WAALS VRIJDAG 20 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT BLAD. PAG. 14 Zóó charmant van coupe en model vindt U hier in de stad alleen japonnen bij Waals. Omdat Waals geen moeite ot kosten te veel is om toch vooral wat aparts en elegants te brengen. Elegant en apart van model en toch voor prijzen, die U zullen meevallen. Daarom is het een goede raads Eerst eens naar Waals. HAARLEMMERSTRAAT DE GELE PIJL. Een garagehouder te Haarlem stond in hooger beroep voor de Haarlemsche recht bank terecht, omdat de ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht in appèl gekomen was van een vonnis van den kan tonrechter, waarbij de garagehouder was vrijgesproken. Hem was ten laste gelegd, dat zijn chauffeurs gereden hadden met taxi's waarop een groote gele pijl was ge schilderd waarin met zwarte letters zijn naam en telefoonnummer stonden. De po litie had proces-verb aal opgemaakt, omdat zij de pijl beschouwde als een teeken, dat men de taxi's op straat kon aanroepen en huren. Verdachte zed, dat de pijl uitsluitend als reclame bedoeld was. Ook de officier van justitie beschouwde de pijl als reclame en vroeg vrijspraak. De verdediger, mr. van der Goot, zeide, dat verdachte niet. met door de gemeente geconcessionneerde taxi's rijdt, omdat de daaraan verbonden voorwaarden voor hem van geen belang zijn. De politie schijnt hem echter als vogelvrij te beschouwen. De gemeenteraad wilde optreden tegen de straattaxi's; de politie treedt echter op te gen alle niet-geconcessioneerde huur taxi's en streeft daardoor het doel van de wijzi ging der politieverordening voorbij. De pijl is uitsluitend als reclame bedoeld, hetgeen ook wel af te leiden is uit het feit, dat het telefoonnummer er op vermeld staat. Men kan n.l. dergelijke taxi's niet op staat aan houden, maar wel telefonisch bestellen. Een kenteeken voor het ten verhuur aan bieden is de pijl dus niet. Pleiter conclu deerde dus eveneens tot vrijspraak. De rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Wegens overtreding der Wegenbelasting werd veroordeeld W. R., uit Stompw ijk tot 2 x 15 subs. 2 x 15 dagen hechtenis. i UfT DE OMGEVING HILLEGOM. Veilingen. Gisteravond hadden in Hotel Sistermans ten overstaan van No taris D Lodder de volgende verkoopingen bij inzet plaats: 1. Het cafépand met zaal, schuurtje en erf, gelegen aan de Weeresteinstraat 101 te Hillegom, groot 2 A. 38 c.A. Het per ceel werd in hoogste bod gebracht op f 11.100 door den heer A. Schippers te 's-Gravenhage. 2. Een burgerwoonhuis met schuurtje, erf, tuin en uitweg aan den Stationsweg no. 172 te Hillegom, groot 4 A. 24 c.A. Dit perceel werd in hoogste bod gebracht op 4300 door den heer Joh. Voges alhier. Toeslag over een week. De bloemenvelden. Ónze voorspelling dat Zondag 22 d e Bollenzondag zou zijn, wordt bewaarheid. Alles staat vrijwel in bloei, ook vele soorten Tulpen en nog heel wat Narcissen. Enorme drukte wordt (bij goed weer) verwacht. Bijzonder aan te bevelen zijn: een kijkje vanaf de Mo- lenbrug, een (vrije) wandeling door den R. K. Armentuin (Loosterweg IIIVin- kenlaan, uitkomend aan de Havenbrug), een wandelings langs de Hyacinthenlaan of Veenenburgerlaan of vanaf 't Station langs de Pastoorslaan. Maar ook overal elders valt volop te genieten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Enkele abnormaal zonnige, warme, malsche dagen heeft alles wat le ven had, de grond uitgejaagd of in bloei gezet. Terwijl men op het eene perceel b.v. nog aan het aardappelenplanten is, staan deze op het andere z. g. op de rei, hetgeen werkelijk abnormaal kan worden genoemd. Jonge groenten die in het algemeen niet erg vroeg waren dit voorjaar, werden bin nen enkele in overvloedige massa aange voerd. De z.g. „bollendagen" werden aan zienlijk vervroegd, de boomen en planten stonden onmiddellijk in him voorjaarste nue. Er wordt in tuinbouw- en bloembollen- kweekerskringen niet om getreurd dat het weer zich iets gewijzigd heeft. Het was te mooi, de producten waren te vroeg. Dit zou niet erg zijn ine ien men verzekerd bleef van dit mooie weer, doch waar dit niet het geval is en men nog wel slecht weer kan krijgen waardo'or al het jonge groen ernstig zou lijden, is wat koeler weer, als rem op den voorspoedigen groei, wel gewenscht. 't Is intusschen al iets veran derd. LISSE. Geboren: Wilhelmus Gerardus There- sea, z. v. G .Kromhout en M. A. Plait. Barthoüomeus Jozef Jacobus, z. v. J. Lefe- ber en A. C. Mosseveld. Geriy, d. v. G. Dekker en C. J. Otte. Caitharina Corne lia, d. v. A. van der Lans en P. Brouwer. Johanna Maria, d. v. L. L. Koomen en M. P. Jelierse. Gevestigd: A. Knikker, van Zeist; I. den Butter, van HaarlemmermeerH. G. M. Jonkheer, van Hillegom; C. J. de Haas en edhtg., van Noondwijk; C. M. W. J. Oudde ken, van Bennebroek. Vertrokken: J. J. van Dijk naar Voorhout; A. M. Bus, naar Amsterdam; H. Bliek, naar Rotterdam; J. Rietmulder, naar Harmeien; M. Geuke, naar Leiden; J. L. Geflaiudie, naar Boxtel; J. B. van der Laan, naar 's-Gravenhage; E. L. Hüttig, naar Bautzn (Duitschland); A. G. Veldhoven, naar Renkum; J. Tegelaar en gezin, naar Hillegom; E. M. J. Tegelaar, naar Heem stede. VEUR—LEIDSCHE ND AIM Vereeniging „Wilhelmina". Donder dag 19 April, des avonds te 8 uur hield de Wilhelmina-Vereeniging alhier een al- gemeene ledenvergadering in het café van den heer J. Al te Veur. De voorzitter, de heer J. Meijer opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den eere-voorz., burg. Keijzer. Het spijt hem, dat zoo wei nig leden ter vergadering aanwezig zijn, doch hij hoopt, dat niettemin de vergade ring nuttig zail zijn en de besprekingen op aangename en zakelijke wijze zullen ge houden worden. De notulen worden gelezen en onveran derd onder dank goedgekeurd. Namens de penningmeesteresse bréngt de secretaris, de heer Lambo, verslag uit der financiën, waarbij bleek, dat er een nadeelig saldo is van 47.57. Waar geen der leden van de Controle-Commissie aanwezig is, kan hier van geen verslag uitgebracht worden; de leden der controle-commsisie hebben ech ter de rekening en verantwoording goed gekeurd en onderteekend. De secretaris, de heer K. Lambo, brengt een keurig jaarverslag uit, waarvoor hij dank en applaus heeft te accepteeren. Bij de bestuursverkiezing worden bij ac clamatie herkozen de heeren F. Stampraat en C. Deurloo, terwijl de heeren A. Kroon en A. v. d. Dool zich niet meer herkiesbaar stellen. De verkiezing van 2 nieuwe be stuursleden zal nu in de, volgende verga dering plaats hebben. Bespreking feestelijkheden. Burg. Keij zer verkrijgt dan het woord en deelt mede, dat de volgende circulaire, waarin tevens het programma voor de a.s. feestelijkhe den is vermeld, aan de ingezetenen zal ge zonden worden: „Aan de inwoners van Veur en Stomp- wijk. De samenwerkende Oranjevereni gingen, te weten de Wilhelmina- en de Juliana vereeniging te dezer plaatse, heb ben zich ten doel gesteld, ook dit jaar den verjaardag van Hare Majesteit, onze ge- eerbiedigde Koningin, op waardige wijze met u allen te vieren. Zij hebben tot dit doel het volgende plan ontworpen: Op 30 Augustus a.s. zal des namiddigs een festi val worden gehouden van harmonie- en fanfarekorpsen en zangverenigingen. Des avonds zal er op het feestterrein een open luchtbioscoopvoorstelling worden gegeven, terwijl de medewerking zal worden ge vraagd van de plaatselijke gymnastiekver- eeniging. Op 31 Augustus zullen de van ouds be kende kinderfeesten plaats hebben, terwijl de namiddags van dien dag zal gevuld worden met volksspelen en ringrijderij. Het is niet uitgesloten, dat des avonds een gondelvaart zal worden georganiseerd. Aangezien de kassen der Oranjevereni gingen niet toelaten zonder hulp dit feest te vieren, wordt langs dezen weg een be roep gedaan op u allen om lid te worden, hetzij van de Wilhelmina-, hetzij van de Julianavereeniging. Binnen enkele dagen zullen bestuursleden dezer vereniging bij u aankloppen en eventueele giften gaarne in ontvangst nemen. Geteekend. De voor zitter der Julianavereeniging: T. Borst; de voorzitter der Wilhelmina-Vereeniging: J. Meijer. Met bovenstaande kunnen zich vol komen vereenigen: M. Kammers, Pastoor, D. Vermet, predikant Ned. Herv. Kerk, M. Boukema, predikant Ger. Kerk en W. Keij zer, burgemeester. Het lidmaatschap bedraagt voor dame en heer minimum 1, hetgeen ook geldt voor huisgenooten boven de 18 jaar. Waar de vereenigingen van de bovengenoemde autoriteiten een dusdanige medewerking hebben, doen wij een beroep op u allen on- middelijk als lid toe te treden". De burgemeester is ervan overtuigd, dat een en ander zeker zal slagen en de fees telijkheden werkelijk een succes zullen worden, waarbij hij echter op aller mede werking rekent. Een en ander zal in een vergadering nog nader besproken en uit eengezet worden. De voorz. deelt mede, dat het bestuur met een en ander is accoord gegaan on der voorbehoud, dat de leden hiermede ac coord zouden gaan. Er volgen dan eenige besprekingen en uiteenzettingen, waarbij de heer A. Kroon wederom besluit als bestuurslid te blijven, hetgeen onder applaus wordt aanvaard. In de vacature v. d. Dool zal worden aange zocht de heer Van Wouw. Het program ma, als in de circulaire vermeld, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Van de rondvraag wordt weinig ge bruik gemaakt, de vragen worden naar genoegen beantwoord. De voorz. brengt dank aan burgm. Keij zer voor zijn aanwezigheid en medewer king. Hij hoopt, dat alles goed zal slagen en hoopt in deze op aller medewerking en sluit met een woord van dank de ver gadering. NOORD WIJK. Zomer-agentcn. Door den burgemees ter dezer gemeente zijn benoemd tot zo- meragent de heeren Timmers te Noordwijk en van Gils te Cuyk. Geboren: Johannes Pieter, zoon van J. P. Passchier en J. v. d. Niet Maria Cornelia, dochter van L. J. v. d. Zalm en S. S. Verkade Wilhelmina Bastiana, d. van B. Kramer en N. v. Duivenbode Cor nelia Maria Johanna, dochter van A. P. Koeman en J. van Egmond Margaretha Maria Juliana .dochter van A. W. v. d. Holst en A. C. Westgeest Wilhelmus Petrus, zoon van C. B. Augustinus en C. P. Meijer Antje, dochter van G. A. van Zeijst en F. Hopster Gertrude Maria Theresia, dochter van J. van Konijnenburg en S. M. H. v. d. Werf Petrus Johannes, zoon van P. van Schie en G. J. Siemerink. Ondertrouwd: H. J. Th. Zandber gen en J. A. van Eed en. Overleden: Cornelia Jacoba Vink, 67 jaar wed. van C. A. Rodenburg. HOOGMADE. VI ietpolder. Het bestuur van den VLiet- polder hieiLd haar j aarvergadering in café Wittemam. Aanwezig waren 5 imgéLamden, vertegenwoordigend 2 stemmen van de 70 stemmen. De rekening werd vastgesteld op een be drag aan inkomsten op 1522.55, aan uit gaven 1486.62, alzoo een saldo van 35.93. Door de commissie was rapport uitge bracht, dat alles in orde was bevonden. De begrooting werd vastgesteld. Inkom sten en uitgaven op 1413.04. De omslag op 7.Het vorig paar 7.50. Het aftredend bestuurslid, de heer W. J. v. d. Salm, weid met 23 stemmen herkozen. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het zonnige, malsche weer, dat intusschen weer eenigszins veranderd is, heeft de voorjaarsgroenten de grond uit gejaagd en de prijzen van de nog voorra dige winterproducten zeer beinvloed. Om reden er voor het artikel waschpeen ook eenige vraag is voor export, brengt dit nog een redelijke prijs op, in de beste kwaliteit van f 6.507.90 per 100 kg. Grove peen gaat voor f 4.005.00 per 100 kg. Ook wit lof is in prijs gedaald tot f 57 per 100 kg. Van gele en roode kool is niet noemens waard meer voorradig. Nog eenige dagen en het is alleen de waschpeen die als win- terproduct van eenige beteekenis is. VOORSCHOTEN. Jaarfeest St. Jos. Gezellen. A.s. Zon dag vieren de St. Josephs-gezellen hun Jaarfeest. De dag begint met algemeene H. Communie onder de H. Mis van half negen waarna gemeenschappelijk ontbijt in het „Eigen Huis", 's Avonds na het Lof feest avond voor de leden en hun ouders in het R. K. Vereenigingsgebouw. 15 nieuwe le den worden opgenomen in het Kolpingsge- zin. Hierna zal de tooneelclub der Gezel len opvoeren „Sally wint de sweepstake", 'n zeer vermakelijk spel. Het bekende mu ziekgezelschap „The funny boys" van Wassenaar zal den avond opluisteren. Ook andere belangstellenden zijn van harte welkom, temeer, omdat zij daardoor de kas der vereeniging stijven waardoor meer zal kunnen worden gedaan voor het zoo noodzakelijke Gezellenwerk. De toe gangsprijs bedraagt 30 cent. Kaarten zijn 's avonds aan de zaal verkrijgbaar. STOMP WIJK. Vragen. Door het raadslid Bloemheu- vel SJD.A.P. zijn de volgende vragen aan B. en W. van Stomp wijk gericht: 1. Is het B. en W. bekend, dat men weer een begin gemaakt heeft een mesthoop te vormen op het terrein van de Ned. Spoor wegen nabij het viaduct? 2. Zoo ja, welke maatregelen denken B. en W. te nemen tegen deze opeenhoopimg van doorgedraaide groenten, welke voor de omwonenden vele onaangenaamheden ver wekt? Wegwijzers. In de bochten langs de Vliet nabij Wijkerbrug en aan de brug van het Rijkskabelmagazijn zijn door de' Pro vincie witgeschilderde palen geplaatst, ten einde te voorkomen, dat voertuigen den weg bijster raken en te water geraken. VOORHOUT. T.B.C.-collecte. Dezer dagen werd in deze gemeente de jaarlijksche speldjesdag gehouden door het plaatselijk Comité „Draagt Elkanders Lasten", uitgaande van het Christel. Nationaal Vakverbond. Deze collecte bracht op 26.761/a, voor dezen tijd nog een aardige opbrengst. WASSENAAR. Vrouwenbond. Onder leiding van de vice-presidente mej. E. Fein, vergaderde de plaatselijke afdeeling van den R.-K. Vrou wenbond in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Na lezing der notulen bracht de secreta resse, mej. G. Bloem, het jaarverslag uit, dat met hartelijk applaus werd ontvangen. Het jaarverslag van de penningmeeste resse mej. Corel wees een batig saldo aan van 89.92, terwijl het Babyfonds een ba tig saldo had groot 23.70. Ook deze verslagen werden met applaus ontvangen, waarna de voorzitter de beide dames dank bracht. De periodiek aftredende bestuursleden de dames Fein en Bloem werden bij accla matie herkozen, terwijl in 2 vacatures, resp. bij enkele candidaatstelling en na ge houden vrije stemming gekozen werden mevr. v. Dijkv. d. Meer en mevr. v. d. PlasSimons. Uit de mededeelingen stippen wij aan, dat de St. Liduina-naaivereeniging, waar van de leiding zal berusten bij mej. Vasse, weder aan den Bond is gekomen. Door mevr. Sternefeld werd vervolgens namens de Unilever N.V. gedemonstreerd met „Saladine" waarvan ieder der aanwe zigen een fleschje cadeau kreeg. Een verloting ten bate van het Baby fonds bracht 5.60 op. Sluiting volgde op de gebruikelijke wijze. WARMOND. Emmabloem-collecte. Ten bate van de T.B.C.-bestrijdiing zal Zaterdag 21 April a.s. in deze gemeente die Emrnabloem-collecte gehouden worden. Juist dit jaar heeft deze collecte een bijzondere beteekenis, want in zeer groote mate wordt met het koopen van een Emmabloempje de nagedachtenis ge- eerd van de zoo beminde Koningin-Moeder. Laat uw gift koaiinMijk zijin. Het Comité: Mevr. H. Ketelaar-Peek. Mevr. V. Schoivink-Koifsdhoten, Mej. P. W. Hüsemam Mevr. Söhölvink-Kolfschjoten. Mej. A. Walenkamp. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Slachthuis. Gedurende de maand Maart zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 79 koeien, 131 varkens, 10 graskalveren, 4483 nuchtere kalveren, 6 schapen en 1520 nuchtere kalveren voor export. E. S. T. O. Zondag a.s. te half drie speelt Esto zijn eerste promotiewedstrijd tegen Activitas uit Rotterdam. Niemand verzuime deze match te gaan zien. Water en melk. De melkwagen van den melkhandelaar v. E. kwam in de sloot terecht, doordat een groote Buick aan het keeren was en de melkwagen een duw gaf. Een groote schadepost! Gevonden voorwerpen: Gevonden: 1 pak jute zakken, 1 portemonnaie met inhoud, 1 meisjesbril in hoornen garnituur, 3 rozen kransen. Verloren: 1 kaasboor, 1 zwarte porte monnaie met inhoud, 1 injectiespuit met 3 naalden, 1 bos sleutels. Inlichtingen uitslui tend op Maandag, aan de Politiepost. Geboren: Aagje, dochter van P. Pouw en A. Dros Adrianus, zoon van D. van IJperen en W. M. van Veen Corne- lis Johan, zoon van J. de Koning en G. 273. Jan Rommelzak trok het kind naar zich toe en vroeg haar wat er aan scheelde. En nu vertelde het meisje, dat ze zoo be droefd was, omdat haar vader, het hoofd van de stam, niet meer op kon staan, om dat zijn voeten zoo ziek waren. Ze wilden hem heelemaal niet meer dragen. Jan, die het kind op zijn knie had getrokken, kreeg meelij met haar, want de tranen stroomden langs haar gezichtje. Goedhart Ptrus Jozephus Jacobus, zoon van J. M. Vonk en A. C. Jacobi Adrianus Willebrodus Jozef, zoon van P. G. H. Vee- lenturf en M. J. Moons Pieternella, d. van T. Poot en A. E. Vuijk Jacobus Ma- rinus, zoon van A. G. Pijnacker en P. Roos. Overleden: Dirk Bergshoeff 86 jaar E. M. Twaalfhoven 5 weken. Ondertrouwd: A. van Kippersluls 29 jaar en G. Rietveld 26 jaar W. Verburg 31 jaar en W. M. van Donk 21 jaar. Getrouwd: J. Th. Sluijk 28 jaar en C. M. van Dam, 22 jaar A. G. Boon 31 jaar en M. J. Bosman 30 jaar G. de Regt 34 jaar en A. Ruitenburg 26 jaar. Gevestigd: A. J. Balvert, bakkers- necht van Gouda N. Broere, dienstbode van Nieuwer-Amstel. Vertrokken: B. de.Jong, dienstbode naar Leidschedam M. de Meijere, z. b. naar Rotterdam A. J. Kuijf, winkelbe diende, naar Zwammerdam. NIEUWKOOP. Geboren: Jannie, dochter van J. van Harberden en J. de Vries Theodorus, zoon van P. H. Koperdraad en J. Groenen dijk. Ondertrouwd: A. Splinter, oud 52 jaar en J. M. C. Verleun oud 39 jaar, wo nende te Kockengen. 274. Daarom beloofde hij mee te gaan en te kijken, of hy haar vader beter kon ma ken. Alles werd nu weer ingepakt en Jan nam plaats op Hobbeltje, bond er de zak bij op en al spelende op zijn harmonica trok hij verder, omjoeld van ontelbare neger kinderen die hem den weg wezen en vooruit liepen om te zeggen dat hij daar aankwam.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10