MAANDAG 23 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. S GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT 'W STADSNIEUWS R. K. ONDERWIJZERS. Viering patroonsfeest. Herdenking jubilé van mej. H. J. Doove. Gisterenmorgen kwamen een groot aan tal leden der R. K. Onderwijzersvereeni- ging te Leiden, bijeen in „de Voorzienig heid" Hoogewoerd, waar de geestelijke ad viseur, prof. P. J. M. Heskes, de gezongen H. Mis opdroeg. De gezangen der Missa „Lux et origo" werden door alle aanwezigen gezongen. In een naar vorm en inhoud schoone predikatie, wees de Z.eerw. adviseur op de groote schat der Heiligmakende genade, waardoor we meeleven met God, één zijn met God. Zijneerw. spoorde aan, over de genade waarheid veel na te denken en over alle waarheden, die daarmee samenhangen. Een 6choone gelegenheid voor deze meditatie wordt geboren in de voorbereiding en dankzegging der H. Communie. De H. Com munie immers is voedsel voor ons genade leven, waardoor we volmaakt en heilig leven. Na de algemeene H. Communie vereenig- den de aanwezigen zich aan een gezamen lijk ontbyt. De voorzitter, de heer H. G. de Boer heeft in een tafelrede na de gebruikelijke dankwoorden aan het adres van hen, die de voorbereidingen tot dit feest hadden ge troffen mej. H. J. Doove gecomplimen teerd met haar 25-jarig jubileum als on derwijzeres. Donderdag j.l. was het de dag, waarop mej. Doove vóór 25 jaar haar akte als on derwijzeres behaalde. In de afgeloopen 25 jaar heeft de jubilaresse met groote toe wijding gewerkt in de school en vond zij tijd om ook daarbuiten zich ten nutte te maken. De voorzitter dankte haar voor de uitstekende wijze en nu sprak hij als vader waarop mej. Doove in de school zich van haar taak kwijt. Dank werd ge bracht voor haar werk als bestuurslid der afdeeling; gedurende 10 jaar ongeveer is zij de penningmeesteresse en al die jaren is de begrooting sluitend geweest en kweek te zij een behoorlijke reserve voor even- tueele kwade jaren. Namens bestuur en leden werd haar een damesfauteuil aangeboden. Hierna heeft een der damesleden, mej. Verberg, de jubilaresse dank gebracht ais oud-leerlinge van mej. Doove; de heer Vreeburg memoreerde den prettrgen geest, die in het afdeelingsbestuur heerscht, en achtte het een verheugend feit, dat juist op het patroonsfeest der afdeeling, waar voor mej. Doove zioh altijd sterk interes seerde, haar feest nu mede gevierd werd. Ten slotte sprak de penningmeester van het Hoofdbestuur, de heer van der Krogt, woorden van gelukwensch en hij dankte mej. Doove als afdeelingspenningmeesteres- se voor de wijze, waarop zij altijd met hem samenwerkte. Aan het einde der bijeenkomst heeft mej. Doove dank gebracht aan allen en werd door den geestelijken adviseur het slui tingsgebed gebeden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 6323. N.V. Morpheus, Lei den, Heerengracht 24. Handel in patentar tikelen voor ziekenverpleging. Het kan toor is verplaatst naar 's Gravenhage, Corn. Speelmanstraat 64. LAATSTE BERICHTEN HET DUBBELE MINISTERSCHAP VAN DR. COLIJN. De Minister-president, dr. Colijn, heeft zijn ambtswerkzaamheden als Minister van Koloniën en als Minister ad interim van Economische Zaken thans zoodanig gere geld, dat hij des ochtends aan het Depar tement van Koloniën en des middags aan het Departement van Economische Zaken werkzaam is. VOETGANGER DOOR MOTOR GEGREPEN. Op slag gedood. Uit Bolsward wordt gemeld: Zondag middag heeft bij Schettens een ernstig motorongeval plaats gehad. De 34-jarige IJ. Molenaar uit Schraard, die links van den weg liep, trachtte bij het hooren van een signaal op het laatste oogenblik naar rechts over te steken. Hij werd hierdoor door den 18-jarigen motorrijder J. v. d. Heide uit Bolsward aangereden. Met een ernstige schedelfractuur werd het slacht offer opgenomen. Hij overleed enkele uren later. v. d. H. werd licht gewond. DOODELIJK AUTO-ONGEVAL. Gisteravond te omstreeks elf uur is de heer L. Kraayenbrink te Terborg door een auto aangereden en op slag gedood. Aanbesteding. Het gemeentébestuur van Amsterdam heeft heden in het openbaar aanbesteed het maken van walmuren langs de Ring vaart bij de Schollenbrug. Laagste in schrijver was de heer G. A. Koning te Voorschoten met 24.400. Provinciale Griffie. Ter vervanging van den heer A. Kames referendaris, chef der 5e afdeeling der pro vinciale griffie van Zuid-Holland, die met 1 Mei a.s. den provincialen dienst met pen sioen verlaat, is benoemd de heer G. H. OVER DIERENDRESSUUR. L Het doel van het Nederlandsch-Jack-Lon- don-Verbond is bestrijding van mishande lingen van dieren ten dienste van openbare vermakelijkheden, dus ten genoege van het publiek, hetgeen beteekent: algeheele stop zetting van voorstellingen met of door die ren, en wel om de navolgende redenen, welke alle wreedheid insluiten: 1. Dat de vangst in de wildernis van wilde dieren altijd wreed is. Toelichting: Gewoonlijk geschiedt het vangen door de wreede inlanders, daar de Europeanen dit zelden of ooit goed kunnen leeren. De dieren worden uit hun omgeving weg gerukt, dikwijls met achterlating van jon gen, die onherroepelijk den hongerdood sterven. 2. Dat diezelfde dieren bij het vervoer van de wildernis naar de kust, in gloeiende tropische treintjes of bootjes of in auto's, gesloten in nauwe kisten en daarna op wekenlange zeereis, zóóveel te lijden heb ben, dat een groot percentage sterft. Toelichting: Een Commissie van den Lon- densche Dierentuin heeft een werkje ge schreven, waarin middelen ter verbetering van dit vervoer worden aangegeven: nl. „Hints on the transport of Animals". (Kan besteld worden bij de R. S. P. C., Jermyn- street 105, London). Dit lezende, krijgt men pas een begrip van hetgeen er aan dit ver voer ontbreekt. De dieren lijden door het overladen op andere schepen, waarbij ruw gehandeld wordt en de kisten dikwijls ge kanteld worden inplaats van gedragen, door opéénpakken, in kleine, benauwde ruimten zoo klein, dat de ledematen bij aankomst verstijfd zjjn, hitte en dorst wordt geleden. De dieren worden ziek door ongewoon voedsel enz., zulk een reis is één lange marteling. 3. Dat het dagelijksche leven van kun- stenmakende dieren onvermijdelijk mede brengt een veel te nauwe opsluiting, onop houdelijk reizen ter zee en te land, enz. enz. In één woord een ellendig bestaan. Toelichting: Denkt men zich dit in voor een natuurwezen! Een broeierige treinwa gon voor een ijsbeer bijv., die in de zuivere Poolstreek in Juli zijn bad tusschen de ijsschotsen neemt! Wat zulk een dier moet lijden! Waarom geeft men zich van zulke dingen geen rekenschap? 4. Dat 90 pet. dierendressuur op „de grootst mogelijke wreedheid berust", zooals Louis Bouwmeester Jr. het uitdrukte; De Heeren van Doveren en von Uhazi, Bedrijfs leiders van het Circus Hans Stosch Sarra- sani zeiden: „voor 75 pet. heeft het Jack- London-Verbond volkomen gelijk." Toelichting: P. S., Kunstschilder in Den Haag, heeft ten overstaan van den Engel- schen Consul in Den Haag op 15/3 1922 (naar aanleiding van het toen in het Lager huis te Londen aanhangige onderzoek in zake kunstenmakende dieren) o. m. het vol gende onder eede verklaard: In den zomer van 1920 kreeg ik toegang tot het Circus Carl Hagenbeek te Scheveningen voor het maken van schetsen. Ik zag er paardendres- suur. Een dezer paarden moest op de ach- terbeenen achteruitloopende de manege verlaten. De dresseur volgde alle bewegin gen rustig met de karwats, daarbij steeds herhalende: „Braaf! Braaf!" Voor zoover te beoordeelen was, verliep alles zonder fout, evenwel, toen het paard in den uitgang was aangekomen, nam de dresseur het bij den neus vast, sloeg het vele malen, hard en hol klinkend met het handvat van de karwats, op den kaak, weer steeds daarbij herhalend: „Braaf, Braaf!" Dit is een truc waarbij het publiek niet bemerkt, dat het dier zoodanig wordt be dreigd, dat het niet het hart heeft op de voorbeenen terug te vallen, iets dat geen dresseur kan riskeeren. P. S. had tien jaar geleden in een cir cus precies hetzelfde gezien. Alzoo, Lezers! Wil geen genoegen ten koste van het lijden, ten koste van hem, die het verschaft, zooals reeds Plutarchus schreef. Daarom bezoekt géén circus! Namens het Nederlandsch-Jack-London- Verbond: Secr. Wassenaarscheweg 42, Den Haag. Gratis Maandbericht, min. contributie 1.—. Giro No. 18097. Wordt vervolgd in het Avondblad, van morgen, Dinsdag 24 April. (647) (Adv.) Tolsma, hoofdcommies bij de 3e afdeeling, belast met het toezicht op de gemeente-ad ministraties en de controle op de gemeen tekassen. Waarom Baars bedankt De Raad van Toezicht van de Stichting Algemeene Nederlandsche Fascistenbond meldt ons: Uitlatingen van den heer Baars in ver schillende openbare bijeenkomsten gedaan, welke in strijd met de waarheid een valsch beeld van zijn uittreden geven, nopen ons tot de volgende verklaring: De ontwikkeling van den A. N. F. B. in legaal principieele richting had reeds maanden in de beweging het besef doen rijpen, dat J. A. Baars als leider moest af treden. Zijn besluit om heen te gaan beteekent dan ook niets anders dan de erkenning, dat het overgroote gedeelte van de leden in hem geen vertrouwen meer heeft. Wanneer hij niet vrijwillig zou zijn heen gegaan, zou de Raad van Toezicht genoopt zyn geweest hem ontslag te geven. z Vrijdag kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen onder voorzit terschap van burgemeester Bulten. De notulen werden ongewijzigd vastge steld. Van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland was onder meer ingekomen een schrijven waarbij de begrooting over 1934 ongewijzigd werd goedgekeurd; eveneens werd van dit College goedkeuring ontvan gen van het Tarief en Reglement van het Waterleidingbedrijf, waarin o.a. de ta- riefsverhooging was opgenomen. Ook werd mededeeling van dit College ont vangen, dat het raadsbesluit tot overname van een perceel grond waarop de oude R. K. Jongensschool staat gebouwd, voor- loopig werd verdaagd. B. en W. hadden aan den raad geprae- adviseerd inzake de afrekening der uit- keering over 1931 ex artikel 101 der L. O.-wet. Het lid Spierenburg vraagt hierover het woord en verzoekt om opheldering, yr. vindt het niet te billijken, dat eerst aan de schoolbesturen wordt gezegd dat ze een voorloopige uitkeering krijgen van 80 pet. van 14.87, terwijl later de afre kening volgt waaruit blijkt, dat ze als res tant ontvangen 20 pet. van 13.70. De schoolbesturen zullen zich zoodoende vo'-r een tekort geplaatst zien. Spr. wil den raad derhalve adviseeren te besluiten het vroeger toegezegde bedrag te handhaven en een gemeente zoeken welke plm. 14.80 per leerling aan de schoolbesturen uitkeert. Dit voorstel wordt door het lid Witteman ondersteund. Het lid Van Reijsen vraagt of de ge meente eigenlijk niet moreel verplicht is om ook de 20 pet. uit te keeren van het zelfde bedrag als waarvan eertijds de 80 pet. zijn uitgekeerd, en voelt wel iets voor het betoog van het lid Spierenourg. De voorzitter antwoordt hierop, dat B. en W. de zoo juist door het lid Van Reijsen gelanceerde moreele verplichting, als zoo danig niet zoo zwaar aanvoelen, en be strijdt vervolgens de meening van hen die beweren, dat in deze handeling een on billijkheid zou schuilen. B. en W. hebben volkomen ingevolge de Lager Onderwijs wet gehandeld, wanneer het prae-advies wordt aanvaard. Langdurige discussies ontspinnen zich over dit onderwerp, waarna de voorzitter het voorstel van B. en W. in stemming brengt, hetgeen met 6 tegen 5 stemmen wordt aangenomen. Tegen stemden de le den Van Reijsen, De Groot, Spierenburg en Witteman. Wijziging gemeentebegrooting '33 wordt hierop behandeld, waaruit valt aan te stippen, dat de uitgaven moeten worden verhoogd met een bedrag van 8382.24. De ontvangsten zullen dientengevolge hooger worden geraamd tot een bedrag van 6.616.30, terwijl daarnaast de ge raamde uitgaven zullen worden vermin derd met 1.765.94. Uit de wijziging der bedrijfsbegrooting blijkt, dat het nadeelig saldo met 1814. moet worden verhoogd. Beide wijzigingen worden z. h. st. aan genomen. Over een benoeming. Aan den heer A. P. H. de Bekker wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als administrateur van het Waterleiding bedrijf en ambtenaar van den Burgerl. Stand. Bij dit punt wordt behandeld een schrij ven van 6 Raadsleden, t.w. Van Reijsen, Witteman, Nijssen, De Groot, Angevaare en Spierenburg, waarbij zij verzoeken aan B. en W. om inzake de ontstane vacatures gehoord te mogen worden. Als eerste onderteekenaar krijgt de heer Van Reijsen het woord, die mededeelt, dat de onderteekenaren geenerlei overleg hebben gepleegd, alvorens dit schrijven ter teekening de ronde deed. Alleen wil spr. wel zeggen, dat naar zijn meening mogelijk een tijdelijk voordeel te behalen zou zijn geweest bij de benoeming van een nieuwen ambtenaar. Geenszins is het de bedoeling der onderteekenaren ge weest, en hierop wijst spr. met de meeste nadruk, om B. en W. iets in de weg te leggen. Het lid Spierenburg sluit zich bij den heer Van Reijsen aan, en vraagt ook of het niet mogelijk is dat op een andere wijze een tijdelijke bezuiniging is in te voeren. De voorzitter antwoordt hierop, dat zoo dra de benoeming van den heer De Bek ker bekend was, een oproep werd ge- plaatstt in „De Gemeentestem" voor de vaceerende functie van le ambtenaar ter secretarie en voor de functie van admini strateur van het Waterbedrijf. De heer Van Reijsen bestrijdt ten stel ligste de meening, dat de Raad ooit de cumulatie der beide functies uitdrukkelijk heeft gewild. De toevallige omstandigheid deed zich hier voor, dat de destijds be noemde administrateur tevens le ambte naar was ter secretarie. De voorzitter zegt dat door B. en W. ge handeld is volgens de voor hen liggende besluiten van den raad, en daarvan niet zijn afgeweken. Spreker zegt vervolgens, dat naar zijn oordeel de belangen van de gemeente zouden worden benadeeld, in dien niet een volledig bekwaam ambte naar voor de heengaande in de plaats zou worden gesteld. De heer Nijssen zou een ambtenaar-ad ministrateur willen zien aangesteld, die zijn waterleidingadministratie in secreta rie-tijd verrichtte, waardoor de andere ambtenaar meer werk zou krijgen en der halve een salarisverhooging zou toekomen. Het lid Van Reijsen meent dat het spre ken over dit onderwerp is afgeloopen, daar toch reeds een oproep is geplaatst en hieraan niets te veranderen is, al zou spr. liever gezien hebben, dat B. en W. even eens van den nood der tijden op de hoogte, van hun bevoegdheid gebruik makende om een ambtenaar op te roepen tegen een lager salaris, bijv. 1500.Spr. zegt met klem, dat B. en W. geenszins hun bevoegd heid zijn te buiten gegaan. Nadat nog de heer van der Laan een enkel antwoord geeft, en de heer Spieren burg personen wil gaan bespreken, onder breekt de voorzitter zijn woord, die het be ter acht, dat personen worden besproken in comité-generaal. Na circa anderhalf uur wordt de verga dering heropend, en wordt in behandeling genomen de vaststelling van het kohier der Wegenbelasting, dat sluit voor wat het dienstjaar 1934 betreft met een totaal bedrag van 11.074.65. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit kohier vastgesteld conform het voorstel van B. en W. De contraprestatie van werkloozen. Alvorens de voorzitter de gelegenheid tot de rondvraag wil openen, doet spreker mededeelingen inzake werkloozen. Zooals de Raad weet, hebben B. en W. zich be moeid met de contra-prestatie voor werk- loozensteun. Dezer dagen mochten B. en W. een ministerieel schrijven ontvangen, waarbij bepalingen zijn voorgeschreven waaraan moet worden voldaan om de contra-prestatie te laten verrichten om de rijkssubsidie niet te verliezen. B. en W. hebben zich voorgesteld aan de hand van deze voorschriften werkloozen bij toer beurt aan het werk te stellen. Aan de we gen, is het dringend noodig dat eens wat wordt gedaan; hiervoor is geen begroo- tingspost uitgetrokken, derhalve zou men al spoedig hieraan kunnen beginnen, en zal den Inspecteur der werkverschaffing hiervan in kennis worden gesteld, ten einde de goedkeuring te ontvangen. Ook brengt spr. naar voren het amovee- ren van het woonhuis gelegen aan de Hoofdstraat, hetwelk tegen de school staat gebouwd; mogelijk dat deze afbraak ook door werkloozen kan geschieden. Het af braak-materiaal zou dan voor de wegen kunnen worden gebruikt. Het lid Spierenburg zegt dat hem het geheugen in de steek laat voor wat be treft de goedkeuring van den raad inzake de afbraak van het z.g. schoolhuis, maar geeft toch in overweging niet eerder met de afbraak van het huis te beginnen dan nadat ook de school definitief zal zijn overgenomen en door Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd. Het lid Angevaare vraagt vervolgens of het bij het sloopen van het woonhuis geen aanbeveling verdient om dit te laten ge schieden door meer terzake deskundige werkloozen, in casu door bouwvakarbei ders in plaats van landarbeiders. De inschakeling van werkloozen in het Bloembollenbedrijf. De voorzitter zegt zoo mogelijk een en ander toe en vervolgt met de mededeeling inzake de inschakeling van werkloozen in het bloembollenbedrijf. Dezen morgen, zoo vervolgt spr., is van het Ministerie een schrijven ontvangen, waarin wordt uitgedrukt o.m. dat nu met 3 gemeenten in het land een proef is ge nomen, de Minister zich hiertoe voorloo- pig wil beperken. Het Voorhoutsche stel sel, ontworpen door den gemeente-secre taris, den heer van Elk, wenscht de Mi nister daarom voorloopig aan te houden. Z.Exc. zal echter op deze aangelegenheid zoo spoedig mogelijk terugkomen. Het lid Van Reijsen heeft zich bij het ontvangen van het onderwerpelijke prae- advies verwonderd, dat zoo spoedig een plan volkomen naar de gestelde eischen samengesteld, kon worden naar voren ge bracht. Hiervoor past zeker een woord van hulde niet alleen aan het adres van B. en W., maar meer in het bijzonder een woord van hulde en dank aan de ontwer per van dit schema de heer Van Elk, die zich blijkbaar buitengewoon voor dit on derwerp heeft geinteresseerd. In het ge heel kan spreker zich met dit plan ver eenigen, en wel alsnog, maar nu in samen werking met de 5 gemeenten uit de bol lenstreek en met de L. T. B., en andere aanverwante bonden, mede in het belang van de arbeiders trachten bij de Regee ring er op aandringen, dit of misschien met eenige wijziging een soortgelijk plan voor de bollenstreek ingevoerd te krijgen. Spr. vindt dat de bollenstreek een bedrijf is, dat moeilijk, neen, zelfs in het geheel niet met andere takken van bedrijf in Ne derland is te vergelijken, waarom hij bij B. en W. wil aandringen om de noodige stappen te doen. De voorzitter meent, dat B. en W. een zeer goede taktiek gevolgd hebben. Zoo- dra er kans van slagen is, dan zal het ge meentebestuur er terdege als de kippen bij zijn om te trachten voor de geheele streek met één plan uit te komen. Steeds zal dit vraagstuk de volle aandacht van B. en W. hebben. De heer Van Reijsen vraagt vervolgens de aandacht van B. en W. voor het trek- pad achter de huizen aan de 's-Graven- damscheweg. Deze weg is eertijds door de gemeente aangekocht en telkens weer wordt dit pad afgesloten. De voorzitter zegt onderzoek van B. en W. toe. De heeren Nijssen en Spierenburg wij zen op het parkeerverbod aan de Engel- schelaan. De voorzitter zegt dat reeds verschil lende processen verbaal terzake zijn op gemaakt. De heer Spierenburg wijst nog op de onbillijkheid yan het tarief van het water bedrijf inzake bedrijfswater. Spr. zegt het onbillijk te vinden, dat de lokaliteiten waarvoor bedrijfswater wordt betaald, te vens medegeteld worden bij het aantal kamers van het huiskamertarief. Ofschoon geheel reglementair, acht spr. zulks on billijk, en verzoekt B. en W. eenige soe pelheid terzake te betrachten, waarop de voorzitter antwoordt dat B. en W. wan neer zulks bij afzonderlijk schrijven wordt gevraagd ook elk geval individueel zullen bekijken. Het lid Witteman heeft vernomen dat werklooze kostgangers zullen worden uit gesloten van steun ingevolge de rijksrege ling, en vraagt of B. en W. zonder voor kennis van den raad, die toch de regeling heeft vastgesteld, daartoe het recht heb ben om een bepaalde categorie uit te slui ten van steun. Spr. noemt het ongemoti veerd, dat B. en W. deze steun inhouden en komt speciaal op voor hen die geheel ouderloos zijn. Werk kunnen zij niet vin den, en zoo B. en W. van meening zijn dat dit wel het geval is, dat zij dan maar een werkgever voor deze mensohen opgeven. Want allicht zouden deze werkloozen aan het werk zijn gegaan wanneer er werk zou zijn. Door de toepassing van deze han delwijze dwingen B. en W. werklooze kostgangers ver onder het contractloon te gaan werken, en zelfs dan is voor hen geen werk te vinden. Ook het "lid Spierenburg kan zich met B. en W. niet vereenigen, en keurt zelfs him houding ten zeerste af. De voorzitter zegt, dat in de door den raad aangenomen en vastgestelde steunre geling de bepaling staat opgenomen, dat „Niemand kan eenigerlei recht aan de steunuitkeering ontleenen"; derhalve heb ben B. en W., die van meening zijn dat deze categorie van personen die alleen voor zich zelf te zorgen hebben, toch ze ker wel de 6.steun kan verdienen, maar zal deze aangelegenheid nog wel eens in de vergadering van B. en W. be spreken. Hierna volgde omstreeks het midder nachtelijke uur sluiting. MARKTBERICHTEN ..ROTTERDAM, 23 April. Vee. Aanvoer Totaal 1747 stuks. 452 vette runderen, 282 vette kalveren, 171 schapen en lammeren, 834 varkens, 8 nuchtere kalveren. Prijzen per half kg.: vette koeien 5560, 4852 en 3842 cent, vette ossen 5456, 4448 en 3640 cent, vette kalveren 9095, 70 75 en 5060 cent, varkens (levend gewicht) 3455, 3032 en 2628 cent, schapen 44, 39 en 34 cent, lammeren 46 41 en 35 cent. Prijzen per stuk: schapen f 22, f 15 f 10, lammeren f 19, f 12, f 10. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, handel willig, prijzen stijver, tot 2 cent boven no teering, Vette kalveren ruimer aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager tot 10 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen iets lager. Varkens aanvoer iets ruimer, handel lui, prijzen als vorige week. AMSTERDAM, 23 April. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 542 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 56—452, 2e kwal. 5054, 3e kwal. 4048 cent per kg slachtgewichi mindere soorten 3438 cent; 110 melk- en kalfkoeien f 150220 per stuk, 148 vette kalveren le kwal. 5256, 2e kwal. 4450, 3e kwal. 30 &42 cent per kg. levend gewicht; 121 nuchtere kalveren f 2.506.00 per stuk; 67 schapen f 1620 per stuk, 725 varkens: vleeschvarkens 90110 kg. 4243 cent, zware 4142 cent, vette 4041 cent per kg. slachtgewicht, 45 paarden f 60100 per stuk. Overzicht: Runderen behoorlijke aan voer, weinig prima kwaliteit, voor betere soorten iets oploopende prijzen, handel verder stug. Melkkoeien ruime aanvoer, tamelijke handel. Vette kalveren aanvoer niet groot, zeer weinig beste kalveren, prij zen iets dalende en handel stug. Nuchtere kalveren aanvoer iets minder dan de vori ge week, vlugge handel en constante prijzen Schapen weinig aanvoer en stille handel. Varkens ruime aanvoer, weinig vraag, prij zen iets afbrokkelend. Slachtpaarden wei nig aanvoer en vlugge handel. VEUR, 21 April. Groentenveiling. Krop sla le soort f 1.203.50, 2e soort f 0.501.00 Stoofsla f 1.406.50, peen f 1218, bloem kool le soort f 1018, 2e soort f 4—8, spi nazie per 5 4 kg. 8 cent, postelein f 1016, rabarber f 2.006.50 BOSKOOP, 21 April, Bloemenveiling. Golden Ophelia 15—30; Hadley 35—55; Claudius Pernet 3060; Butterfley 2545; Wilh. Kordes 2040; Rosalandia 2035; Florex 2545; Chas. P. Kilman 3555; Edith Helen 3040; Else Poulsen 7090; Gloria Muindi 4060; Orange Perfection 2040; Briaroliff 2735; Leeuwenbekken 120; Calia 50; Lathyrus 58; Tuilpen 510; Ptrunius triloba 1015; Genbera 30; Clema tis Prins Hendrik 230 idem Nelly Mosen 2335; idem Miss Babema 15; Rhododen dron 1540; Aazalea mollis 3060. UTRECHT, 21 April. Vee. Aangevoerd: 4005 stuks vee. Handel redelijk. De prijzen waren als volgt: stieren 2026 cent, slacht koeien 2de soort 2428 cent, 3de soort 20 23 cent, alles per pond; vaarzen f 120180, pinken f 70120, melkkoeien f 130220, kalfkoeien f 140235, varekoeien f 110 170, magere kalveren 4565, nuchtere kalveren f 25, magere varkens f 1824, schrammen f 816, biggen f 48, magere schapen f 1322, alles per stuk. NOOTDORP, 21 April. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kippen eieren f 1.952.60 (aanvoer 12518 stuks), eendeneieren f 2.202.35, ganzeneieren f 9 en kievitseieren f 10 per 100 stuks, kaas 20 cent per pond. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Berlijn 57.85i/2 Londen 7.5 4 Vg New York 1.463/g Parijs 9 745/8 Brussel 84.50 Zwitserland 47.83 Milaan 12 56 Madrid 20 20 Oslo 37 97l/2 Kopenhagen 38 721/2 Stockholm 38.971 /2 Weenen Praag 6.15 Boedapeat

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3