ZATERDAG 21 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD PAG. 18 UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. St. Josephsgezellen. Twee jongens loopen samen uit het Lof.... „Waar ga jij heen?" vraagt Jan aan Piet? Ik: naar de gezellen! Even later ontwikkelt zich een druk ge sprek, waarom Jan wel en Piet niet op de St. Josephgezellenvereeniging is. Hierbij bleek wel duidelijk, dat Piet „er niets voor voelde". „Weet je dan eigenlijk waar het om gaat, wat de deviezen van de vereeniging zijn, wie haar stichter was, enz?" Piet blijft het antwoord schuldig. „Zit jij 's Zondags dan altijd te slapen onder de H. Mis?" vraagt Jan. „Hoe kom je daar in 's hemelsnaam bij", krijgt hij ten antwoord. „Nou ik zou zoo zeggen, er wordt jaar lijks toch wel heel erg duidelijk in een bisschoppelijk schrijven op aangedrongen, dat het een plicht is, zich bij zijn organi satie aan te sluiten". O, ja, maaren die „maar" is een bij- eenraapsel van allerlei gezochte uitvluch ten. „Weet je wat je 'ns moest doen, Piet?" Kom nu Zondagavond a.s. 'ns kijken. Dan wordt door Kap. v. Schaik, de oprich ter onzer vereeniging, over de Gezellen ge sproken en bovendien spelen de jongens daarna het prachtstuk van „Lord Demon". Je zult je best amuseeren. Piet bromt wat en Jan brengt hem aan z'n verstand, dat je toch zulke dingen maar niet naast je neer kunt leggen. Thuis spreekt Piet met vader en moeder over het geanimeerde onderhoud en ook de ouders weten eigenlijk wel, Piet hoort in z'n vereeniging. Kort en goed is het besluit. „Zondag avond zullen we gezamenlijk 'ns gaan ken nis nemen. Piet, omdat hij toch ten slotte wel begrijpt, dat hij er thuis hoort, de ouders, omdat ze voélen te moeten mee werken tot de opbloei van deze voor hun jongen ookopgerichte vereeniging". Zoo hopen we er morgenavond zeer ve len aan te treffen. Lustrumverloting. De trekking van onze lustrumverloting zal worden gehou den Zondagmiddag 1.30 uur in het St. Wil- librordsgebouw. Des avonds wordt tijdens de pauze de uitslag bekend gemaakt. NOORD WIJK. Verkooping. De gehouden verfooopirug in Hotel van Holland ten overstaan van No taris J. Waigemaker van twee villa's te Noordwijk aan Zee had als uitslag het vol gende: Perceel 1. Pension „De Bes" aan de Rem- brandtweg ingezet op 18.600.—, niet afge mijnd; kooper werd J. Visser te Naar- den q.q. Perceel 2. Villa „Liesbeth" aan de Prins Hendrikstraat, groot 2215 M2 ingezet op 14.000.dit perceel werd opgehouden. Noordwijksche Reddingsbrigade. Dat onze Noordwijksche Brigade steeds groote activiteit weet te ontplooien blijkt weer te meer, nu wederom een vijftal leden met zeer .gunstig gevolg geslaagd zijn voor het diploma A. en B., medisch gedeelten, van den Bond tot redding van Drenkelingen in Nederland en wel diploma B de heeren Kees v. d. Berg en Jan Tissing, diploma A de dames Aiie Lusdben en v. d. Bent en de heer W. Kraan. Ingekomen: W. H. v. Oordt, Pr. Hen drikstraat 4, van Parijs; C. v. 't Riet, Zwar- teweg 20, van Oudewater; Fam. J. Naarstig, Binnenweg 20, van Amsterdam; E. Gording, N. Boulevard 17, van Amsterdam; Fam. D. Visser, Weteringkade 14, van Delfzijl; L. J. Bakker, N. Boulevard 1, van Den Haag; Wed. E. Boon-Oostdam, Wilhelminastraat 15, van Best; K. Ketelaar, Heerenweg 18, van Workman; J. Berkhout, Tramsteeg 13, van Haarlem; P. C. v. Bohemen, Off er weg 75, van Maastricht. Vertrokken: P. W. A. Remmerswaal, naar Sassenheim; C. J. Peschier, naar Maastricht; A. G. M. Zonneveld, naar Oegst- geest; J. D. Soukens, naar Dordrecht; Fam. C. J. de Haas, naar Lisse; Wed. v. Swieten- v. d. Klis, naar Utrecht; Wed. J. v. d. Zalm- Raaphorst, naar Anna Paulowna; P. H. de Graaf, naar Santpoort; Fam. A. den Hoed, naar Modjofcerto (N.O.I.); J. v. d. Niet- Schoneveld, naar Rijnsburg; A. F. Wilkens, naar Levanto (Italië); P. M. v. Garderen, naar Rotterdam; Fam. J. van Leeuwen-Fii- lippo, naar Leiden. NOORDEN. Landarbeidersbond. De R. K. Landar- ibeidersbond heef t een ledenvergadering ge houden. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet en heette allen welkom. Spreker betreurde heit dat er zoo weinig wa ren opgekomen. Hierna las de secretaris de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens kwam het collectief contract van boeren en tuinders ter sprake. Dat van de boeren is tot nog toe niet tot stand ge komen, maar wij mogen hopen, dat het in 1935 tot stand mag en zal komen. Boeren arbeiders, sluit u bij ons aan, om tooh meer te kunnen bereiken. Dat van de tuinders is evenwel voor él- kaar gekomen; er is niets in gewijzigd. Van Maart tot October 17.en van Oct. tot Maart 15. Rondvraag. De heer C. v. Rijk vraagt of het niet mogelijk is voor de jongeren ook een collectief contract te krijgen. De voor zitter zegt, dat wij probeeren zullen om er meer adspiranten bij te krijgen orn dan daar ook eens aan te gaan werken. De heer P. Maarseveen vraagt, of er niet aan gewerkt kan worden, dat tarief voor éleotrioiiteit en waterleiding gewijzigd kan worden, daar het in dezen tijd zoo moei lijk is in het begin van de maand beide rekeningen in de zelfde week te betalen. De voorzitter zegt er zijn best voor te zui len doen, dit gewijzigd te krijgen. De heer Jac. v. Meer vraagt of het niet mogelijk is een varken te houden voor de werkman, daar hij dan toch zooveel moge lijk zijn best nog doet om met dezen tijd voor zich zelf te zorgen. Spr. zegt op den Bondsraad te zullen vragen, of de werk man een varken mag houden van de Var kens-Centrale. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering met den Chr. groet OUDE-WETERING. B.V.L. De uitgestelde propaganda- avond van den Bijz. Vrijw. Landstorm ,af- deeünigen Oude- en Nieuwe Wetering, be- hoorende bij Zuid-Holland-West, is thans vastgesteld op Donwerdag 26 April in hotel Van den Bosch te Oude-Wetering; aanvang 8 uur. ZOETERMEER—ZEGWAART L. T. B. Bij voldoende deelname orga niseert de L. T. B.-afd. wederom een melk- cursus. Zij, die aan dezen cursus wenschen deel te nemen, kunnen zich opgeven en in lichtingen verkrijgen bij den secretaris N. C. J. v. d. Bosch, Voorweg c 51. Tot 25 April wordt er gelegenheid gegeven om zich op te geven. y.if.K- Voetbalvereeniging „Van Nispen". De Voetbalvereeniging „Van Nispen" hield een vergadering, waarin besloten werd, dat in het vervolg alle leden, ook de bestuursle den, contributie zullen betalen. Tot trainer werd gekozen de heer Sigerius van'de R.C.H. te Heemstede. Een der spelers be dankte als lid, omdat de contributie van 75 ets. per week voor leden die werkloos zijn, veel te hoog werd geacht. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Crisis-Comité. Ten bate van het plaat selijk crisis-comité alhier werd gisteravond een filmavond gehouden in de kerkzaal der Martha-stichting. De kerkzaal was geheel bezet, benevens verschillende andere voor aanstaande personen zagen wij onder de aanwezigen o.a. den burgemeester. Voor een vlotte regeling had zich een comité voor dezen avond gevormd, bestaande uit de heeren L. N. v. Dien, M. T. v. Dijk, H. Oudenes, D. Raaphorst Sr., G. v. Staaldui nen en L. Verleun. De avond werd geopend door den heer v. Staalduinen. Allereerst draaide hierna verschillende beelden uit 't leven van H.M. de Koningin Moeder als haar 75sten verjaardag en dergelijke fei ten; voorts de huldiging van H. M. de Ko ningin in het Stadion. Een groote stilte en ontroering was waar te nemen toen de film draaide betreffende de begrafenisplechtig heden van H.M. de Koning-Moeder. Na deze film werd nog vertoond het machtig mooie filmwerk van Ben Hur. Jammer was het echter, dat deze film in 't begin meer dere malen brak. Overigens was het een mooien avond, waarvan wij hopen, dat de opbrengst voor het beoogde doel niet ge ring zal zijn. Ook de sluiting werd ver richt door den heer v. Staalduinen. AARLANDERVEEN Gezellenvereenigimg. De Gezellen zul len a.s. Zondag een gezamenlijke H. Com munie houden. Na de Vroegmis zal een ontbijt worden reserveerd. Evenzoo ook zal Woensdagavond een belangrijke avond voor de gezellen beteekenen. De Centraal Praeses Rector v. Galen is voor die ge legenheid uitgenoodigd. Ook zal de instal latie van de nieuwe leden plaats hebben. Ouders van gezellen worden bij deze ge legenheid uitgenoodigd. Volksbond. Donderdagavond hield de Volksbond alhier zijn laatste maandelijk- sche ledenvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Dat men reeds verder van den winter afdwaalt, bewees wel de opkomst der leden, die nu veel geringer was dan naar gewoonte. De voorzitter, de heer M. Heiman, opende de vergadering en heette welkom den geestelijk adviseur en leden. De notulen werden gelezen, welke zonder aanmerkingen werden goedgekeurd. Als volgend punt werd afgehandeld: me- dedeelingen. Aan verschillende zaken werd door den voorzitter bekendheid gegeven. De agenda der entrale Raadsvergadering werd nu aan de leden bekend gemaakt. Aan den afgevaardigde werden enkele za ken in herinnering gebracht, welke in stemming zullen worden gebracht. Men zou gaarne zien, dat ook van de vakbon den aan den Katholiekendag te Den Bosch werd deelgenomen door een of meer afge vaardigden te zenden. Men besluit, dat van de Volksbonds-leden 6 personen op 1.50 vergoeding zullen kunnen rekenen, welk bedrag op de begrooting voor dergelijke doeleinden voorkomt. Wanneer meer per sonen zich opgeven, zal deze vergoeding over dat meerendeel worden verdeeld. Het reglement van de begrafenisvereeni- ging „St. Tobias" werd in erikele artikelen gewijzigd. Voorts spoorde de geestel. adviseur de leden aan gehoorzame zonen te zijn van den Paus en in christelijke harmonie sa men te leven, omdat niet hier de Kerk ge vaar dreige als in de landen elders. Hierna sluiting door den voorzitter. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk) Cursus E. H. B. O. Gisteravond werd de aanvangscursus E. H. B. O. beëindigd. Namens de 30 deelnemers(sters) en na mens het bestuur van het Wit Gele Kruis werd door den heer v. Mil, aan den leider van den cursus dokter Persant Snoep, een hartelijk woord van dank gebracht voor de leerzame en bevattelijke wijze waarop deze cursus werd gegeven, daarbij de hoop uit sprekende, dat allen den volgenden winter den lsten en 2den herhalingscursus zullen volgen. Dr. Persant Snoep dankte voor de waar- deerende woorden en wees op de groote wenschelijkheid van de herhalingscursus sen, omdat dan meer het „waarom" van alle handelingen kan worden behandeld. Voor alle cursisten zal aan den nationalen bond „Het Oranjekruis" een voorloopig ge tuigschrift worden aangevraagd. DE „STENOGRAFEERENDE SERGEANT" VAN CUBA. Batista regeert achter de schermen. Hij „maakt" de presidenten. Bij alle woelingen en revoluties, die in de laatste jaren op Cuba hebben plaats gehad, heeft de vroegere sergeant Batista een groote rol gespeeld. Het zou niet gemakkelijk zijn, het aan tal schoten te tellen, die in de laatste maanden op Cuba en speciaal te Havanna zijn gevallen, of het aantal „hoera" of „weg met" kreten, die in de straten heb ben weerklonken. De regeeringen en de presidenten wis selen elkaar af als variëténummers in een theater. Maohado, Cespedes en Hevia zijn gevallen, hoe lang zal Mendieta zich hand haven? Slechts één bleef op zijn plaats, lachend, vroolijk, handig en verstandig, ongeloof lijk taai en zich bewust van een uitein delijke overwinning; Fulgencio Batista, die den bijnaam „de stenografeerende sergeant" heeft gekregen. Hij is reeds lang geen sergeant meer. Hij heeft het Cubaansche leger in de hand. Hij bestuurt de revoluties of maakt er een einde aan, al naar het hem convenieert of naar het in zijn rekening, waarin overi gens nog niemand inzage heeft gehad, te pas komt. Batista maakt op het oogenblik niet alleen de revoluties, maar ook de presi denten. Al is dat ook niet zoo duidelijk aan den dag getreden, hij was toch ver antwoordelijk voor' den val van den ge- strengen Machado. Wel is het algemeen bekend, dat hij den eleganten Cespedes in het zadel heeft geholpen en weer van het paard gehaald, om den chirurg San Mar tin op zijn plaats te brengen. Maar hij zette den geleerde zóó den pen op den neus, dat deze terugging naar de operatie tafel in zijn kliniek, zonder een traan te laten. Na San Martin trachtte een kliek de macht van „den sergeant" te breken, door Carlos Hevia tot president te maken. Maar Batista glimlachte en bracht den ouden revolutiormair Carlos Mendieta op de pre sidentszetel. De „stenografeerende ser geant" had zijn wil weer eens doorgedre ven. Hoe is Batista eigenlijk aan zijn bijnaam gekomen? Vijftien of zestien jaar geleden kwam op zekeren dag een jongmensch uit een dorp temidden van suikerplantages naar Havanna. Hij had een bruine huid, dik Indianenhaar en lichtelijk Mongoolsche oogen. Cuba zocht toen soldaten, beroeps soldaten en vrijwilligers, tegen een beloo ning van zestig gulden per maand. Hier meldde zich onze Fulgencio Batista. Een paar jaar droeg hij trotsch zijn uni form. Maar intusschen was de eerzucht in hem wakker geworden. Hij had gehoord, dat een sergeant zeventig of tachtig gul den per maand verdienende. Hij wilde dus sergeant worden. Hij bezocht een avond school, studeerde ijvetig en werd weldra inderdaad sergeant. Toen hij eens bij het uitbrengen van een rapport zag, dat een sergeant het dic taat van een kolonel in stenografie op nam, ging hij ook stenografie leeren en spoedig stenografeerde hij even goed als hij schoot. Eens had hij dienst in het hoofdkwartier. Hij zag, wat de officieren en generaal moesten kennen en doen. Hij leerde dag en nacht. Men dicteerde hem staatsgeheimen, practisohe staatsweten schap en militaire wetenschap. Batista had een fenomenaal geheugen en onthield alles, wat hij hoorde en schreef. Machado had nooit een gewilliger en vlijtiger stenograaf gehad. Maar deze ste nograaf wist, wie er door de politie werd gezocht, welke kolonel onder verdenking of op de zwarte lijst stond. Batista kreeg vasten voet in de kringen der revolution- nairen, studenten en militairen. Op een gegeven moment moest Macha do tot het bittere inzicht komen, dat het leger niet meer achter hem stond. Niet al leen, dat het hem niet langer gehoorzaam de, maar het eischte ook zijn aftreden. Nog vermoedde Machado niet, wie zijn val had bewerkt. Cespedes werd president. Batista steno grafeerde ook onder den nieuwen chef. Tot zijn vrienden zeide hij, dat de tijd weldra zou zijn gekomen. Op zekeren morgen nam hij in plaats van zijn potlood zijn revolver mee naar het ministerie en deelde Cespedes mede, dat thans het volk te bevelen had. Met het volk bedoelde hij de sergeants. Want deze hadden Cespe des den „Putch" gebakken. Men gaf deze revolutie niet veel kans. Hoe zou een ser geant het leger kunnen beheerschen? Uit de garnizoensplaatsen kwamen berichten binnen, dat alle sergeants hoogmoeds waanzin hadden gekregen en zich tot of ficieren hadden gemaakt. Alle gewone manschappen waren nu sergeant gewor den. Batista vond de zaak vermakelijk en stond het geheele leger vrij bier toe. Hij ging naar het militaire kamp van Colum bia en dronk mee, tot de morgen aanbrak. Thans verzekeren kenners, dat de disci pline van het leger 50 procent grooter is geworden. Er wordt heel wat over Batista's car rière verteld en heel wat over zijn toe komstplannen gefantaseerd. De zaak is, dat hij wellicht eens niemand meer zal vinden, die zijn huid als president wil wagen. Dan zou hij zelf moeten regeeren. Reeds weken geleden dacht men, dat hij de dictatuur zou uitroepen. Maar hij zelf dacht er niet aan. En waarvoor was het ook noodig? Hij heeft toch de lakens uit te deelen. Als dus niemand onder zijn leiding pre sident wil zijn, verandert de situatie. Ba tista is een avonturier. De Cubanen van adel, die hij grootendeels heeft doen ver bannen, haten hem fel. Wellicht zenden zij hem over een maand of over een jaar een kogel na. Wellicht ook niet. Wellicht wordt Cuba gelukkig onder zijn dictatuur, komt het tot welstand en tot rust. Alle kansen staan open voor den „stenografeerenden ser geant", zoolang hij op het leger kan ver trouwen. Het komt er op aan, hoelang het geluk hem toelacht. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKS CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag Het gebouw geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de Afd. Leiden en Omstreken, van 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Dinsdag. Zitting Bestuur Bouwvakarbei ders 78 uur. Dinsdag Grafische Studieclub 8 uur. Woensdag Bestuursvergadering R. K. Volksbond 8 uur. Woensdag Zitting bestuur Transportar beiders 78 uur. Donderdag Kellners vergadering (mid dernacht 24 uur). Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Vrijdag Ledenvergadering Textielarbei ders, 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Bibliotheek 7.30 8.30 uur. In het laatst van April wordt de biblio theek gesloten tot October, men wordt ver zocht bijtijds de boeken in te leveren. Voorloopige mededeeling. Eerstvolgende Bestuursraadvergadering Woensdag 2 Mei 1934. INTERP ARO CHEEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedere Uien Maandag van de maand 's avonds om half 9, in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. Zondag Beschermfeest van St. Joseph Al- gemeene H. Communie ieder in zijn eigen parochie. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30, en van 7.0010.15 uur; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur Zitting vam de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de heeren C. de Goede en O. Bik. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. 8.15 uur Prijsbiljarten prachtige prijzen, Beurtrooster: Zondag: A. Remundt en G. Cambier. Maandag: H. Nijhuis en G. Cambier. Dinsdag P. Oostdam en P. Berbee. Donderdag A. v. Remundt en N. Breede- veld. Zaterdag N. Breedeveld en A. Friesema. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Dinsdag bijeenkomst van de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur bijeenkomst voor de Paladijnen. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". 8.30 uur repetitie tooneelclub „Adolf Kol- ping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.45 uur recollectie oefening voor de oud- retraitanten op de als kapel ingerichte bovenzaal. Allen present en op tijd. Vrijdag 8.15 uur. Muziekgezelschap „Franz Schweitzer" 8.15 uur bijeenkomst biljartclub, alleen clubleden hebben toegang. Zaterdag van 8—.9 uur voor beLawghéb- benden zitting van den Penningmeester. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaar. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en lede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Zondag 29 April a.s. te half 8 in de Hartebrugskerk de H. Mis voor de zielerust van Vincent Dirksen, Tevens algemeene H. Communie in dezelfde kerk voor de leden der retraiteclub St. Cle mens Maria Hofbauer. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag van 1 tot 2 uur bibliotheek. 3.45 Missie en Teekpoclub. 3.45 uur Jonge Wachtclub. 4.00 Dam- en postzegelclub en ontspan ningsclub onder de 14 jaar. 56.30 uur handballen. Oefeningswed strijd Kolpings Boys terrein. 8.00 Don Boscoban. 8.009.15 uur Ontspanningsclub boven de 14 jaar. Woensdag 8.30 uur. Godfriedban. 8.15 uur. Repetitie K.N.G. Donderdag 7 uur, Aspirantenban. 7 uur Franciscusban. Vrijdag 7 uur Aspirantenban B. 8.15 uur repetitie K. N. G. V Zaterdag 4 uur hüisvlijtclub. 67 uur. Afrekenen bij den pennlngm. 89 uur Bibliotheek. De bijeenkomsten der overige bans wor den nader bekend bemaakt. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek en spaarbank voor alle leden. Zondag 7.30 uur H. Mis, waaronder Al gemeene H. Communie der Antonius-, Franciscus-, Hubertus en Arnoldusgroep. 4.30 uur Contributie betalen voor de le den onder de 14 jaar, daarna ontspanning 7.30 uur Ontspanning voor de leden boven de 14 jaar. 8 uur Vergadering der Wandelclub „De Trekvogels". Maandag 6.30 uur. Antonius-FTancis-» cus- en Hubertusgroep. 6.30 uur Arnoldusgroep Woensdag: 6 uur Postzegelclub, jongste afdeeling. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub 8.15 Geen Tooneelclub. Donderdag 7 uur. Arnoldusgroep. 8.15 uur geen Esperantoles. Vrijdag van 7.30 uur tot 8 uur Groep K. en P. Zaterdag 2.30 uur Antonius, Franciscus en Hubertusgroep. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen, bibliotheek en Spaarbank. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek; 10.0010.15 Ontbijt; 10.15 11.30 uur ontspanning voor Afd. I, 6 uur Lof, waarna ontspanning volgens gewoonte. Maandag 5.30 uur Bibliotheek en Spaar bank. Dinsdag. 6.157.30 uur Vlecht- en carton- nagewerk, jongste afdeeling. 7.309.00 uur Teekenen. Donderdag 6.157.30 uur, Vlecht- en Car- tonnagewerk hoogste afdeeling; 7.309.00 uur Slojd. Vrijdag 6 uur Zang. Zaterdag 67 uur Gymnastiek jongste afdeeling. 78 uur idem hoogste afdeeling. 8—10 uur ontspanning. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Secr.: Marnixstraat 43. Woensdag: Harmonieleerlingen 7.308.15 uur. Harmonie 8.30 uur Pieterskerkgracht. Vrijdag. 8.30 uur, Tamboers, Pieterskerk gracht. Aanmelden nieuwe leden op de lesavon- den, ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomstea voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenicomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. DE GRAAL" Zaterdag 3.30 uur Muloclub en tromme len. 7 uur groote cadettenclub. 89.30 uur dansrepetitie. 8 uur koorrepetitie voor die ledien, diie mee naar Den Haag gaan. 8.3010 uur contributie betalen. Zondag 121 uur contributie betalen. 1.30 uur vertrek van de wandelclub vanaf het clubhuis. 2.00 uur Vertrek fietsclub. Geuniformden in volledige uniform. Wij gaan mee met de propagandatocht in Den Haag. 5 uur zang. 3.30 uur kleine cadetten. Maandag 7.45 uur H. Mis. 89 uur turnclub Parcival. 8.159.15 uur turnclub „Spirit". 9.15 uur verloofdenckub. 89.30 uur weven, mdssiehamdwerken, chariatatieveolub 78 uur trommelen. 8.309.30 Apologetische cursus. 7.30 koorrepetitie voor Den Haag. Dinsdag 78.30 uur naaien en handwer ken. 9.15 uur inkleedingscursus. 8.309.30 uur E.H.B.O. cursus. 8.3010.00 uur vioolclub. 89.30 uur Alg. Ontwikkel. 9.15 uur Dansrepetitie. Woensdag 15 uur Kruiskinidieren. 23 uur gym. kleuters Ursulasteeg. 7.309.30 uur reidansen. 7.008.30 uur knipcursus. 7.308.15 uur koorrepetitie voor het geestelijk spel. 9.15 uur Inwijdrngscursus voor de'leid sters. Donderdag: 5-6 uur gym. kleuters Heerensin gel- school. 67 uur Turnclub „Jong Leven". 8.309.30 uur Turnclub „Actief". 89.30 uur houtzagen, mandoline, hand* werken, reidansen, missiehandwerken, 7—8 uur trommelen. Vrijdag 89.30 uur naaien en knippen. 89 uur Gregoriaansche zangcursus en handenarbeid. 8 uur verplichte koor-, zang- en dans repetitie voor alle leden. 8 uur coscuumnaaicursus op de vak school. Excelsior Alleluja Vooruit!

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 18