Een Overall noodig ZATERDAG 5 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT tmRDE BLAD. PAG. 9 BUITENLAND DUITSCHLAND. De strijd tegen de Katholieke deugd Een rechtstreeksche inbreuk op het Concordaat. De „Mainfrankische Zeitung" publiceert de navolgende verordening, die door het Districtsbestuur is gericht tot alle burge meesters, leiders van plaatselijke groepen en „Stützpunkt"-leiders. Ie. Volgens verordening zijn alle Ka tholieke Jeugdorganisaties en Jongelings- vereenigingen in Unterfranken terwille van de openbare veiligheid en orde alsmede tot bescherming van Staat en Volk verboden; het verbod treedt onmiddellijk in werking. 2e. Door bovenbedoelde verordening is de bescherming, die volgens art. 31 van het Rijksconcordaat aan de genoemde ver- eenigingen onder voorbehoud wordt ver zekerd opgeheven. 3 e. Dit verbod geldt niet alleen voor al le Katholieke Vereenigingen en Bonden, zoowel de geregistreerde als de niet-gere- gistreerde, maar bovendien ook alle stich tingen, die zich op eenigerlei wijze wijden aan het jeugdwerk. Ook vereenigingen, die zich op uitsluiten toeleggen op de godsdien stige vorming der jeugd vallen onder dit verbod. 4e De politieke leiders zijn verplicht aan de besturen der bedoelde vereenigingen te gelasten hare organisaties onmiddellijk te ontbinden. Hieruit volgt: a. De vereenigingsbesturen moeten hare leden in kennis stellen van de ontbinding der vereeniging. Van de ontbinding der geregistreerde ver eenigingen moet aanteekening geschieden in het vereenigingsregister. b. Alle bijeenkomsten of voorbereidin gen daartoe, zoowel in particuliere wonin gen als in vereenigingsgebouwen zijn ver boden. c. Alle banden en ook de vriendschap pelijke omgang tusschen de leden der vroe gere vereenigingen zijn hiermede verbro ken; deze mogen ook geen vriendschap pelijke omgang meer met elkaar hebben, evenmin voor gezamenlijke rekening tijd schriften of bladen laten komen of deze bespreken. d. Het dragen van uniformen en insig nes is verboden. Als insignes zijn te be schouwen alle uitwendig zichtbare kentee- kenen. e. Alle roerende en onroerende goede ren van de vereenigingen, voor zooverre eenige kerkelijke gemeente of kerkelijke instelling den eigendom er van niet kan aantoonen, zijn bij dezen overgegaan in het bezit van den politieken leider. De eigen domskwestie wordt geregeld door het dis trictsbestuur. De registratie van den bezitsovergang der onroerende goederen geschiedt na in formatie van den politieken leider bij het districtsb estuur. 5. De politieke leiders zullen de in ar tikel 4 omschreven ontbinding der ver eeniging bekend maken aan het vereeni- gingsbestuur en tezamen met deze ten uit voer brengen, waarna een verslag wordt uitgebracht aan het Districtsbestuur. 6. Wanneer zich bij de uitvoering der ontbinding moeilijkheden mochten voor doen, wanneer bijvoorbeeld mocht blijken, dat de geestelijken of de besturen der ver eenigingen zich tegen de ontbinding zou den verzetten, dan zal hiervan zoo spoedig mogelijk kennis worden gegeven aan het Districtsbestuur. 7. Allen tegenstand van de zijde der vereenigingsbesturen, vereenigingsleden of anderen zal door het Districtsbestuur in* sa menwerking met de politieke politie on verwijld gebroken worden. Eigenmachtig optreden van de politieke leiders of ande ren is evenwel verboden. 8. Aan de burgemeesters van alle ge meenten wordt bij dezen opgedragen aan de politieke leiders bij de uitvoering van de ontbinding der vereenigingen alle mo gelijken bijstand te verleenen. 9. Alle katholieke geestelijken en alle bestuursleden der Katholieke Jeugdver- eenigingen in het District Schweinfurt Land worden verzocht, goede nota te ne men van bovenstaande verordening en in samenwerking met den politieken leider in de plaats hunner inwoning tot uitvoering over te gaan. De verantwoordelijke personen zullen verantwoordelijk gesteld worden voor alle moeilijkheden die zich bij de uitvoering mochten voordoen. OOSTENRIJK, OOSTENRIJKS NIEUWE GRONDWET. Telegram van Z. H. den Paus aan Miklas. Z. H. Paus Pius XI heeft den Oostenrijk- schen bondspresident, Miklas, een in het Latijn gesteld telegram gezonden, waarin o.m. gezegd wordt, dat de Almachtige het edele Oostenrijksche volk, dat thans met den Apostolischen stoel ten nauwste ver bonden is, met Zijn zegen en met algemee- nen welstand moge gelukkig maken. „Overgangs"-grondwet in bewerking. Van welingelichte zijde wordt meege deeld, dat de bevoegde instanties reeds be gonnen zijn met de uitwerking van de „overgangs"-grondwet, welke, zooals be kend, volgens de bedoeling der regeering 2 a 3 jaren zal gelden, voordat de op 1 Mei afgekondigde nieuwe grondwet in haar ge heel van kracht zal worden. De minister voor de constitutie, dr. En- der, hoopt binnen twee maanden de „over- gangs"-grondwet gereed te hebben. dan IVaai IcècJ? voor die beste PANTSERKWALITEIT Wit Khaki Blauw 3.25 3.60 3.90 HAARLEMMERSTRAAT 228-230 Voorts verluidt, dat de benoeming van den staatsraad binnenkort te verwachten is en dat ook de eigenlijke wetgevende cor poratie, de bondsdag, althans in voorloopi- gen vorm, met het najaar weer zal kunnen bijeenkomen. ITALIE'S HANDELSBESPREKINGEN MET OOSTENRIJK. Moeilijkheden voor het sluiten van een overeenkomst. Het Weensche middagblad „Die Stunde" publiceert een belangrijk bericht over den stand der economische onderhandelingen tusschen Oostenrijk en Italië te Rome. In dit bericht luidt het o.a.: „Er hebben zich bij de economische onderhandelingen te Rome moeilijkheden ten opzichte van de vervulling van zekere punten der Oosten rijksche wenschen voorgedaan. Het betreft hier op de eerste plaats de eischen van de Oostenrijksche zware-, metaal- en electro- industrie. Gebleken is namelijk, dat Ita lië den Oostenrijkschen eischen slechts in zeer geringe mate tegemoet komt, zelfs dan, als Oostenrijk de Italiaansche tegen- eischen met betrekking tot afzonderlijke industrie-artikelen tot de grens zou inwil ligen, die door de afzetmogelijkheid van de Oostenrijksche markt getrokken wordt. Anderzijds zijn de Italiaansche eischen met betrekking tot vele industrie-artikelen, zooals die der chemische industrie, zeer omvangrijk. Een definitieve overeenkomst is dan ook nog niet tot stand gekomen". SPANJE. SPANJE EN HET VATICAAN. Pita Romero naar Rome. Het staatsblad publiceert een decreet, waarbij de tegenwoordige minister van buitenlandsche zaken, Pita Romero, tot buitengewoon en gevolmachtigden ambas sadeur bij den Heiligen Stoel wordt be noemd. ARABIE. DE STRIJD IN ARABIE. De imam van Jemen moet aftreden. De imam van Jemen stelt wanhopige po gingen in het werk om den opmarsch van de troepen van Bin Saoed te stuiten. Je- mens voornaamste haven, Hodeida, is reeds in handen gevallen van Bin Saoed's over winnende troepen, die de stad zonder slag of stoot in bezit konden nemen. Als voorwaarde voor het staken der vijandelijkheden in Jemen heeft koning Bin Saoed het afdanken van den imam ge- eischt. Bemiddeling van Mohammedaan- sche zijde schijnt geen resultaat te hebben opgeleverd, aangezien elk oogenblik een militaire beslissing wordt verwacht. Het Britsche oorlogsschip „Penzance" is te Hodeida aangekomen, evenals de Ita liaansche oorlogsbodem „Azio". Verschei den buitenlanders, die te Hodeida vertoef den, hebben de wijk genomen naar deze buitenlandsche oorlogsschepen. Anderen zijn gevlucht naar het Roode Zee-eilandje Kameran; tot hen behoort ook de gouver neur van Hodeida, die van Turksche natio naliteit is., i BUITENL. BERICHTEN. ZEVEN KOELIES DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD Gedurende een hevig onweer zjjn op een rubberplantage bij Singapore zeven koe lies door den bliksem gedood. Vier koelies werden zwaar gewond. SCHEEPSONGELUKKEN IN SPANJE Zeven visschers verdronken. Bij Bayona (Noord-West-Spanje) is een Engelsche zeilboot aan den grond geloo- pen en gezonken. De inzittenden werden gearresteerd, daar de boot niet was ingeschreven, terwijl de meeste opvarende Engelschen evenmin in liet bezit van passen waren. De zaak wordt nog ingewikkelder doordat een der opva- renen een pas van het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken had. In de visschershaven van Moras is een visschersboot door een reusachtige golf gegrepen en omgeworpen. De zeven inzit tenden verdronken. GANDHI'S AUTO STORT IN EEN DIEPEN GRACHT De mahatma ongedeerd Gandhi is gisterochtend bijna het slacht offer geworden van een auto-ongeluk. De wagen n.l., waarmede de mahatma uit Ranchi terugkeerde, waar Gandhi de Swaraj isten-conferentie had bijgewoond, stortte onderweg in een diepe gracht. Alle inzitenden, dus ook Ganhi, bleven ongedeerd. GROOTE DOK-BRAND TE BROOKLYN Vier dooden, twaalf gewonden Donderdag is in het dok van de „Bar bed-stoomvaartmaatschappij te Brooklyn brand uitgebroken. Het vuur greep snel om zich heen en is tenslotte de grootste brand geworden, die Brooklyn in twintig jaar heeft gekend. Slechts met groote inspanning gelukte het de brandweer, om een uitbreiding van het vuur te voorkomen. Vier personen kwamen in de vlammen om. Twaalf brandweerlieden werden ge wond. Het dok is volkomen afgebrand. De schade wordt op vijf millioen dollar geschat. PRIESTER LEVEND VERBRAND Hij maakte zijn toog met benzine schoon De 34-jarige kapelaan J. Deleval, van de St. Bartholomeus-parochie te Luik, was bezig enkele vlekken uit zijn toog te ver wijderen door middel van benzine. Dit deed hij in de nabijheid van een bran dend gasfornuis. Ineens ontplofte het fleschje met de benzine, de toog vatte vuur en in minder dan geen tijd was de geestelijke een le vende toorts geworden. Vreeselijk verbrand over geheel het lichaam, werd hij naar een kliniek over gebracht, waar hij spoedig daarna is over leden. GEWELDIGE BOSCHBRAND IN NOORD-CAROLINA Reeds meer dan 100 H.A. bosch door het, vuur vernield In het Noordelijk gedeelte van den staat Noord-Carolina woedt een boschbrand van geweldigen omvang. Tot dusver zijn meer dan honderd H.A. bosch vernield. Vijftien woonhuizen zijn een prooi der vlammen geworden. Twee personen vonden reeds den dood. Verscheiden regeeringsdistricten moesten door de bewoners worden ontruimd. Steden, die op zestig K.M. afstand van den brand liggen, worden in een hevigen aschregen gehuld. Het is ondoenlijk, reeds nu de mate- rieele schade, welke werd aangericht, te schatten, daar het vuur, aangewakkerd door krachtigen wind nog steeds met ra zende snelheid om zich heen grijpt. De vluchtelingen uit de gevaarlijke zone konden slechts het veege lijf bergen en moesten al him have en goed achter laten Pogingen, om het vuur te blusschen, zijn vrij hopeloos. Slechts een zware regen zou in staat zijn het vuur te blusschen. GEBREK AAN WATER IN ENGELAND Ernstige bezorgdheid voor den a.s. zomer Enkele dagen geleden richte de Minis ter van Volksgezondheid in het Lagerhuis de ernstige waarschuwing tot het publiek om in de a.s. droge maanden zoo zuinig mogelijk te zijn met waterverbruik. De situatie is reeds zóó critiek, dat alleen bui tengewoon veel regenslag een verbetering in den toestand zou kunnen teweeg bren gen, waardoor dan echter nog geenszins een normale waterverzorging gegaran deerd is. In de laatste 6 maanden is na een onge woon droge zomer in Engeland de regen val meer dan 27 pet. minder geweest, dan in normale omstandigheden. Einde Maart zouden de reservoirs der waterbekkens indien alles normaal was gevuld zijn. In vele streken van het land zijn ze echter slechts half gevuld, zoodat de watervoor ziening in de komende zomermaanden wel eens spaak zou kunnen loopen. De waarschuwende woorden van den regeeringsvertegenwoordiger kondigen met andere woorden een noodwet aan, waarbij de Minister voor volksgezondheid uitge breide bevoegdheden verleend worden, de bevolking eventueel te dwingen hun wa terverbruik werkelijk te beperken en ten tweede de aanwezige watervoorraad over de verschillende gemeenten te distribuee- ren. De wet zal echter pas van kracht wor den, waneer blijkt, dat het volk zich niet stoort aan de regeering om spaarzaam te zijn met het waterverbruik. De Minister wijst daarbij ook op de ernstige gevaren die de industrie door ge brek aan water bedreigen. Voor vele in dustrieën is een overvloedige watervoor ziening een absolute noodzakelijkheid en wanneer met den beschikbaren voorraad niet zeer spaarzaam wordt omgegaan, dan bestaat er gevaar, dat vele takken van in dustrie hun bedrijf aanzienlijk moeten in krimpen of zelfs stilleggen. De Engelsche arbeiders-partij maakt de regeering een verwijt, dat deze veel te lang gewacht heeft en na den drogen zo mer van het vorige jaar reeds in den herfst maatregelen had moeten treffen voor een doeltreffende watervoorziening in den komenden zomer. DE CHINEESCHE MUUR ONDER ZAND Hij wordt voortdurend korter Het grootste verdedigingswerk der we reld, dat naar bekend, een tijdlang als verdedigingswal tegen de Nomaden van de binnenlanden van Azië diende, is aan de voortdurende aanvallen der natuurkrach ten blootgesteld. De duinen, die gevormd worden door den wind, die het zand uit de woestijn Gobi aanvoert, verplaatsen zich hoe langer hoe meer in de richting van de muren en bedekken groote gedeel ten van den muur, zoodat jaar na jaar de eene kilometer na de andere het zand ten offer valt. De Chineezen hebben een groo te fout gemaakt, toen zij al het hout uit roeiden. Het gevolg hiervan is dat de woestijn voortdurend verder en verder het binnen land idnringt. Wanneer aan dit voortruk ken der zandmassa's geen paal en perk ge steld wordt,'dan bestaat gevaar, dat heele landstreken op den duur onbewoonbaar zullen worden. Het eenige middel om deze verwoesting van het land te voorkomen, zou een muur zijn, bestaande uit boomen, die over een breedte van een kilometer geplant moeten worden. Met behulp van een geschikte be- wateringsinstallatie zou men de zich aldus vormende woestijnzone weer vruchtbaar kunnen maken. Voorloopig hebben de Chi neezen echter nog andere zorgen. KONINGSKLEEREN VLIEGEN DOOR DE LUCHT. Thans Iran koning Gazhl trouwen. Nu zal spoedig het huwelijksfestijn te Bagdad een aanvang nemen. De rouwmaan- den voor koning Feisal zijn voorbij. De Vastentijd voor de Mohammedanen is even eens verstreken. De Mufti's hebben hun gebeden beëindigd. De bruid is reeds in Bagdad. Alles kan dus nu geregeld zijn gang gaan. Vooral nu ook het voornaamste in Bagdad aangekomen iseen half dozijn bruidskleeren! Zij zijn juist per vliegtuig van Londen uit in drie reusachtige koffers gearriveerd, om de Irakezen te toonen welk een sahitterende bruid koning Gashi Jr. zijn paleis binnenvoert. Op den dag na Feisal's dood verloofde Gazhi om alle opstanden te voorkomen zidh met diens dochter Emir a Aliyah. Alleen kon men nog niet dadelijk trouwen, ten eerste om religieuze redenen, dan om meer huiselijke gronden die thans met het kleedingsvraagstuk volledig opgelokt zijn. De heele verloving was een verloving op een afstand: want Gashi had zijn bruidje 15 of 16 jaar geleden voor het laatst ge zien, toen zij beiden nog kinderen waren. Sedert Ali moest aftreden, leefde het doch tertje met haar moeder in Stamboel. Maar een Mohammedaan ziet immers nooit zijn bruid voor het huwelijk. Hij moet in den waren zin van het woord, voorzoover hij niet in het nieuwe, zeer gemoderniseerde Turkije leeft de kat zoo niet in den zak, dan tooh achter den sluier koopen. Gazhi loopt echter maar een klein risico, want tot zijn oor is doorgedrongen, dat de Meine Aliyah een echte schoonheid is. Zij kwam enkele weken geleden in Bag dad aan. Maar zij werd streng bewaakt, op dat de bruidegom ook maar geen puntje van den voet zijner bruid te zien zou krij gen. Sedert de bruid echter in Bagdad ver toefde, telegrafeerde Gazhi meer dan an ders naar Londen en vroeg telkens hoe het met de koninklijke costumes stond. Hier had een heele fabriek werk, om al het flonkerend gesteente te kunnen leveren, dat besteld was. Men haalde verlicht adem in de Londen- sahe ateliers, toen het vliegtuig „Hengift" met de drie reuzenkoffers en een „hoftail- leur" aan boord naar Bagdad vertrok. En men ademde ten tweede male op, toen het vliegtuig veilig landde en ten derden male, toen de hoftailleur berichtte, dat prinses Amira Aliyah tevreden was. Nu wordt er werkelijk binnenkort in Bagdad getrouwd. DE BATA-STAD VIERT FEEST. De ruim 30.000 inwoners tellende in dustriestad Zlin in Moravië, heeft op groot- sche wijze het feit herdacht, dat 40 jaar ge leden de ruim 18-jarige Tomas Bata, teza men met zijn broer Anton, met een be drijfskapitaal van 800 gulden en 4 gezellen, op het hoofdplein van Zlin de schoenen zaak begon, die is uitgegroeid tot het reus achtige wereldbedrijf, dat werk geeft aan ongeveer 20,000 arbeiders, afgezien van de tezamen in de tienduizenden loopende te- werkgestelden in de tallooze nevenorgani saties, de sociale instellingen en in de vele fabrieken en filialen in het buitenland. Zlin telde Dinsdag j.l. niet minder dan 160.000 menschen binnen haar muren. Want behalve de duizenden belangstellenden waren uit schier alle deelen der aarde ge- noodigden gearriveerd. In een feestelijken optocht droeg het per soneel tallooze doeken mee met de leuzen, die Tomas Bata zelf heeft ontworpen en in reusachtige letters op den l1/2 K.M. langen muur langs het fabriekscomplex prijken, leuzen als: „Wij willen het algemeen wel zijn dienen", „Goede schoenen, een goede stemming". Dertien vliegtuigen van Bata's eigen luchtvloot kruisten in esquadrille-formatie boven de stad als de tegenwoordige chef, Tomas1 halfbroer Jan Bata op het spreek gestoelte verscheen. Na afloop der feestelijkheden startte er ook fa vliegtuig naar Eindhoven. Passa giers waren de heer Vladimir Chlud en eenige medewerkers, de leiders van de nieuwe Hollandsche Batafabriek te Best. Woensdagochtend om 7 uur begonnen te Zlin de machines weer te loopen, zetten de banden zich weer in beweging, waaraan in een werkdag van 9 uur bijna 100.000 paar schoenen worden vervaardigd. KALENDER DER WEEK DE KRUISDAGEN. Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria en Credo. Tot en met Woens dag de Prefatie van Paschen. Vanaf Don derdag de Prefatie en het gebed „Commu- nicantes" van Hemelvaart. ZONDAG 6 Mei. Vijfde Zondag na Pa schen. Mis: Vocem. 2e gebed van St. Jan voor de Latijnsche poort; 3e v. h. octaaf der wijding van de kathedrale Kerk. Laat ste Evangelie van St. Jan voor de Latijn sche poort. Kleur: Wit. Christus' overwinning op den dood btf Zijne verrijzenis heeft ons verlossing ge bracht. 't Moet verkondigd tot aan de gren zen der aarde (Introitus). Aan ons de plicht om als verlosten te leven. Daarom niet alleen geluisterd naar Christus' Leer, ter prediking waarvan Hij van den Vader was uitgegaan, maar ook leven volgens die Leer. Anders bedriegen wij ons zeiven. (Epistel). Laten wij in naam van Christus aan God, van Wien alle goed voortkomt, vragen datgene, wat wij van Christus hebben geleerd, ook in beoefe ning te brengen. (Evangelie en Gebed). MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG zijn de Drie Kruisdagen, in de taal der H. Kerk „Biddagen" genoemd. Zij zijn ont staan in de 5e eeuw. Wegens de plagen, waarmee het Bisdom Vienne in Frankrijk in het jaar 469 geslagen werd, beloofde de toenmalige bisschop, de H. Mamertus, met geestelijken en geloovigen jaarlijks een pro cessie te houden op de drie onmiddellijk aan het feest van 's Heeren hemelvaart voorafgaande dagen. De overige Fransche bisschoppen volgden Mamertus' voorbeeld en in de 8ste eeuw voerde Paus Leo III deze processie in voor geheel de Kerk. Onder de processie wordt de Litanie van alle Hei ligen gezongen. Het doel is: Gods zegen af bidden over de vruchten der aarde (vgl. Epistel: zegen; Evangelie: voedsel). MAANDAG 7 Mei. Mis v. d. H. Stanislaus, Bisschop en Martelaar: Protexisti. 2e gebed v. h. octaaf van kerkwijding; 3e v. d. kruis dag (Zie de Mis: Exaudivit achter den 5en Zondag na Paschen). Laatste Evangelie v. d. kruisdag. Kleur: Rood. In 1079 werd de H. Stanislaus, bisschop van Krakau in Polen, toen hij het H. Mis offer opdroeg, door Boreslaus, koning van Polen, vermoord, omdat hij den koning om zijn zedeloos gedrag had berispt. DINSDAG 8 Mei. Feestdag v. d. verschij ning v. d. H. Aartsengel Michael. Mis: Be- nedicite. 2e gebed v. h. octaaf van kerkwij ding; 3e v. d. kruisdag. Klleur: Wit. Vandaag herdenkt de H. Kerk de ver schijning v. d. H. Aartsengel Michaël op den berg Gargano in Apulië (Italië) tijdens het Pausschap van Gelasius I (einde 3e eeuw). WOENSDAG 9 Mei. Octaafdag v. d. wlj- dingsfeest der kathedraal. Mis: Terribilis. 2e gebed v. d. H. Gregorius van Nazianze; 3e v. d. Vigilie van Hemelvaart; 4e v. d. kruisdag. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit Of de Mis v. d. Vigilie: Vocem. 2e gebed v. h. octaaf van kerkwijding; 3e v. d. II. Gregorius van Nazianze; 4e v. d. kruisdag. Geen Credo. Kleur: Wit DONDERDAG 10 Mei. Feestdag van O. H. Hemelvaart. Geboden te vieren als Zon dag. Mis: Viri. Kleur: Wit Wij gelooven dat Christus ten hemel is opgeklommen. Geve God, dat wij, die nog in het lichaam op aarde verblijven, met onzen geest mogen vertoeven in den hemeL (Gebed). N.B. Na het Evangelie wordt de Paasch- kaars gedoofd, om zinnebeeldig voor te stellen, dat Christus ten hemel is opgeva ren. (Evangelie). VRIJDAG 11 Mei. Mis v. d. H. Gangul- phus, Martelaar: ProtexistL 2e gebed v. h. octaaf van Hemelvaart. Kleur: Rood. De Christen krijgsman Gangulphus kwam op last van Pepijn II naar West-Friesland om te strijden tegen den koning der Frie zen, Radboud, en den H. Wulfram bij zijne prediking te beschermen en te ondersteu nen. Na volbrachte taak naar zijn land te ruggekeerd, werd hij door zijne zedelijk diep gevallen echtgenoote vermoord. ZATERDAG 12 Mei. Mis v. d. H.H. Ne- reus, Achilleüs en Domitilla, Martelaren: Ecce. 2e gebed v. h. octaaf; 3e Concede (ter eere van Maria). Kleur: Rood. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: Geen gedachtenis van het octaaf van de wijding der kathedraal. WOENSDAG. Mis v. d. H. Gregorius van Nazianze, Bisschop, Belijder en Kerklee raar: In medio. 2e gebed v. d.. vigilie; 3e v.d. kruisdag. Laatste Evangelie v. d. Vi gilie. VRIJDAG. Mis v. d. Z.Z. Julianus van Valle, Ladislaus van Glieniow en Vivaldus, Belijders: Confiteantur, 2e gebed v. h. oc taaf; 3e Concede. Amsterdam ALB. M. KOK, Pr. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9