MfAALSI BUITENGEWONE LENTE RECLAME IX 3D AG 26 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. - PAG. 3 -1 Ons bouclé cocos is zeer fijn en buitengewoon sterk 50 c/m. 70 c/m. 100 c/m. 37V- 50 72~~" 100 c/m. 120 c/m. 180 c m. 87 I1.30 HAARLEM MERSTR. 130-136 - LEIDEN AFSCHEID KOLONEL BARON VAN VOORST TOT VOORST. Gisterenmiddag heeft kolonel Baron van Voorst tot Voorst afscheid genomen van het 4e Regiment Infanterie, gelegen in de Morschpoort-kazerne hier ter stede. Dit afscheid was naar aanleiding van zijn bevordering van Brigade-Commandant tot Divisie-Commandant. Kolonel Baron van Voorst tot Voorst werdt n.l. met ingang van 1 Mei a.s. be noemd tot Generaal Majoor. Nadat Kolonel Baron van Voorst tot Voorst de aanwezige Tirailleur- en Spe- cialisten-Compagnies geïnspecteerd had, sprak hij een woord van waardeering uit over hetgeen het 4e Regiment in den loop der jaren had gepresteerd. Hij haalde tevens aan de eer die het 4e Regiment te beurt was gevallen om als eerewacht te hebben mogen optreden bij de begrafenis van wijlen H. M. de Ko ningin Moeder. Door le luitenant v. d. Putte werd hem als herinnering aan dit feit een ingelijste foto van de eerewacht aangeboden het welk hij ten zeerste op prijs stelde, aan gezien het juist in dezen tijd van verwor ding hem een gevoel van gerustheid gaf, dat in het leger, de geest heerscht, dat een dergelijke eer gewaardeerd werd. Hij schetste het 4e Regiment, dat altijd door houding, ernst, en optreden had uit geblonken als een lichtend punt in de nog steeds donkerder wordende toekomst. Nadat Kolonel Baron van Voorst tot Voorst ook het officieren- en onderoffi cierenkorps geprezen en bedankt had, voor hun nauwgezette plichtsbetrachting werd door het 4e Regiment gedefileerd op den Morschsingel, waarna hij nogmaals Majoor Voorthuyzen, waarnemend Regi ments-commandant en de subalterne offi cieren bedankte. DE JONGE WACHT. Maandagavond te kwart over 8 heeft er in de Burcht een feestavond plaats voor de leden en de ouders van de Jonge Wacht van de K. J. C. Opgevoerd zal worden: ,.Theo Schrader" karakterspel van S. v. Cuyk. LEIDSCH CRISIS-COMITé. Crisis-Postzegels. Vanaf 28 April a.s. zullen ook hier ter stede gedurende drie maanden crisis-post zegels verkrijgbaar worden gesteld van 5 en 6 cent, voorzien van de beeltenis- van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, welke verkocht worden met een toeslag van resp. 4 en 5 cent ten bate van het Crisis-Comité. Deze zegels blijven gel dig toi en met 31 Mei 1935. De afd. Leiden van het Nationaal Cri sis-Comité, is voornemens de verkoop van deze postzegels krachtdadig te bevorderen en kreeg bij het opmaken van haar plan nen al direct de zeer gewaardeerde hulp en medewerking van het Comité voor den verkoop van Weldadigheids-postzegels hier ter plaatse, dat zijn krachten en materiaal hiervoor dadelijk ter beschikking stelde. Door deze samenwerking is het mogelijk geworden de organisatie van den verkoop zeer ruim op te zetten en zoo vele en ve lerlei verkoopgelegenheden in het leven te roepen, dat men gedurende de eerst volgende 3 maanden heel wat eenvoudiger crisis-postzegels kan aanschaffen dan ge wone zegels. Helpt dus Uzelf en het Crisis-Comité door gebruik te maken van Crisis-postze gels. Naast den verkoop aan het postkantoor zi n deze verkrijgbaar zijn: le. op schriftelijke of telefonische aan vrage aan het Bureau Crisis-Comité, Stille Rijn No. 3. 2e. van 28 April tot 12 Mei a.s., gedu rende 9 uur v.m. tot 5 y2 uur n.m. in een daartoe opgesteld tentje in het Postkan toor. 3e. door gebruik te maken van een be- stelbriefkaart, die eerstdaags aan een zeer groot aantal ingezetenen zal worden toe gezonden. 4e. bij meerdere depothouders en andere adressen, die dezen verkoop vrijwillig cp zich nemen, waarvan nog een nadere aan kondiging zal volgen. 5e. door straatverkoop en huisbezoek, waarvan de organisatie en datum nog na der bekend zal worden gemaakt. 6e. op nog velerlei andere manieren die tot het doel kunnen leiden. Al degenen die op eenigerlei manier bereid zijn om aan deze wijze van ver koop mede te werken of het Crisis-Comité anderszins hierbij behulpzaam willen zijn, worden verzocht daarvan aan het Bureau, Stille Rijn No. 3, tel. 1946, wel opgave te illen doen. LEIDSCHE VOORJAARSBEURS. Zoowel gistermiddag als 's avonds over trof het bezoek de verwachtingen. In de groote zaal was een gezellige druk te. De bezoekers werden daar ingelicht over de artikelen, die daar waren geëxposeerd. Speciaal de stands, waar gedemonstreerd werd, genoten de aandacht. Zoo zagen wij bij den stand van fa. de Koning demonstra ties met een weefmachine, waarmede bad handdoeken werden vervaardigd. Trouwens ook de Vlisco-stand van deze firma genoot de belangstelling, speciaal van de dames. De stands No. 9 en 7 van E. Osterman-n Co's Hande. Maatschappij N.V. te Am sterdam trekken, door hun stralende hel derheid, bijzonder de aandaoht en de in teressante demonstraties, die hier den ge heel en dag worden gehouden, zijn een be zoek dan ook ten volle waard. Wij zien er wasschen en strijken, schuren, ja zelfs vaatwerk wasschen en de praktische wijze, waarop dit alles geschiedt, levert het over tuigend bewijs, dat de geëxposeerde artike len voor de moderne huishouding van on schatbare waarde zijn. Wanneer wij b.v. gadeslaan, op hoe een verbluffend eenvoudige wijze het wasch- goed wordt behandeld, dan denken wij on willekeurig aan de groote wasohtobbe, het waschbord, klopper en boender van voor heen. Want dit alles blijkt thans overbodig bij het gebruik van „Persil", het volmaakte zelfwerkende Waschmiddel en „Henco", de Wasch- en Bleeksoda. Voorts worden wij nader ingelicht over de gebruiksmogelijkheden van „Ata", het radicale Schuurpoeder, „Imi", het moderne Afwaschmiddel en „Sil", het voortreffelijk Bleekmiddel. De fabricatie van al deoe artikelen ge schiedt in de Persiifabrieken te Jutphaas bij Utrecht, welk bedrijf emplooi verschaft aan een flink aantal Nederlandsche werk krachten. In het cabaret, waarvoor de toegang kos teloos is, was het propvol. Henri Marchand zong zijn chansons en levensliedjes, zeer tot genoegen van het publiek. De tentoonstelling duurt tot en met Vrij dagavond en wij kunnen een bezoek warm aanbevelen. Wij vergaten te vermelden, dat de licht installaties verzorgd werden door de N.V. de Vries Stevens, Breestraat 24, welke firma in de vestibule een stand heeft, die keurig is uitgevoerd. Op de Banketbakkerstentoonstelling na af loop van den cursus 19331934 tijdens de voorj aarsbeurs in de stemkamer der Stads gehoorzaal alhier onder leiding van den heer C. J. M. Titueaer, Hoogewoerd 32A, leer aar in gar neer en, boetseeren en suiker- trekken, zijn gisteren door de jury de na volgende prijzen toegekend. J. Onderwater, café restaurant Zomer- zorg", eere-prijs; J. van Haasteren, Soc. Minerva", eere-prijs, beiden met lof der Jury. A. Schooneveld, Leidsche Broodfa briek eerste prijs; De Groot, Leidsche Broodfabriek, tweede prijs; M. Breten, café restaurant „Zomerzorg" tweede prijs. Verder zijn er nog vier derde prijzen toe gekend en twee eervolle vermeldingen. Deze prijzen zijn uitsluitend toegekend voor de vrije stukjes, de verplichte stuk jes staan goheel apart. Einde September zal er een nieuwe cur sus aanvangen eveneens onder leiding van den heer Titulaer. De heer SchlegeJ, chef de cuisine van café restaurant „Zomerzorg" zond ter op luistering een geblazen vaas met rozen. ACADEMIEN1EUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen Nederlandsche Lette ren, de heer J. J. Mak. Rotterdam. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. De ziekte van den Deken. In de toestand van den ZeerEerw. heer Deken is geen verandering gekomen, noch ten goede, noch ten kwade. KERKNIEUWS PATERS VAN HET ALLERH. SACRAMENT Naar de „Msbd." verneèmt, zullen de E.E. P.P. der Congregatie van het Aller heiligste Sacrament, ^met instemming van Z.H. Exc. Mgr. A. Diepen, een nieuw Ju venaat dat nu op Brakkenstein bij Nijme- venaat met klooster bouwen te Sambeek (N.B.). Het Juvenaat, dat nu op Brakken stein bij Nijmegen gevestigd is, zal dan naai Sambeek worden overgebracht. In het klooster Brakkenstein zal het stu diehuis gevestigd worden voor de fraters theologanten van de congregatie. LAND- EN TUINBOUW BEPERKING PLUIMVEETEELT Voorschriften voor kuikenbroeders De Minister van Staat, Minister van Eco nomische Zaken a.i. heeft bepaald dat aan erkende Kuiken broeders wordt toegestaan om na 3 Mei 1934 broedeieren in voorraad te hebben in de volgende gevallen: 1. Wanneer de kuikenbroeder een ver klaring van de Ned. Pluimvee-Centrale kan overleggen, waaruit blijkt, dat hij zich tegenover deze crisisorganisatie heeft ver plicht om geen andere broedeieren in voor- laad te hebben' dan eieren van dwerg- hoenderrassen of van sierrassen van een den; 2. Wanneer de kuikenbroeder een ver klaring van de Nederl. Pluimveecentrale kan overleggen, waaruit blijkt, dat hij ten- genoege van deze crisisorganisatie heeft aangetoond, dat door hem uitsluitend ge broed wordt voor wetenschappelijk onder zoek; 3. Na 1 Juni 1934, wanneer de kuiken-" broeder een verklaring van de Nederl. pluimveecentrale kan overleggen, waaruit blijkt, dat hij zich tegenover deze crisis organisatie heeft verplicht om geen andere broedeieren in voorraad te hebben dan eieren van Noordhollandsche blauwen. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Inbraak in de Gerf. kerk te Ter Aar. De 31-jarige J. van E., de 20-jarige J. S. en de 35-jarige H. R., allen los werkman uit A1 p h e n, en thans gedetineerd, heb ben zich te verantwoorden gehad ten zake van poging tot diefstal met braak en in klimming gepleegd in den nacht van 21 op 22 Januari j.l. in de consistoriekamer van de Gereformeerde kerk te Ter Aar. Uit de getuigenverklaring bleek, dat de verdachten zich toegang hadden verschaft door openschuiving van een raam, waarna zij na twee deuren te hebben geopend in de consistoriekamer kwamen alwaar zij ge poogd hebben de brandkast te forceeren. Door het breken van een boor konden zij hierin niet slagen. Bij het slot werd een boorgat aangetroffen. Bij de aanhouding werd op den verdachte van E. een boor- beugel bevonden. In de brandkast was een bedrag van on geveer 95.— toebehoorend aan de diaco nie aanwezig. De sleutel was in het bezit van den predikant ds. Warnink. De drie verdachten legden een volledige bekentenis af. Zij hadden vooraf het plan beraamd om de inbraak te plegen. S. zou op den uitkijk gaan staan, doch later is hij ook binnengegaan. Van de zijde der verdediging was de politie-deskundige de inspecteur J. Walt- man gedagvaard, ten einde te worden ge hoord over de vraag of de ter zitting aan wezige boor een deugdelijk middel zou zijn om er een brandkast mede te openen. De deskundige verklaarde hierop niet te kunnen antwoorden alvorens de brand kast in kwestie te hébben gezien. Het O.M. waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, constateerde, dat on danks de opgeworpen ondeugdelijkheid, de verdachten er toch in geslaagd zijn een gaatje in de brandkast te boren en der halve hier in ieder geval van een straf bare poging .sprake is. De verdachte R. heeft een reeks misdrijven te zijnen laste en ook S. heeft meer op zijn kerfstok; van E., wien volgens spr. de zwaarste straf toe komt, heeft zich reeds herhaaldelijk aan misdrijf schuldig gemaakt/Rekening hou dende, dat er ook andere zaken tegen de verdachten loopen waarvoor zij zullen worden gestraft, requireerde de officier tegen van E. 1 jaar en tegen R. en S. ieder 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte S. wees op het berouw van zijn cliënt, die uit eigen beweging ook andere door hem gepleegde misdrijven bekende welke anders zeker niet zouden zijn opgehelderd. De verdedigers van R. en v. d. E.. ver zochten de rechtbank rekening te houden met de nog op te leggen straffen en pleit ten clementie. De rechtbank zal 8 Mei a.s. vonnis wij zen. Vervolgens stond de verdachte R. nog maals terecht wegéns diefstal van een ta felkleed uit de consistoriekamer van dezelf de kerk, gepleegd in de maand Maart van het vorig jaar. Valsche Engelsche Pondbiljetten Het Haagsch Gerechtshof heeft arrest gewezen in de zaak van den 53-jarigen koopman L. B. uit Berlijn en den 50-jari- gen commissionnair H. de R. uit Rotter dam, die door de Haagsche rechtbank zijn veroordeeld, B. wegens het in voorraad hebben van valsche Engelsche pondbiljet ten met het oogmerk om ze uit te geven, tot 6 jaar; de R. wegens het verschaffen van inlichtingen, teneinde dit misdrijf uit te lokken, tot 4 jaar gevangenisstraf, bei den met aftrek van 2 maanden voorloo- pige hechtenis. Met verbetering van gronden is het von nis der rechtbank bevestigd. LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAMER. De 60 millioen voor werkverruiming. Aan de orde is het wetsontwerp om 60 millioen beschikbaar te stellen voor werk verruiming. De heer v. d. Tempel is het niet eens met de loonpolitiek van de regee ring. De regeering is niet actief genoeg in het samenwerken met het bedrijfsleven. De opzet van het werkplan volgens het ont werp is primitef. Spr. hoopt op spoedige practische resultaten. De heer S m e e n k betoogt, dat de re geering reeds zeer veel doet en deed voor werkverschaffing en werkverruiming, wat mogelijk is mede door een voorzichtige fi- nancieele politiek. Vóór alles moet ons land zijn exportmogelijkheid trachten te behou den. Spr. verwacht dat het ontwerp ten goede zal komen ook aan duizenden jeug dige werkloozen. De heer Aalberse wijst op het belang van verhaaste uitvoering van groote open bare werken voor de werkloozen direct en indirect. Het middel is echter maar van tij- delijken aard. Bij de handelspolitiek moet men erop BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Geertruida, d. v. W .Schel lingerhout en G. v. Mulligen. Hendrik Albertus, z. v. F. H. Franken en M. E. Hoo- gervorst. Willem, z. v. A. Ros en K. Berk- heij. Gerrit, z. v. W. de Leeuw en A. de Jong. Matthijs Machiel, z. v. J. Schalk wijk en A. J. v. d. Berg. Nioolaas, z. v. H. C. F. de Greef en P. Meijer. Anna, d. v. L. Neuteboom en E. v. d. Blom. Leen- dert, z. v. A. v. Dijk en M. M. Siera. Trijntje, d. v. N. Neuteboom en A. H. La- man. Ondertrouwd: F. C. Koning jm 35 j. en J. Steenbergen jd 33 j. H. J. Dingjan jm 28 j. en C. E. M. G. A. v. d. Meel jd 27 j, J. D. v. Dijk jm 27 j. en C. Hageman jd 21 j. Gehuwd: W. G. Bousie jm en J. E. Mulder jd. M. J. Bouwman wedn. en M. Ouwerkerk jd. W. v. d. Broek jm en M. M. v. Dijk jd. A. J. Brusche jm en W. M. Goddijn jd. W. A. Fasel jm en J. Korénhof jd. W. F. de Graaf jm en G. J. v. Leeuwen jd. C. A. den Hollander jm en M. A. v. Zandwijk jd. S. Koster jm en J. M. Rijsbergen jd. H. Piket jm en A. v. d. Weijden jd. Th. A. Stadit jm en W. Ouwerkerk jd. P. Swanenburg jm en A. P. v. Reen jd. P. Vijlbrief jm en J. Bavelaar jd. R. C. v. Weeren jm en J. v. Loef jd. H. v. Zonneveld jm en H. J. Lourense gesch. vr. J. Venetien jm en H. J. v. d. Steen jd. Overleden: E. H. v. d. Laan dr 53 j. S. M. Hollebeek-Linschoten wed.e 68 j. M. C. Korswagen-Korswagen vr. 57 j. bedacht zijn, dat niets geimporteerd wordt wat hier geproduceerd kan worden. Vesti ging van nieuwe en uitbreiding van be staande industrieën worde zooveel mogelijk bevorderd, alsook oprichting van industrie- bedrijven. Samenwerking in het bedrijfsle ven is noodzakelijk. Gestreefd worde naar verlaging der distributie-kosten. Loonsver laging kan echter alleen helpen als daar door meer arbeiders tewerk kunnen wor den gesteld. HET „BLOEMENKLEED" VOOR DE KONINGIN-MOEDER. Een overschot van ƒ10.000. De penningmeester van het Comité in zake den bloemenafscheidsgroet aan wij len H. M. de Koningin-Moeder deelt mede, dat tengevolge van de groote deelname der Nederlandsche vrouwen het aanzienlijk bedrag van bijna ƒ9.700.is overgebleven om aan Oranje Nassau Oord te worden overgedragen. Invoer van vee in Italië Naar ons gezantschap te Rome heeft doen weten, zal de Italiaansche Regeering met ingang van 1 Mei a.s. de afgifte van vergunningen tot invoer van levend vee, uit Nederland afkomstig, hervatten. Verlenging van contingenteeringen Naar wij vernemen zal de Staatscourant van hedenavond eeige koninklijke beslui ten bevatten, waarbij de contingenteering van den invoer van enkele artikelen, welke per 1 Mei a.s. afloopt, wordt verlengd. De contingenteering van den invoer van gloeilampen wordt voor 6 maanden onge wijzigd verlengd. De contingenteering van schoeisel wordt voor 12 maanden verlengd; echter zijn wijzigingen in de percentages gebracht. Voor schoenen, laarzen, pantoffels, ge heel of voor het grootste deel van leder vervaardigd, is het contingent bepaald op 35 pet. van den gemiddelden invoer per 12 maanden in 1929, 1930 en 1931 (aantal). Voor schoenen, laarzen, pantoffels, zon der of niet voor het grootste deel van le der, caoutchouc, gomelastiek of rubber, is het contingent eveneens bepaald op 35 pet. van den gemiddelden invoer per 12 maanden in de jaren 1929, 1930 en 1931 (aantal). Voor schoenen, laarzen, pantoffels, ge heel of voor het grootste deel van caout chouc, gomelastiek of rubber, is het con tingent bepaald op 35 pet. van den gemid delden invoer per 12 maanden on de jaren 1930 en 1931. Voor leestklaar schoenwerk is het con tingent bepaald op 100 pet. van den ge middelden invoer per 12 maanden in de jaren 1930 en 1931 (aantal). In de contingenteering van veekoeken, welke voor 3 maanden verlengd wordt, is eenige wijziging gekomen in de verdee ling der groepen. Tot op heden waren er 9 groepen van veekoeken. Thans is dit aantal terugge bracht tot 5. Voor lijnkoeken, grondnotenkoeken, sojakoeken, cocoskoeken en alle andere koeken Is het contingent bepaald op 100 pet. van het gewicht van den gemiddelden 3-maandelijkschen invoer in het tijdvak 1 Juli 1931—30 Juni 1933. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks 12 uur merkten voorbijgangers te Bennebroek, dat op de Leidsche Vaart een auto stond, waarvan de kap open was, terwijl op het reservoir een trechter geplaatst was. Door den langen duur van het oponthoud opmerkzaam ge maakt ging men de politie waarschuwen, daar men vreesde dat een ongeluk ge beurd was. Te omstreeks vier uur heden morgen begon de politie uit Heemstede in de Leidsche Vaart te dreggen. Te circa negen uur werd vlak voor den steiger van de voormalige Hollandsche Cultuur Maat schappij het lijk opfhaald van een naar schatting 4050 jarig persoon. De naam van het slachtoffer is tot dusver niet be- BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Casino: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. Roxy: Afgekeurd. kend. In den wagen vond men een au to jas en een actetasch, waarin een bedrag van f 100.—. Men vermoedt, dat de verongelukte wa ter heeft willen scheppen om den motor af koélen. Daarbij is hij te water geraakt en ver dronken. De verongelukte is uit Haarlem afkomstig. Leeuwarder boternoteering. De Leeuwarder boternoteering is heden vastgesteld op 41 ct. per K.G. Onveilig strand. Het strand te Schevoningen is onveilig tot Wassenaarsche Slag op Donderdag 3 Mei van 10.30 uur voorm. tot 14.30 uur nam. dacht van het publiek wordt er op geves wegens het schieten met geschut. De aan- tigd, dat het strand niet eerder voor het publiek toegankelijk zal zijn, alvorens de roode vlaggen, welke de onveiligheid aan duiden, zijn ingehaald.. TELEGRAMMEN DE NEDERLANDSCH-ENGELSCHE HANDELSBESPREKINGEN. LONDEN, 26 April. (V.D.) De voorberei dende Nederlandsch-Engelsche handelsbe sprekingen zijn heden gesloten. Er is nog geen datum vastgesteld voor de officieele opening der eigenlijke handels-onderhan delingen. GANDHI'S AUTO DOOR ORTHODOXE HINDOES OVERVALLEN. CALCUTTA, 26 April. (V.D.). Uit Deeg- har wordt gemeld, dat de auto van Gandhi door streng orthodoxe Hindoes, die het niet eens waren met Gandhi's campagne ten gunste der paria's overvallen. Gandhi zelf bleef ongedeerd, terwijl drie van zijn bege leiders vrij ernst:g gewond werden. BOMAANSLAG OP DEN SPAANSCHEN MINISTER VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. MADRID, 26 April. (V.D.) Toen de Spaansche minister van binnenlandscha zaken gisteravond in het centrum van Madrid in zijn auto wilde stappen werd een bomaanslag op hem gepleegd, die echter mislukte. Nadere bijzonderheden ontbre ken nog, doch bij den aanslag schijnt nie mand gewond te zijn. TROTZKI MAG NAAR TURKIJE TERUGKEEREN. ISTANBOEL, 26 April. (V.D.) De Turk- sche regeering heeft zich er mee accoord verklaard dat Trotzki naar de Prinsen eilanden in de Zee van Marmora terugkeert op de vroegere voorwaarden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: komkommers f 1021, bloemkool f 824, roodekool f 4.107.00, savoyekool f 9.9012.60, pieterselie f 2.10 2.90, prei f 0.502.80, radijs f 1.002.70, kropsalade f 0.503.10, selderie 5070 ct., wortelen f 18, per 100 kg.: kroten gek. f 3 6, peulen f 1.001.02, postelein f 1521, spinazie f 2.504, tomaten A f 28, uien f 2.103.50, wortelen f 1.7010, andijvie per kist 4 cent. Melkveiling. Week 29 April tot en met 5 Mei. Consumptiemelk le klas f 5.00, 2e klas f 4.75, 3e klas f 4.50. Industriemelk f 3.204.50 per 100 liter. Rotterdamsche Industrie Federatie prijs: voor melk voor industrie: week 22 tot 28 April 1934 f 3.60. BODEGRAVEN, 25 April. Eierenveiling. Aanvoer 21222 stuks. Prijzen: kippeneieren wit f 2.002.30, bruin f 2.102.50 en een deneieren f 2.002.20 per 100 stuks. GOUDA, 26 April. Vee. Aangevoerd in totaal 2342 stuks, waarvan 101 slachtvar- kens: vette 1718 cent en Londensche 13 14 cent per pond, levend met 2 pet. kor ting; 604 magere varkens f 1624, 1298 biggen f 49, Geldersche biggen f 1014, 10 runderen f 170225, 285 nuchtere kal veren f 46, 1 graskalf, 34 lammeren f 5 7.50 en 9 bokken en geiten f 25 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 352 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 1721, 2e kwal. met rijksmerk f 1415, Handel traag. Boter. Aanvoer: 1204 ponden boter. Goeboter 6065 cent en weiboter 5060 cent per pond. Handel matig. Eieren. Aanvoer 179.600 stuks. Prij zen: kippeneieren f 2.002.20 en eenden eieren g 2.302.50 per 100 stuks. Handel vlug. W1SSELNUTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 58.17 Vo Londen 7.551/2 New York 1.471/4 Parijs 9 76 Brussel 34 55i/2 Zwitserland 47 89 Milaan 12 60 Madrid 20 20 Oslo 38.— Kopenhagen 33 80 Stockholm 39. Weenen Praag 6.15 Boedapeat Prolongatie 1 3/4 pet I

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3