WAALS BUITENGEWONE LENTE RECLAME JONGENSPAKJES DONDERDAG 3 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Mei. 1934, medegedeeld Hoogste barometerst.: 765.1 te Ona. Laagste barometerst.: 737.2 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 4 Mei: zwakken tot matigen Oostelijken tot Noor delijken wind, zwaar bewolkt tot betrok ken, waarschijnlijk regen of onweers buien, weinig veran- ring in temperatuur. De as van het langgerekte gebied van hoogen luchtdruk van de Azoren tot Fin land verplaatste zich wederom naar het Noorden en nam in beteekenis toe. Het zwaartepunt ligt thans over Zuid-Scandi- navië waar de luchtdruk nog overal sterk stijgende is. De centra van het gebied van lagen luchtdruk in het Noorden bewegen zich over IJsland in Noord-Oostelijke rich ting naar de Poolzee. Het weer in onze om geving wordt geheel beinvloed door het ge bied van zomerwarmte en hooge barome terstanden. In Oost- en Centraal-Europa en een vlakgebied van lagen luchtdruk over Frankrijk, begrensd door een vrij koelen luchtstroom in het Westen over de Noordzee, 't Kanaal en de Golf van Biscaje Behalve plaatselijke onweers bleef de re genval beperkt tot kleine hoeveelheden. Voor onze omgeving is aanhouden van het vochtige weer met kans op onweer waar schijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 13.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 7.57 uur tot Vrijdagmorgen 3.55 uur. HOOG WATER Te Katwijk op Vrijdag 4 Mei voorm. 5.28 uur en nam. 5.50 uur. jaar bij het ongeluk, dat den pastoor was overkomen. Spr. wenschte ten slotte zij neer w. 'n ge lukkig pastoraat toe in Rotterdam, de ver zekering gevende, dat de St. Jozefparochie hem nimmer zou vergeten. Namens de parochianen wordt den pas toor hier een wapenschouw geboden van de afgevaardigden van negentien vereeni- gingen. Men wilde het echter niet alleen bij woor den laten, doch de sympathie ook uitdruk ken door 'n daad. Daarom bood spr. na mens de vereenigingen pastoor Vijverberg aan 'n prachtig kasuifel, vervaardigd in het atelier Fünekotter te Rotterdam, twee lee- ren clubfauteuils en een album met de na men der vereenigingsbestuurders, vervaar digd door den heer André v. Remundt. Na mens de parochianen, los van het vereeni- gingsverband, overhandigde spr. vervol gens een enveloppe met inhoud. (Ap plaus). Namens het kerkbestuur werd vervol gens het woord gevoerd door den heer H. J. W. Peeters. De heer Peeters wees er op, dat de schei dende pastoor veel zal verliezen in het geloofsleven der parochianen. Maar de pastoor vindt in Rotterdam 'n nieuwe pa rochie, waarin hij zijn vele capaciteiten ten volle kan ontplooien. Daardoor zal het leed van scheiden verzacht worden. Zij, die achterblijven, zijn de treurenden, zij ver liezer» In pastoor Vijverberg 'n goeden va der. Dat dit zoo is, bewees wel de receptie van j.l. Zondag. Want, aldus spr., waar zal het gebeuren, dat 'n niet-katholieke man of vrouw met zijn of haar echtgenoot(e) meekomt om afscheid te nemen van dien Roomschen pastoor. (Applaus). Er is een mooie som aan geld bijeen gebracht als afscheidsgeschenk, te mooier omdat in de parochie de werkloosheid zoo ontzettend heerscht. Daarvoor kan de pas toor 'n blijvend aandenken aan zijn oud parochianen koopen, maar, aldus spr., la ten ,v;ij hem een nog grooter geschenk me degeven, de belofte n.l., dat wij aan zijn verzoek van j.l. Zondag gehoor zullen ge ven om de uiterste krachten in te span nen, om het mooie geloofsleven van de parochie te houden op het hooge peil, waarop het nu staat. Spr. geeft vervolgens de beste wenschen mee aan de beide goede verzorgsters van den pastoor, mej. Marie en mej. Lise. Spr. eindigde ten slotte met den pastoor hartelijk dank te zeggen voor hetgeen hij voor allen en voor ieder in het bijzonder gedaan heeft en voor het schitterende voor beeld, dat hij altijd heeft gegeven in gods dienstzin en naastenliefde. (Applaus). Namens het Leekenapostolaat sprak ver volgens de heer G. Th. v. Zijp. Deze stelde de vraag: Wie was pastoor MOOIE STERKE PAKJES EN V00RDEELIG JONGENSPAKJES Degelijke Engelsche Stoffen, vanaf HAARLEMMERSTR. 130-136 - LEIDEN VU verberg? En hU antwoordde: de goede vader, de sociale priester, de trooster van weduwen en weezen en de pastoor, die meeleefde met allen, die hulp behoefden. Zijn heengaan zal bij allen een leegte achterlaten. Maai, hU gaat niet alleen, allen zullen hem naar Rotter''-m vergezellen. Katholiek Kc am wenscht spr. har- telUk geluk me. »k 'n eminent priester. Spr. dankt der pastoor voor alles wat hij deed tot verdieping van het geloofsle ven en het bewaren der zoo noodige een heid, terwijl hU de verzekering geeft, dat de Leekenapostelen zullen blyven wer ken, zooals vooiheen. Zich richtend tót het kerkbestuur, wenscht spr. dat bestuur allerhartelijkst sterkte toe in den komenden tijd en hy uit er zijn vreugde over, dat, naast het be houd van den St Jozefnaam in de nieuwe parochie, ook het kerkbestuur bevestigd blijft. (Applaus). Door de gezamenlyke koren werd ver volgens uitgevoerd de cantate: „Hulde aan het Priesterschap" van J. Haagh, C-s.c.R. Namens het jongenskoor werd dan het woord gevoerd door den jongeheer J. Wal ter, die den pastoor twee fraaie boeken aanbood, n.l. „Katholicisme" en „Jezus Christus", van den beroemden Duitschen schrijver Karl Adam. De jeugdige spreker voegde er aan toe, dat de jongens misschien wel eens wat rumoe rig zijn, doch daar zyn zij jongens voor. Evenwel weten ae jongens, dat zij hun zang beoefenen voor hetzelfde doel, waarmede de pastoor arbeidt: ter meerdere eer van God. De heer J. C. Pellekoorne, vlce-voorzitter van het zangkoor., wees er op, hoe de pas toor den zang bevorderde reeds vanaf het eerste oogenhlik, dat hij in de parochie kwam. Dank zij de hulp van kap. Dorbeck en den directeur, den heer Martijn, heeft het koor thans 'n voortreffelijken naam. (Applaus). Het aantal leien nam steeds toe en met gediplomeerde krachten steeg de beteeke nis er van evenzeer. Spr. schetste den pas toor verder als 'n uitnemend leider der vergaderingen, wiens optimisme ongekend was. Hij was /oorts 'n joviaal gastheer, waardoor de goede geest niet weinig be vorderd en bevestigd werd. (Applaus). Namens de collectanten sprak de heer W. P. Smit een woorn van dank voor alles wat de pastoor voor dit college gedaan heeft en hij uit zijn beste wenschen De heer B. Klein, voorzitter der kerk- commissarissen, trok in zijn toespraak eeni- ge vergelijkingen, waarbij hij gelegenheid vond te wijzen of de vele verdiensten van pastoor Vijverberg en hij vroeg van de pa rochianen, als hulde aan den pastoor, toch niet de St. Jozefpenning te vergeten, op dat de schuldenlast vermindere, terwijl hy besloot n>et de opwekking getrouwe parochianen te b'ijven, opdat men zal kun nen zien, dat het parochianen van St. Jo zef zijn. (Applaus). Het meisjeskoor der Maria Congregatie zong vervolgens onder leiding van mej. Jo Kortmann een:ge zangnummers, welke ge tuigden zoowel van goed stemmenmate- riaal als van goede leiding. De prefecte der Meisjescongregatie, mej. L. Pley, zeide, dat deze jeugdcongregatie zich gaarne w,'lde aansluiten bij de hulde aan den pastoor. Zyn heengaan doet allen leed, maar toch gaat de pastoor niet ge heel weg, want de Meisjescongregatie wil- zijn optimisme en blyheid overnemen en in de congregatie doen voortleven. Spreek ster wenschte dpn pastoor verder in zijn nieuwe parochie 'n even bloeiende jeugd congregatie. Namens de Jongens-Congregatie sprak de jongeheer H. v. d. Top Jr. woorden van eerbiedige hulde en dank tot pastoor Vij verberg, die er zich in mocht verheugen, dat deze congregatie niet alleen veel leden telt, maar ltiden van goede kwaliteit. Namens de Mannen-Congregatie sprak de heer D. van der Top eveneens woorden van hulde en dank, hierbij herinnerend aan de geestelyi.e waarden door vele le den verkregen, maar ook aan de tijdelijke nooden, die de pastoor wist te lenigen. De woorden, die de pastoor zoo dikwijls her haald heeft: „In te Domine, speravi, op U, Heer, heb ik gehoopt", zijn voor vele man nen en huisvaders in deze moeilijke tijden een aansporing geweest tot vertrouwen. Voor het feit, dat de Congregatie zich steeds één voelde met haar pastoor, zegt spr. ten slotte den scheidenden herder har telijk dank. Namens het zangkoor sprak de heer F. Klein woorden van dank. Hy schetste het gevoelig verlies, dat de parochie lijdt, hoe de pastoor door zijn innemende goedhar tigheid aller harten won, hoe hij voor ieder en voor aller, werkte, terwijl hij den pas toor toewenschte dezelfde toegenegenheid van zijn nieuwe parochianen. Bij zijn oude parochianen heeft de pastoor voor immer een plaats verworven. Nadat het zangkoor der Vrouwen-Con gregatie eenige nummers ten gehoore had gebracht, sprak de voorz. van het Groeps- comité der Verkenners, de heer E. Duim, een woord van hulde en dank voor hetgeen hij voor de Verkenners heeft gedaan. Dan was het woord aan den heer B. Vree burg, secretaris van den Dekenalen Jeugd raad, die er op wees, dat hij eigenlyk geen contact had met de parochie, doch des te meer met den pastoor. Hoewel de Jeugd raad semi-officieel reeds in ruste is van wege den veranderden organisatie-vorm van het Jeugdwerk, was het voor het be stuur 'n welkome gelegenheid om afscheid te nemen. Namens de Processie van Heiloo sprak vervolgens de heer H. Bank (uit Hoog- made) en ten slotte namens de Processie naar St. Jeroen door den heer Th. J. La ken. Deze laatste schetste den pastoor om zijn vele werken voor de armen als den volkspriester bU uitnemendheid. Het zangkoor der Mannen-Congregatie vertolkte vervolgens onder leiding van den heer Jan Gordijn het „Panis Angeli- cus" van César Franck en de „Gloria" uit de Mis van Mozart. Het eerste nummer werd door kapelaan Dorbeck voortreffe lijk begeleid op een blokfluit. Het laatste nummer 'n zwaar werk werd, behoudens enkele tekortkomingen, zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht en lokte na de volle belangstelling en aan dacht der aanwezigen 'n hartelyk applaus der toehoorders uit. HET DANKWOORD VAN DEN PASTOOR Ten slotte was het woord aan pastoor Vijverberg, die ongeveer als volgt sprak: Beminde parochianen, Zondagmorgen zal het historische feit plaats hebben, waarop in tegenwoordigheid van den Vicaris-Generaal van het Bisdom, die den Bisschop zal vertegenwoordigen, beide parochies vereenigd' zullen worden en waarby de St. Jozefparochie dekenale kerk zal worden, waarvan de deken met vier kapelaans de bediening zal uitoefenen. Wat moet ik zeggen bij al het moois wat ik hedenavond gehoord en gezien heb. Hoe dit slotwoord inkleeden? Ieder afzonderlijk beantwoorden kan ik niet, maar ik zal hun namen aflezen uit het herinneringsalbum. En toen pastoor Vijverberg allereerst de namen van zijn kapelaans las, kon hij toch niet anders dan 'n enkel woord tot hen te richten. „Het waren m'n jongens" (applaus), drie en een half jaar lang huisgenooten, m'n beste vrienden, met wie ik het genoegen mocht hebben ter meerdere eer en glorie van God te werken. Wat ik heb kunnen doen, deed ik door m'n kapelaans, die in de geheele stad ge- eerd zijn en die de liefde van de zielen vonden. Ik dank hen voor hun samenwer king en laat ze achter in de overtuiging, dat ze ook met hun nieuwe huisgenooten een gelukkig leven kunnen hebben. Zij wenschten mij een gelukkig leven in Rotterdam. Of dit bewaarheid zal worden hangt van verschillende factoren af. In de courant heeft men kunnen lezen, dat de samenvoeging der beide parochies een zielental geeft van 7000, maar in Rot terdam krijg ik, aldus spr., met vier kape laans, 7000 communicanten in een volks parochie. Waarom ik zoo gemakkelijk gewerkt hebt? Om de algeheele toewijding van de parochie aan de geestelykheid. 't Is een parochie, die één is, als 't ware 'n echte dorpsparochie in de stad. Wat ik vanavond gezien en gehoord heb, is ook 'n openbaring voor my. Als men iets verliest, waardeert men pas hetgeen men bezat. Zoo is het ook voor mij. Maar dat is niet mUn werk, dat is uw eigen werk, aldus pastoor Vijverberg niet zonder aan doening. Moge het zoo blijven, onder Gods zegen. Spr. schetst vervolgens nog eens waar om die samenvoeging van de parochies en zegt, dat de schuld op de Jozefkerk 3 1/2 jaar geleden 469.000 bedroeg. De rente is altijd betaald en de schuld nog met ƒ22.000 verminderd. (Applaus). Dat is o o k niet mijn werk, aldus spr., maar dat van het kerkbestuur. Zij waren de trouwe wachters, die steeds op de bres stonden voor de kerk. Speciaal den heer Peeters', die eiken Maandagavond met hem in de pastorie doorbracht, dankte de pas toor hartelijk voor zijn vele werk. De Overheid stond voor 'n ontzettend moeilijk vraagstuk. Het kerkelijk crediet Is wankel geworden en de Bisschop heeft ten slotte moeten besluiten. De naam der oude parochie zou aan de nieuwe worden gegeven, maar gelukkig is dit thans zoo veranderd, dat naast O.L.Vr. Hemelvaart ook de St. Jozef-naam behou den blijft, terwijl tevens beide kerkbestu ren bevestigd blijven. Daarna vraagt spr. dezen plicht van iederen parochiaan van O. L. Vr. Hemel vaart en St. Jozef: alle kleine menschelijk- heid opzy te zetten en eendrachtig voort te werken. Dan is het goed, dat ik heen ga, zegt spr. Dan zal het godsdienstig leven blijven bloeien, dan zal de financieele nood beter te dragen zijn. Dat zal ten slotte strekken tot aller zieleheil. Spr. vraagt verder van allen vrede en liefde. Zoo was het bij hem in de pastorie, dat vroeg hy in ieder huisgezin, dat moet het thans ook zUn in de parochie, opdat al len de zoete vrucht der eendracht mogen smaken. Spr. uit voorts de beste wenschen voor den deken en zijn vier kapelaans, dankt voor de prachtige geschenken, die hem ten afscheid zyn meegegeven en verzocht ten slotte allen te zingen het: „Roomsche Blydschap", dat dadelijk daarop losbarstte. Toen de pastoor de zaal verliet werd hU met een spontaan: „lang zal hij leven", uit geleide gedaan. LETTEREN EN KUNST „NU GAAT DE HEER VOORBIJ" Succesvolle opvoering in het Gebouw voor K. en W. te Den Haag. Na Amsterdam heeft nu den Haag het leekenspel van „De Graal": „Nu gaat de Heer voorbij" kunnen bewonderen. En de Haagsche Katholieken hebben deze gele genheid, een Graal-leekenspel binnen hun eigen stad te aanschouwen, met graagte aangegrepen. Het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen was bijna geheel met belangstellenden gevuld en dit is de grootste verheugenis daarvan, dat men bij zulk een uitvoering beter nog gaat inzien en begrijpen, wat de Graal in godsdienstig en cultureel opzicht voor de huidige vrou welijke jeugd beteekent. En daarom is het zoo goed en zoo van belang, dat dit mooie leekenspel in verschillende groote steden wordt gebracht, waardoor veel meer men- schen in de gelegenheid worden gesteld het prachtige werk van „De Graal" te ervaren en waardoor dus ook een nog krachtiger propaganda van deze opvoe ringen uitgaat. Een massa-spel, zooals we reeds enkele malen zagen het moge nóg van zulk een verheffende schoonheid zijn zien velen niet en al moge er dan in woord en geschrift nog zoo de loftrompet over worden gestoken, beter is en blijft een persoonlijke kennismaking, die op de wijze, als met dit Graalspel geschiedt, aan velen geboden wordt. Wij zeiden reeds, dat velen bij deze op voering van hun belangstelling blijk ga ven. Vanzelfsprekend was een groot deel der Haagsche Geestelijkheid aanwezig, maar eveneens gaven blijk van belang stelling H.H. Exc. Minister Deckers en Minister Marchant, Staatsraad mr. dr. D. Kooien, Baron van Wijnbergen, de Leid- sche Burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen, de hoogeeerw. heer A. Ho- mulle, Deken van Leiden en vele andere vooraanstaande persoonlijkheden. Wat de uitvoering zelve betreft, herha len we wat wij reeds na de opvoering in A'dam publiceerden, dat deze wijdingsvolle uitvoering een beeldend bidden geworden is. Het werd een gebed van zachte, teere bewegingen, ondersteund door den fijnen zang der koren en afgewisseld door de lichte, gave „verhalende stem" (Mevrouw Ellen Russe) die tusschen de tafereelen in Evangelie- en andere gewijde teksten de Paaschgeaachte uitzegde. Hier werd een verheven eenheid ver kregen van woord, gebaar en klank, van tekst, dans en muziek, die ieder op zich een gebed waren en nu in volmaakt har monische eenheid samenvloeiden tot één gebed van dank en lof, van begrip en ge voel, van lof en jubel, van deemoed en overgave. De tekst gaf deze sfeer, omdat zij was samengesteld uit gewijde teksten uit Exo dus, St. Jansevangelie en Hooglied. Niet alleen de „verhalende stem" maar ook de korte, veelzeggende spreekkoren gaven iedere denkbaar mogelijke accentuatie en intonatie, waardoor de volle beteekenis der gesproken woorden ineens, als bij een plotselinge zonnestraal, werd opengelegd. De muziek was zuiver en beschaafd, volkomen zich bewust, dat zij wel deel van het schoone geheel, maar toch slechts middel was om het geheel meer luister bij te zetten, en dan ook als middel geen on volmaaktheid verdragen kon. De zang der koren was zuiver en zacht, meer nog rein en verheven en daarom des te volmaakter, omdat zij zoo 2uiver haar taak als middel tot verhooging der schoon heid vervulde. Tenslotte de religieuze dansen. Deze waren hier wederom, misschien nog in sterker mate, dan bij de massaspelen van „De Graal", een openbaring. Noemen wij slechts als voorbeelden de boetedans „Miserere" en de blijde dans van het „Allelua" aan het einde. Iedereen zal ervaren hebben, dat hier ineens een golf van smart, een golf van blijheid over hem ging, dat het was, alsof men plotseling werd opgenomen en in een andere gevoelswereld neergezet. Dat plotseling bij het begin van zulk een dans een stemming, een uitdrukking werd weergegeven, waaraan niet te ontkomen was, die men niet louter van verre aan vaardde, maar die men plotseling onder ging, zelf onderging met een rilling van vreugde of van smart. Het is mogelijk, dat dit alleen gewaarwordingen zijn voor hen, die gelooven in wat de executanten geloo- ven, in 't lijden van Christus, in 't Kruis voor de verlossing der wereld. Het is mo gelijk, dat niet-geloovigen dit niet zoo aanvoelen, dat zij verbaasd staren op een Christus-uitbeelding, waaraan misschien iets haperde, maar voor ons was het ge heel van hooge geestelijke schoonheid, één mystiek gebed, dat een volle zaal diep-be- grijpend moet hebben meegebeden. Ook aldus is deze Graal-opvoering, dit geestelijke leekenspel van grooten invloed en van groote, zeer groote waarde voor de Katholieke gedachte, de Katholieke ge meenschap. AGENDA Donderdag, R. K. Vrouwenbond, Seizoen- sluiting in „Den Burcht" met ope rette-opvoering, 8 uur. Donderdag. Zitting R.-K. Reclasseerings- vereeniging, St. Vincentiusge- bouw, Hoogl. Kerkgracht 32, van 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 April tot en met Zondag 6 Mei a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duys- ter, Nieuwe Ryn 18, Tel. 523. ZOMERTIJD HAM MET ASPERGES Gebraden Banket Ham (met been) Gebraden Ham Rauwe Ardenner Ham Rauwe Westphaalsche Ham Gekookte beenham (met de hand v/h been gesneden) Gekookte Geldersche Ham J. A. DIEREN, HOORDEINDE 29, TEL. 947 STADSNIEUWS SCHENKINGEN AAN DE RIJKS- UNIVERSITEITSBIBLIOTHEEK. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen maakt bekend, dat de ver zameling Oostersche handschriften in de bibliotheek der Rijksuniversiteit alhier door twee belangrijke schenkingen is aan gevuld. De eerste schenking is die van mevr. de wed. prof. dr. G. A. J. Hazeu-Opwyrda, welke bestaat uit een groot aantal hand schriften en eenige bundels wetenschappe lijke aanteekeningen, die wijlen prof. Ha- zeu in den loop van zijn Indische jaren heeft verzameld. Het grootste deel van deze collectie wordt gevormd door een 250-tal Javaansche handschriften, voor een deel origineelen, voor een ander deel afschrif ten, die onder leiding van den verzamelaar zijn vervaardigd. Onder de collectie bevin den zich vrij veel teksten, die tot de let terkunde van het Javaansche tooneel be- hooren of tot de historiografie. Daarnaast behelst de collectie een aantal volksverha len en mededeelingen van ethnografisch be lang. Voorts een aantal stukken uit de Ja- vaansch-Mohammedaansche litteratuur en ten slotte aanteekeningen, in het Javaansch en in het Nederlandsch, over allerlei onder werpen, waarmee een Javanicus regelma tig in aanraking komt. De tweede schenking verdient eveneens bijzondere waardeering, omdat zij een ver zameling betreft, door een bestuursambte naar in Ned.-Indië bijeengebracht. De heer W. M. Remeeüs, controleur bij het Binnen- landsch Bestuur, heeft gedurende een zes jarigen diensttijd in Atjer een niet onaan zienlijke verzameling Atjehsche handschrif ten samengesteld, waarvan verscheidene litteratuurproducten vertegen woordigen, en die een welkome aanvulling vormt van de bestaande collectie. De heer Remeeüs heeft tevens toegezegd ook voor het ver volg tot verrijking van de collectie naar vermogen te zullen medewerken. De Regeering heeft aan de schenkers haar dank betuigd. Eindexamens H. B. S. De eindexamens van de R. K. H.B.S. al hier zullen worden gehouden op 19, 20, 21, 22 en 23 Juni. Tot deskundigen zijn be noemd: dr. ir. C. B. Barto, oud-leeraar by het M.O. te 's Gravenhage, dr. Th. Figee, privaatleeraar te 's Gravenhage en ds. G. J. W. Oldeman, predikant te Delft. De eindexamens der Gemeentelijke H.B. S. wor4en gehouden op 23, 25, 26, 27, 28, 29. 30 Juni en 2 en 3 Juli. Deskundigen: O. Gunning, oud-officier der genie, te Velp (by Arnhem); dr. W. E. van Wijk, direc teur van het Museum voor het Ónderwys te 's-Gravenhage, wonende aldaar; dr. L. W. M. Lasonder, archivaris der Ned. Herv. Kerk, te 's-Gravenhage. De eindexamens der Chr. H.B.S. alhier worden gehouden op 9. 10, 11, 12 en 13 Juli. Deskundigen: W. A. J. van den Hurk, oud-directeur van den Gemeentelijken Te lefoondienst te 's-Gravenhage, wonende al daar; C. D. Zimmerman, oud-directeur der Rijks H.B.S. te Middelburg, wonende al daar; dr. W. h. Slot, directeur der Rekken- sche Inrichtingen en van „Oldenkotte" te Rekken. De eindexamens van de H.B.S. voor meisjes alhier worden gehouden op 15 en 16 Juni. Deskundigen: W. van Rijswijk de Jong, generaal-majoor b. d., te 's-Graven hage; dr. C. E. B. Bremekamp, oud-hooglee raar te Pretoria, wonende te Delft. Tot deskundigen in andere commissies zijn voorts benoemd dr. A. J. de Soppcr, hoogleeraar alhier, is. J. M. Rademaker, werktuigkundig ingenieur alhier, dr. J. de Zwaan, hoogleeraar alhier, mevr. Overeyn- der-Mesenig, oud-directrice eener kweek school alhier, en mr. J. Kramers, lector aan de universiteit alhier.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2