DONDERDAG 3 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Ter nagedachtenis aan Koningin Emma. Door een comité uit de burgerij is een circulaire gezonden aan alle gemeentena ren, waarin bijdragen worden verzocht voor een eenvoudig monument, te plaatsen in het Emmapark, ter nagedachtenis van H. M. de Koningin-Moeder. Het comité is samengesteld uit A. J. van Gerrevink, Burgemeester van Oegstgeest, eere-voor- zitter, prof. dr. H. P. Blok, voorzitter, E. W. Wichers Rollandet, secr.-penningm., Giro 72969, ds. J. Eringa, A. P. de Rooij, mevrouw C. Timmermans-Sparnaay, dage lij ksch bestuur; C. Bakker, lid v. d. Ge meenteraad, K. J. C. Beekman, comman dant Burgerwacht, ds. dr. W. Th. Boisse- vain, mevrouw L. R. Borgerhoff Mulder- Meissner, M. C. v. d. Burg, voorzitter Win- keliersverg. „Oegstgeest", A. J. Dofferhoff, voorzitter R. K. Volksbond, mejuffrouw R. A. Driessen, T. vah Egmond, wethouder, mevrouw H. van Gerrevink-Ramondt, A. F. Gooszen, gep. Vice-Admiraal, H. Ch. Goos- zen, voorzitter Crisis-Comité, Rector J. C. C. Groot, W. Hienkens, best.lid R. K. Mid- denstnandsverg. „De Hanze", dr. F. W. N. Hugenholtz, ds. T. J. Jansen Schoonhoven, B. J. M. Kortmann, lid v. d. Gemeenteraad, A. de Leen, voorz. Christ. Nat. Werkmans bond afd. Oegstgeest, G. Lubbe Thzn., voorz. R. K. Land- en Tuinbouwbond, W. G. Pluim Mentz, best.lid Nationaal Jonge ren Verbond, J. M. Pas, waarn. voorzitter Oranje-Vereeniging, mr. P. A. Pijnacker Hordijk, Dijkgraaf van Rijnland, D. G. Sanders, plaatselijk leider v. d. Vrijwillige Landstorm, dr. H. Varekamp, Pastoor P. M. de Vetten, N. Zandbergen Wzn., wet houder. Bijz. Vrijw. Landstorm. - Het is ruim een jaar geleden, dat er van dit zeer nut tige instituut iets officieels werd vernomen. Nu mag daaruit natuurlijk niet worden ge concludeerd, dat in dien tijd niets is ver richt, niets is totstand gekomen. Het te gendeel is juist waar. Den geheelen winter is onze afdeeling onder leiding van Luit. Sanders druk in de weer geweest, al kwam daarvan uiteraard en gelukkig weinig naar buiten. Wekelijks werden dit jaar weder om de schietoefeningen gehouden om zoo noodig paraat te zijn, wat in deze ver warde tyden noodzakelijk is. Gisterenavond kwam men in het gebouw der oude O. L. School bijeen om het resultaat der oefe ningen te vernemen. Op de tafels stonden verschillende mooie prijzen uitgestald, door Landstormers, winkeliers en belangstel lenden geschonken. Luit. Sanders heette allen hartelijk wel kom, prees de prettige onderlinge samen werking, hetgeen zijn weerklank vindt in den goeden uitslag der schietoefeningen. Onder de aanwezigen waren Overste Strevers, Overste Juta en Burgemeester van Gerrevink. Burgemeester van Gerre vink reikte met een toepasselijk woord de prijzen aan de winnaars uit. Vervolgens sprak nog de heer Sanders eenige opwekkende woorden, wees op de gevaren die ons bedreigen en spoorde aan tot meerdere aansluiting bij den Vrijw. Landstorm. Vervolgens wees spreker op de onlangs te houden propaganda-gvond, waarvoor hij aller medewerking inriep. Na nog dank te hebben gebracht aan Burge meester v. Gerrevink, die hier vertegen woordigde het wettig gezag, besloot spre ker. Hieronder volgen de eerste prijswinnaars. Klasse A: v. Nieuwkoop, M. Dofferhoff, v. Weizen, J. v. Abswoude. Klasse B: v. Heeren, Hoogervorst, Koppers, v. d. Luyt. De medaille Koningschutter verkregen de heeren Nieuwkoop en Koppier. TER-AAR. Middenstandsvereeniging. Door een voorloopig comité, onder leiding van den heer J. Valentijn, werd een bijeenkomst gehouden in het R. K. Ver.gebouw van alle R. K. middenstanders, om tot oprich ting te komen van een plaatselijke Mid- denstandsvereeniging. Velen hadden ge hoor gegeven aan den oproep, doch niet alle zakenlui waren aanwezig. Wanneer het zoo'n beetje begint te donkeren, opent de heer Valentijn de bijeenkomst met den chr. groet, roept allen een hartelijk wel kom toe, bizonder den Zeereerw. heer Pas toor, en den geachten spreker, den heer Mol, uit verder den wensch, dat na een za kelijke gedachtenwisseling, de oprichting van een R. K. Middenstandsvereeniging een feit zal zjjn. Hierop krijgt de heer Mol het woord, om het nut van een dergelijke vereeniging uit een te zetten. Tot het in stand houden van den Middenstand is noodig, aldus spr„ or dening, saneering en de bescherming door de Overheid. Momenteel is het met dit be drijf slecht gesteld, voor vele andere groe pen wordt gewerkt, laten wij ook trachten de aandacht van de Overheid te krijgen, maar dan ook eendrachtig samenwerken. Het groot-kapitaal en de filialen zijn een strop voor den Middenstand. Het publiek, vooral ook ten plattelande, komt gepakt en gezakt terug uit de steden, alwaar zij hun inkoopen hebben gedaan, zoogenaamd goedkooper. Dit moeten zij zien te voorko men, zelf ons bedryf gaan ordenen, met grooter saamhoorigheidsgevoel gaan wer ken, en het onderlinge getwist en gekrakeel opzij zetten. Ook wijst spr. op de verbruiks coöperaties, die een gevaar beteekenen voor den Middenstand. Onze positie moet verstevigd worden. Is het niet te wijten aan den Middenstand zelf, dat wij nog ach ter liggen? De organisatie telt 20000 leden, en als iedere zakenman er lid van zou zijn, zou het aantal zijn 200000. Ongetwijfeld zal dit van groote beteekenis zijn, wanneer wij aankloppen met zoo'n machtige organisatie achter ons. We zien het bij de R. K. Arbei dersbeweging, juist door hun organisatie is hun invloed groot. Wat wij tot nu toe be reikt hebben, in samenwerking met de an dere organisaties, is van veel belang, o.a. de wijzigingen in de Omzetbelasting. Wan neer er een plaatselijke Middenstandsver eeniging is, kunnen onze belangen naar voren gebracht worden bij het bestuur dier gemeente. Als zakenmenschen houden wij onderling contact, er moet een groot ver trouwen heerschen, op elkander kunnen bouwen. In onze vereeniging wordt terdege rekening gehouden met onze beginselen. Tenslotte wijst spr. nog op de verschillen de onderafdeelingen, o.m. verzekeringen, gratis adviesbureau, t.b.c.-bestrijding, re clame, eigen orgaan. Vooral zegt spr., wordt er zoo vaak ten onrechte verband gelegd met de Hanze-bank, doch dit heeft niets met de Middenstandsver. te maken. Den wensch uitsprekende, dat ook hier een afdeeling zal opgericht worden, eindigt de heer Mol zijn zakelijk en vlotte rede. Na een korte pauze stelden verschillen de aanwezigen enkele vragen, vooral ook hoeveel de contributie bedraagt. De heer Mol antwoordde, dat de bondscontributie is vijf gulden, dan krijgt men verder nog kosten van de plaatselijke afdeeling. Dit bedrag is te bepalen door het bestuur. Een der leden uitte z"n ontevredenheid over de Kath. Inkoop-coöperaties, die een nekslag zijn voor de Middenstanders. De heer Mol ontkent dit geenszins, het Hoofdbestuur is steeds actief. Daarom raadt spr. aan, dat eenieder lid wordt, dan kunnen wij als een machtige organisatie optrekken, resultaten zullen daarna bereikt worden. In een ge ordende Maatschappij, op Christelijken grondslag, is dan geen plaats meer voor dergelijke Inkoop-coöperaties. De Zeereerw. heer Pastoor wil ook gaar ne de Middenstand steunen, kan zich heel goed indenken, dat dergelijke coöperaties met het praedicaat R. K. ervoor, voor de Middenstand nadeelig zijn. De Pastoor wil aandringen bij het Hoofdbestuur, dat alle economische instellingen niet meer de titel R. K. mogen voeren. De heer Mol zal dit aan het Hoofdbestuur kenbaar maken, en is verheugd over het besluit van het Epis copaat, dat nieuw opgerichte economische vereenigingen zich niet meer als R. K. mogen betitelen. De vereenigingen, die op stoffelijk gebied werken, maken vaak mis bruik van dat praedicaat. Verder vonden het sommigen financieel bezwaarlijk, dat men naast de contributie van de Vakbeweging ook nog contributie moet betalen aan de R .K. Middenstands vereeniging. Doch hieraan valt weinig te tornen, en hij die lid is van een Vakbewe ging is automatisch lid van de Midden standsvereeniging, indien er een „streek- afdeeling" bestaat. Toen het puntje bij het paaltje kwam, om zich op te geven als lid, ging dit strek- zaam. Besloten werd op 18 Mei nog een propaganda-bijeenkomst te houden, alwaar dan een bestuur gekozen zal worden. Een Middenstandsvereeniging is officieel opge richt met 11 leden. We hopen en verwach ten, dat ieder zakenman lid wordt, en ra den de middenstanders aan, op de volgende bijeenkomst blijk te geven van him be langstelling. Hierna ging de heer Valentijn over tot sluiting, dankte den spr. voor zijn zakelijke uiteenzettingen, en de aanwezi gen voor hun belangstelling. WASSENAAR. Coöperatieve Boerenleenbank. In het Gebouw voor Chr. Belangen vergaderde Woensdagavond de Boerenleenbank. Te genwoordig waren 109 leden. De voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer L. A. F. Prins, heette alle leden welkom en deel de mede, dat de Bank ondanks de slechte tijdsomstandigheden er gezond voorstaat. Medegedeeld werd, dat ook de Centrale Bank kerngezond is. Met den voorzitter der instelling mocht worden geconstateerd, dat er geen rede is tot ontevredenheid en ongerustheid, een korte uitspraak, maar die In deze dagen kernachtig is. Verder deelde de heer Prins mede, dat de aflossingen en de rente goed werden betaald. Het aantal nieuwe spaarders be droeg 85, zoodat dit aantal thans tot over de 1200 is gestegen. Het aantal deposito rekeningen in rekening-courant nam met 16 toe. De uitgifte der spaarbusjes bleek een succes. Het aantal bedraagt thans 323. Over 1933 werd een winst gemaakt van 6166.25. Het vorige jaar 5436.36. Verliezen werden dit jaar niet geleden. Het bestuur stelt voor den rentevoet on gewijzigd te laten, n.l. voor spaargelden tot ƒ15.000.SJ4 pet.; boven ƒ15.000. 3 pet. Voor zeer groote bedragen speciale regeling. Rente deposito-rekening-courant 3 pet. Debetrente voor voorschotten, hy potheken en rekening-courant 5 pet. Verder stelde het bestuur voor de rente, te beginnen met 1935, halfjaarlijks te laten betalen, zulks, omdat j aarlij ksche betaling voor velen momenteel moeielijk is. Tenslotte stelde het bestuur voor om van de reserve af te schrijven een bedrag van 17.370.09 en dit te bestemmen voor afschrijving op gebouwen. Met deze voor stellen ging de vergadering accoord. Hier na volgde overlegging der rekening en ba lans over het boekjaar 1933. De balans luidt Inkomsten: In kas 55.376.44; Uitstaande voorschotten ƒ502.107.55; Rekeninghouders f 322.192.99^ Aandeelen C. B. 140.idem Gr. Kap. Bank 100.Vaste goederen 29.000. verder Inventaris 2000.Giro 100.36; in totaal bedragende f 930.892.60. In uitgaven schuld aan spaarbank ƒ742.953.66; idem aan Rekeninghouders ƒ62.320.41; Centrale Bank ƒ51.206.18; Re servefonds 68.146.10 K. Saldo winst ƒ6.166.25. Door de Controlecommissie werd gerap porteerd, dat de cijfers juist waren en het bestuur lof verdient voor het gehouden beheer. De heer Peereboom, die als rapporteur optrad, sprak als zijn meening uit, daf het bestuur beter voor de Bank had gezorgd dan voor de leden. Hij meende, dat de mid delen te weinig hadden gecirculeerd, het geen hij betreurt, waar bonafide zaken menschen in dezen tijd dikwijls geld noo dig hebben, om hun zaken op te houden. Momenteel wordt 10 pet, aflossing ge vraagd, hetgeen veel te hoog Is. Hij hoopt, dat men bij de Centrale Bank zou verzoe ken, dit zoo mogelijk weer terug te bren gen tot 5 pet. De voorzitter zeide, dat hij persoonlijk de meening van den heer Peereboom deel de. Het bestuur kan echter niet anders handelen. Het is verplicht de liquiditeit der bank te bewaren. Zoo ooit, dan zeker nu in dezen tijd, nu moet zij zorgen, steeds aan haar verplichtingen te kunnen vol doen. Daarom gaf zij geen geld meer op hypotheek en was zij overigens met cre- dieten zeer voorzichtig. De heer van der Stoel bepleitte rentever laging. De voorzitter zeide, dat hieraan niet kon worden gedacht. Hij vreesde daarvan vermindering van spaargelden. Bovendien moest men niet voorbijzien, dat de meeste rente wordt gekweekt van het reservekapi taal. Als bestuurslid werd daarna herkozen de heer A. M. de Lamaar en als plaatsver vangende bestuursleden de heer A. P. Ruygrok en J. J. Remmerswaal. Besloten werd de winst te voegen bij het reservefonds, waardoor dit stijgt tot 74.312.35 De heer A. Versteeg Sr. bracht vervolgens verslag uit van de algemeene vergadering te Utrecht. Tot afgevaardigde voor de vol gende vergadering werden benoemd de heeren Versteeg en A. van der Plas. Tot lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer D. Kraaij Sr. De rond vraag leverde verder niets belangrijks op, waarna de heer Prins onder dank sloot. Auto-ongevallen. De 8-jarige M. uit Groningen, viel op den Rijksstraatweg uit een luxe auto. Het werd daarbij gewond aan gezicht, handen en been en. Door zijn familie werd het ventje gebracht naar dok ter V., waar hij verbonden werd. Uitwijkende voor iemand, werd de motorrijder v. d. W. uit Den Haag, gister avond omstreeks 6 uur zelf op den Rijks straatweg aangereden. Hij bekwam ver schillende wondjes aan handen en hoofd en klaagde over pijn in de linkerborst. Nadat door dr. Hubbeling de eerste hulp was ver leend, is de heer v. d. W. per ziekenauto van den heer Goemans overgebracht naar het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag. Geboren: Maria Johanna Cornelia, d. van P. C. de Bruijn en C. M. de Groot Catharina Adriana, d. van A. J. Edelaar en J. C. Kortekaas Theodora Elizabeth Jo hanna, d. van P. J. v. d. Ham en M. van Noort. Ondertrouwd: P. J. van Dam en A. D. de Jong. Gehuwd: F. C. H. Hattink en C. A. M. J. Vinkesteijn H. L. A. Rooij akkers en M. W. van Wissen J. A. de Roos en P. M. van Overbeek. Overleden: Adrianus Johannes Pen- nings 62 j., echtgen. van C. M. Langeveld. Gevestigd: A. Noort en vr., G.K. uit Katwijk, van Zuylen van Nyeveltstr. 191 L. Noort, N.H. kantoorbed. uit Den Haag, idem 191 J. F. Noorthoorn van der Kruijff en gez., Ev. L. uit Rotterdam, Burchtlaan 1 W. J. Beukers en vr., kan toorbed. uit Hillegersberg, Wittenb.weg 110 C. W. van Dijk, G.K. d.b. uit Hille gersberg, idem 110 W. J. M. Greve, N.H. uit Parijs, Zijdeweg 40 L. W. Gaiser, D. Ev. Dtsche keukenm. uit Den Haag, O. Dassen.weg 5 C. A. Sijl, N.H., keukenm. uit Amsterdam, Paauwlaan 5 H. M. Hen driks, R.K. d.b. uit Den Haag, Lindelaan 2 A. den Uil, G.K. d.b. uit Voorburg, Schouwweg 32 A. Kraska, R. K. Dtsche d.b. uit Den Haag, Rijksstraatweg 775 H. G. J. A. de Geus, uit Rotterdam, Vijver- weg 21 J. Legersteem N.H. d.b. uit Rot terdam, iedem 21 R. A. Dijker en vr., accountant uit Den Haag, Berkenlaan 1 Wed. A. L. de Vlieger en gez., N.H. uit Voorschoten, Hazelaan 1 W. C. Demaree, N.H. d.b. uit Voorschoten, idem 1 O. van Nijenhoff en vr., Secretaris Ver. Ned. Febr., uit Den Haag, Wittenb.weg 96a M. J. Riemersma en gez., D.G., Ingenieur uit Dordrecht, Wittenb.weg 7 C. A. Koo- mans, N.H. d.b. uit Dordrecht, idem 7 G. Veldhuis en vr., N.H. chauffeur uit Den Haag, Eikenlaan 2 C. Chaudron en gez., N.H. handelsvert. uit Den Haag, Crocusstr. 45 E. Hübner en vr. uit Buitenland, Rijksstraatweg 819 G. J. W. Weekhout, N.H. tuinman, uit Den Haag, Langstraat 53 G. W. Horn en gez., uit Den Haag, Crocusstraat 53 P. J. A. M. Haaring en vr., leeraar teekenen uit Den Haag, Storm van 's-Gravensandeweg 19 J. H. van der Klaauw en gez., R.K. chauffeur uit Rotterdam, Rijksstr.weg 821 P. J. van Wadenoijen en vr., N.H. uit Rotterdam, Crocusstr. 33 F. L. Rambonnet en gez., uit Den Haag, van Bronckhorstlaan 17 G. Reekers, R.K. Dtsche d.b. uit Den Haag, Teylingerhorstlaan 35 C. von Lindern en gez., N.H. fabrikant uit Den Haag, idem no. 8 W. L; Felhoen Kraal, arts uit Zeist, Zijllaan 7 A. J. H. Teijen en gez., N.H. Comm. P. en Girodienst uit Den Haag, Middelweg 14 W. van Vessem en vr., uit Roterdam, Crocusstraat 55 M. C. Dijxhoorn en gez., N.H. procuratiehouder uit Overschie, van Bommellaan 8 F. van Teptem en gez. Rem. Ingenieur uit Voorburg, Binnenweg 20 A. Post, N.H. d.b. uit idem, Binnenweg 20 K. Hoe kendijk en gez., Teekenaar uit Alphen a. d. Rijn, Korenlaan 9 R. H. Driessen en vr., D.G. Dir. v. e. Dierenasyl, uit Den Haag, Prinsen weg 17 J. Sommeling en gez., G.K. kantoorbed. uit Den Haag, van Z. van Nijeveltstr. 138. Vertrokken: M. Biberacher naar Leiden, Cobetstraat 36 I. Sanderse naar Den Haag, Allard Piersonlaan 229 G. Veldhoen naar Veenendaal, Marechaussee kazerne P. J. Blom naar Amersfoort, P. C. Hooftlaan 9 Th. P. H. van Laere geb. de Koster naar Den Haag, Roggeveen straat 10 W. Bakker naar Nieuweschoot, gem. Schoterland M. Sluurman naar Den Haag, Stadh.plein 62 F. J. Fens naar Den Haag, Stephensonstraat 19 J. Dub- beld naar Bergen N.H. Jan Jacoblaan 13 Wed. van Dissel geb. M. Greup naar Den Haag, Nic. Tulpstraat 63 H. Slegt en gez. naar Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 45 C. van Laere naar Den Haag, van Musschenbroekstraat 63 A. Fasaleg naar Den Haag, Jul. van Stolberglaan 79 J. F. W. Wulffers naar Den Haag, van Stolk- weg 29 A. Veit naar Aerdenhout, Von dellaan 15 J. A. van der Ploeg naar Woubrugge, B 315 W. P. O. Rau naar Den Haag, Bosschestraat 2 J. A. Burg hoorn naar Delft. Spiegelstraat 30 D. Wessel en gez. naar Den Haag, Jan van Nassaustr. 3 M. Paijk naar Den Haag, Luikschestraat 17 J. Nagtegaal naar Voorschoten, Veurscheweg 145 E L. D. Le Grand naar Leiden, Apothekersdijk 6 Wed. S. Varossieau geb. Affourtit naar Leiden, Boisotkade 7. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 4 MeL Huizen 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.30 Lunchconcert door het KRO-sextet. I.00 Gramofoon, waarna vervolg lunch concert. 2.00 Orgelconcert door Evert Haak m. m. v. Miep Beuming, sopraan, uit de St. Vituskerk te Hilversum. 3.15 Gramofoon. 3.30 Declamatie door Tine Medema en liederen-recital door Leon DuvaL 4.45 Gramofoon. 5.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 5.20 De KRO-boys. Te 6 uur Causerie over „Zorg voor de veiligheid als gemeen schapsplicht" door G. W. J. v. Sierenberg- de Boer. 7.15 Jan G. Hazewinkel over „De ring en zijn symboliek", waarna gramofoon. 7.50 Het KRO-orkest onder leiding van Leo Ruygrok, als gastdirigent m. m. v. Wil lem Andriessen, klavier. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Manfred de Grimm over Oostenrijk. 8.50 Vervolg orkest. 9.40 Dr. A. J. M. Wanders over den Ster renhemel. 9.55 Het Oeral-kozakkenkoor, waarna gramofoon. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Vervolg kozakken-koor. 10.50 Gramofoon. Hilversum 301 M. 8.00 GramofoonpL 8.30 Orgelspel. 9.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 P. J. Kers: Onze Keuken. 10.45 Gramofoonpl. II.00 Causerie. 11.20 Viool-recital. 11.50 Gramofoonpl. 12.00 dito. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gramofoonmuziek. 2.30 Causerie. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Orgelspel. 4.30 Voor de scholen. 5.00 VAR A-orkest. 5.45 Zang. 6.05 De Flierefluiters. 6.30 Vervolg zang. 6.45 Vervolg orkestconcert. 7.30 Causerie. 7.50 Gramofoonpl. 8.00 Reportage u. h. Tehuis „Nieuw Veld zicht". 9.00 Causerie. 9.30 Gramofoonpl. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vas Diaz. 10.15 Causerie. 10.45 Gramofoonpl. 11.00 Gevarieerd concert Daventry, 1500 m- 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelconcert. 11-.50 BBC-dansorkest. 12.35 Northern Studio-orkest. 1.20 Voor de scholen. 2.20 Muzikale causerie. 2.50 Ch. Manning's orkest. 3.50 E. Colombo's orkest. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Bach-Concert (cembalo en orgel). 6.10, 6.30 en 6.50 Lezingen. 7.20 Concert-Inleiding. f 7.35 BBC-Symphonie-arkest 9.40 Voordracht 10.0011.20 Harry Roy en zijn Band. „Radio-Paris", 1648 M, 6.20 en 7.20 GramofoonpL 11.50 Krettly-orkest 8.05 GramofoonpL 8.20 Orkest vereeniging „Triton". 9.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—11.35 en 12.05—1.20 Concert u. h. Bellevue-StrandhoteL 7.50 Concert 8.15 HoorspeL 9.30 Radio-symphonie-orkest 10.3011.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.35, 6.20 en 10.50 Gramofoonpl. 11.20 Blaasconcert 12.20 Werag-Kamerorkest 3.20 Omroepkleinorkest. 4.40 Concert 6.20 Gevarieerd concert 7.35 Omroepkleinorkest 10.10 en 10.20 Gramofoonmuziek. Rome, 421 M. 8.05 „Götterdammerung", opera van Ri chard Wagner. ir Brussel, 322 en 484 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 7.20 dito. 7.50 Radio-tooneeL 8.35 Koorconoert 10.0010.20 GramofoonpL 484 M.: 11.20 en 12.30 Gram of 1. 4.20 Omroeporkest 5.35 GramofoonpL 5.50 Salon-orkest 6.00 Chopin-Piano-recltaL 7.20 Symphonie-concert 8.35 dito. 9.30 Gramofoonmuziek. Deutichlandsender, 1571 M. 7.35 Uit München: Hans Pfitzner-Con- cert o. 1. v. den componist 8.45 Concert uit Leipzig. 9.20 Berichten. 9.50 Sportpraatje. 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Concert uit Zweden (Gramo- foonopnamen). Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.008.30 Hamburg. 9.20—11.20 Keulen. 11.2013.20 Luxemburg. 13.20—14.20 Keulen. 14.20—17.00 Kalundborg. 17.00—18.20 Brussel Fr. 18.20—19.35 Keulen. 193521.40 Daventry. 21.4022.20 Luxemburg. 22.20afloop Deutschl.sender. 4e Programma. 11.2013.20 Brussel Fr. 13.20—16.35 Midland Reg. 16.3517.20 Een der Eng. „National" zen ders. 7.2018.50 Londen Reg. 18.5020.00 Luxemburg. 20.0023.00 Loc. uitzending, waaraan medewerken: I. Leidsche Chr. Harm. Ver. o. L v. d. heer H. v. d. Veld. n. Kerkkoor Chr. Zangver. „Ex Animo" o. 1. v. <L heer H. W. De Wolff. IH. De heer A. 't Hart (piano). 23.00afloop Daventry. DE SERIE HOLLANDSCHE ORKESTEN Dinsdag, 8 Mei van 12.152.00 en Zater dag, 12 Mei van 5.306.20 uur concertee ren wederom twee orkesten, gevormd uit werklooze musici voor den K. R. O. Dinsdag, 8 Mei om 8.40 uur dirigeert J. van Otterloo een Tsjechisch concert bij den K. R. O., met solistische medewerking van Louise Wijngaarden, viool welke de fantasie van J. Suk ten gehoore zal bren gen. Dit concert is het tweede dat de K. R. O. in den rij der door Nederlandsche Gast- dirigenten geleide concerten, brengt. Zaterdag 12 Mei wordt ter gelegenheid van het Sint Servaes-Eeuwfeest te Maas tricht een Sint Servaes-standbeeld onthuld door Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. Lemmens. De K. R. O. zal hiervan een reportage verzor gen, de redevoeringen en zang door de ge zamenlijke Maastiichtsche Mannenkoren uitzenden. VAN ROMMELZAK EN HOBBELT JE. 295. De herbergier, die van het geval hoorde, deed zijn schort af, trok zijn vrouw met zich mee uit de keuken en zei: Alles sluiten, niemand komt er meer in. Wij gaan naar Jan Rommelzak, want die is aange komen! En samen vlogen ze naar de markt. 296. De molenaar, die ijverig aan het ma len was, en eigenlijk nog heel wat te doen had, liet zijn werk ook al in de steek. De molen stond stil en de molenaar ging er vandoor, regelrecht naar de markt, om Jan te zien en te hooren.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10