ZATERDAG 5 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Cornelis Johannes, z. van W. van Hameren en P. G. van der Klugt Hendricus Maria, z. van J. van Egmond en M. C. Volwater Theodora Anna Cla ra, d. van A. J. Schoo en C. W. van Vel- zen Cornelia Petrus, z. van W. Loos en C. M. de Jong Cornelis Maria, z. van J. P. Hoogenboom en J. M. van der Meer. Ondertrouwd: H. S. Strijk jm. 25 j. en A. J. Borst jd. 23 j. Gehuwd: C. P. van Deimen jm. 26 j. en C. P. van Klink jd. 25 j. J. E. van der Meer jm. 25 j. en M. Th. Hoogenboom jd. 25 j. P. de Raadt jm. 35 j. en J. Los jd. 28 j. C. L. Baak jm. 27 j. en E. J. W. Berbiers jd. 22 j. Gevestigd: J. A. Smit en gezin van Vlaardingen J. P. C. Evers van Wasse naar P. H. Verdel van Warmond A. C. P. van der Meer van Leiden P. Lari- velt en gezin van Den Haag D. Bosman van Boxtel C. R. Hillebrand van Voor burg J. Teunisse van Rotterdam J. H. van der Hulst van Voorhout J. M. de Bruyn van Voorhout A. A. van Am sterdam van Amsterdam J. F. G. M. Korver van Boskoop. Vertrokken: M. Los naar Sassen- heim C. J. van Berkel naar Hillegom B. J. Tommassen naar Zevenaar H. I. Rodewijk naar Ooltgensplaat C. I. Rode- wijk naar Ooltgensplaat W. Pulleman naar Voorburg N. H. Horsman naar Woubrugge S. J. Koek naar Zegwaart Th. J. M. Hoekstra naar Leiden A. C. Castelijn naar Ter Aar M. J. Adema naar Leiden M. A. Borst naar Woubrug ge J. Vermeulen naar Nuenen J. de Blanken naar Woubrugge G. M. M. Klein naar Nieuwkoop H. J. de Jong naar Amsterdam G. Olyerhoek naar Haarlemmermeer. HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Dinsdag 8 Mei 1934 nam. 1.45 uur. Agen da: 1. Vaststelling van de notulen der vo rige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoeken om voorschot op de vergoedin gen ex-art. 101 der Lager-Onderwijswet 1920. 4. Verzoek van het Bestuur der Chr. Burgerschool om een vergoeding ex-art. 100 der Lager Onderwijswet 1920 voor een boventallige leerkracht. 5. Verzoek van het Bestuur der R. K. ULO-school om een crediet voor de aanschaffing van school banken. 6. Benoeming van een hoofd van de Openbare school voor ULO. 7. Wijziging van de verordening inzake verplichte aan sluiting aan de Waterleiding. 8. Verlaging van de zekerheidstelling ten behoeve van den Administrateur van Openbare Werken. 9. Wijziging tarieven voor het gebruik van de Zweminrichting. 10. Wijziging gemeen schappelijke regeling Schoolartsendienst Hillegom en omstreken. 11. Wijziging van de verordeningen op de heffing en invor- deningen op de heffing en invordering van leges. 12. Verstrekking van een -suppletoir crediet voor de verbetering der Ambacht straat. 13. Vaststelling Politie-Ambtenaren- Reglement. 14. Mededeelingen. Hierbij komt o.m. aan de orde: a. Benoeming van 2 commissarissen van de N.V. Electriciteits- bedrijf HillegomLisseSassenheim, we gens periodieke aftreding van de heeren B. N. Loerakker en Th. Paaze; b. vaststel ling kohier van de Hondenbelasting, dienst 1934; c. vaststelling rekening van den Schoolartsendienst over 1933; d. Verzoek van den R. K. Volksbond, den Hillegom- schen en den Chr. Besturenbond om een gemeentelijken belastingophaaldienst in te stellen en om maatregelen te nemen, wel ke leiden tot verlaging van de huren der arbeiderswoningen; e. verzoek van de Harddraverij-vereeniging om beschikbaar stelling van de Van den Endelaan voor harddraverijen en een gemeenteterrein voor volks- resp. kinderspelen met verma kelijkheden; f. Brief van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarbij enkele opmerkingen van administratieven aard gemaakt worden over de verordeningen op de heffing en invordering van begrafenis rechten; g. Mededeelingen inzake het adres om steunverleening aan noodlijdende klei ne kweekers; h. op wachtgeld stellen van den lantaarnopsteker bij het gemeente gasbedrijf; i. comptabiliteitsbesluiten. KAAG Personalia. Aan de Rijkstulnbouw- school te Lisse slaagde onze plaatsgenoot C. Groen in 't Woud voor tuinbouw-vak- onderwijzer in bloembollenteelt. NOORDEN Groene Kruis. Donderdagavond werd in café „De Noordsche Plassen" de jaar vergadering gehouden van de afdeeling NieuwkoopNoorden van de Z.H. Ver eeniging „Het Groene Kruis". De gezin nen niet aangesloten bij het Groene Kruis in onze twee dorpen zijn slechts uitzonde ringen, waarom wij het getal aangeslote nen ramen op 600. Aanwezig waren ter vergadering 6 bestuursleden en 4 leden. Het bestuur vond 't niet prettig, wat verklaarbaar is, doch tegen den aan vang dreigde een onweersbui, terwijl men het voor het overige deze opkomst maar als een bewijs van vertrouwen moge be schouwen, een blanco mandaat. Voorzitter was de heer A. Leenhard, secretaris de heer H. A. Otto. Het keurig gestelde jaarverslag van den secretaris vangt aan met de woorden: achter de wol ken schijnt ook de zon en de secretaris ziet dan als wolken in 1933 het bedanken van den zoozeer geachten voorzitter dr. M. Koert, van den ijverigen bode G. van Koert; het slecht binnenkomen van de contribution met een groot nadeelig kas saldo. Een krachtige wind heeft de wolken doen afdrijven, forsche maatregelen van het bestuur heeft de moeilijkheden vrijwel overwonnen. Elke 3 maanden wordt nu de contributie geind, in Nieuwkoop door C. van Houten, in Noorden door H. J. Woelders, wat een zeer goede maatregel is gebleken. Door middel van het in 1933 ge houden tuinfeest kon de geldelijke achter stand worden ingehaald. Het depot van de verplegingsartikelen berust thans in Nieuwkoop bij den heer A. Leenhard en in Noorden bij den heer P. C. Vroonhof. Het ledental was wat gedaald, doch is in 1933 weder flink vooruitgegaan. Het werk van de verpleegster vindt alom groo- te waardeering en het is inderdaad een zware taak, welke zuster Vinck steeds met de grootste opgewektheid en ambitie ver richt dagelijks 'n respectabel aantal kilo meters met haar motorrijwiel door onze uitgestrekte dorpen makend. In 1933 leg den zij 2881 ziekenbezoeken af, ongerekend het wegen van baby's e.d. en daarnaast nog 397 bezoeken aan tb.c. patiënten. In derdaad een schitterende staat van dienst. Wegens vertrek van den heer J. B. Tijs terman is de functie van penningmeester vacant, waarom zij tijdelijk is waargeno men door den voorzitter. De ontvangsten bedroegen in 1933: ƒ4.302.03, waarbij ƒ631.65 van het tuinfeest, ƒ662.54 wegens subsidies, 239.57 wegens contributiën, Emmabloem-collecte ƒ68.14 enz. De uit gaven vorderden wegens salarissen van verpleegster en bodes ƒ1.726.33, tenten en magazijn 328.04 enz. Het eindresultaat is, dat de achteruitgang tot staan is gekomen en zelfs een kleine vooruitgang geconsta teerd kon worden. Vervolgens werden de aftredende be stuursleden P. C. Vroonhof, J. Tersteeg en W. van Wijngaarden bij acclamatie herbe noemd. In de vacture J. B. Tij sterman werd gekozen Ant. Kwakkenbos. Voorts waren de vorige maal benoemd de heeren N. Bodegraven en M. J. H. Bots, die hun benoeming echter niet aangenomen had den, waarom thans in hun plaats gekozen werden de heeren G. van der Neut en A. Leliveld Azn. Tot leden van de controle-commmlssie werden benoemd de heeren P. Maarsse- veen Czn. en P. Pietersen Wzn. Bij de rondvraag werd besproken en be sloten om ook dit jaar weder een tuin feest te organiseeren ten bate van de kas en wel ditmaal in Noorden. Hierna sluiting. OEGSTGEEST Gevestigd: L. Wassenaar en vr., ver tegenwoordiger, de Kempenaerstraat 72 bv. van Leiden H. Schokking en vr., secr. A.M.V.J., Javastraat 2, van Bandoeng J. W. Boshuizen en gez., leeraar gymn., Juffermansstraat 21, van Amsterdam Wed. A. E. Tieleman geb. de Jong en gez. L. de Coll. 4, van Rotterdam L. H. G. v. d. Meer, bakker, de Kempenaerstraat 111, van Zoeterwoude G. H. de Bes, db., Rijnsburgerweg 28, van Noord wijk. D. Privé, db., Oranjelaan 17, van Den Haag Mw. Wed. Prof. Dr. Ch. A. Siegenbeek van Heukelom geb. Lamme, Oranjelaan 17, van Den Haag E. Grüpp, db., Emma- laan 43, van Nw. Amstel W. A. Alke made, Rhijngeesterweg 38, van Amsterdam M. P. Horsthuis, gez. dame, Rhijngstr.weg 38, van Amsterdam M. H. C. Nagel, Nassaulaan 38, van Leiden C. W. S. Na gel, Oranjelaan 38, van Leiden J. Th. v. Aarem en gez., W. Juffermansstraat 50, v. Leiden F. D. de Nie, h. i. h., Fred. H. driklaan 11, van Amsterdam J. J. v. d. Steen en gez., kapper, H. Morschweg 30, van Leiden C. v. d. Linden en gz., Su- matrastraat 16 van Amsterdam KI. v. d. Graaf en gez., W. Spaargarenstraat 48, van Rotterdam H. M. A. Hoogenstraa- ten en vr., Regentesselaan 59, van Leiden. Vertrokken: H. G. Schulien naar Haarlemmermeer F. A. de Mooy naar Den Haag F. M. v. d. Velde naar Lochem J. M. Gerritsen naar Warns- veld M. H. P. Altorf naar Noord wijk A. M. v. d. Lecq naar Wassenaar P. A. Vis naar Leiden A. P. Uni naar Haar lem A. W. H. Mak van Waaij naar Den Haag E. van Putten naar Den Haag H. A. Luitwieler naar Wassenaar N. Breedijk naar Warmond J. M. Breedijk naar Leusden M. J. Bonnet naar Canada S. Swets ge,b. Bonte naar Leiden C. de Graaf naar Amsterdam H. Wittenberg naar Leiden G. Brouwer naar Katwijk. C. J. Sypkens naar Gouda. WASSENAAR. Een zilveren jubilaris. De heer H. van Kuyen, Tuinpad 41, was op 1 Mei 1.1. gedurende 25 jaar in dienstbetrekking bij den heer Th. van den Barselaar, Gang 10. Zoo ooit, dan vooral in dezen tijd, ma ken wij gaarne melding van een dergelijk jubilé, dat zoowel voor den jubilaris als voor den patroon alleszins een geluk- wensch waard is. Moge deze zoo aangena me verstandhouding nog heel veel jaren bestendiging vinden. De viering van het jubilé vindt mor gen (Zondag) plaats, en wij twijfelen er geen oogenblik aan, dat deze dag voor den jubilaris tot een inderdaad onverge telijke zal worden gemaakt. DE ZILK Vreemd bezoek. Een bewoonster uit de St. Jacobstraat alhier hoorde 's avonds gestommel aan haai achterdeur. Wie be schrijft haar verbazing toen zy haar deur openende, een koe zag staan, die uit een weiland bleek ontvlucht te zijn, dat op flinken afstand van haar woning is ge legen. Geweldig! Meldden wij eenigen tyd geleden, dat bij den heer Th. v. d. Wiel alhier een varken te zien was van 1000 pond, thans weegt het beest niet minder dan 1100 pond, hetgeen als een unicum beschouwd kan worden. Het beest mag zich in een steeds toenemende belangstel ling verheugen. Het is 2 meter lang en bijna 1.25 m. hoog. ROELOFARENDSVEEN. Coop. Boerenleenbank. Gisteravond had in de St. Pancratiuszaal alhier de jaar vergadering plaats van de Coöp. Boeren leenbank. De voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer W. van der Zwet, heette de talrijke aanwezigen van harte welkom, sprak zijn verheugenis uit over de groote opkomst en spoort de leden aan de agenda vlug en zakelijk af te doen. Tot secreta ris werd aangewezen de heer S. Bakker, adj.-kassier en tot leden van het stembu reau de heeren N. Bakker, C. Koek en C. van der Wereld. De notulen worden hier na gelezen en onveranderd vastgesteld. Uit de rekening en balans, door de kassier op gemaakt blijkt, dat de stand van de Bank in 1933 gunstiger was dan in 1932. De schuld bij de Bank was met ƒ1091.28 ver minderd en de winst bedroeg ƒ2877.01, welke bij de Reserve zal worden gevoegd. Gelukkig valt er eenige voor uitgang waar te nemen, hetgeen bleek uit de inkomsten van de eerste vier maanden in 1934 met die van 1933. De omzet is toe genomen met 135.000.De totale omzet zonder inbegrip van begin-saldi bedroeg 636.696.85. Het aantal boeknummers was 863 hooger dan ten vorige jare. Hierna volgde het rapport van den Raad van Toezicht, uitgebracht bij monde van den heer Huigsloot. Dit rapport getuigde van het moeilijke werk van dezen Raad. De heeren G. van der Meer en B. van der Meer werden met algemeene stemmen herkozen als bestuurslid en als lid van den Raad van Toezicht en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde ver trouwen de benoeming weder aan. De hee ren J. Loos en E. Koek werden weder als plaatsvervangers benoemd. Aan het eind van de vergadering geko men dankte de voorzitter allereerst de le den voor de vlugge afwerking van de agenda en richt hierna een ernstig woord tot de leden om de Bank voor zooveel in hun vermogen ligt hoog te houden en daad werkelijk te steunen. Hij hoopt, dat de crisis thans haar hoogtepunt heeft bereikt en spoort de leden aan hun verplichtingen jegens de Bank na te komen en hun in komsten van de veilingen over de Bank te laten loopen. Vervolgens richt hij een woord van lof tot den kassier, den heer Bakker, die als gouden bruidegom ter ver gadering aanwezig is. Niettegenstaande zijn hoogen leeftijd weet hij de Bank steeds in goede banen te leiden. Hij prijst hem om zijn stipte eerlijkheid en trouw en spreekt daarbij den wensch uit, dat hij nog vele ja ren, gesteund door zijn zoon zijn taak zal mogen vervullen. Met een krachtig applaus stemde de vergadering met het gesprokene in, waarna de vergadering op de gebruike lijke wijze werd gesloten. SASSENHEIM. E.HJB.O. Gisteravond hield bovenge noemde vereeniging een vergadering in een der zalen van het K.S.A.-gebouw. De opening geschiedde door dr. Zijerveld, die de aanwezigen welkom heette en me moreerde, hetgeen reeds in de algeloopen periode is gedaan door de cursisten. Reeds 2 jaar werd een cursus gevolgd door 20 per sonen, waarvan er nog 17 over zijn. Spre ker gaf een overzicht van hetgeen reeds is bereikt in dezen cursus, waarvan het prac- tische gedeelte is verzorgd door den heer Ritze en het overige door spr. zelf. Uit het overzicht bleek, dat het studie materiaal niet alleen bestaat in het vlug- tig doorlezen van het boekje. Spr. besloot met den wensch, dat de verhouding altijd zoo blijven moge als zij tot nog toe is ge weest. Het doel dezer vergadering is hoofdzake lijk te komen tot oprichting van een E.H.- Brigade. Als eerste agendapunt werd door den voorloopigen secretaris, den heer Van Zelm, de notulen der oprichtingsvergade ring voorgelezen, welke met eenige aan vulling werden goedgekeurd. Vervolgens werd de uitslag bekend gemaakt van het tweede examen, waarbij geslaagd zijn: M. J. Beelen, Th. Juffermans, P. Kooi, Th. de Zwart, Th. Franken, A. v. d. Geest, E. v. Hoekelen, A. v. d. Zwaan, J. Arkeveld, F. Homan, P. v. d. Nouland, C. Immerseel, F. W. v. d. Zelm en G. Scheltinga. Dr. Zijerveld feliciteerde de geslaagden met htm prestatie, waarvan aanteekening zal worden gemaakt voor het verkrijgen van het diploma. De derde en laatste cur sus zal waarschijnlijk in September plaats hebben. Vervolgens komt het kardinale punt aan de orde: oprichting van de E.H.-Brigade. In groote trekken wordt uiteen gezet, waar voor zulk een vereeniging noodig is. Er zijn daarbij diverse materialen noodig, waarvoor de noodige middelen ontbreken. Daarom is het noodig dat behalve leden ook verschil lende bronnen van inkomsten worden ge vonden. Besloten wordt aan te sluiten bij den Alg. Ned. Bond van E.H.B.O., wat zeker eenig voordeel heeft, daar eenig federatief verband verkregen wordt met andere ver- eenigingen. Dat dit ook noodig is, bleek uit de finantieele opzet van de vereeniging, welke met een nadeelig saldo sluit. Eenpa rig werd daarom besloten om een E.H.B.O. op te richten. Hierna werden de concept-statuten en huishoudelijk reglement voorgelezen en ln hun geheel goedgekeurd. Voorts werd een bestuur van 5 leden gekozen, bestaande uit de heeren Ritze, F. v. Zelm, J. Nouland, P. Kooi en C. Immerseel, iraet als voorzitter de heer Ritze. Dr. Zijerveld installeerde en fe liciteerde allen met hun benoeming. De heer Ritze dankte voor het vertrouwen en hoopt dit vertrouwen waardig te worden. Spr. bracht dank aan dr. Zijerveld voor de prettige samenwerking ondervonden en re kent op zijn steun in de toekomst. Vervolgens komt aan de orde de rond vraag, waarbij over verschillende vereeni- gingszaken van gedachte werd gewisseld. Vastgesteld werd, dat eens per maand een verplichte oefening wordt gehouden. Voor uitbreiding van het verband-materiaal werd een kleine collecte gehouden, welke op bracht 4.25. Hierna sluiting. VOORHOUT. Nieuwe SchooL Door Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie is aan B. en W. dezer gemeente be richt gezonden, dat zij zonder verdere bij zondere op- of aanmerkingen accoord ver klaarden met de overname van de oude R. K. Jongensschool en de verkoop van een stuk grond en de bouw van een nieu we R. K. Jongensschool, zoodat het wel niet al te langen tijd zal duren, of de nieuwe school zal worden aanbesteed. Te zijner tijd komen we op de nieuwbouw nog wel terug. Naar aanleiding hiervan zij nog mede gedeeld, dat door B. en W. tevens stappen zijn gedaan en ter goedkeuring aan den heer Inspecteur voor de werkverschaffing is voorgedragen het afbreken van het schoolhuis en de oude R. K. Jongens school waarop nog geen goedkeurend ant woord werd ontvangen. Gemeente-personeel. Tot ambtenaar ter Secretarie dezer gemeente is benoemd, de heer G. A. Thien, tot dusverre klerk ter secretarie der gemeente Amersfoort. Zooals bekend is deze persoon tevens be last met de administratie van de water leiding. De heer G. A. Thien is circa 8 jaren als klerk ter Secretarie werkzaam geweest, en is een zoon van den wethouder van financiën te Amersfoort. Hij heeft inmiddels zijn benoeming aan genomen. Drankwetvergunning. Naar verluidt is door den heer H./F. Heuzen afstand ge daan van zyn vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein, zoodat thans Café „Boerhaave", dat vanaf de her opening zich met een Verlof A, voor zwak alcoholischen drank, moest tevreden stel len, wederom in het bezit zal komen van een Volledige Vergunning, voor den ver koop ook van sterken drank. „Herman Boerhaave". De woning bouwvereniging „Herman Boerhaave" hield alhier haar algemeene jaarvergade ring in de zaal van het Parochiehuis. De vergadering werd goed bezocht. De voorzitter, de heer de Bekker, open de deze bijeenkomst met een woord van hartelijk welkom tot het College van Bur gemeester en Wethouders dezer gemeente en met een woord van dank voor de me dewerking en waardeering van die zijde ondervonden. Onze bedrijfspolitiek, aldus spr., was er op gericht, zoo lang mogelijk te kunnen beantwoorden aan het doel waartoe onze vereeniging is opgericht, n.l. „de bevordering der volksgezondheid". De gezondheid, zoo vervolgt spr., is ons lief, maar deze wordt niet gediend, als de ge zondheid der vereeniging schokken onder gaat. Zoo zijn we dan een jaar doorgewor steld, doch onze leiding hebben we be houden. We hebben veel stuurmanskracht aan den dag moeten leggen. Het zal zaak blijven op de kleintjes te letten. We zullen onze huurders niet meer die tegemoetko mende houding kunnen verzekeren, als waaraan zij in tijden van hoogconjunctuur gewend waren. We zullen krachtdadiger moeten aandringen op prompte en gecon- tioneerde betaling der huur. En komen er dai\ mopperaars, die meenen, dat hunne belangen als huurders veiliger zouden zijn in ander er handen, en het zouden willen aansturen op een débacle, hen zy ter overweging toegevoegd, dat er nog iets meer bestaat dan onbegrepen eigenbelang. De notulen werden hierna voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Het jaarverslag laat o.m. zien, dat er 5 bestuurs- en 1 algemeene vergadering is gehouden. De voorzitter brengt dank aan den administrateur, den heer Ir. J. G. Heijmeijer, voor de keurige verzorging van zijn jaarverslag, en merkt op, dat niettegenstaande alle moeilijkheden, te vredenheid is geboden. Uit de balans tip pen we even aan, dat het nadeelig saldo over 1932 bedroeg f 119.54 terwijl over 1933 dit nadeelig saldo 936.35 groot is, zoodat op de balans voorkomt f 1.055.89 als nadeelig saldo. Op de verlies en winst rekening zien we o.a. een rentebedrag van 10.980.43, terwijl als verlies staat afge boekt een huurschuld yan 1.581.73. Aan huren is over 1933 ontvangen 14.398.30, terwijl wegens wanbetaling niet kon wor den geind 1.930.20. Bij monde van den heer C. J. van der Laan brengt de verificatie-commissie ver slag uit over de gehouden controle, waar in hij zegt, dat alle bescheiden in orde zijn bevonden met de boeken. Tot verificateurs voor het volgende Jaar worden gekozen de heeren: Alb. Augusti- nus met 9, C. J. van der Laan met 9 en H. G. Warmenhoven met 8 stemmen; allen aanvaardden hun benoeming. Alvorens tot de verkiezing van 2 be stuursleden in de vacature van voorzitter wegens vertrek naar elders, en periodieke aftreding van den secretaris, den heer H. A. Allard, werd ter vergadering medege deeld, dat het bestuur voorstel om voor- loopig niet te voorzien in de vacature van voorzitter, waar de heer Allard bereid ge vonden werd om tijdelijk de voorzitters hamer te hanteeren. Met algemeene stem men verklaarde de vergadering zich hier mede accoord, en werd ook de heer H. A. Allard herkozen als (secretaris) bestuurs lid, die zijne benoeming aanvaardde. Hierna was den Burgemeester het woord verleend, die zich nog niet verontrustte over het nadeelig saldo. De bouwvereeni- ging doet alle mogelijke moeite de zware tijden het hoofd te bieden. Het beleid is in goede handen, waarvoor spr. namens het Gemeentebestuur dank brengt en voegt hieraan toe een woord van erkentelijkheid aan het adres van den scheidenden voor zitter, terwijl spr. aan de bouwvereeni- ging een dergelijken opvolger toewenscht. De voorzitter zou in zijn taak te kort schieten als hij een woord van dank ach terwege liet voor de bemoedigende woor den door den Burgemeester gesproken en verklaart bij deze, dat het Gemeentebe stuur ten allen tijde op het bestuur der bouwvereeniging ook In de toekomst zal kunnen blijven rekenen. Hierna was het woord aan den heer H. G. Warmenhoven, die namens de leden dank bracht aan den scheidenden voorzit ter voor het vele werk voor de vereeni ging gedaan, en wenscht hem en zijn ge zin veel geluk en alle goeds toe in Bra bant. Wethouder Van der Laan onderstreept gaarne de woorden van den heer War menhoven en niet minder die van den burgemeester en ziet met vreugde dat de geeast onder de leden zeer bevredigend is te noemen. Spreker memoreert nog even de protestvergadering in den afgeloopen zomer gehouden, welke vergadering voor de woningbouwvereniging geen ongunsti- gen invloed heeft uitgeoefend. Spr. is in deze optimistisch wanneer hij zegt, dat na deze tijden wellicht spoedig andere, betere tijden zullen aanbreken en adviseert be stuur en leden: „vasthouden, volhouden". Het laatste woord was aan den voorzit ter, die met een toepasselijke speech den sprekers dank brengt voor het gesprokene, terwijl hij zijn mede-bestuursleden op het hart drukt: schenk mijn opvolger het ver trouwen, waarmede gij mij in zoo ruime mate bedeeld hebt. Hierna sluiting. Sportvereeniging „Foreholte". Al ruim 1 yt jaar bestaat hier ter plaatse een R. K. Sportvereeniging. In den zomer van 1932 kwamen hier elf jongens bijeen en richtten een z.g. tourvoetbalelftal op, „V.S. V.", voluit Voorhoutsche-Sport-Vereeni- ging genaamd. Tegen naburige clubs wer den eenige wedstrijden gespeeld, maar steeds elders en nooit gastheer te kunnen zijn, was een grief. Over een terrein be schikte men niet, er was in Voorhout geen medewerking, te weinig sportliefde. Dan tenslotte, maar ver buiten de gemeente, aan den Rijnsburgerweg waar men als 't ware van de sportwereld is afgesloten toch een sportterrein in Voorhout. 25 Augustus 1932 kwam de beslissende datum, waarop de R. K. Sportvereeniging „Fore holte" het levenslicht zag. Hard werd ge werkt om ook nu de vereeniging in stand te houden. Donateurs steunden wel de zaak, maar ze waren te weinig in getal. De be oefenaars van de R. K. Sport bekroop tel kens de gedachte, dat hun geliefde vereeni ging spoedig zou afsterven, zooals met voorgaande S.B.C., V.F.C. en Voorhout het geval was geweest. Zoo voortlevend tracht ten de leden door goede prestaties de sym pathie van de gemeentenaren te winnen. De kampioenschappen van 19321933, resp. Foreholte I en II, brachten opleving. Maar nog steeds verkreeg de vereeniging niet de positie, die zij verdiende. In Octo ber 1933 voelden zich tot het bestuur aan getrokken de heeren J. P. Vester, voorzit ter, P. L. v. d. Hulst en J. Nijssen. Direct overzag men de nooden van „Foreholte". Een nieuw terrein moest er komen, wat meer by 't centrum van Voorhout. Ook werd gedacht aan een financieele basis waarop „Foreholte" zou kunnen blijven bestaan. Wat het terrein betreft, herschiepen de werklooze leden van „Foreholte" een on effen weide in een keurig sportveld aan de Mgr. Broerestraat, dezen afgeloopen winter. Het financieele gedeelte der vereeniging nam in eenige maanden snelle afmetingen aan. Een nieuw ingevoerd donateurssys teem van 10 cent per week per lid, telt momenteel 120 leden. De officieele opening van dit terrein door den Edelachtbaren heer G. Bulten en de inzegening door Foreholte's Geestelyke Adviseur zal op 6 Mei a.s. geschieden, de medewerking van de Harmonie „St. Ce cilia" e.a. bewyst, dat de sportliefde gaat komen in Voorhout. Bedenk wel, dat dit een R. K. Jeugd organisatie Is. Dus allen 6 Mei naar de Mgr. Broerestraat. WARMOND Vernuftige pimpelmees. In de kwee- kery van den heer A. C. de Vogel alhier heeft een pimpelmeesje zyn nestje ge bouwd in de tuit van een fluitketel, die opgehangen was in een boom. Dit nestje is onbereikbaar voor eventueele indrin gers, zoodat toch zeer zeker op vernuftige wijze een plaatsje tot nestelen is uitge kozen. Vergunning. Door B. en W. Is aan den heer G. Spierings alhier vergunning ver leend tot het bouwen van een werkplaats achter zyn woning. Omgeslagen. Tengevolge van een aan varing is een wherry, waarin een heer en ee,n dame waren gezeten, omgeslagen. Daar vanuit een motorboot direct hulp werd verleend werd erger voorkomen en kwamen de Inzittenden met den schrik en een nat pak vry. ONDERWIJS K.S.A.-examen Bij de jongste gehouden examens ter verkrijging van het diploma, ingesteld door het Centraal Bureau der K.S.A. te Leiden, slaagden: voor Staathuishoudkunde: G. B. van Leeuwen te Reeuwyk; Ed. v. Mierlo te Nymegen; P. Joosten te Swartbroek; R. Renckens te Heerlen; A. E. Ogg, H. L. Crouzen, J. S. v. d. Kragt, H. A. Bertram, L. C. Hollewyn, W. Cloot, J. Huynen, G. Frijns, P. Jansen, G. Hermans, H. Gerardu, H. Neyst, P. Feyt, allen te Maastricht; voor Sociologie: mej. C. S. Groos te '9 Hage; J. de Boer te Wonseradeel; H. Het- tinga te Aum; F. Krameh te Hennaardera- deel; J. Zeinstra te Wonseradeel; Assueries Terwisscha v. Scheltinga te Wijmbritsera- deel; Jarig Hettinga te Wonseradeel en R. v. d. Heide te Joure; voor Staatsinrichting: A. Lom- mers te Scheveningen; W. v. Valkenburg te Tegelen; F. v. d. Hogen te Eysden; R. Renckens te Heerlen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10