ZOMERSTOFFEN I stoomvaArtberichten uit de radiowereld faillissementen het genootschap van den octopus. VRIJDAG 4 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 15 INVOER VAN TUINBOUWPRODUCTEN IN ENGELAND. Vragen in het Lagerhuis. Reuter meldt uit Londen: In het Lager huis is gisteren aan de regeering ge vraagd, of zij cijfers kon verstrekken, waaruit een toeneming van de werkgele genheid, dank zij de bescherming door de wet op den invoer van tuinbouwproduc ten, blijkt. Voorts werd gevraagd of de regeering van plan was bij de aanstaan de onderhandelingen met het buitenland rekening te houden met den wensch naar blijvende tarieven op den invoer van tuin bouwproducten. Minister Colville antwoordde, dat de ge vraagde gegevens niet beschikbaar zijn, doch dat met het in de tweede vraag aan geroerde punt rekening zal worden gehou den bij de Engelsch-Nederlandsche onder handelingen. Den minister werd daarna, naar aanlei ding van de ernstige ongerustheid onder de telers van fruit, groenten en bloemen, nog een vraag gesteld over de onderhan delingen met Nederland en Frankrijk. Col ville antwoordde, dat hij gedurende de onderhandelingen geen mededeeling kon doen, behalve deze, dat met alles volop rekening zal worden gehouden. KAASCONTROLESTATION ZUID-HOLLAND (VOLVET). Een onderzoek naar de kwaliteit van dag kaas in najaar en winter, in vergelijking met „maals-kaas". Een merk voor boerenkaas? Onder leiding van den voorzitter J. v. d. Koogh heeft het Kaascontrolestation Zuid-Holland voor volvette kaas Woens dag te Rotterdam zijn jaarlijksche alge- meene vergadering gehouden. Vertegenwoordigd waren alle af deelin gen. Aanwezig waren o.a. de directeur van het Rijkszuivelstation te Leiden dr. H. E. Th. van Sillevoldt, de adjunct-rijkszuivel- inspecteur J. J. C. Jurling Beek, de voor zitter en de secretaris van den Bond van kaasproducenten, de heeren A. van Wijnen en J. de Groot Jaczn., de voorzitter en de directeur van het kaascontrolestation te Utrecht, de heeren E. van Woudenberg en ir. C. Schiere en een vertegenwoordiger van de Holl. Mij. van Landbouw, de heer Kleinhout. Medegedeeld werd dat de 'Bond van controlestations, waarbij het K.Z. Volvet is aangesloten, zal deelnemen aan de ko mende tentoonstelling te Amsterdam met denzelfden stand, die in Antwerpen ge- exposeerd is geweest. Goedgekeurd werd het jaarverslag over 1933, opgesteld door den directeur-secre taris dr. H. van Gulik. Het volgende is er aan ontleend: In den loop van 1933 bleken steeds meer de moeilijkheden, welke aan het toezicht in verband met de uitvoering der Crisis- Zuivelwet op de niet bij de kaas- en bo- tercontrole aangesloten bedrijven (wier aantal tot ruim 3000 gegroeid was) ver bonden waren. Met ingang van 1 October 1933 werd daarom voor dit toezicht be dankt, waarna de Crisis-Zuivelcentrale hiervoor een afzonderlijke afdeeling heeft opgericht. In samenwerking met het Utrechtsche station werd een commissie benoemd om een onderzoek in te stellen naar de kwa liteit van dagkaas in het najaar en in den winter in vergelijking met die van „maals- kaas" van eenzelfde bedrijf uit denzelfden tijd. Het onderzoek strekt zich uit tot ong. 80 bedrijven in verschillende streken van Zuid-Holland en Utrecht. De bedoeling der keuring is de praktijk-resultaten na te gaan en dus niet om vast te stellen of het mogelijk is, dagkaas van gelijke of betere kwaliteit tee maken dan maalskaas. De uitslag der keuring, welke geschiedt als de kazen zes weken oud zijn en daar na als zij een ouderdom hebben van vier maanden, is nog niet -bekend. Het ledental nam in 1933 toe van 3081 tot 3202. Terwijl 167 leden bedankten, tra den 288 nieuwe leden toe. Wegens een vetgehalte in de kaas be neden 46 pet. moesten 225 leden geschorst worden (v.j. 150). Van de 58.313 onder zochte monsters kaas had 1.74 pet. (v.j. 1.25 pet.) een vetgehalte lager dan 46 pet. Het gemiddelde vetgehalte over het ge- heele jaar was 49.7 pet. (v. j. 49.9 pet.). In verband met de tijdsomstandigheden werd het entreegeld voor nieuwe leden van 3.50 op 2.per koe gebracht; voor jongboeren (dat zijn die voor hun toetreding nog geen kaas maakten) werd hef entreegeld van 2.op 1.per koe gebracht. Ook de rekening 1933 en de begrooting voor 1934 werden ongewijzigd vastge steld. Tot lid van den Raad van Beroep werd gekozen mr. G. Jannink te 's-Gravenhage, in de vacature wijlen mr. C. F. Zaayer. De heer C. Knigge te Wilnis werd herko zen als lid van dien Raad, mr. dr. K. J. Fr ederiks te 's-Gravenhage als zijn plaats vervanger. De voorzitter gaf een uitvoerige uiteen zetting van wat er'gedaan is om een goed merk voor boerenkaas te verkrijgen. Ten slotte is men tot de overtuiging gekomen, dat dit merk een caseinemerk zal moeten zijn, evenals de rijksmerken. In overleg met het Utrechtsche station is, met mede werking van den directeur der Vereeni- ging Het Kaasmerk te Leiden, een ont- werp-merk verkregen, dat aan de te stel len eischen voldoet. In vorm zoowel als in kleur wijkt dit ontwerp (hetwelk inmid dels gedeponeerd is) sterk af van de rijks- merken. De besturen der beide stations voor vol vette boerenkaas zijn eenparig van oor deel, dat het wenschelijk is, de volvette boerenkaas van een speciaal merk te voor zien. Meermalen wordt thans ook minder waardige kaas als boerenkaas verkocht; door het nieuwe merk zal iedere kooper kunnen controleerenof hem inderdaad boerenkaas geleverd wordt. De kaascon- trolestations zijn de aangewezen lichamen om deze aangelegenheid ten uitvoer te brengen. Het ligt in de bedoeling om het aanbrengen van het „boerenmerk" ver plicht te stellen, althans in die gevallen waarin de besturen het aanbrengen zullen toestaan. Dit houdt in dat, ongeacht de kwaliteit, het nieuwe merk op alle kaas zal moeten worden aangebracht. Echter zal de opzet moeten zijn, dat het merk al leen verschijnt op dat deel der producten, hetwelk in het algemeen de karakteristie ke eigenschappen der volvette boerenkaas vertoont, d.i. de kaas uit het weideseizoen. Het merk zal niet mogen voorkomen op kazen die het rijksmerk niet dragen. De minister van oeconomische zaken heeft op een verzoek der beide stations volvet .om het aanbrengen van een boe renmerk als caseinemerk mogelijk te ma ken (een ministerieele beschikking van 1913 vormt een beletsel voor het aanbren gen van een tweede caseinemerk op de kaas der aangeslotenen) afwijzend be schikt. Hij vreest van een tweede merk verwarring; in het buitenland zal men het aanzien voor een officieel merk. Tegen het aanbrengen van een herkomstmerk als etiket of stempelmerk rijst echter geen bezwaar. Deze afwijzende houding is een streep door de rekening der stations. Het bezwaar van den minister deelen zij niet; het boerenmerk wijkt genoegzaam van het rijksmerk af om verwarring uit te sluiten. Ook vinden de stations het niet in den haak, dat de beschikking van 1913, welke destijds om geheel andere redenen is getroffen, thans wordt gebezigd om een boerenmerk van caseine te weren. De stations hebben de zaak voorgelegd aan de Centrale Landbouworganisaties. Deze hebben besloten ter zake het advies in te winnen van den Algem. Nederl. Zui- velbond (F.N.Z.) en van den Bond van Kaasproducenten. De heer A. van Wijnen, voorzitter van den Bond van kaasproducenten ontwik kelde bezwaren tegen het nieuwe merk. Dat de regeering, zich beroepend op een oude beschikking, zich tegen een tweede caseinemerk op de kaas verzet, noemde hij een kwestie van formeelen aard; die be schikking kan bij goeden wil gewijzigd worden. Van veel meer belang is de vraag: zou met het nieuwe merk inderdaad het belang der volvette boerenkaas gediend zijn? Dit trok spr. ernstig in twijfel. Het rijksmerk is geen kwaliteitsmerk; het ga randeert enkel een bepaald, vetgehalte. Het aanvullende merk, het boerenmerk, zal wel als een kwaliteitsmerk worden beschouwd, maar het evenmin zijn; im mers komt het ook op kaas van inferieure kwaliteit. Spr. erkent dat het practisch ondoenbïk is om het boerenmerk te -e- serveeren voor volvette boerenkaas die werkelijk prima is; het caseinemerk moet bij de bereiding reeds worden aange bracht; verwijdering later, bijv. op grond van keuring (welke keuring op zichzelf reeds tal van moeilijkheden zou schep pen!) is niet mogelijk zonder de kaas te verminken. Maar voor een kwaliteitsmerk dat geenerlei garantie biedt ten .tanzien van de kwaliteit, kan spr. onmogelijk warm loopen. Er valt voor een dergelijk merk ook moeilijk reclame te maken; te genstanders zullen te gemakkelijk kunnen aantoonen, dat het merk heel wat kaas dekt die allesbehalve goed is, en de con sumenten zullen een goede fabrieksvol- vette (en die zijn er tegenwoordig vol doende) prefereeren boven een slechte boerenvolvette, ook al draagt deze het boerenmerk. Een ander punt van belang is of het verstandig is, den godsvrede, die er thans in de kaascontrole heerscht na boeren- en volvette fabriekskaas, thans in gevaar te brengen ter wille van het boerenmerk. Spr. stelt prijs op het behoud van dien vrede en acht althans het boerenmerk dien strijd niet waard. Van de zijde oer fabrikanten van fabrieksvolvette zal men, indien het boerenmerk tot stand kwam, wellicht weer gaan aandringen op het vet- gehaltecijfer 48 in het rijksmerk, of een afzonderlijk merk- verlangen aanduidend dat hun kaas 48 pet. vet garandeert. Zulks zou stellig niet in het belang der boeren volvette zijn, in het buitenland zou door dit alles maar weer verwarring ontstaan. De bond zal zijn standpunt mondeling aan de Centrale organisaties kenbaar ma- De vergadering sprak ten slotte als haar wensch uit dat het hoofdbestuur voortga te trachten, een goed boerenmerk te verkrrgen. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. CHRISTIAAN HUYGENS (thuisr.) vertr. 3 Mei van Algiers. SIMALOER (thuisr.) pass. 2 Mei te Gi braltar. TANIMBAR (uilr.) pass. 1 Mei Gibraltar KON. NED. STOOMB. MIJ. AMAZONE, Burriana naar Rotterdam, pass. 3 Mei voorm. 11.40 uur Lydd. BERENICE arr. 3 Mei van Barcelona te Tarragona. GANYMEDES vertr. 3 Mei van Tanger naar Gibraltar. TITUS arr. 2 Mei van Limni te Phyli. VULCANUS vertr. 3 Mei van Alexandrië naar Jafaf. Het nieuwste Het beste Het mooiste! maar steeds BIJ ONS voor lagere prijzenI Haarl.str. 137 h. Donkersteeg 2-4-6 ^1 Programma's van Zaterdag 5 Mei. Huizen, 1875 M. K.R.O.-Uitzending. 8.00 Morgenconcent. 10.00 Graimofooniplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquiiin. 12.15 Lunchconcert door de K.R.O.-Boys. I.30 Gramofoomplaten. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonplaten, 4.305.30 Afgestaan aan de H.I.R.O. 5.307.00 Afgestaan aan de V.L.R.A. 7.15 Journalistiek Weekoverzicht. 7.40 De K.R.O.-Boys. 8.30 Vaz Daas. 8.35 Voordracht door Marguerite Coupe rus over „Het oude Nederlandsche lied", waarna Gramofoonplaten. 9.05 Het K.R.O.-orkest, afgewisseld te 9.40 door een hoorspel „Zigeuner". 10.15 L. Abor over Napoleons testament. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Vervolg K.R.O.-orkest. II.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 De Notenkrakers. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven. 12.00 Klein VARA-ensemble en Gramo foonplaten. 2.00 Zenderverzongiing. 2.15 De Flierefluiters. 3.00 Causerie. 3.30 Residentie-orkest o.l.v. Dr. P. v. An- rooy, 4.30 Filmpraatje. 4.50 Vervolg orkest concert. 5.40 Literaire causerie. 6.05 „De Wielewaal". 6.30 Gramofoonplaten. 7.00 VRO. 8.00 Herhaling SOS-iberiohten. 8.03 Gramofoonplaten. 8.20 VARA-orkest. 9.00 Toespraak. 9.15 Vervolg orkestconcert. 10.00 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 Vervolg orkestconcert. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Northern Studio Orkest. 12.05 Dansmuziek (Gramofoonplaten). 12.35 Commodore Grand-orkest. 1.35 Gramofoonplaten. 1.55 Verslag Rugby-match „Widnes-Huns- let". 4.05 Gramofoonplaten. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.50 Causerie. 6.05 Welsh intermezzo. 6.25 Causerie. 6.50 Interview. 7.20 Variété-prograimma. 7.40 Reportage uit de Filmstudio'# te El- ©tree. 8.20 Berichten. Causerie. 8.55 Radio-Miilitair-orkest. 9.50 Lezing. 9.5511.20 BBC-Dansoikest. 11.2011.50 Verslag van de Kentucky- Derby te Louisville (Kentucky), (Relais uit Amerika). „R a d i o-P a r i s" 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonplaten. 11.20 Goldy-orkest. 7.20 Populair concert oi.v. Flament. 9.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". I.502.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 C. Rydaht's orkest. 7.20 Finsch programma. 8.35 Omroeporkest. 9.50 Omroeporkest. 10.2011.35 Dansmuziek. Langenberg 456 M. 5.25 Gramofoonplaten. 6.20 Blaasooncert. II.20 Omroeporkest. 12.20 Kwintetconcert. I.20 Gramofoonplaten. 3.20 Weragkamerorkest. 6.20 dito. 7.30—12.20 Vroolijk programma m.m.v. orkest, kwintet en Schrammelkwartet. Rome, 421 M. 8.05 Orkestconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Salonorkest. 4.20 en 5.20 Gramofoonplaten. 5.50 Pianoreoitail. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 „Manon Lescaut", opera van Puc cini. Hierna: Orkestoonoert. 484 M.: 11.20 Salonorkest. 12.30 Gramofoonplaten. 4.25 Dansmuziek. 5.35 Gramofoonplaten. 5.50 Salonorkest. 7.20 „L'ardésienne", opera van Biizet. 9.3011.20 Orkestconcert. D e u t s c h 1 a n d s e n d e r, 1571 M. 7.20 Dansmuziek (Gramofoonpl.). 7.55 Inleiding tot „Manon Lescaut". 8.05 Uit Milaan: Opera „Manon Lescaut", van G. Puccini. In de pauzes: Berichten. 10.05 Weerbericht. 10.20 Opgave ontbreekt. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale 3e Programma. 8.0011.20 Hamlbuirg. II.2013.20 Luxemburg. 13.5016.25 Kalundborg. 16.25—18.00 Brussel (Fr.). 18.00afloop Keulen. 4e Programma. 11.2016.35 Daventry. 16.3517.20 Een der Eng. „National" zenders. 17.2020.05 Londen Reg. 20.0522.20 Deutschl. sender of Rome. 22.20afloop Londen Reg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ACHILLES vertr. 2 Mei van Dairen naar Rotterdam. ALCINOUS arr. 3 Mei van Bremen te Amsterdam. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY arr. 1 Mei van Oran te Barcelona. KON. HOLL. LLOYD. PERNAMBUCO (uitr.) arr. 1 Mei te Porto Alegre. KON PAKETV. MIJ. N. ZEELAND arr. 2 Mei van Batavia te Brisbane. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. (Holland-Australië-Lijn). AAGTEKERK (thuisr.) pass. 3 Mei te Perim. (HollandOost-Azië Lijn). ZUIDERKERK (thuisr.) vertr. 3 Mei van Dairen. Uitgesproken: A. v. d. Heuvel, landbouwer, V i n k e- veen. Cur.: mr. H. J. P. Hemsing, Utrecht. FEUILLETON. Uit het Engelseh van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 27) Sir Gregory ontwoordde niet, maar keek naar den wagen achter hen, die met elke seconde nader kwam. Hij klemde zijn tan den op elkaar en hield de revolver gereed. Hij zou zijn leven duur verkoopen, besloot hij grimmig, want het stond voor hem vast, dat zijn achtervolgers geen genade zouden hebben, als hij in hun handen zou vallen. Zij hadden nu een zijweg bereikt. De ko gels vlogen hun om de ooren, gelukkig zonder hen te raken. Sir Gregory loste een schot, dat blijkbaar doel trof, want ze hoor den een kreet en luide verwenschingen. Een oogenblik later klonk een hevige slag en ze voelden een geweldigen schok. Toen Arden namelijk in een bocht was gekomen, had de bestuurder van de andere auto kans gezien om hen recht in de flank te rij den. Sir Gregory werd door de botsing over de heg geworpen, hij kwam ongedeerd op handen en voeten neer, nog steeds hield hij de revolver in de hand geklemd. Maar voor hij recht wist wat er gebeurde, was Arden, die in de droge sloot aan de kant van den weg terecht gekomen was, over de heg gesprongen en had hem bij den schouder gepakt. Vooruit, laten wij maken, dat wij weg komen! Dit zeggend trok hij Sir Gregory overeind en nam hem mee langs de hooge heg, die hun dekking gaf. Hijgend en blazend, bijna niet tot loo pen in staat liet Sir Gregory zich leiden. Zij zullen ons te paken krijgen, kerm de hij. Neen, zeker niet, antwoordde Arden vastbesloten. Ga in die greppel liggen.. Zoo raken zij het spoor kwijt. Hij trok Sir Gregory in êen greppel en verborgen door braamstruiken, zagen zij vaag hoe in het halfduister donkere gestal ten haastig over den weg heen liepen. Een bleeke maan was te voorschijn gekomen van achter de wolken, de mist was door den hevigen wind geheel verdreven, zoo dat het uitzicht nu volkomen helder was. De achtervolgers meenden blijkbaar, dat de vluchtelingen zich in de heg aan de andere zijde van den weg verscholen had den. Zij verspreidden zich over het veld, terwijl zij elkander voortdurend in een vreemde tar.l toeschreeuwden. Toen Ar den zag dat de mannen zich in het veld ver spreid hadden, veronderstelde hij, dat zij de auto zonder bewaking hadden achterge laten en snel besloot hij om terug te kee- ren. Hebt u nog patronen in uw revolver? vroeg hij aan Sir Gregory. Ja, eh dat geloof ik wel. Dan moeten wij zien op den weg te komen en de auto terug te krijgen. Die is natuurlijk in elkaar gereden, mompelde Sir Gregory, terwijl zij door een opening in de heg kropen en zoo op den weg kwamen, verborgen voor het oog van hun vervolgers. Waarschijnlijk wel, zei Arden, terwijl hij Sir Gregory bij den arm voorttrok. Die van mij in ieder geval, maar het is mogelijk, dat aan hun auto niets man keert. Vooruit Sir Gregory. Wij hebben geen tijd te verliezen. Geef mij de revol ver. Hij nam het wapen haastig van Sir Gre gory over en den millionair half voorttrek kend, half ondersteunend, slaagde hij er ten slotte in om de plaats van botsing te bereiken. Tot hun schrik merkten zij dat de chauf feur bezig was om den motor te onderzoe ken. Arden knarsetande van woede toen hij zag, dat zijn auto aan den kant van den weg omgeslagen was. Zij verscholen zich voorzichtig achter een dikken boom en wachtten ademloos. In de verte hoorden zij het gescheeuw van de mannen, die hen nog steeds zochten nu in het veld waar zij zich eerst verbor gen hadden. Na eenigen tijd stapte de chauffeur in de auto en zette den motor aan. Er scheen niets beschadigd te zijn, want de wagen reed langzaam langs hen heen en stopte op eenigen afstand. De chauffeur stapte weer uit en op hetzelfde oogenblik loste Arden een goed-gericht schot. De man viel met een kreet van pijn neer. Ik heb zijn been gebroken, riep Ar den, terwijl hij naar de auto rende, er in sprong en achter .het stuur ging zitten. Ten minste met die bedoeling heb ik op hem geschoten. Stap in, Sir Gregory, gauw! Hier is mijn revolver. Als de man probeert om op te staan, schiet dan onmiddellijk! Maar de gewonde deed geen poging om overeind te komen, hij bleef schreeuwend en kermend in den modder liggen. Zijn geschreeuw en het schot uit Ar- den's revolver waarschuwden de anderen dat er onraad was en toen Horn zoo vlug hij kon in de auto stapte, hoorden zij het gekraak van takken en daarop de haasti ge voetstappen van de mannen, die op den weg teruggekomen waren. Hoera, wij zijn gered! schreeuwde Arden, toen de auto in razende vaart weg- suisde. Gelukkig hijgde Sir Gregory en toen viel hij uitgeput van angst en vermoeid heid bewusteloos achterover. Arden gun de zich den tijd niet om veel acht op hem te slaan. Het was op het oogenblik zaak om zoo snel mogelijk weg te komen. De boosdoeners renden de auto een eind ach terna, terwijl zij voortdurend vuurden, maar zonder een enkele maal te raken. Na eenige minuten vloog de auto een bocht om en Arden verloor zijn vervolgens uit het gezicht. Het was nu helder weer en hij vond zonder veel moeite den weg. Hij was ternauwernood aan den dood ontsnapt, maar in zijn jeugdigen overmoed dacht hij er geen oogenblik aan. Het eenige waar voor plaats was in zijn bewustzijn, was het feit, dat hij Sir Gregory gered had en dat nu niets meer zijn huwelijk met Laura in den weg stond. Hij wilde zien zoo gauw mogelijk op Horn Hall te komen en Laura gerust te stellen. Hij had er geen idee van hoe laat het was en waar hij zich bevond. Maar hij reed op een hoofdweg en zou dus wel in veilige haven belanden! Tegen middernacht kwam hij in Ron- ford aan en het bleek nu dat hij een heel eind had omgereden. D^gr kocht hij wat brandewijn om Sir Gregory weer tot be wustzijn te brengen. Spoedig kwam de mil- lionnair bij en na korten tijd was hij weer in staat overeind te zitten en te spreken. Tijdens het verdere deel van den tocht deed hij het verhaal van wat hem overkomen was en verwonderd vroeg hij Arden hoe Perris toch zijn verblijfplaats ontdekt had. Dat weet ik niet, Sir Gregory, zei Theodore. Perris was er op een of andere manier achter gekomen, dat u ontvoerd was, maar hij wilde mij niet vertellen, w i e hem inlichtingen gegeven had. Ik weet al leen, dat Perris op het goede spoor geko men is door dien geparfumeerden brief, die u ontvangen had. Arden wist meer van de zaak, dan hij losliet, hij vond het verstandiger om Per ris alles te laten vertellen en zelf zoo wei nig mogelijk te zeggen. Sir Gregory was overigens slim genoeg om te begrijpen, dat Theodore geholpen had, met de bedoe ling daardoor Laura's hand te winnen. En deze gedachte onder woorden bren gend, zei Horn: Zooals ik zei, niets staat je huwelijk met Laura in den weg. U hebt uw redding in de eerste plaats aan Perris te danken en aan den man, die hem geholpen heeft, merkte Theodore bescheiden op. Ik zal Perris dan ook niet vergeten, antwoordde Sir Gregory. Hij heeft zich kra nig gedragen. Ik hoop maar, dat hij in vei ligheid is. Dat hoop ik ook Sir Gregory. Ik mag hem graag. Hadden wij hem maar kunnen meenemen! Wij hebben moeite genoeg gehad om voor ons zelf te zorgen, bromde Horn, Wat is er eigenlijk met hem gebeurd? Ik heb hem het laatst.gezien, toen hij met dien ander in den mist verdween. Wie is die ander toch, waar je het over hebt? (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15