Sciioonmaak-flrtikelen. I PENVOER S. A. BROERSE SHELL VLOERGLANS Drogisterij Fa. BRIEJER-BLEYS ïlie Berlitz School of Languages JOHN KAGER J. DE LA BIJE, Leiden DONDERDAG 19 APRIL 1934 LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 BUITENLAND ONTWAPENING. Diplomatieke onder handelingen afgebroken. MISLUKT DOOR DE SCHULD VAN BERLIJN. Aldus de Fransche nota aan Londen. Te Parijs en te Londen is gisteren de volledige officieele tekst gepubliceerd van het Fransche antwoord op het Britsche ont wapeningsmemorandum van 28 Maart. Dit antwoord komt in groote trekken over een met hetgeen dienaangaande reeds was gepubliceerd. Op denzelfden dag, zoo zegt de Fransche nota, waarop de Britsche gezant te Parijs zijn démarche verrichtte, werd te Berlijn in het staatsblad de begrooting gepubli ceerd, welke de Duitsche regeering voor het begrootingsj aar 19331934 heeft aan genomen en die voor de ministeries van Oorlog, Marine en Luchtvaart een stijging te zien geeft van 352 millioen mark. Zon der het resultaat der loopende besprekin gen af te wachten is de Duitsche regeering overgegaan tot een herbewapening in el- ken vorm en in een mate, die zij alleen yjf wil beoordeelen. Duitschland doet dit in weerwil van de verdragsbepalingen, die den status der Duitsche bewapening blij ven bepalen, zoolang geen conventie is gesloten. Duitschland wil niet alleen onmid dellijk in sterke mate zijn leger uitbrei den, maar ook zijn vloot en luchtvaart. Wat dit laatste betreft staat het Duitsch- lands buren des te minder vrij het gevaar, dat hen bedreigt, te negeeren, daar er on langs, in strijd met de verdragen, in de ge demilitariseerde zone talrijke vliegvelden zijn ingericht. Bovendien geeft Duitsch land zich weinig moeite de semi-militaire organisaties op te heffen of dienstbaar te maken aan burgerlijke doeleinden, maar het maakt ze integendeel steeds meer ge schikt voor oorlogsdoeleinden. Ten bewijze hiervan behoeft men slechts de begrootin gen te bezien, die niet op de nationale ver dediging betrekking hebben. Welke verklaring men hiervan ook tracht te geven, deze buitengewoon ernstige fei ten nopen tot een gemeenschappelijke op merkzaamheid en een gemeenschappelijke conclusie. Zij bewijzen, dat de Duitsche re geering al dan niet met voorbedachten rade de onderhandelingen heeft onmogelijk ge maakt, daar immers de grondslagen daar van door Duitschlands initiatief werden vernield. Deze constateering dicteert de Fransche regeering haar picht en haar antwoord. Alvorens te onderzoeken of een accoord kan worden verwezenlijkt met een stelsel van uitvoeringsgaranties, dat doeltreffend genoeg is om de onderteekening te wettigen van een conventie, die een belangrijke her- bewapening van Duitschland zou legalisee- ren, moet Frankrijk zijn bezorgdheid op den voorgrond plaatsen ten aanzien van zijn veiligheid, waarvan het overigens die van de andere belanghebbende mogendhe den niet scheidt. Als Duitschland tot den Bond was teruggekeerd Duitschlands terugkeer tot den Volken bond, dien het zoo bruusk heeft verlaten, ware een middel geweest om die' bezorgd heid althans ten deele weg te nemen. In haar nota van 17 Maart heeft de Fransche regeering reeds gezegd, dat zij het met de Britsche regeering eens is over de noodza kelijkheid, dat aan de onderteekening eencr ontwapeningsconventie Duitschlands terug keer tot de gemeenschap van staten vooraf gaat. Tal van regeeringen hebben sinds dien dezelfde meening uitgesproken. Duitschlands aanwezigheid te Genève zou evenzeer onmisbaar zijn voor het verkrij gen van een bevredigend stelsel van uit voeringsgaranties. Wat deze hoogst belang rijke kwestie aangaat heeft Eden geener lei gunstige oplossing uit Berlijn kunnen meebrengen, en het stilzwijgen, dat dien aangaande in de jongste mededeelingen is betracht, wekt niet veel hoop op dit punt. Meerdere veiligheidsgaranties. De Fransche regeering kan harerzijds in principe geen afstand doen van de geformu leerde essentieele veiligheidsgaranties. Zij kan de verantwoordelijkheid daarvoor te minder aanvaarden nu men zich in zulk een gevaarlijk tijdsgewricht bevindt, waar in de herbewapening wordt voorbereid en uitgevoerd, zonder dat rekening wordt ge houden met de onderhandelingen, die over eenkomstig de wenschen van Duitschland zelf zijn begonnen. De ervaringen van den jongsten oorlog, welks gruwelen Frankrijk sterker heeft ge- \*oeld dan alle andere landen, dwingen het tot voorzichtigheid. Zijn vredeswil mag niet neerkomen op het prijsgeven van zijn defensie. Samen met de Britsche regeering heeft Frankrijk gezocht naar een doeltref fend systeem om de ontwapeningsconven tie te omringen met garanties. Frankrijk betreurt het, dat de onderhandelingen, welke door de twee landen met gelijken goeden wil en goede trouw werden begon nen, door het initiatief van een derde op zoo bruuske wijze ijdel werden gemaakt. De Fransche regeering blijft van mee ning, dat de ontwapeningsconferentie haar arbeid moet hervatten. Frankrijk is bij alle besprekingen trouw gebleven aan de be ginselen der algemeene commissie en aan die van het Volkenbondsstatuut, en hoopt bij de toekomstige besprekingen op d'e me dewerking van Engeland bij het versterken van den vrede, door garanties, welke de algemeene veiligheid vereischt. WAT GENèVE ERVAN DENKT. In volkenbondskringen meent men, de voornaamste be teekenis van de Fransche nota aan Engeland hierin te moeten zien, dat de Fransche regeering weigert, èenige principiëele verklaring van berusting in de Duitsohe herbewapening en in het plan- Mussolini af te leggen, vóórdat de alge meene commissie zioh tot een principiëele wijziging van den grondslag van het werk der conferentie heeft bereid verklaard. De Fransche regeering wil voor een groot deel, met het oog op de openbare meening in Frankrijk zelf, zich de berusting iin het plan-Mussolini als het ware door de alge meene commissie laten opdringen. De Fransche nota schijnt in het geheel niet vooruit te loopen op de houding, die Frankrijk in de algemeene oommissie zal aannemen, wanneer daar de wijziging van het arbeidsplan der conferentie ter sprake zal komen, doch men meent hier, dat de Fransche nota niet behoeft beschouwd te worden als een teeken, dat de Fransche re geering thans niet meer bereid zou zijn, in het plan-Mussolini te berusten. Wat ook de onmiddellijke uitwerking van de nota op de werkzaamheden der ontwape ningsconferentie zal zijn, men is het er te Genève vrij algemeen over eens, dat de nota de waarschijnlijkheid vergroot heeft, dat de algemeene commissie inderdaad op onge veer 23 Mei zal bijeenkomen, zooals het bu reau de vorige week in beginsel had be sloten, want de Fransche nota maakt thans een principiëele bespreking in de algemeene commissie onvermijdelijk, nu door de hou ding van Frankrijk aan een voorafgaande nuttige voortzetting der diplomatieke be sprekingen nauwelijks meer te denken is. DUITSCHLAND. GELOOF EN KERK IN HET NIEUWE RIJK: Waarschuwing van den bisschop van Aken. Op den tweeden Zondag na Pasdhen is in alle kerken van het diocees Aken een herderlijk schrij ven voorgelezen, waarin de bisschop zijn geloovigen met nadruk waar schuwt voor enkele verschijnselen, die ge vaar opleveren voor het Geloof, zoowel als voor de Kerk. De Kerkvorst noemt met name de aan vallen, die een tijdschrift „voor de Duit sche jeugd" durft ondernemen tegen Zijne Eminentie kardinaal Faulhaber. „Men speelt een zeer gevaarlijk spel", schrijft de bisschop, „wanneer men den eer bied voor het gezag bij onze jeugd, het volk van morgen, ondermijnt. De aanvallen, die thans worden ondernomen op de eerbied waardige persoonlijkheid van den Duit- 6chen kardinaal zetten de jeugd aan tot wan/trouwen, minachting en aanmatiging, waarvan zij, die thans de heiligste goederen van ons volk in gevaar brengen, eenmaal zelf de treurige gevolgen zullen ondervin den". De Katholieke ouders worden uitdrukke lijk gewaarschuwd, hun kinderen te bewa ren voor den invloed van die verderfelijke lectuur, ook al wordt deze van zekere zijde zelfs met geweld opgedrongen. Zelfs een eed van trouw aan den staat wordt gebruikt als een middel om verwar ring te brengen in de geesten". In het bij zonder wordt hierbij gewezen op de ge schriften van Rosenberg en Bergmann, die, ondanks het feit, dat zij voor Katholieken verboden lectuur zijn, toch aan het Katho lieke volk wonden opgedrongen. ENGELAND. DE GUNSTIGE BEGROOTINGSCIJFERS. De bladen zijn enthousiast. Weinig begrootimgen zijn met zooveel enthousiasme ontvangen als die van Cham berlain en bijna alle Londensche bladen leveren gunstige commentaren. In een beschouwing zegt de „Times", dat het overschot van het afgeloopen jaar ge bruikt zal worden om den zwaren last van de aangegane schulden te verminderen, zoodat ook de nieuwe begrootingen daar van voordeel zullen hebben. Voor het ko mende jaar verwacht het blad nog gunsti ger resultaten. De „Times" herinnert er aan, dat Enge land ten volle de crisis voelde in een tijd, dat er in andere landen een zekere wel vaart heersohte. Thans zijn wij op den weg naar een algeheel herstel en dat zal het vertrouwen in het geheele Britsche rijk aanwakkeren en tevens den weg uit de crisis wijzen aan de rest van de wereld. Her stel zal, evenals de crisis, blijken besmet- tolij kite zijn. Indien toegenomen welvaart in Engeland de andere landen moet helpen, om him welvaart te herkrijgen, is het ook waar, dat het volkomen herstel van Enge land afhangt van de rest van de wereld en van de herleving van den internationalen handel. DENEMARKEN. ONGEREGELDHEDEN TE KOPENHAGEN. Het rustige Denemarken wordt den laat- sten tijd door stakingen duchtig in beroe ring gebracht. Gisteravond is het te Kopen hagen zelfs tot ernstige ongeregeldheden gekomen. In een park in het Oosten der stad hield, ondanks het verbod der politie, de revolu- tionnaire vakvereenigings-oppositie een meeting, waaraan ongeveer 4000 personen deelnamen. Even na den aanvang der bij eenkomst arriveerden zes politie-afdeelin- gen, alsmede bereden politie, welke de me nigte verspreidde. De commandant der be reden politie werd, evenals een dier bere den agenten, daarbij door een steen ernstig aan het hoofd gewond. Een van beiden stortte bewusteloos van zijn paard. Ook de paarden werden door stokken en steenen mishandeld. Er werden den dieren fietsen voor de beenen geworpen. In de havenwijken verzamelde zidh iin den loop vain den avond herhaaldelijk groote mensohenmassa's, hetgeen herhaal delijk aanleiding gaf tot scherp optreden der politie. Hier en daar werden door de betoogens hindernissen opgeworpen, die door de politie uit den weg werden geruimd Tegen neigen uur 's avonds scheen de po litie dein toestand overal weer meester te zijn. Tegen de communistische revolutiornnaire vakvereenigimgsoppositie, die bij stakings onlusten steeds de leading heeft, is op last van den hoofdcomimiissaris van politie te Kopenhagen een onderzoek ingesteld. BUITENL. BERICHTEN. HEVIG ONWEER BOVEN BELGIë. Bliksem slaat in trein bij Namen. Tijdens een hevig onweer, dat Dinsdag avond boven geheel België heeft gewoed, is nabij Namen de bliksem ingeslagen in een personentrein. De ruiten der wagons weiden verbrijzeld en een reiziger, die door den electrischen stroom werd getroffen, werd op Slag volkomen blind. De hoofdcon ducteur werd aan den voet verwond door een splinter glas. „Tel." THtOOLSCH DORP IN VLAMMEN. Twee-en-dertig huizen te Fraxern verwoest. In het Vorarlbergsohe bergdorp Fraxern (Tirol) is gisterochtend een geweldige brand uitgebroken, diie het gansche dorp bedreigde. Uit Bregenz en Feldrich werden troepen gerequireerd, om hulp te bieden bij het blussohingswerk. Gemeld wordt, dat de brand Woensdag morgen tegen 8 uur in het hotel „Adler" is uitgebroken. Door welke oorzaak, is onbe kend. Aangewakkerd door een feilen Oos tenwind, breidde het vuur zich snel over het geheele dorp uit. Tegen den middag lagen reeds 20 huizen tegen den grond en op dat oogenblik woed de de brand nog onverminderd voort. De talrijke brandweren, die uit de omge ving en zelfs van veraf gelegen plaatsen in allerijl herwaarts gekomen waren, om hulp te bieden, stonden machteloos, tengevolge van gebrek aan water. Het meerendeed der huizen van het doi'p is van hout en de hitte de laatste dagen heeft deze woningen volkomen uitgedroogd, zoodat het vuur overal gretig voedsel vond. Het dorp telt ongeveer 100 huizen en ruim 400 inwoners. Pas tegen den avond is het den brand weren, geholpen door militairen uit Feld- kirch en Bregenz, gelukt het vuur te beper ken. Twee een dertig huizen zijn echter een prooi der vlammen geworden. Onder de af gebrande buizen bevinden zich ook de bei de hotels „Adler" en „Krone". De kerk staat nog onaangetast en wordt niet door het vuur bedreigd. NOODEN VAN DEN SPAANSCHEN CLERUS. Het gebrekkig karakter van de salarieeringswet. Zooals bekend, hebben de Spaansche Cor tes eenigen tijd geleden een wetsontwerp goedgekeurd, volgens hetwelk een bedrag van zestien en een half millioen peseta's door den staat wordt uitgetrokken voor de salarieering van die geestelijken, die in De cember 1931 reeds een vaste functie be kleedden. De aanneming van dit wetsontwerp heeft niet alleen in het buitenland, maar ook blijkbaar in Spanje den indruk gewekt als of de kwestie van het onderhoud van gees telijkheid en eeredienst in Spanje nu prac- tisch is opgelost. Immers in een uitvoerig schrijven moest de bisschop van Madrid dezer dagen den geloovigen van zijn dio cees uitdrukkelijk wijzen op het gebrekkig karakter van de nieuwe regeling, welke het meerendeei der geestelijkheid en bovendien aller kerkelijke instellingen in de hache- lijkste positie laat, indien de Spaansche Ka tholieken baar uit eigen beweging niet steu nen. Men moet niet vergeten, zoo schrijft de bisschop dat de door de cortes goedgekeur de dotatie niet verbonden wordt aan het ambt als zoodanig, maar aan den persoon, zoodat wanneer de bevoorrechte geestelij ken overlijden of wegens ziekte of ouder dom de heilige bediening niet meer kunnen uitoefenen, de dotatie onmiddellijk ver valt. Van de 952 geestelijken in het diocees Madrid, die de laatste twee en een half jaar van de aalmoezen der geloovigen leefden, zullen er slechts 430* kunnen profiteeren van de nieuwe wet; als men tenminste van „profiteeren" kan spreken, want zooals men weet, zullen de betrokken geestelijken slechts twee derden van bun vroeger sala ris ontvangen, indien dit in 1931 minder dan 2000 peseta's bedroeg en niet meer dan de helft, wanneer hun vroeger salaris hoo- ger was dan genoemd bedrag. Wanneer men nu weet, dat verreweg het grootste gedeelte van d)e Spaansche gees telijkheid in 1931 nog niet eens een een voudig arbeidersloon verdiende, dan kan men zich indenken, hoe zij op het oogen blik er aan toe zou zijn, indien de geloovi gen thans op grond van de aanneming van de nieuwe wet him liefdadigheidsaotie zou den staken. Practisch heeft de wet alleen deze uit werking, dat ongeveer een derde van het I tegenwoordige aantal geestelijken, van wie de meesten tijdens de monarchie nog geen 2000 peseta's (ruim 400 gulden) per jaar verdienden, in het vervolg, althans zoo- land als zij de heilige bediening uitoefenen twee derden van hun vroeger salaris zul len ontvangen. Een geestelijke, die vroeger dus bijv. 1500 peseta's per jaar ontving, zal voortaan 2/3 van dit bedrag ontvangen, d.i. 1000 peseta's (200 gulden per jaar!!) Het onderhoud van den eeredienst, van kerken, seminaries enz. blijft verder ook in de toekomst geheel voor rekening van de kerk zelf. Wanneer mien dit alles in aanmerking neemt, zal men moeten erkennen, dat de Katholieken sinds den door Lerroux inge slagen „nieuwen koers" nog maar bitter weinig gewonnen hebben en dat zij thans meer dan ooit voor hun rechten zullen moeten blijven strijden. TROTSKI NOG TE BARBIZON? Waar gaat hij heen? Trotski bevindt zioh nog steeds in zijn villa te Barbizon. Het regeeringsbevel tot zijn uitwijzing uit Frankrijk is hem nog niet officieel medegedeeld. Er is een bewakingsdienst rond de villa ingesteld. Een ander Reurter-telegramuit Parijs, meldt, dat Trotski naar Spanje vertrokken zou zijn. DE NOODEN VAN DEN MIDDENSTAND. Urgentie-program-1934 der drie Neder!. Middenstandsbonden. De hoofdbesturen der drie Nederland- sche Middenstandsbonden hebben het nood zakelijk geoordeeld zich gezamenlijk te be raden over den toestand van den Neder- landschen middenstand en zijn nooden in de huidige omstandigheden. Met inachtneming hunner onderscheiden uitgangspunten van levens- en maatschap pijbeschouwing, achten zij verwezenlijking van het onderstaande Urgentie-program voor den middenstand thans noodzakelijk. Omtrent de toevoeging aan dit Urgentie- program van eenige andere belangrijke punten zal nog een nadere beslissing wor den genomen. L Op zichzelf staande maatregelen. a. Beschikbaarstelling met staatsgaran tie van crediet voor gezonde middenstands- ondernemingen, die door de crisis in moei lijkheden zijn geraakt. b. Beperking van vestiging door bui- tenlandsche zakenlieden. c. Verbod van toepassing van het ca deaustelsel. d. Wettelijke regeling van het uitver koopwezen. e. Opening der mogelijkheid om kleine vorderingen, gerechtelijk, snel en goedkoop te innen. f. Verbod van het uitoefenen van bij betrekkingen en het verrichten van neven werkzaamheden door overheidspersoneel; wettelijke voorziening ten aanzien van het verrichten van arbeid door personen in loondienst na volbrachte dagtaak. g. Wettelijke regeling van het afbeta lingsstelsel ter veiligstelling der belan gen van kooper en verkooper. h. Opheffing van de bevoorrechting van het in N.V. of coöperatieven vorm ge voerde bedrijf boven het bedrijf der na tuurlijke persoon, welke door de stelsels van dividend- en tantièmebelasting en in komstenbelasting wordt mogelijk ge maakt. i. Opening van de mogelijkheid ook bui ten faillissement een accoord verbindend te verklaren. n. Algemeene crisispolitieh. a. Bij crisismaatregelen ten gunste van landbouw en industrie worde ook met de belangen van den middenstand volledig re kening gehouden. b. Opzet en uitvoering van crisismaat regelen ten gunste van bepaalde bedrijfs takken geschiede zóó, dat het particuliere bedrijf niet onevenredig wordt geschaad, het coöperatieve bedrijf niet in een be voorrechte positie wordt geplaatst en bin- nenlandsche ondernemingen niet bij bui- tenlandsche onderhemingen worden achter gesteld. c. De werkverschaffing wordt zóó gere geld, dat aan het particuliere bedrijfsleven geen werk wordt onttrokken, doch dat in tegendeel daaraan meer werk wordt toe gevoerd. LH. Invoering van vestigings- eischen. Zoo spoedig mogelijk worde overgegaan tot invoering voor de diverse takken van middenstandsbedrijf van vestigings-eischen op wettelijken grondslag. De wet geve daartoe aan den Minister van Economische Zaken de bevoegdheid om vestiging in een bedrijfstak te binden aan door de georganiseerde vakgenooten ontworpen en door hem gehoord de Middenstandsraad of een andere aan te wijzen instantie goedgekeurde eischen, waaraan nieuwe ondernemers en onderne mingen in de onderscheidene branches moeten voldoen, alvorens zij zidh kunnen vestigen. Onder deze vestigingseischen wordt in elk geval opgenomen: verplichte inschrij ving in het Handelsregister. Te stellen bekwaamheidseischen dienen evenzeer als voor de klein-onderneming te gelden voor de afdeelingschefs en filiaal leiders in de grootonderneming en voor de bedrijfsleiders der coöperaties. IV. Krachtiger onderdrukking van de ontoelaatbare concurrentie middelen. Met kracht worde opgetreden tegen de oneerlijke, doch ook tegen iedere in rui men zin sociaal-economisch ontoelaatbare concurrentie, ook door uitbreiding der wet telijke verbodsbepalingen. Koopt Uw RIJWIEL bij ALT, het is het oudste en vertrouwdste adres. Wij verkoopen onze Nelson rijwielen uit, omdat zij voor den tegenwoordigen tijd te duur zijn, voor ons eigen kostenden prijs, dus de handelaarskorting er af en bovendien de winst welke wij daarvan nog hadden. Voor een Nelson van F. 80.-, betaalt U slechts F. 47.50, geheel com pleet met bagagedrager en Torpedo remnaaf. Wij verzekeren U dat de af werking totaal gelijk is met die van 10 jaar geleden. Let niet alleen op de aan schaffingsprijs, doch maak de rekening op als U het afdankt. Deelt dan het aantal gebruikte jaren op de aanschaf fingsprijs, dan zult U zien dat de Nelson de goedkoopste fiets is die U ooit be reden hei ft en waar U het minst Uw kracht op verspilt, want ze loopen lichter dan ieder ander rijwiel en zitten zeer gemakkelijk. 91 A. ALT - Mare 112 Zeemlappen, Sponsen, Dweilen, Ammonia Zoutzuur - Spiritus, Stoffers - Boenders - Zeilwas. JOHNSON's Electrise e Zeilwrijver te huur GLANZEND EN NIET GLAD Gebruikt U het reeds P Zoo niet, be stelt U dan eens e'en busje en U wenscht niets anders meer te gebruiken N00RDEINDE 24, TELEF. 1168, LEIDEN Gevestigd 1898 hier ter stede. Het eenigste Instituut voor onderwijs in Moderne TaSen DOOR NATIONALE LEERAREN LEIDEN - TURFMARKT 3 Van 15 April tot 15 Aug. VERLAAGDE PRIJZEN. a. Naast het verbod van het cadeau stelsel worde het rabatstelsel geregeld en het geven van kortingen aan leden van vereenïgingen verboden. b. De wettelijke bepalingen op de on eerlijke concurrentie worden uitgebreid tot een algemeene wet tot bestrijding der oneerlijke en der ontoelaatbare concur rentie in den ruimsten zin des woords. V. De taak van den middenstand. Ten slotte achten de bonden zioh ver plicht den middenstand zelf met den mees ten klem onder oogen te brengen de eischen, die zeer bijzonder in het huidig tijdsgewicht aan hem worden gesteld. Ieder middenstander streve bij voortdu ring in sociaal en economisch opzicht naar de meest volkomen vervulling zijner maat schappelijke taak. Waar het voor de richtinge vervulling van die taak dienstig kan zijn, ga hij over tot economische samenwerking met zijn branchegenooten. Als één man trede de middenstand toe in stands- en vakverband tot de organisa tie, die naar richting en levensbeschouwing voor hem is aangewezen en volge hij in stipte discipline de leiding die door de or ganisaties wordt gegeven. De drie Nederlandsche Middenstands bonden zijn er van overtuigd, dat alleen langs dezen weg de middenstand er in zal slagen de hem eigen plaats in de samenle ving te behouden en te versterken. Drogisterij „BOERHRftVE", Haarl.str. 68, Tel. 784 *-lillik, Centrale Verwarming I lp Sanitaire Installaties D E N DOELENSTEEG 9-11 HUWELIJKSBRIEVEN EN- KAARTEN CONCURREERENDE PRIJZEN Fa. G. VAN BRUSSEL HAARL.STR. 267 - LEIOEN Mijn GEBROKEN VOER is een prachtkwaliteit dat U Yoor f 3.20 per 50 kilo franco elk dorp wordt toegezonden. Des- verkiezend wordt een baaltje doppen gegeven. 837 PLUIM VEEVOEDERFABRIEK

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6