CIRCUS AMAR. DONDERDAG 19 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DE AUTO-BOTSING IN DE RESIDENTIE Eén doode Nader wordt ons omtrent het auto-on geluk in Den Haag medegedeeld, dat de zeventigjarige heer J. I. Olman aan zijn verwondingen is overleden. De heer I. J. Olman maakt het naar omstandigheden vrij goed. Inmiddels is het noodig gebleken ook mevr. Olman, de echtgenoote van den thans overleden heer Olman in „Bronovo" op te nemen, daar haar verwondingen van ernstiger aard bleken te zijn, dan men aanvankelijk vermoedde. Zij heeft een ernstige hoofdwonde bekomen. Haar toestand was gistermiddag naar omstan digheden goed. De echtgenoote van den heer I. J. Olman is na in het ziekenhuis „Bronova" te zijn verbonden, huiswaarts gekeerd. WIELRIJDER TEGEN TRAM GEREDEN. Slachtoffer overleden. In den laten middag om kwart voor zes had in de Sarphatistraat te Amsterdam een ongeluk plaats, waarbij een wielrijder zoo danig werd gewond, dat hij bij aankomst in het ziekenhuis overleed. Een 42-jarige man reed van het Tulp plein in de richting van het Weesperplein. Op een gegeven oogenblik week hij voor een auto uit en kwam op het linker gedeel te van den rijweg. Van de overzijde kwam een motorwagen van lijn 7 aan, waarmede hij in botsing kwam. Hevig bloedend werd de man opgenomen en naar het Onze Lie- Ve Vrouwengasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Twee zwaargewonden. Gistermiddag passeerde een personen auto, waarin vijf veekoopers zaten, die van de markt te Den Bosch kwamen, op den Nieuwen Betonweg te Zaltbommel een an deren auto. Juist op het oogenblik, dat de auto's naast elkaar reden, kwam van de andere zijde een groote vrachtauto van het transportbedrijf van de firma Regter en zoon uit Edam. Een botsing was onver mijdelijk. De auto, waarin zich de wijf vee koopers bevonden, werd ernstig bescha digd. Een der inzittenden, N. van Krieken uit Echteld, moest met zware inwendige kneu zingen naar het ziekenhuis te Zaltbommel worden vervoerd. Men vreest voor zijn le ven. Een andere inzittende, H. v. d. Berg uit Tiel, werd ernstig aan het hoofd gewond. De drie andere inzittenden kwamen met den schrik en eenige lichte verwondingen vrij. De vrachtauto werd eveneens, doch licht beschadigd. KINDJE VERDRONKEN. Het 2-jarig dochtertje van den heer S. Stopsema te Sauwerd is dichtbij de wo ning van haar ouders in het water geval len en verdronken. DREE DOODEN OP DE „STREEFKERK" Ook een assistent-machinist overleden Bij de directie van de Vereenigde Ne- derlandsche Scheepvaartmaatschappijen te Rotterdam is gisterenmiddag bericht ont vangen, dat de assistent-machinist J. Klein, die aan boord van het s.s. Streefkerk door typheuze koortsen werd overvallen en daarna in het ziekenhuis te Port-Said is opgenomen, ook is overleden. Dit is dus reeds de derde doode, dien men te betreuren heeft. In Port-Said wor den nog drie officieren van de bemanning verpleegd. Hun toestand is, naar wij ver nemen, iets vooruitgaande. Ook in het ziekenhuis te Algiers liggen nog twee pa tiënten, namelijk de eerste stuurman J. Cal jouw uit Vlissingen en de stuurmans leerling J. M. van Doorn 'uit IJmuiden. Hun toestand is vrij stabiel. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 14) Maar waarom wilde hij dan met juf frouw Horn trouwen, als hij zoo rijk was? vroeg Hurker sluw. Dan heeft hij toch zeker wel van haar gehouden. Hij keek haar scherp aan om te zien hoe zij zijn opmerking zou opnemen. Ik zeg u, meneer, dat mijn Pedro niet van dat kind hield. En als zijn vader sterft, is hij schatrijk. Zijn vader Miguel Medina, zei Hur ker, terwijl hij in zijn papieren keek, leeft voorloopig nog; hij is een gefortuneerd fruitexporteur in Barcelona. Kent u hem, Mademoiselle? Ja, en ik haat hem uit den grond van mijn hart. Zij stampvoette. Die opgebla zen fruitkoopman heeft mijn Pedro het huis ontzegd, omdat hij mij liefhad. O, dus u hebt hem al in Barcelona gekend? Ja. Ik ben in een Spaansch klooster opgevoed; mijn ouders zijn vroeg gestor ven, ik kom uit het deel van Frankrijk, dat aan Spanje grenst. Toen ik Pedro zag, hield ik dadelijk van hem en hij van mij; hij wilde met mij trouwen en toen zette zijn vader hem de deur uit. En weer stampvoette zü". WINDHOOS BOVEN MOOK Nieuw dak der kerk met vijf werklieden losgerukt en neergesmakt. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Tijdens de hevige onweersbui, die gis termiddag over Noord-Limburg woedde, heeft een windhoos te Mook en omgeving geducht huisgehouden. In de onmiddellijke nabijheid van het klooster der paters Pas- sionisten is een nieuwe kerk in aanbouw, waarmede men zoover gevorderd was, dat men de vlag op de kap geplaatst had. Bij de nadering van het noodweer be vonden zich vijf werklieden op het bouw werk, meldt de „Telegraaf". Zij zagen een inktzwarte lucht met groote snelheid na deren en eenige oogenblikken later gier de een zware rukwind langs hen heen. Op hetzelfde oogenblik werd de geheele in aanbouw zijnde kap opgelicht,, en onder oorverdoovend geraas braken de spanten af, balken, die met zware ijzeren bouten in den muur bevestigd waren, werden losge rukt en direct daarop stortte het geheele gevaarte in de kerk, de zich daarop be vindende werklieden in de vaart meesleu rend. Personen, die in de onmiddellijke nabij heid waren, snelden aanstonds te hulp. Zij troffen in de kerk een grooten chaos aan. Zware balken waren doormidden ge broken, dikke staaldraden, waarmede de spanten bevestigd waren, werden afge knapt en de vijf arbeiders lagen onder de brokstukken bedolven. Drie van hen wa ren er zQnder zwaar letsel afgekomen, maar twee anderen, die van groote hoogte waren neergestort, waren er erger aan toe. Zij lagen onder de zware brokken hout en een van hen, de timmerman P. Huibers, wonende aan den Rijksweg te Heumen, had het bewustzijn verloren, Dr. Gerritsen uit Malden was spoedig ter plaatse en constateerde bij Huibers een gecompliceerde armbreuk, bloedende ver wondingen aan het hoofd, een hersen schudding en verscheidene kneuzingen. Na voorloopig verbonden te zijn, is hij per ziekenauto naar het Canisiusziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Naar wij gisteravond vernamen, is zijn toestand zorgwekkend. De tweede man, die door 'n zwaren balk getroffen werd, zekere F. van Kesteren uit Mook, bleek verscheidene bloedende ver wondingen en inwendige kneuzingen te hebben bekomen. Hij kon echter, daar geen levensgevaar aanwezig was, na ver bonden te zijn, naar zijn woning worden vervoerd. De andere drie werklieden wa ren er nog goed afgekomen. Een van hen is echter als door een wonder aan den dood ontsnapt. Hij verrichtte werkzaam heden in een zich in den vloer van de kerk bevindende ruimte. Hij hoorde een donderend graas en toen hij opkeek, zag hij de kap van de kerk naar beneden ko men. De man bukte zich in de nauwe ruimte, waarin hij zich bevond en onmid dellijk daarop werd deze door een neer stortende balk afgesloten, zoodat hij ge vangen zat. Toen men hem uit zijn benar de positie bevrijdde, bleek hij er met en kele schaafwonden te zijn afgekomen. De man was natuurlijk danig overstuur. Ook elders in Mook heeft het noodweer onheil aangericht. Op eenigen afstand van de kerk stond een loods. Het dak daarvan werd afgerukt, opgenomen en een eind verder op den grond gesmakt. Persoon lijke ongelukken kwamen hierbij niet voor Verscheidene boomen, waaronder zeer zware, moesten het voorts ontgelden. Vele werden met wortel en al uit den grond gerukt, andere knapten af als lucifers. Van tientallen huizen werden de pannen en schoorsteenen en de antennepalen afge rukt. Het noodweer duurde ongeveer een kwartier en dreef daarna in Noordelijke richting af. Het scheen echter, dat de hoos, na zijn vernielend werk te Mook te hebben verricht, de grootste kracht had verloren. In de richting Nijmegen be paalde de schade zich tot enkele ontwor telde boomen, afgerukte dakpannen, schoor steenen en omgewaaide antennemasten. Uw inlichting is niet heelemaal in overeenstemming met de waarheid, Made moiselle, wierp de inspecteur tegen. Hij was benieuwd wat zijn bluf zou uitwer ken, want wat hij ging zeggen was alleen maar een vermoeden. Ik weet meer dan u denkt. Miguel Medina heeft zijn zoon de deur uitgezet omdat hij lid werd van een gevaarlijk geheim genootschap, dat op een misdadige manier poogt de bestaande orde omver te werpen. El Nuestro", riep Victorine; Wie heeft u dat verteld? De „bluf" van inspecteur Hurker had dus doel getroffenze liep in de val en hij kreeg haar aan het praten. Dat doet er niet toe. Wat beteekent El Nuestro? Victorine haalde de schouders op. Het is Spaansch en beteekent „Het Onze" ziet u dat genootschap beoogt de macht over de heele wereld in handen te krij gen. De leden stellen zich op het stand punt dat de wereld aan hen behoort. Op welke manier wil het genootschap dat bereiken? Door de machtigen der aarde hun rijkdommen af te nemen en als ze het ge nootschap in den weg staan, ze te vernieti gen, vertelde Victorine. Maar ik weet er niet zoo heel veel van. Pedro is naar Londen gekomen om geld voor El Nuestro te krijgen. Van Sir Gregory Horn? Dat weet ik niet, meneer. Pedro wist dat ik in dit huis in betrekking was. Hij had een introductie-brief van zijn vader aan Sir Gregory, zoodat hij mij dikwijls kon zien. Zijn vader was zoo blij, dat hij uit Spanje weggingdaarom heeft hij hem dien brief meegegeven; hij hoopte bo vendien dat zijn zoon daardoor in Enge- ZEILBOOT OMGESLAGEN. Vijf menschen te water geraakt en door schipper gered. Tijdens het kort maar hevige onweer dat gisterenmiddag woedde is op de Maas te R'dam een zeilboot met aanhangmotor door een hevigen rukwind vol water geloo- peri en omgeslagen. Vijf menschen die zich in de boot bevon den, de 53-jarige D. H. en zijn 19-jarige zoon D. H. uit de Abcoudestraat, de 47-ja- rige A. M. en zijn 14-jarige zoon H. M. uit de Putschelaan en de 17-jarige A. R. uit de Vlasaklcersstraat geraakten te wa ter. Schippers, die met him schepen in den omtrek lagen of voeren hebben onmiddel lijk hulp verleend, de drenkelingen opge pikt en het zeilschip overeind geholpen. De vijf menschen, die van de Bergsche Plas kwamen en op weg waren naar Maas dam zijn aan boord voor een der schepen van droge kleeren voorzien, waarna zij hun tocht vervolgd hebben. MOTORSCHIP GEZONKEN. Opvarenden gered. Gistermiddag tusschen twee en drie uur is het motorschip „Marchiena", geladen met grint en afkomstig van de Rijnstreek, met als schipper Boertien aan boord op het IJsselmeer, nabij Oosterlee, door een zware regenbui overvollen en gezonken. De beide opvarenden, een schipper en zijn knecht hebben zich met de grootste moeite in een sloep kunnen redden. Nadat zij eenige uren op zee hadden rondgedob berd, zijn zij door een voorbijkomende zeilboot opgepikt. Nat en verkleumd zijn de schipper en de knecht te Enkhuizen binnengebracht, waar zij in ee hotel zijn opgenomen. LOS- EN LAADBRUG LOSGERAAKT. Tijdens een hevigen storm geraakte gis termiddag een verplaatsbare los- en laad- brug, die op rails loopt, van de Steenfa briek Hoogewaard te Heerewaarden plot seling los. Het gevaarte reed tegen een hooimijt en sloeg vervolgens over den kop. Het bovenstel van de brug kwam tegen een dak van een huis, dat op de fabriek staat, terecht. Het dak werd hierdoor bescha digd. Persoonlijke ongelukken hadden hier bij echter niet plaats. De brug, die voor een groot deel ver nield is, liep belangrijke materieele schade op. BOERDERIJBRAND. Gisternacht is tijdens een hevig onwe- der de bliksem ingeslagen- in de kapitale boerderij van den heer Janssen te Haarren bij Megen. De geheele boerderij stond spoe dig in lichterlaaie. De vlammen sloegen over naar de stallen. Alles brandde tot den grond toe af. Niets kon worden gered. Een aantal varkens, eenige koeien en een ezel kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN Tijdens een kort maar hevig onweer sloeg Dinsdagmiddag in Blesse bij Steen- wijk de bliksem in de boerderij, bewoond door den veehouder H. de Vries en eigen dom van den heer H. W. Visscher te Steen- wijk. Van de elf koeien, die op stal ston den, werden drie gedood, terwijl ook een paard getroffen werd. Het overige vee werd door buren gered. In een oogenblik stond de boerderij in vlammen en brandde geheel af. Huis en inboedel waren verze kerd. land met. goede families in aanraking zou komen. En de zoon hoopte, dat hij op die ma nier met jufrouw Horn zou kunnen trou wen. Dat is een leugen! Victorine stoof weer woedend op en liep naar de deur. U moet niet zoo onkiesch zijn, meneer. Dan ga ik heen, en zeg niets meer. De inspecteur volgde haar en legde een hand op haar arm. Waar was u toen de moord gepleegd werd? vroeg hij op scherpen toon. Ik was dien avond teruggekomen, ik had vrij gehad om Pedro op te zoeken, vertelde Mademoiselle, die den krachtigen dwingenden greep van den inspecteur om haar arm voelde, en ik had gehoord dat Sir Gregory mij om tien uur wilde spreken over Pedro. Ik bleef op mijn kamer wach ten. Maar het duurde vreeselijk lang. Toen hoorde ik beneden een heele drukte en juist toen ik uit mijn kamer ging om te zien wat er aan de hand was, kwam ik op de trap meneer Perris tegen. Hij vertelde het mij. O, ik word nog krankzinnig als ik er aan denk dat mijn Pedro dood is! En ze barstte in tranen uit. Kom, drong de inspecteur aan, toen Victorine snikkend tegen de deur leunde, u moet de dood van uw verloofde helpen wreken. Waar is het hoofdkwartier van het genootschap? Zijn opmerking scheen ditmaal den ge- wenschten indruk te maken, want ze ant woordde: In Barcelona, maar ik weet niet waar. Is er nog iemand anders dan Medina naar Engeland gestuurd? Ik weet het niet. En toen op fermen toon. Maar u hebt gelijk, ik moet zijn UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 20 April. Huizen, 1875 M. 8.00 Mogenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door de KRO-boys met gramofoon-intermezzo. 2.00 Gramofoon. 2.30 Voordracht door Marianne van Dam. 2.50 „Le Furie di Arlecchino", couplet ten uit een vroolijk zangspel (gramofoon). 3.10 Voordracht door Marianne v. Dam. 3.30 Gramofoon. 4.15 Duetten-recital door Martha van Werven Nip, sopraan en Gerrit Kijk in de Vegt, tenor. 4.30 Gramofoon. 4.45 Duetten-recital (vervolg). 5.00 J. W. F. Rens over: „Hoe kan men in den winter overgehouden kamerplanten, tot bloei brengen". 5.20 Gramofoon. 6.30 Het KRO-orkest. 7.15 A. G. W. Severijnen over: „Het Pol der- en Waterschapswezen in Nederland". (II) waarna gramofoon. 7.45 Solisten concert door het KRO-orkest m. m. v. Alice Hekking, klavier. 8.25 Vaz Dias. 8.30 De Wiener Sangerknaben. 8.45 Klavier-soli door Alice Hekking. 9.00 Het KRO-orkest, waarna te 9.30 Gramofoon. 10.00 De Wiener Sangerknaben. 10.15 Vaz Dias. 10.20 Frank Fox met zijn Weensch orkest en het Oeral Kozakkenkoor. Hilversum, 301 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgelspel. 10.30 Trio Favoriet. 11.00 Declamatie. 11.20 Vervolg Trio-concert. 11.50 GramofoonpL 12.00 dito. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.30 Causerie. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 dito. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 De Notenkrakers. 6.00 Orgelspel. 6.15 De Flierefluiters. 6.45 Causerie. 7.00 Klein VARA-Ensemble. 7.30 Causerie. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Causerie. 8.30 Concert. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie. 10.45 Gramofoonpl. 11.0012.00 Gramofoonmuzlek. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. 1.35 North Studio-orkest. 2.20 Concert. 3.20 Gramofoonpl. 3.50 Ch. Manning's orkest. 4.50 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Corelli's Sonates voor 2 violen en cembalo. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. dood helpen wreken. Als ik meer wist, zou ik wel meer vertellen. Was hij thuis toen u hem opzocht? Neen. Hij was niet meer aan dat adres. Waar was dat? Flent Street Nö. 45, Pimlico. Inspecteur Hurker noteerde het. Hij herinnerde zich dat op de label aan den sleutel, die in den zak van den vermoorde gevonden was Bury Street 28, Soho stond. Medina had blijkbaar reden gehad om plotseling van adres te veranderen: misschien zat een afgevaardigde van dat genootschap hem op de hielen om hem ter verantwoording te roepen. Deze opvat ting strookte ook met de meening van Sir Gregory en den inspecteur over den moord. Inmiddels had Mademoiselle Cibot de deur geopend. Ze was weer in tranen uit gebarsten. Ik ga nu maar, snikte ze. Goed maar denkt u er aan, Mademoi selle alles wat u mij verteld hebt, moet u bij het gerechtelijk onderzoek herhalen. Zoekt u nog maar eens goed in uw geheu gen! Ik weet niet meer dan ik u verteld hebmijn hart is gebroken, dat is wat ik wel weet. En nog steeds schreiende ging ze de ka mer uit. Na dit gesprek nam de inspecteur ver schillende van de huisgenooten een ver hoor af, waarbij echter niets nieuws aan het licht kwam, en daarna stelde hij in de tuin een onderzoek in, doch hij kon geen spoor vinden, daar de grond na een lang durige periode van zonneschijn hard en droog was. Hurker ging vervolgens naar het adres dat Mademoiselle hem had opgegeven en 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.30 BBC-orkest. 10.50 Voordracht. 11.10—12.20 Harry Roy en zijn Band. „R a d i o-P a r i s", 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonpl. 11.50 Krettly-orkest. 6.40 Gramofoonpl. 8.05 „Le lepreuse", operette van Lazzari. M. m. v. orkest. 9.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 m. 11.201.20 Concert uit Hotel Angleterre. 2.00 Viool-recital. 2.204.00 Concert uit Rest. „Wivex". 7.30 Zang èn piano. 7.45 Hoorspel. 9.35 Kamermuziek door Blaaskwartet en piano. 10.1511.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.20 en 10.50 GramofoonpL 12.20 Omroeporkest. 3.20 Omroeporkest. 4.35 Kwintetconcert. 6.20 Gevar. concert. 8.35 Blaas-orkest, Mannenkoor en solis ten. 9.50 Vervolg concert. 11.0511.50 Gramofoonmuziek. Rome. 421 m. 8.05 Orkestconcert. 8.30 Radio-tooneel. 9.20 Concert. Cello en sopraan. B r u s s e 1 322 en 484 U. 322 M.: 11.20 Gramofoonpl. 12.30 Salon-orkest. 5.20 Omroeporkest. 5.50 en 7.20 Gramofoonpl. 7.23 Solisten-, koor- en orkestconcert. 9.3010.20 Dansmuziek. 484 M.: 11.20 Salon-orkest. 12.30 Gramofoonpl. 4.20 en 5.35 dito. 6.10 Salon-orkest. 7.20 Omroeporkest m. m. v. zangsoliste. 9.30 Gramofoonpl. 9.45 Cabaretliedjes. Deutichlandsender, 1571 M. 7.35 „lm Urlaub durch die Hitler-Spen- de", hoorspel. 8.35 Wagnerconcert. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie. 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Concert uit Leipzig. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf en R. O. V. 3e Programma. 8.05afloop Luxemburg. 9.2014.00 Langenberg. 14.0015.20 Kalundborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—18.35 Brussel VI. 18.3519.35 Langenberg. 19.3522.00 Warschau. 22.00afloop Daventry. 4e Programma. 11.17—12.20 Brussel VI. 12.20—17.35 Daventry. 17.3520.00 Londen Reg. 20.0023.00 Loc. uitzending, waaraan medewerken: I. Dubb. mann.kw. Sempre Avanti, o. 1. v. den heer J. van der Broek. II. Eerste Leidsche accordeonijver. „On derling Kunstgenot", o. 1. v. den heer C. Kromhout. III. The Melody Boys, o. 1. v. den heer J. v. d. Wijngaard. 23afloop Deutschl,sender. CIRCUS AMAR vraagt: Fourage, Vleesch voor de dieren, Brood en Melk voor üe witte beren, 60 kamers voor de Artisten. Schriftelijke offertes met prijsopgave: Circus AMAR, Breda. 516 vernam daar dat Medina enkele dagen te voren met pak en zak vertrokken was. De kamerverhuurster wist niets kwaads van hem te vertellen, hij was weinig thuis ge weest, en was een kalme, vriendelijke jon geman. Aan het adres dat op de label stond, werd de inspecteur niet veel meer gewaar. Hij doorzocht de bezittingen van de doode, maar vond niets, dat eenig licht verschafte over het genootschap. Hier scheen het spoor te eindigen. Den derden dag na den moord had de gerechtelijke lijkschouwing plaats. Miguel Medina had van het gebeurde telegrafisch bericht gekregen en tevens een verzoek om naar Engeland over te komen voor de begrafenis. Perris was hoogst zenuwachtig toen zijn meester in de getuigenbank verscheen. Maar zijn ongerustheid was overbodig. Sir Gregory was zichzelf volkomen meester en vertelde zonder aarzeling aan den „Coro ner" en de juryleden precies .hetzelfde, wat hij onmiddellijk na den moord aan inspec teur Hurker had meegedeeld. Zijn verkla ringen werden bevestigd door het getuige nis van Perris en Giles. Door den aan den millionair gerichten brief, waarin hij om een onderhoud ver zocht en bedreigingen uitte, bleek het on- omstootelijk dat Medina in betrekking had gestaan tot een geheim genootschap met een misdadig doel en toen de inhoud bekend werd, ging de algemeene sympa thie uit naar Sir Gregory. Het feit, dat liet slachtoffer een beitel had megebracht om de laden van de schrijftafel te forceeren en in zijn zak een revolver was gevonden be wees, dat hij niet bepaald met goede be doelingen naar Horn Hall was gekomen. (Wordt vervolgd) KINDERVERWAARLOOZING TE LONNEKER? De politie te Lonneker heeft het lijkje van een kindje van vijf maanden in beslag genomen. Bij de lijkschouwing had de dok ter geconstateerd, dat zich op verschillen de plaatsen van het lichaampje blauwe plekken vertoonden. Een armpje was ge broken. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het kindje met een broertje van een paar jaar te slapen was gelegd, terwijl er niemand thuis was. De moeder was naar Nijmegen gegaan. Toen de vader te omstreeks mid dernacht thuis kwam, vond hij het kindje dood in bed. Vermoedelijk heeft men hier met een ge val van ergerlijke verwaarloozing te doen. Op last van de justitie zal dr. Hulst uit Leiden sectie verrichten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9