DUnUCKLIAU 3 MEI 193A DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN OUDE MAN DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN. Toen gisteravond de 88-jarige M. Z. Ver beek, oud-wethouder en oud-loco-burge meester der gemeente Oldemarkt, de straat wilde oversteken, werd hij aangereden door een vrachtauto van de firma Bezembinder. Zwaar gewond werd hij naar zijn woning vervoerd. Men vreest voor zijn leven. RANGEERDER TUSSCHEN WAGONS BEKLEMD. Aan de gevolgen overleden. Maandagavond heeft bij de Nederland sche Spoorwegen te Utrecht een ernstig ongeval plaats gehad. Achter de centrale werkplaatsen was men bezig met het ran geeren van eenige wagons. Door onver klaarbare oorzaak is de wagenlichter V. D. tusschen twee wagens beklemd geraakt. Met zeer ernstige verwondingen is het slachtoffer naar de rijksklinieken vervoerd, waar hij enkele uren later is overleden. In den morgen was ter plaatse ook een arbeider door een neervallenden balk ge troffen. De man moest met een zware her senschudding naar de rijksklinieken wor den vervoerd. DE ELECTRISCHE DOOD. Arbeider omgekomen. Gistermiddag is op de machinefabriek Breda een doodelijk ongeluk gebeurd. De ongehuwde 27-jarige P. is, toen hij zich over de kraanbaan naar de kraan begaf, in aanraking gekomen met den stroomdraad der electriciteit met een sterkte van onge veer 380 volt. Direct werd de stroom afgesloten. Ge noemde P. viel toen naar beneden en stortte van een hoogte van ongeveer 15 meter neer. Dr. Payens, die spoedig aanwezig was. kon slechts den dood constateeren. Het lijk is door de politie in beslag genomen en naar het gemeentelijk ziekenhuis overge bracht. ONTPLOFFING IN EEN BUSKRUIT FABRIEK. Arbeider verbrand. In de buskruitfabriek der Poudrerie Royale Cooppal en Cie. te Caulille nabij de Nederlandsche grens bij Weert, had eene ontploffing plaats in een der droogkamers, waar een paar werklieden, resp. uit Ha- mont en Achel (L.) bezig waren zakjes buskruit te laden op wagentjes. Toen de zware brand, volgende op de hevige ont ploffing, door de eigen brandweer der uit gebreide fabrieken gebluscht was, vond men het zwaar verminkte en verkoolde lijk van den 27-jarigen ongehuwden Loo- mans uit Achel. Het lijk was onherken baar. De materieele schade is ook vrij groot. De oorzaak is niet bekend. Zijn kameraad verrichtte tijdelijk ander werk, anders was ook hij wellicht getrof fen. NED. ARTS TE WEENEN VERMIST. De Nederlandsche arts dr. Adolf Berg- mann, die op 28 April voor het volgen van een artsen-cursus naar Weenen ging, wordt sedert Maandagmorgen vermist. Men vreest, dat hem een ongeluk is overko men. ZWAAR WEER BIJ NIJMEGEN. Schade aan het gewas. Dinsdagavond en in het begin van den nacht heeft boven Nijmegen en omgeving een hevig onweer gewoed gepaard gaande met zware regen- en hagelbuien. Te Berg en Dal en te Neerbosch vielen zóó groote hagelsteenen, dat aan het te vel de staande gewas groote schade werd aan gericht. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 20) De afgesproken tien minuten waren reeds voorbij en nog was Dick niet teruggekeerd. Zou hij mij toch bedrogen hebben? dacht Perris. Opeens werd de stilte verscheurd door een pistool schot en bijna onmiddellijk volgde er nog een. Daarop wilde geschreeuw en toen steunend en struikelend en door Dick bij den arm geleid dook Sir Gregory in den mist op. Gauw, gauw naar de auto, hijgde Dick. Zij hebben ons ontdekt. Zij zitten ons achterna. Het was een wilde ren op hun leven. Ze holden. Sir Gregory tusschen zich in slee- pend. Op het natte gras achter hen klon ken voetstappen. Maar daar was de auto al. Goddank! Perris zag nog vaag hoe Ar den Gregory in den wagen trok, want op hetzelfde moment voelde hij een hëvigen slag op het hoofd en zakte hij zonder ge luid bewusteloos in elkaar. Het laatste waarvan hij zich bewust was, was het gezoem van den motor, toen de auto van Theodore Arden zich in beweging zette. Te Horssen werden twee koeien van den heer Willems en een koe van de familie Van Oosteren door den bliksem getroffen en gedood. Te Bergharen sloeg het hemelvuur in de boerderij van den heer P. van den Berg. De boerderij brandde totaal af. Men slaag de erin het vee te redden, de schuren kon den behouden blijven. De inboedel ging geheel verloren. De schade wordt door ver zekering gedekt. „Hbld." ERNSTIGE BROEDERTWIST. Het mes komt er weer bij. Te Limmel bij Maastricht is het Dinsdag avond tot een ernstige vechtpartij gekomen tusschen de gebr. D. en J. L. R. Reeds eenigen tijd was er een woordentwist, tót dat, toen zij op den grooten weg te Lim mel kwamen, plotseling een der gebroeders een mes trok en daarmee op R., oud 30 jaar, lossloeg en hem diverse steken in het achterhoofd toebracht. In ernstigen toe stand werd R. naar het ziekenhuis ver voerd. Een liefdeshistorie schijnt wederom de oorzaak van dit drama te zijn geweest. DE MISLUKTE OVERVAL TE AMSTERDAM. Grootste gedeelte van geld terug. Gistermiddag is de dader van den over val, die 's morgens in de Noord-Holland- sche Bank aan het Damrak te Amsterdam werd gepleegd, op het politiebureau aan de Warmoesstraat met de kantoorjuffrouw van de bank. mej. Logher, geconfronteerd. Zij herkende hem onmiddellijk. De jonge man toonde zeer veel berouw van zijn on bezonnen daad en zeide o.a., dat het hem buitengewoon speet, de kantoorjuffrouw zoo hevig te hebben laten schrikken. He den zal hij waarschijnlijk reeds voor den officier van justitie worden geleid, meldt de „Tel." Intusschen is van het gestolen geld het grootste deel teruggevonden; er ontbreekt nog 160 Markbiljetten, een bankbiljet van 5 pd.st., twee bankbiljetten van 1 pd.st., alsmede 50 Fransche francbiljetten, in to taal een waarde vertegenwordigend van 153.Een Duitsche vluchteling, Behr geheeten, woonachtig aan den Zeedijk, bracht den directeur van de bank voor een bedrag van 750 aan Engelsche pond biljetten terug, terwijl nog een onbekende vinder een pakje markbiljetten ten bedra ge van ongeveer 600 aan de bank liet te rugbezorgen. De schade wordt door verze kering gedekt. SPORT VOETBAL UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. J unioren-competitie. De uitslagen van Zondag 29 April luiden: Afd. B: WLbMeerburg a 40; Fore lholte bSNA a 02. Het wedstrijd-programma voor a.s. Zon dag luidt: Afd: A: TeylingenaSJCa, 12.30 uur, F. Homan. Afd. B: Kolp. Boys aSNA a, 12.30 uur, J. Hoogduin; WLbSMCa, 12.30 uur, N. J. v. d. Akker. Afd. C: KRVbASCa, 12.30 uur, J. W. Hoogervorst. De competitieleider. DISTRICTS-WEDSTRIJDEN. Op verzoek van de vereeniging „Concor dia" te Hillegom wordt er 21 Med (2en Pinksterdag) een propaganda-wedstrijd speeld District LeidenDistrict Haarlem. De elftal-commissie van het District zal eerst een A en B-elftal samenstellen welke een proefwedstrijd zal spelen op 10 Mei (Hemelvaartsdag) op het terrein van Tey- linigen te Sasseniheim. Uit deze twee elf tallen zal de elftal-commissie het elftal kie zen dat zal spelen tegen het Districtselftal HOOFDSTUK XIV. Sir Gregory's verhaal. Geholpen door Arden gelukte het den millionair om nog juist op het uiterste oogenblik in de auto te komen. Achter hen klonk een woest geschreeuw en weldra werd in de dichte duisternis het roodach tig schijnsel van een aantal lantaarns zicht baar. Drum, die Sir Gregory op een bank geduwd had, verdween weer in de mist. Vooruit, wèg, ze zitten je op de hie len! schreeuwde Margaret's broef hem nog toe. Ofschoon Perris nog steeds niet bij hen was, kon Theodore niet anders doen dan zich schikken in de omstandigheden en wegrijden. Achter zich hoorde hij het ge ronk van een andere motor. Sir Gregory mompelde allerlei onsamen- hangen woorden en zinnen. Hij scheen door den uitgestanen angst heelemaal van streek. Voort, voort! prevelde hij toen de situatie wat duidelijker werd. Ze zitten ons achterna! Maar Perris is er nog niet, protesteer de Theodore, terwijl hij zijn vaart vermin derde. Dat doet er niet toe", verklaarde Sir Gregory, wiens helderheid van geest nog meer terug scheen te keeren. Die redt zich zelf wel. Arden voelde er echter weinig voor om zijn metgezel in den steek te laten en hij dacht er sterk over om te stoppen en Per ris te gaan zoeken. Maar de mist was zoo dicht en er was zooveel gevaar aan ver bonden om terug te keeren, dat hij ten slotte toch maar het besluit nam, hoe zwaar iiet hem ook viel, om door te rijden. Boven dien was het d~el van dezen tocht immers uit Haarlem. Dezer dagen zal het A en B- elftail worden bekend gemaakt. Ook speelt den 21en Mei op het terrein van Concordia het Districts Jundoren-elftal tegen het Districts Junioren-elftal uit Haar lem. C. J. v. Leeuwen, Secretaris-penn. CHELSEA—Z.F.C. Chelsea, de bekende Emgelsdhe le klas prof. club dat op 9 Mei a.s. te Rotterdam tegen het Rotterdamsoh Elftal speelt, zal, dank zij de medewerking van het Ajax- bestuur, op Zaterdag 12 Mei a.s. op het Ajax-terrein een wedstrijd spelen tegen Z.F.C. uit Zaandam. NAAR ITALIë PER EXTRATREIN. Als supporter van het Nederlandsche Elftal. Ter gelegenheid van de komende voet balwedstrijden in Italië om het wereldkam pioenschap voetballen, heeft de Nederland sche Reisvereeniging een extratrein 2e en 3e klasse georganiseerd. De organisatie is zóó, dat men kan deelnemen aan den trein rit alleen, of aan de zeer goedkoope en at tractieve gezelsdhapsreis. Dat een lage reissom en prima verzorging hier tot een uitstekend geheel konden wor den gecombineerd, is vooral toe te schrij ven aan de zeer talrijke relaties, welke de N.R.V. met vervoer- en hotelonderneming onderhoudt. De reisteobnische leiding is in handen van de heeren J. Panman en J. G. Beurs, ter wijl ais voetbal-technisch leider de heer A. v. Welzenes zal optreden. Door bovenstaande regeling zullen hon derden in staat worden gesteld de zoo be langrijke wedstrijden bij te wonen en door hun enthousiasme ons nationale elftal een goeden steun zijn. Buitendien worden de deelnemers aan deze reis in de gelegenheid gesteld voor weinig geld een der mooiste streken van Zuid-ZwitserlandItalië te bezoeken, n.l. het prachtige meer van Lugano. Een idealer combinatie is nauwelijks denkbaar. Zeer belangrijk is verder nog, dat voor deze speoiale gelegenheid de deelnemers aan de reis der N.R.V. op Bewijs van Ne- dierlandschap zullen kunnen reizen, wat voor velen een aanmerkelijke kostenbespa ring zal beteekenen. Onze lezers, die nadere bijzonderheden over dezen extratrein willen weten, ver wijzen wij naar het Centraal Bureau der N.R.V., Laan van Meerdervoort 53-d, Den Haag. TULPEN, DIE DOORNEN HEBBEN. Fransche indruk van de Nederlandsche zege in Antwerpen. De keuze-commissie van den Franschen Voetbalbond heeft een afgevaardigde ge zonden naar den Zondag te Antwerpen ge speelden wedstrijd BelgiëNederland, om daar het spel van het Nederlandsche elftal eens bijzonder onder de loupe te nemen in verband met den wedstrijd Nederland Frankrijk op 10 Mei a.s. Deze waarnemer was de heer Gaston Bar- reau, een der bekendste leden van de keuze commissie en hij is lichtelijk pessimistisch ten aanzien- van de Fransche vooruitzichten teruggekeerd. Aan de „Paris-Soir" heeft de heer Bar re au een ander over zijn indrukken medegedeeld en het blad plaatst er boven „Tulpen die doornen hebben". De Nederlandsche ploeg heeft op hem een voortref fel ij ken indruk gemaakt, volkomen in overeenstemming met de verwachtingen, die hij er van kostende. Het is, aldus Bar- reau, een buitengewoon athletisohe en for- sehe ploeg, die zich niet van unfaire truc jes bedient, zeer bewegelijk spel vertoont en de beschikking heeft over een buiten gewonen middenvoor, die voor geen duwtje bevreesd is en zich, steeds gereed om te schieten, tusschen de backs tracht op te stel len. Den birmenspeler Smit noemt Barreau den scherpzinnigsten speler van de ploeg. Ook roemt hij den vleugelman Mijnders en de achterhoede, die nauwkeurig verdedigt en den bal steeds goed naar hun voorwaart- geweest om Sir Gregory te redden en de secretaris zou hem er ongetwijfeld een ver wijt van maken, als dit doel niet bereikt werd. Perris was moedig en schrander en zou ongetwijfeld in staat zijn voor zichzelf te zorgen. Bovendien was hij gewapend. Opeens vloog een kogel rakelings langs Theodore's oor en achter zich hoorde hij een scherpen knal, gevolgd door vele an deren. Er werd voortdurend op hem ge vuurd, zoodat de jongeman werktuigelijk harder ging rijden. De auto hobbelde schokkend over den modderigen weg, maar naarmate ze den hoofdweg naderden werd het pad harder, zoodat hij de snelheid kon opvoeren. Zij zijn vlak achter ons, mompelde Sir Gregory heesch, terwijl hij achter zich pro beerde te kijken. Vooruit schiet toch op! Wie ben je eigenlijk? Arden. Theodore Arden, antwoordde hij kortaf, terwijl hij berekende hoe hij het vlugst uit deze gevaarlijke buurt weg kon komen. Ik ben gekomen om u te red den. Als je mij redt, kun je met Laura trouwen, beloofde Sir Gregory met zwak ke stem. Achter ons komt een andere wagen! Twee wagens zelfs, als ik mij niet vergis! Aan het geronk achter hen kon ook Theodore duidelijk hooren, dat zij door meer dan één auto achtervolgd werden. Diet wagens zitten vol gewapende mannen, ging Sir Gregory heesch voort. Als wij in hun handen vallen.... Dat zal niet gebeuren, antwoordde Ar den met al zijn jeugdig zelfvertrouwen. Maar ik hoop toch maar dat Perris er het leven heeft afgebracht. Dat hoop ik ook, stemde Sir Gregory in. Maar daaraan kunnen we nu niet in de Om den Leidsche Courant beker. Een tweede beker voor 3e en 4e klassers be schikbaar gesteld. Nu de competitie zoo wait ten einde is, kunnen wij gaan beginnen aan het zomer- programma, n.l. eerst de Leddsche Courant- Beker, welke het vorig jaar in het bezit is gekomen van de vereeniging V.V.L. te Voorschoten. Het DLstrictsbestuur kan hierbij de volgen de verblijdende mededeelingen doen. De Directie van „de Leidsche Courant" heeft aan een verzoek van het Bestuur tot het als nog beschikbaar stellen van een kleinere wisselbeker, alleen voor 3e en 4e klassers, voldaan. Alzoo zijn de volgende bepalingen ge maakt voor den hoofdbeker De inschrijving staat vrij. Hiervoor kun nen dus spelen de hoogste en de laagste klassen van den D.H.V.B., maar de kleine beker is uitsluitend voor 3e en 4e klassers. Voor dezen beker wordt het zelfde regle ment als van den Hoofdbeker gehandhaafd. Namens het Districtsbestuur en aange sloten vereenigingen onzen hartelijken dank aan de Directie der Leidsche Cou rant voor het schenken van dezen wissel beker voor de lagere afdeelingen. De inschrijving is opengesteld tot 14 Mei. Dan moeten de inschrijvingen en inleg- gelden binnen zijn bij den secretaris van het District. Na dezen datum worden er geen elftallen meer aangenomen. Wij ver zoeken de volle medewerking van de ver eenigingen om zoo spoedig mogelijk in te schrijven. Hieronder volgt het reglement. Art. 1. De Beker draagt den naam van de Leidsche Courant:Beker en moet, om in eigendom te worden verkregen, driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen worden. De hoofdbeker is thans in het be zit van V.V.L. I. De inschrijving staat open voor elftallen van vereenigingen spelende onder D.H.V.B.- verband in Leiden en omgeving, het volgen de rayon bestrijkende: binnen de lijn ge trokken langs Hillegom, Leknuiden, Nieuw- veen, Woerden, Nootdorp, Veur-Leidsohen- dam, Wassenaar en de kust tot Hillegom. Art. 3. Het inschrijfgeld bedraagt f 1.00. Art. 4. De wedstrijden worden gespeeld sen plaatsen. Alleen het spel van Keizer acht hij van mindere klasse. Het Nederland sche elftal is een echte strijdploeg en als Frankrijk tegen dit team een goed resul taat wil boeken, zullen de tanden op elkaar gezet moeten worden. KORFBAL ZUID-HOLLANDSCH TWAALFTAL. Het ZuidhoHandsch twaalftal, dat Don derdag 10 Mei te Haarlem het Noordhol- landsoh zal ontmoeten, is als volgt samen gesteld: Aanval: de dames G. Voordenberg, B. Rietveld-Brüggeman, de heeren G. Seits en L. Wedemeyer (allen van Deetos). Midden: de dames M. Klamer, S. Vaan drager (Het Zuiden), de heeren B. Dors man (Het Zuiden), P. de Wolf (Fluks). Verdediging: de dames M. Ebeli (Rozen burg), I. Trupp (H.S.V.), de heeren F. Franse en H. Nell (H.K.V.). Reserven: de dames C. Wedemeyer (Dee tos) en M. Raats (H.K.V.), de heeren H. Poel (Rozenburg) en H. van Roon (Het Zuiden). De heer B. Dorsman zal als aanvoerder fungeer en. WIELRENNEN DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Gistermiddag is de nieuwe wielerbaan te Heemstede door de Nederlandsche Wielren Unie gekeurd en in orde bevonden. De eer ste wedstrijden zullen op 13 Mei a,s. plaats hebben. eerste plaats denken. Vlugger, Arden,, vlugger! En in de opwekkende overtuiging, dat hij het meisje, dat hij liefhad, zou winnen, als hij de vervolgens wist te ontkomen, bracht Arden met een flinke draai aan het stuurwiel den wagen van het zijpad op den hoofdweg. Hij kende de omgeving niet en bovendien werd het uitzicht belemmerd door een dich ten mist, zoodat hij niet wist, welken kant hij uit moest. Maar iedere richting bracht Sir Gregory in de bewoonde wereld terug en dus dichter bij de veiligheid, overwoog hij en met onverantwoordelijke vaart reed hij over den pikdonkeren weg. Hij hoopte maar, dat hij geen andere auto's zou tegenkomen, want dan was ge vaar voor een botsing lang niet uitgeslo ten. Het beste was, en dat deed hij dan ook, om het midden van den weg te houden en er voor te zorgen, dat de auto niet in de sloot aan den kant van den weg terecht kwam. Theodore had gehoopt, dat hün achter volgers in den dichten mist het spoor zou den zijn kwijtgeraakt als hij eenmaal den hoofdweg bereikt had. Maar het bleek, dat zij zoo handig geweest waren om zich in twee groepen te verdeelen. Eén auto reed achter hen aan, terwijl de andere waar schijnlijk de tegenovergestelde richting in geslagen had, voor het geval dat ook zij die hadden gekozen. Langzamerhand kwam er meer wind op zetten. Arden merkte dat zij zich in een mistbank bevonden en dat de atmosfeer, wanneer zij een paar kilometer verder waren, waarschijnlijk helderder zou zijn door den opkomenden wind. Als hij maar goed uitzicht had, meende hij, zou hij de snelheid van zijn wagen tot een maximum volgens het reglement vam den D.H.V.B. Art. 5. De deelnemende elftallen spelen twee aan twee tegen elkaar, nader aan te wijzen door loting. De verliezende elftal len vallen af. De overwinnende komen in de volgende ronde. Bij gelijk spel wint de bezoekende vereeniging. Is het aantal deel nemende elftallen oneven, dan komt het vrijlotende elftal in de volgende ronde. Een elftal kan slechts eenmaal vrijloten. De lo ting zal plaats hebben op het bureau van ,4e Leidsche Courant". Art. 6. Alle wedstrijden hebben plaats op het terrein van een der deelnemende vereeniging, nader te bepalen door loting. De wedstrijden in de voorlaatste ronde heb ben plaats op nader door de Regelingeoom- missie te bepalen terreinen. De finale wordt gespeeld op het terrein van de R.K. S.V. „Lelden". Art. 7. Alle wedstrijden duren tweemaal drie kwartier, met een tusschenruimte van één kwartier. De finale wordt bij gelijk spel tweemaal 7minuut verlengd. Wanneer dan geen resultaat is verkregen, zal loting plaats vinden. Art. De Inschrijving, vergezeld van het inschrijfgeld, moeten worden ingezon den bij den secretaris-penningmeester van. het District Leiden, waarvoor eenige weken vóór den aanvang een oproep in onze cou rant zal verschijnen. Art. 9. De secretaris van het District stuurt geregeld aan de thuisspelende ver eenigingen de entreebewijzen, bedragende jongens 10 cent, grooten 25 cent. Donateurs hebben vrij toëgang, alleen de donateurs van de thuis spelende vereeniging. De se cretaris is verplicht deze entreebewijzen direot weer op te sturen, met aftrek van 25 pet. en ook de uitslag van den wedstrijd vermelden aan den secretaris van hét Dis trict. Elke vereeniging op zich stuurt de mail formulieren aan het secretariaat van den D.H.V.B. Van de netto-recettes dezer wedstrijden komt: 25 pet. ten bate van den D.H.V.B., 25 pet. District Leiden, 25 pet. voor de ont vangende vereeniging en 25 pot. voor de bezoekende vereeniging. Art. 10. In alle gevallen, waarin dit reg lement niet voorziet, beslist de commissio. Deze commissie bestaat uit een vertegen woordiger van den D.H.V.B., het bestuur van het District Leiden en een vertegen woordiger van de Leidsche Courant. C. J. v. Leeuwen, secretaris-penn. SCHAKEN OM DEN OUWERKERK-BEKER. Gisteravond werd de derde ronde van dezen wedstrijd gespeeld. De uitslagen wa ren de volgende: le groep: Ir. J. WestraL. Ph. Schreine- machers 10; L. J. RuttenA. Mulder 01 en SohreinemaehersF. J. de Bruyn 01. 2e groep: Ir. J. J. G. v. Hoek—M. Kaert 10; KoertG. v. Herik 10 en M. J. Die benM. J. Volders 01. De stamd is nu de volgende: le groep: Westra 2 uit 2, Bosscha 1 uit 1, Schreinemachers 0 uit 3, Rutten 1 uit 3, Mulder V/s uit 3 en De Bruyn 1 1/2 uit 2. 2e groep: Van Hoek 3 uit 3. Segaar 0 uit 1, Koert 2 uit 3, Van Henk 1 uit 3, Volders 11/2 uit 3. Dieben 0 uit 3, Ouwerkerk 11/2 uit 2. In de le groep moest A. E. J. Modderman zich wegens vertrek uit den wedstrijd te rugtrekken. DE STRIJD OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. De twaalfde partij afgebroken in iets gunstiger stelling voor Bogoljubow. Gisteravond werd te Stuttgart de twaalf de partij gespeeld in den strijd om het we reldkampioenschap tusschen Dr. Aljechin en Bogoljubow. In het middenste gedeelte van de partij kreeg de partij een zeer fel karakter. Bij het afbreken van de partij, die heden zal worden voortgezet, stond Bogoljubow er iets gunstiger voor dan de schaakmees ter. kunnen opvoeren en binnen weinige minu ten hun vervolgens een eind achter zich la ten. De mist wordt dunner, riep Sir Gre gory met kennelijke blijdschap uit. Waar zijn wij? Ik weet het niet. Maar wij zullen wel gauw in een bebouwde kom zijn, ant woordde Arden. Dan zullen ze het niet wa gen om ons nog verder achterna te zitten. Hij voerde zijn snelheid nog hooger op. Bij het schijnsel der lampen werden nu de. neggen aan weerszijden van den weg zichtbaar. Zij hadden nu de mistbank ach ter zich en de sterke wind dreef snel den grijzen nevel uiteen. Maar daar was nog steeds geen enkel licht van huizen te be speuren en daar het geronk van de motor achter hen langzamerhand luider werd, haalde Arden zijn 'revolver te voorschijn en gaf die aan Sir Gregory. De lucht was nu helder geworden. Li de verte werden de twinkelende lichten van een dichte Debouwing zichtbaar en aan weerskanten van den weg de donkere heg gen en de hooge takken van de boomen. Wij zijn direct in de bewoonde wereld en dan zijn wij buiten gevaar, zei Theo dore op geruststellende toon. Maar hij had te vroeg gejuicht, want op eens hoorden zij achter zich de opgewon den kreten van hun vijanden, die hen bijna hadden ingehaald. Arden vertrouwde ten volle op zijn race-wagen, een van de snel ste auto's die den laatsten tijd in Engeland gefabriceerd waren, maar ongelukkiger wijze schenen de leden van het El Nucs- tro Genootschap een auto te bezitten, die in snelheid de zijne overtrof. Het zal toch nog op vechten uit draaien, mompelde Arden. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9