HULP I® NOOD KF.00ESM KOOPT PER MOM! Geijtentó'sFoioliaiÉ! J. GUSSENHOVEN ZATERDAG 5 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 15 PAARDENSPORT DRAVERIJEN TE ROTTERDAM Aan stal „Woudestein" te Rotterdam komt de eer toe, dat de paardensport in de Maasstad weer in eere hersteld zal wor den. Dank zij de groote voortvarendheid van de heeren J. en E. Kruithof, de eige naren van dezen bekenden draversstal, is met medewerking van Gemeentewerken te Rotterdam, het sportterrein „Woudestein", waar vroeger de Paardensportvereeniging „Rotterdam" zooveel triomfen vierde, veel verbeterd. De stallen van de bereden po litie op dit terrein werden geheel omge bouwd in een le klasse draversstal, welke met het buitenland kan wedijveren. De draversbaan werd terdege onderhanden genomen. Beide bochten werden glooiend gemaakt en tevens verbreed, evenals de rechte einden. De baan heeft thans een lengte van 830 Meter en is ruim 13 Meter breed. Behalve draverijen en rennen, zal er ook dit seizoen een concours-hippique worden georganiseerd. Voorloopig zijn de volgende data vastgesteld: 6 Mei, 20 Mei (le Pink sterdag), 27 Mei, 10 Juni, 1 Juli en 31 Augustus. Deze data hoopt men nog aan merkelijk te kunnen uitbreiden. De baan is bijzonder snel en kan als de snelste draversbaan in ons land beschouwd wor den, hetgeen ongetijfeld de tijden zullen bewijzen, welke Zondag 6 Mei a.s. getoond worden. Voor deze draverijen zijn 47 paar den ingeschreven, waaronder de snelste dravers, zoowel op de lange als op de kor te baan. Er is alles in het werk gesteld, om het publiek op alle rangen in de gelegenheid te stellen de courses goed te kunnen vol gen. Op de eerste rang bevindt zich nog de overdekte tribune van de vroegere P. S. V. „Rotterdam", plaats gevende voor bijna 400 toeschouwers. De oude niet overdekte tri bunes zijn verdwenen. Daarvoor komen in de plaats een groot aantal stoelen en tafels, welke laatste voorzien worden van kleuri ge zonneschermen. Ook aan de accomodatie voor het pu bliek op den 2den rang is veel zorg be steed en op den populairen rang heeft men tegen een zeer lagen toegangsprijs gele genheid de wedstrijden uitstekend te vol. gen. De toegang tot dezen populairen rang is in de Laan van Woudestein. Een luidsprekers-installatie van het Technisch Bureau G. T. B. te 's Gravenhage zal de toeschouwers voortdurend op de hoogte houden van de verrichtingen der deelnemers en tevens het muzikale ge deelte verzorgen. Vóór elk nummer zullen de paarden défileeren. De paarden zullen vertrekken achter elastieken. Een gramofoonplaat zal het sein tot vertrek als volgt aankondigen: klaarmaken op uw plaats één twee af. De starter geeft met de vlag het sein, indien de start juist is en in 4 x 3 secon den zijn de paarden vertrokken. Het paviljoen in de bocht rechts van den hoofdingang, geeft uitsluitend toegang aan leden van het Draverij-comité en aan de vertegenwoordigers van de pers. De inschrijvingen en afstanden voor de draverijen op Zondag a.s. zijn als volgt: I. A. Prijs (2 uur). Prijzendraverij 4e klas se, 1700 M. 1. Welkom, 1660 M. 2. Wilfried K. 1660 M., 3. Waldeck Piermont 1700 M. 4. Wilhelm 1700 M. 5. Xiphias 1700 M., 6. Willy Bel win 1720 M., 7. Cendu 1720 M., 8. Vorstin Maria 1740 M. II.. B. Prijs Heatprijzendraverij le klas se, 1700 M. 1. Gretchen H. 1700 M., 2. Ro se Morgan 1700 M. 3. Trumpfkönig, 1700 M. 4. Calumet Bastle 1700 M. 5. Ironsides 1700 M. 6. Calumet Aster 1720 M. 7. Sena tor Madden 1740 M. III. C. Prijs. Pr ij zendraverij le klasse voor Nederl. Paarden, 2000 ML 1. Slavin 2000 M., 2. Vlieger D. 2000 M., 3. Xuthus 2000 M., 4. Tanny See v. Kerrigan 2000 M. 5. Weidlooper 2000 M. 6. Sister Patrick. H. 2020 M. 7. Ulpia H. 2060 M., 8. Sire Axwor thy K. 2060 M. 9. Quettevillezoon 2080 M. ij93h0xenarUa4Kilablok5sahzjjcmfwnslanm TV. Prijs. Handicap le klasse, te rijden doqr heerrijders, 2000 M. 1. Sister Patrick H. 2000 M. 2. Overstleutnant 2000 M. 3. Trotteur 2020 M. 4. Mixerin 2040 M. 5. Caid 2060 M., 6. Olympia 2060 M. 7. Uit blinker K 2060 M. 8. Begonia 2060 M., 9. 7Edzard 2060 M., 10 Guy Bingen 2060 M. V. E. Prijs. Korte baandrijverij. Volgorde na loting. 1. Baron Silvester 770 M., 2. Ko- rona 740 M„ 3. Clara Bascon 800 M. 4. Wil fried K 700 M., 5. Rabenthaupt 770 M. 6. Weidlooper 750 M. 7. Gretchen 780 M., 8. Sister Patrick H. 760 M. 9. Tamboer 750 M. 10. Trotteur 760 M. 11. Guy Bingen 770 M. 12. Idylle 740 M. 13. Quettevillezoon. MOTORSPORT GROOTE PRIJS VAN EUROPA OP 23 JUNI Sinds eenigen tijd verspreidt de T. T. Commissie de bekende T. T. sluitzegels en transparanten en op vele auto's zien we reeds op de achterruit het embleem van de internationale motoraces „Groote prijs van Europa". De reglementen voor de races zijn aan de verschillende buiten- en binnenland- sche rijders en fabrieken verzonden. Een van de belangrijkste veranderingen in dit reglement is wel, dat de rijders dit jaar een veel grootere afstand moeten afleggen dan in voorgaande jaren. Reden de klassen 175, 250 en 350 c.M. 3 vorig jaar resp. 12, 14, 16 en 18 maal het 17.3 K.M. lange cir cuit van Drente, thans rijden die klassen resp. 14, 18, 20 en 24 maal het circuit. In vefband daarmede heeft de start van de ochtendraces plaats om half tien (vo rig jaar 10 uur) en van de middagraces om kwart over twee (vroeger half drie). De afstand, die de rijders thans afleg gen komt meer overeen met de afstand, die bij buitenlandsche races afgelegd wordt Reeds kwamen verschillende inschrijvin gen binnen, n:l: Piet van Wijngaarden op Norton; Jan Moejes op Velocette en v. d. Pluym op Husqvarna. Allen rijden in de 350 c.M. 3 klasse, ter wijl v. d. Pluym tevens op Husqvarna in de 500 c.M. 3 klasse zal starten. Van vele buitenlanders werden reeds toezeggingen ontvangen, echter schreven zij nog niet officeel in, zoodat deze nog niet vermeld kunnen worden. Van vele buitenlandsche fabrieken en vereenigingen komen op het T. T.-Bureau aanvragen om inlichtingen binnen. De be langstelling van die zijde is bijzonder groot, zoodat mag worden aangenomen, dat de tiende T.T.-races een record zul len vestigen qua bezoekers en qua deel nemers. Per 1 Mei is de voorverkoop van plaats- kaarten en van kaarten voor de extra trei nen, welke vanaf Den Bosch, Rotterdam, Amsterdam en Den Haag zullen loopen, opengesteld en wij mogen onze lezers er wel op attent maken, dat het aan te beve len is zich tijdig van plaatskaarten te voor zien in verband met de te verwachten groote belangstelling. LEIDSCHE MOTOR-TOERING CLUB. Het Mei-programma. Het programma voor de maand Mei luidt als volgt: 6 Mei: rit naar Enkhuizen, start 9 u. v.m. 10 Mei: rit naar Hoek van Holland. 13 Mei: Bezichtiging Schiphol en Am sterdam. Start 10 u. v.m. 20 en 27 Mei: rit naar Antwerpen en Brussel. Start 7 u. v.m. 27 Mei: Bezoek aan het terreinkampioen schap van Utrecht. In de jongste ledenvergadering is het oude Reglement gewijzigd, en het nieuwe met algemeene stemmen goedgekeurd. Het nieuwe Reglement zal in zakformaat verschijnen en aan de leden gratis beschik baar gesteld worden. Tevens werd nog behandeld op voorstel van den heer v. d. Kwast het oprichten van een Damesafdeeling, onder den naam van de L.M.T.C., wat met algemeene stemmen werd goedgekeurd. AUTOMAAT: AUTOMAAT: Zondagsadres Zondagsadres UW ADRES yoor Vleesch, Garnalen Croquetlen, Salades en Gebak is Banketbakkerij (koordeinde 23 A„ Q. EPSU1P ROLFILMS Breestraat 79 hoek Diefsteeg Ontwikkelen en afdrukken voor Amateurs Oude Rijn 2 Telf. 411 Versche slagroomgebakjes Speciaal wafels Geopend van uur verder per Chocolade- Automaat LELIESTRAAT 10 Melk, Bater, Kaas en Fijne Vleeschwaren. Zondag open van 8—12 uur De bedoeling is de Damesafdeeling voor loopig bij de bestaande L.M.T.C. onder te brengen. Bij het toenemen van meer da mesleden, zal in de toekomst de Damesafd. op zich zelf autoritten organiseeren. Het bestuur zal daarbij bijstand verleen en. WIELRENNEN „DE RIJNSTREEK" Morgen wordt de maandelijksche tijd rit gehouden naar Woerden voor alle klas sen A, B, C; start 10 uur vanaf café „Sportrust". VAARDIGHEIDSRIT Voor de op 2den Pinksterdag te houden vaardigheidsrit voor dames en heeren touristen en renners, zijn reeds talrijke in schrijvingen ingekomen. Voor een goede regeling verdient het aanbeveling zich zoo spoedig mogelijk voor deelname op te geven, Door verschillende firma's werden reeds prijzen beschikbaar gesteld. L. Ren- en Toer.vereen. „Swift" Morgen zullen de A. en B-klasssers en de Junioren een sprintwedstrijd rijden over 500 M. Samenkomst 8.45 uur aan het clublokaal; start 9.15 uur nabij het N. Ka naal. R. v. Aart zal morgen op de Rotterdam- sche wielerbaan starten met Wilschut in een achtervolgingsploegcours, terwijl hij den koppelwedstrijd rijdt met v. Es. Chr. de Vink neemt deel aan den sprint wedstrijd op dezelfde baan. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Afscheid Praeses Pastoor A. J. M. Hoogeveen van zijn gezellen. In vergadering waren bijeen j.l. Woens dag de gezellen alhier, om afscheid te ne men van hun beminden Praeses, Pastoor A. J. M. Hoogeveen. Allereerst, na gebed en Kolpingsgroet, bracht de secretaris, de heer M. Rijnbeek, de notulen van het vorige week gehouden jaarfeest uit. Hierna sprak de Praeses tot zijn gezellen en ook tot den Raad van Bestuur, wien hij dankte voor de krachtige hulp bij het pio nierswerk, dat groote offers heeft gevraagd. De trouw aan Kolping bracht de praeses nog diep in de harten zijner gezellen, tot wien hij voor het laatst sprak. Het afscheid van den Praeses was wer kelijk voor de jongens het afscheid van hun Gezellen-vader. Maar de pastoor bemoedig de hen, dat, al ging hij ver van hen ver wijderd in 't Noordelijke gedeelte van ons land, zij weten mochten, dat daar een Priesterhart klopt, dat nimmer hen en deze dagen vergeten zal. De Pastoor wekte de jongens op, dat zij in de parochie ten voor beeld zullen zijn aan de geheele Katholieke organisatorische beweging. Hun gebed vroeg spr., opdat Gods zegen op dit werk ruste. Met den wensch uit te spreken, dat de Gezellenvereeniging van jaar tot jaar grooter mag worden eindigde Z.eerw. De Senior, de heer J. Hogeboom, dankte den Praeses en riep de Gezellen op den Praeses bij het gebed niet te vergeten. Als zichtbaar bewijs van herinnering overhan digde de Senior aan den Praeses een photo der Gezellen met in hun midden den Pas toor. De Prases was zeer dankbaar voor dit geschenk en hoopte het een plaats in zijn kamer te geven. Tevens verzocht hy de Gezellen eens een bezoek te brengen aan zijn nieuwe parochie, wat door hem op groote prijs zou worden gesteld. Intocht Pastoor Jac. N. Omtzigt. Vrij dagmiddag omstreeks half vier deed Pastoor Jac. N. Omtzigt zijn intrede in de nieuwe parochie alhier. Zijn Eerwaarde, vergezeld van zijn moe der, werd te Alphen afgehaald met een drie tal auto's. Behalve Pastoor Omtzigt en zijn moeder, hadden in deze auto's plaats geno men Pater v. d. Berg en heeren van Kerk en Armbestuur. Het klokgelui deed de parochianen kond van de aankomst van hun nieuwen herder. Aan de driesprong, welke Aarlanderveen met Nieuwkoop verbindt, keerde de stoet terug. Zijneerw. was getroffen door de vlag gen, welke overal waren uitgestoken en niet minder door de begroetingen zijner parochianen. Aan de Pastorie gekomen, nam de pas toor op de stoep plaats. Hier werd hem toe gesproken door den heer Th. Cocx, Kerk bestuurder, die hem in zijn rede de belan gen van de Aarlanderveenschè parochianen naar ziel en lichaam aanbeval. Door de schoolkinderen werd vervolgens een zanghulde gebracht, onder leiding der Eerw. Zusters, en een bloemstuk overhan digd door eenige bruidjes. Na deze huldiging uitte Pastoor Omtzigt zijn dankbaarheid voor deze hartelijke ont vangst en stelde zich voor als herder aan de parochianen en tevens stelde de Pastoor voor zijn Moeder, welke bij hem inwoont. Na een driewerf hoera voor den nieuwen herder ging de Pastoor zijn nieuwe huis binnen. KOUDEKERK. Werkloosheid. Het aantal ingeschreve nen bij het agentschap der Arbeidsbemid deling alhier is sedert de vorige opgave met 9 verminderd en bedraagt thans 33, waar van er 18 gesteund worden ingevolge de steunregeling. Een schaap doodgeslagen. Tijdens het hevig onweder, dat Donderdagavond zich boven onze gemeente en omgeving ontlast te, werd van den veehouder K. R. in de Lagewaard door het hemelvuur een schaap doodelijk getroffen. Gehuwd: Jacob Dorrepaal, 30 j. en Christina Kwakernaak, 23 j. Hendrik Merbis, 27 j. en Geertje Groen, 24 j. Overleden: Willem van Varik, 83 j. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. Heb Je den slager een standje gegeven tooi dat bedorven vleesch? Dai ging moeilik vandaag manheer, ik ga vanavond met hem naar de bioscoop. (Je Suis Paurtout) Een goed idee van Muller. Hü laat alleen klinken op de ongeëven aarde schoonheid van de gastvrouw en nu drinkm alle dames maar één glas. (Lustige B Hitter) Een pakje als ijlgoed alstublieft, hel kan zelf naar de bagageloods loopen. (Candide), De vredesboom, de vredesboom, die wordt hoe langer hoe,.^... beroerder van de vredelie vende belangstelling. (Le Rire) Dat we verdwaald zijn, is niets. Maar 'k lach me een kriek als ik aan 't gezicht van m'n chef denk, die me Maandagochtend half 9 op bureau verwacht. (Happy Mag.) Zon die meneer nu werkelijk geen kans zien, die juffrouw eens fün te raken, mama? (Je Suis Partout). Wat doet je zoon te genwoordig voor de kost? Geen idee van. Wèl weet ik, dat het verbo den is. (Ballyho). Ik lees daar een vreeselijk mon ster sprong naar bin nen, half wolf, half mensch 'k Weet het al, een deurwaarder van de belastingen. (Judge) Zeg Mimi, hadden we eigenlijk niet veel voordeeliger ineens een kraanwagen kunnen koopen? -(Ric Rac) 299. En daar kwam Jan als een Koning aan, tot midden op de markt. De groote witte olifant hief verbaasd de snuit om hoog en trompetterde een liedje. En Jan nam zijn harmonica en zwaaide met zijn hoed. 300. En allen tesamen juichten en spron gen. De menschen haalden Jan van zijn troon en droegen hem op hun schouders en wisten niet wat ze doen moesten van pleizier. Want Jan Rommelzak was weer terug en nu zou er een heerlijke tijd aan breken.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15