WAALS BUITENGEWONE LENTE RECLAME BABY-ARTIKELEN WOENSDAG 25 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURAN1 EERSTE BLAD. - PAG. 2 Onze sorteering maakt U het uitzoeken tot een genot GEGARNEERDE WIEGEN e An VANAF DJSU HAARLEM MERSTR. 130-136 - LEIDEN BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 April 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoröl. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 757.5 te Janmayen. Laagste barometerst: 741.9 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 26 April: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Wes telijke wind, zwaar bewolkt tot betrok ken, af en toe regen, iets zachter des nachts, later weinig verandering in tem peratuur. De depressie, gister over Groot Brittan- nië gelegen, blijft stationair op de Noord zee. Een nieuwe nadert in het Westen en doet over Ierland de barometer reeds weer flink dalen. Het lage drukgebied over Fin- lan dnam in beteekenis af. Geheel West en Midden-Europa van IJsland tot Scandi navië, van Noord-Spanje tot Noord-Italië bevindt zich nog onder depressie-invloed. Vrijwel overal is de lucht zwaar bewolkt of betrokken. Op tal van plaatsen viel in de afgeloopen 24 uur regen, vooral in Mid den-Frankrijk. Behalve in Duitschland en Denemarken waar het sinds gisteren nog iets warmer geworden is, is de temperatuur overal beneden de normale waarde. Ten onzent mag nog geen verandering in het ongestadige weer van de laatste dagen verwacht worden. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 10.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eJ. Van Woensdagnamidag 7.44 uur tot Donderdagmorgen 4.11 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Donderdag 26 April v.m. 12.03 uur en nam. 12.40 uur. quent Katholiek te zijn, eindigde spr. zijn rede. Na een dankwoord van den voorzitter, stelde deze nog de vraag of een spoedige verwezenlijking van dit programma in uitzicht kan worden gesteld, waarop de heer Stumpel uitvoerig aantoonde, dat de kansen daarvoor nooit zoo gunstig zijn geweest als op dit oogenblik. Hierna werd door de vergadering de vol gende ressolutie aangenomen: De katholiek georganiseerde middenstand van Leiden en Omstreken op 24 April 1934 te Leiden in buitengewone vergadering bij een ter behandeling van het program van den Ned. R.-K. Middenstandsbond tot Or dening, Saneering en Bescherming van het M idd enstandsbedr ij f gehoord de sprekers: stelt vast, dat de huidige crisis ook op het middenstandsbedrijfsleven in bui tengewone mate haar ontwrichtenden in vloed uitoefent, en dat door de ontwikkeling der econo mische en maatschappelijke verhoudingen de ordening en saneering in de diverse tak ken van middenstandsbedrijf, meer nog dan vroeger en minstens even sterk als in andere bedrijfstakken, tot een dringende noodzakelijkheid is geworden, in het be lang der bedrijfsgenooten en in het alge meen economisch belang: spreekt zich uit voor publiekrechte lijke organisatie van het bedrijfsleven op den grondslag van zelfbestuur en als inzet tot een volledige corporatieve herordening der maatschappij, en verwerpt met de meeste beslistheid iedere poging tot fascistische of nationaal- socialistische partijdictatuur in staat, maat schappij en levensbeschouwing; verlangt van de Regeering In nauwe samenwerking met het georganiseerde be drijfsleven een doelbewuste en positieve middenstandspolitiek, in den zin van het Ordenings-, Saneerings- en Beschermings program van den N. R. K. M., mede door tijdelijk vestigingsverbod, vaststelling van vestigingseischen en afdoend optreden te gen de concurrentie-excessen, en verlangt daarnaast rechtstreeksche maatregelen om het gezonde kleinbedrijf, speciaal in den detailhandel, te behoeden tegen onnoodige verdere verdringing door grootbedrijf en coöperatie, in het algemeen belang der maatschappij; verwacht daartoe de medewerking van de R.-K. Staatspartij in den zin van haar manifest; roept den katholieken middenstand op om in volledig besef van zijn maatschap pelijke verantwoordelijkheid, bij voortdu ring te streven naar de meest volmaakte vervulling zijner economische taak, en ook zijnerzijds door principieele vak-organisa tie de ordening der bedrijfstakken zoo krachtig mogelijk te bevorderen, besluit deze resolutie ter kennis te bren gen, waar het behoort, en gaat over tot de orde van den dag. Met den chr. groet sloot de voorz. hier na de bijeenkomst. OVER DIERENDRESSUUR. HL (Vervolg van Avondblad van Dinsdag 24 April.) Het doel van het Nederlandsch-Jack-Lon- don-Verbond is bestrijding van mishande lingen van dieren ten dienste van openhare vermakelijkheiden, dus ten genoege van het publiek, hetgeen beteekent: algeheele stopzetting van voorstellingen met of door dieren, en wel om de navolgende redenen, welke alle wreedheid insluiten: 9. Dat tijd geld is en daarom veelal toe vlucht wordt genomen tot het z. g. n. „hur- ry-up-systeem"; Toelichting: Bij Willy Hagenbeek moesten beren van een plank, circa 70 can. breed, leeren glijden. Met het eene einde werd deze plank op een geringe hoogte gelegd, tafelhoogte on geveer. Door de plank met stukjes brood te bestrooien werd den beren duidelijk ge maakt, wat er van hen werd verlangd. Dit gemakkelijke lesje ging er vrij grif in. Maar slechts enkele dagen later reeds moe ten beren hoog van boven uit het circus glijden, nu met aanmoediging van rauw vleesch, inplaats van brood, dat, gezien hoe fel de dieren waren op brood, wel een zeer groote verleiding moest zijn. (Temeer, daar circusdieren, die, dat spreek vanzelf, nooit overvoed worden bij hun opgesloten levens wijze, altijd pas worden gevoed na afloop van het werk). Met oogen uitpuilend van overkomelijke angst, zetten de dieren zich daarboven schrap en lieten zich door niets bewegen van zulk een hoogte naar bene den te glijden. Zij hadden immers in het korte tijdsver loop van een paar dagen nog niet geleerd hoe zich op de plank te handhaven! Nu werden zij met den houten drietand eenvoudig van boven afgeduwd en zij vie len met een doffen smak, rechts en links vanaf allerlei hoogtes naar beneden zon der echter op den muilen grond de lede maten te breken. Dit overkomt een beer met zijn soepel lichaam ook niet spoedig. Dan werden zij weder naar boven gedreven, en begon het spel van angst overnieuw. Misschien vinden sommige menschen dit niet wreed, wij zijn van een ander gevoe len, reeds de ontzettende angst der beertjes was niet om aan te zien! Zie hier een voorbeeld van het „hurry- up-systeem", want deze toer ligt geheel in den aard van den ijsbeer, die zich in den natuurstaat ook wel van flinke hoogtes laat afglijden om zijn prooi te bemachtigen, doch dan leert zijn moeder het hem en hij komt daar langzaam aan toe. Tenslotte moet toch alles, hoe natuurlijk ook, ge leerd worden. Had Hagenbeek hiervoor meer tijd gegeven, dan hadden de beertjes er misschien pret in gehad. Zij zouden dan eindelijk toch ook wel begrepen hebben, zonder de aansporing van angst, die hen nu natuurlijk alles deed inspannen om niet van de plank te storten, maar het zou dèn véél langer hebben geduurd. 10. Dat waar het wilde gevaarlijke dieren betreft, geen dresseur het wagen zal, een dier te dresseeren, dat niet tevoren angst door den meester is bijgebracht. Toelichting: Henri Thétard, zelve dres seur, dus niet staande aan onze zijde (hij is tevens Redacteur van „Le Petit Pari- sien"), zegt in zijn werk „Les Dompteurs", Uitgave 1927, Hoofdstuk: „Moderne Dres suur", dat geen enkele dresseur het wagen zal een wild dier te dresseeren, dat niet van tevoren angst voor den mensch is bijge bracht. Daarna kan pas een meer humane wijze van dresseeren aanvangen. Hij vertelt hoe Hagenbeek hierin te werk gaat: Deze legt het dier aan de tralies vast, zoodat het den dresseur die de kooi be treedt niet bereiken kan, doet het nu zijn aanval, dan slaat Hagenbeek het dier op den teeren neus. Deze proef wordt herhaald, totdat het dier voldoende angst voor den dresseur heeft. Daarna pas vangt de psycho logische en z. g. n. humane dressuur aan. Meer algemeene toelichtingen. Niet in alle circussen zijn de toestanden gelijk, de moderne methoden, gebaseerd op karakter en levenskennis van het dier, waar men dus ook gebruik maakt van de speciale eigenschappen van de soort, zijn een groote verbetering, doch worden nog maar enkel door zeer ervaren dresseurs toegepast. Uit het voorafgaande, zal men echter wel niet meenen, dat in deze beter bekende circussen géén wreedheid plaats heeft. Een der oorzaken daartoe ligt in het feit, dat een Circusdirecteur ongeveer almachtig is binnen zijn eigen Koninkrijk en dat, tenein de daarvan geen misbruik te maken een edel karakter noodig is. Men vergete ook niet, dat, in tegenstel ling met vroeger, door belanghebbenden tegenwoordig letterlijk het onmogelijke wordt beproefd, teneinde te bewijzen, dat er geen kwaad steekt in deze dressuur, op merkelijk is daarbij, dat één middel, het onfeilbaarste, niet wordt gebruikt, nl. heeft het Bestuur van het Jack-London-Verbond nooit dressuur kunnen zien vanaf den aan vang. Vele dieren komen klaar gedresseerd in de circussen; op reis is daartoe niet veel tijd. Met den grooten schrijver en dichter Max Kyber vragen wij: „Leert het dier begrijpen! Opdat gij zijn nooden ook zult kennen." Te midden tusschen menschen staat het dier alleen, Het strekt den hals en klaagt zijn nood in stil geween, Maar velen zien slechts eigen leed en.. zij gaan heen.. Bezoekt dus géén dierenvertooningen. Gratis inlichtingen Secretariaat NED. JACK-LONDON-VERBOND Wassenaarscheweg 42, Den Haag. Min. Contributie 1.Giro 18097 676 (Adv.) HET KOMEN» WATERSPORT-SEIZOEN Bescherming tegen den verdrinkingsdood gevraagd Aan den Raad dezer gemeente is het vol gend adres gezonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen; ondergeteekenden dr. J. H. Kem- me, arts, centraal voorzitter en J. van Riet, cenrtaal secretaris van de Nederlandsche Centrale Reddingsbrigade, gevestigd te Rotterdam, Mathenesserdijk no. 56c. dat adresanten het van belang achten de aandacht van Uw hooggeacht College te vestigen op de groote vlucht, welke de roei- en zeilsport, maar voornamelijk de canosport de laatste jaren hebben genomen; dat aan deze sport het geenszins denk beeldige gevaar van verdrinken vastzit, door het omslaan van de meestal zeer ranke vaartuigen; dat in de laatste vijf jaren (1928 1932) drie duizend één honderd één en vijftig menschen door een on vrij willigen val in het water het leven ver loren, waaronder velen tengevolge van het omslaan van bootjes en cano's; dat over dezelfde periode drie dui zend twee monderd en één en twintig menschen het leven verloren door verkeersongevallen met treinen, trams, auto's en andere voertuigen, terwijl twee en zeventig menschen door brand het leven lieten; dat zij het toejuichen, dat de overheid in Nederland wetten maakt voor 'n veilig ver keer en alle mogelijke goede maatregelen treft om bij brand direct hulp te kunnen verleenen; dat zij echter tot hun spijt moeten con- stateeren, dat diezelfde overheid niet dien zelfden ijver aan den dag legt bij het be strijden van den verdrinkingsdood, welke evenveel slachtoffers eischt; dat zij het daarom op zeer hoogen prijs zouden stellen, indien uwe vergadering zou kunnen besluiten die maatregelen te treffen, die in het belang van onze mensch- lievenden arbeid noodzakelijk zijn; dat deze maatregelen zouden kunnen zijn, het bezitten van een vergunning van de overheid tot het gebruiken van een roeiboot, zeilboot of cano, hetzij voor ge noegen of voor beroep en dat deze vergun ning slechts dan wordt verstrekt, wanneer de gegadigden in het bezit zyn van een vaardigheids- of zwem-diploma van de N. C. R. B. of een daarmede gelijk te stellen certificaat; dat daartoe o.m. een verordening .in het leven ware te roepen, waarbij, aan verhuur ders van roei- en zeilbooten en cano's zoo mede aan roei-, zeil- en canovereenigingen de verplichting wordt opgelegd, dat zij geen vaartuigen mogen verhuren aan min derjarigen noch minderjarigen als leden mogen aannemen, die niet in het bezit zijn van een zwemdiploma, welk diploma voor zien moet zijn van een pasfoto van de di plomahouder (ster) en een stempel van de politie-autoriteiten, zulks in dien verstande, dat men voor het behalen van een zwem diploma minstens moet voldoen aan de eischen welke door de N. C. R. B. worden gesteld; welke zijn: 100 M. schoolslag borstzwemmen; 50 M. rugzwemmen met de handen in de heupen, 1 minuut water trappen met de handen op de schouders en springen van de 1 M. plank (voetsprong); dat het ondergeteekende voorts van groot belang voorkomt, dat de overheid elk jaar een behoorlijke controle Instelt naar de deugdelijkheid en betrouwbaarheid van het te verhuren materiaal; redenen, waarom zij uwe vergadering eerbiedig verzoeken een verordening, waar in de bovenomschreven punten worden ge regeld, in het leven te roepen. DE LEIDSCHE VOORJAARSBEURS De Leidsche Voorjaarsbeurs verheugt zich in een groote belangstelling, hetgeen gisteravond wel bijzonder tot uiting kwam. Er heerschte een gezellige stemming, zoo als die voor het welslagen van een ten toonstelling noodig is. In de groote zaal demonstreerden de standhouders hun artikelen. De bezoekers werden proefjes aangeboden, terwijl op 't podium door de firma Douwe Egberts gra tis thee en koffie werd geserveerd. Het cabaret in de bovenzaal had plaats te kort om de belangstelling te verwerken. De tellepaath Maloitz gaf hier een séance, die aler bewondering verwekte. Het strijk je hield het publiek in de pauzes bezig. Hetgeen de Leidsche Voorjaarsbeurs brengt is veelzijdig. Wy kunnen dan ook een bezoek warm aanbevelen. Speciaal voor hen, die de tentoonstelling rustig wil len bekijken, verdient het aanbeveling 's middags te gaan. HET DRAMA OP DE REEUWUKSCHE PLASSEN Zooals vorige week werd bericht, stond in de rijwielloods van Vreemdelingenver- Keer hier ter stede een fiets, welke enkele maanden geleden was gestald en waarvan beweerd werd, dat dit de fiets zou zijn van Ebbinge Wubben, wiens lijk uit de Reeu- wijksche plassen is opgehaald. Het onderzoek wees echter uit, dat men hier te doep moest hebben met het rijwiel van een broer van het slachtoffer, G. J. H. Wubben, die tijdelijk in het buitenland vertoefde. Dit is inderdaad Juist gebleken, want de broer heeft heden zijn rijwiel afgehaald. STEUN VAN HET PROPHYLAXEFONDS Het bestuur van het Fonds bedoeld in art. 123 der Ziektewet (Prophylaxefonds), verzoekt ons mede te deelen, dat in de laat ste vergadering van het bestuur is besloten dat voor het jaar 1934 aan de Provinciale Vereeniging ter bestrijding van de t.b.c. een bijdrage zal worden verleend van 1 ct. per inwoner der provincie, welke bijdrage bestemd is om te worden gestort in het verpleegfonds. Met deze uitkeering zal vermoedelijk 80.000 gemoeid zijn. Voorts is besloten voor het Instituut EEN GEWIJZIGDE TEELTREGELING VOOR RUNDVEE. STOPZETTEN VAN DE AFNAME VAN RUNDVEE. Verplicht* beperking van vaarskalveren vanaf 1 Juli. Gelijk bekend voert de Crisis Rundvee Centrale een plan uit tot het opruimen van overtallige runderen. Tot nu toe is dit plan niet onbevredigend geloopen. Van 17 October 1933 tot 17 April 1934 werden ruim 112.000 stuks runderen ingeleverd. Er zijn evenwel aanwijzingen, dat de lust om runderen aan te bieden bij de boeren voorloopig vermindert. Zulks is mede een gevolg van het feit, dat de boeren in den zomer, wanneer het vee in de weide is, veel gemakkelijker hun runderen aanhou den. Een verhooging der prijzen zou de inlevering weder stimuleeren, maar moet uit financieele overwegingen worden ver worpen. Het voortzetten van het overne men en inblikken bij een dalend aantal leveringen is ongewenscht omdat de on kosten per eenheid daardoor te veel stij gen. Vandaar, dat de Crisis Rundvee Cen trale, in overleg met de Centrale Land- bouw-organisaties, onder goedkeuring van den Minister van Economische Zaken, heeft besloten, na 12 Mei geen runderen meer af te nemen. Zoo dit volstrekt on vermijdelijk blijkt, zal echter opnieuw tot het afnemen moeten worden overgegaan. De zuivelpositie is, mede door de laatste lijk gesloten overeenkomsten met andere landen op dit oogenblik van dien aaid, dat het thans stopzetten der afname mo gelijk is. Dit is mede ook de reden, dat tot de destijds in uitzicht gestelde ver plichte aflevering van runderen thans niet behoeft te worden overgegaan. Geheel anders is de toestand ten aan zien der vaarskalveren. De Crisis Rund veecentrale heeft de gelegenheid gegeven nuchtere vaarskalveren aan haar over te doen. Toen de daarvoor in uitzicht ge stelde prijs niet voldoende aanlokkelijk bleek, is die prijs aanzienlijk verhoogd. Desniettemin is slechts een klein aantal vaarskalveren nuchter aan de Crisis P.und- veecentrale geleverd. Zouden geen bij zondere maatregelen worden genomen, dan zou het gevaar dreigen, dat tegen 1 November de vleeschmarkt geheel over voerd zou worden door een groot aanbod van zoogenaamde graskalveren. Deze om standigheid heeft de Crisis Rundveecen trale in overleg met de centrale land bouworganisaties, onder goedkeuring van den Minister van Economische Zaken doen besluiten om de verplichte beperking van vaarskalveren te vervroegen en reeds 1 Juli te doen ingaan. Vanaf dien datum, zal het dus niet meer geoorloofd zijn kal veren in voorraad te hebben,' .velke nset gedekt zijn door een identiteitsbewijs. De vroeger gedane mededeeling, dat de verplichting tot het hebben van identi teitsbewijzen voor de kalveren, welke voor Praeventieve Geneeskunde, gevestigd alhier, een bedrag van 5.000 beschik baar te stellen, teneinde daaruit de kos ten van een bijzonder onderzoek over vi rus-ziekten te bestrijden, terwijl ten be hoeve van de Physisch Therapeutische Kli niek alhier, met de leiding waarvan de heer dr. Touw is belast, een bedrag van maxi mum 20.00( zal worden uitgekeerd. St Josephs Gezellen Vereeniging De leden der retraiteclub St. Clemens Maria Hofbauer worden herinnert aan de recollectie-oefening op Donderdag a.s. te 8.45. Allen present en op tijd. Na de recollectie bijzondere mededee- lingen. Broeder Marcns vertrekt Wie wel 'ns aan het klooster der Paters Franciscanen aan den Haagweg heeft aan gebeld, weet wie broeder Marcus isde altijd welwillende, opgeruimde portier van het klooster. Bijna vanaf de oprichting is de eerw. broeder Marcus in „Rozenhof" ge weest en nu gaat hij weg, naar het kloos ter te Woerden, waarheen hij door zijn Overste is overgeplaatst. Velen zullen dezen broed er-portier noo- de zien heengaan, niet in het minst de ar men, wien hy zoo mogelijk steeds terwille was. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 6215. Eltax (N.V. in op richting). Leiden, Hooge Rijndijk 90, auto- taxibedrijf. De N.V. in oprichting is thans omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. Eltax. Dir.: P. H. van Ulden, Leiden. Adj. Dir.: Q. W. A. Bleijs, Leiden. Comm.: L. G. W. van Ul den, Hillegom; A. P. J. van Ulden, Leiden en H. A. van Ulden, Leiden. Maatsch. kap. 10.000.waarvan geplaatst en gestort: 5.000.(Ned. Staatscrt. 16 April 1934, Bijvoegsel Nr. 743). Rectificatie: Naamlooze Vennoot schap Technisch Bureau voorheen van Duuren. Leiden, Lange Mare 74. Op 24 April jJ. werd abusievelijk vermeld, dat men in voorraad heeft, in werking zou op 1 November op 100 en 300 K.G. De du: vervallen. Deze wijziging maakt het *->vens nood zakelijk de gewichtsgrenzen, waarbinnen de kalveren van een identiteitsbewijs moeten zijn voorzien, te herzien, /anaf 1 Juli 1934 zal het in voorraad hebben van vaarskalveren van een gewicht lig gende tusschen 100 en 200 K.G. slechts zijn toegestaan indien men in het bezit is van de voor deze kalveren afgegeven identiteitsbewijzen. Het ligt in de bedoe ling deze gewichtsgrenzen op geregïlde tijden te wijzigen. Op 1 September zullen zij worden vastgesteld op 100 en 250 K.G., op 1 November op 100 Oen 300 K.G. De verplichting, dat zij gedekt moeten zijn door een identiteitsbewijs zal dus voor de kalveren, waarvoor eenmaal een identi teitsbewijs is afgegeven, blijven bestaan. Door dezen maatregel zullen de vaarskul- veren, naarmate zy boven het gewicht van 100 K.G. komen, geleidelijk verder worden afgeleverd. Nochtans zal terwille van de selectie- eischen aan iederen veehouder wien kal veren zyn toegewezen, worden toegestaan tijdelijk, ook na 1 Juli één kalf meer in voorraad te houden dan is toegewezen. Hij, wien geen kalveren zijn toegewe- één kalf, wegend tusschen 100 en 200 K.G. boven h°+ hem toegewezen aantal mogen aanhouden tot 1 September. Hij, wien 2 of 3 kalveren zijn toegewe zen, zal tot 1 September slew's één kalf, wegend tusschen 110 en 200 K.G., boven het hem toegewezen aantal mogen aan houden en van 1 September tot 1 October één kalf, wegend tusschen 100 en 250 K.G. Hij, wien meer dan 3 kalveren zijn toe gewezen, zal tot 1 September slechts één kalf, wegend tusschen 100 en 200 K.G., mogen aanhouden boven het hem toegewe zen aantal en van 1 September tot 1 No vember één kalf, wegend tusschen 100 en 25C K.G. Hij, wien geen kalveren zijn toege ve zen zal tot 1 September geen kalveren, wegend tusschen 100 en 200 K.G. mogen aanhouden, van 1 September tot 1 No vember geen kalveren, wegend tusschen 100 en 250 K.G. en na 1 November geen kalveren wegend tusschen 100 en 300 K.G. Het ligt niet in de bedoeling der Crisis Rundvee Centrale de kalveren over te nemen.. Belanghebbenden zullen goed doen hiermede rekening te houden. Aan de toepassing der teeltregeling zal streng de hand worden gehouden. Krach tige maatregelen staan daartoe ten dien ste, daar overtreders van alle crisissteun kunnen worden uitgesloten, terwijl ook strafrechterlijke of tuchtrechterlijke maat regelen mogelijk zijn. Vertrouwd mag worden, dat deze uiterste middelen ach terwege zullen kunnen blijven, doordat alle veehouders beseffen, dat bovenge noemde regeling gebiedend noodzakelijk is om den Nederlandschen veeteelt voor een debacle te bewaren. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat E. Castelein, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik in het perceel Langebrug no. 6a, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 April 1934. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Marieken van Nieumeghen. Feestavond Mariacongregatie Mon Père, Schouwburg 8.30 uur. Vrijdag Operette-uitvoering door het R. K. Zangkoor „Ruim Baan", Schouw burg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 23 tot en met Zondag 29 April a.s. waarge nomen door de apotheken G. H. Blanken, Hooge woerd 171, tel. 502 en D. J. van Drie- sum, Mare 116, tel. 406. de directeur: C. van Brero en de commis saris: P. J. J. Verschoor, waren uitgetre den. Deze opgave moet vervallen. Op verzoek van den commissaris van de Afdeeling B te 's Gravenhage, is door de politie alhier aangehouden de 24-jarige D. A. P., wonend aan den Lage Rijndijk, ver dacht van bedriegelijke bankbreuk. Men leze voor feestuitvoering Maria-Con- gregatie (Mon-Père), de rubriek L. en X. (4de blad).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2