DONDERDAG 26 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 HET DRAMA OP DE REEUWIJKSCHE PLASSEN. Twee der drie gevallen van mysterieuze auto's reeds opgehelderd. Uit Gouda wordt aan de „Telegraaf' ge meld: In twee der drie gevallen is thans opheldering verkregen over de auto's, wel ke in de nachtelijke uren op den Laixdijk te Reeuwijk zijn waargenomen en die in verband werden gebracht met het geheim zinnig drama, dat zich aan de Plassen heeft afgespeeld. Bij de politie heeft zich aangemeld een bewoner van den Vettenbroekschen polder, die in de krant had gelezen, dat men in het onzekere verkeerde over de door den tuin der Slappendel gegeven verklaringen van een auto, welke bij de Tochtbrug ver dwaald en in plaats van de richting Reeu wijk in te slaan, het erf van den winkelier van Dam opgereden was. Deze bewoner_ uit Vettenbroek deelde mede, dat hij in Juli van het vorige jaar in Woerden een armfractuur had opgeloo- pen en daarop met den laatsten trein naar Gouda was gereisd, van waar een te Gou da wonende kennis hem per auto naar huis bracht. Op den terugtocht van den Laix dijk was de bestuurder, naar hij later aan getuige vertelde, het goede spoor kwijtge raakt en precies den verkeerden kant op gegaan, zooals Slappendel had verklaard. Het verhoor van den autobestuurder le verde inderdaad de oplossing, 's Nachts om halfeen was hij, van den Laixdijk komen de, het erf bij Van Dam opgereden en had hij toen aan een bewoner, die in nacht gewaad aan de deur stond en hem floot en riep, den weg gevraagd. Inderdaad was hij zenuwachtig geweest; dat kwam, om dat hij in doodsangst verkeerde door de smalle wegen en niet wist hoe hij rijden moest. Deze verklaringen komen geheel over een met die van Slappendel, die de bewo ner in nachtgewaad was. Alle bijzonderhe den over het nachtelijk avontuur en het relaas van beide mannen over het gevoerd gesprek kloppen precies. Onomstootelijk is tevens komen vast te staan, dat de door Slappendel waargenomen auto identiek is aan dien, wplke door den kennis uit Gouda werd bestuurd. De juiste datum van het voorgevallene blijkt te liggen in Juli 1933. De gebeurtenis heeft dus met het Piassen- drama niets uit te staan en ook dit spoor is weer op niets uitgeloopen. Slappendel, die gesproken had van November, kan zich niet indenken, dat de nachtelijke ontmoe ting als zoo lang geleden is, maar dit blijkt toch het geval te zijn. Tegelijk werd daardoor vastgesteld, dat deze auto niet dezelfde kan zijn, als die, welken de kweeker A. den Ouden op den Laixdijk had gezien en die toevallig op de zelfde plaats op gelijke wijze verdwaald was. Het is echter defintief vastgesteld, dat deze wagen daar in den nacht van 27 op 28 December 1932 is geweest en dat daarin van een familiefeestje bij een ge zin in den Vettenbroekschen polder terug komende gasten uit Ouderkerk aan den Amstel en Weesperkarspel werden ver voerd. Ook deze auto kan dus niets met het drama te maken hebben. Er blijft nu alleen nog over de door den machinist Buitenhuis omstreeks No vember van het vorige jaar waargenomen auto, welke op den Laixdijk een tijdlang met gedoofde lichten heeft gestaan. Over dezen geheimzinnigen wagen is nog geen opheldering verkregen. Tot dusver heeft zich niemand tot de politie gewend, die van dit voorval uitleg kon geven. Er wordt daar niemand voor de aanwezigheid van den auto in het holst van den nacht een verklaring weet en de bestuurder zich niet heeft aangemeld, rekening mede gehou den, dat deze auto inderdaad met het ge beurde in verband staat. Het onderzoek heeft nog geen resultaat gehad; de groote moeilijkheid is, dat er zoo weinig gegevens bekend zijn. Niettemin wordt getracht de oplossing te vinden. AUTODIEVEN TE ROTTERDAM. Achtervolgingen, aanrijdingen, gewonden en arrestanten. Dinsdagavond hebben jongemannen op het parkeerterrein bij het postkantoor aan den Coolsingel te Rotterdam een luxe auto gestolen, om er een toertje mee door de stad te maken. Van den Coolsingel reden zij de Kruiskade op, waar zij al dadelijk een agent zagen, die hen beduidde te stop pen. Zij reden n.l. zonder licht, hetgeen zij niet wisten. Zij dachten, dat de politie al achter hun diefstal was gekomen en in plaats van te stoppen reden zij zoo snel mogelijk verder. Vlak achter hen reed een andere personenauto. De agent hield deze auto aan en vroeg den bestuurder hem even mee te nemen, ten einde te trachten de andere auto in te halen. Deze wagen had inmiddels eenigen voorsprong gekre gen en tusschen den achtervolgden wagen en de achtervolgende auto kwam juist een tram te rijden. Toen de bestuurder van de tweede auto deze tram „kwijt" was, was hij ook de andere auto kwijt. Aangezien men de auto niet meer zag, vroeg de agent aan den bestuurder van de achtervolgende auto den Mauritsweg op te rijden. In het vuur van de achtervolging merkte deze bestuurder niet, dat van den anderen kant ook een auto kwam en beide wagens bot steen tegen elkaar. De auto van den ach tervolger werd licht beschadigd. De an dere auto is doorgereden en onbekend ge bleven. Inmiddels was de achtervolgde auto, zoodra de bestuurder zag, dat hij achter volgd werd en dat een tram tusschen hem en de andere auto was komen rijden, haas tig voor de tram langs de Mauritsstraat in geschoten. Men lette echter zoo zeer op hetgeen de andere auto zou doen, dat men niet merkte, dat de auto heelemaal links van den weg kwam te rijden. Daar reed juist een jongen uit Schiedam op zijn fiets. Het gevolg was, dat hij werd aangereden. Hij kreeg esnige schaafwonden en is in het Ziekenhuis aan den Coolsingel behan deld. Dadelijk na de aanrijding hebben de twee dieven de gestolen auto verlaten on zij hebben het hazenpad gekozen. Dit wek te den argwaan van de gebroeders S., die getuigen waren geweest van de aanrijding en die het nog al verdacht vonden, dat men de auto zoo maar onbeheerd liet staan. Zij zetten daarom de beide vluchtelingen na. Deze renden via de Kruiskade den Wes tersingel op. Eén van hen, de 17-jarige sla ger L. F. D., holde het grasveld op en sprong pardoes in het Sin gel water, waar hij aan den kant, tusschen het riet, op zijn hurken ging zitten, zoodat net zijn hoofd nog boven water kwam. De andere, de 20- jarige F. M., werd wat verderop gegrepen. Hij is naar den politiepost aan het Kruis plein gebracht. In dien tusschentijd was de politie gewaarschuwd en men trok op zoek naar D., die men weldra in zijn kille schuilplaats ontdekte. Ook hij is naar den politiepost overgebracht. Voorts heeft de politie nog een zwager van één van de jongemannen aangehouden. Deze is echter later weer op vrije voeten gelaten. In het politieposthuis zijn de arrestanten geweldig te keer gegaan. Zij hebben een en ander van den inventaris vernield, waarbij M. zich niet ernstig heeft gewond. Ten slotte zijn M. en D. overgebracht naar het politiebureau aan de Groote Paauwen- steeg, waar zij zijn opgesloten. De gestolen auto, een Buick, is aan den eigenaar, iemand uit Strijen, teruggege ven. „Vad." VREEMDE SLACHTPLAATS. Door rijwielband verraden. Op den weg AmersfoortHoogland werd door ambtenaren van den Rijkskeurings dienst een wielrijder aangehouden, die in een mand vleesch vervoerde. Daar het gewicht niet te schatten was, werd de man meegenomen naar het slachthuis. Aan het abattoir werd geconstateerd, dat het vleesch ongestempeld was en afkomstig van een kort te voren geslacht dier. De wielrijder had een nieuwen band om een der wielen, welke een goed spoor achterliet. Men volg de het spoor en kwam bij de woning van een inwoner van Hoogland. Men stootte op een hoop versch zand, waaronder een luikje, dat tot een kelder leidde. Hier leek het een complete slagerij. Een rund van 350 K.G. was hier geborgen.' In een kamer lag een meisje ziek m een bedstede. Onder deze bedstede vond men vier halve varkens, samen ongeveer 250 kilo wegende. DE BERGING VAN DE LUTINE. Beckers' nieuwe toren. Op de fabriek van de firma T. Jonker en Zn. op het Bickerseiland te Amster dam wordt voor het bergingswerk van de Lutine, de nieuwe toren van Beckers ver vaardigd. Het is een kegelvormige toren met een grondvlak van 13 M. middellijn. De toren bestaat uit drie stukken van resp. 6.04, 6.58 en 6.48 M., zoodat de geheele hoogte ruim 19 M. zal bedragen. De wanden heb ben een dikte van pl,m, 11 m.M. Binnenin zijn cirkelvormige versterkingen aange bracht van formidabele dikte, zoodat ver nieling door de zeekrachten als vrijwel uit gesloten moet worden beschouwd. Binnen ongeveer 14 dagen zal de ar beid gereed zijn. De groote zijwand der fabriek moet dan worden weggebroken en de drie stukken worden op twee sche pen geladen en zoo naar Terschelling ge transporteerd. Men hoopt half Mei het ge heele toestel door middel van den grooten transportbok op de plaats, waar zich de Lutine bevindt, te laten zakken. „Msbd." SPORT PROPAGANDA OLYMPISCHE SPELEN 1936. De Koninklijke Nederlandsche Athle- tiek-Unie, welker Pers- en Propaganda- commissie het vorig jaar zoo buitengewoon veel gedaan heeft op het gebied van den verkoop der N. O. C.-speldjes, heeft thans een nieuw plan ontworpen om den verkoop der nieuwe speldjes voor 1934 op nog uitgebreider schaal te doen plaats vinden. Zij heeft daartoe haar pers- en propagan- dacommissie, welke bestaat uit de heeren: J. van Pareren, Th. M. Kolfschoten, burge meester van Edam, W. Kamslag, M. v. d. Berge en P. H. van Doesburg, uitgebreid met de heeren Strengholt, Veen, Haitsma en Munzert, waarvan eerstgenoemden Uniebestuursleden zijn en laatstgenoemden bekende athletiekpropagandisten. Het is een bekend feit, dat de activiteit van de K. N. A. U. op het gebied van den verkoop der N. O. C. speldjes zeer groot is. De K. N. A. U. nu wil haar verkooporgani satie thans ook in dienst stellen van die andere bonden en heeft 't N. O. C. aangebo den ten behoeve van het N. O. C. in het algemeen en ten behoeve van sportbonden, die zelf geen verkooporganisatie bezitten, in het bijzonder de verkoop van N. O. C.- speldjes over zooveel mogelijk het geheele gebied der Nederlandsche sportbeweging uit te breiden. Het N. O. C. heeft van sympathie met dit plan doen blijken, door de benoeming van den N. O. C.-bestuurder Jhr. Quarles van Ufford, uit Hilversum, als. voorzitter van de bovengenoemde uitgebreide com missie. Het algemeen secretariaat dezer commissie berust bij den heer B. Veen, Ha- nenburglaan 107, Den Haag. Gepoogd zal worden dit jaar den ver koop van 100.000 N. O. .-speldjes te komen. In 1934 loope geen sportliefhebber zonder speldje. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-Competitie. De uitslagen van Zondag jl. luiden: Af d. A.SJC aLeiden a 40. A f d. B: SMC a-WL b 6—0. Foreholte bMeerburg a 22. Het wedstrijd-programma voor a^. Zon dag luidt: Afd. B: VVL b—Meerburg, 12.30 uur, C. J. van Leeuwen! Foreholte bSNA a, 12.30 uur, F. Homan. De Competitieleider. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. De urgentie-commissie van de F. I. F. A. heeft ondervoorzitterschap van den heer M. J. Rimet, te Parijs, een bijeenkomst gehou den, ter behandeling van een aantal be langrijke kwesties, welke verband houden met de wereldkampioenschappen. Voor kennisgeving aangenomen werd de mededeeling, dat de beslissingswedstrijd van groep III tusschen Argentinië en Chili toch zal worden gespeeld en wel in tegen stelling tot andersluidende berichten op 27 April te Buenos-Aires. Daarentegen heeft Peru zich teruggetrokken, zoodat Brazilië zonder strijd vertegenwoordiger is van groep I. Wat betreft de match Tsjecho-Slo- wakijePolen, constateert de commissie dat Polen door force majeure verhinderd is ge weest naar Praag te gaan en zich heeft teruggetrokken. Tengevolge hiervan werd Tsjecho-Slowa- kije gerechtigd deel te te nemen aan de finale. De commissie is van oordeel, dat Tsjechoslowakije in principe recht heeft op een schadeloosstelling voor de gederfde recette. Inzake de wedstrijd Zwitserland-Roeme- nië te Bern op 29 Oct. van het vorig jaar gespeeld, welke ontmoeting in gelijk spel 22 eindigde, werd aan Zwitserland de overwinning toegekend, omdat de destijds meespelende Hongaar Baratki op dat mo ment niet gerechtigd was voor Roemenië uit te komen. Zwitserland neemt dus deel aan de eind wedstrijden. De vertegenwoor diger van Italië deelde mede, dat Mussolini voor den nieuwen wereldkampioen een waardevollen beker ter herinnering aan het tournooi beschikbaar heeft gesteld. Voor den tweede aankomenden heeft het Ita- liaansche Olympische Comité een prijs ter beschikking gesteld. OOSTENRIJK—BULGARIJE 6—1. Voor ongeveer 25.000 toeschouwers is gisteren in het Weensche Stadion voor groep 8 van het tournooi om het wereld kampioenschap de wedstrijd Oostenrijk Bulgarije gespeeld, welke door de Oosten rijkers met 61 is gewonnen. Met de rust had Oostenrijk een 30 voorsprong. Zoo als te verwachten was, was Oostenrijk voortdurend in de meerderheid en slaagde het er zonder inspanning in den zege te behalen. Na een kwartier spelen scoorde Horvath kort achter elkaar drie doelpun ten. Na de rust vertoonde zich hetzelfde spel. De Bulgaren kwamen slechts af en toe tot snelle doorbraken. Na vijftien mi nuten voerden Zischek en Viertl den stand op tot 50. Daarna wist Lozanoff den eer van Bulgarije te reden. Twee minuten la ter maakte Sindelar het zesde doelpunt voor Oostenrijk. N. Z. H. Tram Boys. Zaterdag a.s. zal ten 15.30 uur de offi- cieele opening plaats hebben van het nieu we N. Z. H. T. B. terrein gelegen achter het Acad. Ziekenhuis a. d. Wassenaarscheweg. Ter, gélegenheid daarvan zullen de vol gende voetbalwedstrijden worden gespeeld: 14.00 uur Jun. N. Z. H. T. B.Jun. Oos terkwartier (vóórwedstrijd). 15.30 uur N. Z. H. T. B.—V. V. „De Twent sche Bank"; 17.00 uur: N. Z. H. VeteranenL. P. S. V. veteranen (Politie). Voor den Veteranen-wedstrijd is door den heer W. C. de Wekker een medaille uitgeloofd, terwijl N. Z. T. T. B. voor de andere wedstrijden een medaille beschik baar stelt. Van pl.m. 15.000 uur af worden de wed strijden door de N. Z. H. Muziekvereni ging opgeluisterd. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. In de tweede ronde waren alle drie par tijen afgebroken. Deze zijn gisteravond verder gespeeld. Demmendal was tegen Rutten een paard achtergeraakt, daarvoor had hij echter een vrijpion. Rutten had deze partij behooren te winnen, maar speelde slapjes verder. Demmendal deed echter zijn uiterste best en nam zijn kansen zoo goed waar, dat hij ten slotte nog de overwinning behaalde en nü met 2 punten uit 2 partijen de leiding in dezen wedstrijd heeft genomen. De Blécourt was een pion voorgeraakt en behield deze tot het eindspel, waarin hij geen fout maakte en de partij gemakkelijk won. Segaar en Staats kwamen ook dezen avond met hun afgebroken partij niet klaar. De voornaamste officieren waren inmiddels van het tooneel verdwenen, elk had nog een toren en enkele pionnen, Segaar echter be zat bovendien nog een vrijpion, waarmede hij gemakkelijk de winst had kunnen be halen. Hij gaf echter dezen vrijpion op in ruil voor een middenpion, waardoor de winst niet zoo meer voor de hand ligt. Staats heeft nu nog kansen op remise. De stand is de volgende: Demmendal 2 uit 2, De Blécourt 1 uit 1, Van der Nat, Rutten en Bosscha 1 uit 2, Segaar 0 uit 1 en 1 afgebr. partij en Staats 0 uit 2 en 1 afgebroken partij. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Aljechin wint de negende partij. Onder zeer groote belangstelling werd gisteravond te Pforzheim de negende partij in den strijd om het wereldkampioenschap tusschen dr. Aljechin en Bogoljubow ge speeld. Bogoljubow speelde met wit. Er ontstond een onregelmatige opening. Door deze onregelmatige opening van den we reldkampioen had Bogoljubouw zeer veel bedenktijd noodig zoodat hij voor 18 zetten, twee uur en tien minuten noodig had. Al jechin had hiervoor slechts 35 minuten noo dig. In dit verband mocht Bogoljubow voor de resteerende 22 zetten maar 20 mi nuten gebruiken. Hij bracht in verband met dezen tijdnood een pion-offer. Zijn stel ling had echter reeds enkele zwakke plek ken, zoodat het zich liet aanzien dat hij de partij niet kon houden. Aljechin forceerde het spel, waaruit tenslotte een toreneind spel ontstond, dat voor Bogoljubow hope loos was. Hij moest na 47 zetten opgeven. Het psychologisch overwicht van den we reldkampioen op Bogoljubow heeft hem ditmaal een overwinning gebracht. De stand is nu: 30 voor Aljechin met zes remises. De tiende partij zal Vrijdagavond om zeven uur eveneens te Pforzheim aanvan gen. DE WEDSTRIJD OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP SCHAKEN IN 1935. Persconferentie van het N.S.W.S. Dr. Max Euwe gaat zich intensief trainen. Dat het Nationaal Nederlandsch Comité Wereldkampioenschap Schaken (N.S.W.S.) met groote activiteit werkzaam is tenein de zijn plannen tot het houden, in October 1935, van een wedstrijd in ons land om het wereldkampioenschap schaken te verwe zenlijken, is gistermiddag duidelijk geble ken tijdens de persconferentie, die dit Co mité gistermiddag onder leiding van den voorzitter, dr. Max Levenbach, in het Carl ton-Ho tel had belegd. Naar men weet zal in dezen grooten en, naar gehoopt wordt, grootschen wedstrijd, onze kampioen dr. Max Euwe den strijd aanbinden met, naar wel als vaststaande kan worden aangenomen, den grooten Al jechin, die momenteel een belangrijke voor sprong heeft in zijn matoh met meester Bo goljubow. Dr. Euwe, die een gedeelte van de con ferentie bijwoonde, deed op verzoek van den voorzitter, enkele mededeeling en, waaruit wel zeer duidelijk naar voren kwam, dat hij niets zal nalaten om in 1935 in zoo sterk mogelijken vorm zijn tegen stander te ontmoeten. Hij zal zich te dien einde aan een technische, een theoretische en een practische voorbereiding onderwer pen. Zoo zal hij dezen zomer deelnemen aan een aantal in Zürich te houden wedstrijden, waarin hij, behalve Aljechin, ontmoeten zal Flohr, Nimzowitch, Bogoljubow, Bernstein en de tien beste spelers van Zwitserland. In Augustus volgt dan een reis naar Rus land, waar hij zich uitsluitend met Russi sche schakers meten zal. Na dit zomerpro- gramma hoopt dr. Euwe, met Kerstmis, naar Hastings te gaan en daar Aljechin en Flohr te ontmoeten. Op de vraag van mr. Levenbach, welke indruk de acht gespeelde partijen Aljechin Bogoljubow op hem hebben gemaakt, antwoordde dr. Euwe, dat naar zijn oordeel geen van beide meesters geven wat zij kun nen. Als Bogoljubow technisch beter wordt zal Aljechin zidh van een andere en betere zijde doen kennen. Met dat al zal onze kampioen zich gelukkig prijzen als Aljechin tegen hem zóó speelt als op het oogenblik tegen Bogoljubow. Waar naar dr. Euwe's mee ning Aljechin's spel in Hastings te voorzich tig was, laat hij in zijn strijd met Bogolju bow een andere zwakte zien. Zoo krijgt hij nu verloren stellingen. Een raad van meester Spiel- man. Schaakmeester Spielmann, die de pers conferentie mede bijwoonde, betoogde op een vraag van den voorzitter, dat de erva ring geleerd heeft, dat de jeugd over het algemeen den ouderdom overwint, hetgeen vooral ook te verklaren is uit de omstan- digheid dat een wedstrijd, zooals thans in Duitschland wordt gespeeld, physiek zeer veel van de spelers vergt. Aljechin kan echter naar de meening van den heer Spielmann als de grootste tacti cus onder de schaakmeesters van alle tijden beschouwd worden en daarom zal het voor Euwe noodig zijn, dat hij zidh tactisch meer bekwaamt, opdat hij een stelling, die ge wonnen staat, ook werkelijk winnen zal. Desgevraagd gaf dr. Euwe hierna nog maals te kennen, dat het voor hem zaak zal zijn, veel te spelen. Zoo hoopt hij niet openbare oefeningspartijen te spelen met Spielmann, Flohr, Nimzowitch en an deren. Min of meer „clandestiene" partijen, die eerst na afloop gepubilceerd zullen mo gen worden. Ter conferentie werd voorts medegedeeld, dat een prettige verstandhouding met de „F.I.D.E." (Wereldschaakbond) zeer op prijs zal worden gesteld. Het ligt dan ook in de bedoeling van het comité om, als de plannen het stadium der voorbereiding achter den rug hebben, de F.I.D.E. toestem ming te vragen voor den wedstrijd om het wereldkampioenschap en de voorwaarden van dezen wedstrijd aan de goedkeuring van genoemd lichaam, waarvan mr. A. Rueb voorzitter is, te onderwerpen. Waar het in de bedoeling ligt, alle par tijen in Nederland te doen spelen, is een uitgebreid eere-comité gevormd, waarin naast de vele andere persoonlijkheden, zit ting hebben mr. H. P. Mar chant, Minister van Onderwijs, als eere-voorzitter, alsmede de burgemeesters van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Over de activiteit van het comité deelde de secretaris-penningmeester, de heer G. van Dam, o.m. mede, dat de onderbonden hun volle medewerking hebben toegezegd. Verder zijn sub-commissies gevormd voor propaganda voor den wedstrijd in Amster dam, Noord-Holland, Rotterdam, Den Haag, Groningen, Utrecht, alsook in Ermelo en omstreken voor de Veluwe. Zoo zijn en worden donatie-boekj es in omloop gebracht, die den houder, nadat in het boekje voor een totaalbedrag van minstens 10.aan zegels is geplakt zegels van 10 cent, 25 cent of een gulden recht geven op een doorloopende introduotie voor den wed strijd en op het door het Comité na afloop daarvan uit te geven tournooiboek. Het was vervolgens opnieuw mr. Leven bach, die mededeelde, dat in Mei elk der 15 sterkste schakers van ons land simul taan zullen spelen met 20 tegenspelers; in 't geheel dus een kamp van 300 spelers. Voor deelname kan men zich wenden, vóór 10 Mei as. tot een der bestuursleden van de vereeniging, waarvan de candidaat lid is, tot leden van eventueel ter plaatse ge vestigde sub-cornmissies, of tot den secre taris van het N.C.W.S., Sarphatisstraat 35, Amsterdam-C.; p.a. H. van Dam Azn en Zonen. Dit sim uL taan-séanceplan, waarvan de uitvoering in het Carlton-Hotel geschie den zal, is mede een onderdeel van het pro paganda-systeem voor het bijeen brengen van de zestien mille, die met de match- Euwe om het wereldkampioenschap ge moeid zullen zijn. Voor de simultaan-séance zal n.l. een klein inleggeld geheven worden. Met interesse zal men ongetwijfeld ook kennis nemen van het feit, dat dr. Euwe zich bereid heeft verklaard, simultaan te spelen tegen leden van het eere-comité en van het actieve comité. Nadat de heer B. J. van Trotsenburg, voorzitter van den Nederlandsdhen Schaak bond, met een kort woord had doen blijken van de blijdschap van dezen Bond voor het succes dat het Comité tot nu toe heeft we ten te bereiken en de beste wenschen voor zijn verdere werkzaamheid had geuit, werd de conferentie gesloten. TOERISME GEEN BELASTING VOOR BUITENLAND- SCHE MOTORRIJTUIGEN IN DUITSCHLAND. Buitenlandsche eigenaars van particulie re automobielen, die tijdelijk in Duitsch land vertoefden, moesten tot nu toe een belasting van Mk. 1.per auto en per dag betalen. Voor motorfietsen werd een belas ting van Mk. 0.50 per dag geheven. Deze belastingen zijn thans afgeschaft. Voor een oponthoud van ten hoogste drie maanden heeft gee"n automobilist of motorfietser be lasting meer te betalen. Een uitzondering wordt alleen gemaakt voor auto's waar mede personen of goederen tegen betaling worden vervoerd. MOEILIJKHEDEN AAN DE BELGISCHE GRENS. De nieuwe voorschriften. Naar aanleiding van herhaaldelijk voor gekomen moeilijkheden aan de Belgische grens, vestigt de A. N. W. B. Toeristen bond voor Nederland er de aandacht op, dat zij die per auto goederen vervoeren naar België voor rekening van derden (en eveneens voor personenvervoer in auto bussen en touring-cars, voor zoover de passagiers geen reisclub of groep vormen, doch ieder afzonderlijk betalen) thans in België een „verantwoordelijk vertegen woordiger" moeten hebben, die als zooda nig door de Belgische regeering erkend moet zijn en namens hen de belasting, wel ke van dit vervoer geheven wordt, moet betalen. Voor hen, die niet over een dergelijke re latie beschikken, heeft de A. N. W. B. deze kwestie geregeld op dezelfde wijze als het triptieksysteem werkt; tegen betaling van een premie van f 5.— per halfjaar zorgt nl. de A. N. W. B. voor de aanwijzing van een „verantwoordelijk vertegenwoordiger" die de transporten administreert en met de Belgische autoriteiten de belasting verre kent, tegen een vergoeding van slechts f 0.50 per transport. HOCKEY INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. Dinsdag wetrden te Wageningen interaca demiale hockey-wedstrijden gespeeld. De uitslagen waren als volgt: le ronde: AmsterdamRotterdam 50; LeidenWageningen 40; GroningenWa geningen III 31; UtrechtDelft 10. 2e ronde: LeidenAmsterdam 21, UtrechtGroningen 32. Finale: LeidenUtrecht 33. Na verlen ging met 2 maal 7& min. bleef de stand 33. Bij doelschieten trof ieder van de vijf schoten éénmaal doel, Zoodat de stand op nieuw gelijk bleef. Bij het tweede vijftal op doel schieten, maakte Utrecht één punt Leiden geen, zoodat Utrecht in het bezit kwam van den wisselbeker. Voor Leiden was deze uitslag te betreuren, daar Leiden reeds tweemaal achtereen den beker heeft gewonnen, en had het Utrecht verslagen, den beker definitief in zijn bezit zou heb ben gekregen. ATHLETIEK ZUID-HOLLANDSCHE ATHLETIEKBOND Het wedstrij dprograimma van den Zuid- Hollandschen Athiletiekibond voor het a.s. seizoen luidt als volgt: 27 Mei: driekampen en personeele baan- wedstrijden voor heeren te Dordrecht; 1 Juli: stedenonitmoeting voor dames te Lei den; 8 Juli: dameskampioenschappen te Rotterdam (sintelbaan); 14 en 15 Juli: kam pioenschappen voor heeren, terrein club huis te Werve te Rijswijk; 29 Juli: Rotter damden HaagLeiden Gouda Dord recht te Rotterdam, sintelbaan; 5 Augustus: driekampen en personeele wedstrijden voor dames té Den Haag; 18 en 19 Augustus: vijfkampen voor dames te Leiden; 1 en 2 September: tienkampen voor heeren te Gouda; 4 November: veldloopkampioen- sohappen be Gouda.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10