MAANDAG 23 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. AJAX—K. F. C. 1—1. Slechte wedstrijd. Teleur stellend spel aan beide zijden. Voor dezen kampioenswedstrijd was de publieke belangstelling wederom buitenge woon groot en zeker 30.000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij, welke een zoo teleurstellend verloop had, dat we vreezen, dat de belangstelling op deze manier spoedig weer zal gaan tanen. Want noch Ajax, novch K. F. C. vermochten voor en na de ritót een spel te ontplooien, dat de toeschouwers kon boeien. Zeker, het was een interessante wedstrijd, maar meer om de groote blunders, die er vertoond wer den, dan om het spel. Wat spel betreft, het was toch wel te zien, dat Ajax technisch een betere partij speelde, dan haar tegenstanders. Het team werk was beter, dat klopte oeter dan bij K. F. C., het samenspel vlotte af en toe heel aardig, balcontrole, plaatsen, doorge ven, snel handelen, deze onderdeelen van het spel beheersche Ajax toch beter. Maar niettemin ontbrak er toch heel wat. Minu ten lang soms leek het Ajaxspel niets, werd er slecht geplaatst, ballen gemist, slecht gestopt en gekopt, slecht geschoten, slecht weggewerkt, kortom, minutenlang vertoon de Ajax precies het zelfdeslechte spel als K. F. C. De meeste spelers van K. F. C. plaatsten erbarmelijk slecht, schoten maar in het wilde weg, hadden een erbarmelijk slechte balcontrole en bovendienwat Leeft er gistermiddag in het Stadion veel aan het tempo ontbroken! Het leek af en toe wel op een vertraagde film. Het publiek roerde zich haast niet, geen moment was er sfeer bij dezen wedstrijd en af en toe kwam het bij veel missen en blunders tot lachsalvo's. Het eerste gevaarlijke moment voor het K. F. C.-doel ontstaat, als bij een vrijen trap, door Anderiessen genomen, keeper Veen onoordeelkundig uit zijn doel loopt, het leder maar half raakt, doch een der backs heeft zich in het doel opgesteld en voorkomt een doelpunt. Van den beginne af past K. F. C. het derde-backsysteem toe, waardoor Ajax een veldmeerderheid krijgt Het korte spel stuit echter steds op de hechte verdediging der Koogers en al spoe dig zou het blijken, dat snel open spel deze solide verdediging uit elkaar zou kunnen rukken om zoodoende scoringskansen te verkrijgen. Aan den anderen kant staat de Ajaxver- dediging leelijk te schutteren, Diepenbeek loopt enkele malen door verkeerd opstel len en onjuiste beoordeeling van de situa tie finaal over den bal heen. Ook van der Puttelaar speelt verre van safe, waardoor de voorhoede door de Rood-Blauwgestreep- ten enkele kansen wordt geboden, die ech ter niet benut worden. Men treuzelt te lang weet voor doel met den bal geen raad, waardoor de Ajaxverdediging zich steeds kan herstellen. Toch kan K. F. C. de leiding nemen, we derom door slecht werk der Ajaxachter- hoede. Van Wensveen schiet met een boog schot voor doel, van Diepenbeek laat het leder gaan voor Van Deijck, maar deze werkt slordig weg. Kruiver krijgt het leder te pakken en met een schuin hard schot, laag in den rechterhoek, is Keizer gepas seerd. (01). Er zijn dan ongeveer 15 mi nuten gespeeld, even tevoren heeft Jaap Mol hard naast geschoten. Het spel wordt in hoofdzaak op de Koog- sche helft gehouden, maar Nieuwenhuizen c.s. staan stug te verdedigen en er is gaan doorkomen aan. Van Reenen wordt goed in de gaten gehouden en vooral met het hoofd brengt de K. F. C.-spil meermalen fraai redding. De gelijkmaker komt echter eerder, dan wellicht verwacht werd. Als Ten Have gehaakt wordt mag van Deyck den vrijen schop nemen, gevaarlijk zet hij het leder voor doel, keeper Veen springt naar het leder, doch Mulders doet dit ook. De Ajaxied krijgt het leder op het hoofd en de stand is weer gelijk (11). Er zijn dan 25 minuten gespeeld. Het laatste gedeelte voor de rust is Ajax beslist sterk in de meerderheid, Schubert lost van verre een vliegend schot, dat juist over den lat verdwijnt. Wie gedacht mocht hebben, dat het spel in de tweede helft zich op hooger peil zou verheffen, is bedrogen uitgekomen. Het spel werd er integendeel niet beter op, het peil zakte tot nauwelijks tweede klasspel. Het werd een gewone competitie wedstrijd van het formaat, zooals er zoo- velen te zien zijn. Toch maakt K. F. C. er nog het minste van, de Amsterdammers hebben af en toe nog vleugjes van goed opgezet spel. Bij K. F. C. wordt het meer en meer een weg trappen, het systeem weg is weg en mis schien maakt de voorhoede nog een puntje. En daartoe heeft de bepaald zwak spe lende Ajaxverdediging nog wel gelegen heid toe gegeven ook. Ook in de tweede helft krijgt Ajax een veldmeerderheid, hetgeen tot gevolg heeft, dat er nog al wat gevaarlijke situaties voor het Koogsche doel ontstaan. Keeper Veen krijgt dan ook heel wat moeilijker werk dan Keizer en afgaande op het aan tal schoten dat de Koogsche doelman heeft te verwerken gekregen en dat de Ajax- keeper heeft gekregen is 'n kleine zege ook in dit opzicht van Ajax wel verdiend ge weest. De middenlinie van Ajax en dan vooral Anderiessen zit er geweldig achterheen. Eenige hoekschoppen worden geforceerd, eenige komen achter het doel terecht, maar enkele brengen toch teel penibele oogen- blikken voor Veen teweeg. De kopballen en schoten gaan overigens bijna allen over of naast. De tweede speelhelft wordt een copy van de eerste maar het overwicht van Ajax wordt nu meer geprononceerd. Schubert lost eenige hooge kogels. Volkers schiet keihard in den hoek, eenmaal is Veen reeds gepasseerd, maar het K. F. C.-doel blijft dicht gespijkerd. Volkers gaat tenslotte zelf rechtsbuiten spelen en Ten Have bin- BELGIE-NEDERLAND Het Nederlandsch elftal samen gesteld De Keuze-Commissie van den K. N. V. B. heeft gistermiddag na afloop van den kam pioenswedstrijd AjaxK. F. C. het Ne derlandsch elftal samengesteld, dat op Zondag 29 April te Antwerpen tegen Bel gië uitkomt in de voorronde der wereld kampioenschappen. Het Nederlandsch elftal ziet er als volgt uit: Doel: Keizer (Ajax). Achter: Weber (A. D. O.) en van Run (P. S. V.). Midden: Pellikaan (LONGA), Anderies sen (Ajax) en van Heel (Feyenoord) aan voerder. Voor: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Bakhuys (Z. A. C.), Smit (Haarlem), en Mijnders (D. F. C.). Als reserves zijn aangewezen: Van Male (Feyenoord), v. Diepenbeek (Ajax) Graaf land (H.B.S.), Oprinsen, (NOAD), Lagen- daal (Xerxes) en Schoemaker, (Quick, Den Haag). De samenstelling van dit elftal brengt geen verrassingen. Wij hebben onmid dellijk na den wedstrijd tegen Ierland de vervanging van v. Male door Keizer be pleitOf hij voldoen zal en beter werkt dan van Male, dienen we af te wachten. nen. Maar ook deze omzetting, vlak voor het einde, brengt geen succes en als van der Dungen het einde fluit hebben beide kampioensclubs een kostbaar punt in de wacht gesleept. WILLEM II—VELOCITAS 6—4. Groot overwicht der Zuidelijken in de eerste helft. Willem II heeft zijn entrée in de kam- pioenscompetitie gemaakt met een 64 overinning op Velocitas. Het is een wed strijd geweest van twee volkomen gelijk waardige ploegen, al zou de stand bij rust 40, doen vermoeden, dat de Zuidelijken veel sterker waren. Voor de rust was Willem inderdaad sterk im de meerderheid. De Velocitas ach terhoede werd volkomen overspeeld door het prachtige snelle werk van het Willem II-binnentrio, dat keurig gevoed werd door de middenlinie. Dit overwicht werd dan ook uitgedrukt in een 40 voorsprong. Of Wil lem II voor de rust te veel van zijn krach ten had gevergd, na de rust waren de bord jes verhangen. Het was nu de Velocitas voorhoede, die telkens de Willem n-verde diging de baas was. Een groot gedeelte van de tweede helft was Velocitas absoluut in de meerderheid. Zoo snel als Willem II in da eerste helft den bal wist weg te werken, zoo ongelukkig was het in de tweede helft, toen de Zuidelijken het leder haast niet van het doel weg konden krijgen. De Velocitas- voorhoede bekogelde onophoudelijk de Willem Il-veste. De backs en Van der Aa moesten alle zeilen bijzetten om de opdrin gende Groningers te keeren. Tot 54 haal de Velocitas op en tal van kansen voor den gelijkmaker werden door Velocitas ver knoeid. Het.zesde doelpunt van Willem II bracht verademing. Willem H ging toen weer wat kalmer spelen en slaagde er in de overwinning uit het vuur te sleepen. Velocitas wint den toos en kiest den zon in den rug. De bal gaat eenige malen snel van doel tot doel. Van der Aa doet zenuw achtig, als hij met een opgevangen bal over de lijn loopt. De corner wordt genomen en nogmaals veroorzaakt v. d. Aa op dezelfde wijze een corner. Als er zeven minuten ge speeld zijn, maakt van Ierlandt gebruik van een mooien voorzet van Maas om Wil lem II de leiding te geven (10). Het Willem II binnentrio is geweldig op dreef. De Groningsche achterhoede krijgt geen kans om asm den bal te komen. Een prachtige voorzet van Maas wordt door Hermans overgeschoten. Na een snellen Velocitas-aan val, die door Spijkers wordt onderschept, krijgt De Leeuw den bal, die met het binnentrio prachtig naar voren snelt. De aanval wordt corner gewerkt. Als er twintig minuten ge speeld is, maakt Hermans wederom in sa menspel met Van Ienlant het tweede doel punt (20). Uit een Velocitas-aanval schiet Mulder gevaarlijk op doel, doch van der Aa weet den bal te keeren. Onmiddellijk daarna moet van der Aa weer optreden voor een gevaarlijken aanval van den Gronimgschen linkervleugel. Als de bal weer in het veld is getrapt, zet De Leeuw het binnentrio weer aan het werk. De achterhoede aarzeji, Bolhuis loopt uit en van der Wouw maakt onhoudbaar het derde doelpunt (30). Er is dan 31 minuten gespeeld. Velocitas komt nu krachtig opzetten en van der Aa stopt prachtig een lagen bal van Meulema. Evert later schiet van der Velde rakelings over de lat. Warnders wint een duel bij een cor ner vlag. De bal wordt prachtig voor het Willem n-doel gezet, maar Smulders be zweert het gevaar. Maas krijgt dan de bal op de zijlijn, hij zet voor, Van Ierlandt stormt met het leder op hét doel af. Pots grijpt niet in, Bolhuis loopt uit, maar hij is net even te laat en Van Ierlant scoort het vierde doelpunt (40). Na de rust is Bolhuis vervangen door Kolthof. Velocitas gaat direct in den aan val en Meulema schiet over. De aanval wordt onmiddellijk door Willem H beant- oord. De corner, die hieruit ontstaat, levert niets op. De Velooitas-voorhoede heeft dan weer den bal en de Willem Il-backs sla gen er niet in het terrein te zuiveren. Steeds weer komt Velocitas opdringen en als er weer een corner op het Willem II-doel is genomen, vangt Van der Aa het leder op. Hij kan het echter niet ver genoeg wegwerken en de toesnellende Warnders schiet onhoudbaar in. (41). Een prachtige, snelle aanval van den Willem II rechtervleugel wordt besloten met een voorzet van Maas, die door Van Ierlant onhoudbaar wordt ingeschoten (51). Een corner op het Willem II doel levert niets op. Van der Wouw mist even later een prachtige kans door over te schie ten. Als er tien minuten gespeeld is, loopt Van der Aa bij een aanval van den Gro ninger rechtervleugel te vroeg uit en Bon- sema schiet in het leege doel (52). Een oogenblik ontsnapt Willem II aan een groot gevaar, als Meulema rakelings over schiet. Velocitas blijft nu geruimen tijd in de meer derheid en als er vijftien minuten gespeeld is, wordt dit overwicht beloond door Bonse- ma, die hard in een hoek van het doel schiet (53). Twee minuten later kan Smulders een snellen aanval van Bonse- ma slechts onderbreken door hem van ach teren aan te vallen. De scheidsrechter ziet dit en straft met een penalty. Bonsema vol trekt het vonnis en het is 54. Even er voor heeft een botsing plaats gehad, waar bij v. d. Wouw geblesseerd werd. Hij ver laat het veld en wordt vervangen door Van Hoof. Het is nu een zenuwachtig gedoe van beide zijden. Willem II herstelt zich het eerst en onderneemt een aanval, die corner wordt gewerkt. Velocitas mist dan een prachtige kans voor het Willem II-doel door over te schieten. Na een aanval op het Ve- locitas-doel blijft de bal voor het doel han gen tusschen een kluwen van spelers. Uit de schermutseling, waarbij Koilthof in den knel komt, maakt van Hoogf het zesde doel punt van Willem II (64). Daarmee komt ten slotte het einde. ALPHEN—UNITAS 2—3. Het is ook thans Alphen bij de laatste competitie-wedstrijd niet mogen gelukken de beide puntjes thuis te houden. Unitas won met de oneven goal en dat nog wel zonder Wels, die het wellicht beter heeft gevonden in deze voor beide partijen niet van veel belang zijnde wedstrijd, zijn krachten voor de komende BelgiëHol land wedstrijd te sparen. Over het geheel genomen vertoonde Unitas een goede partij voetbal. De voorhoede combineerde uit stekend, vooral de snelle linksbuiten sticht te meermalen verwarring in de Alphen- verdediging. Leek het aanvankelijk alsof de Unitas-doelman geen solide indruk maakte. Later herstelde hij zich geheel en wist hij de moeilijkste schoten uit zijn ves te te rammelen. De Alphen-ploeg kon ons dezen middag niet bevredigen. In de voor hoede bleek het samenspel menigmaal zoek, de Unitas-menschen waren sneller en plaatsen beter, wat van de thuisclub niet kan worden gezegd. In dit opzicht viel van de bezoekers heel wat te leeren. Om half drie wordt de strijd aangevan gen de eerste minuut levert reeds een ver rassing op. Alphen komt dadelijk in het of fensief, de bal belandt bij den jeugdigen George; geen oogenblik bedenken en de bal ligt reeds in de Unitas-touwen (10). De Gorcummers zijn niet ontmoedigd. Snel ondernemen zij een tegenaanval, die door Sterk met een doelpunt wordt besloten (11). 't Blijkt om beurten te gaan, want nu komt Alphen weer aan 't woord. Een corner op het Unitas-doel blijft onbenut, doch even later kogels Windhorst uit een linksche voorzet een kanjer in het Unitas- doel (2—1). De midvoor aan de andere zijde blijkt dit spelletje goed te hebben doorzien en maakt weldra op dezelfde wijze gelijk (22). Alphen tracht nog voor de rust de leiding te hernemen, doch een groot aan tal Unitas-beenen, versperren steeds de bal de toegang tot de begeerde veste, waar door ongewijzigd de rust ingaat. De tweede helft gaf niet veel fraais te zien. Unitas heeft ook in deze periode de beste papieren in handen en heeft dit dan ook door een doelpunt van Duinkerken aangetoond. Alphen kwam weliswaar meer malen in den aanval, doch de Unitas-doel man liet zich niet passeeren. De laatste minuten begon het er voor Unitas nog even bedenkelijk uit te zien, Alphen kwam sterk in het offensief, doch Unitas zich met de overwinning in veilige haven wanende, wist door stoer verdedigen de zeer zeker verdiende zege te behouden. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag luiden: Eersteafdeeling. ArsenalSunderland 21 BirminghamTottenham Hotspur 20 Blackburn RoversStoke City 41 Derby CountyAston Villa 11 EvertonPortsmouth 11 Leeds UnitedSheffield United 11 Manchester CityChelsea 42 MiddlesbroughHuddersfield Town 30 Newcastle UnitedWolverhampton 51 Sheffield WednesdayLiverpool 12 West Bromwich AlbionLeicester City 20 De stand is niu: gesp. gew. Arsenal 40 24 Huddersf. Town 39 20 Tottenh. Hotspur 41 20 Derby County 41 17 Blackb. Rovers 41 18 Manchester City 40 16 Sunderland 41 15 W. Bromw. Alb. 40 16 Leels United 39 16 Sheff. Wednesd. 40 16 Portsmouth 40 14 Everton 39 12 Leicester City 39 14 Wolverhampt. W. 40 13 40 14 40 15 39 13 Stoke City Middlesbrough Aston Villa Liverpool Birmingham Newcastle United 41 10 Chelsea 39 l: Sheffield United 40 11 40 11 11 13 12 14 12 14 15 12 11 14 I 12 15 10 16 10 18 12 17 - 14 17 I LUGDUNUM—CELERITAS 3—1. Een matig gespeelde wedstrijd waarbij het einde van het voetbalseizoen duidelijk merkbaar was. In 't begin wegen beide partijen vrijwel tegen elkaar op, met wellicht groen-wit een tikje gevaarlijker. Goede kansen ont staan voor beide doelen, maar worden op even gemakkelijke wijze gemist. Zelfs Weerlee en Mom loopen hopeloos naar hun schot te zoeken. De bezoekers willen niet onderdoen en ontpoppen zich eveneens als „meesters" in het missen, zoo dat de rust zonder een enkel doelpunt in gaat. De tweede helft begint met een over wicht der thuisclub en eindelijk lukt het Weerlee onhoudbaar in te schieten. Bijna krijgt Lugd. een doelpunt van den links back cadeau, maar zijn keeper stompt over. Na enkele minder gevaarlijke Celeritas- aanvallen, weet Weerlee de voorsprong te vergrooten (20). Kuipers in de Lugd. achterhoede blijft het groote struikelblok, maar als dan v. d. Berg uitloopt, haalt de links-binnen de achterstand in. Even denkt men nog aan een andere uitslag, echter is het Mom, -die aan alle onzekerheid een ein de maakt en nummer drie voor zijn reke ning neemt (31). Alhoewel nog meer dere kansen geboden worden, blijft de stand ongewijzigd en heeft Lugd. o.i. toch nog verdiend gewonnen. gel. verl. v.t. pnt. 8 8 75—45 56 10 9 81—57 50 7 14 75—53 47 17 13 68—52 45 7 16 71—76 43 59—69 43 78—54 42 72—65 41 7260 40 57—61 40 47—52 40 58—57 39 55—61 39 72—82 38 54—68 38 63—75 37 -69 36 76—85 36 46—50 34 67—75 34 62—64 33 56—99 29 NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Kampioenschap v. Nederland: Doe tosD.O.S. 31. West le klasse: SwiftBLauw-Wit 4—7. Oost le klasse: Rapiditas't Over schotje 33; A.K.C.Achilles 32. Noord le klasse: UdiDio 23; W. W.M.D.—Nic 4—3. HJLS. 2Klimop 1 72. De eerste promotiewedstrijd dier Leidsche Groen-Witten is in een smadelijike neder laag geëindigd. Hoewel de Hagenaars de overwinning ten volle verdienden, doet de uitslag denken aan een uitgesproken overwicht der gast- heeren, de Leidenaars speelden echter met zooveel élan tegen de meer geroutineerde en technisch betere Hagen-aars dat het spel vrijwel den geheelen wedstrijd gelijk op en neer ging. Het betere benutten van de kan sen heeft echter den doorslag gegeven. Klimop 2 wist -het er beter af te brengen. In een aangename strijd, waarin de Leide naars gedurende de grootste helft domi neerden wisten zij een verdiende 41 over winning op Die Haghe 4 te behalen. Onge twijfeld een mooi resultaat van de reserves. BUITENGEWONE VERGADERING. Crisis door verwerping van reorganisatie voorstel. In de gistermorgen te Amsterdam gehou den vergadering van den N.K.B. ter bespre king van het reorganisatie-rapport, om. be vattende het instellen van districtsbesturen, werd door verscheidene afgevaardigden be zwaar gemaakt tegen dit commissie-voor stel. Namens deze commissie sprak de heer Boeken, die in zijn verdediging van het commissie-project betoogde, dat de com missie uitsluitend het algemeen belang van den N.K.B. beoogde te dienen. De commis sie betreurde het zeer, dat de Haagsche af- deeling in haar rondschrijven minder aan gename passages plaatste, terwijl de geop perde bezwaren stellig ook weerlegbaar zijn. De heer B. drong er bij de vergadering op aan het reorganisatie-rapport aan te ne men. De Haagsche motie tegen districts-indee- ling werd hierna met 179 tegen 53 stem men verworpen, hetgeen het aannemen in principe van het rapport beteekent. Een 2de gedeelte van het rapport trof slechter lot. Het benoodigde 3/5 deel der stemmen werd niet behaald, wat groote consternatie aan de bestuurstafel bracht. Het bestuur nam een kwartier pauze ter beraadslaging, waarna de voorzitter mee deelde, dat het bestuur definitieve schor sing der vergadering noodig achtte. CRICKET LEIDSCHE CRICKET-CLUB. Vrijdagavond heeft L.C.C. in café Royal haar jaarlijksche bijeenkomst gehouden. Het bestuur werd voor dit jaar als volgt: P. de Haan, voorz., C. J. Metsch, Hyacin- thenstr. 5, secr.-penn., J. A. Kraneveld, com. Vorig jaar heeft de Leidsche Cricket-Club in de tweede klas goed geboerd en wij hopen ook dit seizoen veel goeds te kunnen mel den. De volgende spelens zijn dit seizoen be schikbaar: C. J. Metsch (Capt.), A. van Schie, A. van Es, F. van Es, Piet, Leo en Tonny Kantebeen, Belt, de Haan, Krane veld en Gebr. Nelson. MOTORSPORT TOERISME 400 ZWITSERS KOMEN NAAR NEDERLAND. Naar aanleiding van de Generale-reis naar Appenzell, welke de N.R.V. in 1932 heeft georganiseerd, hebben de Zwitsersohe Spoorwegen in 1933 een reis per extra-trein naar ons land uitgeschreven. Deze reis is een succes geworden. De Zwiitsensche berg bewoners waren zoo opgetogen over ons Vlakke land, dat de Zwitsersche Spoorwe gen hebben besloten wederom zulk een reis te organiseeren. Het Zwitsersche gezel schap, dat 400 personen zal tellen, zal van 30 April tot 5 Mei in ons land verblijven en nagenoeg hetzelfde programma volgen. Ter gelegenheid van dit bezoek is een co mité van ontvangst gevormd. Het bezoek omvat Utrecht, waar het ge zelschap op Maandag, 30 April half elf zal aankomen en waar een autotocht door de omgeving zal worden gemaakt. Per auto naar Amsterdam, waar, behalve een tocht naar Marken en Volendam, een autorond rit, een grachtenvaart, bezoeken aan het Rijksmuseum, het Koloniaal Instituut, Artis en Aquarium op het programma staan. Ter gelegenheid van het bezoek aan Am sterdam zal Dinsdag, 1 Mei een gemeen schappelijke feestavond worden gehouden in de zalen van het Feestgebouw Bellevue te Amsterdam (aanvang 8.30), waar oja. de film der N.R.V.-Generale naar Lugano zal worden vertoond, karakteristieke HoLLand- sche dansen, onder leiding van den heer H. v. d. Wateren uit Haarlem, zullen worden uitgevoerd en eenige accordeon-nummers zullen worden voorgedragen. Enkele cabaretnummers met medewer king van de Vereeniging „Vrije Werkkring" staan mede op het programma. Met een dansie zal de samenkomst besloten worden. ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD KOGELSTOOTEN. De athleet John Lyman te New-York wist bij het kogelstooten den kogel 16.48 Meter weg te werpen tijdens atletiekwed strijden te Palo Alto in Californië. Deze prestatie beteekent een nieuw wereldre cord. R. K. Athletiekver. „De Bataven". Op de wedstrijden uitgeschreven door de R. K.- Athletiekver. D.W.S. te Bussum wist ons lid A. v. Bak el zich tweede te plaatsen in de mooie maar zeer zware cross-country over 3 K.M., welke gehou den werd op werk IV op een om het fort aldaar. Hiervolgen de uitslagen: Klasse A: 1. Hummels, Swift, Arnhem, tijd 9 m. 36 sec. 2. A. v. Bakel, Bataven, Leiden, tijd 9 min. 42 sec. 3. Hilhorst, D.W. S., Bussum. Klasse B. en C: 1. B. Krijne, D.W.S., Bus sum, tijd 10 m. 24,6 sec. 2. T. v. Ochte, V.I. F., Hilversum, tijd 10 m. 25 sec. 3. M. Born, V.I.F., Hilversum. NIEUW WERELDRECORD 1 K.M. VLIEGENDE START. In het dorpje Bonheyde nabij Mechelen heeft de Belgische motorrenner Milhoux het wereldrecord over 1 K.M. met vliegen den start verbeterd. Milhoux reed op een 5000 ccm. F. N. ma chine en bereikte op heen- en terugrace een gemiddelde uursnelheid van 224.0.19 K.M. Het wereldrecord stond op naam van Henne (Duitschland) met een gemiddelde uursnelheid van 214.444 K.M. SUCCESSEN VAN RIE MASTENBROEK TE PARIJS. Zaterdagavond hebben te Parijs inter nationale zwemwedstrijden plaats gehad, waaraan werd deelgenomen door onze landgenoote Rie Mastenbroek uit Rotter dam en door een team Hongaarsche zwem mers. Rie Mastenbroek hield zich kranig en won zooweel de 100 Meter vrije slag als de 100 Meter rug. De Hongaarsche zwemmer Szekely slaagde erin den Franschman Taris te kloppen. De gedetailleerde uitslagen luidden: Dames: 100 Meter vrije slag: 1. Rie Mas tenbroek 1 min. 9.6 sec. 2. Renée Blon- deau (Frankrijk) 1 min. 11.8 sec. 100 Meter rug: 1. Rie Mastenbroek 1 min. 22 sec. Heeren: 100 Meter vrije slag: 1. Szekely (Hongarije) 1 min. 0.2 sec. 2. Jean Taris (Frankrijk) 1 min. 1 sec. 100 Meter rug: 1. Philippot (Frankrijk) 1 min. 15.2 sec. 2. Nagy (Hongarije) 1 min. 15.4 sec. 100 Meter schoolslag: 1. Mezey (Honga rije) 1 min. 22.4 sec. 5 X 50 Meter vrije slag: 1. Hongarije 2 min. 21.4 sec. 2. C.N.P., Parijs, 2 min. 24.2 sec. Waterpolo: Hongarije BCercle de Na tation Paris 80 (Rust 50). SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De achtste partij afgebroken. Onder zeer groote belangstelling werd gisteren te Freiburg de achtste partij ge speeld voor het wereldkampioenschap tus schen Aljechin en Bogoljubow. Aljechin speelde wit. Het dame-gambiet werd dusdanig door Bogoljubow behandeld, dat het een Indi sche partij werd. Aljechin speelde de Sae- misch- varianten, waardoor de stelling een ingewikkeld karakter kreeg. De strijd om het bezit van het centrum werd spoedig gestaakt, waarna Aljechin een aanval in leidde op den Koningsvleugel. Aljechin viel zeer scherp aan, maar verloor de noo- dige voorzichtigheid uit het oog, zoodat Bogoljubow onder teruggave van een pion tenslotte een betere stelling kon veroveren. In het verdere verloop van de partij wist Bogoljubow zjjn positievoordeel meer en meer uit te buiten. Bij het afbreken van de partij was de stand zoo, dat het de vraag is of Aljechin remise kan behalen. De uiterst interessan te partij wordt hedenmiddag om drie uur voortgezet. Woensdagavond zal in Pforzheim de ne gende partij aanvangen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6