DONDERDAG 26 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 Roeiboot te Rotterdam omgeslagen Vier van de negen inzittende Fransche zeelieden verdronken In de Waalhaven te Rotterdam la gis termiddag een ernstig scheepsongeluk ge beurd. Een roeiboot, waarin negen perso nen waren gezeten, is omgeslagen en vier van hen zijn verdronken. De lijken der slachtoffers, allen van Fransche nationa liteit, zijn opgehaald en naar het bureau van de Rivierpolitie getransporteerd. Nader vernemen wij, dat de opvaren den van de verongelukte roeiboot deel uit maakten van de bemanning van het Fran sche stoomschip „Député Pierre Goujon", welke in de Waalhaven ligplaats heeft ge nomen. Zij waren met een sloep van dit schip onderweg naar de „Zembla", een op gelegd vrachtschip, van dezelfde reederij, ais waartoe het eerstgenoemde vaartuig behoort. Aan boord van de „Zembla" moesten werkzaamheden worden verricht. Op den jol had men een zeil geheschen. Toen het ongeluk geschiedde, snelden de politieboo- ten, „Politie I" en „Politie II", die in de onmiddellijke nabijheid voeren, toe. Men is dadelijk met dreggen begonnnen en er na geruimen tijd in geslaagd de vier lijken op te visschen. Nader wordt gemeld: In den jol waren negen Fransche zeelie den gezeten. De boot sloeg om, waarna vier van de inzittenden in de diepte verdwenen. Het Fransche s.s. „Député Pierre Guyot" ligt aan paal 22 in de Waalhaven, aan paal 71 ligt het s.s. „Zembla". Gisteren moesten negen opvarenden van de „Guyot" naar de „Zembla", om werk zaamheden te verrichten, daar dit schip, na geruimen tijd te zijn opgelegd, weer reisvaardig moest worden gemaakt. Niemand heeft het ongeluk opgemerkt. Een voorbijkomende motorboot van de Spidodienst werd door de vijf man, die zich hadden weten te redden en die zich aan boord van de „Zembla" bevonden, aangeroepen, waarna deze motorboot snel den havendienst en de havenpolitie ging waarschuwen. Onmiddellijk is men toen gaan dreggen. Laat in den avond is de sloep opgehaald. Daarbij is gebleken, dat de schoot was vastgemaakt, hetgeen de oorzaak moet zijn geweest van het kapsei zen van den boot. Zij stapten in een sloep en zeilden met een Westenwindje naar de „Zembla". Bij het schip gekomen moesten zij opdraaien, om zoodoende bij den statietrap te ko men, welke uithing. Alle negen opvaren den waren in de sloegp gaan staan bij het opdraaien. De volle wind blies toen in de zeilen en mede'door het gewicht van de negen personen, kapseisde de boot. Alle negen geraakten te water. Vijf van hen wisten, zwemmende, bij de statietrap te komen en zich hieraan op te trekken. De vier anderen verdwenen in de diepte. Een boot van den Havendienst was spoe dig ter plaatse, evenals twee booten van de Rivierpolitie. Na eenigen tijd dreggen werden de vier lijken opgehaald en naar het bureau van de Rivierpolitie overgebracht. De slachtoffers zijn, de derde-machinist F. Matérat, oud 36 jaar, de 27-jarige ma troos M. Command, de 47-jarige stoker F. Besnard en de 42-jarige matroos J. Guyg- nard. De lijken zijn naar de begraafplaats Crooswijk overgebracht. Op het s.s., Zembla had men van het gebeurde niets gemerkt. Eerst toen de vijf geredde Franschen aan boord waren geko men heeft men van het ongeluk gehoord. De Fransche Consul, de heer Nicauit, bracht een bezoek aan het bureau van de Rivierpolitie, waar hem de toedracht van het ongeval werd medegedeeld. Omtrent het ongeluk in den Waalha ven, waarbij vier Franschen om het leven zijn gekomen, vernemen wij nog, dat deze resp. afkomstig waren uit Nantes, Le Bar- bathre, Le Tertre Samson, en Bourgue Le Langralay. Beide stoomschepen, „Le Député Guyot" en de „Zembla", zijn eigendom van de fir ma Les Consignateurs Rèunis de Bordeaux. AUTO IN BRAND GEVLOGEN. Inzittenden zwaar gewond. Gistermiddag zes uur is de auto van den heer J. Cornelissen, reiziger te Waddinx- veen, op den Breedeweg in den Zuidplas- polder, op de grens van de gemeenten Wad- dinxveen en Zevenhuizen, tegen een boom gereden. De auto werd finaal in elkaar gedrukt en vloog in brand. De beide inzittenden, de 47-jarige J. Cornelissen en een passa gier, de 25-jarige J. de Bruyn, wonende in de Vondelstraat 1 te Gouda, waren zoo danig gewond, dat zij geen besef meer hadden wat er gebeurde. Ook waren zij in brand geraakt, meldt „Vooruit". De ingenieur C. van Prooyen uit Ba- rendrecht en zijn uitvoerder, de heer J. Opmeer, die daar ter plaatse een werk in uitvoering hebben, snelden toe en wisten beide inzittenden uit den brandenden wa gen te trekken. De heer Cornelissen had een been gebroken en wonden aan het hoofd bekomen, terwijl ook zijn tanden wa ren kapot geslagen. De Bruyn had een hersenschudding bekomen en enkele won den aan de handen. Van beide slachtoffers stonden de klee- ren van het onderlichaam in brand. Zoodra zij uit den auto waren gehaald snelden de omwonenden met dekens toe om de vlam men te dooven, wat dan ook gelukte. De oud-geneesheer De Wit uit Zevenhuizen, die juist passeerde, verleende de eerste hulp. Per ziekenauto werd de heer Cor nelissen naar het Van Itersonziekenhuis te Gouda vervoerd, waarheen ook De Bruyn met den auto van den heer Van Nielen uit Waddinxveen werd overgebracht. De toestand van beide slachtoffers is zeer ernstig. Het ongeluk is vermoedelijk te wij ten aan den slechten toestand van den weg. Door het drukke verkeer zijn in dezen weg kuilen geraakt. Men vermoedt, dat de wa gen in een kuil is terechtgekomen en dat de bestuurder hem toen niet meer meester was en tegen een boom opbotste. De wagen is geheel uitgebrand. HET DRAMA TE BERGEN OP ZOOM. Slachtoffer steeds In levensgevaar. De negentienjarige mej. B. te Bergen op Zoom, die de vorige week het slachtoffer werd van een liefdesdrama, bevindt zich nog steeds in levensgevaar. Het meisje is thans reeds negen dagen achtereen buiten bewustzijn. Onder deze omstandigheden acht men operatief ingrij pen te riskant, weshalve men den kogel, die in het voorhoofd gedrongen is, nog im mer niet heeft kunnen verwijderen. Het is twijfelachtig, of mej. E. er nog boven op komt. Zoo ja, dan zal zij vermoedelijk toch gedeeltelijk verlamd blijven. INBRAAK TE ARNHEM. Tijdens huldiging van den burgemeester. Tijdens het défilé, dat ter gelegenheid van het 12 X-jarig ambtsjubileum van den burgemeester van' Arnhem, mr. S. J. R. de Monchy, plaats vond en dat vele men- schen naar het Velperplein had gelokt, heb ben inbrekers hun slag weten te slaan in een pand aan den Sonsbeekweg te Arnhem. Door een zijraampje wisten zij zich toe gang tot het huis te verschaffen, dat zij geheel doorzochten. In hun handen viel een buit van ongeveer 150.aan contanten benevens een hoeveelheid gouden sieraden van een zeer belangrijke waarde. De be woner van het huis had de gouden voor werpen van een vriend in bewaring geno men en ze tot nog toe in de safe gesloten. Echter had hij ze juist er uit gehaald en ze gereed gemaakt om ze gisteren mee te geven. De politie stelt naar de daders een ern stig onderzoek in. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 27 April. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zang. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Orgelconcert. 5.00 Concert. 6.30 Tuinbouwpraatje. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Literaire causerie. 8.00 „Der Messias", oratorium van G. F. Handel. M. m. v. solisten, de Kon. Chr. Oratorium-Vereen, en het Concertgebouw orkest o. 1. v. Hub. Cuypers. In de pauze van 9.009.20 Vaz Dias en Gramofoonpl. 10.1511.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 301 M. 8.00 Orgelspel. 8.30 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie. 10.30 Gramofoonpl. 11.00 Vervolg declamatie. 11.15 Piano-recitaL 11.45 GramofoonpL 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. I. d. pauze: Gramofoonpl. en Piano-recitaL 2.15 PianorecitaL 2.30 Causerie. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 dito. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 De Notenkrakers. 6.05 Gramofoonpl. 6.30 Klein VARA-Ensemble. 7.30 Causerie. 8.00 Noord-Hollandsche Avond in de Lu- thersche kerk te Haarlem. 9.45 Causerie. 10.15 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.20 Vaz^Dias. 10.30 Causerie. 11.00 De Flierefluiters. Daventry, 1500 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelconcert. 12.35 Northern Studio-orkest. I.20 Voor de scholen. 2.20 Muzikale causerie. 2.50 Ch. Manning's orkest. 3.50 E. Colombo en zijn orkest. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Piano-recitaL 6.10, 6.30 en 6.50 Lezingen. 7.20 „Seven Das^s' Sunshine", gevarieerd muzikaal programma. 8.20 Berichten. Causerie. 8.40 BBC-orkest. 9.50 Voordracht 10.1011.20 Dansmuziek door Harry Roy en zijn Band. „Radio-Paria", 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonpl. II.50 Krettly-orkest 6.40 GramofoonpL 8.05 „Athalie", opera van Mendelssohn. Kalundborg, 1261 M. 11.20—12.50 C. Rydahl's orkest. 1.20 GramofoonpL 2.20 Omroeporkest. 7.30 Deensche muziek. 8.30 Deensche Voorjaarsliederen. 8.45 Hoorspel. 9.30 Gramofoonpl. 9.50 Mandolineconcert. 10.1511.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.25 GramofoonpL 6.20 Blaasconcert. 10.50 GramofoonpL 11.20 Orkestconcert. 12.20 Orkestconcert 3.20 GramofoonpL 4.35 Middagconcert. 6.20 Omroepkleinorkest. 10.20 Vocaal concert (bariton en so praan). 11.2011.50 Gramofoonmuziek. Rome, 421 M. 8.05 Orkestconcert Brussel ,322 e n 484 M. 322 M.: 11.20 Orkestconcert o. 1. v. Felle- man. 4.20 Dansmuziek. 5.50 Kamermuziek. 6.20 GramofoonpL 7.30 Radio-tooneel met muziek. 8.20 Symphonieconcert 9.3010.20 Dansmuziek. 484 M.: 11.20 Gramofoonpl. en zangvoor dracht. 12.30 Salon-orkest. 4.20 Symphonieconcert 5.35 GramofoonpL 6.10 Salon-orkest 7.20 Voor Oud-Strijders. 8.35 Symphonieconcert. 9.30 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Der deutsche Schmied", hoorspel. 8.35 Arbeidsliederen door koor met or kest. 9.20 Berichten. 9.50 Bokspraatje. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Liederen. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.008.30 Hamburg. 9.20—14.20 Keulen. 14.2015.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Keulen. 17.20—18.20 Brussel VL 18.20—19.20 Keulen. 19.2020.00 Weenen. 20.0022.20 Luxemburg. 22.20afloop Deutschl.sender. 4e Programma. 11.2013.20 Daventry. 13.20—16.35 Midland Reg. 16.35—17.20 Een der Eng. „National" zen ders. 17.2020.00 Londen Reg. 20.0023.00 Locale uitzending, waaraan medewerken: I. The Five Michy Mouse Players, o. L v. d. heer J. v. Iterson (amus.muz.). II. Mej. Rina Bergamini (piano en de heer Tullie Bergamini (cello). 23.00afloop Daventry. VOOR DE K. R. O.-MICROFOON. Zondagavond, 29 April te 9.25 uur wordt met medewerking van Mevr. Ellen Russe, Anton van Duinkerken en Gerard v. d. Berk, tenor, een Cyriel Verschaeve- herdenking gehouden, waarbij zoowel poë zie als proza van den Dichter-Schrijver wordt voorgedragen en enkele getoonzette gedichten gezongen. Dinsdagavond, 1 Mei komt voor het eerst voor de microfoon de Nederlandsche Ka meropera o. I. v. J. Rich. Heukeroth. Dit gezelschap dat zich beijvert, vooral het kleinere operawerk uit te voeren, zal om 10.20 uur „De Advocaten" en om 10.40 uur „Het Bruiloftshaasje", beide werkjes van Franz Schubert, in de Nederlandsche taal ten gehoore te brengen. GEMENGDE BERICHTEN NOODLOTTIGE AANRIJDING. Wielrijder gedood bij het elkaar passeeren van twee auto's. Gistermorgen omstreeks haf twaalf heeft op den Rijksstraatweg Den BoschGrave onder de gemeente Nuland een doodelijke aanrijding plaats gehad. De 21-jarige boerenzoon van J. uit Heesch reed per fiets, komende uit de richting Den Bosch, over het fietspad naar zijn wo ning. Uit de richting Grave naderde een vrachtauto van den expediteur van B. uit Oss, waar achter een auto reed van notaris van B. uit Berghem. Deze wilde den vrachtauto passeeren en kwam daarbij, waarschijnlijk doordat de wagen slipte, op het fietspad terecht. Juist bevond zich daar van J., die met kracht tegen de voorruit van den auto sloeg. Hij was op slag dood. Spoedig was dr. Hanegraaf uit Rosmalen aanwezig, die ook slechts den dood kon constateeren. De marechaussee uit Geffen en de bur gemeester uit Nuland hebben den auto in beslag genomen. Het lijk is naar het zie kenhuis te Heesch overgebracht. DE BURGEMEESTER VAN BAEXEM BIJ EEN AUTO-ONGELUK ERNSTIG GEWOND. Gistermiddag omstreeks vier uur Is de burgemeester van Baexem bij Roermond, de 36-jarige heer Kremers, bij een auto ongeluk onder de gemeente Maasbracht, ernstig gewond. Hij is bewusteloos en in zorgwekkendên toestand naar het St. Lau- rentiusziekenhuis te Roermond overge bracht. Het ongeluk geschiedde toen de heer Kremers met zijn wagen niet ver van den spoorwegovergang, genaamd het Engelsch Vondelen, reed, op het moment, dat hij van achteren werd gepasseerd door een kleine vrachtauto. Van den anderen kant naderde een groote vrachtwagen, vermoedelijk van Duitsche nationaliteit. Deze is, waarschijn lijk door de moeilijke situatie, welke was ontstaan, in botsing gekomen met de auto van den burgemeester, welke door den schok tegen een boom vloog en vervolgens werd vernield. De aanrijdende vrachtwagen is doorgereden. De burgemeester werd be wusteloos en zwaar verminkt uit de wrak stukken van zijn auto te voorschijn ge haald. Dokter Sonnen uit Echter verleen de de eerste hulp; ook geestelijke hulp was spoedig aanwezig, evenals de Rijksveld wachter. VRACHTAUTO DOOR AFSLUITBOOMEN GEREDEN. Goed afgeloopen. Een vrachtauto uit Poeldijk, moest Dins dagmiddag aan een spoorwegovergang stoppen, omdat de afsluitboomen werden neergelaten. De chauffeur remde nogal sterk, met het gevolg, dat de rem brak. De auto vloog met een flinke snelheid door den afsluit boom en kwam gedeeltelijk op de spoor lijn te staan. Daar de boomen juist neergelaten waren, had men nog tijd om het voertuig en de stukken van den boom van de rails te ver wijderen, zoodat de trein kon passeeren. De vrachtauto en de spoorboom waren zwaar gehavend. De chauffeur had geen letsel van betee- kenis bekomen. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 20) HOOFDSTUK XI. Een nieuw mysterie. Toen Perris wist, dat Dick, die kamers in de stad had gehuurd, dagelijks bij mevrouw Drum kwam, ging hij ook bijna iederen avond naar haar toe, want hij wilde hem voor alles beter leeren kennen. Dick had geen slechten aard, maar zyn slap karakter maakte hem een willig werk tuig in de handen van iedereen, die een sterkeren wil bezat dan hij. Hij zou alles doen wat hem gevraagd werd, als er geld mee te verdienen was, om zoo zijn zucht naar weelde te kunnen bevredigen. Momenteel scheen hij niet in geld-verle- genheid te zitten, want zooals Margaret Perris verteld had, had hij tot dusver noch zijn moeder, noch haar om geld gevraagd. Hij ging duur gekleed droeg veel sieraden en liet zich gewoonlijk met een taxi naar het huis brengen van zijn moeder. Of schoon deze hem, tegen Margaret's wensch, had uitgenoodigd om bij haar te logeeren, had hij in het West-End een paar kamers gehuurd, die naar hun inrichting te oor- deelen, heel wat geld moesten kosten. Al les wees er op, dat hij er op het oogenblik warmpjes inzat, en hij vertelde aan leder een die verwondering liet blijken over zijn weelderig leven, dat hij in Bolivia veel geld verdiend had. Ik had een paar aandeelen in een zil vermijn, zei hU op een keer tegen Perris, die heb ik een paar weken geleden voor een aardig prijsje verkocht. Als mijn geld weer op is, ga ik naar Zuid-Amerika om te zien, of daar opnieuw wat voor me te verdienen is. Daar kun je nog eens van het leven genieten! Daar heb je bijvoorbeeld.. En weer begon hij uit te weiden over de avonturen waarin hij meer of minder een heldhaftige rol had gespeeld. Perris schonk weinig aandacht aan deze verhalen, want Dick maakte heelemaal niet den indruk dapper te zijn. Als hij thuis was gedroeg hij zich overigens voorbeeldig. Hij was al leraardigst voor zijn moeder, hü duwde mevrouw Drum's rolstoel door den tuin, hielp haar met haar correspondentie en gaf haar telkens handschoenen, of eau de cologne cadeau. Maar Margaret weigerde om ook maar de minste attentie aan te ne men en liet hem duidelijk merken, dat zij hem wantrouwde en dat zij hem het feit, dat hij haar moeder geruineerd had, nog steeds niet had vergeven. Beoordeel je hem niet wat al te streng Margaret?, vroeg Perris haar op een avond. Neen, antwoordde zij op beslisten toon. Dick en ik hebben niets met elkaar gemeen. Ik vind hem een verschrikkelijken man met zijn ringen en zijn parfum en zijn mooie pakken. Ofschoon ik moet erkennen, ging zij glimlachend voort, dat hij dat parfum niet meer gebruikt, sedert jij hem dien avond er wat van gezegd hebt. Dat is tenminste één troost. Perris knikte. Ja, dat heb ik ook ge merkt. Maar hij heeft het natuurlijk gela ten om zijn moeder, want die heeft er ook aanmerkingen op gemaakt. Voor haar schijnt hij alles over te hebben. Ja, omdat hij wat gedaan wil zien te krijgen. Ik ben overtuigd, Michael, dat Dick zich, voor hij weer weggaat in zijn waren gedaante zal laten zien. Maar wat hij ook doet, van moeder's armzalig in- komentje blijft hij af. Daar zal ik wel voor zorgen! En vastberaden klemde zij de lippen op elkaar. Dick had Perris meermalen laten blij ken, dat hij graag op Horn Hall gevraagd zou worden om met Sir Gregory en diens dochter kennis te maken. Hij was in zijn ijdelheid overtuigd, dat Laura onmiddel lijk verliefd op hem zou worden, maar Perris legde hem uit, dat hij in zijn hoe danigheid van secretaris niet het recht had om iemand op Horn Hall uit te noodigen. In werkelijkheid had hij zonder veel moeite de gevraagde uitnoodiging voor Dick kun nen krijgen, maar hij dacht er eenvoudig niet aan om er moeite voor te doen. Intusschen ging op het groote landhuis alles zijn gewonen gang. Sir Gregory deed zijn zaken af, woonde de zittingen van het Lagerhuis bij, gaf diners en ontwierp plan nen om nog meer geld te verdienen dan hij reeds bezat. Perris was nog steeds zijn kal me, vertrouwde secretaris en niemand ver moedde, dat hij zulk een grooten invloed op Sir Gregoity uitoefende. Zoo gebeurde het bijvoorbeeld door zijn toedoen, dat na den dood van Meason, drie van diens kinderen opgenomen werden in een weeshuis, waarvan Sir Gregory regent was, en dat de millionair de weduwe werk verschafte en haar zelfs met geld hielp. Het duurde dan ook niet lang, of Sir Gre gory werd algemeen als een goed en hulp vaardig mensch beschouwd en langzamer hand begon hij zelf ook meer pleizier in zijn liefdadigheidswerk te krijgen. Dat wat hij nu in stilte deed, verschafte hem meer voldoening, dan hetgeen hij tot nu toe in het openbaar gedaan had. Iedereen schreef deze ommekeer in Sir Gregory's aard toe aan den schok, die hij gekregen had door den tragischen moord die in zijn biblio theek gepleegd was. Waar Sir Gregory zich het meest over verheugde was, dat zijn beide kinderen hem langzamerhand toonden, dat zij niet bang meer voor hem waren en hem zelfs nu en dan hun genegenheid lieten blijken. Hij wist heel goed, dat vroeger iedereen een afkeer van hem had gehad, zijn kinde ren incluis. Nu spraken zij dikwijls vrij uit met hem en waagden het soms in zijn na bijheid een grapje te maken. Sir Gregory begon zich meer en meer als hun vader lijke vriend te beschouwen en moedigde zijn kinderen aan om vertrouwelijk met hem te praten. Wel wenschte hij Arden geen toestemming te geven tot 'n huwelijk met Laura maar toch dacht hij er niet aan den jongeman het huis te ontzeggen. Zooals te begrijpen is, ging dit allemaal niet zoo opeens. Telkens, wanneer hij met Perris in de bibliotheek was, probeerde hij weer hem te overdonderen met zijn ge schreeuw. Maar Perris bleef onder alle om standigheden beleefd en legde steeds weer een bewonderenswaardige tact aan den dag om ten slotte meester te blijven van de situatie. Waarom probeer je nooit geld van mij los te krijgen? vroeg hij eens nadat hij lan gen tijd naar Perris kalm gezicht had zit ten staren. Omdat ik niet om geld geef, antwoord de Perris opgewekt. Zoolang ik genoeg verdien om mijzelf te onderhouden en een paar guldens over houd om een ander inee te helpen, ben ik tevreden. Maar als je geld had, zou je een mooie positie kunnen innemen, bromde Horn, die niet graag minachtend over zijn rijkdom hoorde spreken. Die kan ik met mijn intelligentie krij gen. Hoe dan? Ik ben op het oogenblik bezig aan een boek, in den stijl van de politieke romans van Lord Deaconfield. Ik hoop mijn boek over enkele maanden te kunnen publicee- ren en ik vertrouw, dat het succes zal heb ben. H'm, 'n armzalige methode om geld te verdienen! Heeft een uitgever je boek al aangenomen? Neen, het is nog niet af. Zoo gauw het klaar is, stuur ik het naar een uitge ver. En als die het weigert? Dan stuur ik het naar een anderen uit gever. Maar waarom geef je het dan zelf niet uit? Sir Gregory aarzelde even, toen zei hij bruusk: Dan zal ik je het geld geven. Perris schudde glimlachend het hoofd. Neen, dank u, ik maak liever geen ver plichtingen. En bovendien, ging hij voort, terwijl hij den milionair strak aan keek, zou dat wel eens aanleiding voor u kunnen zijn om mij van afpersing te be schuldigen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9