MAANDAG 23 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT /WEEDE BLAD. PAG. 7 Duitschland slaat de Ned. Hockeyers met 5-1 Verdiende maar geflatteerde zege Voor 3000 toeschouwers heeft Duitsch land gistermiddag een verdiende maar wat de cijfers betreft geflatteerde overwin ning behaald op het Nederlandsche hockey- elftal, hetwelk na met rust reeds met 31 te hebben achtegestaan tenslotte den wed strijd met 51 verloor. Wij wisten van te voren reeds, dat Ne derland een zware taak te Dusseldorf zou hebben. En ook, zou deze nederlaag niet voor een belangrijk deel zijn oorzaak vin den in het te zware internationale pro gram van dit jaar? Vooral de data der wedstrijden vallen te kort achtereen en zoo staat a.s. Zondag weer de wedstrijd NederlandBelgië voor de boeg. Hoewel het spel geenszins zoo teleurgesteld heeft als de cijfers 51 wel zouden doen ver moeden komt het o.i. toch voor, dat het on mogelijk is, dat de spelers week na week zware wedstrijden spelen en dan *e verwachten, dat zij niet alleen in prachti- gen vorm zijn, maar ook 't uiterste van nun krachten kunnen geven. Hetgeen in een wedstrijd tegen Duitschland eerste eisch is. En hebben wij den wedstrijd te Parijs te gen Frankrijk niet op het kantje af gewon nen? in het Duitsche binnentrio en meer spe ciaal in Weiss, terwijl Houtzager eigenlijk den sterksten sleugel tegenover zich had. In de voorhoede was van der Berg eigen lijk de eenige, dat in internationalen vorm speelde. Ook Schook speelde niet slecht, Gunning viel tegen op de linksbuitenplaats, terwijl ook de Amsterdamsche rechtervleu gel geen bijzonderen indruk maakte. Bij de Duitschers was Scherbarth de ster van het team, ook Kurt Weiss speelde uit stekend en al heeft hij veel van snelheid ingeboet, hij blijft nog altijd een uitnemen- den misvoor. De voorhoede vonden wij het beste deel van de vloeg. In technisch opzicht waren beide teams in sterkte vrijwel gelijk. Wü zijn er vrij wel zeker van, dat voor den as. wedstrijd tegen België ons team gewijzigd zal wor den. O.i. zal van d«r Does na dezen vrij slechten wedstrijd van den Hagenaar wel vervangen worden, terwijl Gunning wel weer op zijn gewone plaats op rechtsbuiten, zal komen te staan. gesp.gew.gel.verl. doelp. pnt. Duitschland 10 6 3 1 31—11 15 Nederland 10 1 3 6 1131 5 MOTORSPORT Een Tourtocht van de Leidsche Motor Touring Club. Met begunstiging van mooi Lenteweer, hield gisteren de L.M.T.C. een tourtocht om en door Het Gooi, o.a. naar Amersfoort en Hilversum, die over het geheele verloop zeer geslaagd mocht genoemd worden. Te 9.30 uur had de start plaats van Café Hoppenbrouwer, en met een goede opkomst van een aantal leden der L.M.T.C., werd vertrokken over Alphen en Woerden naar Utrecht, vervolgens naar Amersfoort. Hier wenden de motoren geparkeerd en aller eerst wat rond gezien, en wat rust werd gehouden, verder over Baarn, Hilversum, Bussum. In de omgeving van Bussum werd nog even gepauseerd, om van de schitte rende natuur aldaar te genieten, verder over Naarden, Muiden, Amsterdam, Half weg, Haarlem en Leiden naar het clublo kaal, tesamen genomen een tocht van pl.m. 180 K.M., in het clublokaal wend nog even gezellig nagereden. Deze dergelijke tochten in dezen tijd van het jaar, wat dan heel wat schoons te zien geeft, zoo heeft de L.M.T.C. besloten as. Zondag, start 9.30 uur, weder een tocht te houden in de omgeving van de Betu we. Deze tourtocht heeft de zelfde starttijd als gisteren en zal ongeveer ook 180 200 K.M. bedragen. A.s. Donderdag 26 April om 8.30 uur, zal de L.M.T.C. in haar clublokaal een leden vergadering houden, voor het wijzigen en bespreken van het oude Reglement, en van een nieuw Reglement worden voor zien. WIELRENNEN WEDSTRIJDEN TE GOUDA. Gisteren werden te Gouda op de wieler baan wedstrijden gehouden, welke slechts matige belangstelling hebben getrokken. De resultaten waren: Sprints voor profs en onafhankelyken over vier ronden, in zes matches deux: 1. Jac. van Egmond. 2. J. v. d. Heuvel. 3. Heslinga. 4. Schmitz. Omnium voor amateurs: 1. Keukers. 2. Van Vliet. De 5 K.M. achtervolging voor profs, is een gedecideerde overwinning geworden voor Fred. Haemerlinck, die Klaas van Nek Jr. na 12% ronde inhaalde in den tijd van 2 min. 44.2 sec. 5 K.M. klassementswedstrijd eigen kracht voor profs en onafhankelijken: 1. Matena 18 pnt. 2. Küsters 13 pnt. 3. De- bruycker 9 pnt. 4. v. d. Reyt 9 pnt. 5. C. Bogaert 7 pnt. 6. Reijnders 5 pnt. 7. W. Metz 5 pnt. 2 uurs koppel wedstrijd: 1. Van Haemer linckDebruycker 19 pnt. Op twee ron den: 2. HeslingaMatena 7 pnt. Op drie ronden: 3. Klaas van NekW. Metz 23 pnt. 4. ZimsKüsters 9 pnt. Op vijf ronden: 5. Van der ReytReijnders 4 pnt. Op acht ronden: 6. GovertsBeukers 5 pnt. Afge legd zijn 86,784 K.M. ROND HET IJSSELMEER. Nieuw record van Gerrit Snijders. De Amsterdamsche wielrenner Gerrit Snijders van de Wielerclub „De Germaan" is er gisteren in geslaagd het record over het parcours „Rond het IJsselmeer" te bre ken met niet minder dan 2 uur en 6 min., door den afstand af te leggen in den tijd van 11 uur 26 min. 11 sec. Het oude record bedroeg 13 uur en 32 min. 11 sec. en stond op naam van Ganzert. De N. W. U.-offi- cials Hoogekamp en Hirschman hebben als tijd waarnemers gefungeerd. Maandagavond zal Snijders door zijn clubgenooten worden gehuldigd in „Tivo- li", Nieuwendijk 120, te Amsterdam. SCHERMEN OM DEN „ZAAL GIJSBERTI"-WISSEL- BEKER. Gisterochtend is iin de sohenmzaal „Gijs- berti" de „Zaal Gijsberti'-wLsselbeker ver- schermd. Vóór den aanvang der wedstrij den moest deze trophee nog aan den K.N. A.S.B. worden overgedragen, waartoe dr. E. Renaud, als voorzitter van de scherm- vereeniging „Zaal Gijsberti", het woord nam en voor een talrijk gehoor zich tot den Generaal Scheffer wendde met het uitspre ken van de volgende rede: Wanneer de stichting van iets nieuws tot werkelijkheid is geworden, dan is daaraan een gedachte voorafgegaan, een vurig ver langen, dat de stichter bezielt, om, dwars door alle moeilijkheden heen, zijn schep ping tot werkelijkheid te doen worden. Zoo is het gegaan met de stichting van den Gijsberti Wisselbaker, die zijn intrede gaat doen in de scherm wereld, die voor het eerst hier onder auspiciën van den K.N.A. S.B. zal worden verschenmd. Sedert jaren bekend, ja bevriend met wij len kapt. Wynoldy Daniels, gedreven door gevoelens van hoogachting en sympathie tot hem als eerlijk, oprecht en sympathiek mensch, waardoor een ieder, die met hem in aanraking kwam getroffen werd, tot hem als schermer die niet alleen den sabel, doch ook de floret en degen meesterlijk hanteer de, heeft de Leidsche schermleeraar Gijs berti de instructeur der vereeniging, als eerste het initiatief genomen, om door het stichten van dezen beker de nagedachtenis aan wijlen kapt. Wynoldi Daniels te eeren. Hiertoe werd hij gaarne bijgestaan door de leden van de vereeniging Zaal Gijsberti. Het ware van zelfsprekend, dat de beker den naam zou moeten dragen van hem aan wiens nagenachtenis hij is gewijd. Helaas, door uiterlijke omstandigheden genood zaakt, is de naam van den beker veranderd in die van „Zaal Gijsberti" Wisselbeker. V9or ons, die de wordingsgeschiedenis van dezen beker kennen, zal in de toekomst bij deze wedstrijden steeds weer opnieuw de persoon van wijlen Wynoldi Daniels in onze herinnering voor oogen staan. Het is dan ook geboren uit een gevoel van piëteit, dat ik U, alle aanwezigen, ver zoek door het verheffen van uw zetels en het in acht nemen van een oogenblik stilte, mij met uwen geest te willen volgen, als ik zeg: Wynoldi Daniels, wij hier aanwe zigen, in het bijzonder wij schermers, ge denken uwer in eerbied. Ik dank U. De beker is door den heer Gijsberti ter hand gesteld aan het bestuur van de ver eeniging Zaal Gijsberti en als voorzitter dezer vereeniging heb ik de eer, aan U, Ge neraal Scheffer, als voorzitter van den K.N. A.S.B. dezen beker over te dragen met het verzoek deze te willen aanvaarden en in beheer te willen nemen. Deze indrukwekkende rede werd onder doodsche stilte aanhoord. Generaal Scheffer aanvaardde den beker gaarne en sprak de hoop uit, dat deze be ker aanleiding moge zijn tot geanimeerde, sportieve wedstrijden en sprak vervolgens woorden van dank tot dr. Renaud en den heer Gijsberti. Vervolgens werd met den wedstrijd een aanvang genomen. Verdeeld in twee poules onder leiding van den kapt. Scherpenhuy- 2en en den heer v. Duuren Sr. klasseerden zich de volgende heeren voor de finale: Uit pole I Dreef met 5 gew. p.; Dr. Re naud met 5 gew. p. Schevicoven (Delft) met 3 gew. p.; Ouwerkerk met 2 gew. p. Uit poule n: Swaan met 5 gew. p.; Uden Delft met 4 gew. p.; Schramp met 2 gew. p.; Kop met 2 gew. p. De finale onder leiding van de heeren de Jager en Scherpenhuyzen had een vlot en spannend verloop, waarin goed spel te zien werd gegeven. De uitslag luidt: 1. Schevicoven (Delft) met 10 punten, na barrage met Kop; 2. Kop met 10 punten; 3. Swaan met 8 punten. Na afloop dankte dr. Renaud den heer van Leeuwen voor het beschikbaar stellen van mooie prijzen, de heeren Beer en Bort- stra en Gijsberti voor de organisatie. Hier na reikte Generaal Scheffer de prijzen uit. WANDELSPORT DE BLOEMBOLLEN-MARSCHEN DER L. S. C. Een groot succes. De bloembollen-marschen der L. S. C. waren een groot succes. Er waren ruim 400 deelnemers. De L. S. C. ontving den eereprijs van de Nederlandsche Unie voor de Wandelsport, als de vereeniging, die den beste indruk maakte. In het feestelijk met bloemen versierde „Oud-Hortuszicht" was het Zaterdag een ^rukte van belang. Het mooie weer had vele wandelaars aange moedigd om nog in te schrijven voor den 30 K.M.-marsch. Om twee uur veertig zette de lange file van wandelaars zich in beweging, voorop het hoofdpeleton der L. S. C., en de veel besproken bloembollen-marschen waren begonnen. Op den Abspoelweg kregen de wandelaars reeds een voorproef van al het schoone, waarvan men bijna den geheelen marsch zou genieten. Langs de Leidsche Vaart toog men verder naar de Bonte Koe, van hieraf tot aan de kweekerij 't Soldaatje, werden de wandelaars verplaatst in een grooten bloementuin. Ter afwisseling ging de route langs den boschrijken Geestweg naar Noordwijk- Binnen. In hotel „Royal" werd gerust. De E.H.B.O. bewees hier weer haar uitste kende diensten. Om zes uur werd een begin gemaakt met de laatste kilometers. Na nog even op den Boulevard te Noordwijk-aan-Zee wat frissche zeelucht opgenomen te heb ben, kwamen de groepen weer ln de velden terug: over Rijnsburg, Oegstgeest naar den Warmonderweg alwaar de Leidsche Chr. Muziekver. stond opgesteld, waarachter de eerewacht met vlag der L. S. C. Hierop had het bestuur zich aangesloten, waarna de stoet volgde. Ondanks den druilerigen regen was de stemming opgewekt en onder vroolijke marschen der muziek ging men naar Oud- Hortuszicht terug. Hier werd ieder een halfuur tijd gegeven, waarna de prijsuit reiking plaats vond. Met een korte speech gaf de voorzitter der feestcommissie het woord aan den voorzit ter der L. S. C. De volgende prijzen werd uitgereikt: 4de Reg. Inf. extra prijs als grootste groep; Oranje Garde als mooist gekleede groep; S. L. V„ Den Haag, mooist marcheerende groep; ook het 6de I^.V.A. werd hiervoor een extra-prijs toegekend. De vereeni- gingsprijzen waren voor: 4de Reg. Inf., Oranje-Garde, S. L. V., 6de R. V. A., L. W. S. V., en D. I. O. Hierna kregen allen, die tijdig ingeschre ven hadden, een persoonlijken prijs. De Blue Rhythme Boys gaven intusschen eeni ge nummers ten beste. Om 10 uur werden het bal en de verdere feestelijkheden ge opend met een polonaise, uitgevoerd door de leden der L. S. C. onder leiding van den heer Jac. de Neef. Hierop wachtte de L. S. C. een buitenge wone verrassing. De voorz. der feestcom missie de heer J. Sloot, overhandigde na mens de Commissie aan het bestuur der L. S. C. een prachtig vaandel, dat door den voorzitter, den heer J. v. d. Linden met een hartelijk woord van dank werd aan vaard. Hierna werden nog eenige nummers ten beste gegeven door den heer Houps en eenige dames. Intusschen was men met de tombola begonnen en kreeg een ieder nog de gelegenheid om een aardigen prijs te winnen. Nadat aan het nieuwe vaandel een groet was gebracht werden er nog enkele dansjes gemaakt en zoo was het al spoedig tijd om naar huis te gaan om den volgenden dag weer frisch aan den start te verschijnen. Om 8 uur gistermorgen stond reeds een groote reiswagen uit Apeldoorn met nieuws wandelaars bij de startplaats. En kele anderen kwamen eventjes van Delft geloopen. Ook thans kwamen nog vele in- INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. Zaterdag werden de interacademiale wedstrijden te Amsterdam voortgezet en besloten. De uitslagen luiden: Hockey. De verliezersronde werd ge wonnen door het Rotterdamsche teaim, het welk Leiden met 71 klopte. De wedstrij den om de eerste plaats tusschen Amster dam en Utrecht hadden een spannend ver loop en eindigde met een 21 overwinning der Utreobtsche studenten. Lawntennis. Ook de tenniswed strijden, welke reeds te 9 uur een aanvang namen op de terreinen aan den Zuidelijken Wandelweg werden besloten. De uitslagen waren als volgt: Enkelspel Bakker (Leiden) tegen Stein (Amsterdam) 6—2, 6—0. Demi-finale Enkelspel: D. Pel, Leiden tegen Hart wig Amsterdam 36, 01, Pel gaf op wegens spierkramp. Bakker, Leiden tegen Oudshoorn Leiden 63, 64. Finale enkelspel: Bakker Leiden klopt Hartwig Lekten met 64, 36, 64. Dubbel spel: BakkerPel Leiden klop pen De VriesThierens Leiden. Voetbal. De groote belangstelling ging uit naar de voetbalmatch tusschen Am sterdam en Leiden. Beide partijen gaven elkander weinig toe. Amsterdam nam aan vankelijk de leiding, doch Leiden benutte een strafschop en maakte gelijk. Een kwar tier voor de rust hernam Amsterdam echter de leiding, waarmede de rust inging. Na rust viel het op dat Leiden aanmerke lijk beter ging spelen en herhaaldelijk het Amsterdamsche doel bestookte, doelpunten konden dan ook niet uitblijven en was de stand spoedig wederom gelijk 22. Bij het eindsignaal was deze stand nog ongewijzigd, zoodat 2 X 71/, minuut verlenging noodijg was. Direct toog Leiden ten aanval en nam de leiding door een fraai laag schot. Amster dam liet zich niet onbetuigd en maakte we derom gelijk, waarmede het einde kwam. Deze wedstrijd bleef dius onbeslist 33. Schermen: In de schermzaal Paoli trokken de studenten op degen, floret en sabel. De uitslagen waren als volgt: Op floret 1. L. Ph. Petit Amsterdam 3 gew. part., 2 ontv. treffers; 2. Doets, Leiden 1 14; 3. na barrage mej. P. Brinker met 114 en 4. Simons met 114. De barrage pairtij werd door mej. den Brinker met 54 ge wonnen. Op degen moest Petit zijn meerdere er kennen in Doets Leiden, welke hem sloeg met 32. Op sabel: 1. L. Ph. Petit, Amsterdam 3 gew. part. 2 ontv. treffers; 2. Doets, Leiden, 28; 3. Simons, Leiden 19; 4. Wioherink, Leiden 012. De uitslag van de Zesde Interacademiale Sportfeesten, gehouden te Amsterdam is als volgt: 1. Unitas Studiosorum Amstelodamen- sium (U. S. A.) te Amsterdam. 2. Unitas Studiosorum Lugduno-Batava (U. S. L. B.) te Leiden. 3. Rotterdamsch Studenten Ge zelschap (R. S. G.) te Rotterdam. 4. Delft- sche Studenten Bond (D. S. B.) te Delft. 5. Unitas Studiosorum RhenoTrajectina (U. R. R.) te Utrecht. schrijvingen binnen. Om half tien werd gestart met 150 deelnemers. Hoewel het voor de wandelaars op sommige punten minder prettig loopen was door de vele auto's bleef men welgemoed den weg ver volgen. Ook dit parcours was door de bloemrijkste streken. Den wandelaars werd een keur van afwisseling geboden. Om ruim vijf uur kwamen de eerste deel nemers terug. Voor dezen marsch werden de prijzen toegekend aan: A. W. V. Zuider kwartier, Apeldoorn, extra prijs als mooiste en grootste groep. „Steeds Voor waarts" mooist marcheerende groep; Quick uit Delft kreeg eveneens een extra- prijs. De vereenigingsprijzen kwamen aan Zuiderkwartier, Steeds Voorwaarts, Quick L. W. S. V., 't Overschotje. Er waren da beide dagen slechts 4 uitvallers genoteerd. Een woord van dank zij hier op zijn plaats aan de E. H. B. O. en de Leidsche Politie voor de goede medewerking. Van de ver schillende zijden mocht de L. S. C. dank betuigingen ontvangen voor de prettige marschen en de goede organisatie. De Leid sche Sport Club heeft hiermede weef eens bewezen een vooraanstaande plaats in te nemen in de wandelsport. Leidsche wandelclub ,,'t Overschotje". Gisteren behaalden 11 leden dezer club een medaille voor 40 K.M. wandelen op de marsch van de L.S.C. Tevens kwam de vereeniging in het bezit van een vereeni- gingsprijs. POSTDUIVEN „De Vriendenclub" (Leiden). Wedvlucht vanaf Roozendaal met oude duiven welke om circa 8 uur door den Ned. Bond gelost werden met Zuid-Westen wind en welke als volgt werden geconstateerd. 1. Joh. Vogelenzang 9 u. 20 miin. 3 sec.; 2. S. N. v. Leeuwen 9 u. 20 min. en 48 sec.; 3. G. A. L. v. d. Reyden 9 u. 21 min. 3 sec.; 4. P. H. Philippo 9 u. 23 min. 52 sec.; 5. Chr. v. <L Pluym 9 u. 24 min. 8 sec.; 6. J. J. Tisseur 9 u. 25 min. 13 sec.; 7. G. P. Onvlé 9 u. 25 min. 44 sec.; 8. J. Varke- visser Jr. 9 u. 25 min. 52 sec.; 9. S. Singe- ling 9 u. 26 min. 51 sec.; 10. J. Gijsman 9 u. 28 min. 45 sec.; 11. A. N. Erades 9 u. 30 min. 0 sec.; 12. G. F. Tisseur 9 u. 32 min. 11 sec; 13 G. v Dorp 9 u. 36 min20 sec. In concours waren 127 duiven en van iederen liefhebber moaht de eerste duif geconstateerd worden, zoodat ieder een hokprijs ontving, terwijl voor den eigenaar van de eerst aankomende vogel een rook stel disponibel was gesteld. Het geheel had een zeer gunstig verloop. Op Vrijdag 27 April wordt ingekorfd voor St. Kathalijne Waver, België, 119 K.M. Na deze woorden van critiek, waar reeds meer dan eens de aandacht op gevestigd is, moet ons van het hart, dat het team lang niet slecht heeft gespeeld. Dat geldt speciaal voor de eerste helft, toen de onzen sterk in den aanval waren. Maar de Duit sche voorhoede bleek een stuk sterker te zijn, dan die der Oranjehemden. Kurt Weiss is wel niet meer zoo snel als wij hem vroe ger zagen, maar hij is nog steeds een uit stekende midvoor. Maar beter dan hij speelde Scherbarth, die de meeste doelpun ten op zijn debet heeft staan en ook wer kelijk de beste der Duitsche voorhoede was. De samenstelling der beide teams was als volgt: Duitschland. Doel: Pfaffenholz (Schwarz Weiss Keu len). Achter: Wiesner (Leipziger SC) en Schna- bel (DHC Hannover). Midden: David (DHC Hannover), Mill- ner (Leipziger SC) en Hardeland (DHC Hannover). Voor: Mehlitz (Berliner Sport Verein), Müller (Berliner SC), Kurt Weiss (Berliner SC), Scherbarth (Berliner SV) en Meszner (Berliner SV). Nederland. Doel: Van der Does (HOC). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (HOC). Midden: Houtzager (Gooi), Ter Haar (Amsterdam) en van Lierop (Hilversum). Voor: Wagner (Amsterdam), Heybroek (Amsterdam), van den Berg (Amsterdam), Schook (Hilversum) en Gunning (Bloe- mendaal). De leiding der ontmoeting berustte bij de heeren Jassoix (Duitschland) en Eve- kink (Nederland). In de eerste helft waren de Oranjehem den sterker in het veld en goed gesteund door ter Haar en Van Lierop ondernamen de voorhoedespelers menigen aanval. De Duitsche verdediging was echter volkomen voor haar taak berekend en spoedig bleek, dat van den Duitschen aanval heel wat meer gevaar dreigde. Daar werd beter sa- mengesspeeld, het ging sneller in zijn werk en vporal het schieten was uitstekend. Reeds na 6 minuten had Duitschland de leiding toen Meszner een voorzet van rechts opving en hard langs van der Does schoon (10). Niet ontmoedigd vielen de onzen onstui mig aan, maar in de slagcirkel lukte het niet en van der Berg werd weinig kans gelaten tot scoren. Het succes kwam juist aan den anderen kant, toen een fraaie aan val het balletje bij Kurt Weiss bracht. Deze passeerende uitstekend naar Scher barth. een knal en nummero twee lag ach ter van der Does (20). Er waren 17 mi nuten gespeeld. Nog beschouwden de on zen den wedstrijd niet als verloren, maar onze voorhoede speelde niet snel en vlot genoeg om succes te hebben. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste speel- helft scoorde Müller nummero drie (3—0). Van de bully af namen de Oranjehem den den bal mee, een scrimmage ontstond voor het doel van Pfaffenholz en Schook zag kans den bal in doel te werken. Een verdiend tegenpunt (31). Niet lang daarna was het rust en had Duitschland een o.i. onverdiende voorsprong van twee punten. Tweede helft. Ook in de tweede helft waren de Hol landers aanvankelijk sterk in de meerder heid, doch de Duitsche backs en Pfaffenholz in doel verdedigden uitstekend. Hoe de Waal zijn jongens ook aanmoedigden, het lukte niet en langzaam maar zeker ging toen het overwicht verloren. De Duitsche voorhoede kwam tot meer aanvallen en toen Kurt Weiss zich door onze verdedi ging heenslingerde kon van der Does nog stoppen, maar de snelle Scherbarth was er al bij om den bal in doel te schieten (41). De wedstrijd was toen verloren en even voor het eindsignaal klonk maakte Scher barth nogmaals een doelpunt, waarmede het einde kwam. Had van der Does dit punt niet kunnen houden? En zeker nog twee van de anderen? Wat het vertoonde spel betreft, de Waal en Tresling speelden uitstekend, doch moesten tenslotte tegen de goed samenspe lende voorhoede van Duitschland het hoofd buigen. Vooral hun stickwerk was uitste kend en in dat opzicht stonden zij zeker niet ten achter op de tegenstanders. In de middenlinie vonden wij Van Lierop de beste, al dient gezegd te worden, dat ter Haar een zware partij had NEDERLAND—BELGIE. Nederlandseh elftal samengesteld. Naar wij vernemen is het Nederlandsch hoókey-elftal, dat Zondag 29 April as. in het Olympisch Stadion te Amsterdam te gen België uitkomt als volgt samengesteld: Doel: De Jong (Hilversum). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres ling (H. O. C.) Midden: Houtzager (Gooi), Ter Haar (Amsterdam) en van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Hey broek (Amsterdam), Van der Berg (Am sterdam), Schook (Hilversum) en van der Haar (H. H. Y .C.). De wedstrijd vangt om half 3 aan. DUITSCHLAND—NEDERLAND DAMES 6—0. Op het veld van de Duitsche Hockeyclub te Hannover verloren onze Hollandsche dames, die door eenige invalsters zeer ver zwakt waren opgekomen, van Duitschland met 60. De rust was met blanken stand ingegaan. In de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op, er ontwikkelde zich een snel spel, waarbij de Duitsche dames nog al zenuwachtig waren. Stokvoering van de Hollandsche dames was uitstekend en vooral mej. Vreede muntte in de verde diging bijzonder uit. In de eerste helft werd aan geen van beide zijden gescoord, doch na de rust konden onze dames het tempo niet meer volhouden en werden de Duitsche dames allengs sterker. Na tien minuten scoort Frl. Hargus het eerste pnt, twee minuten later lag de bal al weer achter mej. An dreas. mej. Hargus schoot nummer 3 in het net en daarop volgden nog op regelmatige wijze doelpunten van de dames M. Trede, en Hargus (2 maal). Het einde kwam met een 60-zege der Duitsche dames. „Stick" op het N.V^A.-tournooI. Zondagmiddag werden op de NV A-ter reinen te Amsterdam de wedstrijden ge houden, die tezamen het Hockey-toornooi vormden. De clubs, die meededen aan dit toornooi waren die, welke in dit hockey- seizoen tezamen de grondslag hebben ge legd tot het mogelijk maken van een competitie in R. K. Verband. Deze clubs waren HIC met drie elftallen NV A met twee elftallen en HAC met twee elftallen en tenslotte „Stick" (van „Rood-Wit") met twee elftallen. Stick's beide elftallen waren dan ook, zij het in eenigszins gewijzigde vorm aan wezig. Veel succes hadden deze Leidenaars niet. Nieuwe gezichtspunten zijn echter ge opend bij deze verandering in de opstel ling. Zoo is vooral in het eerste elftal de halflinie versterkt, echter is de voorhoede van het tweede elftal het kind van de re kening, zooals het ook bijna altijd is ge weest. Erg veel samenspel is in deze voor hoede nog niet te ontdekken, en dikwijls ontbreekt het aan de noodige snelheid, die bij Hockey zoo'n voorname rol speelt. Over de gespeelde wedstrijden kunnen we niets anders zeggen dat HIC (de huidi ge kampioenen van de Amsterdamsche middelbare scholen) verreweg de overige clubs de baas is. Vooral him techniek en samenspel is van niet te onderschatten waarde, en hoewel toch ook weer Stick's voorhoede dikwijls het andere goal wist te bedreigen, wist HIC eminent te redden. Vooral ook de HIC-keeper verdient hierin een pluimpje. De uitslag van dit Hockey-tournooi is: HAC I— NV A I 2—2; HIC I—HAC I 7—0; Stick I—HIC I 2—5; Stick II—NV A II 1—3; HSC II—HAC n 4—2; NV A I—Stick I 4—1. De leiding van de wedstrijden was in goede handen. Met de tweede en de vijfde wedstrijd wist HIC I en HIC II beslag te leggen op de kampioenschappen van resp. afdeeling A en afdeeling B. Na afloop werden de prijzen, een gouden en zilveren medaille, aan deze clubs uitgereikt. Tevens werd toen de mededeeling gedaan, dat voor het volgend Hockey-seizoen in R. K. verband een commissie zal worden ingesteld die nieuwe R. K. clubs zal trachten op te spo ren om zich bij deze R. K. keuze-cormpe- titie aan te sluiten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7