HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor ÏOct WOENSDAG 25 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN JONGETJE DOODGEREDEN. Onder vrachtauto verpletterd. In de Balijelaan te Utrecht hield gister avond een groote, zeswieiige vrachtauto, afkomstig uit Rhenen, stil. Vlak bij den auto waren eenige kleine jongens aan het spelen. Toen de auto weer wegreed, ging een van hen aan den zijkant van den laad bak hangen. Het was een 5-jarig knaapje, wonende in de Noordzeestraat. Bij het wegrijden kwam het jongetje te vallen, helaas juist voor een der achterwielen, dat over het lichaampje reed. Het ventje werd op slag gedood. De chauffeur, die dadelijk stopte, was door het gebeurde hevig ontdaan. Het zwaar ver minkte lijkje werd naar den politiepost „Tolsteeg" vervoerd. Den chauffeur van den vrachtwagen treft geen schuld. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Meisje door trein doodgereden. Gistermiddag is te Apeldoorn op den on- bewaakten overweg, nabij de Kayersbrug over het Apeldoornsch-Dierensdhe kanaal, de 17-jarige H. Hendriks uit Klarenbeek door den trein, die om 15.21 uur uit Apel doorn vertrekt, gegrepen en op slag gedood. Het meisje was per fiets en haar moeder reed achter haar. Beiden hebben blijkbaar door den straffen tegenwind den naderen den trein niet bemerkt. Het uitzicht bij den overweg is geheel vrij. De moeder zou zeker ook onder den trein zijn gekomen, als een werkman haar niet tijdig had teruggehouden. Het meisje werd ongeveer 20 meter met den trein meegesleurd en deerlijk verminkt. De politie heeft het lijk in beslag genomen en naar het algem. ziekenhuis overgebracht. De moeder was weliswaar verschrikke lijk overstuur door het gebeurde, doch kon naar huis terugkeeren. DOODELIJK MIJNONGELUK. Gisternacht is de hulpopzichter Ch. J. H. in Staatsmijn „Wilhelmnia" onder plotse ling afvallend gesteente geraakt en aan de gevolgen overleden. De ongelukkige was 29 jaar oud, gehuwd en vader van twee nog jeugdige kinderen. DE MOORD TE WASPIK. Het lijk in het water geworpen. Omtrent den moord te Waspik wordt nog het volgende aan de „Msb." gemeld: Gistermorgen ontdekte de landbouwer H. N.," dat er in den zijtak van het Zuider afwateringskanaal een tiental meters van den provincialen weg, een lijk lag waar van een klein gedeelte boverl den water spiegel uitstak. Onmiddellijk waarschuwde hij de gemeentepolitie. De veldwachter was spoedig aanwezig en haalde het lijk uit het water. Het bleek te zijn de 72-jarige J. Kools, een alleenwonend men, die wat een zelvig was en de gewoonte had vooral des avonds zijn wandelingen aan te vangen. Maandagavond werd hij omstreeks zes uur in Waalwijk gezien en hij is te voet naar Waspik gegaan, waar hij tot ongeveer elf uur in het café „Het Middenhuis" geze ten heeft, waar men echter niets bijzon ders aan hem heeft bemerkt. Een oogenblik werd gedacht aan verdrin king of een ongeluk, waarbij de man door de duisternis misleid, in het water was ge- loopen, doch dit idee heeft men moeten laten varen toen bleek, dat het lijk een zeer diepe snede in den hals had, welke snede, volgens de verklaringen van een dokter, onmogelijk door den man zelf kon zijn toe gebracht. Een gelukkig paar: Jonge sta en Saladinel Eindelijk de allerfijnste slaolie, waar malschf Voorjaars-sla recht op heeft: Saladinel Saladine maakt Uw sla zacht en geeft haar een bijzonder fijn aroma. Voor verrukkelijke sla, voor overheerlijke mayonnaise, kortom voor alles waarvoor slaolie gebruikt wordt, is Saladine onovertrefbaar.1 f OOUDZEOEL 80 CENT - OROENZEOEL 65 CENT ROODZEOEL 50 CENT Op de weide achter het schuurtje van de weduwe De B., in de nabijheid van de plaats waar heit lijk gevonden is, gelegen, werd een bloedplas aangetroffen. Men vermoedt daarom dat Kools door zijn aanvaller(s) hierheen gebracht is en dat hem daar de doödelijke steek is toegebracht. Uit de bloedsporen blijkt, dat .het lijk daarna naar het kanaaltje is gesleept. De marechaussee van Waalwijk heeft de zaak in onderzoek. Gietermiddag was het parket uit Den Bosch ter plaatse. Omtrent de beweegredenen voor de daad tast men volkomen in het duister. MASSA TUBERCULOSE-BESMETTING. Bij schoolkinderen te Emmer Compascum. Te Emmercompascuum doet zich een ge val van massa-besmetting met tuberculose voor bij schoolkinderen. Van de 50 leerlin gen der eerste klasse van de openbare U.L. O. school reageeren meer dan 40 kinderen positief bij het onderzoek. Gebleken is, dat een der in September 1933 op school geko men nieuwe leerlingen, een meisje, aan open t.b.c. leed. Gisteren is begonnen met het onderzoek van alle verdachte leerlin gen in het tuberculose-consultaitie Bureau van dr. Sandra te Emmen. DE VECHTPARTIJ TE HOLT-BLERIK. Het getroffen meisje overleden. Gistermorgen is in het R. K. Ziekenhuis te Venlo overleden de 20-jarige Bertha Teeuwen, uit Holt-Blerik. Het meisje was verleden week Maandagavond bij een vechtpartij aldaar komen toeloopen en door een verdwaalden kogel in het onder lijf getroffen. De toestand was toen echter naar omstandigheden vrij goed. Gistermor gen is er echter plotseling een wending gekomen en omstreeks 9 uur is het meisje overleden. ERNSTIGE KNOEIERIJEN MET TARWE. Graanhandelaar en molenaar gearresteerd. De Meelcentrale te Den Haag is eeni- gen tijd geleden op het spoor gekomen van een ernstige knoeierij met tarwe, waarbij de regeering, naar een officieele schatting, voor een bedrag van 50.000 a 70.000 is benadeeld geworden. In verband met deze knoeierij zijn ge arresteerd de graanhandelaar O., uit Wiel- drecht en de molenaar O., uit Oud-Beijer- land. (Om misverstand te voorkomen: de namen zijn niet dezelfde). Bij de verwerking van tarwe wordt het product gescheiden van de zgn. vita-tarwe en een overschot. De knoeierijen hebben nu daarin be staan, dat in plaats van de vita-tarwe het overschot is geleverd, hetgeen voor hen, die zich aan de knoeierijen hebben schul dig gemaakt, een voordeeltje van 10 per 100 kilo oplevert. O., uit Wieldrecht, gaf de tarwe, of be ter gezegd, het overschot, ter bemaling aan den molenaar O., uit Oud-Beijerland, die zich daardoor aan de knoeierijen mede schuldig maakte. Door het vervalschen van de betreffende staten en bescheiden en het doen van onjuiste opgaven, wist men de controleurs en de politie een tijd lang om den tuin te leiden. Verscherpt toezicht Ongeveer een half jaar geleden Is het toezicht op de naleving van de bestaande voorschriften en bepalingen verscherpt. De controle bij bakkers en boeren bracht aan het licht dat er ernstige onregelmatighe den waren gepleegd, en het onderzoek leidde tenslotte tot de arrestatie van de beide O.'s. De Meelcentrale heeft het onderzoek overgedragen aan de Dordtsche justitie, die in deze ingewikkelde en veel omvatten de zaak thans klaarheid tracht te brengen. Het is lang niet onwaarschijnlijk, dat er nog meer fraude's aan het licht zullen ko men. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 26 April Hulzen 1875 M. 8.009.15 en 10.00 GramofoonpL 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.3012.00 Gods. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 GramofoonpL 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelspel. 6.30 J. C. Geervliet: Het zwemmen in het belang der menschheid. 7.15 GramofoonpL 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 GramofoonpL 8.15 Chr. Oratorium-Vereen. Utrecht m. m.v. solisten en het Utr. Sted. orkest o.l.v. A. v. d. Horst. 9.15—9.45 Ouderuurtje. 10.20 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonmuziek. H i 1 v e r s u m 301 M. AVRO-uitzending 8.00 GramofoonpL 10.00 Morgenwijding. 10.15 GramofoonpL 10.30 Concert. Joh. de Nobel (cello) en F. de Nobel (piano). 11.00 Knipcursus kinderkleeding 11.30 Piano-recital. 12.00 Omroeporkest. 2.15 Mevr. L. Pierson: Japansch Bloemen- schikken. 2.45 GramofoonpL 3.003.45 Knipcursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Radio-tooneel voor de jeugd. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 GramofoonpL 7.10 Prof. R. Casimir: Het cultureele be lang van het boek. 7.30 Engelsche les. :v. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. dr. W. Mengelberg m.m.v. Rosette Anday (alt), en Martin Oehmann (tenor). 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 m. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Het Rutland Square en New Vic- toria-orkest. 12.20 GramofoonpL 1.20 Voor de scholen. 2.20 Vesper. 3.10 Duitsche les. 3.25 Schotsch studio-orkest. 4.35 Kinderuur. 5.50 Piano-recital. 6.10 Spaansche causerie. 6.50 Lezing. 7.20 Variété-programma. 8.20 Berichten, lezing. 8.55 Het Bridge-water Harp Kwintet. 9.50 Korte Kerkdienst. 10.0511.20 Dansmuziek door Lou Prea- ger en zijn Band. „Radio-Paris", 1648 M. 6.20 Gramofoonpl. 11.50 Het Pascal-orkest. 7.20 Vocaal concert. 9.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—11.35 en 11.55—1.20 Concert uit h. Bellevue-Strandhotel. 2.00 Piano-recital. 2.204.05 Concert uit Jtest. „Ritz". 7.30 Selectie uit „Maskarade", opera van Nielsen. M.m.v. solisten en orkest. 10.2011.35 Dansmuziek door orkest. Langenberg. 456 M. 5.25, 6.20 en 10.50 GramofoonpL 12.20 Omroeporkest. 3.20 Orkestconcert. 4.40 Zang en Piano. 7.35 Sted.- en Gewandhaus-orkest te Leipzig. 9.40 Orkestconcert. 10.20 Bremer Stadtmuslkanten. 11.2011.50 Gramofoonmuziek. Rome, 421 M. 8.05 Symphonieconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Salon-orkest. 12.30 GramofoonpL 4.20 Omroeporkest. 7.20 Symphonieconcert. 8.20 Vervolg concert. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. 484 M. 11.20 GramofoonpL 12.30 Salon-orkest. 4.20 6ymphonieconcert. 5.35 GramofoonpL 7.20 Omroeporkest. 8.35 Vervolg concert.. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Zie Langenberg. 8.50 „Lied der Arbeit zum 1 Mei 1934", hoorspel met muziek. 9.20 Berichten. 9.50 Handbalpraatje. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.2011.20 Duitsche en Engelsche Stu dentenliederen (Gr.pl.). Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. Derde programma. 8.008.30 Hamburg. 9.20—14.05 Keulen. 14.0515.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Keulen. 17.20—18.35 Brussel Fr. 18.3520.05 Luxemburg. 20.0522.20 Rome. 22.20afl. Keulen. Vierde programma 11.2013.30 Luxemburg. 13.30—16.35 Londen Reg. 16.3517.20 Een der Eng. „National" zenders. 17.2018.50 Daventry. 178.50—19.30 Londen Reg. 19.30—20.00 Locale uitzending. Sport praatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist). 20.00afl. Londen Reg. Het misdrijf, door de beide O.'s ge pleegd, zal juridisch vermoedelijk als op lichting en valschheid in geschrifte gekwa lificeerd kunnen worden. VAN DE BELGISCHE SMOKKELGRENS. De buit in de inspectie Tilburg. Als men den smokkelhandel afmeet naar het kwantum, dat door de ambtenaren in beslaggenomen wordt, dan komt men tot het resultaat, dat die handel nog verre van afneemt. Als men b.v. nagaat de inbeslag nemingen in de inspectie Tilburg, dan ziet men, dat in Tilburg de laatste twee weken werden in beslaggenomen 469 K.G. van smokkelaars en bij huiszoekingen, in Goir- le 426 K.G., in Hilvarenbeek 330 K.G., be nevens 50 K.G. suiker, in Alphen 120 K.G. en in Baerle Nassau 444 K.G. In de laatste plaats werd een auto in be klag genomen, waarin achter de zitplaats van den chauffeur een geheime bergplaats was aangebracht. In totaal is in de laatste 14 dagen 1789 K.G. benaderd, waarbij 9 personen konden bekeurd worden, terwijl de anderen op de vlucht waren geslagen. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 19) Voor u altijd Dick, meneer Perris, zei Richard glimlachend, maar ik zal u nog niet bij de naam noemen voor wij el kaar beter hebben leeren kennen. U kunt mij noemen zooals u wilt, antwoordde Perris rustig, terwijl hij hem een hand gaf. Margaret keek haar broer een oogenblik met een verdrietigen blik aan en verliet toen de kamer. En ben je blij weer thuis te zijn, Dick? vroeg Perris een beetje aarzelend. Hij vroeg zich af waarom Richard hem zoo onderzoekend aanzag. Mevrouw Drum klapte in de handen van pleizier. Prachtig, prachtig. Precies alsof jullie elkaar al jaren kennen. Je ziet Dick, hoe hartelijk wij je hier verwelkomen. Schat van een moeder, Richard kuste haar onstuimig op beide wangen. Of ik blij ben weer thuis te zijn? wendde hij zich tot Perris. Natuurlijk. Zoudt u niet blij zijn om weer thuis te zijn als u zóó een moeder had? Dick, Dick, je doet mij blozen, lachte mevrouw Drum, en zich tot Perris wen dend, ging zij trotsch voort: Nu Michael, is mijn zoon geen knappe jongen? Nu is het mijn beurt om te blozen, riep Dick lachend uit. Perris leunde achterover in zijn stoel en bestudeerde Margaret's broer, die als het ware uit de lucht was komen vallen, lan gen tijd aandachtig. Het viel hem op dat Dick werkelijk bij zonder knap was van uiterlijk. Hij had een blanke gelaatskleur, een ovaal, gladgescho ren gezicht en min of meer melancholieke oogen. Zijn krullend haar was bruin en lang, terwijl zijn kleine voeten opvallend goed gevormd waren. Perris kon zich le vendig indenken, dat mevrouw Drum trotsch op zoo'n zoon was, ofschoon de uit drukking in zijn oogen, die rusteloos door de kamer dwaalden als iemand tot hem sprak, hem slechts matig beviel. Hij is in den grond van zijn hart niet slecht, maar slap, dus een willig werktuig in de handen van anderen, dacht Perris. Ik vraag mij af, waarom hij hier blijft, terwijl hij toch weet, dat bij zijn moeder niets te halen is. Bah, wat een lucht! Mevrouw Drum zag hem plotseling hef tig snui/pn.... er was een doordringende geur in de kdmer, die er anders nooit te bespeuren viei. Hij scheen van Dick af komstig te zijn. Wat is er Michael? vroeg zij, terwijl zij Perris met haai groote Spaansche waaier op den aim tikte. 't Is hier een beetje benauwd, ant woordde hij, teiwijl hij het raam hooger opschoof. U hebt' er toch geen bezwaar tegen, mevrouw Drum, dat er een beetje frissche lucht in de kamer komt? Er hangt hier een sterke geur. Ik heb nooit opge merkt, datu dat soort parfum gebruikt. Ik gebruik dat parfum, zei Dick haas tig. Hebt u die lucht nooit eerder gero ken? Neen, verklaarde Perris, terwijl hij den sterken geur nog eens goed opsnoof. Nog nooit. En u, mevrouw Drum? Ik ook niet, maar ik vind het een heerlijke lucht, antwoordde mevrouw Drum Zooiets bijzonders, hè? Ik heb Dick al gevraagd om mij een flesch mee te bren gen, maar hij zegt, dat dat niet gaat. Dat parfum komt uit Cuba, legde Dick uit. Een kennis van mij heeft mij een flesch cadeau gegeven. Het is een zeld zaam soort reukwater, de eenige die het recept kent, is een negerin uit Cuba. De flesch is in mijn toffer gebroken, zoodat alles over mijn kleeren is geloopen. Maar als ik ooit nog eens hetzelfde parfum kan bemachtigen dan is het voor moeder. Perris keek onwillekeurig naar Dick's- kleeren, die nieuw, en naar de laatste Lon- densche mode waren. U bent al eenigen tijd in Engeland?, vroeg hij. Neen, zeker niet, antwoordde Dick. Ik ben pas een week terug en dadelijk na mijn aankomst heb ik geprobeerd moeder's tegenwoordig adres te weten te komen. Ik kom uit Zuid-Amerika, voegde hij er aan toe. Perris knikte. Je hebt dus na je aan komst nieuwe kleeren gekocht en die in den koffer gepakt, waarin die parfum- flesch gebroken is? Je kleeren zien er ten minste niet uit of je ze uit Zuid-Amerika hebt meegebracht. Dick richtte, zich plotseling op en kneep zijn oogen half dicht. Hij vermeed Perris aan te kijken. Ja, dat geloof ik wel, ant woordde hij vaag. Maar ik begrijp eigenlijk niet, waarom u daar zoo'n gewe tenszaak van maakt. Perris lachte. Ik maak er geen gewe tenszaak van, zei hij luchtig. Maar ik vind dien geur een beetje al te sterk. U hebt die lucht misschien al eens eerder geroken? vroeg Dick weer. Neen, nog nooit. Ik zal mijn best doen om nog een paar flesschen te krijgen; dan krijgt moe der er een en u. Dank u, ik gebruik nooit parfum. Ik vind het ook niets voor een man om parfum te gebruiken, viel mevrouw Drum Michael bij. Maar ik heb er altijd van gehouden, wierp Dick tegen, en ik vind het boven dien prettig om een parfum te gebruiken, dat niemand kent. Hé, ik ben doodmoe geworden van al dat praten, Dick, zei mevrouw Drum op eens. En daarom ben ik van plan om da delijk na het eten naar bed te gaan. Dan kunnen jullie samen naar huis gaan. Woont u hier dichtbij? vroeg Dick. Ik ben particulier-secretaris van Sir Gregory Horn. Wat zegt u?, Dick's oogen begonnen plotseling te schitteren. Bij dien millio- nair die zich den haat van dat geheime genootschap op den hals heeft gehaald door dien moord? Zoo is het niet precies. Er is wel iemand van die bende vermoord in Sir Gregory's bibliotheek, maar meer heeft Sir Gregory met die zaak niet uit te staan. En hij zou niets liever zien, dan dat de moor denaar zoo spoedig mogelijk gearresteerd werd. Dat blijkt wel uit de belooning van tewe duizend pond, die hij beschikbaar heeft gesteld. Twee duizend pond, herhaalde Dick smalend. Daar heb je niet veel aan als je te voren weet, dat degene, die den moordenaar aanwijst, zelf binnen vier-en— twintig uur zijn hachje er bij in schiet! Hoe weet je dat zoo zeker? vroeg Perris. Ik heb dat soort lui in Zuid-Amerika leeren kennen en daardoor weet ik op wat voor wijze zij gewoon zijn menschen te straffen, die het wagen hun aanhangers.. Praat alsjeblieft niet verder over der gelijke griezelige dingen, viel mevrouw Drum hem opeens in de rede. Daar kun nen mijn zenuwen niet tegen. Ha, daar heb je Margaret al. Is het eten klaar. Dick, geef mij je arm. Laten we liever over je reis avonturen praten! Dick sprak gedurende het souper voort durend over zijn lotgevallen in Amerika en het verre Oosten. Hij scheen over den heelen aardbol rondgereisd te hebben en had van alles aangepakt om zijn kost te verdienen. Hij was hofmeester geweest, scheepsadministrateur, kastelein, cow-boy, en wat al niet meer. Vol trots vertelde hij de griezeligste avonturen, die hij op zijn reizen had beleefd. Maar nu zat hij veilig en wel naast zijn moeder, zoodat deze zich er niet over opwond, toen hij vertelde, hoe hij tientallen malen ternauwernood aan den dood ontsnapt was. Maak je maar niet ongerust, schat, fluisterde Perris Margaret, die hem uitliet, in het oor. Je broer en ik zullen het best met elkaar kunnen vinden. Hij is een zwak keling, maar slecht is hij niet. En met deze weinig troostrijke woor den moest Margaret zich tevreden stel len. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9