekende van de poli tie, als verdacht van het plegen van inbra ken. Bij verder onderzoek bleek, dat zij zich dienzelfden avond hadden schuldig gemaakt aan diefstal van twee rijwielen te Zwolle. Nadat zij daarmede naar Kampen waren gereden, hadden zij de fietsen in een sloot gegooid, doch een er van, van het belasting plaatje ontdaan. Op arrestant G. werden gevonden 11 be lastingplaatjes, op den ander' één, gesto len in Zwolle op de markt. Daar ook Zwol le verder met deze heeren nog wat heeft te regelen en zij reeds eerder daar fietsen stalen, zoomede in verband met de inbra ken in Kampen, is door den commissaris van de politie aldaar aan den hoofdcom missaris van politie te Amsterdam hun aanhouding verzocht, alsmede die van J. W. B. aldaar, oud 26 jaar. De heeren zul len verder, voor zooveel noodig, ter be schikking van de justitie worden gesteld. - LAFFE OVERVAL. Pindaman van zijn dag-ontvangsten beroofd. Wij, Hollanders, hebben den wel wat minder vleiend klinkenden naam van de Chineezen van Europa te zijn. Nu behoeft dit niet altijd een onprettige gedachte op te wekken, want de bewo ners van het Hemelsche Rijk hebben in Holland een goeden naam verkregen om hun bescheidenheid en dankbaarheid. Wat een van hun landgenooten evenwel te Monster is overkomen, zal hen tegen over de Hollandsche naamgenooten, die hier in het geding zijn, minder vriendelijk stemmen. Een Pindamannetje had te 's-Graven- zande tijdens een concert in alle stilte en bescheidenheid zjjn waar aan den man ge bracht. Omstreeks tien uur des avonds toog het Chineesje te voet naar zijn verblijfplaats Den Haag. Hij liep tusschen 's-Gravenzande en Monster, toen eenige wielrijders hem pas seerden en den Pindaman het aanbod de den een eindje mee te rijden. In goed vertrouwen maakte het manne tje van dit aanbod gebruik. Toen men evenwel op een donker gedeel te was, namen de opgeschoten slungels struikroovers-allures aan, en sloegen den Chinees tegen den grond, waarna zij hem van de dag-ontvangsten: een bedrag van negen a tien gulden beroofden. Aldus uitgeschud lieten zij het kreunend man netje op den donkeren weg achter. Toen een autobus van de W.S.M. pas seerde, zag de chauffeur den Chinees op den weg liggen en bracht hem naar de Rijkspolitie, waar zoo goed en kwaad als het ging werd medegedeeld wat er ge beurd was. Met de hulp van een tolk heeft de po litie het Pindamannetje een verhoor afge nomen, en een signalement van zijn aan randers verkregen. De politie stelt nu een uitgebreid onder zoek in naar dezen lafhartige Hollandsche Chineezen. LEIDER VAN DEN OVERVAL IN NIJSWILLER GEARRESTEERD. De politie kwam ter bruiloft. Sinds eenigen tijd was er een signale ment verspreid betreffende P. W. welke bij een inval in een café te Nijswiller-Wit- tem, een leidende rol had gespeeld, In dit café had men de bezoekers met wapenen in bedwang gehouden en het huis door zocht; waarna de bende vertrok met me deneming van een karabijn. P. W. was sindsdien zwervende. In Maas tricht zou Zaterdag een broer van P. W. in het huwelijk treden. De politie te Maas tricht vermoedde dat de gezochte ook deel zou nemen aan de bruiloftspret en het bleek, dat ze goed geraden had. Ze meld de zich ook op het feest en trof P. W. daar aan, die onmiddellijk werd gearresteerd. SPORT TOERISME PER AUTO DOOR ONS EIGEN LAND Pinksterpropaganda van den A.N.W.B. „Met Pinksteren erop uit!"; dit advies zal men in de komende dagen voor een groot aantal garages in Nederland zien prijken op een fleurig affiche, dat de A. N.W.B., Toeristenbond voor Nederland op ruime schaal verspreid heeft. Bovendien zijn aan die garages meer dan 50.000 bro chures gestuurd, ter gratis-verspreiding, waarin tal van mooie auto-tochten ter ge legenheid van de a.s. feestdagen worden beschreven. Zuid-Limburg en den Achter hoek, de Friesche Meren en Walcheren, de Veluwe, Twente, den afsluitdijk, Hol lands polderlandschappen kortom haast alle streken, welke een bezoek waard zijn, vindt men in die handige reisschema's op genomen. „Met Pinksteren in eigen land, maar. met een veiligen wagen" dat is 't prin cipe van deze groote propaganda, waar mede de A.N.W.B. zonder twijfel weer nuttig werk verricht heeft. VOETBAL „LEIDEN" JUBILEERT! Aan alles komt een einde! Zoo ook aan de festiviteiten die ter gelegenheid van het koperen jubileum zijn gehouden. Zondag a.s. vindt de laatste nederlaag-Zondag plaats en dan Dan is alles weer voorbij! Dan vervallen allen weer in den ouden sleur, den gewonen gang van zaken! Dan wordt de Lustrum-Commissie afge dankt! Dan zal het bestuur der R. K. Sportver- eeniging „Leiden" weer te kampen heb ben met verschillende Doch zoo moet het niet zijn! Van nu af aan moet er anders gewerkt v/orden! Van nu af aan moet er meer bezieling komen. Van nu af moeten de leden meer me deleven met hunne vereeniging toonen! Van nu af aan moeten zij medewerken om het ledental grooter te doen worden. Van nu af aan moeten zij het zich als I een eeretaak aanrekenen om met het be stuur dit ideaal te verwerkelijken! Van nu af aan moet er kracht van hen uitgaan! Van nu af aan moet het enthousiasme oplaaien! Daardoor helpen zij mede verwezenlij ken den wensch: „Alle Katholieken één, dus ook in de Sport!" Eén moeten ook zijn de Donateurs, één moeten zij zijn in de gedachte de R. K. Sport te steunen, moreel zoowel als finan- tieel! Dit is niet alleen noodig, maar noodzake lijk! Ook de trouwe supporters van „Leiden" hebben een taak, die als zij naar behooren vervuld wordt, niet zal nalaten vruchten af te werpen voor de R. K. Sportbeweging te Leiden. Daarom dienen zij te zorgen, dat anderen overtuigd worden dat de plaats van katho lieken is op het R. K. Sportveld, waar R. K. jongens spelen. Daarom dienen zij mee te werken, dat de supportersschare op het R. K. Sportpark „Haagweg" gaandeweg grooter wordt! Deze zaken wenscht de Lustrum-Com missie in zijn laatste artikel nog eens on der uwe aandacht te brengen! Deze zaken zijn een overweging ten volle waard. Het bestuur zal zeer zeker harerzijds al les doen wat in zijn vermogen ligt, maar. dan ook allen, zonder uitzondering, ge toond, dat het u volle ernst is! Dan is het doel bereikt! Dan zal de propaganda, die van u allen uitgaat, „Leiden" ten goede komen. Dan zal er een saamhoorigheid komen in de „Leiden"-gelederen, die de goede zaak welke de principieele sportbeweging beoogt niet anders dan ten gunste kan zijn! Dan zal het koperen feest er een zijn, waarop men met vreugde kan terugzien! Het parool zij thans: „Vasthouden en doorzetten!" Houdt dit voor oogen! De Lustrum-Com missie kan dan op haar werk terugzien met volle tevredenheid! Wij vertrouwen op u allen, op uw goeden wil!! De Lustru m-C o m m i s s i e. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT Junioren District-elfta! De elftallen-commissie van de Junioren heeft besloten om a.s. Zondag een proef- wedstrijd te laten spelen op het Sportpark Haagweg te Leiden tusschen de twee vol gende elftallen, waaruit dan een elftal zal gekozen worden, dat 2den Pinkster dag zal spelen tegen het Haarlemsche Dis- tricts-elftal op het Concordia-terrein. De wedstrijd vangt a.s. Zondag aan te 12.30 uur. Wij verzoeken de secretarissen er voor te willen zorgen, dat de gekozen spe lers op tijd aanwezig zijn. A. Elftal: Doel Th. Landweer (Tellin gen). Achter: H. Does, H. Deters (Tellin gen). Midden: J. Abrams (R.W.D.), H. Groenewoud (S.J.C.), P. v. d. Berg (V.V. L.). Voor: W. Slootbeek (Lisse), Chr. v. d Berg (Foreholte), A. v. Noort, P. v. Nierop (R.W.D.), H. v. d. Kamp (K.R.V.) B. elftal. Doel: H. Stikvoort. Achter: Kok (R.W.D.), J. v. d. Post (Kolp. Boys). Midden: A. Paardekooper (A.S.C.), W. v. d. Klugt (Teijlingen), J. Stol R.W.D.). Voor: F. Kallenberg (Leiden), Ramaker (Meerburg), C. Compier (K.R.V.), G. Re kelhof A.S.C.), B. H. v. d. Ploeg (N.V.C.) Reserven: A. Boon (S.N.A.), J. Kinjet (Kolping Boys), J. v. Kempen (Leiden), C. J. Backes (N.V.C.), J. Faas (Lisse), J. v. Winsen (S.M.C.), C. J. VAN LEEUWEN, Secr.-Penningm. R.K.V.V. D.O.S. Het programma voor morgen luidt als volgt: D.O.S.-terrein, 12.30 uur: D.O.S. TVMa- jella; 2.30 uur: D.O.S. IIIKolp. Boys. Majella-terrein 12.30 uur: Majella a— D.O.S. a. A.s. Vrijdagavond te half negen wordt een algemeene ledenvergadering gehouden in het clublokaal. KOLPINGS BOYS. Hemelvaartsdag speelt het eerste elftal een competitiewedstrijd tegen D.O.S. III te Roelofarendsveen. Uur van vertrek wordt nader bekend gemaakt. De uitslag! Thuis wisten de onzen een gelijk spel te behalen, en alleen wanneer met animo en vertrou wen in den uitslag gespeeld wordt, kunnen we 1 of wellicht 2 puntjes medebrengen. Een junioren-comb. speelt te Voorhout tegen een dito comib. van Foreholte. Een vreugde voor het oog van iederen tuinder zoo'n krop malsche sla. En het puikje van den sla-oogst is maar juist goed genoeg om bereid te worden met de allerfijnste slaolie, met Saladine. Saladine geeft Uw sla zachtheid en aroma als geen andere slaolie. GOUDZEGEL 80 CENT GROENZEGEL 65 CENT ROODZEOEl 50 CENT FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 31) Maar hij kon die lijst immers niet te rug geven. Als hij die niet bij zich had? vulde Dick aan. Natuurlijk niet. Het bleek in derdaad dat dat niet het geval was en nu hoopten we hem, door hem gevangen te houden, te dwingen ons te zeggen, waar het stuk zich bevond. Maar hij hield bij kris en kras vol, dat hij van die heele lijst niets af wist. Toen verzocht Perris, die door het parfum, waarnaar de aan Sir Gre gory gerichte brief rook, op het idee was gekomen, dat ik wel eens meer van de zaak kon afweten, mij om bij zich te komen. Op eens schoot mij te binnen, dat hij misschien de lijst had en daarom heb ik hem over gehaald mij te helpen bij een poging om Sir Gregory te bevrijden. Daar ging hij grif op in en zoo konden we hem vasthou den in ons kwartier. Ik voor mij vond, dat Sir Gregory, die blijkbaar toch niets om trent die lijst kon vertellen, wel gaan kon. Maar verscheiden leden van het Genoot schap dachten er anders over; die vrees den dat als Sir Gregory vrij was, de politie op zijn aanwijzingen de boerderij in Essex zou kunnen vinden. Daarom hebben ze hem achtervolgd, nadat ik hem naar buiten had gebracht.... ik had nog een persoonlijke reden om zijn in vrijheid stelling te wen- schen, maar dat doet nu niet ter zake, voeg de Dick er haastig bij. En, ging hij voort, als die Arden niet zoo pienter was geweest, hadden ze hem weer in handen gekregen ook. Handige kerel die Arden! Terwijl de andere lui Sir Gregory in auto's achterna gingen.... volkomen noo- deloos naar mijn meening, want hij had er geen flauw idee van, waar hij geweest was, moest ik Perris naar binnen transpor teeren. Hij was bewusteloos; iemand had hem een slag op het hoofd gegeven. Is het niet goed met hem? vroeg Mar garet gesmoord. Zij stond overigens ver steld over de kalmte, waarmee haar broer zijn streken opbiechtte. Neen, hij heeft alleen wat hoofdpijn. Wij hebben hem aangeboden om hem zijn vrijheid te geven onder voorwaarde, dat hij ons de lijst zou geven, maar hij had die niet bij zich en hij wilde ook niet zeggen waar we die konden vinden. Maar het blijkt nu dat jij weet waar dat kostbare stuk zich bevindt en als jij het mij wilt ge ven, dan wordt hij dadelijk vrij gelaten. En zoo niet. Margaret stond op. Ik geloof geen woord van wat je zegt, zei ze beslist, en ik vertrouw je abso luut niet. Als ik de lijst zou geven, zou den jullie Michael toch om de een of an dere reden vermoorden. Ik kan niet be ter doen dan het inspecteur Hurker geven, dan zal die wel zien dat hij hem redt. Dat durf je niet!, Dick sprong op en keek haar dreigend aan. Dat durf ik wel: Ik volg de aanwijzing van Michael en niet de jouwe. Bovendien. hij is evenmin laf als ik en dat ik niet bang ben heb je daarnet kunnen merken, tóen je met die bom dreigde. Je deed heusch beter naar mij te luis teren, als je hem helpen wilt, trachtte Dick haar te overreden, anders kon ik de politie wel eens wat vertellen, wat Perris minder aangenaam zal vinden. Wat bedoel je? vroeg Margaret heesch Eenvoudig dit. Dat de lijst, die wij terug willen hebben uit de zak van Medina gehaald is, door den man, die hem ver moord heeft. En die moordenaar is.... Perris! Dat is een infame leugen! riep Mar garet in felle verontwaardiging. Ik heb hem zelf Medina tegen den grond zien slaan, verklaarde Dick met dreigende kalmte. Je liegt, hijgde Margaret. Maar een beklemmende angst bekroop haar, dat haar broer ditmaal de waarheid gesproken had. HOOFDSTUK XVI. De lijst. Onmiddellijk na haar thuiskomst nam Margaret Perris' brief uit haar schrijftafel want na haar gesprek met Dick begreep zij dat die brief alleen veilig was, wan neer zij hem bij zich hield. Haar broer was niet met haar mee naar huis gegaan en had zijn moeder een bood schap gestuurd, dat hij dien avond niet bij haar kon komen. Margaret vermoedde, dat Dick op een plan broedde om zich van de lijst meester te maken. Toen zij den brief en den sleutel veilig in haar japon geborgen had, zette zij zich op den rand van haar bed, en dacht na over Dick's beschuldiging tegen Michael. Bij na dere beschouwing nu zij over de eerste ontsteltenis heen was geloofde zij er geen woord van, Michael was er toch hee- lemaal niet de man naar om iemand te vermoorden, die vriendelijke, kalme, zacht moedige MichaeL Het was natuurlijk een krijgslist van Dick geweest om de verden king van zichzelf af te schuiven gek, dat ze een oogenblik onder den indruk van die laffe beschuldiging was geweest! Nadat zij alle sporen van tranen wegge- wasschen had ging zij een liedje neuriënd de trap af; ze wilde volstrekt niet dat haar moeder zou gaan denken dat er iets niet in orde was. Wat ben je vroolijk vandaag, begroet te mevrouw Drum die haar slaapje uit had, haar dochter. Ik ben zoo blij voor Laura, antwoor- de Margaret opgewekt. Heb ik u al ver teld, dat Sir Gregory toestemming heeft gegeven tot haar verloving met Theodore Arden? Ja, dat weet ik al. Zij zal een aardige bruidschat meekrijgen, denk ik. Was jij maar zoo gelukkig, Margaret. Ik zal niet minder gelukkig zijn dan Laura, als ik met Michael getrouwd ben. Dat hoop ik, kind. Maar geld heeft hy anders niet! O, maar u zult eens zien hoeveel hij verdient, als zijn' roman maar eenmaal uitgegeven is. Goed, maar hij moet dat boek eerst nog afmaken en dan moet hij nog zien, of hij er een uitgever voor kan vinden. Het is al af en hij heeft er ook al een uitgever voor, vertelde Margaret, terwijl zij neerknielde naast den divan, waarop haar moeder lag. Ik heb u er niets van gezegd, omdat Michael niet wilde hebben, dat u het wist, voordat alles heelemaal in kannen en kruiken was. Ik heb hem ge holpen met het nazien van de drukproe ven. Ik ben overtuigd, dat hij een reus achtig succes met zijn boek zal hebben en dat hij er genoeg geld mee zal verdienen om te kunnen trouwen. Maar mevrouw Drum, die zich gegriefd voelde, dat zij buiten dit alles gehouden was, schudde ongeloovig het hoofd. Ik voor mij geloof niet, dat een schrij ver tegenwoordig veel verdient. Maar wij zullen het beste hopen, Margaret. Tus schen haakjes: waaroin is Michael al in een paar dagen niet hier geweest? Hij heeft het zoo vreeselijk druk, ant woordde Margaret, terwijl zij haastig een anderen kant uitkeek. U moet niet ver geten, moeder, dat hij zijn eigen baas niet is. Maar Dick wel. En die is ook in twee dagen niet hier geweest. Hij zal morgen wel weer komen opda gen, denk ik. Dat hoop ik ten minste. Ik wil hem zoo vaak bij me hebben, als 't maar kan vootr hij weer naar het buitenland vertrekt. Maar het wordt tijd om je te'kleeden, Margaret. Sara heeft beloofd mij gezelschap te hou den tot jij weer terug bent. Sir Gregory was tamelijk goed gehu meurd, ofschoon het hem tot zijn eigen ver bazing buitengewoon ontstemde, dat Per ris nog niet teruggekeerd was. Voor het diner bracht hij Margaret in het kort op de hoogte van wat hem overkomen was. Ik heb al een onderhoud gehad met Inspecteur Hurker, eindigde Sir Gre gory zijn mededeelingen. Hij is van plan om morgen met behulp van Arden, te pro- beeren die mysterieuze boerderij te ont dekken. Waarschijnlijk hebben zij Perris in dezelfde kamer opgesloten als waarin ik gezeten heb want dat was een soort ge vangenis. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11