ZATERDAG 21 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 Onderzoek van Verlofgangers. Het j karlij ksch onderzoek van groot-ver- lofgangers zal dit jaar in de maand Juni geschieden voor de tot de landmacht be- hoorende groot-verlofgangers der lichtin gen 1922 en 1925. Verlofgangers van een dezer lichtingen, die tengevolge van uitstel of om een andere reden de eerste oefening tegelijk met een latere lichting hebben vol bracht, moeten zich eveneens aan het on derzoek onderwerpen. Aan mr. M. B. Vos, secretaris van de afd. Leiden van het Ned. Koode Kruis is, ter gelegenheid van den verj aardig van Z. K. H. Prins Hendrik, voorzitter van het Ned. Roode Kruis, het kruis van verdienste toegekend. Voor het theoretisch gedeelte van het examen Christelijk Bewaarschoolonderwijs slaagde te Utrecht T. 't Hart, alhier. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden der Ver. „Oost en West", de Indische Ver- eeniging in het L.S.C. en de Leidsche Indo- logen-vereeniging heeft gisteravond in de collegezaal van het Botanisch Laborato rium onze stadgenoot, dr. Z. Kamerling een met lichtbeelden verduidelijkte lezing ge houden over „Kolonisatie in het algemeen en van Nieuw Guinea in het bijzonder". TOONEEL. Liebe blüht auf allen wegen. Fritz Hirschoperette. „Liebe blüht auf allen Wegen" speelt het speeluurwerk, dat Franz Schubert gaf als huwelijksgeschenk bij het huwelijk van Hannerl, de lieftalligste van de drie doch tertjes van Vader Tschöll, toen deze trouw de met baron von Schober. Deze Hannerl heeft zelf nu ook een Hannerl (Friedel Dotza) en Vader Tschöll is nu grootpapa Tschöll (Fritz Hirsch) Hannerl gaat naar haar eerste bal en om dit bal speelt deze charmante, levendige en bekoorlijke ope rette. Alles komt naar het bal, Franz, de broer van Hannerl met zijn vrienden-stu* denten, die naar binnen marcheerden: Ord- nung muss Sein;.... muzikalisch, en dan alle sigaren oprooken en de cognac op drinken, de vriendinnen van Hannerl in prachtige toiletten en ook grootpapa Tschöll der alte Esel geht auch am Ball en ook Arrranka de Hongaarsche Paprrrika-comtesse, die da$ Temperrrra- ment von der Mama hat. Het stuk voor stuk prachtige typen, die het bal bevolken. Een der studenten, Hans van Gumpenberg is verliefd geworden op Hannerl, maar Aranka heeft hem in haar macht, daar zij de juiste toedracht van de „politieke aanslag" weet een steen in de ramen der Italiaansche Legatie, waarvan Hans de schuld op zich heeft genomen. Aranka ontrooft Hannerl haar eerste wals, die zij aan Hans beloofd had en tenslotte kust zij hem. Op dit kostelijke bal dansen de studenten met de meisjes, daaf groeit de liefde tus- schen Franz en Helene, welke, anders dan bij Hans en Hannerl, zonder incidenten groeit. Daar drinkt der Groszpapa „mein Wein, dein Wein, mein Rheinwein". Hij is tenslotte negenmaal getrouwd geweest en heeft den volgenden morgen een kater, Daar „Jaj Istenem, jaj Mamam" danst en springt de temperamentvolle Aranka, maar zij maakt het ook tusschen Hanz en Hannerl weer prachtig in orde. Daar komt echter Papa Schober thuis, die hoort van die „politieke aanslag" door Hans van Gumpenberg en zijn toestemming tot het huwelijk weigert en zoo heerscht er na het bal een gedrukte stemming. Maar dan komt de kleine Georg prachtig gespeeld door Lucie Werzer met 't speeluurwerk van Schubert en klinkt het „Liebe blüht auf allen Wegen" dat al les weer goed en twee paartjes gelukkig maakt. Het is moeilijk te zeggen, wie in deze pracht-operette het beste snel heeft te zien gegeven. Groszpapa Tschöll (Fritz Hirsch) of Hans vox) Gumpenberg (Albert May) of Hannerl (Friedel Dotza) of de ondeugen de Aranka (Claire Clairy) of.... een dei- vele anderen. De geheele operette was In één woord prachtig. Zij had de echt romantisch Ween- sche sfeer, had de afwerking in spel, klee ding en décor, die wij van Fritz Hirsch gewend zijn en was van het begin tot het einde een mitrailleur van geest en spirit. Neem bij al het genoemde, de dwaze Polizeirat Novotnv (Herbert Weissbach). Graf Oroszy (Walter Triebei) en het col lectieve spel der studenten, dan kan men deze operette niet anders zien dan als een monument van geest en vroolijkheid. dat in muziek en spel velen een prachtige avond heeft bezorgd. De goed bezette schouwburg heeft gisteravond hartelijk ge lachen en gejuicht. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. St. Josephgezellen. Wij herinneren nogmaals aan den feestavond der St. Jo sephgezellen op Zondag 22 April a.s. Wij raden ieder aan eens een kijkje te nemen; het belooft een mooie en prettige avond te worden, welke nog zal worden opgeluisterd door de mondharmonicaclub uit Den Haag, zoodat er voor een vroolijke afwisseling zal worden zorg gedragen, terwijl ook het blijspel een vroolijke avond waarborgt. VEUR. Kostelooze Groenten. De werkloozen uit de gemeenten Veur en Stompwijk kun nen, indien er op de Veursche Groentenvei- ling groenten doorgedraaid worden, deze groenten gratis halen op dezelfde voor waarden als vorig jaar. Zij, die in de werk verschaffing werken, kunnen hun vrouw WETTELIJKE REGELING VAN DEN AUTOMATENVERKOOP. Bij de totstandkoming der Winkelslui tingswet 1930 werd het wenschelijk geacht de bepalingen dezer wet niet van toepas sing te doen zijn op den verkoop door mid del van automaten. Als redenen voor het vrijlaten van deze wijze van verkoop heb ben gegolden de overwegingen, dat nog niet te voorzien was in welke richting, on der vigeur van de winkelsluitingswet, zich de ontwikkeling van den verkoop door automaten zou bewegen; dat de winkelier daarin een gelegenheid zou vinden om zijn bedrijf na sluitingstijd op beperkte schaal Voort te zetten; terwijl verder rekening diende te worden gehouden met de belan gen van den consument. Sedert de in werking treding der winkel sluitingswet heeft de verkoop door middel van automaten een sterken groei vertoond; het ontbreken van een regeling nopens dit onderwerp is evenwel oorzaak gewor den, dat op dit gebied langzamerhand een eenigszins verwarde toestand ontstaan is. Vooreerst zijn tengevolge van de vage omlijning van het begrip „automaat" al lerlei soorten toestellen in gebruik geno men, welke niet voldoen aan den meest elementairen eisch, die aan een automaat dient te worden gesteld n.l. automatische werking. Daaruit voortvloeiènde misbrui ken kunnen slechts met moeite worden te gengegaan. De omstandigheid, dat automa ten of quasi-automaten in winkels ge plaatst kunnen worden, heeft er voorts toe geleid, dat men in tal van winkels derge lijke toestellen aantreft, zoodat dus de zaak na sluitingsuur geopend kan blijven om het publiek in de gelegenheid te stellen zich aldaar van den automaat te bedienen. Het behoeft geen betoog, dat hierdoor ontdui king van de winkelsluitingswet in ernstige mate in de hand wordt gewerkt. Deze en andere bezwaren hebben er toe bijgedragen, dat langzamerhand, ook uit den middenstand, stemmen opgegaan zijn, die, in tegenstelling tot het aanvankelijk ingenomen standpunt, een wettelijke rege ling van den verkoop door middel van automaten dringend noodig achten. Naar de Regeering gebleken is, wordt deze mee ning thans gedeeld door de overgroote meerderheid van den middenstand. De ontworpen regeling omvat: het toe laten van den verkoop-automaat uitslui tend als het z.g. verlengstuk van den win kel; een verbod tot bijvullen van den ver- Éoopautomaat gedurende den tijd, dat de winkels voor het publiek gesloten moeten zijn; een voorschrift tot plaatsing van den verkoopautomaat op zoodanige wijze, dat zenden. Aan kinderen wordt niets afgege ven. De vrouwen moeten in het bezit zijn van een bewijs van den ambtenaar der Arbeidsbemiddeling, dat hun man in de werkverschaffing werkt. Te water geraakt. De 16-jarige G. Roos, wonende aan de Leidschekade te Leidschendam, reed met zijn rijwiel in den kolk der Schutssluizen. Na drie vergeef- sche pogingen kreeg men hem eindelijk op het droge. Door omstanders werd getracht het be wustzijn te doen wederkéeren, wat door verkeerde toepassing mislukte. Gelukkiger waren in deze dc personen van een juist passeerende vrachtauto, wel ke de kunstgrepen machtig waren. Dr. Reijers verleende verdere hulp. De jongen is naar de ouderlijke woning vervoerd. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOPè De contra-prestatie van werkloozen. Naar wij uit goeden bron vernemen zal met ingang van 30 April 1934 aan de werk loozen, die in contra-prestatie voor hun Steun aan het werk worden gesteld, een toeslag van 10 pet. van het steunbedrag worden verleend ter tegemoetkoming in de kosten van meerdere slijtage van kleeding en schoeisel, een en ander overeenkomstig de regelen door den Minister van Sociale Zaken gesteld. Slagerstentoonstelling. Door de cursis ten van den Slagerscursus Boskoop en Om streken is Donderdagavond j.l. in hotel „Neuf" een tentoonstelling gehouden van gespoten en gegarneerde vleeschwaren, voor welke tentoonstelling veel belangstel ling bestond. Vele heerlijk opgemaakte schotels en gegarneerde stukken vleesch waren te bezichtigen, terwijl tevens door versiering met vet e.d. verschillende aar dige voorwerpen waren vervaardigd. Het geheel is een succes geworden voor de commissie, die deze tentoonstelling had georganiseerd, en een woord van lof is dan ook wel op zijn plaats. ZOETERWOUDE. DE ZIEKTE VAN DEN DEKEN. Zijneerw. van de H. Sacramenten der Stervenden voorzien. De toestand van den Deken, den hoog eer w. heer J. C. F. Jansen, is sterk achter uitgaande. Er is reden tot ernstige be zorgdheid. Bij de kwaal, waaraan de De ken lijdende is, aderverkalking, hebben zich nu complicaties voorgedaan, die het ernstigste doen vreezen. Hedenmiddag is Zijneerw., die in de Dr. Noletsstichting te Schiedam wordt verpleegd, van de Laatste H. Sacramenten voorzien. Men- verzoekt ons mede te deelen, dat, ondanks deze droeve tijding, de bijeen komst van de St. Josphgezellen morgen avond toch door zal gaan, daar alles voor deze uitvoering reeds in gereedheid is ge bracht. bijvulling alleen op van af den openbaren .weg controleerbare wijze kan geschieden. De Regeering ontveinst zich niet, dat een dergelijke voorziening, meer in het bijzon der de reserveering van den verkoop door middel van automaten voor de winkeliers en het verbod om gedurende gesloten tijd bij te vullen, aan de vrije ontwikkeling van een automaatbedrijf en van de industrie, die deze toestellen vervaardigt, tot op ze kere hoogte in den weg zal ataan, doch daartegenover dient de overweging te wor den gesteld, dat de middenstand, wiens be lang de winkelsluitingswet met het vrijla ten van den verkoop door automaten be oogde te dienen, er een zekere aanspraak op kan doen gelden, dat deze werkwijze ook zijn domein blijft en dat niet de com pensatie, aan hem toegedacht, zou worden teniet gedaan door de omstandigheid, dat anderen, met gebruikmaking van dé ge geven faciliteit, zich te zijnen koste van een deel van het terrein der distributie zouden gaan meester maken. Aldus gezien, acht de Regeering een beperkende maat regel als hier bedoeld, alleszins gerecht vaardigd. Het desideratum, dat de auto maat uitsluitend als verlengstuk van een winkel zal worden toegelaten, houdt tevens de gedachte in, dat in een automaat slechts waren zullen mogen worden verkocht van dezelfde soort als die, welke in den win kel, waarbij de automaat behoort, verkocht plegen te worden. Deze wensch betreft zui ver een regeling van de concurrentiever houding tusschen de middenstanders on derling, evenals die ten aanzien van het zoogenaamde bijvulverbod, dat zich overi gens logisch aanpast aan de regeling dér winkelsluiting. De regeling is niet van toepassing op verkoopautomaten, door middel waarvan brandstof of smeermiddelen voor voer- en vaartuigen en rijwielen plegën te worden verkocht en die betreffende verkoop-auto maten in openbare middelen van vervoer; door deze uitzondering wordt tegemoet ge komen aan een eisch van het verkeer. Het is verboden voorwerpen of stoffen aan het publiek te verkoopen door middel van een verkoopautomaat, welke niet by een winkel behoort. Een verkoopautomaat wordt geacht bij een winkel te behooren, indien hij bij het hoofd of den bestuurder van een winkel in gebruik, en in, aan, vóór of in de onmid dellijke nabijheid van dien winkel of het daarmede in verbinding staande winkel huis geplaatst is. Door deze bepaling wordt de nadruk gelegd op het verband, dat er bestaat tusschen den winkel en den ver koopautomaat, die als een aanvulling van den winkel is aan te merken, terwijl tevens wordt Voorkomen, dat een winkelier een verkoopautomaat in of bij een anderen dan zijn eigen winkel zou hebben. Gelijk reeds boven is opgemerkt, geeft de omstandigheid, dat verkoópautomalen i n winkels kunnen geplaatst worden, aan leiding tot ontduiking van de bepalingen der winkelsluitingswet. Dit dient om deze reden te worden tegengegaan. Ten einde echter aan den automatenverkoop niet te veel belemmering in den weg te leggen is bepaald, dat, indien verkoopautomaten i n een winkel of het daarmede in verbinding staande winkelhuis zijn opgesteld, zij zoo danig moeten zijn geplaatst, dat het pu bliek bij het zich daarvan bedienen de ruimte, door winkel en winkelhuis ge vormd. niet behoeft te betreden. Hierbij wbrdt met name gedacht aan veT- koopautomaten, welke b.v. in de étalage ruimte zijn geplaatst, doch waarbij het be trekken der zich daarin bevindende voor werpen of stoffen buiten den winkel ge schiedt. Een uitzondering op deze regeling is ge maakt ten aanzien vart verkoopautomaten in hotels, restaurants, koffiehuizen en daar bij behoorende open ruimten (Speeltuinen e.d.) Het is verbodeh door middel van een verkoopautomaat andere voorwerpen of stoffen aan het publiek te verkoopen dan zoodanige, als in den winkel, waarbij de verkóopautomaat behoort, aan het publiek in het klein plegen verkocht te worden. Door deze regeling Wordt bevorderd, dat de winkelier, wat den verkoop door middel van verkoopautomaten betreft, zich niet op een ander terrein dan dat van zijn Win kel verkoop begeeft, hetgeen uit een oog punt van juiste concurrentie-verhoudingen gewenscht is. Voorts is het verboden een verkoop- automaat bij te vullen gedurende den tijd, dat de winkel, waarbij hij behóórt, ingevol ge de winkelsluitingswet voor het publiek gesloten moet zijn. Dit bijvulverbod gedurende sluitingstijd van den winkel komt tegemoet aan den wensch van de overgroote meerderheid der winkeliers; de bepaling stelt zich, even als de winkelsluitingswet, de bevordering van de rust van den winkelier ten doel. Echter doet zich meermalen het geval voor, dat winkels slechts vóór den verkoop van bepaalde waren geopend mogen zijn. Daarom is uitdrukkelijk bepaald, dat ge durende den tijd van openstelling van den betrokken winkel de daarbij behoörende verkoopautomaten slechts zulen mogen worden bijgevuld met de waren, voor den verkoop waarvan de winkel geopend is. LAND- EN TUINBOUW Invloed van Kali- en Fosforzuurbemes- ting. Wanneer wij den invloed van bepaal de voedingsstoffen in de bemesting op den oogst willen nagaan, dan is hèt niet voldoende om te bepalen of en in hoeverre de opbrengst van het gewas er door ver meerderd wordt, maar ook dient te wor den nagegaan het gehalte van den oogst aan die aangewende voedingsstoffen. Een proef, met dat doel genomen, geschiedde onder meer in 't vorige jaar, in 't ambts gebied van den Rijkslandbouwconsulent voor Noord-Holland, den heer Ir. Lie- nesch, bij proefnemer W. Zee te Noord- Beemstra. De invloed van de kali- en fosfoszuur- bemesting werd, op grasland, vergeleken met een volledige kunstbemesting. Naast de K.- en Fosf. bemesting werd aan alle veldjes gegeven een stikstofgift naar 300 K.G. ammoniaksalpeter per Hectare. Het proef perceel ontving in vroeger jaren geen kunstmest; slechts de laatste 5 jaren vóór den aanleg van het proefveld is eenige bemesting met fosf. gegeven. In 1933 is slechts één van de 2 proeven ge hooid. De gem. opbrengsten in K.G. per Are waren: volledig geen geen fosf. kali Opbrengst aan gras 263 255 233 K.G. luchtdroog gras 93 73 72 In pet. v. d. gem. 118 925 01 De verslaggever geeft de volgende be schouwingen: De volledige bemesting heeft dit jaar vrij wat gunstiger resultaat ge geven, dan bij weglating van kali en fos- forzuur. De meeropbrengst is grooter dan in vorige jaren. De cijfers, die de schei kundige analysen hebben opgeleverd, la ten zien dat: le. het ruw eiwitgehalte in ieder proefjaar bij de 3 objecten vrijwel gelijk blijft; 2e het fosforzuurgehalte het laagste is bij weglating van de slakken- meelbemesting; 3e. het kaligehalte het laagste is by weglating van de bemesting met kalizout; 4e. het kalkgehalte het laag ste is bij weglating van de bemesting met het kalkhoudende slakkenmeel; 5o. zoowel het fosforzuur, als kaligehalte teruggaan in den loop der proefjaren op die veldjes, welke deze stoffen niet aangevuld krijgen tengevolge van het weglaten van mest stoffen, waarin fosforzuur of kali voorko men. Deze uitkomsten bewijzen opnieuw, dat men verkeerd doet alleen op de gewichts- hoeveelheid van de opbrengst te letten, om den invloed der bemesting en van be paalde meststoffen na te gaan, maar dat men daarnaast dient te weten hoe groot het gehalte in de droge stof is. Men krijgt dan een juister resultaat en komt dan dikwijls tot verrassende uitkomsten. LAATSTE BERICHTEN DOODELIJKE AANRIJDING. Op weg naar school gedood. Hedenmorgen heeft op den weg naar Den Bosch nabij de Haagsteeg te Heusden een doodelijk ongeved plaats gehad. De 17- jarige Nellie Brandenhorst, afkomstig uit Genderen, was met haar vriendin per fiets op weg naar Den Bosch, alwaar zij de Christelijke U.L.O-school bezocht. Bij het passeeren van een vrachtauto van de man- denfabriek Lagenberg Vesten uit Vlijmen, en bestuurd door den chauffeur d. K., kwam zij, doordat zij met het stuur van haar fiets in aanraking kwam met dat van haar Vriendin, te vallen en werd door de auto- gegrepen. Het slachtoffer werd tegen den grond gesmakt en bekwam zoodanige ver wondingen, dat zij onmiddellijk na het on geval overleed. Haar vriendin, die eveneéns kwam te val len, werd slechts licht gewond en kon op eigen gelegenheid per autobus huiswaarts keeren. i,TREIN 8.28". Naar wij vernemen, is de oommissie die Ingesteld werd door den Amsterdamschen gemeenteraad onder voorzitterschap van mr. C. P. M. Romme om een onderzoek in te stellen naar de zaak van dr. Abrahams („Treim 8.28") met haar werk gereed. Het rapport zal hedenmiddag verschijnen. TELEGRAMMEN DRIE ARBEIDERS BEDOLVEN. BENTHEIM, 21 April. (D. V.). Bij den aanleg van den verkeersweg Bentheim Schettorf is gisteren een ongeluk geschied, waarbij één arbeider is gedood en twee zwaar gewond werden. De ondergrond Van den Weg wordt ge vormd door zand en aarde, dat op een hoop nabij den weg ligt en vandaar in karre tjes naar den straatweg wordt gevoerd. De aardhoop is ongeveer 12 meter hoog en 10 arbeiders waren bezig de karretjes te la den toen het bovengedeelte van de aard- massa plotseling omlaag gleed en drie ar beiders er onder bedolven raakten. Een hunner was reeds dóód toen hij geborgen werd, de beide anderen werden ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 April. Eieren veiling. To tale aanvoer 9231 stuk. Prijzen: Kippen eieren 2.2.60, eendeneieren 2.102.35 per 100 stuks. Handel matig. LEIDEN, 20 April. Groentenveiling. Bloemkool I f 824.Roode kool f 3.40 5.40, Savoye kool f 10.10—12.—, Pieterselie f 1.40—2.80, Prei f 0.80—2.60, Radijs f 0.80— 2.60, Kropsalade f 0.50—4.80, Selderie f 0.50—0.90 per 100 stuks. Kroten, gek. f 46.Witloof fl—12.—Postelein f 1320.Spinazie f 2.50—4.Uien f 1.10—2.—, Wortelen f 1.70—7.40, Andijvie 62—98 per 100 Kilo. TER-AAR, 20 April. Centrale Veiling. Spinazie 815 ct., Sla f 0.504.Slavel- len 914 ct., Dunsel 1 ct. per kilo, Poste lein 10—15 ct., Witlof 11—14 ct., Radijs f 1.10—1.60, Rabarber f2.70—3.00, Selderij f3.Raapstelen f 1.10, Preij f 1.50, Bloem kool 737 ct., Peulen per pond 5056 ct., Snijboonen 4447 ct. Aanvoer 15000 stuks Sla, 2000 Kilo Spinazie. VEUR, 20 April. Groentenveiling. Krop sla le soort 1.203.50; 2e soort 0.50— 1.50; Stoofsla 1.406.50; Peen 1218; Bloemkool le soort 1618; 2e soort f 4 8; Spinazie per kilo f 0.02; Postelein 10 16 Rabarber 26.50. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Pieter, z. van H. Harland en I. J. Ouwehand Gerrit, z. van J. Vis- scher en C. v. d. Spek Maartje Antje, d. van W. F. den Horder en C. v. Tol. Ondertrouwd: J. E. Roggeveen jm. 24 j. en G. J. P. v. d. Broek jd. 21 j. A. Bakker jm. 31 j. en A. Ververs jd. 24 j. BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Casino: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. Roxy: Afgekeurd. CORRESPONDENTIE. „De Z i e n e r". Zoudt u niet beter recht door zee kunnen gaan? Zoo wekt u den schijn op te komen voor persoonlijke belangen en zult u zeker geen resultaat be reiken. Onderteekent u uw 6tuk. NIEUWVEEN, 20 April. ElerenveUing. Aanvoer: 4946 kippeneieren 1.952.50; 384 eendeneieren 1.501.90; Kaas 20 ct. p. pond; Koijnen 22 ot. p. st. ZEVENHOVEN, 19 April. Eierenveiling. Aanvoer 6262 stuks. Kippeneieren 1.70 2.35 Eendeieren 1.501.80 ;Kaas 0.90; Sinaasappelen 0.10 p. 6 st. Appelen 0.15 bananen 0.05. Botermarkt. Fabrieks 1.50 Boeren 1.30—1.40 per K.G. Turfmarkt. Geen aanvoer Laagste 7.50hoogste 8. KATWIJK A. D. RIJN, Groentenveiling. Uien 0.80—0.90; Peen f 6—7.25; Witlof 68; Prei f 11.30 Spinazie per kist 13 17 ct. BOSKOOP, 20 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1520, Hadley 2740, Claudius Pernet 1625, Butterfly 16—30, Mac Keiler 25, Wilh. Kordes 1224, Rosalandia 1530, Florex 20—-30, Dr. Kraus 4072, Wiendland 30, Chas. P. Kilham 20—32, Edith Helen 2035, Aug. Noack 1525, Else Poulsen 5090, Gloria Mundi 2560, Orange Per fection 2740, Paid Grampel 3050, Paul's Scarlet 30, Briarcliff 2032, Leeuwenbek ken 70100, Lathyrus 612, Cerasus Hisa- kura 601.20, Prunus triloba 1022, Ger- bera 2035, Clematis Sieboldi 1.10, idem Prins Hendrik 22.60, idem The President 1.10, idem Nelly Moser 4555, idem Bate- man 10—17, idem Lawsoniana 40, Rhod. Pink Pearl 2040, idem Cotawbiense 15 25, Azalea 4090. ROELOFARENDSVEEN, 20 April. Groen- eenveiling. Sla 0.502.90 per 100 krop, Aardbeien 33—38 ct. per doosje, Peulen 4.80—5.50 per 10 pond. ALPHEN a. d. RIJN, 20 April. Groen tenveiling. Spinazie f 25.Postelein f 1416.per 100 K.G. Radijs f 2.—-, Sel- dery f 1.Peen f 16.per 100 bos. Krop sla I f 45.Kropsla II f 23.Bloem kool I f 40. Eieren. Kippeneieren f 2.102.70, Een deneieren f 22.50 per 100 stuks. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 21 April 1934 L. K. Heden f Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvé Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Uni Lever «V. I?1/, 521/, I1/, 159% 75% 44% 177, 527, 17, 159 751/2/% Petroleum: Kon. Olie Perlak 157% 103'/, 1581/,/% 103 Rubber: A dam Rubber Deli Bat Rubber Vico Serbadjadi 103V, 477, 57'/, 34 I041/,/4 477» 577, 34 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot 3»% 6% 397, 6'/s Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij. 'V, 1321/, 'V, 1327, Suiker: Ei.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.l.S.U. 170% 22 87 70 170% 22 87 70 Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat Tabak Oostkust 123 144 127 261/, 125 1447, 129 251/, Am. Fondsen: Am. SmePing Anaconda Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oü Cen. Aviation Int. Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit. St. Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ais. Oil United St. Steel 26% ■■""he 25uAg 1% 12% 4 16'%, 13% 4Vs 6"Aa 56 11% wu 5% 777, 2>7l6 7% 313/l6 26 10%, 1 26% 2 12'%s 17 137, 4% 56 H% 6 78 27s 7% 317,

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3