DONDERDAG 26 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 11 BUITENLAND DUITSCHLAND. OPNIEUW EEN DUITSCH BLAD GESNEUVELD. De „Deutsche Tageszeitung", het sedert ruim veertig jaren te Berlijn verschijnen de doch vooral in kringen der agrariërs gelezen dagblad zal per 30 April ophou den te bestaan. Na de talrijke socialistische en democra tische bladen welke aan de nationaal-so- cialistische revolutie ten offer zijn geval len is de „Deutsche Tageszeitung" een der eerste groote rechtsche bladen, welke dit bittere lot moeten deelen. De oplaag van het landbouwblad was de laatste maanden sterk achteruit gegaan en bedroeg aan het einde van de vorige maand nauwelijks nog 17.000 exemplaren. Krachtens een regeling tusschen de uit gevers van de „Deutsche Tageszeitung" en den uitgever van de „Berliner Böersenzel- tung" zal aan de abonné's van de „Deutsche Tageszeitung" in plaats van het thans ver dwijnende blad de „Berliner Börsenzei- tung" worden toegezonden en wel voor- loopig voor den tijd van een maand, te be ginnen met 1 Mei a.s. FRANKRIJK. DE JONGSTE BANK-KRACH. Banque des Coopératives sluit haar filialen. Omtrent de Banque des Coopératives, welke Zaterdag in moeilijkheden is ge taakt, wordt medegedeeld, dat de vorderin gen der deposito-houders totaal 345 mil- lioen francs bedragen. Daar hierbij meest kleine beleggers betrokken zijn, overweegt de regeering een steunactie aan de bank. Inmiddels zijn ook alle bijkantoren in de provincie gesloten. De socialisten waren niet direct bij de bank betrokken en dus wordt het bericht van de „Figaro", dat de bank de verkie zingscampagne der partij voor de Kamer verkiezingen van 1932 zou hebben gefi nancierd zeer onwaarschijnlijk geacht. Het is echter niet geheel uitgesloten, dat de krach mede is veroorzaakt, doordat het Fransehe vakverbond eenige weken gele den zijn tegoed bij de bank, dat eenige millioenen francs bedroeg, zou hebben te ruggetrokken. OOSTENRIJK. ROMPPARLEMENT TE WEENEN MAANDAG BIJEEN? Vaticaan tegen een concordaat-ratificatie bij decreet. In de Oostenrijksche pers zijn eenige mededeelingen verschenen in verband met het weer bijeenroepen van het Oostenrijk sche parlement. Er wordt op gewezen, dat het rompparlement vermoedelijk tegen Maandag 30 April zal worden bijeengeroe pen. In een enkele slotzitting zou de natio nale raad de tot dusver uitgevaardigde noodverordeningen goedkeuren, het con cordaat ratificeeren en de regeering de noodige volmachten geven voor het afkon digen van de overgangsgrondwet. Daarop zal het parlement ontbonden worden ver klaard. Naar verluidt heeft het Vaticaan er groo- ten prijs op gesteld, dat het concordaat wordt geratificeerd door het grondwette lijke parlementaire orgaan en niet door een noodverordening van de regeering. De regeering schijnt voornemens te zijn de sedert Maart verleden jaar bestaande pre sidentscrisis in den nationalen raad door middel van een decreet op te lossen. In weerwil van de van verscheiden zij den geuite bezwaren, ls naar verluidt, gisteren in een bijeenkomst van de leiders der Heimatschutz besloten tot de samen smelting van qlle weerorganisaties met het Vaderlandsche front. ZUID-AMERIKA. MUITERIJ IN LA PAZ. Honderd dooden. Op zijn minst honderd personen zijn ge dood bij een onlangs plaats gehad hebbende muiterij op de militaire school te La Paz, (Bolivia), zoo berichten eensluidend ver schillende ooggetuigen. De cadetten op de Boliviaansche militaire school, die zich gewapend hadden met ge weren en mitrailleuses en die gesteund werden door eenige regimenten soldaten, deden een aanval op 't Boliviaansche hoofd kwartier. Zij overmeesterden de autoritei ten en namen de leiding over van de ge meentelijke diensten. Toen de muiters aan gevallen werden door regeeringstroepen, ontvingen zij de soldaten met een heftig vuur. Het gevecht duurde van den vroegen morgen tot den middag. De opstandelin gen deden wanhopige pogingen om hun doel, de onderwerping der regeering, te bereiken. Pas toen de regeeringstroepen met bommen en granaten gooiden heschen de cadeten de witte vlag. De Boliviaansche regeering heeft de mui terij een „avontuur van schooljongens" ge noemd. SPANJE. SPANJE KOMT NIET TOT RUST. Het ontslag van het kabinet. Het kabinet-Lerroux heeft, zooals giste ren reeds gemeld, den president der repu bliek, Alala Zamora, zijn ontslag aangebo den. Deze stap van het kabinet moet in verband worden gebracht met het amnes tie-ontwerp. Gisternacht heerschte er in het socialis tische volkshuis te Madrid eenige onrast, doordat het gerucht de ronde deed, dat rechtsche groepen tot een staatsgreep wil den overgaan. Om 2 uur is het hoofdbe stuur van den bond van spoorwegperso neel met spoed bijeengeroepen. „La Voz" publiceert een interview met een vooraanstaand afgevaardigde van de linkerzijde. Deze verklaarde, dat de socia listische leiders den geheelen nacht hebben vergaderd in verband met de geruchten omtrent een mogelijken militaire staats greep, welke zou worden uitgevoerd om de rechterzijde aan de regeering te bren gen. De afgevaardigde voegde hier aan toe, dat hij niet wist of bedoelde actie was uit gesteld dan wel opgegeven. In de Cortes werd gisteren het demissie- besluit van de regeering voorgelezen. De monarchistische afgevaardigde Honorio Maura riep hierbij „Leve de Koning!", hetgeen door de republikeinen met een he vig lawaai werd beantwoord. De Spaansche president Alcalé Zamora is zijn besprekingen in zake de kabinets formatie begonnen. Men is van oordeel, dat de crisis zeer moeilijk zal kunnen worden opgelost. Er heerscht in goedingelichte kringen een sterk pessimisme. Zelfs ont breken de stemmen niet, die de crisis een presidentscrisis noemen en het aftreden van den staatspresident onvermijdelijk achten. De alarmtoestand is voor geheel Spanje afgekondigd. BUITENL. BERICHTEN. BIOSCOOP IN BERLIJN GESLOTEN Wegens het te weinig vertoonen van Duitsche films. De laatste „licht-bruine" bioscoop het „Kamera Theater" in Unter den Linden, is op last van de nationaal-socialistische autoriteiten gesloten, meldt Reuter. De lei ding van dezen bioscoop werd er van be schuldigd, meer Fransehe en Amerikaan- sche films te vertoonen, dan Duitsche en geen gebruik te maken van de nieuwe Duitsche rolprenten, doch bij voorkeur oude Duitsche films te vertoonen. De nationaal-socialistische bladen jui chen deze sluiting zeer toe, en de „Völki- sche Beobachter" schrijft dat geen maat regel krachtig genoeg kan zijn om de „Joodsche aanvallen op de Duitsche cul tuur te verijdelen". REDDING UIT DE LUCHT De piloot van een Engelsch vliegtuig, dat zich op weg bevond van Jersey naar 't vliegveld van Heston, bemerkte Zondag j.l. midden boven het Engelsche Kanaal een motorjacht, dat zich in nood scheen te bevinden. Hij liet terstond zijn toestel van een hoogte van 2500 voet dalen tot vlak boven het jacht en cirkelde er eenige ma len omheen. De zes personen die, zich aan boord van het vaartuig bevonden, seinden dat de machines onklaar waren geraakt, zoodat het jacht hulpeloos ronddreef. Zij verzoch ten den piloot assistentie te halen. De piloot steeg daarna weer omhoog en koerste naar een vrachtschip dat hij eeni ge mijlen verderop had waargenomen. Boven het schip gekomen schoot hij eenige Verey-lichtsignalen af, om de bemanning te doen weten, dat er een vaartuig in nood was. Vervolgens vloog hij vlak over de voorsteven van het schip en koerste terug naar de richting van het jacht. Het vrachtschip het Amerikaansche s.s. „Arizpa" volgde het vliegtuig zoo snel mo gelijk en seinde even later, dat hij het jacht had waargenomen. De piloot van het vliegtuig, die inmid dels had bemerkt, dat zijn benzine begon op te raken zette regelrecht koers naar 't vliegveld Heston, waar het met bijna ge heel leege reservoirs aankwam. Het ffcotorjacht is door het vrachtschip naar St. Catherine's Point gesleept. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN a. d. RIJN. Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen ge wezen. Wegens overtreding van de Crisis- aardappelwet: C. J. de R. te Boskoop f 2.50 subs. 1 dg.; met teruggave opbrengst van de inbeslaggenomen aardappelen; Overtr. Motor- en Rij wiel wet: L. K. de W. te 's Gravenhage f 5.subs. 1 dg.; P. Z. te Waddinxveen f5.subs. 1 dg.; P. J. v. Z. f3.50 subs 1 dg.; J. L. K. te Nieuwkoop f3.50 subs. 1 dg.; J. Th. B. te 's Graven hage f3.50 subs. 1 dg.; J. Th. B. te 's Gra venhage f3.50 subs. 1 dg.; J. A. A. O. te Hazerswoude f3.50 subs. 1 dg.; A. J. v. d. L. te Nieuwveen f3.50 subs. 1 dg.; P. J. H. V. te Boskoop f3.50 subs. 1 dg.; P. C. G. te Hazerswoude f3.50 subs. 1 dg.; Overtreding Crisisvarkenswet W. C. R. te Woubrugge f25.subs. 5 dg.; Overtr. Ar beidswet N. S. te 's Gravenhage f 10. subs. 2 dg.; Winkelsluitingswetovertr. D. V. f3.subs. 1 dg.; Overtr. Visscherijwet A. C. v. d. H. 2 x f2.50 met verb.verkl. schepnet; C. W. B. te Boskoop f 5.subs. 2 dg. met verb.verkl. schepnet; W. P. te Leiden f3.subs. 1 dg.; Leerplichtwet- overtr. F. W. te Ter-Aar f2.subs. 1 dg.; C. A. V. te Ter-Aar f3.subs. 1 dg.; Cri- siszuivelwetovertr. H. P. S. te Apeldoorn 3 dg. hechtenis met voorw. proeftijd van 1 jaar met verb.verkl. van de margarine B. Overtr. art. 453 Wetb. v. Str. D. v. d. II., S. v. d. V., K. H. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande resp. tot f 10.subs. 5 dg.; S. v. d. W. f 5.subs. 2 dg.; K. K. f7.subs. 2 dg.; Overtr. Art. 426 Wetb. v. Strafrecht P. J. H. V. te Bos koop f 5.subs. 2 dg.; Wet op de openbare middelen van vervoer A. L. te Leiden f 6. subs. 2 dg. REVOLVERAANSLAG IN DE DUINEN. Een jaar geëischt. De Egmonder visscher Jan D., een lid uit het gezin, waarvan de mannelijke leden bekend staan als de „kneutjes" is een broe der van den jongenman, die in een No vembernacht van 1932, gedurende een strooptocht in de duinen te Egmond in een conflict met een jachtopziener, werd neer gestoken. Ook Jan D. is 'n hartstochtelijke strooper, 'n hartstocht die door den treu- rigen toestand van het visscher sbedr ij f nog wordt aangewakkerd en hij is dan ook een habitueele klant van den kantonrechter. Ook in den nacht van 8 Februari bevond Jan zich met zijn broer Kees op het stroo- perspad in de Berger duinen en werden de heeren door den rijksveldwachter v. d. Leeghte en z'n collega W. Mol betrapt en nagezeten. Onder deze achtervolging loste Jan D. een revolverschot, waardoor de politiehond van Mol aan zijn poot werd ge troffen. Aanvankelijk werd vermoed, dat de Kneut het op de veldwachter had voor zien en werd hij gearresteerd en in voor arrest gesteld. Jan beweerde evenwel te hebben geschoten om zich tegen de aan vallen van den hond te verdedigen, waarna hij uit de voorarrest ontslagen werd. Dinsdag stond hij terecht voor de Arron- dissements-rechtbank te Alkmaar en was de revolver als stuk van overtuiging aan wezig. Van der Leeghte had onder de achtervol ging duidelijk opgemerkt, dat verd. zich omdraaide en op den hond schoot, ook schoot Jan D. later op den hond van zijn collega Mol, met gevolg, dat het dier in den linkervoorpoot werd gewond, aan welke verwonding deze hond later is ge storven. Door Jan D. werd beweerd, dat hij het bevel om te blijven staan niet had ge hoord. Hij had op een zwarte hond gescho ten omdat deze hem aanviel. v. d. Leeghte had de persoonlijke mee ning dat het laatste schot eigenlijk was be stemd voor de Rijksveldwachters. Dat is hem niet ten laste gelegd, vermeende pre sident Mr. Ledeboer. In ieder geval was de aanval van den hond niet zoodanig dat het schot gewet tigd was, zei v. d. Leeghte. De verdachte toonde een rooden hals doek, waarvan een reep was afgescheurd, zoo hij beweerde, door den zwarten hond die hem aanviel. Hij had niet de bedoeling den hond te raken, maar om hem af te schrikken. De rijksveldwachter Mol, als tweede ge tuige gehoord onderschreef de verklarin gen van zijn collega die op een afstand van 2530 meter duidelijk had gesommeerd. Getuige had niet gezien, dat Jan D. op zijn hond had geschoten. Later bemerkte ge tuige, die de schoten wel had gehoord, dat zijn h nd gewond was. De hond viel niet aan, omdat hij daartoe niet het bevel „vast" had gekregen, wel sprong hij om Jan D. heen. De veldwachter reclameerde voorts f 80. voor den hond en f 25 voor geneeskundige behandeling schadevergoeding. Pleiter betwijfelde of verdachte een werklooze visscher, 'n dergelijk bedrag wel zou kunnen opbrengen. De president bracht verdachte in herin nering dat hij door het Hof te Amsterdam was veroordeeld tot 14 dagen gevangenis straf wegens mishandeling van een ambte naar, het viel dus te betwijfelen, of hij aan een bevel van een ambtenaar om te blijven staan, zou voldoen. Verdachte repliceerde, dat geen enkele strooper aan een dergelijk bevel, op 25 of 30 meter afstand gegeven zal gehoorzamen; bovendien had verdachte dit bevel niet ge hoord. De officier, requisitoir houdende, nam niet aan dat verdachte, zooals hij ook had beweerd de veldwachters voor andere stroopers hield en hij toen aan den haal zou zijn gegaan. Zoo hard loopen stroopers niet weg voor collega's! Voorts besprak de officier de kwestie van het waarschuwingsschot, nota bene, een waarschuwingsschot door een strooper! De rollen werden hier omgekeerd en wel door den man, die niet eens een revolver in zijn bezit mocht hebben! De officier wenschte verdachte, die zich reeds vroeger tegen het wettig gezag keerde, met gestrengheid te behandelen en requireerde een jaar gevangenisstraf. Mr. Judel vermeende dat het geenszins vast stond, dat verdachte zich schuldig had gemaakt aan strooping of eenige andere jachtwetovereding. En daarom was er voor verdachte en zijn metgezellen geen motief om op een politiebevel te blijven staan. Tenslotte achtte pleiter beide feiten: Jan D. ten laste gelegd, niet bewezen of niet strafbaar en concludeerde vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging. De uitspraak werd bepaald op a.s. week Dinsdag. „Tijd" A zoo. is hier nn de drootrdokmaatschappü, waar ze schepen reparee- ren. We hebben thnis een bark in een flesch en daar is 't roer van stuk. Laat n het ding even b\j me weghalen? (Pearsons Weekly) UIT DE OMGEVING UITVOERING TUÏNBOUWSTEUNWET. Aan de Veilingsbesturen is het volgende schrijven gezonden door de Regeerings- commissaris voor den tuinbouw. Voor een vergoedingsprijs komen alleen in aanmerking producten die versch ge oogst zijn, practisch niet beschadigd door hagel, vorst of wind, niet aangetast door rupsen, insecten of plantenziekten, en vrij van teeltgebreken zijn. Door een regelmatige controle zal worden nagegaan, of de veilingbesturen door een goede en deskundige splitsing ervoor zorg dragen, dat inderdaad alleen de aan ge noemde eischen voldoende producten als geschikt worden opgegeven. Oogstmislukkingen, waardoor ook ont staan, mogen niet in de minimumprijsrege ling worden opgenomen. Een scherp door gevoerde scheiding moet worden gemaakt tusschen goede en om een of andere reden afwijkende producten, die bij schaarschte aan de veiling wel eens tot verkoop kon den komen, maar overigens altijd door den tuinder moesten worden vernietigd. Dit moet voortaan weer plaats vinden en de veilingbesturen zullen er voor hebben zorg te dragen dat de teler zich de kosten en moeite spaart om die producten aan de veilingen te brengen. Alleen indien het werkelijk eerste soort product is zal het voor den vergoedingsprijs in aanmerking mogen komen. Alle andere producten moeten in de maandelijksche opgaaf staten onder afwij kend worden opgenomen. Om onjuistheden ten aanzien van de berekeningen voor pro- dructen die per bos of tal worden aange voerd, mede met het oog op eventueele steunuitkeering- te voorkomen, moeten dergelijke producten ook in kg. worden opgegeven. Het gevolg hiervan zal moeten zijn dat de veilingen bij aanvoer door de kweekers het totale gewicht op de veilingbrieven doen vermelden. LIS SE De Hanze-Federatie. Gisterenavond werd in: „De Nagtegaal" een vergadering gehouden der Gewestelijke Federatie, om te komen tot oprichting eener afdeeling van R.K. Zuivelhandelaren. De opkomst was goed. De voorz., de heer Van der Eer den, heette na opening met den Chr. groet de aanwezigen hartelijk welkom, alsmede de sprekers van dezen avond, de heeren Van Zwieten en Bakker. Spr. geeft na medegedeeld te hebben, dat de federatie secretaris wegens ernstige ongesteldheid afwezig is het woord aan den heer Van Zwieten, die de noodzakelijkheid dezer vakgroep, vooral in dezen tijd met voor beelden aantoonde. De heer Bakker, de nieuwe directeur van het Centrale Hanze- bureau sprak in denzelfden geest en wek te krachtig op tot aaneensluiting voor eigen- en gemeenschappelijke belangen. Tot oprichting werd in beginsel beslo ten, terwijl een en ander verder zal wor den uitgewerkt. Hierna sluiting. Voetbalvereeniging „Lisse". Gister# avond hield de R.K. Voetbalver. „Lisse" haar ledenvergadering onder presidium van den heer J. C. de Haan. De voorz. opende met den chr. groet en verwelkom de de leden. Spr. braqht naar voren de be doeling van deze vergadering. Allereerst juichte de voorz. toe de openstelling van het sportterrein door de gemeente Lisse. Voorts deelde spr. med, dat door de pro- paganda-commissie een honderd-tal dona teurs voor de vereeniging zijn aangewor ven. Wat het spelpeil betreft, zegt de voorz., staan wij op goeden voet. Het kam pioenschap is behaald door het 2e en 4e elftal, alsmede het eerste elftal der Ju nioren. Voorts is in contract getreden met den trainer van Onze Gezellen, die ver moedelijk eenige maanden, ten dienste on zer vereen, zal zijn. De voorz. deelt mede, dat 5 Mei a.s. de huldiging plaats zal heb ben der kampioenselftallen, 6 Mei d.a.v. zal een club uit Oosterhout komen spelen. Besloten werd het eerste elftal hiertegen te laten spelen, en tegen combinatie-elftal van omliggende plaatsen. De voorz. wees erop, dat op Woensdagen het terrein open is voor leden, doch dat dit niet opengesteld is voor niet-leden, hetgeen den laatsten tijd nogal eens gebeurde. Als men van het terrein wil profiteeren, laat men dan lid worden. De heer Wasseaar wil meer ver gaderen, te meer daar er nogal eens cri- tiek op het bestuur wordt geoefend. Uit diverse besprekingen concludeerde de voorz., dat de geest in de vereeniging veel beter moet worden. Dit zal in het be lang der vereeniging zijn. Hierna sluiting met den chr. groet. NOOTDORP R.K. Jonge Mannen Vereeniging „St. Petrus Canisius". A.s. Zondag zal de bovengenoemde vereeniging haar jaar vergadering houden in het R.K. Vereeni- gingsgebouw aan den Veen weg. Naast de leden, die allen op deze verga dering verwacht worden, zijn de ouders der leden en alle donateurs uitgenoodigd op deze vergadering. Deze vergadering is tegelijk ingericht als propaganda-vergadering alwaar door den directeur, kapelaan Dunisveld het woord gevoerd zal worden. Door den se cretaris zal een kort overzicht worden ge geven over den loop en het werk der ver eeniging, terwijl een vroolijken kant aan dezen avond gemaakt zal worden, door muziek, zang en de noodige luchtige voor drachten. Alle leden ouders en donateurs wor den dus verwacht! RIJNSBURG. Ongeval. De 14-jarige P. M. zou in haasf van den zolder der werkplaats afko men doch, vermoedelijk door te haastigen spoed, stapte hij inplaats van op, naast de trap. Hij viel naar beneden, waarbij zijn arm werd gebroken. Na in het Acad. Zie kenhuis onder geneeskundige behandeling te zijn genomen, kon hij weer naar zijn huis worden teruggebracht. SASSENHEIM Geboren: Leendert z. van M. de Jong en M. Roos Jan Dirk z. van W. Heijns en E. L. Kieboom. Getrouwd: H. Franken 37 j. en C. P. de Groot 29 j. Gevestigd: G. Schram, J. P. Gouver neurlaan 50, van Menaldumadeel C. Co- lijn en gezin, Hoofdstraat 110, van Voor hout E. M. J. Bruijnen, Hoofdstraat 266, van Hoogland. Vertrokken: M. N. van der Voort, naar Leiden i L. P. van der Eist naar Zoeterwoude J. Hij zeiendoorn naar Zandvoort J. B. Mullie en echtgen. n. Den Haag. WARMOND Gezonken. Bij het wegbrengen van een zeiljacht, hetwelk gesleept werd ach ter een motorvaartuig, is dit jacht losge raakt en op de meren gezonken. Pogingen worden in het werk gesteld om het zeil jacht te lichten. WASSENAAR Geboren: Theodora Elizabeth Johan na d. van P. J. v. d. Ham en M. van Noort Franciscus Cornelis Johannes z. van C. J. v. d. Aa en M. H. Smulders Lamber- tus Gerardus z. van L. G. Oosterling en A. Boschmann Maria Theresia d. van J. Th. Schroder en M. T. Gottenbosch Be- rendina Jacoba d. van C. P. Weber en G. H. Polak. Ondertrouwd: D. van Barneveld en C. L. Bazen. Getrouwd: A. F. Hooijmans en W. M van Kempen. Overleden: Philippus Jacobus van Wissen 81 j. wed. van C. M. Ham Hen- drika Pruijssen 82 j. wed. P. Verschoor Gevestigd: A. Schippers, N.H., d.b., uit Batenburg, Plein 1 G. A. Rulof, R.K. d.b., uit Bergh, Ridderlaan 1 J. Emde, R.K. Duitsche d.b., uit Bochum, id. 1 I. K. Bernhart, R.K., Duitsche d.b., uit Duitschland, Schouwweg 72 J. Th. M. de Rijk, R.K., uit Den Haag, Wittenb.weg 24 C. Hessing, R.K., d.b., uit Gouda, Tuinpad 46 S. R. Reijnders, wed. A. P. ter Heulen, N.H., uit Maarssen, Wittenb. weg 154 H. Beckers, Ev., L., Duitsche d.b., uit Den Haag, Iepenlaan 4 A. Drees, R.K., Duitsche keukenm., uit Mol- bergen, Eikenlaan 5 M. Lange, Ev. L., Duitsche d.b., uit Den Haag, Laan van Koot 47 E. Hogenbirk, d.b., uit Den Haag, Houtlaan 5 G. A. Killisch, Ev. L., Duitsche dienstbode, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 85 C. H. Brinkers, G.K., koopman, uit Zoetermeer, v. d. Ouderm. laan 2 Wed. H. Massijck, Munninkhui- zen geb. Vrijberghe van der Does, N.H., uit Ginneken en Bavel, Buurtweg 175 H. Bosch, R.K., Duitsche d.b., uit Den Haag, Wittenb.weg 42 E. Poppinhege, R.K., Duitsch d.b., uit Den Haag, Gr. Hoef ijzerlaan 59 C. Kentie, N.H., bakker, uit Ter Aar, Langstraat 16 M. Laun, Ev. L., Duitsche d.b., uit Den Haag, Zijde- weg 4 G. R. van Dijl, N.H., huish. uit Den Haag, Schouwweg 8125 H. A. J. N. Kusters, R.K., advocaat, uit Amster dam, Burchtplein 22 J. Dijkhoffs, N.H., uit Bergen N.H., Zijllaan 8 G. A. M. Groot, R.K., d.b., uit Den Haag, Hoogeweg 16 H. A. van Naurik, R.K. eleve-staf- muziek, uit Utrecht, kamp Waalsdorp. M. J. Goedhart, verpleegster, uit Hilver sum, KI. Hoefijzerlaan 1 J. P. J. Door- schodt en gez., N.H., makelaar uit Den Haag, van Bergenlaan 7 F. G. Garratt en vr., Eng., beëedigd vertaler uit Den Haag, Middelweg 10 W. van Doornik en vr., uit Rijkswijk, Z.H., Deijlerweg 113 F. J. van den Bergh, industrieel uit Parijs, Rijksstraatweg 596 W. Steenhouwer en vr., N.H., uit Amersfoort, Narcislaan 3 C. A. A. Kerckhoff en gezin, R.K., koop man, uit Oegstgeest, Amazonelaan 1 I. M. Hendrix, R.K., d.b., uit Oegstgeest, Amazonelaan 1 J. J. Enthoven, R.K. uit Uckel (België), Wittenb.weg 116 L. H. Slotemaker en gez., Rem. uit Den Haag, Schouwweg 27 M. M. Ehnle, ambt. De partement van Justitie, uit Den Haag, Van Z. v. Nijeveltstraat 62 Wed. P. W. A. de Waal geb. Teunissen en Zn., R.K., uit Den Haag, KI. Hoefijzerl. 2 A. Th. Nolthe- nius de Man en gezin, koopman uit Eind hoven, Witenb.weg 164 J. Snijder en gez., N.H., part. chauffeur, uit Amsterdam, v. Z. v. Nijev.str. 142 J. H. Kenniphaas en gezi., N.H., uit Haarlem, van Z. v. Nije- straat 192. Vertrokken: Wed. G. van der Leede geb. Gieling naar Wijk aa n Zee en Duin R. Rackel naar Den Haag L. Grosz- schadl naar Den Haa g L. H. Limper en gezin naar Den Haag P. H. Quick naar den Haag, Leidschestraatweg 2 K. Kissing, naar Den Haag, A. A. Lenerz naar Den Haag J. H. v. d. Voort geb. Paardekooper naar Delft A. Molendijk naar Den Haag E. J. Reukens de Lan ge naar Antwerpen K. Mann naar Den Haag P. H. Verschoor naar Amsterdam A. Dröttboom naar Voorburg K. Zweeg- man naar Leiderdorp A. Martin naar Den Haag L. Wawrzin naar Den Haag E. JansenSchick naar Den Haag M. Heemskerk naar Rijnsburg M. H. Wildenberg en gez. naar den Haag N. Heimans naar Den Haag A. C. W. van de Watering naar Apeldoorn J. B. W. Plasman geb. Gielings en Zn., naar idem C. O. Scheepsma en gez. naar Zeist, C. C. Scheepsma naar Rotterdam L. C. A. Talstra naar Essen K. Haupen- thal naar idem.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11