WOENSDAG 25 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 12 I, UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. 121/,-jarig Jubileum. Dinsdagavond had de huldiging plaats van den heer M. Roozenburg bij gelegenheid van zijn 12*^- jarig jubileum als organist van de Jongens- Congregatie op Zondag en van de Jonge mannen-Congregatie op Dinsdag. Na de Maria-Congregatie, waarin kap. Dunselman alle leden aanspoorde het Lof en de diverse gebeden op te dragen voor den Jubilaris, had in het Patronaatsgebouw de huldiging plaats. Aanwezig waren kap. Dunselman, het bestuur en alle leden en met den heer Roo zenburg ook diens echtgenoote. De prefect, de heer Belt, feliciteerde den Jubilaris met dit mooie Jubileum en bracht hem harte- lijken dank voor zijn wenk, een verheven werk, daar het alleen geschiedde ter eere Gods en ter" opluistering van zijn dienst. Hij sprak de hoop uit, dat het den heer Roozenburg mocht gegeven zijn nog vele jaren met dezelfde groote toewijding dit mooie werk te mogen en kunnen vervul len. Namens bestuur en alle leden bracht hij hulde, ook aan de echtgenoote van den Jubilaris. Kap. Dunselman bracht eveneens hulde en dank aan den heer Roozenburg, mede namens den zeereerw. heer Pastoor, die tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. Hij prees den grooten ijver van den Jubilaris. Uit het groote aantal der aanwezigen, aldus zijn eerw. kunt U zien, dat allen uw werk waardeer en en op hoogen prijs stellen en dat zal voor U reeds een groote voldoening zijn, doch de leden hebben gemeend als blijk van erkentelijkheid en dank U een blijvend aandenken te moeten aanbieden, bestaande uit een mooie leeslamp met tafel en ik spreek hierbij namens alle leden den wensch uit, dat U hiervan nog vele jaren zult kunnen genieten en het een blijvende herinnering zal blijven. Aan Mevr. Roo zenburg werd een prachtig bouquet bloe men aangeboden. Hierna werden eenige komische films vertoond, welke danig in den smaak vielen en de lachspieren nog eens danig deden ■werken. Op het einde dankte de heer Roozenburg voor de hulde hem gebracht en sprak hier bij den wensch uit, dat allen steeds trouw de congregatie zouden bezoeken en het hem gegeven mocht zijn nog vele jaren als or ganist hiervan getuige te mogen zijn. Kiesvereeniging. Onder voorzitter schap van den heer N. Willemse hield de R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kies plicht" te Leidschendiam op Dinsdag haar Jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter opent de vergadering met den Chr. groet en heet allen hartelijk wel kom, in het bijzonder Burg. Elzen van Naaldwijk, den spreker van dezen avond en Burg. Keijzer. Hij spreekt er gijn leed wezen over uit, dat de vergadering zoo slecht is bezocht. De kiezers, aldus de voor zitter, wenscheri alle maatregelen van de Regeering, doch bezoeken niet de vergade ring van de Kiesvereenigingen; zij gelooven het verder wel. De notulen werden gelezen en onveran derd onder dank goedgekeurd. Het keurige jaarverslag van den secretaris en het finan- cieele verslag van den penningmeester wor den onder dank van den voorzitter en ap plaus der vergadering goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing wordt door den voorzitter allereerst dank gebracht aan het afgetreden lid, den heer Muusers, voor het vele goede, dat hij voor de Kiesvereeni ging heeft gedaan. In zijn plaats wordt als bestuurslid gekozen de heer H. Bakker, ter wijl de heeren Strampraat en Scheen aard worden herkozen. Burg. Elzen, die dan het woord verkrijgt, meent, dat het nu moeilijk voor hem is, nu de vergadering zoo slecht bezocht is, zijn rede te houden; hij hoopt dit later nog eens te kunnen doen voor een voLLe zaal. In de plaats daarvan wordt nu een onderlinge causerie en gedachtenwisseling gehouden. De heer de Lange dringt hierbij er op aan, dat er toch eens bijzonder de aandacht op gevestigd zal worden, ook in de pers, dat de vergaderingen zoo slecht worden be zocht en het vergaderingbezoek noodig is en beter moet worden. Laat men nu toch niet zeggen, aldus spreker, dat er niets wordt gedaan, maar laat men bedenken, dat er hard wordt gewerkt door de betrok ken persoon, die door de Katholieke kiezers zelf worden afgevaardigd in Kamer, Staten en Gemeenteraad. De voorzitter dankte op het einde den spreker en sprak de hoop uit, dat hij hem Ihier spoedig zou mogen weerzien en hij dan voor een volle zaal zijn rede zou kun nen uitspreken. Onder dank voor de op komst en met een opwekkend woord sluit de voorzitter dan de vergadering met den Chr. groet. een hooge hoed? Ja maar niet voor zjjn plezier. Van wege z'n ambt. Hij is plaatsvervangend aanspreker gewor den. (Candide). LETTEREN EN KUNST „MARKEN VAN NIEUMEGHEN". Opvoering voor de Mariacongregatie (Mon Père) bij haar tweede lustrum in de Stadsschouwburg. Het spel in 5 bedrijven en 14 tafereelen zal, onder regie van Pierre Balledux, mor gen worden opgevoerd in den Leidschen Schouwburg. De korte inhoud is als volgt: Het Middeleeuwsche spel van „Mari- ken", die 7 jaren met den duivel woonde ende verkeerde, is van een buitengewone dramatische kracht, die ook den moder nen toeschouwer nog sterk vermag te boeien. En de grondgedachte, dat de mensch goed is en dat het goede overwint ondanks alles, is een eeuwige gedachte, geldig even goed voor de middeleeuwen als voor den modernsten 20e-eeuwer. De plastische vorm, waarin de 15e eeuw deze gedachte kleedde, is anders dan de onze, maar niet minder boeiend, spannend en effectvol. Hier treedt de duivel zelf op als tastbaar wezen gedacht en volkomen als mensch levend met alle harstochten en emoties. Het jonge, onschuldige meisje Ma- riken, dat bij haar oom, den vromen pastoor Ghijsbreght de huishouding doet en om boodschappen naar de stad Nijmegen ge stuurd wordt en dat, als het te laat ge worden is om naar haar dorpje terug te keeren bij haar „moeye" (tante) in de stad een onderdak zoekt, maar met de gemeen ste beleedigingen en scheldwoorden wordt weggezonden, ontmoet in de stad, waar zij in wanhoop ronddoolt, den duivel zelf. Eigenlijk heeft zij hem opgeroepen, als zij om hulp roept en daarbij te kennen geeft: „God of die duvel, 't is mi alleleens". Moenen zoo noemt deze duivel zich wint Mariken voor zich door zijn belofte van kermis en wetenschap en kunst, die hij haar zal leeren. En zij gaat met hem mee (zij offert zelfs haar naam op) en leeft met hem, jaren lang, waarbij zij het stomme lokaas is, waardoor de duivel de menschen bij honderdtallen ten verderve brengt. Maar eindelijk verdriet haar dit leven en zij wil terug naar haar bloedverwanten, die ze in jaren niet zag. Het heimwee naar den goeden oom die steeds voor haar gebeden heeft is het eerste teeken van berouw. Moenen geeft toe aan haar wensch te zullen voldoen, omdat hij hoopt den ouden oom te gronde te richten (zoo als hij het met de moeye reeds heeft ge daan) en dan eerst alle macht over Mari ken heeft. Juist het verblijf te Nijmegen echter doet alles anders worden. Want op de markt ziet Mariken het wagenspel van Masscherven, waarin Gods groote genade blijkt jegens de zondaars. „Al zou een mensch alleen alle zonden gedaan hebben, die er op de heele wereld mogelijk zijn: wanneer hij waarlijk berouw heeft, zal hij toch gered worden en uitverkoren voor het eeuwige leven", zegt God in dit wagenspel. Dan breekt het geweldige berouw van Ma riken los: En de duivel weet geen andere raad, dan haar hoog in de lucht mede te voeren en haar dan op de aarde neer te laten vallen om haar aldus te dooden en haar ziel-in-zonde te verderven. Maar dit mislukt den duivel. Want om het gebed van den oom tot Maria en om Mariken's eigen berouw geschiedt het wonder, dat deze vreeselijke val haar niet doodt. En haar goede oom vindt haar weer en zijn bezweringsgebed verjaagt den duivel voor goed. Maar hoe haar ontzettende zon den te vergeven? Geen priester waagt zich daaraan en de arme Mariken moet met haar oom naar Rome reizen naar den Paus. Ook deze durft nauwelijks „so diep tasten in de ontfermhartigheid ons Heren" en weet tenslotte slechts deze oplossing: Hij laat Mariken om hals en armen drie zware ijzeren ringen aanleggen en verklaart, dat als deze versleten zijn óf van zelf afvallen, haar zonder vergeven is. Het laatste tafereel toont ons dan het tweede wonder: hoe Maria zelf de ringen van de boetvaardige Mariken afneemt, na dat zij jaren lang in het klooster der be keerde zondaressen te Maastricht boete heeft gedaan. Dit spel is in de allereerste plaats een be lijdenis Van den dichter van zijn groote Maria-ver eer ing. Het „Mariken"-spel is een spel van de Goddelijke Barmhartigheid door Maria's voorspraak. Deze barmhartig heid is het waarop de mensch, die berouw toont, een recht kan doen gelden, naar Gods woord. Maria's tussohenkomst is hier niet getee- kend in een ongemotiveerde en materieele schildering van Maria's macht, maar is tot fijne psychologie vergeestelijkt. Alle han delingen worden hieruit gemotiveerd, dat: de booze daden van den duivel komen; alle goede handelingen van God, en zoo zijn alle booze daden hier begrijpelijk ge maakt door het optreden van den duivel (Moenen). Mariken in haar argeloosheid, niet echter zonder eenige lichtzinnige onvoorzichtig heid, wordt een werktuig in Moenen's hand. Zij wordt ons echter bij dit alles nooit on sympathiek; zij is immers zelf niet de rechtstreeksche drijfveer tot het kwade, omdat wij steeds Moenen naast haar zien; en als zij berouwvol tot inkeer komt, zijn wij daar, ook om Mariken's wille, dank baar voor. Moenen de synthese der eigenschappen, die de Middeleeuwen aan den duivel toe schreven, werkt soms tragi-komisch. De duivel is de gevallen engel; de steeds op kwaad zinnende vijand der mensch- heid, meester en slaaf tegelijk. Opstande ling, trotsch, snorkend, brallend heerscher over menschenziel; overwonnen, als een hond geslagen, voorwerp van minachting en lachwekkend mikpunt van spot: mees ter en slaaf tegelijk. In het spel staat Moenen hier vooral als de incarnatie van het booze beginsel. De Moeye is wel ten nauwste aan den duivel verwant. Zij is de figuur van de grondelooze boosheid; zij is niet alleen een booze vrouw zonder meer, maar haar wezen is het geheime drijven van Moenen. Uit dit gezichtspunt hebben wy gemeend, dat de duivel niet als figuur naast de Moeye staat, en met haar coquetteert, wanneer zij zich in het zesde tafereel het leven be neemt, maar haar geestelijk beheerscht, vandaar ook, dat wij den duivel achter de Moeye laten staan: de dolk wordt boven haar hoofd te voorschijn gebracht, om de gedachte aan zelfmoord te symboliseeren. En het is de duivel, die haar hand leidt als zij zich doorsteekt. Slechts twee zin nen zocht Moenen tijdens deze daad. Deze twee zinnen zijn het innerlijk antwoord van de Moeye aan zich zelf. Waar dus de duivel haar gedachten geheel beheerscht, zal deze mensch, die het geloof en het ver trouwen in Gods barmhartigheid voor den berouwvollen zondaar (res) verloren heeft, geheel ten prooi vallen aan de helsohe gees ten. De Oom is het type van den eenvoudi- gen pastoor, zoowel in zijn bezorgdheid voor het nichtje, dat naar de stad gaat, als in zijn vertrouwelijken omgang met zijn heiligen. Het Waghenspel is de spil, waaromheen het geheele spel draait. Het is de lichten de vuurbaak voor de zwaar-beproefde zon dares, en hierdoor krijgt het spel een groot- sche stuwing naar het jubelendst idealisme. Dit is de groote lijn, die door dit heer lijke stuk Middeleeuwsoh-Katholieke Kunst loopt: de inmenging van Maria in het eeuwig-opnieuw begonnen geding tus- schen God en den duivel, waarin de H. Maagd barmhartigheid afsmeekt over de menschheid: „Advocata nostra!" Als dus in het 16de tafereel Mariken, na „volstandige penetentie", van haar boeien bevrijd wordt, dan geschiedt dit door de tusschenkomst der Moeder Gods. Met dit stuk hoogstaande Kunst zal Pierre Balledux met zijn Vereenigde Haag- sche Spelers inluiden het Jubelfeest van het tweede Lustrum onzer Mariacongre gatie. Wij meenden het niet waardiger en kunstzinniger te kunnen doen, en wij ho pen en vertrouwen, dat Katholiek Leiden vooral blijk zal geven van overgroote be langstelling. R. M. A. NIEVEEN VAN DIJKUM, Dir. der M. C. Mon Père. Van de hoogste en van de laagste rangen zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar: de parterre is geheel uitverkocht. ONDERWIJS EXAMEN LEIDER IN LICHAAMS OEFENING EN SPORTLEIDERS. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is bij K. B. van 22 Maart 1934 no. 26 ontheven van de verplichting tot het benoemen van één of meer com missies voor het afnemen van examens, bedoeld in artikel 6 van het K. B. van 6 October 1922. no. 15, ter verkrijging van de getuigschriften als leider in lichaams oefening en als sportleider. In overeen stemming met de aan eerstbedoeld besluit ten grondslag liggende bedoeling zullen deze examens dit jaar niet worden afgeno men. LAND- EN TUINBOUW DE HANDELSBESCHKKING VAN HET BLOEMBOLLENS ANEERINGS- PLAN. De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur, gevestigd te Haarlem, heeft een adres gezonden aan den Minister van Economische Zaken, waarin bezwaar wordt gemaakt tegen het z.g. „raam" uit de han delsbeschikking van het bloembollensanee- ringsplan, dat de hoeveelheid bloembollen, welke een kweeker per oppervlakte-een heid ten behoeve of ter beschikking van den export mag afleveren, beperkt; In het seizoen 1933 is echter gebleken, dat deze voorschriften, welke betrekking hebben op het „raam" in alles opzichten hebben gefaald, waarom uitdrukkelijk wordt gewaarschuwd tegen handhaving voor het seizoen 1934 van deze voorschrif ten. In Leiden gevestigd. M. Bander, Mariënpoelstraat 41 A. Baumann, Botermarkt 17 G. A. Belfi, ijsmaker, Haverstr. 15 Wed. E. R. A. BelinfanteBelinfante, Fagelstr. 42 Ch. J. Belmon, klerk N.S., Lijsterstr. 32 G. E. Bouwmeester, leeraar, Rapenburg 2 G. J. P. v. d. Broek, dienstbode, Poel- geeststr. 17 J. J. M. Castelein, Oude Rijn 30 P. Chlapek, dienstbode, Morsch- weg 104 Wed. J. M. BernaardsDiet- vorst, Hansenstr. 65 G. Elkeles, Groen- hovenstr. 5 J. C. M. Evers, Zijlsingel 44 J. S. Fiene, coiffeuse, Heerenstr. 75 G. Gibbon, J. Lievenstr. 25 J. G. E. Glock, leerares, Rapenburg 23 P. G. de Haas, verpleegster, Pieterskerkhof 24 P. M. Hageman, suikerbakker, Oranjegr. 11 J. W. Heemskerk, dienstbode, Bree- straat 84 G. J. Hulshoff, verpleegster, Cobetstr. 67 M. F. Kasteel, winkeljuffr., Heerenstr. 104 K. G. Koning, kraam verpleegster, Haagweg 192 A. Chr. J. Kruimel, Zoeterw. Singel 9 J. C. Lan- gerak, winkelier, Jan vossensteeg 50 J. v. d. Leek, Morschweg 38 W. C. de Leeuw, dr. chemie, Bilderdijkstr. 13 W. Leupe en fam., fabr. arb., R. Visscherstr. 3 W. K. Martens, theaterchef, Korevaar- straat 9a Chr. M. Martijn, huishoudster, J. F. v. d. Lindenhof 4 W. A. v. Nieuw- kerk, Sophiastr. 22 E. C. Overvliet, v. d. Spieghelstr. 26a J. Rietveld, dienst bode, Levendaal 108 J. Rupke, Morsch weg 108a Ch. Schaf er, kunstbloemen- maakster, Stationsweg 35a M. Schulz, kleermaakster, Vrouwensteeg 16a T. Slotboom en fa-rn., huishoudster, Bronk- horststraat 12a M. v. d. Sman, dienst bode, v. d. Spieghelstr. 45 S. Spaa, boekhouder, Aalmarkt 3 M. J. A. Swaans, onderwijzeres, Oude Vest 45 A. C. Verkissen, dienstbode, Zoeterw. Singel 33 N. P. M. v. DormolenVer- poorte, Rijnsburgerweg 93 C. Werné, kok, Hoogewoerd 32a A. v. d. Wijngaard en fam., glazenwasscher, Narmstr. 25. Uit Leiden vertrokken; J. v. d. Berg en Fam., Nijmegen, Broer straat 3. H. J. Bilderbeek, Rotterdam, v. Galenstraat 32b. G. M. v. Bohemen, Noordwijk, Bronckhorststraat 62. J. B. Brepols, Zaandam, A. F. de Savornin Loh- manstraat 3a. J. C. de Bruijn en Fam., Zoeterwoude, Vrouwenweg 90E. F. v. Buren en Fam., Rotterdam, Hammerstraat 4. J. Butijn, Westzaan, D 25. C. Chris- tiaanse en Fam., Haarlem, Middelweg 98zw D. du Cloux, Den Haag, Nachtegaalplein 6. M. J. F. van Dam, Hilversum, 's-Gra- venlandscheweg 85. C. Dekker, Oegst- geest, H. Morschweg 69. A. v. Duij ven bode, Sassenhelm, Weltevreden 5. K. N. A. Eerman, de Bilt, Soestdij kerstraat weg 44. K. v. Elswijk, Hazerswoude, Rijndijk H 18. H. C. M. Sikking-Evers, Avereest, Ommerweg 286. E. Fischer, Hagen. H. E. A. W. Frijling, Den Haag, Rozenstr. 77. A. Gerritsen, Den Haag, Haagweg 389. L. A. v. Giezen, Dordrecht, Kaspers pad 47. M. de Graaf, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 106. P. J. de Graaf, Schoon hoven, Kruispoortstraat 2. A. Chr. Grote, Zandvoort, Dr. Geickestraat 36. M. v. Harmeien en Fam., Voorschoten, Leidsche- weg 199E. B. Heydeman, Rotterdam, Korfmakerstraat 47. A. M. G. Hulscher, Nijmegen, Mesdagstraat 72. K. J. de Jonge, Bergambacht, Voorstraat 197. J. F. K esse Is en Fam., Oegstgeest, H. Morsch weg 106. F. Kleinhout, Den Haag, Ra- vensteinstraat 122L. M. W. v. d. Kooi, Oegstgeest, Emmalaan 62. C. Kool, Bloe- mendaal, Dr. D. Bakkerlaan 25. J. Lan- gerak en Fam., Den Haag, Kemperstraat 17F. I. Lares en Fam., Leiderdorp, v. d. Doesstraat 47. L. LeeUwenburgh en Faim., Voorschoten, Leidscheweg 199 K. C. J. Kuij venhoven-v. d. Maat en Fam., Oegst geest, H. Morschweg 106. C. Meijering, Castricum, Vinkebaan 25. M. E. de Mooij, Rijnsburg, Spimoaalaan 9. S. Muller, Oegstgeest, Nassaulaan 54. M. Neff, Noordwijk, Duinweg 17. S. N. v. Opstall, Den Haag, Nassau Ouwerkerkstraat 12. J. Overmeer en Fam., Den Haag, Z. Binnen singel 204. F. H. Parmentier, Medan. A. J. v. Pelt, Den Haag, Spui 118. A. Raa,r Den Haag, Fahrenheitstraat 86. J. F. v. Rompu en Fam., Den Haag, Daiut- zenbergstraat 105. W. de Roode en Fam., Oegstgeest, de Kempenaerstraat 107. A. W. van Rossem, Den Haag, Ziekenhuis Zuidwal. P. H. Schrauwen, Den Haag, Zwolschestraat 259. H. M. Swaak en Fam., Leiderdorp, Lindelaan 18. Raden Tjokroadi Soemarto, N.O. Indië. E. E. Uhlich en Fam., Zoeterwoude, Vrouwen- weg 56E. J. Veenstra en Fam., Oegst geest, Emmalaan 62. W. C. Verhoeven en Fam., Leiderdorp, Acacialaan 3. J. D. N. Versluijs, Heemstede, Rembrandtlaan 17. J. W. Wurzer, Hilversum, Gijsbr. v. Am- stelstraat 309. J. M. P. Wijnhoven, Den Haag, v. Ravensteynstraat 122L. C. M. de Wijs, Assen, Beilerstraat 21. B. J. IJzerman, Naaldwijk, Fr. Hendrikstraat 14. G. Dekker-Zaalberg, Oegstgeest, H. Morschweg 69. A. J. Zondervan, Bloe- m endaal, Karmeltrap 2. INGEZONDEN STUKKEN Stadgenooten, Het groote verlies, dat onze Konink lijke Familie en onze Natie heeft geleden door het overlijden op 20 Maart 1934 van onze geliefde Koningin Moeder, werpt een donkere schaduw op den 25en verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, onze Kroon prinses. Hadden wij anders ongetwijfeld allen, in verschillende vorm, alles gedaan dezen dag tot een luisterrijke te maken, om daarmede onze liefde voor en aanhankelijkheid aan onze beminde Prinses te uiten, thans past het ons, in deze ten deele werkloos te blij ven. Luidruchtige feestelijkheden, volkszang en optochten zouden niet in overeenstem ming zijn met den rouw dien ons volk draagt om wat het heeft moeten verliezen. Niettemin kunnen wij toch op 30 April a.s. op sprekende wijze uiten wat in ons aller hart leeft, en wel door het uitsteken van de vlag. Wij wekken onze stadgenooten met klem op den 30sten a.s. huis aan huis te vlag gen, opdat daaruit op overduidelijke wijze blijke, welk een groote plaats Prinses Ju liana ook in het hart van Leiden's Burge rij inneemt. Dat wordt Leid ens hulde aan onze Prin ses. En dan zorge zooveel doenlijk elkeen, dat het Oranje niet aan de vlag ontbreekt, alzoo door bevestiging van den Oranje wimpel aan de rood-wit-blauwe vlag, dan wel door het bezigen van de oranje-bleu- vlag of Princevlag; en voorts tooie elkeen zioh met Oranje, als persoonlijke uiting van gehechtheid aan ons Vorstenhuis. Wacht niet met het vlag uitsteken op „een ander". Die „andere" wacht in den regel op u. Voor „De Princevlag" afdeeling Leiden, K. CEBOL, secr., Zoeterwoudscheweg 2, Leiden. STOOM V AARTBER1CHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (uitr.) arr. 24 April te Port Said. POELAU TELLO (thuisr.) arr. 24 April te Londen. SIMALOER (thuisr.) vertr. 24 April van Port Said. TAJANDOEN arr. 24 April van Hamburg te Amsterdam. KON. NED. STOOMB. MIJ. ALKMAAR (thuisr.) arr. 22 April te Tocopilla. MEROPE arr. 24 April van Oran te Pa lermo. VESTA, Malaga naar Huelva, pass. 24 April Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND (uitr.) vertr. 23 April v. Las Palmas. ZAANLAND (uitr.) pass. 23 April Oues- sant. ZEELANDIA (uitr.) vertr. 23 April van Rio Janeiro. KON PAKETV. MIJ. LE MAIRE v. Port Louis (Maur.) vertr. van Batavia naar Port Natal HOLL AND-AMERIKA-LIJN. DELFTDIJK, Vancouver n. Rotterdam, arr. 21 April te San Francisco. HOLLAND WEST-AFRIKA-LIJN MAASKERK arr. 22 April van Amster dam te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN (thuisr.) arr. 24 April v.m. 7 uur te Marseille. BLITAR (uitr.) pass. 24 April Perim. KOTA PINANG (thuisr.) pass. 23 April Gibraltar. SIBAJAK (uitr.) pass. 23 April Sagres. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE (thuisr.) vertr. 23 April van Santos. ALPHACCA arr. 22 April van Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EURYMEDON, Liverpool naar Batavia, pass. 22 April Perim. LAERTES, Batavia naar Amsterdam, arr. 24 April te Belawan. PEISANDER vertr. 23 April van Gra- vesend naar Hamburg. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. (Holland-Afrika-Lijn). KLIPFONTEIN (uitr.) wordt 24 April te Kaapstad verwacht. NIJKERK vertr. 24 April nam. van Bre men naar Hamburg. SPRINGFONTEIN (thuisr.) vertr. 24 April v.m. 5 uur van Gibraltar naar Ant werpen. (Holland-Australië-Lijn). ALMKERK (uitr.) pass. 24 April Vlissin- gen van Antwerpen. (HollandOost-Azië Lijn). GAASTERKERK (thuisr.) arr. 23 April te Manilla. SEROOSKERK (uitr.) vertr. 24 April v. Colombo. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 25 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 284 vette kalveren le kwal. 5662, 2e kwal. 4454, 3e kwal. 3042 cent per kg. levend gewicht; 63 nuchtere kalveren f 36 per stuk; 434 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90110 kg. 4243 cent, zware 41— 42 cent, vette 4041 cent per kg. slachtge- wicht. Overzicht: Vette kalveren aanvoer tamelijk en de handel niet vlug, de prijzen iets hooger, weinig beste kalveren. Nuch tere kalveren minder aanvoer, handel stil, en gewone prijzen. Varkens weinig aan voer, handel zeer stil en prijzen onveran derd. WOERDEN, 25 April. Kaas. Aanvoer 256 partijen kaas. met rijksmerk le kwal. f 18 20, 2e kwal. f 1417. Handel traag. ROELOF AREND S VEEN, 23 April. Groen tenveiling. Spinazie 35 cent, andijvie 7 cent per kg., sla f 0.50—3.80 per 100 krop, aardbeien 2735 cent per doosje, snijboo- nen f 4.20, peulen f 3.203.60 per 10 pond. KATWIJK a. d. RIJN, 24 April. Groen- tenveiling. Peen f 7.75—8.50, witlof f 7.00 —10.00, prei f 1.40—1.70, radijs f 2.30—2.60, spinazie per kist 1619 cent. VOORSCHOTEN, 24 April. Vrije veiling Prijzen: kippeneieren f 2.102.60, eenden eieren f 2.102.30 per 100 stuks; kippen 8090 cent, konijnen 3060 cent, duiven 1520 cent per stuk. BOSKOOP, 24 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 152C cent, Hadley 3060 cent, Clau dius Pernet 4060 cent, Butterfly 2040 cent, Wilh. Kordes 1630 cent, Rosalandia 1532 cent, Florex 3550 cent, Chas. P. Kilham 3050 cent, Edith Helen 30—62 cent, Else Poulsen 70120 cent, Gloria Mundi 4065 cent, Orange Perfection 30 45 cent, Briarcliff 2038 cent, Seringen 30 cent, Lathyrus 48 cent, Cerasus Hisa- kura 70120 cent, Gerbera 30 cent, Clema tis Prins Hendrik f 2.40, Clematis The Pre sident f 1.20, Clematis Nelly Moser 20 cent, Pink Pearl 20 cent, Azalea 1525 cent. VEUR, 24 April. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 1418, 2e soort f 10 14, 3e soort f 89, gele komkommers le soort f 1421, 2e soort f 1016, 3e soort f 48, kropsla le scoort f 1.505.00, 2e soort f 1.002.50, bloemkool le soort f 12 —24, 2e soort f 812, andijvie f 23.50, spinazie per kg. 8—ƒ12 cent, postelein f 12 —18.50.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12