DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN ITALIË R.K. LANOBOUWWINTERSCHOQL VRIJDAG 4 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 14 Nederland, bij de sterkste acht geplaatst, loot tegen Zwitserland Gisteren vond te Home de loting plaats voor de achtste finales der wereldkam pioenschappen, welke wedstrijd op Zon dag 27 Mei as. in diverse steden van Italië zullen worden gespeeld. Er vindt nog één voorwedstrijd plaats, n.L die tusschen de Vereenigde Staten en Mexico, welke op 24 Mei te Home wordt gehouden. De loting der achtste finales had het vol gende resultaat: Florence: ItaliëWinnaar Vereenigde StatenMexico. Triëst: Tjecho-SlowakijeRoemenië. Napels: HongarijeEgypte. Genua: ArgentiniëZweden. Rome: BraziliëSpanje. Milaan: NederlandZwitserland. Turijn: OostenrijkFrankrijk. Bologna: DuitschlandBelgië. Uit deze loting blijkt duidelijk, dat Ne derland is ingedeeld bij de acht sterkste landen. De loting tegen Zwitserland mag voor ons elftal niet ongunstig genoemd worden. Ook het feit, dat de wedstrijd te Milaan wordt gespeeld, is voor beide lan den gunstig in verband met de reisgelegen heid. HET SCHEMA DER WEDSTRIJDEN. Nadat in Hotel des Ambassadeurs te Rome de loting van de achtste finales had plaats gevonden, werd het schema samen gesteld, volgens hetwelk de wereldkam pioenschappen zullen worden verwerkt. De juiste volgorde der achtste finale is: 1. DuitschlandBelgië (Bologna). 2. ArgentiniëZweden (Genua). 3. Neder landZwitserland (Milaan). 4. Tsjecho- SlowakijeRoemenië (Triëst). 5. Oosten rijkFrankrijk (Turijn); 6. Hong.Ekypte (Napels). 7. BraziliëSpanje (Rome). 8. ItaliëWinnaar ver. Staten-Mexico (Flo rence). De kwartfinales zijn dan de volgende: Eerste kwartfinale: winnaar wedstrijd DuitschandBelgië-kinnaar wedstrijd Ar gentiniëZweden. Tweede kwartfinale: winnaar wedstrijd NederlandZwitserland-winnaar wedstrijd Tsjecho-SlowakijeRoemenië. Derde kwartfinale: winnaar wedstrijd OostenrijkFr ankrijk-winnaar wedstrijd HongarijeEgypte. Vierde kwartfinale: winnaar wedstrijd BraziliëSpan je-winnaar wedstrijd Italië Vereenigde Staten of Mexico. De winnaars der eerste en tweede kwart finale spelen tegen elkaar in de eerste halt ve finale. De winnaars der derde en vierde kwart finale spelen tegen elkaar in .de tweede halve finale. De winnaar van de eerste halve finale komt tegen de winnaar van de tweede hal ve finale uit voor den eindstrijd op Zon dag 10 Juni te Rome. De verliezer van de eerste halve finale komt tegen de verliezer van de tweede hal ve finale uit voor de derde en vierde plaats op Donderdag 7 Juni te Florence. De kwartfinales worden op Donderdag 31 Mei gespeeld in de plaatsen Milaan, Bo logna, Napels en Turijn. De halve finales worden op Zondag 3 Juni gespeeld te Milaan en Rome. Uit het bovenstaande volgt, dat, indien Nederland er in mocht slagen van Zwitserland te winnen, ons land vrij zeker in de kwart finale tegen Tsjecho-Slowakije zou uitko men. Roemenië zal tegen dit laatste land wel verliezen. TOT HOEVER ZAL NEDERLAND HET BRENGEN? Eindstrijd OostenrijkItalië uitgesloten! Indien men de loting wat nader bekijkt speelt Nederland dus in de z.g. bovenste helft, terwijl landen als Oostenrijk, Hon garije en Italië in de benedenste helft zijn gekomen. Een voorspelling hoe ver Nederland het zal kunnen brengen is uit den aard der zaak heel moeilijk te doen. De kracht van landen als Duitschland, België, Zwitser land en Tjsecho-Slowakije kent men wel, afgaande dan natuurlek op de resultaten in diverse landenwedstrijden in den laat- sten tijd bereikt. Maar wat te zeggen van het Argentijnsche team? Indien Argentinië nog een dergelijke team? Indien Argentinië brengen als b.v. in 1928 te Amsterdam, dan zou er geen twijfel aan zijn, of dit land zou in de bovenste helft de demifinale be reiken. Maar volgens de nog al verwarrende be richten van overzee moet het daar in Ar gentinië niet zoo vlotten. Dezer dagen zijn 19 Argentijnen naar Europa vertrokken. Wellicht dat in een of ander land nog een oefenwedstrijd zal worden gespeeld. Aan de hand daarvan zou de kracht van het land wat nauwkeuriger kunnen worden vastgesteld. In ieder geval echter rekenen wij op een zege van Argentinië op Zweden. Duitschland zal waarschijnlijk wel van België winnen en Tsjecho-Slowakije ach ten wij volkomen in staat het Roemeensche elftal er onder te houden. Mocht Nederland van Zwitserland win nen en dat staat voor ons nog geenszins vast! dan zouden wij in de bovenste helft dus de volgende kwartfinale krijgen: Duitschland—-Argentinië en Nederland— Tsjecho-Slowakije. Wij achten ons land geenszins kansloos tegen Oostenrijk, welke slechts met 10 deelen, de bijzondere omstandigheden, de temperatuur, het klimaat enz. wel een har tig woordje meespreken. TsjechcnSlowa- kije heeft als Midden-Europeesch land op dit gebied meer ervaring dan ons landje. De kans is er dus, dat we Nederland in den halven eindstrijd zouden zien spe len, en wel tegen Duitschland of Argen tinië. En dan? Heeft Nederland niet altijd tegen schijn baar onoverwinnelijke teams niet altijd het beste voetbalbeentje voorgezet? Men denke aan Parijs tegen Uruguay, men denke aan Amsterdam tegen Uruguay, men denke aan den wedstrijd te Amsterdam tegen Oostenrijk, wleke slechts met 10 werd verloren. En als men de laatste over winningen van het Oranje-team weer voor den geest haalt, dan behoort niets tot de onmogelijkheden. Alleen al het feit, dat men Nederland tot de acht sterkste landen rekent duidt toch wel op kracht. Favoriet is Nederland in geenen deele, maar als een zeer gevaarlijke outsider, die voor elke denkbare verrassing kan zorgen, beschouwt men Nederland toch wel. En wat de onder ste helft betreft, deze lijkt ons zwaarder dan de bovenste. Oostenrijk wint te Turijn natuurlijk van Frankrijk, terwijl Hongarije weinig moeite zal hebben met Egypte. BraziliëSpanje is een volkomen open strijd, omdat men de kracht der Brazilianen momenteel niet kent, evenmin als die der Argentijnen. En Italië zal, neen moet wel winnen van de Vereenigde Staten, waarbij wij Mexico als verliezer van den voorwedstrijd beschou wen. Op deze veronderstellingen voortbou wend zouden er dus de twee kwartfinales OostenrijkHongarije en Brazilië of Span je tegen Italië komen. Vrij zeker zal de halve finale wel gaan tusschen Oostenrijk en Italië, een strijd, die men zoo gaarne tot het laatst had bewaard. De twee fina listen te Rome zijn dus met geen moge lijkheid te bepalen, doch onze keus zou gaan tusschen Italië, Oostenrijk, Argen tinië en Nederland. Maar voetbal is voetbal, verrassingen zullen er ook wel in dit tournooi voorko men. En nogmaals, wij gelooven, dat de bijzondere omstandigheden waaronder dit maal gespeeld zal moeten worden, voor ve le landen, en wij noemen hier Zweden, Bel gië, Nederland, misschien wel eens een heel groote handicap zouden kunnen vormen. DE ONTMOETINGEN TUSSCHEN NEDERLAND EN ZWITSERLAND. Sinds 1920 dateeren de wedstrijden tus schen Nederland en Zwitserland, de twee landen die thans voor de wereldkampioen schappen tegen elkaar te Milaan zullen uit komen. Wel toevallig is het, dat de keus der re gelingscommissie te Rome voor de achtste der sterkere landen ging tusschen deze twee en dat zij nu tegenover elkaar zul len komen. Nederland heeft dus de zware taak de voetbal-wereld te overtuigen, dat het haar plaats boven Zwitserland verdient. Met steeds wisselend succes werden de wedstrijden tegen Zwitserland gespeeld. In het verre Zuiden verloren de Hollanders, in het Noorden de Zwitsers, behalve in den laatsten wedstrijd in Amsterdam, want Oranje verloor op 22 Januari 1933 met 20. De omstandigheden waren toen echter zeer ongunstig. Het vroor hard en overal in den lande werd geschaatst, zoodat men op een hard bevroren terrein moest spelen. Van het huidige Nederlandsche elftal speel den toen vijf spelers mee, n.l. Weber, van Run, Pellikaan, Anderiessen en van Heel. Dit was de eerste Zwitsersche overwin ning op Nederlandsche bodem en de tiende ontmoeting tusschen beide landen. Van de tien tusschen beide landen gespeelde wed strijden werden er dus door Nederland vier gewonnen en door Zwitserland zes, zooals uit den volgenden stand blijkt: Zwitserland 10 6 0 4 2420 12 Nederland 10 4 0 6 20—24 8 VOETBAL WANDELSPORT OFFICIEELE K. N. G. V.-MARSCH. Het Bestuur en de Techn. Commissie van den Turnkring Leiden en Omstreken be richt, dat zij zich voorstellen te organisee- ren de 9e officieele K. N. G. V.-marsch. Het wordt de eerste officieele K.N.G.V.- marsch te Leiden, welke zal gaan door de zeer mooie bloembollenstreken van Leiden's omgeving. Gezien het feit, dat in Leiden en Omstr. de Turnsport en andere sporten door de zeer groote activiteit van de turnvereeni- gingen bloeien, hebben wij gemeend, haar werkzaamheden ook te moeten uitbreiden tot de wandelsport. Op organisatorisch gebied heeft de Turn kring een zeer goeden naam en kunt U er derhalve van verzekerd zijn, dat de rege ling van bovengenoemde marsch Uw volle tevredenheid zal wegdragen. De marsch wordt gehouden Zondag 27 Mei a.s. te voorm. 10 uur vanaf Zomerzorg, over het station. De marsch is lang 30 km. en moet binnen 6X uur afgelegd zijn <rust inbegrepen) om in aanmerking te komen voor de beschik baar gestelde officieele K. G. V. medaille. Bovendien zal aan groepen van minstens 15 personen (in groepsverband marchee- rend) een fraaie groepsprijs uitgereikt wor den. Het inschrijfgeld bedraagt voor wande laars f 0.60 zoo zij lid zijn van een bij het K. N. G. V. aangesloten turnvereeniging de vereenigingssecretaris dient dan de in schrijving te verzorgen) en f 0.75 zoo zij niet lid zijn van een aangesloten turnver eeniging. Inschrijvingen moeten cschriftelijk ge schieden tot uiterlijk 19 Mei as. onder ge lijktijdige storting van de verschuldigde inschrijfgelden. De storting van de inschrijfgelden kan geschieden: Per postwissel: ten name van Mevr. Die ben Konings, Witte Singel 13 te Leiden. Per giro: op rekening No. 60154 van Gebrs Dieben, Witte Singel 13, Leiden. Wandelaars uit Den Haag kunnen ook in schrijven en de gelden storten bij Mej. T. Steffelaar, Celebesstraat 2, Den Haag. E. H. B. O. zal tijdens den marsch aan wezig zijn. De startkaarten zijn verkrijgbaar vanaf 9 uur voorm. De inschrijfbiljetten moeten duidelijk vermelden of de inschrijving geldt voor Dame of Heer, volledig naam en adres en bij vereenigingen naam der vereeniging, alsmede naam van de(n) leider (ster). Met uitzondering van politieke groepen staat de inschrijving voor iecjer open, mits 16 jaar zijnde, doch het Bestuur behoudt zich ten alle tijde het recht voor, inschrij vingen te weigeren en kan het personen en/of groepen voor of tijdens den marsch van deelname uitsluiten, zoo het daartoe aanleiding vindt. De marsch wordt verder geheel gehou den onde: de bepalingen en voorschriften, vastgelegd door het K. N, G. V. CRICKET LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: Zaterdagmidda g-b e k e r 3e ron- d e: LFC 2F. Pacta 2. 3.30 uur; Noordwijk 1SLF 2 3.30 uur; Quick B. 1—F. Pacta 1 3.30 uur; L. Boys 1Quick B. 2 3.30 uur. Ie klasse: Rijnsb. B. 1-SLF 1 4.30 uur. 2e kl. A: ARC 2—Terleede 2 3.30 uur; LRC 2—Katwijk 1 5 uur; SCO 2—Rijnsb. B. 2 5 uur. 2e kl. B: SCO 3Noordwijk 2 3.15 uur; 3e kl. A: Quick B. 4—merleede 3 3.30 uur (bijterrein). 3e k 1. B: LRC 4Woubrugge 2 3.15 uur. Adsp.: Rijnsb. B.Katwijk 3 uur; O. ClubjeTerleede 3.30 uur; AlphiaQuick B. (a) 3.30 uur. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN LIBRE. S weering neemt deel. Naar wij vernemen zal bij de a.s. wereld kampioenschappen libre, welke van 24 Mei af te Weenen worden gehouden, Nederland vertegenwoordigd worden door J. Swee- ring van de B. V. Insulinde. GOUDEN JUBILEUM „PHOENIX". Op 30 Maart 1884 werd, naar de „Msb." meldt, op het St. Willibrorduscollege der Paters Jesuieten te Katwijk aan den Rijn opgericht de cricket-club „De Phoenix". 30 Maart van dit jaar bestond deze club dus 50 jaar. Gezien het ongunstige van dezen datum werd besloten de eigenlijke herden king van het 50'-jarig bestaan tot later uit te stellen. Als datum voor deze herdenking is thans gekozen 13 Mei a.s. Het oude Katwijksche college bestaat niet meer. Toen de Paters in 1928 naar het nieu we convict „Huize Katwijk" te Den Haag overgingen, ging „De Phoenix" mee. Dege nen, die in Katwijk zyn geweest, weten, wat „De Phoenix" voor hen heeft beteekend 13 Mei zullen de oud-leden van „De Phoe nix" niet ongemerkt laten voorbijgaan. Dien dag zal een match gespeeld worden tusschen leden en oud-leden, terwijl des avonds een feestvergadering in „Huize Katwijk", Raamweg 47 Den Haag zal plaats hebben, waarop de oud-leden aan het bestuur hun feestgave zullen aanbieden. Uit de oud-leden heeft zich een comité gevormd, waarin hebben zitting genomen de heeren dr. L. C. M. Steger, Den Haag W. C. M. Schoonhoven, Den Haag; G. Hardezeck, Den Haag; W. Kerckhoff, Was senaar en M. Bosch van Drakenstein, te Utrecht. Kaartjes of berichten van instemming kunnen gezonden worden aan den heer W. C. M. Schoonhoven, Willem Lodewijklaan 17, Den Haag, waarop nadere bijzonderhe den zullen volgen. ZEILEN NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN 12-VOETS JOLLEN. Zeven inschrijvingen. Naar wij vernemen, hebben zeven zeilers ingeschreven voor de nationale kampioen schappen 12-voets jollen klasse, welke op Zaterdag 9 Juni en Zondag 10 Juni op de wedstrijdbaan van de Koninklijke Zeil- Roei- en Motorsport Vereeniging „De Kaag" worden gehouden. De inschrijving is gesloten en voor deelneming hebben zich opgegeven de heeren B. Maas, Hilversum; J. Maas, Hilversum; E. G. van de Stadt, Zaandam; D. Kagchelland, Rotterdam; J. Barzilay, Rotterdam en P. H. R. Borgerhoff Barzilay, Rotterdam, P. H. R. Borgerhoff Mulder, Oegstgeest en J. H. H. J. de Jong, Hillegersberg. TOERISME DE BLOEIENDE BOOMGAARDEN. De A. N. W. B.-Toeristenbond voor Ne derland meldt: De berichten uit de centra' van vruchten- cultuur spreken nu enkel nog maar over den bloei van de appelboomen, die Zondag a.s. wel op z'n mooist zal zijn. Een bezoek aan de Betuwe is dan zeker nog aan te raden evenals een tocht door de Midden-Beemste, waar vele appelboom gaarden zijn. Voor wie 't zuidelijker zoeken zijn in Zuid-Limburg nog aanbevelenswaardige tochten te maken, want ook daar is de ap- pelbloei thans in volle fleur. Een mooie tocht is v an Sittard over Beek, Meerssen, Maastricht, Valkenburg (Geul dal), Berg, Vilt, Margraten, Banholt, Noor beek, Epen, Mechelen, Gulpen, Heerlen, Hoensbroek, Sittard. Op Zuid-Beveland is ook nog veel moois te zien. In West Friesland is de bollen- en bloe semtij d vrijwel afgeloopen. Appelboom gaarden komen daar weinig voor. SCHAKEN DE STRIJD OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. De twaalfde partij na 75 zetten remise. Gisteravond werd te Stuttgart de twaalf de partij tusschen dr. Aljechin en Bogol- jubow in den strijd om het wereldkam pioenschap, die gisteren afgebroken was in een voor Bogoljubow iets gunstiger positie, voortgezet en beëindigd. Het re sultaat was remise na 75 zetten. De stand is nu: Aljechin 4 gewonnen par tijen, Bogoljubow 1 gewonnen party en 7 remises. Aljechin heeft dus 7y, Bogolju bow 4V2 pnt. De dertiende partij zal Zondag a.s. te Muenchen gespeeld worden. PAARDEN SPORT Jaag jü voor je ge noegen, of voor je beroep. Ik ben bcroepsja- ger, want ik zit ach ter de olifanten aan. Helaas heb ik er nog nooit een ge schoten. (Esquella), DRAVERIJEN TE ROTTERDAM. Het draafseizoen te Rotterdam wordt Zon dag a.s. geopend op het sportterrein „Wou- destein". Voor deze draverijen, zoowel op de lange als op de korte baan zijn 47 dra vers ingeschreven, waaronder de besten, die in ons land zijn. De baan is verbeterd, de bochten zijn glooiend gemaakt en ver breed, evenals de rechte einden. Zij heeft nu een lengte van 880 Meter en is ruim 13 Meter breed. De paarden zullen starten door middel van een gramofoonplaat. BOKSEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP MIDDENGEWICHT. Marcel Thil wint op punten van Gustave Roth en behoudt zijn titel. In het Palais des Sports te Parijs bon den gisterenavond de Franschman Marcel Thil (titelhouder) en de Belg, Gustave Roth (uitdager) den strijd aan tegen elkaar om het wereldkampioenschap in het mid dengewicht. Er bestond voor deze ontmoe ting groote belangstelling en zeer vele Bel gen waren naar de Fransche hoofdstad getogen om de verrichtingen van hun landgenoot gade te slaan. Reeds direct na den aanvang viel in dit gevecht van 15 ronden waar te nemen, dat de Franschman een physieke overwicht op den Belg had. Hij wist alle aanvallen van den Belg goed af te weren en de weinige stooten die hij te incasseeren had waren van geringen aard. In de zesde ronde gelukte het Roth zijn tegenstander op het linkeroog te tref fen, zonder dat echter de Franschman eeni- gen merkbaren hinder daarvan ondervond. Thil vergroote steeds meer zijn puntenvoor- sprong. Reeds in de elfde ronde was Roth zichtbaar vermoeid, hij streed echter des ondanks moedig verder. De Belg kon zich in de laatste ronde slechts met de grootste moeite staande houden. Thil won welverdiend op punten en be hield door deze overwinning tevens zijn titel. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. VOORHOUT. VAKSCHOOL VOOR LANDBOUWERS en VEEHOUDERS Huisvesting bij Eerw. Broeders LAND- EN TUINBOUW REGLEMENT 1934 VARKENSHOUDERIJ. De Minister van Economische Zaken a.i. heeft vastgesteld het „Reglement Varkens houderij 1934", waaraan het volgende wordt ontleend: Het ten hoogste door de leden van elk der Gewestelijke Varkenscentralen tegelij kertijd te houden aantal varkens zwaarder dan 20 K.G. en het aantal hun toe te ken nen merken wordt voor elk dier leden vast gesteld door het Bestuur der Gewestelijke Varkenscentrale, waarvan zij lid zijn, op voorstel van de Plaatselijke Commissie van het district, waaronder zij behooren. Bij het opmaken van het hier bedoelde voorstel gaat de plaatselijke commissie en bij de vorengenoemde vaststelling gaat het bestuur uit: le. voor wat betreft het aantal toe te kennen merken van het aantal fok- zeugen, waarvan bij de in 1932 door de Gewestelijke Varkenscentralen gehouden telling de aanwezigheid is vastgesteld; 2e. voor wat betreft het aantal toe te wijzen varkens zwaarder dan 20 K.G. van het to taal aantal der bij die telling aanwezig gebleken varkens, verminderd met het aantal biggen, niet ouder dan 6 weken; 3e. voor wat betreft het ten hoogste tege lijkertijd te houden aantal fokzeugen van het totaal aantal toegekende merken, ge deeld door 14, waarbij J4 en breuken bo ven V» naar boven, en breuken beneden y, naar beneden worden afgerond, met dien verstande, dat door het bestuur der betrokken Gewestelijke Varkenscentrale, onder goedkeuring van de Nederlandsche Varkenscentrale, kan worden goedgevon den, dat aan degene, die gewoon was meer dere dragende zeugen voor handelsdoelein den te houden, meerdere fokzeugen wor den toegewezen. Voor de gevallen, dat de uitkomsten van de telling 1932 niet aanwezig zijn, of in ver gelijking met soortgelijke bedrijven in het zelfde district gelegen, geen juiste grond slag geacht kunnen worden te zijn, wor den als grondslag voor de toewijzing van varkens de uitkomsten van de in 1930 ge houden telling mede in acht genomen, in dier voege, dat door het bestuur van de betrokken Gewestelijke Varkenscentrale bij de beoordeeling van het voorstel van de plaatselijke commissie mede mag wor den te rade gegaan met de uitkomsten van en de verhoudingen in soortgelijke bedrij ven, in hetzelfde district of in soortgelijke districten gelegen. Het bestuur der Nederlandsche Varkens centrale stelt onder goedkeuring van den Minister de regelen vast, overeenkomstig welke de besturen der Gewestelijke Var kenscentralen de beperking van de var kensfokkerij en -houderij bij eiken var kenshouder dienen te regelen. Grootere varkensstapels worden naar verhouding meer beperkt dan kleinere. Varkensstapels van landbouwbedrijven, waarvan de varkenshouderij een onmisken baar onderdeel vormt, worden naar ver houding niet zoo zwaar beperkt als var kensstapels van bedrijven, waarin de var kenshouderij geheel als nevenbedrijf wordt uitgeoefend. Ten behoeve van het behoud van waar devol fokmateriaal gelden de volgende be palingen: Voor toekenning van meer merken ko men alleen in aanmerking die fokkers, die uitsluitend stamboekmateriaal bezitten, met dien verstande, dat ten hoogste per jaar gemerkt zullen worden zooveel toornen als het aantal toegekende merken gedeeld door 7 bedraagt, waarbij en breuken boven Vj naar boven, en breuken beneden naar beneden worden afgerond, behalve bij houders van sterzeugen, die daaren boven nog kunnen laten merken van: 1 sterzeug 2 toornen biggen, 2 sterzeugen 3 toornen, 3 sterzeugen 4 toornen, 4 sterzeu gen 5 toornen, met een maximum van 9 toornen. Deze meerdere merken worden uitslui tend toegekend ter aanbrenging aan big gen, die naar de hiertoe gestelde vereisch- ten inschrijvenswaardig zijn bevonden door een bij het Centraal Bureau voor da Varkensfokker- in Nederland erkend Var kensstamboek. Voorts worden deze meerdere merken aan andere biggen dan die van sterzeugen eerst aangebracht na de overige toegeken de merken. Voor toewijding van meer fokvarkens komen uitsluitend in aanmerking: a. hou- ben en c. houders van stamboekbeeren, uit sluitend stamboekvarkens, die regelmatig fokvarkens voor den handel gefokt heb ben en c. houders van stemboekbeeren, uit sluitend ter aanschaffing van een jongen fokbeer om dien naast den ouden op te fokken. Voor toewijzing van meer fokzeugen ko men uitsluitend in aanmerking a. houders van sterzeugen en b. fokkers, die regelma tig dragende volbloed zeugen voor den handel fokken en verkoopen. Voor de toewijzing van meer varkens zwaarder dan 20 K.G. komen uitsluiteend in aanmerking de door de Commissie van Toezicht op de Selectiemesterijen en de door het Centraal Veevoederbureau aan gewezen proefmesterijen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14